2017 Philadelphia Frostbite Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
4a 01:00 PM High School Women Four Flight 1
Mount Saint Joseph C
(N. Broderick)
Walter Johnson A
(G. Mann)
South Jersey RC B
(M. Cicha)
Haddonfield A
(L. Mersky)
Villa Joseph Marie B
(J. Brady)
Montgomery BC A
(A. Murjikneli)
PNRA/Mercer A
(S. Craver)
4b 01:05 PM High School Women Four Flight 2
Doane Academy A
(L. Hendricks)
Villa Joseph Marie D
(M. Hobson)
PNRA/Mercer A
(P. Mishkin)
Moorestown
(L. Nemmers)
Bonner - Prendergast
(M. Nestel)
Great Valley A
(M. Segarnick)
Institute of Notre Dame C
(A. Rose)
4c 01:10 PM High School Women Four Flight 3
Mount Saint Joseph B
(G. Morrow)
Philadelphia City Rowing
(A. Colella)
Great Valley A
(M. Gala)
PNRA/Mercer A
(B. Parker)
Mountain Lakes D
(C. James)
Villa Joseph Marie C
(K. Musial)
4d 01:15 PM High School Women Four Flight 4
Newport RC
(A. Socha)
Villa Joseph Marie A
(S. Costanzo)
Institute of Notre Dame B
(M. Weitz)
Mountain Lakes B
(S. Flower)
Walter Johnson A
(A. Voit)
Haddonfield B
(G. Suarez)
Mount Saint Joseph A
(K. Clement)
4e 01:20 PM High School Women Four Flight 5
Doane Academy A
(E. Mathews)
Montgomery BC A
(C. Roberts)
Merion Mercy Academy
(I. Begley)
South Jersey RC A
(M. Koelsch)
Mountain Lakes A
(K. Fabiano)
5a 01:25 PM High School Men Four Flight 1
St. Peters Prep C
(S. Jennings)
Walter Johnson A
(P. Neuvelt)
Haddonfield B
(A. Elzey)
Mountain Lakes D
(m. oram)
Father Judge
(N. Tennesen)
Christian Brothers C
(C. deGersdorff)
DeMatha B
(P. Rogers)
5b 01:30 PM High School Men Four Flight 2
PNRA/Mercer A
(B. Stergion)
Philadelphia City Rowing
(M. Mester)
Great Valley
(N. Paolella)
Montgomery BC A
(J. Grundy)
The Hun School B
(H. Millington)
Radnor B
(B. Meandro)
Moorestown B
(G. Keifer)
5c 01:35 PM High School Men Four Flight 3
Montgomery BC B
(A. Heshmat)
Moorestown A
(J. Duffy)
The Hun School A
(C. Knott)
South Jersey RC A
(J. DiMarino)
Doane Academy A
(T. Nerveza)
St. Peters Prep A
(M. Coacher)
Mountain Lakes A
(T. Sporer)
5d 01:40 PM High School Men Four Flight 4
Christian Brothers B
(M. Mojares)
Haddonfield A
(R. Falcione)
PNRA/Mercer A
(E. Kalfaian)
South Jersey RC C
(V. Colestock)
St. Joseph Prep A
(E. Geiger)
5e 01:45 PM High School Men Four Flight 5
Doane Academy A
(C. Monahan)
Egg Harbor A
(J. Pickard)
Christian Brothers A
(K. Wicklund)
St. Peters Prep D
(S. Gilhawley)
DeMatha A
(M. Sloan)
South Jersey RC B
(H. Powell)
5f 01:50 PM High School Men Four Flight 6
Holy Ghost Prep A
(S. Donohue)
Egg Harbor B
(A. Perez)
PNRA/Mercer A
(A. Brodowski)
DeMatha C
(I. Young)
Walter Johnson A
(C. Labonski)
Radnor A
(B. Lyons)
5g 01:55 PM High School Men Four Flight 7
Montgomery BC C
(J. Foster)
Mountain Lakes B
(C. Gay)
Holy Ghost Prep A
(A. Danna)
The Hun School C
(s. Zhang)
St. Joseph Prep B
(M. Linquata)
