2016 Philadelphia Youth Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 08:00 AM Boys Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1 Final 1
Port Rowing
(J. Lurvey)
Maroon Blades
(D. Park)
Nereid
(G. Seiz)
Bergen County
(C. Donnelly)
Rockland RA
(A. Arcasoy)
1b 08:05 AM Boys Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1 Final 2
Bergen County
(B. Galione)
Advanced Community RA
(G. Chen)
Unaffiliated
(D. Walkush)
Baltimore
(D. Chainey)
Harvey's Lake
(Y. Wasik)
Rockland RA
(N. Czarnik)
1c 08:10 AM Boys Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1 Final 3
Whitemarsh BC
(E. Rusk)
Advanced Community RA
(T. Sanabria)
Maroon Blades
(T. Montgomery)
Bergen County A
(H. Hoshida)
Washington Rowing
(P. Dharmavaratha)
1d 08:15 AM Boys Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1 Final 4
Upper River
(S. Donohue)
Washington Rowing
(M. Kane)
Hudson River
(M. Chau)
Bergen County
(A. Rapella)
Baltimore
(S. Cochran)
V-Sculls
(K. Preneta)
2a 08:20 AM Girls Novice Quad (1000m) - started racing after Jan 1 Final 1
City Island B
(G. Mandarano)
Maritime
(G. Skolds)
Conshohocken
(C. Winter)
Cooper TC
(K. Frykholm)
2b 08:25 AM Girls Novice Quad (1000m) - started racing after Jan 1 Final 2
City Island A
(S. Vleck)
Pelham CRA
(G. Maneker)
Baltimore
(M. Mohammad)
4 08:30 AM Under 14 Eight (Mixed/Boys/Girls) (1000m) Final
Row New York-Manhattan
(D. Quezada)
Baltimore A
(T. Hayes)
5a 08:35 AM Boys J18 Quad Final 1
Conshohocken A
(B. Allan)
Bachelors B
(L. Birch)
Crescent
(A. Panchella)
Pelham CRA A
(R. Schetlick)
RowAmerica-Rye
(H. GRODIN)
Vesper B
(J. Wright)
5b 08:40 AM Boys J18 Quad Final 2
Baltimore
(T. Rogers)
Conshohocken B
(H. Scarlato)
Vesper A
(A. Williams III)
Pelham CRA B
(M. Rubbo)
5c 08:45 AM Boys J18 Quad Final 3
Whitemarsh BC A
(W. KANE)
Row New York-Manhattan
(J. Franco)
Maritime B
(T. Ekern)
Great River
(H. O'Rourke)
Cooper TC
(J. Raab)
5d 08:50 AM Boys J18 Quad Final 4
Shenendehowa
(J. Lampman)
Maritime A
(K. Whoolley)
Bachelors A
(S. Glover)
Norwalk River
(B. Hufnagel)
Undine
(S. Flemming)
6a 08:55 AM Girls J18 Quad Final 1
Baltimore
(R. Schaefer)
Pegasus RC
(K. Aemisegger)
Whitemarsh BC B
(S. Wilson-Leslie)
Niskayuna
(M. Rogers)
RowAmerica-Rye C
(M. Corwen)
Maroon Blades A
(E. Dwyer)
6b 09:00 AM Girls J18 Quad Final 2
Crescent
(A. Hallinan)
City Island A
(A. Cestaro)
Bachelors
(K. Maguire)
Fairmount B
(L. Tierney)
Undine
(M. Perry)
Pelham CRA
(P. Cronin)
6c 09:05 AM Girls J18 Quad Final 3
RowAmerica-Rye A
(S. Doyle)
Great River
(M. Newman)
Maroon Blades C
(E. Gilman)
Fairmount A
(J. Konopka)
Bare Hills RA
(E. Smith)
Whitemarsh BC A
(T. Taylor)
