2015 Steve Neczypor Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
5a 09:00 AM Womens Ltwt Varsity 4+ Heat 1
Greenwich Crew B
(A. RYDEVIK)
PNRA/Mercer
(C. Varga)
Mountain Lakes
(B. Phillips)
Wilmington Youth
(M. Holmes)
Kearny B
(J. De La Cruz)
5b 09:07 AM Womens Ltwt Varsity 4+ Heat 2
Greenwich Crew A
(J. Davis)
Newport RC
(M. Maier)
Kearny A
(I. Martins)
Nutley
(J. Baluyot)
6a 09:14 AM Mens Ltwt Varsity 4+ Heat 1
Greenwich Crew
(M. Matejak)
Father Judge
(P. Blumenstein)
Haddonfield Crew
(C. Fagan)
Mountain Lakes A
(P. Ippolito)
6b 09:21 AM Mens Ltwt Varsity 4+ Heat 2
Upper Merion HS
(B. Pearson)
Kearny
(Z. Myers)
Wilmington Youth
(D. Nichols)
New Canaan Crew
(P. MacNeal)
11a 09:28 AM Womens Varsity 4+ Heat 1
Mountain Lakes
(L. Costello)
Wilmington Youth A
(M. Cann)
Upper Merion HS
(M. Rodriguez)
Newport RC
(M. Bobjak)
PNRA/Mercer
(C. Keve)
Greenwich Crew
(I. Meskers)
11b 09:35 AM Womens Varsity 4+ Heat 2
Kearny
(C. Luz)
Cedar Creek High School
(N. Martin)
Nutley
(A. Allison)
Eustace
(D. Eliason)
South Jersey Rowing Club
(L. Lee)
12a 09:42 AM Mens Varsity 4+ Heat 1
Upper Merion HS
(D. Jacobs)
Collingswood
(C. Kaiser)
Haddonfield Crew A
(P. Hurd)
PNRA/Mercer
(J. Fleurial)
South Jersey Rowing Club
(J. Raab)
12b 09:49 AM Mens Varsity 4+ Heat 2
Greenwich Crew
(A. Hoffmeister)
Mountain Lakes
(A. Hedge)
Father Judge
(F. Marricone)
Nutley
(B. O'Brien)
Wilmington Youth
(W. Days)
2 10:03 AM Mens Ltwt Varsity 2x Final
Whitemarsh Boat Club
(D. Hopkins)
Newport RC
(M. Judd)
3a 10:10 AM Womens Novice 8+ Final 1
Kearny
(S. Rocha)
Nutley
(M. Mackle)
3b 10:17 AM Womens Novice 8+ Final 2
Wilmington Youth A
(A. Parenti)
Whitemarsh Boat Club
(S. Neary)
Greenwich Crew A
(E. Dabney)
Eustace
(M. Stella2)
South Jersey Rowing Club
(E. Aronson)
Haddonfield Crew
(X. Shi)
4a 10:24 AM Mens Novice 8+ Final 1
Greenwich Crew A
(J. Katzman)
Wilmington Youth A
(J. Moore)
Mountain Lakes
(T. Magovern)
South Jersey Rowing Club
(N. Garber)
4b 10:31 AM Mens Novice 8+ Final 2
Nutley
(a. irwin)
Kearny
(J. Paszkiewicz)
Upper Merion HS B
(A. McNally)
Haddonfield Crew
(D. Popp)
5 11:27 AM Womens Ltwt Varsity 4+ Final
Greenwich Crew B
(A. RYDEVIK)
PNRA/Mercer
(C. Varga)
Greenwich Crew A
(J. Davis)
Wilmington Youth
(M. Holmes)
Kearny A
(I. Martins)
6 11:34 AM Mens Ltwt Varsity 4+ Final
Haddonfield Crew
(C. Fagan)
Wilmington Youth
(D. Nichols)
Father Judge
(P. Blumenstein)
New Canaan Crew
(P. MacNeal)
Greenwich Crew
(M. Matejak)
Kearny
(Z. Myers)
11 11:41 AM Womens Varsity 4+ Final
Wilmington Youth A
(M. Cann)
Kearny
(C. Luz)
Greenwich Crew
(I. Meskers)
Nutley
(A. Allison)
PNRA/Mercer
(C. Keve)
