2019 Steve Neczypor Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 08:30 AM Womens Ltwt Varsity 2x Heat 1
Norwalk River B
(G. Rizzo)
Whitemarsh
(L. Gargano)
Rockland
(O. De Maria)
South Jersey A
(S. Gross)
1b 08:36 AM Womens Ltwt Varsity 2x Heat 2
Norwalk River A
(M. Hewitt)
King School
(M. Marra)
South Jersey B
(G. Miller)
South Jersey C
(N. Wisnoski)
5a 08:42 AM Womens Ltwt Varsity 4+ Heat 1
Kearny
(E. Valentin)
Haddonfield
(C. Dante)
Mercer
(C. Couillens)
Whitemarsh
(A. Sack)
5b 08:48 AM Womens Ltwt Varsity 4+ Heat 2
Archbishop Carroll
(C. Demola)
Newport
(M. Wirt)
Moorestown
(G. Armenti)
6a 08:54 AM Mens Ltwt Varsity 4+ Heat 1
Mountain Lakes
(N. Urrutia)
Montgomery
(&. Pate)
Mercer
(A. Griesinger)
Holy Ghost Prep
(W. Adams)
6b 09:00 AM Mens Ltwt Varsity 4+ Heat 2
Iona Prep
(C. Steccato)
Haddonfield
(M. Moskovitz)
Nutley
(D. Campbell)
Annapolis
(S. Mahan)
8a 09:06 AM Mens Varsity 1x Heat 1
Whitemarsh
(W. KANE)
Rockland
(A. Rostek)
Resilient RC
(C. Gladieux)
Rockland
(R. Almond)
Roman Catholic
(J. Cepis)
South Jersey
(J. Raab)
8b 09:12 AM Mens Varsity 1x Heat 2
Westfield
(M. Eagan)
Whitemarsh
(B. Hindle)
Rockland
(W. Grippi)
Baltimore
(J. Theodore)
11a 09:18 AM Womens Varsity 4+ Heat 1
Mercer C
(K. Harkins)
Newport
(L. Kidder)
Kearny
(A. Restrepo)
Mercer B
(S. Closser)
Archbishop Carroll
(A. O'Brien)
11b 09:24 AM Womens Varsity 4+ Heat 2
Mercer D
(r. cooper)
Mountain Lakes A
(r. mills)
Moorestown
(M. LaLumia)
Mountain Lakes B
(N. Collins)
11c 09:30 AM Womens Varsity 4+ Heat 3
Wilmington Youth
(L. Schofield)
Haddonfield B
(G. Suarez)
Mercer A
(S. Craver)
Haddonfield A
(H. Maskery)
Harriton
(A. Astillero)
12a 09:36 AM Mens Varsity 4+ Heat 1
Wilmington Youth
(A. Brown)
Mercer
(J. Gallagher)
Nutley
(M. Capobianco)
Harriton A
(M. Kane)
South Jersey A
(E. Bisco-Werner)
12c 09:42 AM Mens Varsity 4+ Heat 3
Archbishop Carroll A
(S. Bestany)
Iona Prep
(B. Dwyer)
South Jersey B
(E. Guermont)
Christian Brothers
(G. Johnson)
12b 09:48 AM Mens Varsity 4+ Heat 2
Holy Ghost Prep
(J. Boyle)
Fordham Prep
(C. Kwas)
Haddonfield
(W. Bentley)
Archbishop Carroll B
(K. McCormack)
13a 09:54 AM Womens Varsity 2x Heat 1
Haddon Twp
(E. Donohue)
South Jersey B
(M. Cicha)
Rockland
(C. Voutsinas-Klose)
Whitemarsh A
(E. Myers)
13b 10:00 AM Womens Varsity 2x Heat 2
Whitemarsh C
(H. Savastano)
South Jersey A
(R. McDonnell)
Westfield
(t. ahmed)
14a 10:06 AM Mens Varsity 2x Heat 1
Resilient RC
(c. ortmann)
South Jersey
(D. Frankel)
King School B
(J. Ross)
Newport
(K. Rohrbacher)
Rockland
(J. Bardorf)
14b 10:12 AM Mens Varsity 2x Heat 2
Westfield