6d 09:10 AM Girls J18 Quad Final 4
Navesink River
(J. Hawke)
RowAmerica-Rye B
(M. Comstock)
Maroon Blades B
(C. Callaghan)
City Island B
(S. Akellian)
Conshohocken
(B. Pelletier)
Newport RC
(S. Manno)
7a 09:15 AM Boys J16 Eight Final 1
Maritime
(R. Borsy)
Niskayuna
(B. O'Connell)
Davenport RC
(B. Burbage)
Hudson River
(D. Sweeney)
PNRA/Mercer B
(A. Chennuru)
Conshohocken
(R. Smigiel)
7b 09:20 AM Boys J16 Eight Final 2
Port Rowing
(J. Lurvey)
Fairmount
(A. Landaiche)
Shenendehowa
(E. Flint)
Mountain Lakes
(M. Donnelly)
PNRA/Mercer A
(J. Ikenberry)
Manhasset HS
(B. Weisberg)
8a 09:25 AM Girls J16 Eight Final 1
Fairmount B
(J. Jaskot)
Shenendehowa
(C. Coy)
Still Water
(T. Hough)
PNRA/Mercer A
(B. Parker)
Swan Creek RC
(r. Cooper)
8b 09:30 AM Girls J16 Eight Final 2
Manhasset HS
(M. Lyons)
PNRA/Mercer B
(A. Xu)
Niskayuna
(M. Rogers)
Hudson River
(N. cvijic)
Fairmount A
(A. Rowling)
9a 09:35 AM Boys J18 Four Final 1
Cooper TC
(J. Goldberg)
New York B
(L. Martin)
Hudson River A
(B. Castillo Varda)
Xavier HS
(D. Guenther)
Vesper
(R. Subak)
Orange County
(J. Roy)
9b 09:40 AM Boys J18 Four Final 2
Still Water
(D. Whited)
New York A
(O. Cordaro)
PNRA/Mercer B
(E. Wicks)
Conshohocken A
(J. O'Brien)
Pelham CRA
(P. Cornman)
9c 09:45 AM Boys J18 Four Final 3
Hudson River B
(P. Kalocay)
Swan Creek RC
(M. Bretl)
Davenport RC A
(M. Ptucha)
Fairmount A
(W. Purtill)
Bare Hills RA B
(J. McWhite)
9d 09:50 AM Boys J18 Four Final 4
Bare Hills RA A
(W. Thompson)
Fairmount C
(L. Kelley)
Mountain Lakes
(K. Ruehle)
Davenport RC B
(J. Ringelstein)
PNRA/Mercer A
(A. Hickey)
9e 09:55 AM Boys J18 Four Final 5
Hudson River C
(B. Leyva)
Fairmount B
(V. Armetta)
Conshohocken B
(M. Palmer)
Port Rowing
(A. Small)
Upper River
(Z. Geiser)
10a 10:00 AM Girls J18 Four Final 1
Vesper A
(R. Pierce)
Hudson River A
(S. Langa)
Mountain Lakes B
(l. mccrink)
Still Water
(L. Negron)
Orange County
(S. Santiago)
Fairmount B
(M. Lamb)
10b 10:05 AM Girls J18 Four Final 2
Mountain Lakes A
(S. Senatore)
City Island
(K. Burke)
Hudson River B
(N. Wajda)
Bare Hills RA
(V. Bulpin)
Vesper B
(I. D'Angelo)
Fairmount A
(B. Baxter)
10c 10:10 AM Girls J18 Four Final 3
Swan Creek RC
(H. Calvelli)
PNRA/Mercer
(M. Bawa)
Niskayuna
(L. Hoole)
Burnt Hills RA
(S. Kelley)
Port Rowing
(C. Maroney)
Row New York-Manhattan
(R. Zemser)
11a 10:15 AM Boys J16 Double Final 1
Harvey's Lake
(B. Crispin)
Swan Creek RC
(I. Vogelsang)
Montclair
(G. Vrotsos-Rogers)
Washington Rowing
(P. Dharmavaratha)
Norwalk River C
(J. Kineon)
11b 10:20 AM Boys J16 Double Final 2
Upper River
(J. Zampirri)
PNRA/Mercer
(J. Gallagher)
Conshohocken A
(T. Scheuritzel)
Navesink River B
(M. Burke)