8a 02:00 PM Open Women Double Flight 1
Bucknell F
(J. Breen)
Cooper A
(A. Garstick)
Bucknell B
(E. Downing)
Delaware River Rowing
(E. Lynes)
Bucknell C
(M. Thomas)
South Jersey RC/Cooper [Composite] A
(A. Craig)
8b 02:05 PM Open Women Double Flight 2
South Jersey RC
(E. Placeholder2)
Jefferson
(M. Gonzalez Romero)
Bucknell A
(S. Reasbeck)
Loyola
(K. Fletcher)
Bucknell D
(P. Whitney)
Cooper B
(E. Donohue)
Bucknell E
(A. Scheitler)
9a 02:10 PM College Women Lwt. Four Flight
Manhattan
(K. Sexton)
Jefferson
(S. Doelp)
11a 02:15 PM College Women Four Flight 1
Loyola B
(M. Knies)
Stony Brook B
(K. Aufort)
Lafayette C
(A. King)
Loyola C
(R. Schueren)
Lafayette B
(I. Bremier)
College of New Jersey
(S. Dury)
11b 02:20 PM College Women Four Flight 2
Loyola A
(N. Murray)
Manhattan
(R. Arcomano)
Lafayette A
(E. Smith)
Binghamton
(E. Toomey)
Stony Brook A
(E. Varghese)
Jefferson
(J. Palacios)
12a 02:25 PM College Men Four Flight 1
Binghamton B
(A. Skala)
Temple C
(N. Gauthier)
Lafayette B
(L. Mungovan)
Scranton A
(W. Muehlberger)
College of New Jersey B
(J. Bezold)
Stony Brook B
(G. Grant)
12b 02:30 PM College Men Four Flight 2
College of New Jersey A
(L. Schaper)
Lafayette A
(S. Reynolds)
Binghamton A
(I. Ustanik)
Loyola
(S. Mollahan)
Delaware B
(P. Johnson)
Scranton B
(M. Hessenthaler)
12c 02:35 PM College Men Four Flight 3
Temple B
(A. Dunn)
Manhattan
(S. Feeney)
NY Maritime B
(T. Murray)
Maryland
(I. Delk)
Delaware A
(P. Canning)
12d 02:40 PM College Men Four Flight 4
NY Maritime A
(R. Higgins)
Temple A
(T. Baldo)
Stony Brook A
(V. Paladino)
Lafayette C
(C. Edson)
Delaware A
(J. Trunley)
13a 02:45 PM High School Women Quad Flight 1
South Jersey RC C
(E. Caton)
Navesink River B
(A. Malek)
South Jersey RC A
(H. Abdallah)
Elmwood
(e. iles)
13b 02:50 PM High School Women Quad Flight 2
South Jersey RC B
(H. Viviani)
Nereid
(N. Rangel)
South Jersey RC/Cooper [Composite] A
(A. Garstick)
Navesink River A
(E. Williams)
Haddon Twp A
(G. Dengler)
14a 02:55 PM High School Men Quad Flight 1
Haddon Twp A
(E. Shuttleworth)
Nereid
(B. Pani)
Navesink River A
(M. Ramirez)
Haddon Twp A
(V. Fitzpatrick)
14b 03:00 PM High School Men Quad Flight 2
Navesink River B
(N. Malizia)
Haddon Twp B
(D. Wakeley)
South Jersey RC
(C. O'Neill)
Haddon Twp A
(B. Walker)
15a 03:05 PM High School Women Eight Flight 1
PNRA/Mercer A
(I. Jaffe)
St. Anthony's B
(N. Webb)
Moorestown
(K. Sims)
Mount Saint Joseph C
(N. Hogan)
PNRA/Mercer A
(A. Garry)
Walter Johnson A
(G. Mann)
15b 03:10 PM High School Women Eight Flight 2
Haddonfield B
(E. Hess)
Newport RC A
(E. Moscoe)
PNRA/Mercer A
(S. Craver)
Villa Joseph Marie A
(J. Brady)
Mount Saint Joseph A
(L. Vesey)
Newport RC A
(A. Hallinan)
15c 03:15 PM High School Women Eight Flight 3
PNRA/Mercer A
(J. Armetta)
Haddonfield A
(A. Rowling)
Villa Joseph Marie B
