2018 Independence Day Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
9a 12:20 PM Womens Novice 1x (1000m) Heat 1
Norwalk River
(M. Hewitt)
Conshohocken
(H. McCormack)
Litchfield Hills
(K. Langlais)
Advanced Community
(A. Svensson)
9b 12:26 PM Womens Novice 1x (1000m) Heat 2
Norwalk River
(A. Yoon)
Litchfield Hills
(S. Rodriguez)
Fairmount
(M. Cirelli)
Conshohocken
(C. O'Mara)
Advanced Community
(M. Dobrenko)
9c 12:32 PM Womens Novice 1x (1000m) Heat 3
Whitemarsh
(R. Kreiser)
Norwalk River
(S. MacDonald)
Litchfield Hills
(A. Terhune)
Conshohocken
(M. Mulder)
Advanced Community
(O. Kim)
10a 12:38 PM Mens Novice 1x (1000m) Heat 1
Advanced Community
(T. Ahmed)
Texas
(N. Griffin II)
Lake Quinsigamond
(J. Silva)
Conshohocken
(J. Payne)
Fairmount
(A. Cooper)
Pittsburgh
(A. Casciato)
10b 12:44 PM Mens Novice 1x (1000m) Heat 2
South Jersey
(H. Gueiss)
Conshohocken
(M. Rosenberger)
Bachelors
(M. Zagar)
Litchfield Hills
(S. Walsh)
Manhasset HS
(A. Zhang)
Highlands
(M. Wallhauser)
10c 12:50 PM Mens Novice 1x (1000m) Heat 3
South Jersey
(C. Yoder)
Conshohocken
(E. Lee)
Three Rivers
(M. Mattson)
Norwalk River
(N. Saldanha)
11a 12:56 PM Womens U17 4x Heat 1
Pegasus A
(O. Rotondo)
Oak Neck
(A. Weilert)
Conshohocken
(E. Pendergast)
Three Rivers
(D. Jordan)
11b 01:02 PM Womens U17 4x Heat 2
South Jersey A
(H. Abdallah)
Atlanta Junior
(Z. Patel)
Pegasus B
(F. Campolongo)
Whitemarsh
(A. Sack)
Manhasset HS
(K. Wu)
11c 01:08 PM Womens U17 4x Heat 3
Albany
(B. Jones)
South Jersey B
(A. Lee)
Advanced Community
(A. Svensson)
18a 01:14 PM Womens U19 4+ Heat 1
Manhasset HS
(M. Moreira)
Swan Creek
(O. Ondis)
Three Rivers
(V. Gevaudan)
Mercer A
(C. Vinch-Buck)
Penn AC C
(V. Frusone)
18b 01:20 PM Womens U19 4+ Heat 2
Penn AC A
(H. Jubitz)
Mercer A
(S. Craver)
Conshohocken
(S. Sabia)
Mountain Lakes
(A. Guido)
Vesper
(L. Mersky)
Cambridge A
(J. Trull)
18c 01:26 PM Womens U19 4+ Heat 3
Penn AC B
(R. Cook)
South Jersey
(I. BLANCHARD)
Atlanta Junior
(J. Hitzel)
Mercer A
(A. Wisnoski)
Fairmount
(M. Nestel)
Cambridge B
(S. DiPietro)
19a 01:32 PM Mens U19 4x Heat 1
Manhasset HS
(A. Zhang)
Penn AC
(W. Holt)
Conshohocken A
(T. Scheuritzel)
Nereid
(O. Tarlo)
Cambridge B
(C. Guerra)
Whitemarsh
(K. Waldof)
19b 01:38 PM Mens U19 4x Heat 2
University
(M. Groshens)
Potomac A
(A. Lohr)
Atlanta Junior
(O. Eribac)
Three Rivers A
(D. Scheatzle)
Haddon Twp
(V. Fitzpatrick)
Conshohocken C
(J. Pendergast)
19c 01:44 PM Mens U19 4x Heat 3
Cambridge A
(J. Welborn)
Pelham Community
(J. Obeirne)
Conshohocken B
(T. Laporta)
Three Rivers A
(C. McAtee)
Potomac A
(M. Duncan)
20a 01:50 PM Mens U17 4+ Heat 1
