2018 Philadelphia Youth Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 08:00 AM Boys Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1 Final 1
Harveys Lake
(F. Roskos)
Conshohocken
(M. Rosenberger)
Advanced Community RA
(N. Cordaro)
South Jersey
(L. Griffith)
Conshohocken
(J. Payne)
Greenwich
(W. quinlan)
1b 08:05 AM Boys Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1 Final 2
South Jersey
(C. Yoder)
Fairmount
(A. Cooper)
Rockland
(Z. Geraci)
Conshohocken
(B. Pierlott)
Resilient RC
(J. O'Grady)
South Jersey
(H. Gueiss)
1c 08:10 AM Boys Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1 Final 3
Harveys Lake
(C. Platt)
Advanced Community RA
(T. Ahmed)
Bare Hill
(M. Ornek)
Harveys Lake
(S. Motyka)
Vesper
(M. Harmon)
Whitemarsh
(M. Lexa)
2a 08:15 AM Girls Novice Quad (1000m) - started racing after Jan 1 Final 1
Baltimore A
(J. Zandt)
Pelham CRA A
(M. Spunberg)
Advanced Community RA
(A. Svensson)
Conshohocken
(C. O'Mara)
Greenwich
(I. Wilson)
2b 08:20 AM Girls Novice Quad (1000m) - started racing after Jan 1 Final 2
Baltimore B
(M. Hull)
Ridgewood
(L. Riedel)
Pelham CRA B
(E. Dwyer)
Pegasus
(F. Campolongo)
3a 08:25 AM Mixed/Boys/Girls Tyro U14 Eight (1000m) Final
Conshohocken
(A. Johnson)
Niskayuna
(P. Bidoshi)
Cortlandt
(C. Brown)
Baltimore
(A. Vollrath)
4a 08:30 AM Boys Cadet U19 Quad Final 1
Greenwich
(L. Quisumbing)
Maritime RC C
(H. Bartol)
Resilient RC
(C. Hood)
Conshohocken A
(R. Molsbergen)
Pelham CRA
(B. Dwyer)
Crescent B
(R. Allon)
4b 08:35 AM Boys Cadet U19 Quad Final 2
Gloucester
(T. Fox)
Niskayuna
(B. OConnell)
University A
(M. Groshens)
Conshohocken A
(T. Scheuritzel)
Fairmount
(J. Rebillard)
4c 08:40 AM Boys Cadet U19 Quad Final 3
Maritime RC A
(T. Kortekaas)
Whitemarsh
(I. Wilkens)
University A
(E. Cunningham)
Crescent A
(E. Hack)
Nereid
(O. Tarlo)
4d 08:45 AM Boys Cadet U19 Quad Final 4
Vesper
(H. Koontz)
Crescent C
(E. Walsh)
Maritime RC B
(O. Richardson)
Hudson River
(D. Sweeney)
Conshohocken A
(J. Pendergast)
5a 08:50 AM Girls Cadet U19 Quad Final 1
Whitemarsh C
(A. Campbell)
Moorestown
(L. Nemmers)
Conshohocken A
(K. Healy)
RowAmerica Rye
(C. caruso)
Pelham CRA C
(K. Rubbo)
5b 08:55 AM Girls Cadet U19 Quad Final 2
Conshohocken A
(S. Scheuritzel)
Whitemarsh B
(A. Astillero)
Bare Hill
(K. Fay)
South Jersey A
(J. Wallace)
Niskayuna
(R. Chavali)
City Island A
(E. Cagliostro)
5c 09:00 AM Girls Cadet U19 Quad Final 3
Resilient RC A
(V. Lanning)
University A
(A. Cowhey)
Gloucester
(K. Price-Kaleikini)
Conshohocken A
(J. Dundovich)
Fairmount
(K. Ernst)
5d 09:05 AM Girls Cadet U19 Quad Final 4
University A
