2017 Independence Day Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
9a 11:32 AM Womens Novice 1x (1000m) Heat 1
Litchfield Hills
(K. Barger)
Norwalk River
(E. Eller)
Pegasus
(J. Winter)
ACRA
(A. Quarto)
Amadeusz
(W. Newman)
Crescent
(N. Meehan)
9b 11:38 AM Womens Novice 1x (1000m) Heat 2
Ithaca Dev Camp
(A. Shelley)
ACRA
(O. VanderWaal)
Amadeusz
(A. Weilert)
Norwalk River
(K. Prinner)
Pegasus
(L. Schlosser)
10a 11:44 AM Mens Novice 1x (1000m) Heat 1
Litchfield Hills
(T. Boger-Hawkins)
Rockland
(A. Rostek)
Baltimore
(T. Bollin)
Conshohocken
(Y. Wang)
10b 11:50 AM Mens Novice 1x (1000m) Heat 2
South Jersey
(V. Cart-Sanders)
Norwalk River
(A. Tully)
Crescent
(F. Bruzek)
10c 11:56 AM Mens Novice 1x (1000m) Heat 3
Mobjack
(S. Carlson)
North Jersey
(E. Shatouhy)
Bergen County
(C. Tsui)
Crescent
(D. Brown)
Pegasus
(I. Garrison)
91b 12:40 PM Womens U17 8+ Heat 2
Mountain Lakes
(C. Gangemi)
Swan Creek RC
(r. cooper)
Manhasset
(C. Doran)
PNRA/Mercer C
(E. Forrey)
91a 12:46 PM Womens U17 8+ Heat 1
Penn AC
(E. Hosler)
PNRA/Mercer A
(J. Armetta)
Fairmount
(C. Beaulieu)
PNRA/Mercer B
(A. Garry)
11a 12:52 PM Womens U17 4x Heat 1
Whitemarsh B
(E. Myers)
Litchfield Hills
(L. Langlais)
ACRA
(A. Lynch)
Atlanta Junior
(R. Davenport)
Pegasus
(O. Rotondo)
11b 12:58 PM Womens U17 4x Heat 2
Whitemarsh A
(A. Sack)
Mobjack
(O. Wood)
Baltimore
(E. Lamason)
Viking
(a. Timm)
17a 01:04 PM Womens U17 1x Heat 1
Amadeusz
(G. Vecchio)
South Jersey
(M. Janda)
Essex
(V. Moda)
Amadeusz
(A. Weilert)
ACRA
(G. Kellogg)
Litchfield Hills
(K. Thibodeau)
17b 01:10 PM Womens U17 1x Heat 2
East End
(H. O'Neill)
Amadeusz
(R. Friedlander)
Augusta
(L. Wolfe)
Rockland
(G. Welp)
Pegasus
(J. Winter)
19a 01:16 PM Mens U19 4x Heat 1
Amadeusz
(A. Zimny)
Cambridge
(J. Welborn)
Vesper
(C. Koontz)
Manhasset A
(M. Canino)
Bergen County
(O. Tarlo)
19b 01:22 PM Mens U19 4x Heat 2
Potomac
(R. Sobolewski)
Fairmount
(T. Gregson)
Atlanta Junior
(W. Holt)
Norwalk River
(I. Trostle)
South Jersey
(D. Mitnick)
Navesink River Rowing
(M. Burke)
19c 01:28 PM Mens U19 4x Heat 3
Malta
(S. Connell)
V-Sculls
(D. Sorbaro)
Conshohocken
(C. Fish)
Manhasset A
(D. Malina)
Litchfield Hills
(J. Ewing)
Penn AC
(M. Facciuto)
20a 01:34 PM Mens U17 4+ Heat 1
South Jersey A
(J. Raab)
Essex
(C. Cox)
Manhasset
(G. Menke)
Penn AC
(M. Rotering)
20b 01:40 PM Mens U17 4+ Heat 2
PNRA/Mercer B
(B. Stergion)
Mountain Lakes
(E. Lowndes)
South Jersey A
(V. Colestock)
Bergen County
(G. Hill)
20c 01:46 PM Mens U17 4+ Heat 3
Fairmount
(L. Horgan)
PNRA/Mercer A
(L. Deng)
Swan Creek RC
(H. Baker)
South Jersey A
(C. Tanas)
