2018 Philadelphia Frostbite Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 08:00 AM High School Women Novice Double Flight 1
Whitemarsh Boat Club B
(E. Scott)
Elmwood B
(A. Parkinson)
Navesink River Rowing B
(S. Sainato)
South Jersey Rowing Club
(H. Towhey)
1b 08:07 AM High School Women Novice Double Flight 2
Navesink River Rowing A
(R. Ghandehari)
Whitemarsh Boat Club A
(O. Gialdo)
Elmwood A
(A. Petit)
Haddon Twp
(C. Conover)
2a 08:14 AM High School Men Novice Double Flight
Rockland
(A. Deljanin)
Navesink River Rowing
(O. THURMAN)
Pegasus
(J. Sayer)
Harveys Lake
(M. Xian)
3a 08:21 AM High School Women Novice Quad Flight
Navesink River Rowing
(J. Razzino)
South Jersey Rowing Club
(S. Gross)
4a 08:28 AM High School Men Novice Quad Flight
Whitemarsh Boat Club
(M. Zhong)
Haddon Twp
(T. Sheehan)
5a 08:35 AM High School Women Novice Four Flight 1
Concord HS
(L. Wagner)
Gwynedd Mercy Academy High School C
(D. Damasco)
Archbishop Carroll
(R. Cox)
Mountain Lakes Rowing Club
(A. Takayama)
Montgomery
(F. Baloghlanova)
Newport RC
(L. Kidder)
5b 08:42 AM High School Women Novice Four Flight 2
Doane Academy A
(F. Soanes)
Gwynedd Mercy Academy High School A
(M. Cirelli)
Moorestown HS/Rowing
(G. Armenti)
Bishop Ireton HS
(E. Hruska)
OJR Wildcat Crew
(C. Camp)
5c 08:49 AM High School Women Novice Four Flight 3
Porter's
(M. Bondar)
Villa Joseph Marie
(S. Villari)
Gwynedd Mercy Academy High School B
(K. Byrne)
Doane Academy B
(T. Mbeche)
Great Valley Crew
(E. Lawless)
6a 08:56 AM High School Men Novice Four Flight 1
OJR Wildcat Crew A
(J. Speakman-Viggiano)
South Jersey Rowing Club
(G. Chelotti)
St. Joseph's Prep A
(A. Wegner)
Radnor
(S. Stefanatos)
6b 09:03 AM High School Men Novice Four Flight 2
Newport RC
(K. McCaskill)
Mountain Lakes Rowing Club
(T. McKay)
St. Joseph's Prep B
(J. Robins)
Montgomery
(w. poulin)
OJR Wildcat Crew B
(T. Van Ruler)
7a 09:10 AM High School Women Varsity Double Flight 1
South Jersey Rowing Club A
(R. McDonnell)
Rockland A
(C. Voutsinas-Klose)
Pegasus
(M. Ledebur)
South Jersey Rowing Club D
(H. Towhey)
OJR Wildcat Crew A
(S. Ferrizzi)
7b 09:17 AM High School Women Varsity Double Flight 2
Haddon Twp A
(F. Steele)
Porter's
(O. Voss)
Whitemarsh Boat Club
(E. Myers)
South Jersey Rowing Club B
(S. Gross)
Rockland B
(M. Davidson)
7c 09:24 AM High School Women Varsity Double Flight 3
Elmwood
(S. Allam)
South Jersey Rowing Club C
(M. Cicha)
Haddon Twp B
(K. Dietrich)
Newport RC
(A. Allen)
OJR Wildcat Crew B
(M. Braun)
8a 09:31 AM High School Men Varsity Double Flight 1
Newport RC
(K. Rohrbacher)
Doane Academy B
(Z. Bhuiyan)
Pegasus
(N. Palmer)
8b 09:38 AM High School Men Varsity Double Flight 2
