2018 Schuylkill Navy Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
18b 08:30 AM Mens Intermediate Single Heat 2
Penn AC
(T. Phifer)
Potomac
(P. Sheppard)
Undine B
(S. Neal)
Crescent
(P. Zawycky)
Undine A
(J. Higgins)
18a 08:36 AM Mens Intermediate Single Heat 1
Vesper
(C. Cole)
Haddon Twp
(E. Tingley)
Undine E
(B. Rosicky)
Bachelors
(M. Couwenhoven)
21a 08:42 AM Mens Open Single Heat 1
Penn AC S
(C. Shirley)
Penn AC A
(J. Garay)
University
(P. Seymour)
Penn AC S
(S. Maeder)
Undine
(L. Rein)
Undine A
(M. Ryan)
21b 08:48 AM Mens Open Single Heat 2
Penn AC X
(W. Burstein)
Penn AC Q
(C. Reich)
Malta
(J. Conesa Purman)
Penn AC Q
(D. Judah)
Vesper
(T. NASE)
23a 08:54 AM Mens Junior Single Heat 1
Bergen County B
(A. Rapella)
Rockland B
(R. Almond)
Haddon Twp
(M. Weller)
Bergen County A
(S. Olsen)
Pegasus A
(I. Garrison)
Bergen County D
(R. Bachani)
23b 09:00 AM Mens Junior Single Heat 2
Bergen County C
(A. Ferrari)
Rockland A
(A. Rostek)
Bergen County E
(A. Lynch)
Rockland C
(A. Karanikitas)
Pegasus B
(A. Saini)
34a 09:06 AM Mens Intermediate Double Heat 1
Crescent
(T. Kolnik)
Potomac
(W. Massimini)
Greenwich Crew
(J. Poll)
Undine C
(K. Hershman)
Potomac A
(M. Scott)
34c 09:12 AM Mens Intermediate Double Heat 3
Rockland
(R. Faccio)
Crescent
(N. Tennesen)
Potomac
(J. Olbrys)
Vesper
(A. Williams)
Undine B
(J. Case)
Undine
(M. Wuest)
34b 09:18 AM Mens Intermediate Double Heat 2
Crescent
(S. Ching)
Penn AC
(T. Pritz)
Undine A
(J. Higgins)
Crescent
(E. Meadows)
East End
(M. Hubbard)
Occoquan
(W. Meeker)
37a 09:36 AM Womens Junior Double Heat 1
Rockland A
(C. Voutsinas-Klose)
Haddon Twp
(E. Donohue)
Bergen County
(E. Maron)
Pegasus B
(I. Montalvo)
37b 09:42 AM Womens Junior Double Heat 2
Pegasus A
(A. Frebowitz)
Haddon Twp
(K. Dietrich)
Rockland B
(O. De Maria)
Pegasus C
(K. Porcello)
48a 09:48 AM Mens Intermediate Quad Heat 1
Undine A
(M. Grieshaber)
Bergen County B
(R. Bachani)
48b 09:54 AM Mens Intermediate Quad Heat 2
Undine G
(J. Case)
Bergen County A
(C. Labozzetta)
Haddon Twp
(V. Fitzpatrick)
2 10:00 AM Mens Novice Single - 1000 meters Final
Bachelors B
(M. Zagar)
Rockland
(A. Deljanin)
4a 10:05 AM Masters Mixed Double - 1000 meters Flight 1
Bachelors
(S. Grogan)
[A/33/0.3]
Vesper
(M. Grudzien)
[B/36/1.2]
Row New York
(P. walsh)
[A/32/0.0]
Vesper
(G. Kaplan)
[C/43/5.0]
4b 10:10 AM Masters Mixed Double - 1000 meters Flight 2
Cooper Rowing Club
(M. Torosian)
[E/59/9.7]
University/Whitemarsh Boat Club [Composite]
(D. Eringis)
[D/51/0.0]
4c 10:15 AM Masters Mixed Double - 1000 meters Flight 3
Three Rivers B
(R. Ulsh)
[F/63/4.5]
Philadelphia Girls/Malta [Composite]
(T. Trocky)
[F/61/1.5]
Fairmount
(R. Sargent)
[I/76/28.4]