24a 01:52 PM Womens Inter Light 1x Heat 1
Union BC Dev Camp
(M. Pierce)
Nereid
(A. Zolnowsky)
CRI
(C. Sheehan)
Vesper
(M. Goss)
Undine
(A. Connell)
Union BC Dev Camp
(R. McCormick)
24b 01:58 PM Womens Inter Light 1x Heat 2
Union BC Dev Camp
(M. Karr-Warner)
Crescent
(G. Hebden-Pearl)
Atlanta Junior
(S. Stacks)
Union BC Dev Camp
(K. Ruffalo)
Litchfield Hills
(S. Viele)
25a 02:04 PM Mens U17 4x Heat 1
Nereid
(S. Brown)
ACRA
(J. Grady)
Atlanta Junior
(W. Camillo)
Conshohocken
(I. McLelland)
25b 02:10 PM Mens U17 4x Heat 2
Norwalk River
(A. Andre)
Viking
(A. Pena)
Crescent
(E. Hack)
26a 02:16 PM Womens U17 4+ Heat 1
Manhasset A
(M. Moreira)
Gloucester
(J. Wilgus)
Essex
(A. Ionescu)
Atlanta Junior
(B. Lee)
Swan Creek RC
(r. cooper)
Penn AC
(M. Guido)
26b 02:22 PM Womens U17 4+ Heat 2
Hudson River
(A. Telzerow)
PNRA/Mercer
(S. Craver)
Conshohocken
(K. Dougherty)
South Jersey
(D. Rotchford)
38a 02:28 PM Womens U17 2x Heat 1
Fairmount
(C. Riley)
Norwalk River
(C. Patafio)
Amadeusz
(A. Weilert)
Atlanta Junior
(Z. Bishop)
Mobjack
(S. Fank)
38b 02:34 PM Womens U17 2x Heat 2
Litchfield Hills
(L. Langlais)
South Jersey
(S. Kolb)
Rockland
(K. Nueva)
Lake Quinsigamond
(K. Urbanik)
Baltimore
(E. Lamason)
38c 02:40 PM Womens U17 2x Heat 3
Mobjack
(O. Wood)
South Jersey
(D. Rotchford)
Pelham
(J. Prisco)
Vesper
(D. Marlin Andrews)
Whitemarsh
(A. Ruck)
43a 02:46 PM Mens Intermediate 2- Heat 1
Vesper
(F. Francis)
PNRA/Mercer
(D. Stoddard)
Riverside
(E. Dimmock)
New York AC
(C. Wiles-Lafayette)
Eustace
(J. Propp)
Lake Quinsigamond/Unaff. (USA) [Composite]
(R. Carmody)
43b 02:52 PM Mens Intermediate 2- Heat 2
Mobjack
(K. Moran)
Vesper
(W. Berkowitz)
PNRA/Mercer
(L. Sendelbach)
Lake Quinsigamond
(k. shea)
Riverside
(E. Littlefield)
43c 02:58 PM Mens Intermediate 2- Heat 3
St. Joseph Prep
(M. Pagliaro)
Mobjack
(P. Machen)
PNRA/Mercer
(P. Overton)
Riverside
(R. Hooper)
Vesper
(L. Carty)
44a 03:04 PM Mens U19 8+ Heat 1
Manhasset
(G. Menke)
Penn AC A
(E. Mortati)
PNRA/Mercer A
(E. Kinter)
Fairmount B
(C. McNamara)
44b 03:10 PM Mens U19 8+ Heat 2
Mountain Lakes
(C. Brady)
Hudson River
(J. Tivnan)
Vesper
(C. Koontz)
Atlanta Junior
(K. Vohra)
Gloucester
(H. Emanus)
44c 03:16 PM Mens U19 8+ Heat 3
Fairmount A
(L. Roberts)
Penn AC B
(N. Evers)
Swan Creek RC
(I. Ashton)
Viking
(M. Milhous)
PNRA/Mercer B
(A. Sarafin)
45a 03:22 PM Womens U19 8+ Heat 1
Penn AC C
(C. Frantz)
Manhasset
(E. Kiley)
Cambridge
(J. Trull)
Atlanta Junior
(V. Cason)
Penn AC A
(O. DeNiro)
45b 03:28 PM Womens U19 8+ Heat 2
Hudson River
(K. Hilal)
Penn AC B
(K. Sims)
Essex
(M. Eberth)
Vesper
(M. Barkenbush)
Fairmount
(M. Gantt)