2017 Midsummer Madness Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
5a 09:20 AM Junior B Men 1x Heat 1
Fort Langley Flyers A
(N. Gulka)
Seattle RC A
(M. Huo)
Delta Deas B
(Q. Torok)
Thunderbird
(J. Mulholland)
5b 09:30 AM Junior B Men 1x Heat 2
Seattle RC B
(K. Howe)
Delta Deas A
(L. Krezan)
Fort Langley Flyers B
(J. Evan)
8a 09:40 AM Women 2- (Sr, U23, JrA) Heat 1
British Columbia C
(P. Cameron)
University of Victoria B
(j. beestermoeller)
British Columbia A
(C. Brillon)
Simon Fraser
(R. Smith)
8b 09:50 AM Women 2- (Sr, U23, JrA) Heat 2
Vancouver
(L. Kelly)
British Columbia B
(C. Greber)
University of Victoria A
(l. mckinlay)
University of Victoria C
(R. Kalashnikoff)
9a 10:00 AM Junior Women 2x (JrA, JrB) Heat 1
Burnaby Lake B
(M. Ker)
Thunderbird B
(A. Durance)
Seattle RC B
(L. Bilafer)
Fort Langley Flyers B
(L. Solmes)
Delta Deas
(H. Anderson)
9b 10:10 AM Junior Women 2x (JrA, JrB) Heat 2
Burnaby Lake C
(O. Gosse)
Seattle RC A
(E. McGill)
Burnaby Lake A
(E. Luo)
Fort Langley Flyers A
(S. Wick)
Thunderbird A
(D. Vangsgaard)
12a 10:20 AM Men 2x (Sr, U23, Club) Heat 1
Burnaby Lake
(P. Whitmore)
University of Victoria A
(C. Clarke)
British Columbia B
(D. Ross)
Delta Deas A
(A. McCoy)
British Columbia C
(S. Duncan)
12b 10:30 AM Men 2x (Sr, U23, Club) Heat 2
Delta Deas B
(K. Kennedy)
British Columbia A
(H. Dohm)
University of Victoria B
(I. Cabral)
British Columbia D
(K. Gerrard)
11a 10:40 AM Novice Women 1x (Jr, Sr) Timed Finals 1
Burnaby Lake
(A. Geheran)
Fort Langley Flyers
(J. Schmidt)
British Columbia
(M. Obrovac)
Seattle RC
(R. Sun)
British Columbia
(G. Hardwicke-Brown)
11b 10:50 AM Novice Women 1x (Jr, Sr) Timed Finals 2
Burnaby Lake
(C. Mahaffy)
Seattle RC
(L. Longawa)
University of Victoria
(S. Coe)
British Columbia
(T. Reilly)
Burnaby Lake
(T. Stekl)
14a 11:00 AM Junior B Women 1x Heat 1
Burnaby Lake D
(S. Bury)
Fort Langley Flyers A
(S. Wick)
Burnaby Lake B
(G. Douville)
Delta Deas A
(H. Anderson)
Burnaby Lake E
(A. Aitken)
14b 11:10 AM Junior B Women 1x Heat 2
Burnaby Lake C
(C. Goodison)
Fort Langley Flyers B
(H. McKenney)
Seattle RC
(E. McGill)
Burnaby Lake A
(E. Luo)
Delta Deas B
(C. Lawrence)
Thunderbird
(D. Vangsgaard)
17a 11:20 AM Men 2- (Sr, U23, JrA) Heats 1
University of Victoria D
(R. Hodgins)
British Columbia D
(H. Dohm)
University of Victoria A
(B. Larson)
British Columbia B
(G. Allan)
University of Victoria C
(A. Donaldson)
17b 11:30 AM Men 2- (Sr, U23, JrA) Heats 2
Delta Deas
(A. McCoy)
British Columbia A
(D. Marchioro)
University of Victoria B
(I. Donaldson)
Burnaby Lake
(S. Gulka)
British Columbia C
(S. Cvoric)
Simon Fraser A
(G. Lee)
18a 11:40 AM Junior Men 2x (JrA, JrB) Heat 1
Fort Langley Flyers C
(M. Camparmo)
Seattle RC
(C. Sabiers)
Fort Langley Flyers A
(J. Ketter)
Thunderbird
(S. Chiu)
18b 11:50 AM Junior Men 2x (JrA, JrB) Heat 2