(A. Frishman)
Nereid
(V. Even-Chen)
South Jersey A
(I. BLANCHARD)
Vesper
(H. Savastano)
5e 09:10 AM Girls Cadet U19 Quad Final 5
Hudson River
(S. Cassidy)
Whitemarsh A
(A. Hain)
Resilient RC B
(M. Michael)
City Island B
(M. Kabillio)
Greenwich
(A. Opuszynski)
6a 09:15 AM Boys Colt U17 Eight Final 1
South Jersey
(A. Manns)
Mercer
(J. DiRusso)
Conshohocken
(J. Berkman)
TBC Racing B
(G. Grigorian)
6b 09:20 AM Boys Colt U17 Eight Final 2
Mountain Lakes
(I. Oram)
TBC Racing A
(J. Campanella)
Hawk RC
(C. Rosser)
Fairmount
(L. Horgan)
7a 09:25 AM Girls Colt U17 Eight Final 1
Mercer A
(C. Adams)
TBC Racing B
(A. Pierce)
Greenwich
(J. Hooper)
7b 09:30 AM Girls Colt U17 Eight Final 2
Pegasus
(F. Campolongo)
South Jersey
(A. Lee)
Fairmount
(L. Haupt)
Mercer A
(C. Barkenbush)
8a 09:35 AM Boys Tyro U14 Quad (1000m) Final
Niskayuna B
(M. Fromowitz)
Conshohocken
(E. Lee)
Niskayuna A
(Z. Richard)
Nereid
(b. king)
10a 09:40 AM Boys Cadet U19 Four Final 1
Mercer A
(A. Sarafin)
Mountain Lakes
(C. Beckerman)
Conshohocken
(J. Pendergast)
New York A
(M. Scorsone)
10b 09:45 AM Boys Cadet U19 Four Final 2
Vesper
(H. Koontz)
South Jersey
(C. Malcarney)
TBC Racing A
(P. Fabrycky)
New York B
(J. Lee)
Mercer A
(M. Cavallaro)
Swan Creek
(b. doman)
10c 09:50 AM Boys Cadet U19 Four Final 3
Hudson River
(D. Sweeney)
Fairmount A
(S. Mulvey)
DeMatha B
(D. Coleman)
Hawk RC A
(C. Rosser)
Port Rowing A
(C. delaBastide)
10d 09:55 AM Boys Cadet U19 Four Final 4
Cortlandt
(J. Meyer)
Hawk RC A
(c. weiss)
Maritime RC
(M. Plum)
Mercer A
(A. Testa)
Port Rowing A
(Z. Ritholz)
11a 10:00 AM Girls Cadet U19 Four Final 1
Cortlandt
(C. Brown)
St. Charles B
(S. Darby)
City Island
(M. Kabillio)
South Jersey A
(M. Colamesta)
Fairmount
(S. Lamb)
Gloucester
(R. Incze)
11b 10:05 AM Girls Cadet U19 Four Final 2
Mercer A
(C. Vinch-Buck)
Conshohocken
(K. Droogan)
Port Rowing B
(L. Maroney)
Mountain Lakes
(A. Guido)
TBC Racing B
(T. Hicks)
South Jersey A
(I. BLANCHARD)
11c 10:10 AM Girls Cadet U19 Four Final 3
Port Rowing A
(L. Rust)
Albany RC
(A. Wood)
Mercer A
(A. Wisnoski)
Vesper
(D. Marlin Andrews)
St. Charles A
(A. Palmer)
11d 10:15 AM Girls Cadet U19 Four Final 4
Swan Creek
(O. Ondis)
TBC Racing A
(H. Yazdani)
Resilient RC
(C. Gates)
Hudson River
(S. Cassidy)
Moorestown
(O. Coffey)
12a 10:20 AM Boys Colt U17 Double Final 1
Conshohocken A
(C. Munyan)
Greenwich A
(N. King)
RowAmerica Rye C
(R. Chamberlain)
Crescent A
(J. Kimrey)
Vesper
(D. Brown)
RowAmerica Rye A
(B. Regan)
12b 10:25 AM Boys Colt U17 Double Final 2
Resilient RC
(L. Price)
Niskayuna A
(P. Lawry)
Advanced Community RA A
(P. Johnson)