Maritime D
(M. Lindies)
Orange County
(J. Bednarek)
11c 10:25 AM Boys J16 Double Final 3
Conshohocken B
(B. Mankowski)
Maroon Blades D
(T. Montgomery)
New York
(A. Shatouhy)
Bare Hills RA
(T. Lindsey)
Cooper TC B
(J. Raab)
Maritime F
(J. Batchelor)
11d 10:30 AM Boys J16 Double Final 4
Baltimore
(J. Rogers)
Maroon Blades C
(W. Friedrich)
Norwalk River A
(E. Reichgut)
Crescent A
(A. Kostyk)
Cooper TC C
(W. Bentley)
Maritime A
(R. Borsy)
11e 10:35 AM Boys J16 Double Final 5
Maroon Blades B
(H. Koontz)
Maritime E
(A. Williams)
Burnt Hills RA
(M. Veresko)
Norwalk River B
(L. Degl'Innocenti)
Maritime C
(N. Hooper)
Gloucester Rowing B
(T. Fox)
11f 10:40 AM Boys J16 Double Final 6
Maritime G
(W. Legenzowski)
Niskayuna A
(B. O'Connell)
Undine
(B. Opdahl)
Gloucester Rowing A
(E. Schacht)
Navesink River C
(N. Malizia)
Rockland RA A
(r. mcgovern)
11g 10:45 AM Boys J16 Double Final 7
Maritime B
(W. Grotto)
Navesink River A
(Z. Kramer)
Cooper TC A
(W. Glennon)
Maroon Blades A
(D. DuRivage)
Crescent B
(Z. Roche)
Rockland RA B
(D. Ehrlich)
12a 10:50 AM Girls J18 Double Final 1
Baltimore A
(M. Doak)
Advanced Community RA
(T. Khurana)
City Island B
(A. Cestaro)
Maroon Blades C
(M. Gibson)
Great River A
(M. Newman)
Crescent
(M. Guckin)
12b 10:55 AM Girls J18 Double Final 2
City Island C
(L. Schulman)
Whitemarsh BC B
(R. Osborne)
Nereid
(I. Feige)
Maritime
(M. Bose)
Fairmount A
(G. Loughlin)
Central Penn. B
(M. Heckman)
12c 11:00 AM Girls J18 Double Final 3
Bachelors B
(V. Frusone)
Maroon Blades D
(E. Gilman)
City Island A
(K. Thomas)
Manhasset HS
(M. Loree)
RowAmerica-Rye B
(J. Longo)
12d 11:05 AM Girls J18 Double Final 4
RowAmerica-Rye A
(S. Doyle)
Pegasus RC A
(A. Breen)
Harvey's Lake
(N. Wasik)
Pelham CRA B
(A. Campanile)
Shenendehowa
(S. McClendon)
Baltimore B
(C. Waters)
12e 11:10 AM Girls J18 Double Final 5
Undine
(K. Burton)
Conshohocken A
(C. Winter)
Fairmount B
(J. Konopka)
Bachelors A
(D. Mervine)
Whitemarsh BC A
(A. Schmidt)
Vesper A
(M. Beckman)
12f 11:15 AM Girls J18 Double Final 6
Pegasus RC B
(L. Naber)
Cooper TC B
(R. Costa)
Central Penn. A
(M. Orr)
Great River B
(K. Meehan)
Maroon Blades B
(E. Dwyer)
Fairmount C
(K. White)
12g 11:20 AM Girls J18 Double Final 7
Vesper B
(R. Pierce)
Conshohocken B
(F. Maruca)
Maroon Blades A
(I. DeGregorio)
Cooper TC A
(M. Koelsch)
Pelham CRA A
(P. Cronin)
Rockland RA A
(K. Cunningham)
13a 11:25 AM Boys J18 Double Final 1
Bergen County A
(C. Labozzetta)
Baltimore
(W. Moorer)
Undine B
(A. Ahluwalia)
Newport RC
(E. Carr)
Crescent C
(E. Meadows)
Pelham CRA A
(C. Dowicz)
13b 11:30 AM Boys J18 Double Final 2
East End
(m. hubbard)
Upper River B
(Z. Geiser)
Crescent B