Fairmount A
(J. Rebillard)
Mountain Lakes
(T. McKay)
Norwalk River
(A. Stepnowsky)
20b 01:56 PM Mens U17 4+ Heat 2
Hawk B
(P. Bradley)
Swan Creek
(H. Ashford)
Conshohocken
(J. Berkman)
Mercer A
(J. Thomas)
Fairmount A
(W. Stavropoulos)
20c 02:02 PM Mens U17 4+ Heat 3
Hawk A
(c. weiss)
Penn AC
(O. Andreas)
Cleveland
(C. Wendt)
21a 02:08 PM Mens 2- Heat 1
Vesper
(S. Maeder)
Delaware River Rowing
(B. Mathews)
New York AC
(W. Hooper)
Mercer
(T. Stevens)
21b 02:14 PM Mens 2- Heat 2
Vesper
(J. Meeker)
Mercer
(w. li)
Mountain Lakes
(Z. Kreider)
Unaffiliated
(A. Hagstrom)
25a 02:20 PM Mens U17 4x Heat 1
North Jersey/Advanced Community [Composite]
(J. Richman)
Pelham Community
(E. Whalen)
Atlanta Junior
(D. Florio)
Three Rivers
(C. Roman)
Crescent A
(F. Bruzek)
25b 02:26 PM Mens U17 4x Heat 2
Oak Neck
(J. Bressel)
Conshohocken A
(C. Munyan)
Litchfield Hills
(F. Anctil)
Crescent A
(P. Gray)
25c 02:32 PM Mens U17 4x Heat 3
Conshohocken A
(D. Ward)
Crescent A
(P. Eells)
26a 02:38 PM Womens U17 4+ Heat 1
South Jersey
(G. Gagliardi)
Swan Creek
(M. Stewart)
Fairmount
(L. Haupt)
Albany
(B. Gannon)
Gloucester
(K. Northup)
26b 02:44 PM Womens U17 4+ Heat 2
Mountain Lakes
(N. Collins)
Atlanta Junior
(Z. Patel)
Penn AC
(M. Depommier)
Manhasset HS
(D. Apostolou)
29a 02:50 PM Mens U19 4+ Heat 1
Mountain Lakes
(C. Beckerman)
Vesper
(F. Perkinson)
Mercer A
(h. millington)
29b 02:56 PM Mens U19 4+ Heat 2
Manhasset HS
(w. Apostolou)
Cambridge B
(C. Guerra)
Atlanta Junior
(O. Eribac)
Fairmount
(J. Little)
29c 03:02 PM Mens U19 4+ Heat 3
Mercer A
(M. Cavallero)
Three Rivers
(S. Lieberman)
Cambridge A
(B. Decelles)
Mercer A
(S. Stengle)
43a 03:08 PM Mens Intermediate 2- Heat 1
New York AC
(W. Hooper)
Cleveland
(D. Ranney)
Riverside
(L. Rex)
Vesper
(C. Rooney)
43b 03:14 PM Mens Intermediate 2- Heat 2
Vesper
(S. Maeder)
Riverside
(N. Mihalich)
Three Rivers
(G. O'Connor)
Riverside
(C. Brooks)
59a 03:20 PM Mens Inter Light 1x Heat 1
Wilmington
(T. Patterson)
Riverside
(A. Lee)
Lake Quinsigamond
(W. Mwanga)
Nereid
(N. Mendez)
59b 03:26 PM Mens Inter Light 1x Heat 2
Three Rivers
(A. McIvor)
Riverside
(A. Younis)
Three Rivers
(M. DeGregorio)
Georgia Tech
(M. Koerner)
Nereid
(B. Behrens)
59c 03:32 PM Mens Inter Light 1x Heat 3
Vesper
(B. MacDonald)
North Jersey
(E. Walker)
Potomac
(C. Graham)
Three Rivers
(D. Lukas)
Lake Quinsigamond
(A. OMONY)
62a 03:38 PM Womens 2- Heat 1
Mercer
(S. Craver)
Mercer
(M. Barkenbush)
Vesper
(L. Euiler)
62b 03:44 PM Womens 2- Heat 2
Three Rivers/Unaffiliated [Composite]
(N. Navta)
Mercer
(K. Hickey)
Riverside
(K. Cebry)
Lake Quinsigamond
(K. Tollko)