Maritime RC B
(M. Czebiniak)
Greenwich A
(C. Ellis)
Gloucester
(M. Ziegenfus)
12c 10:30 AM Boys Colt U17 Double Final 3
Rockland A
(A. Rostek)
South Jersey A
(L. Griffith)
Crescent D
(D. Ford)
Navesink River
(J. Tennant)
Baltimore
(M. Calderon)
Maritime RC A
(I. Holly)
12d 10:35 AM Boys Colt U17 Double Final 4
Maritime RC C
(Q. Daly)
Crescent C
(E. Sooy)
Ridgewood
(T. Woods)
Rockland A
(W. Grippi)
RowAmerica Rye D
(C. Beney)
Maritime RC D
(D. Seibold)
12e 10:40 AM Boys Colt U17 Double Final 5
Crescent B
(N. Roberts)
Maritime RC A
(K. Manii)
Bergen County
(M. Chapman)
Conshohocken A
(M. Davis)
South Jersey B
(F. Gaffney)
12f 10:45 AM Boys Colt U17 Double Final 6
RowAmerica Rye B
(M. Saunders)
Conshohocken A
(D. Morris)
Advanced Community RA B
(J. Richman)
Greenwich A
(X. Lee)
Nereid A
(J. Kropp)
Central Penn.
(N. All red)
13a 10:50 AM Girls Cadet U19 Double Final 1
South Jersey B
(S. Gross)
Baltimore A
(E. Lamason)
Conshohocken A
(E. Bonner)
Harveys Lake
(P. Jackett)
Ridgewood
(A. Walton Roth)
Baltimore A
(Z. Brown)
13b 10:55 AM Girls Cadet U19 Double Final 2
Niskayuna
(S. Anderson)
Hudson River
(K. Hilal)
Gloucester A
(R. Incze)
City Island A
(N. Bregman)
Advanced Community RA
(N. Kreusch)
Conshohocken A
(C. Friedlander)
13c 11:00 AM Girls Cadet U19 Double Final 3
South Jersey A
(E. Caton)
Nereid
(V. Even-Chen)
Resilient RC
(V. Lanning)
Fairmount B
(A. Cruz)
Conshohocken A
(K. Healy)
13d 11:05 AM Girls Cadet U19 Double Final 4
Whitemarsh
(E. Myers)
South Jersey C
(H. Maskery)
Vesper A
(J. Comerford)
City Island C
(M. Kabillio)
Greenwich
(j. lubarsky)
Fairmount A
(A. Lee)
13e 11:10 AM Girls Cadet U19 Double Final 5
Vesper B
(A. Ehrlacher)
Bare Hill
(K. Fay)
Port Rowing
(G. Doran)
City Island B
(C. McGee)
Crescent
(A. Hallinan)
Pelham CRA B
(B. McIver)
13f 11:15 AM Girls Cadet U19 Double Final 6
RowAmerica Rye
(D. Harrington)
Pelham CRA A
(A. Campanile)
Bergen County
(I. Cardamone)
Moorestown
(L. Nemmers)
Navesink River
(J. Perlee)
Potomac
(A. Gromek)
14a 11:20 AM Boys Cadet U19 Double Final 1
Maritime RC A
(E. Waple)
V-Sculls
(N. Jaiswal)
Vesper A
(H. Koontz)
Port Rowing
(M. Leston)
Advanced Community RA B
(T. Sanabria)
Maritime RC B
(E. Morgan)
14b 11:25 AM Boys Cadet U19 Double Final 2
Gloucester A
(I. Buswell)
Conshohocken A
(N. Terwiesch)
Nereid A
(O. Tarlo)
Advanced Community RA A
(A. Shatouhy)
Maritime RC C
(A. Gifford)
Albany RC
(L. Thompson)
14c 11:30 AM Boys Cadet U19 Double Final 3
University B
(W. Jaeger)
Ridgewood
(M. Lepis)
Vesper B
(F. Perkinson)
South Jersey
(J. Raab)
Niskayuna A
(B. OConnell)
Maritime RC D
(D. Coles)
