2017 Stotesbury Cup Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1S1 04:20 PM Boys Freshman Eight Semi-Final 1
St. Paul's
(S. Hedeman)
Jesuit College Prep
(C. Sochia)
Saratoga
(K. Meidenbauer)
Woodbridge
(N. Wood)
Winter Park
(B. Brown)
Mainland
(D. Canesi)
1S2 04:26 PM Boys Freshman Eight Semi-Final 2
Haddonfield
(G. Chelotti)
Niskayuna
(S. Quinn)
St. Joseph Prep
(C. Rosser)
La Salle
(T. Newman)
Montclair
(E. Unruh)
TC Williams
(T. Cocke)
1S3 04:32 PM Boys Freshman Eight Semi-Final 3
Whitman
(A. Edwards)
Gonzaga
(M. Richardson)
St. Albans
(W. Nash)
Bethesda-Chevy Chase
(R. Healy)
Lawrenceville
(N. Clark)
Chaminade
(K. Figueroa)
2S1 04:38 PM Girls Junior Double Semi-Final 1
Hylton
(I. Sankoh)
Sacred Heart
(B. Bergan)
Grimsby
(E. Dockray)
Augustine Classical
(C. Lynip)
School Without Walls HS
(E. Fenzel)
Frank W. Cox
(V. Kayser)
2S2 04:44 PM Girls Junior Double Semi-Final 2
Dwight-Englewood
(R. Colquitt)
Ridgewood
(A. Walton Roth)
Ridley
(E. Broski)
Springside Chestnut Hill
(H. Lee)
Western Albermarle
(M. Abrahamson)
Agnes Irwin
(C. Heward)
3S1 04:50 PM Girls Freshman Eight Semi-Final 1
Merion Mercy
(P. DeVlieger)
Montclair
(E. Mihalis)
Saratoga
(K. Cuneo)
National Cathedral
(K. Blake)
Shenendehowa
(M. CARNEY)
Eustace
(I. BLANCHARD)
3S2 04:56 PM Girls Freshman Eight Semi-Final 2
Manhasset
(A. LoPinto)
Bethesda-Chevy Chase
(S. Spain)
Ocean City
(E. Chiarello)
TC Williams
(L. Arnold)
Washington-Lee
(C. Slater)
Jefferson
(M. Li)
3S3 05:02 PM Girls Freshman Eight Semi-Final 3
Mainland
(M. Beck)
Holy Spirit
(K. Driscoll)
Whitman
(A. Kahlenberg)
Mount Saint Joseph
(G. Morrow)
Great Valley
(M. Segarnick)
Oakton
(K. Kost)
4S1 05:08 PM Boys Junior Double Semi-Final 1
Haverford
(A. D'Arcangelo)
Holy Spirit
(B. McGettigan)
E.L. Crossley
(N. Kennedy)
Malvern Prep
(B. Mankowski)
Boys' Latin
(M. Jiles)
4S2 05:14 PM Boys Junior Double Semi-Final 2
Ridgewood
(D. Johnson)
Niskayuna
(D. Wolfe)
Blessed Trinity
(A. van Engelen)
Episcopal Dallas
(M. Gosslee)
Penn Charter
(M. Kestenbaum)
Roman Catholic
(O. Muwwakkil)
5S1 05:20 PM Boys Junior Four Semi-Final 1
St. Joseph Prep
(J. Crawford)
Great Bridge
(A. Saintsing)
Simcoe
(L. Harris)
Mathews
(s. knebl)
South County
(T. Hamilton)
Belleville
(K. Tapia)
5S2 05:26 PM Boys Junior Four Semi-Final 2
St. Albans
(W. Bausch)
Peddie
(Z. Rizzuto-Flancbaum)
Don Bosco Prep
(E. Mortati)
Bishop O'Connell
(A. Berry)
Philadelphia City Rowing
(J. Cartagena)
Rumson Fair-Haven
(B. Incremona)
5S3 05:32 PM Boys Junior Four Semi-Final 3
Gonzaga
(W. Varnell)
Gloucester
(J. Raha)
Radnor
(B. Lyons)
Nichols
(M. Berdysiak)
James Madison
(J. Bachmann)
Eustace
(J. Mueller)
6S1 05:38 PM Girls Junior Four Semi-Final 1
Churchill
(L. Hutton)
Manhasset
(M. Fournaris)
Lower Merion
(A. Edwards)
Branksome
(F. O'Neill)
West Springfield
(K. Rupinen)
Hun
(M. Clover)
6S2 05:44 PM Girls Junior Four Semi-Final 2
Holy Spirit
(A. Beck)
Great Bridge
(I. Haueter)
Egg Harbor
(K. Diggins)
Eustace
(K. DeWitt)
Nutley
(A. Feaster)
Wakefield
(A. Henkle)
6S3 05:50 PM Girls Junior Four Semi-Final 3
Ocean City
(M. Finley)
National Cathedral
(E. Arvanitis)
Mount Saint Joseph
(K. Faust)
Holton-Arms
(A. Mendelsohn)
Holy Cross
(M. Bowron)
Episcopal VA
(S. Lewis)
7S1 05:56 PM Boys Freshman Quads Semi-Final 1
Germantown Friends
(J. Appleberry)
La Salle
(J. Wilbur)
Saratoga
(E. Schmid)
Haverford
(S. Bilash)
Don Bosco Prep
(M. Lee)
Springside Chestnut Hill
(G. Jaeger)
7S2 06:02 PM Boys Freshman Quads Semi-Final 2
Holy Spirit
(R. Hall)
Ridgewood
(T. Montgomery)
Haddon Twp
(M. Weller)
Conestoga
(Z. Miles)
Malvern Prep
(C. Mao)
Roman Catholic
(F. Bruzek)
9S1 06:08 PM Girls Ltwt Double Semi-Final 1
Eden
(A. Cook)
Ridley
(E. Sabine)
Baldwin
(O. Lanchoney)
Western Albermarle
(K. Tarleton)
Ridgewood
(M. Phillips)
Sacred Heart
(C. Friedlander)
9S2 06:14 PM Girls Ltwt Double Semi-Final 2
Conestoga
(A. Green)
Albemarle
(H. Lewis)
TC Williams
(C. Fernandez)
Germantown Friends
(K. Maguire)
Montclair
(G. Aase-Remedios)
Springside Chestnut Hill
(P. Aloise)
10S1 06:20 PM Boys Ltwt Double Semi-Final 1
Conestoga
(L. Bobber)
North Arlington Crew
(H. Ribeiro)
E.L. Crossley
(K. Keith)
Malvern Prep
(P. Keenan)
Germantown Friends
(G. Sher)
Western Albermarle
(C. Keller)
10S2 06:26 PM Boys Ltwt Double Semi-Final 2
Great Bridge
(B. Garrow)
Shipley
(N. Hannon)
Albemarle
(A. Pierce)
Springside Chestnut Hill
(D. Betancourt)
Ridgewood
(S. Daspin)
Shenendehowa
(P. Moore)