(D. Rostucher)
Whitemarsh BC A
(C. McNamara)
Undine A
(S. Flemming)
Bare Hills RA B
(J. McWhite)
13c 11:35 AM Boys J18 Double Final 3
Pelham CRA B
(W. Langhoff)
Great River
(H. O'Rourke)
Bergen County B
(D. Mulcahy)
Crescent A
(J. Bucko)
Bare Hills RA A
(W. Thompson)
Conshohocken B
(C. Lauder)
13d 11:40 AM Boys J18 Double Final 4
Nereid/Montclair [Composite] A
(Z. Myers)
Cooper TC A
(J. Raab)
Port Rowing B
(M. Nachman)
Harvey's Lake
(S. Lynett)
V-Sculls B
(P. Irazu)
Bergen County C
(B. Galione)
13e 11:45 AM Boys J18 Double Final 5
Shenendehowa C
(J. Gregor)
Whitemarsh BC B
(W. KANE)
Row New York-Manhattan
(E. Perez)
Port Rowing A
(A. Small)
Bachelors A
(m. jiles)
RowAmerica-Rye A
(H. GRODIN)
13f 11:50 AM Boys J18 Double Final 6
Norwalk River
(M. Rauccio)
Upper River A
(M. Roche)
Cooper TC B
(J. Kolb)
Nereid A
(J. Rotenberg)
Fairmount
(V. Armetta)
Conshohocken A
(W. Koch)
13g 11:55 AM Boys J18 Double Final 7
Vesper C
(J. Wright)
Shenendehowa B
(A. Cao)
Bachelors B
(L. Birch)
Pelham CRA B
(C. Lazaroni)
RowAmerica-Rye B
(J. Dailey)
Rockland RA
(A. Arcasoy)
13h 12:00 PM Boys J18 Double Final 8
Central Penn.
(M. Troppe)
Advanced Community RA
(A. Donlan)
Hudson River
(R. Burns)
Vesper B
(M. Dogan)
Conshohocken C
(D. McKay)
V-Sculls A
(C. Ruf)
14a 12:05 PM Girls J16 Double Final 1
Central Penn.
(E. Hartung)
Cooper TC A
(A. Fisher)
Whitemarsh BC A
(E. Myers)
Maroon Blades B
(C. Ricatto)
Advanced Community RA
(H. Lynch)
City Island C
(L. Rauschnabel)
14b 12:10 PM Girls J16 Double Final 2
Pelham CRA
(E. Buccheri)
City Island B
(S. Vleck)
Conshohocken B
(S. Scheuritzel)
Gloucester Rowing
(K. Price-Kaleikini)
Hudson River
(N. Rabe)
Nereid A
(N. Parisi)
14c 12:15 PM Girls J16 Double Final 3
Bare Hills RA B
(E. Atherton)
RowAmerica-Rye
(H. Weingartner)
Maritime A
(S. Bazata)
Conshohocken A
(K. Healy)
Whitemarsh BC B
(A. Frishman)
Nereid B
(K. Gorman)
14d 12:20 PM Girls J16 Double Final 4
City Island A
(N. Bregman)
Shenendehowa C
(M. Corley)
Cooper TC C
(R. White)
Maroon Blades C
(M. Mayfield)
Bare Hills RA A
(K. Fay)
Baltimore A
(A. Hinton)
14e 12:25 PM Girls J16 Double Final 5
Niskayuna
(H. Meade)
Port Rowing
(C. Maroney)
Baltimore B
(M. Hinton)
Cooper TC B
(S. Kolb)
Maroon Blades A
(A. Perez)
Maritime B
(I. DeSpirito)
15a 01:10 PM Boys Pair w/o Final 1
PNRA/Mercer B
(C. Levine)
Conshohocken A
(B. Lyons)
Upper River
(S. Cressman)
PNRA/Mercer D
(J. Gallagher)
Bare Hills RA
(A. Ewing)
Davenport RC C
(B. Burbage)
15b 01:15 PM Boys Pair w/o Final 2
Xavier HS A
(D. Guenther)
PNRA/Mercer C
(K. Borup)
Davenport RC A
(R. Young)
Conshohocken B
(J. O'Brien)
Advanced Community RA
(M. Dain)
PNRA/Mercer E