Pennsylvania Barge Club/PCRA [Composite]
(C. Windeknecht)
[F/61/1.5]
Three Rivers A
(S. Folan)
[F/63/4.5]
Vesper/University [Composite]
(E. Normoyle)
[F/60/0.0]
5a 10:20 AM Mens Masters Four - 1000 meters Flight 1
Fairmount C
(D. MacCormick)
[C/48/9.5]
Bachelors
(L. Tochinski)
[C/49/10.5]
Fairmount X
(J. Boehm)
[A/28/0.0]
Fairmount B
(M. Ruiz)
[A/34/1.1]
Fairmount A
(J. Ulrich)
[C/48/9.5]
5b 10:25 AM Mens Masters Four - 1000 meters Flight 2
Three Rivers
(M. McGuire)
[E/57/7.0]
University
(P. Horvat)
[E/58/8.4]
Fairmount D
(D. Baugh)
[E/59/9.7]
Swan Creek RC
(A. Albanir)
[D/51/0.0]
6a 10:30 AM Womens Masters Four - 1000 meters Flight 1
Carnegie Lake C
(J. Perantoni)
[C/49/9.1]
PNRA/Mercer A
(K. Appelget)
[C/47/7.2]
Alexandria A
(J. Dutzer)
[A/35/0.0]
Wilmington A
(F. Mancini)
[C/45/5.6]
Annapolis RC B
(S. Tozaki)
[C/46/6.4]
Carnegie Lake A
(A. Müller)
[B/42/3.5]
6b 10:35 AM Womens Masters Four - 1000 meters Flight 2
Alexandria B
(M. Cato)
[D/51/0.0]
Wilmington C
(A. Gutowski)
[D/54/0.0]
Three Rivers A
(E. Remaley)
[D/50/0.0]
Annapolis RC A
(M. Hentschel)
[D/54/0.0]
Carnegie Lake B
(L. Suplick)
[D/51/0.0]
Three Rivers B
(K. Raymond)
[D/52/0.0]
6c 10:40 AM Womens Masters Four - 1000 meters Flight 3
PNRA/Mercer B
(C. Baldino)
[F/61/5.6]
Vesper
(S. Hingley)
[G/66/13.5]
Whitemarsh Boat Club
(L. Chisholm)
[E/57/0.0]
Wilmington B
(S. Greenwood)
[E/57/0.0]
Three Rivers C
(A. Gray)
[F/60/4.1]
7a 10:45 AM Womens Masters Single - 1000 meters Flight 1
Whitemarsh Boat Club A
(L. Roberts)
[A/33/0.3]
Vesper
(M. Folco)
[A/32/0.0]
Whitemarsh Boat Club
(L. Lehane)
[B/38/2.4]
7b 10:50 AM Womens Masters Single - 1000 meters Flight 2
Vesper
(A. Couwenhoven)
[F/64/16.0]
University
(D. Eringis)
[D/54/0.0]
Vesper
(N. Dormans)
[F/60/9.0]
8a 10:55 AM Womens Lightweight Masters Single - 1000 meters Flight
Whitemarsh Boat Club B
(A. McBlane)
[E/57/0.0]
Philadelphia Girls
(M. Mendez)
[F/64/11.7]
Whitemarsh Boat Club C
(D. Parenti)
[F/63/9.9]
9a 11:00 AM Mens Masters Single - 1000 meters Flight 1
Vesper
(G. Kaplan)
[C/46/8.9]
PNRA/Mercer
(M. Truesdell)
[C/45/8.0]
Potomac
(J. Olbrys)
[A/29/0.0]
Undine
(S. Sullivan)
[A/33/0.8]
Wilmington
(W. Newell)
[C/44/7.1]
Fairmount
(D. Vilimanovic)
[A/30/0.1]
9b 11:05 AM Mens Masters Single - 1000 meters Flight 2
University
(B. McLelland)
[D/54/0.0]
Whitemarsh Boat Club
(S. West)
[D/51/0.0]
University D
(H. Ross)
[D/52/0.0]
Malta
(J. Cutler)
[D/51/0.0]
9c 11:10 AM Mens Masters Single - 1000 meters Flight 3
Capital
(M. Malinick)
[F/63/11.4]
Pennsylvania Barge Club
(M. Malone)
[F/60/6.2]
Vesper D
(G. Richard)
[E/58/3.0]
Passaic River
(J. Levinson)
[F/62/9.6]
CRI
(R. Hill)
[E/56/0.0]
9d 11:15 AM Mens Masters Single - 1000 meters Flight 4