Alexandria
(P. Jones)
68a 03:50 PM Mens Light 1x Heat 1
Bachelors
(W. White)
Seattle
(J. Nelson)
Undine
(J. Cipolla)
New York AC
(R. Harding)
Mercer
(A. Treubert)
68b 03:56 PM Mens Light 1x Heat 2
Vesper
(J. McCullough)
Mercer
(M. Landuyt)
Bachelors
(M. Couwenhoven)
Mobjack
(S. Knebl)
Litchfield Hills
(O. Sanchez)
44a 04:02 PM Mens U19 8+ Heat 1
Mountain Lakes
(M. Donnelly)
South Jersey
(D. Maffei)
Atlanta Junior
(O. Eribac)
Penn AC B
(S. Berning)
Fairmount
(J. Little)
44b 04:08 PM Mens U19 8+ Heat 2
Swan Creek
(b. doman)
Pelham Community
(A. Sirkin)
Penn AC A
(J. Yontek)
Mercer A
(D. Howarth)
Hawk
(C. Rosser)
44c 04:14 PM Mens U19 8+ Heat 3
Conshohocken
(J. Pendergast)
Cleveland
(C. Wendt)
Mercer A
(A. Brodowski)
Penn AC C
(A. Haire)
Cambridge
(B. Decelles)
45a 04:20 PM Womens U19 8+ Heat 1
Whitemarsh
(A. Sack)
Penn AC B
(G. Rivenburgh)
Cambridge
(V. Barletta)
Mercer A
(C. Vinch-Buck)
Swan Creek
(O. Ondis)
45b 04:26 PM Womens U19 8+ Heat 2
Mercer A
(C. Scordis)
Fairmount
(M. Nestel)
Mountain Lakes
(N. Collins)
Vesper
(H. Savastano)
Penn AC A
(H. Jubitz)
Mercer A
(S. Craver)
14S1 04:32 PM Mens U17 1x Semi-Final 1
Navesink River
(C. Nolan)
North Jersey
(E. Shatouhy)
Nereid
(S. Brown)
Bergen County
(A. Ferrari)
Vesper
(D. Brown)
Conshohocken
(D. Ward)
14S2 04:38 PM Mens U17 1x Semi-Final 2
Three Rivers
(C. Roman)
Pioneer Valley
(C. Dougal)
Manhasset HS
(N. Aranow)
Oak Neck
(L. Lambropoulos)
Litchfield Hills
(O. Sanchez)
Three Rivers
(A. Roces)
14S3 04:44 PM Mens U17 1x Semi-Final 3
Atlanta Junior
(W. Jackson)
Cambridge
(S. Warming)
Pioneer Valley
(B. Moss)
Ridgewood
(G. Martinez)
Advanced Community
(J. Grady)
Oak Neck
(F. Matthews)
15S1 04:50 PM Mens U19 2x Semi-Final 1
Potomac
(J. Howland)
Conshohocken
(C. Fogarty)
Vesper
(C. Tuckerman)
Advanced Community
(A. Shatouhy)
South Jersey
(J. Raab)
Three Rivers
(D. Scheatzle)
15S2 04:56 PM Mens U19 2x Semi-Final 2
Advanced Community
(T. Sanabria)
Mobjack
(F. Rich)
Conshohocken
(T. Scheuritzel)
GMS
(J. Markow)
Albany
(L. Thompson)
Whitemarsh
(D. Wierzbicki)
15S3 05:02 PM Mens U19 2x Semi-Final 3
Cambridge
(D. Niles)
Potomac
(M. Hunt)
Conshohocken
(S. Connell)
East End
(M. Hubbard)
Whitemarsh
(I. Wilkens)
Essex Rowing
(A. Monayer)
12S1 05:08 PM Womens U19 4x Semi-Final 1
Cambridge C
(S. Averill)
Litchfield Hills
(R. Hatfield)
Cambridge B
(J. Trull)
Conshohocken A
(P. McCallum)
Conshohocken A
(C. Friedlander)
Atlanta Junior
(J. Hitzel)
12S2 05:14 PM Womens U19 4x Semi-Final 2
Fairmount
(K. Ernst)
Nereid
(V. Even-Chen)
Cambridge A
(S. DiPietro)
Vesper
(H. Savastano)
Whitemarsh A
(E. Myers)
Potomac
(C. Kiyonaga)