(J. Ferenc)
15c 01:20 PM Boys Pair w/o Final 3
Davenport RC B
(M. Ptucha)
Cooper TC
(E. Mirfin)
Port Rowing
(M. Nachman)
Vesper
(K. Aspesi)
PNRA/Mercer A
(A. Hickey)
Xavier HS B
(C. LaBella)
16a 01:25 PM Girls Pair w/o Final 1
Port Rowing B
(A. Bluni)
PNRA/Mercer
(M. Barkenbush)
Norwalk River
(O. bernardini)
16b 01:30 PM Girls Pair w/o Final 2
Port Rowing A
(C. Maroney)
RowAmerica-Rye
(M. Corwen)
Swan Creek RC
(H. Calvelli)
Vesper B
(A. McCollough)
17a 01:35 PM Boys J16 Single Final 1
Burnt Hills RA
(J. Shafer)
East End
(m. hubbard)
Conshohocken B
(B. Mankowski)
Maritime H
(R. Carpenter)
Cooper TC
(H. LaGatta)
17b 01:40 PM Boys J16 Single Final 2
Norwalk River B
(K. Lenihan)
Maritime G
(W. Legenzowski)
Bachelors A
(Y. Gilad)
Conshohocken C
(A. Wirtel)
Navesink River
(G. Dawson-Daily)
17c 01:45 PM Boys J16 Single Final 3
Maroon Blades
(D. Johnson)
Gloucester Rowing
(C. Thomas)
Shenendehowa
(J. Freitas)
Maritime E
(R. Borsy)
Whitemarsh BC
(E. Rusk)
Rockland RA B
(R. Almond)
17d 01:50 PM Boys J16 Single Final 4
Advanced Community RA
(T. Yadali)
Bare Hills RA A
(J. Walsh)
Maritime D
(M. D'Agostino)
Norwalk River A
(O. Peacock)
Bachelors B
(N. Terwiesch)
Unaffiliated
(D. Walkush)
17e 01:55 PM Boys J16 Single Final 5
Vesper
(J. Wright)
Norwalk River C
(M. Cunningham)
Maritime B
(A. Orner)
Conshohocken A
(A. Quintiliani)
Undine B
(B. Opdahl)
17f 02:00 PM Boys J16 Single Final 6
Rockland RA A
(r. mcgovern)
Bare Hills RA C
(C. Carbonell)
Maritime F
(E. Koeckert)
New York B
(J. Dawson)
V-Sculls A
(J. Katzman)
17g 02:05 PM Boys J16 Single Final 7
Hudson River
(M. Chau)
Maritime C
(L. Seibold)
Undine A
(M. Sherman)
Pittsford
(J. Riley)
Bare Hills RA E
(T. Lindsey)
V-Sculls B
(P. Irazu)
18a 02:10 PM Girls J16 Single Final 1
Bachelors
(K. Maguire)
Bare Hills RA C
(K. Fay)
Nereid
(J. DiLauro)
Gloucester Rowing B
(E. Frayser)
Bare Hills RA D
(E. Smith)
18b 02:15 PM Girls J16 Single Final 2
Baltimore A
(A. Hinton)
Bare Hills RA B
(K. Liu)
Maritime
(M. Adams)
Rockland RA A
(S. Cronin)
18c 02:20 PM Girls J16 Single Final 3
Pelham CRA
(J. Bausano)
City Island B
(N. Bregman)
Bare Hills RA A
(V. Bulpin)
RowAmerica-Rye A
(A. McIntyre)
Baltimore B
(Z. Brown)
Rockland RA B
(C. Voutsinas-Klose)
18d 02:25 PM Girls J16 Single Final 4
Fairmount
(D. Marlin Andrews)
City Island A
(G. Bussey)
Bare Hills RA E
(S. Gomez)
RowAmerica-Rye C
(M. Holmes)
Bare Hills RA F
(E. Haviland)
Great River
(M. Santabarbara)
19a 02:30 PM Boys J16 Four Final 1
Swan Creek RC
(I. Fitzsimons)
Shenendehowa
(E. Flint)
Fairmount
(O. Hinkley)
New York
(e. mortati)
PNRA/Mercer A
(J. Gallagher)
19b 02:35 PM Boys J16 Four Final 2
Manhasset HS B
