2019 Miami International Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
1a 07:45 AM Boys HS Ltwt 2x Flight 1
University School A
(M. Landi)
Belen Jesuit Crew
(M. Pancorbo)
Miami Rowing Club A
(N. Sanchez)
North Palm Beach A
(L. Stevenson)
Ransom Everglades Crew A
(S. Arguello)
1b 07:55 AM Boys HS Ltwt 2x Flight 2
Ransom Everglades Crew B
(R. Ellison)
North Palm Beach C
(J. Deaton)
Miami Rowing Club B
(R. Miranda)
University School B
(R. Villamayor)
Miami Beach Rowing Club
(s. gandy)
North Palm Beach B
(J. Edwards)
SORA
(J. Byrd)
2a 08:05 AM Girls HS 1x Flight 1
RowHouse A
(M. Adams-Grimaldi)
Ransom Everglades Crew
(J. Buckner)
Miami Beach Rowing Club
(M. Feldman)
RowHouse B
(G. Leon)
2b 08:15 AM Girls HS 1x Flight 2
North Palm Beach
(W. Young)
RowHouse E
(M. Mora)
RowHouse D
(G. Amato)
Pine Crest
(A. Sullivan)
RowHouse C
(S. Zanzuri)
3a 08:25 AM Boys Freshman 8+ Flight
Miami Beach Rowing Club
(M. Zalewski)
Belen Jesuit Crew A
(Y. Wu)
Miami Rowing Club
(N. Nadal)
Pine Crest
(C. Conklin)
Belen Jesuit Crew B
(J. de Cardenas)
4a 08:35 AM Boys HS 1x Flight 1
Belen Jesuit Crew
(B. Feal)
RowHouse
(F. Barilari)
Miami Rowing Club
(T. Chiquillo)
University School
(A. Landi)
RowHouse
(C. Sahs)
RowHouse
(K. Paxson)
4b 08:45 AM Boys HS 1x Flight 2
Miami Rowing Club
(S. Dall'Orso)
Unaff. (USA)
(A. Hill)
Nassau
(J. Mamock)
SORA
(M. Rivera)
North Palm Beach
(B. Pegrum)
5a 08:55 AM Boys Novice 4+ Flight
Miami Rowing Club
(J. Tamariz)
SORA
(E. Elders)
Belen Jesuit Crew
(R. MARTINEZ)
Miami Beach Rowing Club
(m. melendez)
6a 09:05 AM Boys HS 4x Flight 1
Miami Beach Rowing Club B
(A. McMillan)
University School B
(R. Zeltzman)
SORA
(A. Ali-McClory)
6b 09:15 AM Boys HS 4x Flight 2
Ransom Everglades Crew
(A. Segrera)
Miami Beach Rowing Club A
(P. Siska)
Miami Rowing Club A
(N. Sanchez)
Miami Rowing Club C
(P. Claire)
RowHouse
(C. Sahs)
North Palm Beach
(H. Hale)
Miami Rowing Club B
(N. Cordoves)
7a 09:25 AM Girls HS Novice 4+ Flight
Edgewater HS
(A. bryan)
Pine Crest
(H. Infinity)
Ransom Everglades Crew
(M. Forand)
Nassau
(S. Proffitt)
Miami Rowing Club
(V. Pascual)
Miami Beach Rowing Club
(M. Hunt)
University School
(E. Olivieri)
8a 09:32 AM Girls HS 4+ Flight 1
SORA
(M. Hillis)
RowHouse
(G. Leon)
Hollywood Rowing Club B
(M. Avila)
Pine Crest B
(M. Marrero)
8b 09:39 AM Girls HS 4+ Flight 2
Pine Crest A
(A. Jacques)
Miami Rowing Club
(C. Perdomo Silva)
Hollywood Rowing Club A
(A. Schneider)
Merion Mercy Academy
(R. Hendrzak)
9a 09:46 AM Boys Novice 8+ Flight
Belen Jesuit Crew A
(R. MARTINEZ)
Miami Rowing Club
(J. Tamariz)
Belen Jesuit Crew B
(J. de Cardenas)
SORA
(K. Blanchard)
10a 09:53 AM Boys Fresh 2x Flight 1
North Palm Beach
(L. Paggetti)
University School A
(D. Paine)
Miami Beach Rowing Club A
(S. Merenfeld)
Miami Rowing Club A
(E. BAZAN)
Belen Jesuit Crew A
(Y. Wu)
University School B
(A. Vila Bowyer)
Miami Beach Rowing Club B
(M. Alanis)
10b 10:00 AM Boys Fresh 2x Flight 2
University School C
(J. Amador)