Navesink River Rowing
(S. Hannout)
Haddon Twp
(J. Buan)
Doane Academy A
(T. Nerveza)
RowAmerica Rye
(L. Wenk)
Great Valley Crew
(C. Greenways)
9a 09:45 AM High School Women Varsity Quad Flight 1
South Jersey Rowing Club B
(J. Eattock)
Whitemarsh Boat Club
(H. Savastano)
Navesink River Rowing
(A. Kaeli)
Newport RC B
(E. Moscoe)
9b 09:52 AM High School Women Varsity Quad Flight 2
Newport RC A
(T. Mathis)
Harveys Lake
(K. OBrien)
Haddon Twp
(E. Donohue)
10a 09:59 AM High School Men Varsity Quad Flight 1
Haddon Twp B
(M. Weaver)
Harveys Lake
(J. Smith)
Christian Brothers
(S. Alston)
10b 10:06 AM High School Men Varsity Quad Flight 2
Haddon Twp A
(N. Perks)
Navesink River Rowing
(M. Stachura)
RowAmerica Rye B
(R. Chamberlain)
Unaff. (USA)
(J. Cepis)
Haddon Twp C
(M. Weller)
11a 10:13 AM High School Women Junior Varsity Four Flight 1
St. Johns College HS
(M. Grady)
Philadelphia City Rowing
(J. Dunn)
Radnor Girls High School Crew
(L. Eggert)
Moorestown HS/Rowing
(C. Sims)
Doane Academy
(L. Hendricks)
11b 10:20 AM High School Women Junior Varsity Four Flight 2
Porter's
(D. Heinke)
Mountain Lakes Rowing Club B
(C. James)
Haddonfield Crew B
(A. Cottone)
South Jersey Rowing Club B
(A. Maussner)
11c 10:27 AM High School Women Junior Varsity Four Flight 3
Institute of Notre Dame
(M. Weitz)
Villa Joseph Marie
(E. Iwasyk)
Mountain Lakes Rowing Club A
(A. Takayama)
WJ Crew A
(J. Rose)
Haddonfield Crew A
(H. Maskery)
12a 10:34 AM High School Men Junior Varsity Four Flight 1
Montgomery
(S. Huck)
Father Judge
(S. Reilly)
South Jersey Rowing Club A
(E. Guermont)
Holy Ghost Prep A
(C. Bautz)
Mountain Lakes Rowing Club
(A. Gu)
12b 10:41 AM High School Men Junior Varsity Four Flight 2
Moorestown HS/Rowing B
(C. Masterson)
DeMatha B
(W. Peters)
Holy Ghost Prep B
(M. Piscopo)
South Jersey Rowing Club B
(D. Frankel)
12c 10:48 AM High School Men Junior Varsity Four Flight 3
Moorestown HS/Rowing A
(J. Parsons)
St. Johns College HS
(R. Sarkarzadeh)
WJ Crew A
(G. Harper)
RowAmerica Rye A
(G. Theunissen)
12d 10:55 AM High School Men Junior Varsity Four Flight 4
St. Peters Prep
(D. Del Sordo)
RowAmerica Rye B
(D. Roveto)
Christian Brothers
(A. Kwon)
13a 11:02 AM High School Women Varsity Four Flight 1
Concord HS
(K. Wagner)
Radnor Girls High School Crew B
(O. Zenouzi)
Villa Joseph Marie B
(E. Iwasyk)
South Jersey Rowing Club A
(A. Maussner)
Haddonfield Crew
(G. Suarez)
13b 11:09 AM High School Women Varsity Four Flight 2
Radnor Girls High School Crew A
(M. Rubinstein)
Merion Mercy Academy A
(P. DeVlieger)
Gwynedd Mercy Academy High School
(S. McLaughlin)
13c 11:16 AM High School Women Varsity Four Flight 3
Moorestown HS/Rowing