14d 11:35 AM Boys Cadet U19 Double Final 4
Conshohocken A
(S. Connell)
University A
(M. Groshens)
Nereid B
(S. Herman)
Bare Hill
(K. Yu)
Maritime RC E
(H. Bartol)
Resilient RC
(C. Hood)
14e 11:40 AM Boys Cadet U19 Double Final 5
Bergen County
(B. Lee)
St. Charles
(S. Belmonte)
Niskayuna B
(A. Kernick)
Harveys Lake
(J. Glowacki)
Conshohocken A
(C. Fogarty)
Gloucester A
(M. Moore)
15a 11:45 AM Girls Colt U17 Double Final 1
Bare Hill A
(S. Maxwell)
Conshohocken A
(E. Pendergast)
South Jersey A
(H. Abdallah)
RowAmerica Rye B
(S. Mosconi)
Resilient RC
(M. Harvey)
Mountain Lakes
(A. Timoney)
15b 11:50 AM Girls Colt U17 Double Final 2
City Island A
(G. Bussey)
Nereid A
(K. Evans Farkas)
Greenwich A
(L. Adamo)
Bare Hill A
(Z. Flanzer)
Conshohocken A
(C. Quirk)
15c 11:55 AM Girls Colt U17 Double Final 3
Navesink River
(A. Kaeli)
Niskayuna
(M. Castle)
Gloucester
(T. Rowe)
Potomac
(A. Gromek)
Advanced Community RA
(T. Gallo)
City Island A
(D. Bregman)
15d 12:00 PM Girls Colt U17 Double Final 4
Vesper
(L. Mersky)
Maritime RC A
(E. Gregory)
Fairmount
(I. Thornberg)
RowAmerica Rye A
(C. Weller)
Nereid B
(F. Hevey)
15e 12:05 PM Girls Colt U17 Double Final 5
Ridgewood
(D. Vij)
Central Penn.
(C. Carpenetti)
South Jersey B
(F. Cohen)
Albany RC
(G. Insero)
Whitemarsh A
(A. Sack)
Pegasus
(O. Eyer)
15f 12:10 PM Girls Colt U17 Double Final 6
Moorestown A
(T. Coffey)
Whitemarsh B
(M. Lindsey)
Pelham CRA
(w. adler)
Bergen County B
(K. Gotrell)
Maritime RC B
(A. Tucci)
Greenwich A
(A. Wilkowski)
16a 12:55 PM Boys Cadet U19 Pair w/o Final 1
Bergen County
(M. Tampol)
TBC Racing X
(M. Lee)
Mountain Lakes B
(W. Stoddard)
Mercer A
(B. Radvany)
Port Rowing A
(B. Bosse)
16b 01:00 PM Boys Cadet U19 Pair w/o Final 2
Mercer A
(J. Mongelli)
TBC Racing C
(T. Danziger)
DeMatha A
(L. McLaren)
South Jersey A
(C. Malcarney)
DeMatha A
(P. Rogers)
TBC Racing A
(P. Fabrycky)
16c 01:05 PM Boys Cadet U19 Pair w/o Final 3
Mercer A
(w. li)
DeMatha A
(C. Feeley)
Hawk RC B
(c. weiss)
Port Rowing C
(Z. Ritholz)
Mountain Lakes A
(Z. Kreider)
Conshohocken
(A. Leavy)
16d 01:10 PM Boys Cadet U19 Pair w/o Final 4
Whitemarsh
(I. Wilkens)
Hawk RC A
(C. Rosser)
Mercer A
(M. Cavallaro)
TBC Racing B
(H. Grigorian)
New York
(D. Lerner)
17a 01:15 PM Girls Cadet U19 Pair w/o Final 1
Greenwich
(A. Opuszynski)
Vesper A
(D. Marlin Andrews)
Port Rowing
(L. Rust)
Mercer A
(C. Couillens)
17b 01:20 PM Girls Cadet U19 Pair w/o Final 2
Resilient RC
(S. Warshaw)
Conshohocken
(S. Sabia)
Swan Creek
(O. Ondis)
Mercer A
(C. Dyevich)
Vesper B
(K. Robinson)
18a 01:25 PM Boys Colt U17 Single Final 1
Central Penn.
