2016 Stotesbury Cup Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1S1 04:20 PM Boys Freshman Eight Semi-Final 1
Bethesda-Chevy Chase
(G. Botero)
Washington-Lee
(A. Canfield)
St. Joseph Prep
(F. Coyne)
Lawrenceville
(D. Irvine)
McLean
(S. Pardo)
Don Bosco Prep
(E. Mortati)
1S2 04:26 PM Boys Freshman Eight Semi-Final 2
Chaminade
(A. Morledge)
Montclair
(T. Weil)
Saratoga
(M. Fairley)
Jesuit College
(W. Courtney)
Christian Brothers
(Z. Kramer)
St. Albans
(S. Namian)
1S3 04:32 PM Boys Freshman Eight Semi-Final 3
Wilson
(E. Klein)
Ocean City
(M. Yeager)
Winter Park
(J. Fuller)
La Salle
(J. Klohoker)
Gonzaga
(M. LesStrang)
James Madison
(C. Mollencop)
2S1 04:38 PM Girls Junior Double Semi-Final 1
Agnes Irwin
(V. Budike)
Ridgewood
(C. Young)
St. Michael
(E. Stewart)
Ursuline
(H. Ni'Shuilleabhain)
Western Albermarle
(M. Abrahamson)
Baldwin
(S. Chen)
2S2 04:44 PM Girls Junior Double Semi-Final 2
Friends Select
(A. Rosha)
Ballston Spa
(A. Sickles)
Shaker
(A. Matrassi)
Hampton
(S. Breedlove)
Strath Haven
(O. Yerger)
Shipley
(C. Menziuso)
2S3 04:50 PM Girls Junior Double Semi-Final 3
Oakton
(C. Keating)
Sacred Heart
(B. Bergan)
Grimsby
(E. Dockray)
Ridley
(A. Van Roon)
Penn Charter
(M. Whitehead)
Germantown Friends
(L. Okeson)
3S1 04:56 PM Girls Freshman Eight Semi-Final 1
Yorktown
(K. Love)
Merion Mercy
(I. Begley)
Saratoga
(O. Dolan)
Whitman
(Z. Ding)
Moorestown
(G. Jarmain)
Mainland
(H. Shim)
3S2 05:02 PM Girls Freshman Eight Semi-Final 2
Lake Braddock
(S. Engdahl)
Radnor
(K. Bragdon)
Mount Saint Joseph
(J. Woodrow)
Bethesda-Chevy Chase
(J. SUOMELA)
Georgetown Visitation
(E. Capretta)
Manhasset
(M. Moreira)
3S3 05:08 PM Girls Freshman Eight Semi-Final 3
McLean
(Z. Lynes)
Archbishop Carroll
(A. O'Brien)
TC Williams
(C. Marsh)
National Cathedral
(S. Donovan)
Montclair
(M. Pradieu)
Niskayuna
(R. Chavali)
4S1 05:14 PM Boys Junior Double Semi-Final 1
Haverford
(R. Soslow)
Germantown Academy
(N. Moeller)
Blessed Trinity
(A. van Engelen)
Roman Catholic
(E. Dunbar)
Shaker
(B. Beretvas)
Jeb Stuart
(S. Mullane)
4S2 05:20 PM Boys Junior Double Semi-Final 2
Great Bridge
(T. Fridel)
Augustine
(B. Hopkins)
North Arlington
(M. Szklarzewski)
Conestoga
(W. Zhao)
St. Joseph Prep
(A. Kambour)
5S1 05:25 PM Boys Junior Four Semi-Final 1
Kearny
(L. Glazewski)
Haverford
(D. Martinelli)
Don Bosco Prep
(N. Baginski)
Churchill
(O. Tope)
Peddie
(O. Crane)
Lyman
(M. Ihns)
5S2 05:30 PM Boys Junior Four Semi-Final 2
Ridley
(K. Singh)
Walter Johnson
(H. Karlin)
Episcopal PA
(K. Hogan)
Melbourne
(T. Edwards)
St. Joseph Prep
(M. West)
Haddonfield
(Z. Ruggiero)
5S3 05:35 PM Boys Junior Four Semi-Final 3
Concord
(J. Pfander)
Montclair
(W. Collins)
St. Albans
(J. Boers)
Great Bridge
(Z. Williams)
Lower Merion
(K. Aspesi)
Philadelphia City Rowing
(J. Cartagena)
6S1 05:40 PM Girls Junior Four Semi-Final 1
Ridgewood
(M. Phillips)
West Potomac
(R. Hardison)
Gov. Simcoe
(n. Rudel)
Lower Merion
(E. Spaeth)
F.D. Roosevelt
(N. Wajda)
Holy Cross
(C. Kiyonaga)
6S2 05:45 PM Girls Junior Four Semi-Final 2
Absegami
(J. Durazzi)
Eustace
(T. Blinebury)
Branksome
(S. De Sousa)
Kearny
(I. Martins)
Blair
(S. Shaw)
School Without Walls
(P. Williams)
6S3 05:50 PM Girls Junior Four Semi-Final 3
Fairfax
(E. Rutan)
Ocean City
(S. Cooper)
Mount Saint Joseph
(K. Healy)
Egg Harbor
(M. Lively)
West Springfield
(M. Gordon)
Cedar Creek
(j. snider)
9S1 05:55 PM Girls Ltwt Double Semi-Final 1
Western Albermarle
(J. Dugan)
Ridley
(C. Hearn)
Albemarle
(R. Lloyd)
St. Michael
(O. Jose)
Conestoga
(K. Concannon)
Notre Dame
(E. Evans)
9S2 06:00 PM Girls Ltwt Double Semi-Final 2
Ursuline
(P. Alexander)
Germantown Academy
(L. Naber)
Baldwin
(O. Lanchoney)
Saratoga
(M. Dodd)
E.L. Crossley
(K. Partridge)
Churchill
(K. Maki)
10S1 06:05 PM Boys Ltwt Double Semi-Final 1
Germantown Friends
(G. Sher)
Ridgewood
(S. Daspin)
Denis Morris
(M. Kabel)
Albemarle
(A. Pierce)
Great Bridge
(J. Brannan)
Poughkeepsie
(C. cassidy)
10S2 06:10 PM Boys Ltwt Double Semi-Final 2
Springside Chestnut Hill
(H. Smith)
Roman Catholic
(B. Neal)
Malvern Prep
(P. Keenan)
Conestoga
(M. Balch)
Montclair
(G. Finnell)
Germantown Academy
(C. Seggev)