Delta Deas
(J. Hodgins)
Burnaby Lake
(A. Djurasic)
Fort Langley Flyers B
(J. Evan)
1-FD 12:50 PM Men 1x (Sr, Sr Ltwt, U23, U23 Ltwt, JrA, JrA Ltwt) M1x Finals 4
Thunderbird
(S. Chiu)
Fort Langley Flyers B
(J. Ketter)
University of Victoria A
(I. Cabral)
Burnaby Lake F
(B. Simpson)
Fort Langley Flyers D
(M. Camparmo)
1-FC 01:00 PM Men 1x (Sr, Sr Ltwt, U23, U23 Ltwt, JrA, JrA Ltwt) M1x Finals 3
Fort Langley Flyers A
(T. Wick)
British Columbia B
(J. Pusic)
University of Victoria B
(A. Stapff)
Burnaby Lake D
(T. Lynch)
University of Victoria C
(C. Clarke)
Burnaby Lake E
(A. Djurasic)
1-FB 01:10 PM Men 1x (Sr, Sr Ltwt, U23, U23 Ltwt, JrA, JrA Ltwt) M1x Finals 2
Seattle RC
(K. Culbert)
British Columbia C
(D. Marchioro)
Burnaby Lake C
(S. Gulka)
Burnaby Lake A
(P. Whitmore)
University of Victoria
(M. Seaby)
University of Victoria
(G. Macdonald)
1-FA 01:20 PM Men 1x (Sr, Sr Ltwt, U23, U23 Ltwt, JrA, JrA Ltwt) M1x Finals 1
British Columbia A
(R. Bell)
Seattle RC
(B. Van der Werf)
Seattle RC B
(D. Lee)
Seattle RC A
(A. Twist)
University of Victoria
(B. Larson)
Burnaby Lake B
(V. Timinski)
2 01:30 PM Club Men 1x Final
Burnaby Lake
(H. Lewis)
Delta Deas
(E. Velestuk)
Burnaby Lake
(N. Dotzev)
3-FD 01:50 PM Women 1x (Sr, Sr Ltwt, U23, U23 Ltwt, JrA, JrA Ltwt) W1x Finals 4
Fort Langley Community
(D. Helmer)
University of Victoria
(j. syme)
Seattle RC B
(L. Carlson)
Seattle RC A
(A. Charnyshou)
Thunderbird
(A. Durance)
3-FC 02:00 PM Women 1x (Sr, Sr Ltwt, U23, U23 Ltwt, JrA, JrA Ltwt) W1x Finals 3
Burnaby Lake D
(K. Bonamin)
British Columbia F
(R. Marino)
Burnaby Lake C
(E. Paterson)
British Columbia H
(H. Bailey)
Burnaby Lake E
(A. Finnie)
Thunderbird
(A. Tsai)
3-FB 02:10 PM Women 1x (Sr, Sr Ltwt, U23, U23 Ltwt, JrA, JrA Ltwt) W1x Finals 2
British Columbia G
(L. Vincent-Smith)
British Columbia E
(R. LaFreniere)
British Columbia B
(J. Lindsay)
Burnaby Lake B
(M. Simpson)
Seattle RC B
(K. Collins)
Fort Langley Flyers A
(E. Down)
3-FA 02:20 PM Women 1x (Sr, Sr Ltwt, U23, U23 Ltwt, JrA, JrA Ltwt) W1x Finals 1
Pocock
(H. Brunner)
British Columbia A
(R. Vukovich)
Kingston
(M. Truax)
University of Victoria A
(A. Proske)
Burnaby Lake A
(K. Stephens)
Seattle RC A
(S. Taylor)
5 02:30 PM Junior B Men 1x Final
Thunderbird
(J. Mulholland)
Delta Deas B
(Q. Torok)
Fort Langley Flyers A
(N. Gulka)
Seattle RC B
(K. Howe)
Delta Deas A
(L. Krezan)
Fort Langley Flyers B
(J. Evan)
6 02:40 PM Novice Men 2x (Jr, Sr) Final
Burnaby Lake
(F. Luo)
Fort Langley Flyers
(J. McKay)
British Columbia A
(D. Ross)
British Columbia B
(B. Friesen)
British Columbia C
(K. Gerrard)
7 02:50 PM Men 4+ (Sr, U23, JrA) Final
Simon Fraser
(P. Sawers)
University of Victoria
(I. Donaldson)
British Columbia
(H. Dohm)
8 03:00 PM Women 2- (Sr, U23, JrA) Final
University of Victoria B
(j. beestermoeller)
British Columbia C