(G. Rivenburgh)
Porter's
(O. Voss)
Merion Mercy Academy B
(E. McIntyre)
13d 11:23 AM High School Women Varsity Four Flight 4
Mountain Lakes Rowing Club
(S. Flower)
South Jersey Rowing Club B
(K. Zamost)
Villa Joseph Marie A
(J. Brady)
13e 11:30 AM High School Women Varsity Four Flight 5
OJR Wildcat Crew
(M. Venezia)
St. Johns College HS
(E. Carmody)
14a 11:37 AM High School Men Varsity Four Flight 1
St. Peters Prep A
(M. Coacher)
Holy Ghost Prep B
(W. Adams)
Christian Brothers B
(M. Mojares)
14b 11:44 AM High School Men Varsity Four Flight 2
RowAmerica Rye B
(R. Chamberlain)
St. Peters Prep B
(G. Santiago)
Christian Brothers A
(G. Johnson)
14c 11:51 AM High School Men Varsity Four Flight 3
South Jersey Rowing Club B
(C. Malcarney)
St. Johns College HS
(M. Zuppas)
Montgomery A
(&. Pate)
Concord HS
(J. Reid)
OJR Wildcat Crew
(A. Brown)
14d 11:58 AM High School Men Varsity Four Flight 4
Egg Harbor
(J. Pickard)
Holy Ghost Prep A
(J. Boyle)
Mountain Lakes Rowing Club
(C. Beckerman)
St. Joseph's Prep A
(P. O'Connell)
14e 12:05 PM High School Men Varsity Four Flight 5
Rockland
(R. Almond)
South Jersey Rowing Club A
(E. Bisco-Werner)
Haddonfield Crew
(A. Small)
RowAmerica Rye A
(W. Madigan)
16a 12:12 PM Open/Master Men Double Flight
Unaff. (USA)
(M. Harte)
Rockland A
(J. Boericke)
Passaic River
(J. Levinson)
Undine/TCNJ Crew [Composite]
(B. Connor)
Rockland B
(P. Klose)
17a 12:19 PM College Women F/N Four Flight 1
La Salle Rowing
(A. Hallinan)
Binghamton A
(M. McDonald)
Lafayette A
(H. Simpson)
Scranton A
(E. Williams)
17b 12:26 PM College Women F/N Four Flight 2
Scranton B
(C. Hacker)
Stony Brook
(E. Costa)
Lafayette B
(G. MacDonald)
Jefferson
(E. Karras)
Binghamton B
(M. Talarico)
18a 12:33 PM College Men F/N Four Flight 1
Penn A
(J. Kooijenga)
Temple
(S. Mullane)
Colgate
(G. Civitello)
Lafayette A
(A. Brown)
TCNJ Crew
(J. Ringers)
18b 12:40 PM College Men F/N Four Flight 2
Lafayette B
(M. Scorsone)
Scranton
(R. Borowski)
Penn B
(J. Wood)
Stony Brook
(E. Carey)
La Salle Rowing
(J. McInerney)
19a 12:47 PM College Women Varsity Four Flight 1
Jefferson B
(C. Salomon-Lowden)
Lafayette C
(N. Harry)
Binghamton B
(E. Yarter)
Lafayette B
(A. Coffer)
TCNJ Crew B
(J. Sokolik)
Stony Brook
(E. Varghese)
19b 12:54 PM College Women Varsity Four Flight 2
Lafayette A
(I. Bremier)
La Salle Rowing
(D. Deley)
TCNJ Crew A
(R. Conrey)
Jefferson A
(H. Tobinus)
Stockton University
(A. Kancy)
Binghamton A
(E. Toomey)
20a 01:01 PM College Men Varsity Four Flight 1
Binghamton
(A. Caligure)
Temple A
(N. Nguyen)
Penn A
(C. Loum)
La Salle Rowing
(A. Merendino)
Lafayette A
(S. Reynlds)
20b 01:08 PM College Men Varsity Four Flight 2