(T. Murphy)
Vesper
(D. Brown)
Nereid B
(S. Brown)
Crescent C
(S. OConnell)
Maritime RC D
(A. Simoneau)
Advanced Community RA A
(J. Grady)
18b 01:30 PM Boys Colt U17 Single Final 2
Ridgewood A
(G. Martinez)
Maritime RC A
(L. McLaren)
Crescent F
(N. Shukla)
Niskayuna A
(P. Lawry)
Conshohocken A
(T. Wang)
Ridgewood C
(T. Gammer)
18c 01:35 PM Boys Colt U17 Single Final 3
Navesink River
(C. Nolan)
Bare Hill
(M. Ornek)
Ridgewood B
(J. Scanlon)
Maritime RC E
(E. Miljkovic)
Crescent E
(J. Gorman)
Port Rowing
(G. Holmes)
18d 01:40 PM Boys Colt U17 Single Final 4
Rockland A
(R. Almond)
Niskayuna B
(P. Bertram)
Maritime RC B
(N. Hooper)
Moorestown
(c. noyes)
Advanced Community RA B
(J. Simon)
Crescent B
(A. McLellan)
18e 01:45 PM Boys Colt U17 Single Final 5
Whitemarsh
(M. Lexa)
Bergen County A
(A. Lynch)
Conshohocken A
(H. Wache)
Crescent D
(O. McLoone)
North Jersey
(E. Shatouhy)
Gloucester
(Z. Musick-Williams)
18f 01:50 PM Boys Colt U17 Single Final 6
Maritime RC C
(F. Tucci)
Rockland A
(A. Rostek)
Nereid A
(J. Kropp)
Crescent A
(E. Toll)
Conshohocken A
(J. Kennedy)
Baltimore
(M. Calderon)
19a 01:55 PM Girls Colt U17 Single Final 1
City Island
(G. Bussey)
Maritime RC A
(M. Sutherland)
Nereid B
(K. Evans Farkas)
Greenwich
(G. Saviano)
Vesper B
(L. Leimkuhler)
Hudson River
(B. Moody)
19b 02:00 PM Girls Colt U17 Single Final 2
Swan Creek
(E. Altier)
Bergen County A
(K. Gotrell)
Vesper A
(L. Mersky)
Maritime RC A
(D. Stretinska)
Crescent
(I. Mehta)
19c 02:05 PM Girls Colt U17 Single Final 3
Nereid A
(N. Rangel)
Bare Hill A
(E. Gresco-Caulfield)
Bergen County B
(I. Cardamone)
Maritime RC A
(A. Johnson)
Nereid C
(F. Hevey)
South Jersey
(C. Van Es)
20a 02:10 PM Boys Colt U17 Four Final 1
TBC Racing C
(G. Grigorian)
RowAmerica Rye
(O. Leites)
Cortlandt
(B. Mcguinan)
Fairmount A
(j. Bruder, Jr.)