(A. Pennett)
Mount Saint Joseph D
(C. Lawson)
Philadelphia City Rowing
(O. Musselman)
St. Anthony's B
(p. palmyra)
Walter Johnson A
(S. Kimmel)
15d 03:20 PM High School Women Eight Flight 4
St. Anthony's C
(A. Dall)
Montgomery BC
(A. Murjikneli)
Institute of Notre Dame
(M. Weitz)
Mount Saint Joseph A
(K. Healy)
Villa Joseph Marie C
(M. Hobson)
Merion Mercy Academy
(C. Kwapinski)
PNRA/Mercer A
(K. Harkins)
16a 03:25 PM High School Men Eight Flight 1
St. Joseph Prep B
(E. Geiger)
St. Peters Prep B
(S. Jennings)
DeMatha C
(I. Young)
Haddonfield C
(A. Carney)
Radnor A
(B. Meandro)
Philadelphia City Rowing A
(A. Bendaoud)
16b 03:30 PM High School Men Eight Flight 2
Mountain Lakes A
(M. Donnelly)
DeMatha B
(P. Rogers)
St. Anthony's B
(J. Donovan)
Walter Johnson
(C. Bowers)
Radnor B
(D. Holtz)
St. Joseph Prep D
(F. Coyne)
Great Valley
(C. Biddle)
16c 03:35 PM High School Men Eight Flight 3
Holy Ghost Prep A
(W. Adams)
PNRA/Mercer B
(C. Panfili)
Christian Brothers C
(J. Enright)
Haddonfield B
(S. Hoag)
St. Peters Prep C
(G. Santiago)
St. Anthony's A
(A. Elbedawy)
16d 03:40 PM High School Men Eight Flight 4
Radnor C
(M. Koerwer)
PNRA/Mercer A
(E. Kalfaian)
Moorestown A
(J. Miller)
DeMatha A
(M. Sloan)
Christian Brothers D
(M. Jordan)
St. Joseph Prep C
(C. McNamara)
Mountain Lakes B
(P. Oram)
16e 03:45 PM High School Men Eight Flight 5
PNRA/Mercer C
(S. Patel)
Montgomery BC
(M. McGhee)
Holy Ghost Prep B
(M. Zwiercan)
Christian Brothers E
(D. Wade)
Haddonfield A
(A. Elzey)
Moorestown C
(J. Wiggins)
16f 03:50 PM High School Men Eight Flight 6
St. Anthony's C
(r. berndt)
Christian Brothers A
(E. Wicks)
Philadelphia City Rowing B
(J. Yuhas)
South Jersey RC
(C. Tanas)
St. Peters Prep A
(W. Mchugh)
St. Joseph Prep A
(M. Pagliaro)
19a 03:55 PM College Men J.V. Eight Flight 1
Drexel A
(J. Grimm)
Ithaca
(T. Massam)
Delaware A
(E. Frezza)
Temple A
(N. Olimpo)
19b 04:00 PM College Men J.V. Eight Flight 2
Temple B
(C. Kovach)
Drexel B
(G. Bentz)
Delaware C
(Z. Meszoely)
Maryland
(M. Joy)
20a 04:05 PM College Women Varsity Eight Flight 1
Drexel A
(I. D'Angelo)
Binghamton B
(M. Kern)
Lafayette
(E. Smith)
Drexel A
(K. Slicer)
Loyola A
(M. Frauenheim)
Manhattan A
(Z. Nikolopoulos)
Bucknell A
(M. Denham)
20b 04:10 PM College Women Varsity Eight Flight 2
Drexel A
(S. Horn)
Binghamton A
(E. Toomey)
Loyola B
(N. Lobo)
Jefferson
(M. Gonzalez Romero)
Manhattan A
(A. Eichhorn)
Drexel A
(I. Orcutt)
Bucknell B
(A. Lamson)
21a 04:15 PM College Men Varsity Eight Flight 1
NY Maritime
(R. Higgins)
Drexel B
(J. KONIECZNY)
Binghamton
(J. Espinosa)
Delaware B
(J. Trunley)
Loyola
(S. Mollahan)
Temple B
(J. OToole)
21b 04:20 PM College Men Varsity Eight Flight 2
Lafayette
(S. Reynolds)
Ithaca
(S. Cadoux)
Temple A
(S. Gennaro)
Drexel A
(C. Stewart)
Delaware A
(J. McCullough)