2018 Steve Neczypor Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
5a 09:30 AM Womens Ltwt Varsity 4+ Heat 1
Nutley
(M. Mackle)
Manhasset High School A
(K. Miller)
Wilmington Youth
(N. Baag)
Villa Joseph Marie
(A. Pennett)
Kearny
(V. Gonzalez)
5b 09:36 AM Womens Ltwt Varsity 4+ Heat 2
Archbishop Carroll
(A. O'Brien)
Harriton HS
(A. Sack)
Mountain Lakes Rowing Club
(E. Thomson)
Manhasset High School B
(M. Lyons)
Newport RC
(K. Ehrlich)
6a 09:42 AM Mens Ltwt Varsity 4+ Heat 1
Manhasset High School A
(G. Menke)
South Jersey Rowing Club
(Z. GIll)
Mountain Lakes Rowing Club
(N. Tsilikos)
Harriton HS
(B. Scheiner)
6b 09:48 AM Mens Ltwt Varsity 4+ Heat 2
Manhasset High School B
(R. Huang)
Holy Ghost Prep
(A. Danna)
Nutley
(M. Meglio)
Moorestown HS/Rowing
(T. Roman)
Wilmington Youth
(C. Kopecki)
11a 09:54 AM Womens Varsity 4+ Heat 1
South Jersey Rowing Club
(V. Wilson)
Harriton HS
(M. Ling)
Haddonfield Crew
(A. Rowling)
Nutley
(A. Feaster)
11b 10:00 AM Womens Varsity 4+ Heat 2
Mountain Lakes Rowing Club B
(A. Guido)
Eustace
(G. Salvati)
Wilmington Youth
(M. Gamble)
Manhasset High School
(R. Corcoran)
Archbishop Carroll
(M. Dupnock)
11c 10:06 AM Womens Varsity 4+ Heat 3
Newport RC
(E. Toy)
Villa Joseph Marie
(N. Tumasz)
Kearny
(H. Lajili)
Mountain Lakes Rowing Club A
(E. Tracy)
12a 10:12 AM Mens Varsity 4+ Heat 1
Holy Ghost Prep
(S. Donohue)
Moorestown HS/Rowing
(J. Brooks)
South Jersey Rowing Club A
(J. DiMarino)
Haddonfield Crew
(W. Glennon)
Wilmington Youth
(S. Donaldson)
12b 10:18 AM Mens Varsity 4+ Heat 2
Father Judge
(N. Tennesen)
Archbishop Carroll
(J. Gould)
Nutley
(M. Scorsone)
South Jersey Rowing Club B
(C. Tanas)
14a 10:24 AM Mens Varsity 2x Heat 1
Rockland A
(A. Rostek)
Haddon Twp C
(T. Burnham)
South Jersey Rowing Club A
(P. Malone)
Haddon Twp A
(V. Fitzpatrick)
Unaff. (USA)
(N. Terwiesch)
14b 10:30 AM Mens Varsity 2x Heat 2
South Jersey Rowing Club B
(Z. GIll)
Rockland B
(J. Bardorf)
Haddon Twp B
(M. Weaver)
Manhasset High School
(M. Canino)
1a 10:36 AM Womens Ltwt Varsity 2x Final
Rockland A
(M. Davidson)
Whitemarsh Boat Club A
(C. Busk)
Newport RC
(A. Hallinan)
Whitemarsh Boat Club B
(A. McDonnell)
Rockland B
(L. Jackson)
2a 10:42 AM Mens Ltwt Varsity 2x Final
Rockland
(M. Davidson)
Whitemarsh Boat Club
(H. Terry)
3a 10:48 AM Womens Novice 8+ Final 1
Manhasset High School
(K. Clarke)
Moorestown HS/Rowing
(A. Kyle)
PNRA/Mercer B
(E. Wojnovich)
Archbishop Carroll
(C. Cherico)
Wilmington Youth
(A. Foresta)
3b 10:54 AM Womens Novice 8+ Final 2
South Jersey Rowing Club
(J. Wallace)
Nutley
(A. Harabedian)
Merion Mercy Academy
(E. Staples)
Mountain Lakes Rowing Club
(C. Fabiano)
PNRA/Mercer C
(E. Rodriguez)
3c 11:00 AM Womens Novice 8+ Final 3
Haddonfield Crew
(E. Hess)
PNRA/Mercer A
(L. Sudholz)
Kearny
(L. Pereira)
Whitemarsh Boat Club
(M. Quinn)
Newport RC
(s. goodwin)
4a 11:06 AM Mens Novice 8+ Final
Mountain Lakes Rowing Club
(a. germaine)
Archbishop Carroll
(N. Volpe)
Wilmington Youth
(m. sidlowski)
Father Judge
(A. Heletkanycz)
South Jersey Rowing Club
(D. Maffei)