DeMatha
(W. Peters)
Conshohocken
(J. Berkman)
20b 02:15 PM Boys Colt U17 Four Final 2
Mercer A
(J. Thomas)
Hawk RC B
(P. Bradley)
TBC Racing A
(J. Wray)
Hudson River
(A. Hicks)
Fairmount A
(I. Reape)
Mountain Lakes
(T. McKay)
20c 02:20 PM Boys Colt U17 Four Final 3
Baltimore
(C. Hamilton)
South Jersey
(A. Genel)
Mercer A
(L. Elias)
Hawk RC A
(c. weiss)
Greenwich
(W. Goggins)
TBC Racing A
(J. Campanella)
21a 02:25 PM Girls Colt U17 Four Final 1
RowAmerica Rye A
(E. Coyne)
Mercer A
(A. Emison)
South Jersey
(A. Lee)
TBC Racing A
(A. Pierce)
Albany RC A
(G. McCann)
Fairmount
(L. Haupt)
21b 02:30 PM Girls Colt U17 Four Final 2
TBC Racing B
(A. Hecmanczuk)
Greenwich
(G. Saviano)
Cortlandt
(E. Levy)
Pelham CRA
(M. McLean)
21c 02:35 PM Girls Colt U17 Four Final 3
Bare Hill
(K. Fay)
Port Rowing
(L. Maroney)
Mercer A
(C. Adams)
Conshohocken
(C. Van Stone)
Mountain Lakes
(N. Collins)
21d 02:40 PM Girls Colt U17 Four Final 4
Hudson River
(I. Stevens)
Baltimore
(S. JONES)
Swan Creek
(M. Stewart)
City Island
(S. Shklyar)
22a 02:45 PM Girls Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1 Final 1
University
(A. Cowhey)
Pelham CRA
(j. smith)
Advanced Community RA
(K. Gray)
Harveys Lake
(M. Kotowski)
Conshohocken
(M. Mulder)
Rockland
(E. Deljanin)
22b 02:50 PM Girls Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1 Final 2
Advanced Community RA
(O. Kim)
Niskayuna
(C. Quinn)
Whitemarsh
(R. Kreiser)
Pegasus
(O. Eyer)
22c 02:55 PM Girls Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1 Final 3
Baltimore
(S. Hurst Vollrath)
Advanced Community RA
(A. Svensson)
Conshohocken
(C. O'Mara)
Navesink River
(A. Tuorto)
V-Sculls
(H. Justicz)
Pegasus
(J. Hickey)
23a 03:00 PM Boys Novice Quad (1000m) - started racing after Jan 1 Final
Baltimore A
(M. Vollrath)
Ridgewood
(J. Warren)
Harveys Lake
(S. Motyka)
South Jersey
(L. Griffith)
Conshohocken
(E. Lee)
Baltimore B
(J. Thompson)
24a 03:05 PM Boys Cadet U19 Single Final 1
Advanced Community RA B
(M. Surridge)
Nereid A
(M. Kulik)
Bergen County A
(R. Bachani)
Gloucester A
(T. Fox)
Bare Hill A
(K. Yu)
Maritime RC C
(W. Grotto)
24b 03:10 PM Boys Cadet U19 Single Final 2
Conshohocken A
(K. Wiley)
Mercer A
(B. Radvany)
Bare Hill A
(N. Kommineni)
Resilient RC
(R. Phan)
Unaff. (USA)
(J. Irving)
24c 03:15 PM Boys Cadet U19 Single Final 3
St. Charles
(A. Petrucci)
Harveys Lake
(S. Lynett)
Port Rowing A
(W. Holmes)
Conshohocken A
(A. Gallagher)
Baltimore A
(J. Lamason)
Port Rowing B
(B. Bosse)
24d 03:20 PM Boys Cadet U19 Single Final 4
Nereid A
(D. Sprawka)
University
(M. Sherman)
Mercer B
(S. Stengle)
Bare Hill A
(C. McGurk)