Vesper C
(D. Vreugdenhil)
[G/69/0.0]
Carnegie Lake
(S. Tremaine)
[G/68/0.0]
Vesper E
(M. Kremer)
[G/67/0.0]
Unaff. (USA) A
(S. Sepe)
[G/68/0.0]
9e 11:20 AM Mens Masters Single - 1000 meters Flight 5
Rock Creek
(J. Bracewell)
[H/71/0.0]
Bachelors
(M. Levy)
[H/74/0.0]
Unaff. (USA)
(c. blessing)
[H/71/0.0]
10a 11:25 AM Mens Ltwt Masters Single - 1000 meters Flight 1
Three Rivers A
(N. Cooley)
[A/32/0.0]
Undine
(J. Reed)
[B/39/3.0]
Whitemarsh Boat Club
(K. Wobeser)
[C/49/11.5]
10b 11:30 AM Mens Ltwt Masters Single - 1000 meters Flight 2
Fairmount
(M. Hurley)
[G/65/21.7]
Three Rivers B
(J. Watt)
[D/53/2.5]
Fairmount
(T. Sibson)
[D/51/0.0]
11 12:00 PM Mens Open Pair Final
Vesper
(S. Maeder)
Bachelors/Vesper [Composite]
(G. O'Brien)
PNRA/Mercer
(M. Vaccaro)
Malta/Baltimore [Composite]
(W. Van Fossen)
12 12:06 PM Womens Open Pair Final
Vesper D
(L. Euiler)
Vesper
(L. Klick)
13 12:12 PM Mens Ltwt Single Final
Undine A
(M. Wuest)
Unaff. (USA)
(D. Hartwick)
Undine A
(M. Grieshaber)
Undine B
(J. Cipolla)
New York AC
(R. Harding)
14 12:18 PM Womens Ltwt Single Final
Penn AC A
(K. Propst)
Penn AC
(M. Mosier)
Vesper
(A. Fogarty)
Penn AC S
(C. Stawicki)
15 12:24 PM Womens Intermediate Ltwt Single Final
Vesper
(H. Eisenach)
Vesper M
(E. McCormick)
17 12:30 PM Womens Intermediate Single Final
Bachelors
(S. Maurer)
Undine
(C. Lewis)
18 12:36 PM Mens Intermediate Single Final
Vesper
(C. Cole)
Undine A
(J. Higgins)
Bachelors
(M. Couwenhoven)
Penn AC
(T. Phifer)
Undine E
(B. Rosicky)
Undine B
(S. Neal)
20 12:42 PM Womens Open Single Final
Fairmount
(K. McFetridge)
University
(G. Cutler)
Vesper
(J. Lonchar)
21 12:48 PM Mens Open Single Final
Penn AC S
(S. Maeder)
Penn AC X
(W. Burstein)
Penn AC S
(C. Shirley)
Malta
(J. Conesa Purman)
Undine
(L. Rein)
Vesper
(T. NASE)
22 12:54 PM Womens Junior Single Final
Bergen County A
(M. Gagnon)
Bergen County B
(K. Gotrell)
Bergen County C
(A. Tokatlioglu)
Bergen County D
(C. High)
23 01:00 PM Mens Junior Single Final
Pegasus A
(I. Garrison)
Bergen County C
(A. Ferrari)
Rockland B
(R. Almond)
Rockland A
(A. Rostek)
Bergen County B
(A. Rapella)
Pegasus B
(A. Saini)
24 01:06 PM Mens Open Four Final
Potomac A
(M. Kleber)
Vesper
(R. Coulson)
Potomac B
(R. DeVirgiliis)
26 01:12 PM Mens Intermediate Pair Final
Bachelors
(G. O'Brian)
Whitemarsh Boat Club
(A. Gherca)
Baltimore
(R. Jones)
27 01:18 PM Womens Intermediate Pair Final
Three Rivers
(N. Navta)
Alexandria
(P. Jones)
31a 01:27 PM Womens Masters Double - 1000 meters Flight 1
Whitemarsh Boat Club
(L. Roberts)
[A/35/1.4]
Carnegie Lake C
(M. Randeria)
[A/28/0.0]
Whitemarsh Boat Club A
(M. Martin)
[AA/25/0.0]
Vesper F
(L. Meyer)
[A/35/1.4]
Whitemarsh Boat Club B