Lafayette B
(G. Shindel)
Temple B
(N. Carbonaro)
Stony Brook A
(G. Grant)
TCNJ Crew
(D. Calloway)
Penn B
(B. Weaver)
20c 01:15 PM College Men Varsity Four Flight 3
Lafayette C
(C. Scorsone)
Stockton University
(G. Gitto)
Penn C
(N. Hutchins)
Stony Brook B
(S. Berlinski)
21a 01:22 PM High School Women Novice Eight Flight 1
Gwynedd Mercy Academy High School B
(D. Damasco)
Newport RC A
(L. Kidder)
Gwynedd Mercy Academy High School A
(K. Byrne)
Haddonfield Crew
(S. VanFaasen)
21b 01:29 PM High School Women Novice Eight Flight 2
Gwynedd Mercy Academy High School C
(A. Keen)
Villa Joseph Marie
(A. Gallagher)
Moorestown HS/Rowing
(C. Sims)
Newport RC B
(A. Dole)
22a 01:36 PM High School Men Novice Eight Flight 1
Christian Brothers
(W. Attardi)
Haddonfield Crew
(Q. Boyle)
Holy Ghost Prep
(F. Zink)
OJR Wildcat Crew
(J. Speakman-Viggiano)
Moorestown HS/Rowing
(B. Brown)
St. Peters Prep B
(Z. Bennett)
22b 01:43 PM High School Men Novice Eight Flight 2
South Jersey Rowing Club
(C. Malcarney)
St. Peters Prep A
(T. Anderson)
Mountain Lakes Rowing Club
(M. Gay)
Montgomery
(J. Berinstein)
Concord HS
(A. hoy)
23a 01:50 PM High School Women Junior Varsity Eight Flight 1
Bishop Ireton HS
(M. Tilch)
Radnor Girls High School Crew B
(A. Margolies)
Mount Saint Joseph
(M. Donato)
Philadelphia City Rowing
(A. Weinbaum)
Institute of Notre Dame
(S. Sandison)
Dallas United Crew
(O. AVILA)
23b 01:57 PM High School Women Junior Varsity Eight Flight 2
WJ Crew
(S. Lopez-Lamia)
Villa Joseph Marie
(E. Iwasyk)
Merion Mercy Academy
(C. Garvey)
Haddonfield Crew
(A. Cottone)
Radnor Girls High School Crew A
(B. Dewitt)
24a 02:04 PM High School Men Junior Varsity Eight Flight 1
Mountain Lakes Rowing Club B
(E. Lowndes)
DeMatha A
(C. Robinson)
Moorestown HS/Rowing
(C. Masterson)
St. Johns College HS
(N. Coronado)
WJ Crew B
(L. Hartmann)
24b 02:11 PM High School Men Junior Varsity Eight Flight 2
RowAmerica Rye B
(A. Mc Sweeney)
St. Peters Prep B
(C. Rudolph)
Chaminade C
(A. Geager)
Mountain Lakes Rowing Club C
(I. Oram)
Egg Harbor
(R. Sansom)
24c 02:18 PM High School Men Junior Varsity Eight Flight 3
St. Peters Prep A
(D. Del Sordo)
St. Joseph's Prep B
(J. Brady)
Haddonfield Crew
(A. Genel)
Chaminade B
(c. smart)
Radnor
(B. Meandro)
24d 02:25 PM High School Men Junior Varsity Eight Flight 4
Mountain Lakes Rowing Club A
(H. Koontz)
DeMatha B
(J. Castro)
Dallas United Crew B
(K. Csaky)
WJ Crew A
(G. Harper)
St. Joseph's Prep A
(R. Maher)
24e 02:32 PM High School Men Junior Varsity Eight Flight 5
Dallas United Crew A
(J. Lawson)
Philadelphia City Rowing
(N. White)
RowAmerica Rye A
(W. Madigan)
Chaminade A
(K. Figueroa)
Christian Brothers
(A. Ramos)