(R. Murphy)
Haddon Twp
(N. McHugh)
St. Joseph HS
(T. Tighelaar)
33a 10:18 AM Womens Varsity 8+ Heat 1
Mercer C
(C. Vinch-Buck)
Eustace
(K. DeWitt)
Montgomery
(G. Kiriacos)
Mercer A
(S. Closser)
Moorestown
(G. Jarmain)
33b 10:24 AM Womens Varsity 8+ Heat 2
Mountain Lakes
(r. mills)
Annapolis
(A. Barrett)
Villa Joseph Marie
(J. Brady)
Whitemarsh
(H. Savastano)
Mercer B
(C. Couillens)
34a 10:30 AM Mens Varsity 8+ Heat 1
Mountain Lakes
(H. Koontz)
Fordham Prep
(C. Kwas)
South Jersey
(E. Bisco-Werner)
Mercer
(J. Thomas)
34b 10:36 AM Mens Varsity 8+ Heat 2
Wilmington Youth
(A. Brown)
Eustace
(R. Console)
Annapolis
(B. Crombie)
3a 10:42 AM Womens Novice 8+ Flight 1
Newport A
(M. Kuchma)
Moorestown B
(G. Mumma)
Newport B
(A. Milligan)
Mercer B
(S. Talukdar)
Kearny
(R. Pessoa)
3b 10:48 AM Womens Novice 8+ Flight 2
Baltimore
(K. Coudon)
Haddonfield
(S. VanFaasen)
Annapolis
(M. Fangio)
Wilmington Youth
(G. Diehl)
3c 10:54 AM Womens Novice 8+ Flight 3
Whitemarsh
(O. Gialdo)
Nutley
(A. Ferraro)
Mercer A
(S. Vemula)
Moorestown A
(K. Rosser)
Villa Joseph Marie
(A. Phillips)
4a 11:00 AM Mens Novice 8+ Flight 1
Holy Ghost Prep
(C. Adams)
Haddonfield
(A. Genel)
Mountain Lakes
(I. Oram)
Iona Prep
(J. Sierra)
Mercer A
(K. Dhayal)
Moorestown
(M. Magistrelli)
4b 11:06 AM Mens Novice 8+ Flight 2
Montgomery
(w. poulin)
Nutley
(E. Wanko)
Eustace
(V. Pallotti2)
Great River
(D. O'Rourke)
Mercer B
(M. Xu)
South Jersey
(C. Malcarney)
23a 11:12 AM Womens JV 4+ Flight 1
Montgomery B
(W. Anstine)
Archbishop Carroll
(A. Swinson)
Mercer A
(C. Adams)
Baltimore A
(E. Lamason)
Villa Joseph Marie
(M. Dina)
23b 11:18 AM Womens JV 4+ Flight 2
South Jersey B
(N. Wisnoski)
Mountain Lakes
(S. Smith)
Mercer B
(C. Dua)
Eustace
(J. Reagan)
Wilmington Youth
(C. Boettger)
23c 11:24 AM Womens JV 4+ Flight 3
Baltimore B
(K. Coudon)
South Jersey A
(A. Kowal)
Kearny
(S. Barros)
Annapolis
(S. Romo)
Montgomery A
(K. Tsakos)
24a 11:30 AM Mens JV 4+ Flight 1
Mercer B
(S. Stengle)
Iona Prep B
(t. mcsorley)
Harriton
(S. Turner)
Eustace
(J. Marengo)
Montgomery
(S. Huck)
Moorestown B
(D. Ford)
24b 11:36 AM Mens JV 4+ Flight 2
Archbishop Carroll
(G. Remar)
Fordham Prep
(W. Lefever)
Wilmington Youth
(Z. Shields)
Mercer C
(R. McGann)
Annapolis
(K. Perry)
24c 11:42 AM Mens JV 4+ Flight 3
Moorestown A
(T. Wilshire)
Holy Ghost Prep
(C. Bautz)
South Jersey A
(E. Guermont)
Iona Prep A
(W. D'Ambrosio)
Mercer A
(J. DiRusso)
7 12:42 PM Womens Varsity 1x Final
South Jersey
(H. Towhey)
Rockland
(C. High)
King School
(S. Fishkin)
South Jersey
(M. Cicha)
Baltimore
(G. McDaniel)
1 12:48 PM Womens Ltwt Varsity 2x Final