Miami Rowing Club B
(R. Rojas)
Belen Jesuit Crew B
(I. Felix Padilla)
Nassau
(J. Mamock)
Belen Jesuit Crew C
(M. Gandarias)
RowHouse
(N. Degwitz)
11a 10:07 AM Girls HS Freshman 8+ Flight
Miami Beach Rowing Club
(G. Matos)
Miami Rowing Club
(N. Perez)
Pine Crest
(L. Rosenberg)
SORA
(J. Russell)
12a 10:14 AM Boys HS Ltwt 4+ Flight
Miami Rowing Club
(T. Chiquillo)
RowHouse
(M. Mestre)
Miami Beach Rowing Club A
(P. Siska)
Belen Jesuit Crew
(C. Huembes)
13a 10:21 AM Girls HS Ltwt 4+ Flight
Merion Mercy Academy
(P. DeVlieger)
Miami Rowing Club
(M. Sanchez)
Pine Crest
(D. Tejada)
Miami Beach Rowing Club
(M. Melendez)
Edgewater HS
(M. Montijo)
14a 10:28 AM Girls Novice 8+ Flight
Miami Beach Rowing Club
(L. Hunt)
Hollywood Rowing Club
(T. Schneider)
15a 10:35 AM Boys HS 2 Varsity 4+ Flight
Belen Jesuit Crew
(L. Deeb)
SORA
(J. Kapuschinsky)
Edgewater HS A
(t. SIMON)
Miami Beach Rowing Club
(A. McMillan)
Miami Rowing Club
(J. Alaimo)
Edgewater HS B
(I. Whitehurst)
16a 10:42 AM Girls Fresh 2x Flight 1
Miami Beach Rowing Club C
(C. Buechele)
Miami Rowing Club
(N. Perez)
SORA
(A. Rivera)
Ransom Everglades Crew
(L. Etra)
University School
(A. Aguero)
16b 10:49 AM Girls Fresh 2x Flight 2
North Palm Beach B
(T. Tuong)
Miami Beach Rowing Club A
(Z. Sepsenwol)
North Palm Beach C
(L. Rowley)
RowHouse
(E. Alfi)
17a 10:56 AM Boys Freshman HS 4+ Flight 1
Miami Rowing Club
(N. Nadal)
Miami Beach Rowing Club
(J. Greene)
Edgewater HS
(J. Marcionette)
Belen Jesuit Crew A
(Y. Wu)
17b 11:03 AM Boys Freshman HS 4+ Flight 2
Belen Jesuit Crew B
(I. Felix Padilla)
Pine Crest
(C. Conklin)
University School
(D. Paine)
SORA
(K. Blanchard)
18a 11:10 AM Girls HS 4x Flight 1
University School
(S. Socherman)
Miami Beach Rowing Club C
(N. Valencia)
Miami Beach Rowing Club B
(Z. Exelbert)
Miami Rowing Club
(M. Sanchez)
18b 11:17 AM Girls HS 4x Flight 2
Hollywood Rowing Club
(J. Keith)
Miami Beach Rowing Club A
(T. Andris)
SORA B
(R. Croft)
SORA A
(S. Keezel)
RowHouse
(M. Adams-Grimaldi)
19a 11:24 AM Girls HS Freshman/Novice 4x Flight
Nassau
(S. Proffitt)
University School
(N. Hausmann)
Miami Rowing Club
(V. Pascual)
SORA
(H. Perry)
Miami Beach Rowing Club
(G. Matos)
20a 11:31 AM Boys HS 2x Flight 1
RowHouse A
(C. Sahs)
Miami Beach Rowing Club A
(L. Silva)
SORA A
(P. Hagan)
Miami Rowing Club A
(D. Veiga de Roovere)
Ransom Everglades Crew A
(A. Segrera)
University School A
(J. Smith)
20b 11:38 AM Boys HS 2x Flight 2
Ransom Everglades Crew B
(F. Campano)
Miami Rowing Club B
(B. Rodriguez)
Miami Beach Rowing Club B
(A. Lieberman)
University School B
(M. Landi)
RowHouse B
(K. Paxson)
20c 11:45 AM Boys HS 2x Flight 3
Miami Rowing Club D
(P. Claire)
University School D
(L. Leveillee)
RowHouse C
(W. Lleonart)
Ransom Everglades Crew C
(A. Craft)
Miami Rowing Club C
(D. Joseph)
North Palm Beach
(B. Pegrum)
University School C
(M. Jaeger)
21a 11:52 AM Mens HS Ltwt 1x Flight
Miami Rowing Club
(S. Berning)
Miami Rowing Club
(T. Chiquillo)