25a 02:39 PM High School Women Varsity Eight Flight 1
Gwynedd Mercy Academy High School
(M. Cirelli)
WJ Crew
(A. Edison)
Mount Saint Joseph A
(K. Edling)
Haddonfield Crew
(H. Maskery)
Archbishop Carroll
(A. O'Brien)
25b 02:46 PM High School Women Varsity Eight Flight 2
Merion Mercy Academy
(P. DeVlieger)
Mount Saint Joseph C
(J. Woodrow)
Moorestown HS/Rowing
(L. Nemmers)
South Jersey Rowing Club
(C. McCall)
Whitemarsh Boat Club
(H. Savastano)
25c 02:53 PM High School Women Varsity Eight Flight 3
Villa Joseph Marie
(J. Brady)
Montgomery
(A. Avrine)
Dallas United Crew
(R. Craycroft)
Mount Saint Joseph B
(M. Newell)
26a 03:00 PM High School Men Varsity Eight Flight 1
Mountain Lakes Rowing Club
(H. Koontz)
Philadelphia City Rowing
(B. Sanderson)
St. Joseph's Prep B
(P. Bradley)
Holy Ghost Prep
(J. Boyle)
Dallas United Crew
(C. Alexander)
26b 03:07 PM High School Men Varsity Eight Flight 2
South Jersey Rowing Club
(E. Bisco-Werner)
Radnor
(G. Stearns)
Archbishop Carroll
(B. Gould)
Father Judge
(T. Gola)
DeMatha
(E. McWithey)
26c 03:14 PM High School Men Varsity Eight Flight 3
RowAmerica Rye
(G. Theunissen)
Chaminade
(C. delaBastide)
WJ Crew
(B. Dietsche)
St. Joseph's Prep A
(Q. Sullivan)
St. Peters Prep
(M. Coacher)
27a 03:21 PM College Women F/N Eight Flight
Binghamton
(M. Talarico)
Lafayette A
(H. Simpson)
Stockton University
(A. Beck)
Lafayette B
(A. Koestler)
Scranton
(C. Sullivan)
28a 03:28 PM College Men F/N Eight Flight 1
Delaware - Men A
(C. McNamara)
Temple A
(S. Mullane)
Lafayette
(S. Reynolds)
Binghamton
(L. Kitson)
Colgate
(G. Civitello)
28b 03:35 PM College Men F/N Eight Flight 2
Ithaca
(S. Bickham)
Scranton
(G. Ragusa)
Delaware - Men B
(K. Dudek)
Temple B
(C. Harris)
29a 03:42 PM College Women J.V. Eight Flight
Jefferson A
(J. Palacios)
La Salle Rowing
(T. Austin)
Jefferson B
(K. Gortner)
30a 03:49 PM College Men J.V. Eight Flight
La Salle Rowing B
(R. Kearney)
La Salle Rowing A
(S. Dunn)
Temple B
(H. Mnich)
Temple A
(N. Legendre)
31a 03:56 PM College Women Varsity Eight Flight
La Salle Rowing
(A. Hallinan)
Binghamton
(M. Whitney)
Jefferson
(C. Salomon-Lowden)
Lafayette
(I. Bremier)
32a 04:03 PM College Men Varsity Eight Flight 1
Lafayette
(S. Reynolds)
Penn C
(B. Weaver)
Delaware - Men D
(O. Bennett)
Penn D
(B. Klehm)
Binghamton
(B. Johnson)
32b 04:10 PM College Men Varsity Eight Flight 2
Penn B
(J. Kooijenga)
La Salle Rowing
(A. Merendino)
Delaware - Men B
(J. Razzi)
Delaware - Men C
(A. Donlan)
Ithaca B
(A. Wilson)
Temple B
(S. Ching)
32c 04:17 PM College Men Varsity Eight Flight 3
Ithaca A
(A. McCabe)
Penn A
(C. Loum)
Delaware - Men A
(J. McCullough)
Temple A
(J. Wilson)
Colgate
(L. Smith)