Norwalk River B
(G. Rizzo)
King School
(M. Marra)
South Jersey A
(S. Gross)
South Jersey B
(G. Miller)
Rockland
(O. De Maria)
South Jersey C
(N. Wisnoski)
2 12:54 PM Mens Ltwt Varsity 2x Final
Roman Catholic
(J. Cepis)
Norwalk River
(A. Crowell)
Baltimore A
(D. Gomez)
King School
(N. Camacho)
South Jersey A
(C. O'Neill)
Baltimore B
(M. Calderon)
5 01:00 PM Womens Ltwt Varsity 4+ Final
Haddonfield
(C. Dante)
Moorestown
(G. Armenti)
Mercer
(C. Couillens)
Newport
(M. Wirt)
Whitemarsh
(A. Sack)
Archbishop Carroll
(C. Demola)
6 01:06 PM Mens Ltwt Varsity 4+ Final
Montgomery
(&. Pate)
Haddonfield
(M. Moskovitz)
Mountain Lakes
(N. Urrutia)
Annapolis
(S. Mahan)
Mercer
(A. Griesinger)
Nutley
(D. Campbell)
8 01:12 PM Mens Varsity 1x Final
South Jersey
(J. Raab)
Whitemarsh
(W. KANE)
Baltimore
(J. Theodore)
Rockland
(R. Almond)
Rockland
(W. Grippi)
9a 01:18 PM Womens Novice 4+ Flight 1
Mountain Lakes
(A. Nusbaum)
Mercer
(K. Kelly)
Annapolis
(C. Decker)
Nutley
(J. Stack)
Norwalk River
(E. Keliehor)
9b 01:24 PM Womens Novice 4+ Flight 2
Villa Joseph Marie
(M. Kraunelis)
Kearny
(J. Sikorski)
Eustace
(E. Sobieski)
Archbishop Carroll
(O. Walker)
Harriton A
(M. Heifetz)
10a 01:30 PM Mens Novice 4+ Flight 1
South Jersey
(E. Bisco-Werner)
Nutley
(M. McCullough)
Wilmington Youth
(D. Rogers)
Norwalk River
(B. Smith)
Fordham Prep
(A. Tully)
10b 01:36 PM Mens Novice 4+ Flight 2
Harriton
(E. Yoon)
Annapolis
(D. Green)
Iona Prep
(M. Domeneghetti)
Montgomery
(A. Kolb)
11 01:42 PM Womens Varsity 4+ Final
Mountain Lakes A
(r. mills)
Mercer A
(S. Craver)
Mercer C
(K. Harkins)
Mercer D
(r. cooper)
Mercer B
(S. Closser)
Haddonfield A
(H. Maskery)
12 01:48 PM Mens Varsity 4+ Final
Holy Ghost Prep
(J. Boyle)
South Jersey A
(E. Bisco-Werner)
Mercer
(J. Gallagher)
Fordham Prep
(C. Kwas)
Christian Brothers
(G. Johnson)
South Jersey B
(E. Guermont)
13 01:54 PM Womens Varsity 2x Final
Haddon Twp
(E. Donohue)
Whitemarsh C
(H. Savastano)
South Jersey B
(M. Cicha)
South Jersey A
(R. McDonnell)
Whitemarsh A
(E. Myers)
Westfield
(t. ahmed)
14 02:00 PM Mens Varsity 2x Final
King School B
(J. Ross)
Haddon Twp
(N. McHugh)
Resilient RC
(c. ortmann)
St. Joseph HS
(T. Tighelaar)
Rockland
(J. Bardorf)
15a 02:06 PM Womens Novice 4x Flight
South Jersey A
(E. Fourney)
Norwalk River
(C. Rizzo)
Great River
(A. Jayasuriya)
Whitemarsh
(A. Blank)
South Jersey B
(A. Clark)
16a 02:12 PM Mens Novice 4x Flight
Westfield B
(J. Yang)
King School
(L. Graham Brown)
St. Joseph HS
(B. Kovacs)
Haddon Twp
(T. Sheehan)
Westfield A
(N. Oberstein)
Whitemarsh
(D. Boyle)
