2019 Lake Lenape Sprints II

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
5a 09:00 AM Mens 2x Heat 1
St. Joseph A
(T. Tighelaar)
Holy Spirit B
(P. Seeger)
South Jersey RC A
(D. Frankel)
St. Joseph B
(J. Parayil)
5b 09:10 AM Mens 2x Heat 2
Holy Spirit A
(A. Buchan)
Vineland
(B. Boesenhofer)
South Jersey RC B
(F. Gaffney)
3 09:20 AM Mens 1x Final
Holy Spirit
(W. Pileggi)
South Jersey RC
(J. Raab)
7 09:30 AM Mens 4x Final
St. Joseph B
(K. Lissinna)
Holy Spirit A
(R. Hunter IV)
St. Joseph A
(S. Mazzei)
Holy Spirit B
(C. Murray)
St. Joseph C
(T. Tighelaar)
6 09:30 AM Womens 4x Final
Egg Harbor
(A. Jarvie)
10 09:40 AM Womens Novice 8+ Final
Egg Harbor
(A. McDonough)
Kearny
(J. Narucki)
Oakcrest
(N. Napoli)
Vineland
(B. Adams)
Atlantic City
(C. Arndt)
11a 09:50 AM Mens Novice 8+ Heat 1
Vineland
(A. Kashani)
St. Peters
(J. Cu)
Egg Harbor B
(J. Griffiths)
Atlantic City
(J. O'niell)
11b 10:00 AM Mens Novice 8+ Heat 2
Absegami
(P. Sutaria)
Egg Harbor A
(R. Sansom)
South Jersey RC
(E. Guermont)
13 10:00 AM Mens frosh 8+ Final
St. Peters
(T. Anderson)
8 10:10 AM Womens Novice 4+ Final
Oakcrest
(J. Palmeri)
Merion Mercy
(J. Medveckus)
Egg Harbor
(K. Rice)
OLMA
(H. Anderson)
9 10:20 AM Mens Novice 4+ Final
Holy Spirit
(R. Hunter IV)
14 10:30 AM Womens JV 4+ Final
Merion Mercy
(E. Staples)
Kearny
(S. Barros)
OLMA
(K. Decker)
Cedar Creek
(H. Goolden)
15 10:40 AM Mens JV 4+ Final
South Jersey RC novice
(G. Caton)
South Jersey RC B
(G. Caton)
South Jersey RC A
(D. Frankel)
Egg Harbor A
(A. Sarhan)
19 10:40 AM Mens Ltwt 4+ Final
16a 10:50 AM Womens JV 8+ Heat 1
Kearny
(C. daSilva Santos)
Hun School
(K. Jardine)
Egg Harbor
(C. Frye)
Absegami
(F. Deibert)
16b 11:00 AM Womens JV 8+ Heat 2
Atlantic City
(K. Graybill)
Vineland
(J. Minguela)
Merion Mercy
(J. Medveckus)
17 11:10 AM Mens JV 8+ Final
Egg Harbor
(E. Placeholder9)
St. Peters
(D. Del Sordo)
Cedar Creek
(N. Cruz)
18 11:20 AM Womens Ltwt 4+ Final
Merion Mercy
(P. DeVlieger)
Kearny
(E. Valentin)
20 11:30 AM Womens Ltwt 8+ Final
Merion Mercy
(C. Riley)
Kearny
(N. Castelo)
23 11:40 AM Mens 2nd 8+ Final
Absegami
(K. Ritz)
Hun School
(A. Kamdar)
24a 11:50 AM Womens Varsity 4+ Heat 1
Egg Harbor A
(K. Diggins)
Merion Mercy A
(E. McIntyre)
Absegami
(E. Daniels)
Vineland
(G. Panzini)
Kearny
(A. Restrepo)
24b 12:00 PM Womens Varsity 4+ Heat 2
Egg Harbor B
(G. Garcia)
Cedar Creek
(A. Mathis)
Merion Mercy B
(R. Hendrzak)
Atlantic City
(W. Wong)
25a 12:10 PM Mens Varsity 4+ Heat 1
Vineland
(B. Boesenhofer)
South Jersey RC A
(E. Bisco-Werner)
Oakcrest
(A. Ragan)
Hun School
(H. Millington)
25b 12:20 PM Mens Varsity 4+ Heat 2
Cedar Creek
(R. Jones)
Egg Harbor
(J. Pickard)
26 12:30 PM Womens Varsity 8+ Final
Oakcrest
(E. Shelley)
Hun School
(M. Mauer)
Merion Mercy
(P. DeVlieger)
27 12:40 PM Mens Varsity 8+ Final
South Jersey RC
(C. Malcarney)
Absegami B
(E. Taylor)
Atlantic City
(S. Alzate)
St. Peters
(S. Imbornone)
Absegami A
(S. Blair)
Holy Spirit
(W. Hoffman)