(A. Smith)
[AA/26/0.0]
Vesper
(A. Mendlein)
[AA/25/0.0]
31b 01:32 PM Womens Masters Double - 1000 meters Flight 2
Three Rivers D
(M. West)
[C/48/0.0]
Vesper
(M. Hilton)
[C/46/0.0]
Vesper
(A. James)
[C/48/0.0]
Vesper
(E. Saint Clair)
[C/44/0.0]
31c 01:37 PM Womens Masters Double - 1000 meters Flight 3
Sagamore RA
(L. Poll)
[E/55/0.0]
Three Rivers A
(S. Folan)
[E/59/0.0]
Vesper A
(M. Zisling)
[E/56/0.0]
Carnegie Lake B
(R. Ford)
[E/57/0.0]
31d 01:42 PM Womens Masters Double - 1000 meters Flight 4
Three Rivers C
(J. Meder)
[F/60/0.0]
Rockland
(K. Kearney)
[F/64/6.1]
Carnegie Lake A
(K. Ellis)
[F/64/6.1]
Three Rivers B
(A. Gray)
[G/65/7.7]
Potomac
(J. Lytel)
[F/63/4.5]
32a 01:47 PM Mens Masters Double - 1000 meters Flight 1
Three Rivers B
(K. Devenitch)
[C/43/3.8]
Rockland B
(C. Hely)
[C/47/6.9]
Undine
(S. Sullivan)
[B/36/0.0]
Fairmount A
(J. Ryan)
[C/44/4.5]
32b 01:52 PM Mens Masters Double - 1000 meters Flight 2
Three Rivers A
(M. Gold)
[D/54/0.0]
Fairmount
(J. Greenwood)
[D/54/0.0]
Pennsylvania Barge Club/Whitemarsh Boat Club [Composite]
(K. Wobeser)
[D/54/0.0]
Wilmington
(W. Newell)
[D/50/0.0]
Rockland A
(I. Rudolph-Shabinsky)
[D/53/0.0]
Bachelors
(L. Tochinski)
[D/50/0.0]
32c 01:57 PM Mens Masters Double - 1000 meters Flight 3
University
(J. Alderson)
[E/57/0.0]
Row New York
(D. Greenberg)
[E/55/0.0]
Whitemarsh Boat Club
(S. West)
[E/56/0.0]
Malta
(T. Trocky)
[E/55/0.0]
32d 02:02 PM Mens Masters Double - 1000 meters Flight 4
Malta B
(V. Croce)
[G/67/11.1]
Three Rivers C
(R. Johnson)
[F/62/3.0]
Pennsylvania Barge Club
(C. Windeknecht)
[F/60/0.0]
Carnegie Lake
(G. Ahrens)
[G/68/12.8]
33 02:07 PM Womens Intermediate Double Final
Bachelors
(C. Glickman)
Vesper
(V. Jones)
34 02:13 PM Mens Intermediate Double Final
Undine A
(J. Higgins)
Undine B
(J. Case)
Greenwich Crew
(J. Poll)
Penn AC
(T. Pritz)
Potomac
(W. Massimini)
Undine
(M. Wuest)
35 02:19 PM Mens Intermediate Four Final
Potomac A
(C. Barker)
Baltimore A
(K. Perry)
Vesper
(D. Tento)
Baltimore B
(M. Spalluzzi)
Potomac B
(N. Heinzman)
36 02:25 PM Mens Junior Double Final
Bergen County B
(C. Viggiano)
Haddon Twp
(O. Fitzpatrick)
Bergen County C
(M. Iwanski)
Haddon Twp
(N. Perks)
Bachelors
(W. White)
Bergen County A
(A. Ferrari)
37 02:31 PM Womens Junior Double Final
Rockland A
(C. Voutsinas-Klose)
Haddon Twp
(E. Donohue)
Haddon Twp
(K. Dietrich)
Bergen County
(E. Maron)
Pegasus C
(K. Porcello)
40a 02:37 PM Womens Masters Eight - 1000 meters Flight 1
Alexandria
(J. Dutzer)
[C/43/0.0]
Wilmington A
(F. Mancini)
[C/46/0.0]
Fairmount
(J. Sutor)
[C/44/0.0]
Carnegie Lake A
(K. Mooij)
[C/43/0.0]
40b 02:42 PM Womens Masters Eight - 1000 meters Flight 2
Bachelors A
(K. Becker)
[D/53/0.0]