(P. Cameron)
British Columbia A
(C. Brillon)
University of Victoria A
(l. mckinlay)
University of Victoria C
(R. Kalashnikoff)
Vancouver
(L. Kelly)
9 03:10 PM Junior Women 2x (JrA, JrB) Final
Thunderbird A
(D. Vangsgaard)
Thunderbird B
(A. Durance)
Delta Deas
(H. Anderson)
Burnaby Lake A
(E. Luo)
Seattle RC A
(E. McGill)
Burnaby Lake C
(O. Gosse)
10 03:20 PM Junior Men 4x (JrA, JrB) Final
Delta Deas
(J. Hodgins)
Seattle RC A
(M. Huo)
Fort Langley Flyers A
(T. Wick)
Seattle RC B
(H. Allison)
Fort Langley Flyers B
(J. Evan)
12 03:50 PM Men 2x (Sr, U23, Club) Final
University of Victoria A
(C. Clarke)
British Columbia C
(S. Duncan)
Burnaby Lake
(P. Whitmore)
British Columbia A
(H. Dohm)
University of Victoria B
(I. Cabral)
British Columbia D
(K. Gerrard)
13 04:00 PM Women 4x (Sr, U23, Club) Final
Simon Fraser
(R. Smith)
University of Victoria A
(a. ward)
Burnaby Lake/University of Victoria/British Columbia [Composite]
(M. Simpson)
University of Victoria B
(l. mckinlay)
14 04:10 PM Junior B Women 1x Final
Delta Deas A
(H. Anderson)
Fort Langley Flyers A
(S. Wick)
Burnaby Lake B
(G. Douville)
Burnaby Lake A
(E. Luo)
Thunderbird
(D. Vangsgaard)
15 04:20 PM Novice Women 2x (Jr. Sr) Final
Burnaby Lake B
(C. Mahaffy)
University of Victoria
(S. Coe)
British Columbia
(M. Obrovac)
Burnaby Lake A
(T. Stekl)
Fort Langley Flyers
(L. Kirk)
17-FB 04:30 PM Men 2- (Sr, U23, JrA) M2- Finals 2
University of Victoria D
(R. Hodgins)
University of Victoria A
(B. Larson)
British Columbia D
(H. Dohm)
Delta Deas
(A. McCoy)
17-FA 04:40 PM Men 2- (Sr, U23, JrA) M2- Finals 1
University of Victoria B
(I. Donaldson)
University of Victoria C
(A. Donaldson)
British Columbia B
(G. Allan)
British Columbia A
(D. Marchioro)
Burnaby Lake
(S. Gulka)
British Columbia C
(S. Cvoric)
18 04:50 PM Junior Men 2x (JrA, JrB) Final
Fort Langley Flyers A
(J. Ketter)
Seattle RC
(C. Sabiers)
Delta Deas
(J. Hodgins)
Burnaby Lake
(A. Djurasic)
Thunderbird
(S. Chiu)
19 05:00 PM Junior Women 4x (JrA, JrB) Final
Fort Langley Flyers B
(J. Schmidt)
Burnaby Lake A
(G. Douville)
Seattle RC A
(L. Bilafer)
Fort Langley Flyers A
(E. Down)
Burnaby Lake B
(M. Ker)
Seattle RC B
(E. Makoski)
20 05:10 PM Novice Men 1x (Jr, Sr) Final
Fort Langley Flyers
(L. McQuarrie)
Inlet
(J. Dahlke)
Burnaby Lake
(F. Luo)
Fort Langley Flyers
(J. McKay)
Burnaby Lake
(T. Bandala)
Delta Deas
(K. Kennedy)
21 05:20 PM Women 2x (Sr, U23, Club) Final
Simon Fraser
(A. Golding-Ulm)
Seattle RC
(S. Taylor)
Burnaby Lake/University of Victoria [Composite]
(A. Proske)
University of Victoria A
(a. ward)
Victoria City/Burnaby Lake [Composite]
(G. Bickel)
University of Victoria B
(j. beestermoeller)
22 05:30 PM Men 4x (Sr, U23, Club) Final
Seattle RC
(A. Twist)
Burnaby Lake
(V. Timinski)
British Columbia
(D. Ross)
University of Victoria
(M. Davies)
Delta Deas
(J. Hodgins)