(G. Menke)
Davenport RC
(C. Kwas)
Norwalk River
(J. Markow)
Hudson River A
(D. Sweeney)
Conshohocken
(T. Russell)
19c 02:40 PM Boys J16 Four Final 3
Cooper TC
(D. Mitnick)
Manhasset HS A
(B. Weisberg)
Port Rowing A
(J. Lurvey)
PNRA/Mercer B
(R. veerappan)
Hudson River B
(B. Skeels)
19d 02:45 PM Boys J16 Four Final 4
Orange County B
(T. Noe)
Port Rowing B
(E. Dunning)
Still Water
(P. Brisbin)
Mountain Lakes
(M. Donnelly)
Bergen County
(J. Reis)
20a 02:50 PM Girls J16 Four Final 1
Whitemarsh BC
(A. O'Brien)
PNRA/Mercer A
(B. Parker)
Manhasset HS A
(R. Corcoran)
Still Water
(T. Hough)
20b 02:55 PM Girls J16 Four Final 2
Fairmount
(A. Rowling)
Manhasset HS B
(I. Caton)
Orange County B
(S. Stoneburner)
20c 03:00 PM Girls J16 Four Final 3
Mountain Lakes
(S. Flower)
Orange County A
(N. Schofer)
Swan Creek RC
(o. ondis)
Shenendehowa
(J. Schmidt)
21a 03:05 PM Girls Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1 Final 1
City Island
(G. Mandarano)
Hudson River
(V. Horner)
Advanced Community RA
(H. Lynch)
Cooper TC
(C. Van Es)
Rockland RA
(L. Jackson)
Norwalk River
(M. Holmgren)
21b 03:10 PM Girls Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1 Final 2
Rockland RA
(G. Welp)
Harvey's Lake
(S. Dyer)
Nereid
(L. Bimson)
City Island
(D. Bregman)
Advanced Community RA
(G. Kellogg)
Conshohocken
(J. Winter)
21c 03:15 PM Girls Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1 Final 3
Rockland RA
(D. Juechter)
Undine
(L. Alter)
Harvey's Lake
(N. Wasik)
City Island
(E. Winston)
Conshohocken
(A. Eaton)
Conshohocken
(J. Carlo)
22a 03:20 PM Boys Novice Quad (1000m) - started racing after Jan 1 Final
Mounties
(A. Petroff)
Baltimore A
(J. Ouwerkerk)
Conshohocken
(M. Hamilton)
Advanced Community RA
(G. Chen)
Baltimore B
(L. Bradley)
23a 03:25 PM Boys J18 Single Final 1
Harvey's Lake
(M. Crispin)
Bare Hills RA E
(M. Mascarin)
Norwalk River A
(M. Rauccio)
RowAmerica-Rye B
(R. Alter)
Xavier HS B
(R. Larese)
23b 03:30 PM Boys J18 Single Final 2
Bergen County C
(T. Ranjan)
Hudson River A
(R. Burns)
Advanced Community RA A
(M. DiMinno)
Undine B
(N. Hannon)
RowAmerica-Rye A
(r. telesca)
23c 03:35 PM Boys J18 Single Final 3
Maritime D
(R. Gregory)
Undine A
(S. Flemming)
Whitemarsh BC
(S. Ching)
Great River
(S. Micinilio)
Bachelors B
(M. Crawford)
Crescent D
(L. Iacovelli)
23d 03:40 PM Boys J18 Single Final 4
Port Rowing
(A. Small)
Advanced Community RA B
(N. Rylov)
Norwalk River B
(I. Trostle)
Bare Hills RA A
(B. Fay)
Bergen County B
(C. Labozzetta)
Crescent B
(E. Dunbar)
23e 03:45 PM Boys J18 Single Final 5
Bare Hills RA B
(J. Hollenberg)
Bachelors A
(S. Glover)
Maritime B
(Z. Johnston)
Crescent E