Maritime RC E
(D. Libes)
Penn AC
(T. Filiaci)
24e 03:25 PM Boys Cadet U19 Single Final 5
Nereid A
(B. Pani)
Maritime RC A
(K. Lints)
Whitemarsh
(B. Hindle)
Mercer C
(A. Brodowski)
Albany RC A
(L. Thompson)
Pegasus
(I. Garrison)
24f 03:30 PM Boys Cadet U19 Single Final 6
Albany RC A
(K. Bagdon)
South Jersey A
(C. O'Neill)
Maritime RC D
(O. Richardson)
Baltimore A
(J. Ouwerkerk)
Crescent
(M. Masoudnia)
Pelham CRA A
(J. Kroell)
24g 03:35 PM Boys Cadet U19 Single Final 7
South Jersey A
(J. Raab)
Maritime RC B
(J. Sanzone)
Conshohocken A
(A. Quintiliani)
Advanced Community RA A
(T. Gallo)
Gloucester A
(M. Moore)
Pelham CRA B
(J. Robbins)
25a 03:40 PM Girls Cadet U19 Single Final 1
Whitemarsh B
(A. Hain)
Resilient RC B
(V. Lanning)
North Jersey
(S. Jones)
South Jersey C
(R. McDonnell)
25b 03:45 PM Girls Cadet U19 Single Final 2
Port Rowing
(P. Finnegan)
Bergen County
(M. McCarthy)
South Jersey B
(M. Cicha)
Resilient RC C
(S. Tolbert)
Hudson River A
(K. Hilal)
25c 03:50 PM Girls Cadet U19 Single Final 3
Vesper B
(E. Nates)
South Jersey E
(H. Maskery)
Baltimore B
(Z. Brown)
Ridgewood A
(A. Walton Roth)
Advanced Community RA
(N. Kreusch)
25d 03:55 PM Girls Cadet U19 Single Final 4
Fairmount
(L. Alter)
Vesper A
(H. Savastano)
Whitemarsh A
(M. Horvat)
South Jersey A
(E. Caton)
25e 04:00 PM Girls Cadet U19 Single Final 5
Niskayuna
(R. Chavali)
South Jersey D
(S. Kolb)
Resilient RC D
(L. Kennebeck)
Albany RC
(M. Lahr)
Bare Hill
(G. White)
Ridgewood B
(A. Liu)
26a 04:05 PM Boys Cadet U19 Eight Final 1
New York
(M. Scorsone)
South Jersey
(J. Raab)
Hudson River
(J. Gasparini)
DeMatha
(P. Rogers)
Mercer A
(D. Howarth)
26b 04:10 PM Boys Cadet U19 Eight Final 2
Mountain Lakes
(M. Donnelly)
Hawk RC
(C. Rosser)
Fairmount
(L. Horgan)
Mercer A
(G. George)
TBC Racing B
(C. Gladieux)
26c 04:15 PM Boys Cadet U19 Eight Final 3
Port Rowing
(B. Bosse)
Swan Creek
(B. Ondis)
TBC Racing A
(P. Fabrycky)
Conshohocken
(T. Scheuritzel)
Pelham CRA
(A. Sirkin)
27a 04:20 PM Girls Cadet U19 Eight Final 1
St. Charles
(S. Darby)
Conshohocken
(K. McGovern)
Mountain Lakes
(S. Smith)
Mercer A
(A. Wisnoski)
TBC Racing A
(H. Yazdani)
27b 04:25 PM Girls Cadet U19 Eight Final 2
Port Rowing
(L. Rust)
Fairmount
(S. Lamb)
Whitemarsh
(A. Astillero)
Mercer A
(N. Hogan)
27c 04:30 PM Girls Cadet U19 Eight Final 3
Hudson River
(S. Cassidy)
Mercer C
(C. Adams)
Swan Creek
(M. Stewart)
City Island
(N. Bregman)
Mercer C
(M. Asadpour)
28a 04:35 PM Mixed Cadet U19 Double Final
Resilient RC
(M. Harvey)
Nereid
(O. Tarlo)
Niskayuna
(A. Behar)
Swan Creek
(E. Altier)
Whitemarsh
(K. Waldhof)
Cortlandt
(J. Meyer)