Carnegie Lake B
(M. Mark)
[D/54/0.0]
PNRA/Mercer
(K. Appelget)
[D/51/0.0]
Three Rivers
(E. Remaley)
[D/50/0.0]
Annapolis RC
(A. Iannaccone)
[D/50/0.0]
Carnegie Lake C
(D. Dwyer)
[D/50/0.0]
40c 02:47 PM Womens Masters Eight - 1000 meters Flight 3
Bachelors/Philadelphia Girls/Penn AC/University [Composite] A
(T. Decker)
[E/56/0.0]
Vesper
(S. Hingley)
[G/68/16.8]
Wilmington B
(S. Greenwood)
[F/61/6.3]
41a 02:52 PM Mens Masters Eight - 1000 meters Flight
Fairmount A
(J. Ulrich)
[C/49/9.6]
University
(J. Pardoe)
[A/29/0.0]
Fairmount C
(D. MacCormick)
[F/61/23.0]
Fairmount B
(M. Ruiz)
[B/38/2.3]
42a 02:57 PM Masters Mixed Quad - 1000 meters Flight
Pennsylvania Barge Club/PCRA/University [Composite]
(C. Windeknecht)
[E/59/20.0]
Three Rivers
(M. Gold)
[D/53/13.0]
Whitemarsh Boat Club
(L. Roberts)
[A/32/0.0]
43a 03:02 PM Mens Masters Quad - 1000 meters Flight 1
Three Rivers A
(R. Thomson)
[B/42/0.0]
Fairmount
(J. Svoboda)
[B/39/0.0]
Undine
(A. Preetam)
[B/36/0.0]
43b 03:07 PM Mens Masters Quad - 1000 meters Flight 2
Navesink River Rowing/Whitemarsh Boat Club [Composite]
(M. Malone)
[E/55/5.1]
University
(J. Monaghan)
[F/64/16.8]
Rockland
(I. Rudolph-Shabinsky)
[D/50/0.0]
Whitemarsh Boat Club
(M. Allen)
[F/63/15.3]
Malta
(T. Trocky)
[F/61/12.5]
43c 03:12 PM Mens Masters Quad - 1000 meters Flight 3
Fairmount A
(J. Sonzogni)
[G/67/1.6]
Fairmount/Penn AC/University [Composite] H
(b. miller)
[H/72/10.1]
Three Rivers B
(R. Ulsh)
[G/66/0.0]
44a 03:17 PM Womens Masters Quad - 1000 meters Flight 1
Vesper
(L. Meyer)
[A/32/0.5]
Philadelphia Girls
(E. Smithers)
[C/43/5.1]
Cooper Rowing Club B
(M. Torosian)
[D/53/13.5]
Whitemarsh Boat Club
(S. Kelley)
[A/27/0.0]
Vesper
(M. Hilton)
[C/49/9.7]
44b 03:22 PM Womens Masters Quad - 1000 meters Flight 2
Cooper Rowing Club A
(M. Cuneo)
[D/52/0.0]
Vesper
(M. Zisling)
[D/52/0.0]
Three Rivers
(A. Gray)
[F/62/12.0]
University
(C. Cook)
[E/59/8.0]
46 03:27 PM Mens Open Double Final
Narragansett/Whitemarsh Boat Club [Composite]
(E. Blood)
Wilmington
(R. Abramo)
Vesper
(K. Kelly)
Greenwich Crew
(J. Poll)
Penn AC B
(I. Luetzow)
47 03:33 PM Womens Open Double Final
Unaff. (USA)
(E. Alford)
Penn AC
(K. Propst)
Penn AC
(K. Schiro)
48 03:39 PM Mens Intermediate Quad Final
Bergen County A
(C. Labozzetta)
Haddon Twp
(V. Fitzpatrick)
Undine A
(M. Grieshaber)
Undine G
(J. Case)
Bergen County B
(R. Bachani)
49 03:45 PM Womens Intermediate Quad Final
Bachelors
(S. Maurer)
Bergen County
(K. Pellegrino)
50 03:51 PM Mens Intermediate Eight Final
Baltimore
(K. Perry)
Potomac B
(C. Silvers)
Vesper
(G. Riffle)
Potomac A
(M. O'Donoghue)
54 03:57 PM Mens Open 4x Final
Penn AC A
(J. Garay)
Crescent
(C. Seabrook)
Penn AC B
(C. Reich)