(M. Cottrell)
East End
(B. McCombe)
Bergen County A
(R. Sunden)
23f 03:50 PM Boys J18 Single Final 6
Nereid
(Z. Myers)
Maroon Blades
(C. Koontz)
Bare Hills RA C
(W. Thompson)
Hudson River B
(B. Panzer)
Crescent A
(C. Saunders)
North Jersey
(E. Walker)
23g 03:55 PM Boys J18 Single Final 7
Maritime C
(T. Ekern)
V-Sculls A
(C. Ruf)
Crescent C
(M. Hirst)
Xavier HS A
(N. Kagel)
New York
(M. OKeefe)
PNRA/Mercer
(J. Tanguay)
24a 04:00 PM Girls J18 Single Final 1
Undine B
(M. Perry)
Nereid B
(I. Feige)
RowAmerica-Rye D
(A. Mustafaraj)
Maroon Blades B
(M. Dexter)
Vesper B
(M. Sherman)
Pegasus RC
(K. Aemisegger)
24b 04:05 PM Girls J18 Single Final 2
Nereid A
(L. Klarin)
Bare Hills RA B
(C. Farren)
Undine A
(Z. Wenzinger)
RowAmerica-Rye B
(S. Doyle)
Baltimore D
(L. McDaniel)
Fairmount
(A. Devine)
24c 04:10 PM Girls J18 Single Final 3
Maroon Blades A
(J. Wittmaack)
Bergen County
(J. Giannotta)
Great River
(M. Parente)
Cooper TC
(M. Chinnici)
RowAmerica-Rye C
(R. Caruso)
Baltimore B
(S. Devine)
24d 04:15 PM Girls J18 Single Final 4
Baltimore A
(M. Doak)
Maroon Blades C
(M. Gibson)
Nereid C
(R. Lapkin)
Advanced Community RA
(K. Marren)
RowAmerica-Rye A
(L. Schnepp)
24e 04:20 PM Girls J18 Single Final 5
Vesper A
(N. Ortiz-Langleben)
Maritime A
(M. Avallone)
Bare Hills RA A
(A. Goldsher)
Shenendehowa B
(S. Kislowski)
Norwalk River B
(O. bernardini)
24f 04:25 PM Girls J18 Single Final 6
Shenendehowa A
(S. McClendon)
Port Rowing
(H. Jackman)
Rockland RA B
(A. Guy)
Baltimore C
(C. Waters)
Niskayuna
(K. Molina)
24g 04:30 PM Girls J18 Single Final 7
Rockland RA A
(K. Cunningham)
PNRA/Mercer A
(K. Hickey)
Maritime B
(M. Bose)
RowAmerica-Greenwich
(C. Kulowiec)
Norwalk River A
(V. Markow)
25a 04:35 PM Boys Eight Final 1
Row New York-Manhattan
(L. Grattan)
Shenendehowa
(J. Gregor)
Davenport RC
(M. Ptucha)
Swan Creek RC
(M. Bretl)
Fairmount B
(O. Hinkley)
25b 04:40 PM Boys Eight Final 2
Manhasset HS
(B. Weisberg)
Conshohocken
(J. O'Brien)
Vesper
(S. Yang)
Hudson River A
(P. Kalocay)
Fairmount A
(W. Purtill)
PNRA/Mercer A
(A. Hickey)
25c 04:45 PM Boys Eight Final 3
New York
(O. Cordaro)
Mountain Lakes
(M. Sporer)
Hudson River B
(N. Cerbini)
Still Water
(D. Whited)
Fairmount C
(L. Kelley)
Whitemarsh BC
(N. Morris)
26a 04:50 PM Girls Eight Final 1
Hudson River A
(K. Hilal)
City Island
(A. Cestaro)
Manhasset HS
(M. Lyons)
Mountain Lakes
(K. Abbott)
Still Water
(A. Padgiotis)
Row New York-Manhattan
(R. Zemser)
26b 04:55 PM Girls Eight Final 2
Row New York
(K. Castillo)
Vesper
(C. Castorino)
PNRA/Mercer
(M. Bawa)
Fairmount
(L. Tierney)
Hudson River B
(N. cvijic)
Niskayuna
(M. Rogers)
27a 05:00 PM Boys J16 Quad Final 1