PNRA/Mercer
(J. Thomas)
5 11:12 AM Womens Ltwt Varsity 4+ Final
Villa Joseph Marie
(A. Pennett)
Harriton HS
(A. Sack)
Manhasset High School A
(K. Miller)
Mountain Lakes Rowing Club
(E. Thomson)
Nutley
(M. Mackle)
Archbishop Carroll
(A. O'Brien)
6 11:18 AM Mens Ltwt Varsity 4+ Final
Mountain Lakes Rowing Club
(N. Tsilikos)
Nutley
(M. Meglio)
South Jersey Rowing Club
(Z. GIll)
Holy Ghost Prep
(A. Danna)
Manhasset High School A
(G. Menke)
Wilmington Youth
(C. Kopecki)
7a 11:24 AM Womens Varsity 1x Final
Rockland
(A. Deljanin)
Whitemarsh Boat Club
(V. Zdrazil)
Rockland
(G. Welp)
Whitemarsh Boat Club
(D. Marlin Andrews)
Rockland
(C. Young)
8a 11:30 AM Mens Varsity 1x Final
Rockland
(A. Karanikitas)
Whitemarsh Boat Club
(W. KANE)
Haddon Twp
(D. Wakeley)
Haddon Twp
(N. Perks)
South Jersey Rowing Club
(J. Raab)
11 12:30 PM Womens Varsity 4+ Final
Manhasset High School
(R. Corcoran)
Newport RC
(E. Toy)
Haddonfield Crew
(A. Rowling)
Archbishop Carroll
(M. Dupnock)
South Jersey Rowing Club
(V. Wilson)
Mountain Lakes Rowing Club A
(E. Tracy)
9a 12:36 PM Womens Novice 4+ Final 1
Manhasset High School
(K. Clarke)
PNRA/Mercer
(L. Sudholz)
Moorestown HS/Rowing
(N. Jarmain)
Kearny
(C. daSilva Santos)
Mountain Lakes Rowing Club
(C. Fabiano)
9b 12:42 PM Womens Novice 4+ Final 2
Eustace
(S. Schmidt)
Newport RC
(A. Allen)
Wilmington Youth
(t. slicer)
Villa Joseph Marie
(M. Hobson)
South Jersey Rowing Club
(C. McCall)
10a 12:48 PM Mens Novice 4+ Final 1
Holy Ghost Prep
(J. Bevenour)
Manhasset High School
(J. Brown)
Nutley
(H. Castaneda)
South Jersey Rowing Club A
(D. Forte)
Mountain Lakes Rowing Club
(A. Gu)
10b 12:54 PM Mens Novice 4+ Final 2
South Jersey Rowing Club B
(D. Maffei)
Haddonfield Crew
(G. Williams)
Eustace
(H. Ludwick)
Moorestown HS/Rowing
(c. noyes)
Wilmington Youth
(m. sidlowski)
15a 01:00 PM Womens Novice 4x Final
Whitemarsh Boat Club A
(E. Thompson)
Haddon Twp
(F. Steele)
Whitemarsh Boat Club B
(A. Menear)
South Jersey Rowing Club
(N. Wisnoski)
16a 01:06 PM Mens Novice 4x Final
Haddon Twp
(J. Buan)
South Jersey Rowing Club
(H. Gueiss)
12 01:12 PM Mens Varsity 4+ Final
Holy Ghost Prep
(S. Donohue)
Father Judge
(N. Tennesen)
South Jersey Rowing Club A
(J. DiMarino)
South Jersey Rowing Club B
(C. Tanas)
Wilmington Youth
(S. Donaldson)
Archbishop Carroll
(J. Gould)
13a 01:18 PM Womens Varsity 2x Final
Haddon Twp
(M. Van Dexter)
Whitemarsh Boat Club A
(A. Eaton)
Newport RC
(A. Hallinan)
South Jersey Rowing Club B
(E. Caton)
Whitemarsh Boat Club B
(M. Clancy)
14 01:24 PM Mens Varsity 2x Final
Haddon Twp A
(V. Fitzpatrick)
Manhasset High School
(M. Canino)
Unaff. (USA)
(N. Terwiesch)
Rockland B
(J. Bardorf)
Haddon Twp C
(T. Burnham)
Haddon Twp B
(M. Weaver)
17 01:30 PM Womens Varsity 8+ Final
Moorestown HS/Rowing
(K. Sims)
Mountain Lakes Rowing Club
(E. Thomson)
Manhasset High School
(R. Corcoran)
Villa Joseph Marie
(J. Brady)
PNRA/Mercer
(K. Harkins)
Archbishop Carroll
(E. Molloy)
18 01:36 PM Mens Varsity 8+ Final
South Jersey Rowing Club
(C. Tanas)
Episcopal PA
(J. Rebillard)
Archbishop Carroll