17 02:18 PM Womens Varsity 4x Final
Haddon Twp
(F. Steele)
Great River
(C. Carrignan)
Newport
(K. Ehrlich)
Haddonfield
(H. Maskery)
South Jersey
(S. Gross)
18 02:24 PM Mens Varsity 4x Final
Whitemarsh
(K. Waldhof)
Baltimore
(D. Gomez)
St. Joseph HS
(T. Scarpa)
Haddon Twp
(V. Fitzpatrick)
Newport
(C. Smith)
Great River
(A. Heslin)
20a 02:30 PM Mens Novice 2x Flight
Haddon Twp
(M. Kocher)
Whitemarsh
(H. Hicks)
22a 02:36 PM Mens JV 1x Flight
Norwalk River
(A. Hu)
Haddon Twp
(M. Eife)
Norwalk River
(C. Andersen)
25a 02:42 PM Womens JV 2x Flight
South Jersey B
(A. Maussner)
Great River
(C. Carrignan)
Haddon Twp
(M. Fitzpatrick)
South Jersey A
(G. Miller)
Whitemarsh
(A. Kowalik)
26a 02:48 PM Mens JV 2x Flight 1
South Jersey
(E. Placeholder2)
Great River
(J. Osborne)
Rockland
(W. Grippi)
Baltimore
(D. Stokes)
Haddon Twp
(J. Buan)
26b 02:54 PM Mens JV 2x Flight 2
Whitemarsh B
(N. Kolb)
Norwalk River
(C. Sferlazza)
27a 03:00 PM Womens JV 8+ Flight 1
Villa Joseph Marie
(A. Phillips)
Haddonfield
(E. Hess)
Mercer B
(M. Asadpour)
Kearny A
(C. daSilva Santos)
Wilmington Youth
(C. Baag)
Kearny A
(N. Castelo)
27b 03:06 PM Womens JV 8+ Flight 2
Harriton
(A. Steinberg)
Mountain Lakes
(C. Gangemi)
Annapolis
(A. Drilling)
Mercer A
(C. Adams)
Moorestown
(G. Armenti)
28a 03:12 PM Mens JV 8+ Flight 1
Mercer B
(R. Babusankar)
Fordham Prep A
(P. Monaco)
Iona Prep
(B. Hogan)
Haddonfield
(N. Zafiriadis)
Annapolis
(J. Newman)
28b 03:18 PM Mens JV 8+ Flight 2
Mercer A
(N. Kaputa)
Fordham Prep B
(J. Korb)
Newport
(A. King)
Mountain Lakes A
(E. Lowndes)
28c 03:24 PM Mens JV 8+ Flight 3
Moorestown
(D. Ford)
Harriton
(B. Kozloff)
Norwalk River
(Z. Muraskin)
Mountain Lakes B
(M. Gay)
29a 03:30 PM Womens JV 4x Flight 1
Whitemarsh
(A. Kowalik)
Westfield B
(P. Palles)
Newport
(E. Moscoe)
Great River
(A. Crispino)
Baltimore
(E. Lamason)
29b 03:36 PM Womens JV 4x Flight 2
South Jersey
(A. kowal)
Norwalk River
(G. Rizzo)
Westfield A
(K. Schildge)
30a 03:42 PM Mens JV 4x Flight
Haddon Twp
(A. Johnson)
St. Joseph HS
(A. Lissinna)
Baltimore
(J. Gomez)
Norwalk River A
(A. Hu)
Westfield
(O. Romano)
Great River
(B. Dunleavy)
32 03:48 PM Mens Ltwt 8+ Final
Mountain Lakes
(R. Spallone)
Annapolis
(S. Mahan)
Iona Prep
(B. Dwyer)
33 03:54 PM Womens Varsity 8+ Final
Moorestown
(G. Jarmain)
Whitemarsh
(H. Savastano)
Mercer A
(S. Closser)
Mercer B
(C. Couillens)
Mercer C
(C. Vinch-Buck)
Mountain Lakes
(r. mills)
34 04:00 PM Mens Varsity 8+ Final
South Jersey
(E. Bisco-Werner)
Eustace
(R. Console)
Mercer
(J. Thomas)
Annapolis
(B. Crombie)
Mountain Lakes
(H. Koontz)
Wilmington Youth
(A. Brown)