South Jersey Rowing Club
(L. Lee)
12 11:48 AM Mens Varsity 4+ Final
Haddonfield Crew A
(P. Hurd)
Father Judge
(F. Marricone)
South Jersey Rowing Club
(J. Raab)
Mountain Lakes
(A. Hedge)
PNRA/Mercer
(J. Fleurial)
Greenwich Crew
(A. Hoffmeister)
26a 12:54 PM Mens JV 4+ Final 1
South Jersey Rowing Club
(h. lagatta)
Mountain Lakes A
(D. Rago)
Kearny A
(C. Grimm)
Wilmington Youth
(M. Stroh)
26b 01:01 PM Mens JV 4+ Final 2
Kearny B
(D. Franco)
Greenwich Crew B
(P. Smith)
Nutley
(B. Valentin)
Haddonfield Crew
(R. Waltimyer)
26c 01:08 PM Mens JV 4+ Final 3
PNRA/Mercer
(K. Gillis)
Greenwich Crew A
(J. McDonough)
Eustace
(K. Ronkin)
26 01:11 PM Mens JV 4+ Final 4
Cedar Creek High School A
(F. Freimuth)
Cedar Creek High School B
(M. McColgan)
19 01:29 PM Womens Varsity 4x Final
New Canaan Crew
(C. Campbell)
20 01:36 PM Mens Varsity 4x Final
New Canaan Crew B
(A. Bridwell)
New Canaan Crew A
(C. De Wolf)
25a 01:57 PM Womens JV 4+ Final 1
Greenwich Crew
(A. Reice)
Kearny
(G. Quingalahua)
Nutley
(G. Lentini)
25b 02:04 PM Womens JV 4+ Final 2
Mountain Lakes
(R. Lyons)
Upper Merion HS
(S. Rose)
South Jersey Rowing Club
(E. Aronson)
Eustace
(M. Crisci)
29a 02:18 PM Womens JV 8+ Final 1
Greenwich Crew B
(K. Polan)
Kearny
(L. DeCarvalho)
PNRA/Mercer A
(H. Ash)
Nutley
(G. Lentini)
29b 02:25 PM Womens JV 8+ Final 2
Wilmington Youth
(T. Beardell)
Newport RC
(M. Bobjak)
Greenwich Crew A
(C. Miller)
Cedar Creek High School
(J. Snider)
Haddonfield Crew
(E. Kommedal)
30a 02:32 PM Mens JV 8+ Final 1
Greenwich Crew B
(E. svedin)
Nutley
(D. Intindola)
PNRA/Mercer
(K. Gillis)
Greenwich Crew C
(T. Massam)
Father Judge
(J. Cummings)
Wilmington Youth
(M. Stroh)
30b 02:39 PM Mens JV 8+ Final 2
Haddonfield Crew
(B. Giangiulio)
Newport RC
(L. Beeson)
Mountain Lakes
(B. Fitzgerald)
Greenwich Crew A
(M. Matejak)
Kearny
(D. Franco)
31 02:46 PM Womens JV 4x Final
Whitemarsh Boat Club
(L. Guenther)
New Canaan Crew
(R. Mushkin)
32 02:53 PM Mens JV 4x Final
New Canaan Crew A
(R. Marsh)
Whitemarsh Boat Club
(H. Mackenzie)
New Canaan Crew B
(J. Wittenstein)
33 03:00 PM Womens Ltwt Varsity 8+ Final
Haddonfield Crew
(S. Murphy)
Nutley
(J. Padilla)
Greenwich Crew
(A. RYDEVIK)
34 03:07 PM Mens Ltwt 8+ Final
Greenwich Crew
(P. Smith)
New Canaan Crew
(P. MacNeal)
Mountain Lakes
(C. Brady)
17 03:14 PM Womens Varsity 8+ Final
Greenwich Crew
(I. Meskers)
PNRA/Mercer
(C. Keve)
Wilmington Youth
(M. Cann)
Mountain Lakes
(S. Marki)
Newport RC
(M. Maier)
18 03:21 PM Mens Varsity 8+ Final
Eustace
(J. propp)
Newport RC
(C. Smith)
Wilmington Youth
(D. Nichols)
Greenwich Crew
(J. McDonough)
PNRA/Mercer
(J. Fleurial)