(J. Gould)
Eustace
(B. Jablonski)
St. Benedict's Prep
(J. Lopina-Carpenter)
Mountain Lakes Rowing Club
(M. Donnelly)
19a 01:42 PM Womens Varsity 4x Final
Haddon Twp
(E. Donohue)
Whitemarsh Boat Club B
(E. Hughes)
Episcopal PA
(J. Konopka)
Newport RC
(L. Brancazio)
South Jersey Rowing Club
(M. Cicha)
Whitemarsh Boat Club A
(A. Ruck)
20a 01:48 PM Mens Varsity 4x Final
Haddon Twp A
(M. Weaver)
South Jersey Rowing Club
(D. Mitnick)
Haddon Twp B
(T. Burnham)
21a 01:54 PM Womens Novice 2x Final
Haddon Twp A
(Q. Johnston)
Haddon Twp B
(M. Jacobsen)
22a 02:00 PM Mens Novice 2x Final
Haddon Twp A
(O. Fitzpatrick)
Haddon Twp B
(J. Stech)
24a 02:06 PM Mens JV 1x Final
Whitemarsh Boat Club
(A. Rocca)
Roman Catholic
(J. Cepis)
Whitemarsh Boat Club
(B. Hindle)
25a 02:12 PM Womens JV 4+ Final 1
Wilmington Youth
(C. Boettger)
Harriton HS B
(M. Cantu)
Eustace A
(K. DeWitt)
Villa Joseph Marie
(N. Tumasz)
Haddonfield Crew
(H. Maskery)
Kearny
(K. Grajales)
25b 02:18 PM Womens JV 4+ Final 2
Harriton HS A
(R. Fuchs)
Archbishop Carroll
(B. Llull)
Merion Mercy Academy
(M. DeShan)
Newport RC
(K. Ehrlich)
Eustace B
(J. Reagan)
Nutley
(S. Araujo)
26a 02:24 PM Mens JV 4+ Final 1
Mountain Lakes Rowing Club
(P. russo)
Nutley
(B. Lee)
Archbishop Carroll
(K. McCormack)
Wilmington Youth A
(C. Kopecki)
Moorestown HS/Rowing
(C. Mueller)
26b 02:30 PM Mens JV 4+ Final 2
Harriton HS
(M. Kane)
Eustace
(J. Marengo)
Wilmington Youth B
(A. Dunkley)
Manhasset High School
(R. Huang)
27a 02:36 PM Womens JV 2x Final
Haddon Twp
(A. Tingley)
South Jersey Rowing Club A
(M. Janda)
Newport RC
(R. Miller)
South Jersey Rowing Club B
(V. Wilson)
28a 02:42 PM Mens JV 2x Final
Whitemarsh Boat Club
(W. KANE)
Haddon Twp A
(M. Weller)
Unaff. (USA)
(N. Terwiesch)
Haddon Twp B
(N. McHugh)
South Jersey Rowing Club
(J. Raab)
29a 02:48 PM Womens JV 8+ Final 1
Manhasset High School
(M. Moreira)
Villa Joseph Marie A
(J. Brady)
Merion Mercy Academy
(M. Schrieber)
Kearny A
(E. Valentin)
Haddonfield Crew
(G. Suarez)
29b 02:54 PM Womens JV 8+ Final 2
Moorestown HS/Rowing
(M. LaLumia)
Kearny B
(M. Abbassi)
Villa Joseph Marie B
(A. Pennett)
Whitemarsh Boat Club
(H. Savastano)
Nutley
(E. Veltre)
Eustace
(N. Mariani)
30a 03:00 PM Mens JV 8+ Final 1
Harriton HS
(M. Berardi)
Haddonfield Crew
(A. Small)
Moorestown HS/Rowing
(G. Keifer)
Holy Ghost Prep
(W. Adams)
30b 03:06 PM Mens JV 8+ Final 2
Mountain Lakes Rowing Club
(P. Oram)
South Jersey Rowing Club
(Z. GIll)
Father Judge
(A. Coelho)
Manhasset High School
(L. Chan)
31a 03:12 PM Womens JV 4x Final
South Jersey Rowing Club A
(H. Abdallah)
Whitemarsh Boat Club
(A. Eaton)
Newport RC
(T. Mathis)
South Jersey Rowing Club B
(K. Zamost)
32a 03:18 PM Mens JV 4x Final
Haddon Twp
(M. Weller)
Whitemarsh Boat Club
(Y. Wang)
33a 03:24 PM Womens Ltwt Varsity 8+ Final
Manhasset High School
(M. Lyons)
Mountain Lakes Rowing Club
(E. Thomson)
34a 03:30 PM Mens Ltwt 8+ Final
Moorestown HS/Rowing
(J. Miller)
South Jersey Rowing Club
(Z. GIll)
23a 03:36 PM Womens JV 1x Final
Whitemarsh Boat Club
(D. Marlin Andrews)