29a 04:40 PM Boys Colt U17 Quad Final 1
Greenwich
(C. Ellis)
Conshohocken A
(W. Johnson)
Maritime RC A
(N. Hooper)
RowAmerica Rye B
(B. Slater)
Niskayuna C
(J. Ryan)
Crescent A
(J. Kimrey)
29b 04:45 PM Boys Colt U17 Quad Final 2
Niskayuna A
(A. Liu)
North Jersey/Advanced Community RA [Composite]
(J. Richman)
RowAmerica Rye A
(R. Chamberlain)
Conshohocken A
(C. Munyan)
Nereid
(j. gashi)
Crescent B
(F. Bruzek)
29c 04:50 PM Boys Colt U17 Quad Final 3
Conshohocken A
(T. Wang)
RowAmerica Rye C
(P. Dodman)
Maritime RC B
(M. Czebiniak)
Niskayuna B
(J. Schmidt)
South Jersey
(L. Griffith)
Maritime RC C
(L. McLaren)
30a 04:55 PM Girls Colt U17 Quad Final 1
Maritime RC A
(D. Stretinska)
Pelham CRA B
(J. Gesky-Farahat)
Ridgewood
(V. Hoy)
Advanced Community RA
(A. Svensson)
Albany RC
(G. McCann)
30b 05:00 PM Girls Colt U17 Quad Final 2
Whitemarsh
(A. Sack)
South Jersey A
(H. Abdallah)
Fairmount
(E. Yatsko)
Pelham CRA A
(M. Spunberg)
Maritime RC A
(A. Johnson)
Niskayuna
(Y. Torres)
30c 05:05 PM Girls Colt U17 Quad Final 3
City Island B
(S. Shklyar)
RowAmerica Rye B
(G. Gomez)
Greenwich
(C. Schmitz)
South Jersey B
(M. Colamesta)
City Island A
(G. Bussey)
Maritime RC B
(S. Oak)
31a 05:10 PM Mixed/Boys/Girls Cadet U19 Octuple Final
Conshohocken
(A. Wirtel)
Whitemarsh
(I. Wilkins)
Resilient RC
(C. Hood)
32a 05:15 PM Boys Cadet U19 Eight Dash Final 1
Hudson River
(D. Sweeney)
Hawk RC B
(M. West)
Conshohocken
(T. Scheuritzel)
Fairmount A
(S. Mulvey)
TBC Racing K
(P. Fabrycky)
32b 05:18 PM Boys Cadet U19 Eight Dash Final 2
Fairmount A
(L. Horgan)
TBC Racing Q
(G. Grigorian)
Hawk RC A
(C. Rosser)
Pelham CRA
(A. Sirkin)
33a 05:21 PM Girls Cadet U19 Eight Dash Final
Fairmount
(M. Nestel)
TBC Racing
(A. Pierce)
Hudson River
(M. Reilly)
St. Charles
(S. Darby)
Conshohocken
(K. Healy)
34a 05:24 PM Boys Cadet U19 Single Dash Final 1
Gloucester A
(I. Buswell)
Advanced Community RA B
(T. Yadali)
Conshohocken A
(A. Quintiliani)
Harveys Lake A
(J. Glowacki)
Vesper
(F. Perkinson)
St. Charles
(A. Petrucci)
34b 05:27 PM Boys Cadet U19 Single Dash Final 2
Gloucester C
(Z. Musick-Williams)
Unaff. (USA)
(J. Irving)
Conshohocken A
(A. Gallagher)
Advanced Community RA A
(T. Gallo)
Gloucester A
(J. Hutson)
Harveys Lake A
(S. Lynett)
35a 05:30 PM Girls Cadet U19 Single Dash Flight
City Island
(K. Thomas)
Advanced Community RA B
(N. Kreusch)
Niskayuna
(R. Chavali)
Vesper
(T. Lee)
Conshohocken
(E. Lindquist)
Advanced Community RA A
(J. Grady)
36a 05:33 PM Mixed Cadet U19 Eight Dash Final
St. Charles
(A. Palmer)
Cortlandt A
(C. Brown)
Vesper
(H. Savastano)
Cortlandt A
(N. Garrity)
Whitemarsh
(A. Sack)