Norwalk River A
(E. Reichgut)
Advanced Community RA
(M. Dain)
New York
(e. mortati)
Conshohocken B
(B. Mankowski)
Maritime B
(R. Sill)
Baltimore
(J. Ouwerkerk)
27b 05:05 PM Boys J16 Quad Final 2
Gloucester Rowing
(E. Schacht)
Maritime C
(T. Kortekaas)
Bare Hills RA
(J. Walsh)
Norwalk River B
(J. Markow)
Conshohocken A
(P. Keenan)
Upper River
(S. Donohue)
27c 05:10 PM Boys J16 Quad Final 3
Bergen County
(J. Reis)
Niskayuna B
(A. Singh)
Maritime A
(T. Cone)
Montclair
(T. Weil)
Crescent B
(N. Kumpf)
27d 05:15 PM Boys J16 Quad Final 4
Rockland RA
(r. mcgovern)
Shenendehowa
(A. Cuva)
Niskayuna A
(B. Yao)
Maroon Blades
(H. Koontz)
Crescent A
(E. Hack)
28a 05:20 PM Girls J16 Quad Final 1
Fairmount B
(J. Jaskot)
Whitemarsh BC
(E. Myers)
Niskayuna B
(S. Tessier)
Conshohocken A
(S. Scheuritzel)
Navesink River A
(J. Cade)
Orange County
(C. Jaeger)
28b 05:25 PM Girls J16 Quad Final 2
Shenendehowa B
(C. Lennon)
City Island
(N. Bregman)
Niskayuna A
(L. Hoole)
Baltimore B
(C. Millan)
RowAmerica-Rye
(A. McIntyre)
28c 05:30 PM Girls J16 Quad Final 3
Niskayuna C
(T. Ellis)
Baltimore A
(G. McDaniel)
Shenendehowa A
(C. Coy)
Fairmount A
(M. Gantt)
Conshohocken B
(M. Kieft)
28d 05:35 PM Girls J16 Quad Final 4
Maroon Blades
(A. Perez)
Maritime
(M. Adams)
Navesink River B
(J. Hennessy)
Shenendehowa C
(M. CARNEY)
Cooper TC
(A. Fisher)
29a 05:40 PM Mens/Womens/Mixed Jr Octuple Final
Conshohocken
(P. Keenan)
Whitemarsh BC
(J. Schlicter)
30a 05:45 PM Boys Single Dash Final 1
Gloucester Rowing
(M. Moore)
Pelham CRA
(R. Tupper)
Undine B
(N. Hannon)
Unaffiliated
(D. Walkush)
Xavier HS A
(N. Kagel)
V-Sculls A
(K. Preneta)
30b 05:49 PM Boys Single Dash Final 2
Xavier HS D
(D. Guenther)
Conshohocken A
(G. Wuollet)
Xavier HS C
(C. LaBella)
Harvey's Lake
(S. Lynett)
Undine A
(S. Flemming)
V-Sculls C
(J. Katzman)
30c 05:53 PM Boys Single Dash Final 3
V-Sculls B
(C. Ruf)
Xavier HS B
(M. Dziatko)
Conshohocken B
(B. Allan)
Bergen County
(T. Ranjan)
New York A
(M. OKeefe)
North Jersey
(E. Walker)
31a 05:57 PM Girls Single Dash Final 1
Nereid D
(R. Lapkin)
Undine A
(Z. Wenzinger)
Pegasus RC A
(B. Owen)
Nereid A
(J. DiLauro)
Vesper
(N. Langleben)
Norwalk River A
(V. Markow)
31b 06:01 PM Girls Single Dash Final 2
Port Rowing
(A. Gregus)
City Island B
(E. Cagliostro)
Pegasus RC C
(K. Aemisegger)
Nereid B
(L. Klarin)
Conshohocken
(J. Greytok)
Norwalk River B
(O. bernardini)
31c 06:05 PM Girls Single Dash Final 3
Nereid C
(I. Feige)
Hudson River
(N. Rabe)
City Island A
(L. Schulman)
Undine B
(M. Perry)
Pegasus RC B
(L. Naber)
Norwalk River C
(M. Holmgren)
32 06:09 PM Boys Eight Dash Final
33 06:13 PM Girls Eight Dash Final