Nassau
(T. Stuby)
Miami Rowing Club
(N. Cordoves)
Miami Rowing Club
(R. Miranda)
22a 11:59 AM Girls HS 2x Flight 1
Miami Beach Rowing Club A
(S. Soria)
North Palm Beach
(T. Tuong)
Pine Crest
(A. Jacques)
Miami Rowing Club A
(B. Rodriguez)
Ransom Everglades Crew A
(I. Ciocca)
Ransom Everglades Crew B
(J. Buckner)
RowHouse A
(S. Zanzuri)
22b 12:06 PM Girls HS 2x Flight 2
Miami Rowing Club C
(S. Bogert)
Ransom Everglades Crew C
(M. Forand)
RowHouse B
(G. Leon)
Miami Beach Rowing Club B
(N. Valencia)
Miami Rowing Club B
(C. Perdomo Silva)
SORA
(M. Hillis)
University School
(R. Saffar)
23a 12:13 PM Boys Middle School 8+ Flight
Miami Rowing Club
(D. Badash-Campana)
Belen Jesuit Crew C
(J. Blanchard)
Belen Jesuit Crew B
(S. Martinez-Cid)
Belen Jesuit Crew A
(R. MARTINEZ)
24a 12:20 PM Girls Middle School 8+ Flight
Miami Rowing Club
(S. Lorente)
Ransom Everglades Crew
(V. Kerr)
25a 12:27 PM Girls HS 2 Varsity 4+ Flight
Merion Mercy Academy
(R. Passarella)
Hollywood Rowing Club
(C. Davis)
SORA
(R. Croft)
Pine Crest B
(A. Ham)
Pine Crest A
(A. Klafter)
26a 12:34 PM Boys HS 4+ Flight
Miami Beach Rowing Club
(A. Dreiling)
SORA
(L. Schmideler)
Miami Rowing Club
(N. Sanchez)
Edgewater HS
(M. Buckley)
Belen Jesuit Crew
(B. Feal)
27a 01:19 PM Mix Middle School 8+ Flight
Miami Rowing Club
(P. Gamallo)
Ransom Everglades Crew
(T. Segrera)
28a 01:26 PM Boys HS Fresh 4x Flight 1
Miami Rowing Club
(R. Rojas)
University School A
(D. Paine)
Belen Jesuit Crew A
(Y. Wu)
28b 01:33 PM Boys HS Fresh 4x Flight 2
RowHouse
(L. Del Risco)
Belen Jesuit Crew C
(J. Goble)
Miami Beach Rowing Club B
(M. Alanis)
Belen Jesuit Crew B
(M. Gandarias)
University School B
(K. Cooper)
Miami Beach Rowing Club A
(M. Zalewski)
29a 01:40 PM Girls HS Ltwt 8+ Flight
Edgewater HS
(M. Montijo)
Miami Beach Rowing Club
(E. Milon)
Merion Mercy Academy
(T. Gregitis)
30a 01:47 PM Girls Freshman 4+ Flight
Edgewater HS
(A. Angstrom)
Hollywood Rowing Club
(T. Schneider)
University School
(A. Aguero)
Miami Beach Rowing Club
(M. Hunt)
Pine Crest A
(P. Kennelly)
Pine Crest B
(K. Pinilla)
Miami Rowing Club
(N. Perez)
31a 01:54 PM Boys HS Ltwt 8+ Flight
North Palm Beach
(L. Stevenson)
Belen Jesuit Crew
(D. Casariego)
Miami Beach Rowing Club
(s. gandy)
32a 02:01 PM Girls HS 2 Varsity 8+ Flight
Hollywood Rowing Club
(C. Davis)
Pine Crest
(L. Rosenberg)
Merion Mercy Academy
(C. Montgomery)
33a 02:08 PM Girls HS 8+ Flight
SORA
(L. Van Malleghem)
Merion Mercy Academy
(T. Gregitis)
Hollywood Rowing Club
(A. Schneider)
Edgewater HS
(M. Montijo)
Pine Crest
(E. Mignocchi)
Miami Rowing Club
(M. Sanchez)
34a 02:15 PM Boys HS 2 Varsity 8+ Flight
Miami Rowing Club B
(N. Nadal)
Miami Rowing Club A
(B. Rodriguez)
Pine Crest B
(S. Rosenthal)
Pine Crest A
(J. Manassa)
Edgewater HS A
(M. Buckley)
Edgewater HS B
(L. Didier)
35a 02:22 PM Boys HS 8+ Flight
Pine Crest
(A. de la Puente)
Ransom Everglades Crew
(A. Segrera)
Miami Rowing Club
(N. Sanchez)
Edgewater HS
(I. Whitehurst)