2017 Garden State Scholastic Championships

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
4a 09:00 AM Mens Sr 1x Heat 1
North Arlington Crew
(A. Contreras)
Ridgewood
(C. Koontz)
Belleville
(K. Shaw)
4b 09:06 AM Mens Sr 1x Heat 2
St. Peters Prep
(A. Applegarth)
Don Bosco Prep
(M. O'Keefe)
Bergen Catholic
(C. Donnelly)
Haddonfield
(C. Vielehr)
6a 09:12 AM Mens Jr 2x Heat 1
Haddon Twp
(T. Burnham)
Ridgewood
(D. Johnson)
Doane Academy
(T. Post)
Dwight-Englewood
(A. Metzger)
6b 09:18 AM Mens Jr 2x Heat 2
Holy Spirit
(B. McGettigan)
Don Bosco Prep
(W. LaMotta)
Bergen Catholic
(N. Ruiz)
St. Joseph
(T. Scarpa)
8a 09:24 AM Mens Ltwt 2x Heat 1
Westfield
(J. Schoen)
Ridgewood
(S. Daspin)
Haddon Twp
(M. Martino)
St. Joseph
(G. Angiola)
8b 09:30 AM Mens Ltwt 2x Heat 2
St. Peters Prep
(D. Niland)
Don Bosco Prep
(A. Chang)
Holy Spirit
(S. Downey)
Teaneck
(D. Parmelee)
10a 09:36 AM Mens Sr 2x Heat 1
North Arlington Crew
(M. Szklarzewski)
Don Bosco Prep
(O. Cordaro)
Ridgewood
(P. Dubois)
10b 09:42 AM Mens Sr 2x Heat 2
Bergen Catholic
(C. Labozzetta)
Haddon Twp
(P. Revier)
Christian Brothers
(M. Toppi)
Westfield
(J. Newhard)
11a 09:48 AM Womens Fr 8+ Heat 1
RFH Rowing
(M. White)
Eustace
(I. BLANCHARD)
Holy Spirit
(K. Driscoll)
Mainland
(K. Welsh)
Kearny
(K. Salazar)
11b 09:54 AM Womens Fr 8+ Heat 2
Absegami
(F. Deibert)
Atlantic City
(J. Arndt)
Montclair
(E. Mihalis)
Ocean City
(E. Chiarello)
Egg Harbor
(E. Thies)
12a 10:00 AM Mens Fr 8+ Heat 1
St. Benedict's Prep
(A. Cruz)
St. Augustine
(C. Sheila)
Christian Brothers
(Z. demello)
Montclair
(E. Unruh)
Moorestown
(J. Miller)
12b 10:06 AM Mens Fr 8+ Heat 2
Ocean City
(D. Jefferson)
Haddonfield
(G. Chelotti)
Mainland
(C. Dominic)
St. Peters Prep
(S. Imbornone)
13a 10:12 AM Womens Jr 4+ Heat 1
Mainland
(L. McCracken)
Doane Academy
(S. Marchesani)
Nutley
(A. Feaster)
North Arlington Crew
(T. Austin)
Kearny
(A. Pais)
13b 10:18 AM Womens Jr 4+ Heat 2
Our Lady of Mercy
(M. Fawcet)
Ocean City
(M. Finley)
Eustace
(S. Burghardt)
Holy Spirit
(A. Beck)
Egg Harbor
(K. Diggins)
Atlantic City
(A. Pham)
14a 10:24 AM Mens Jr 4+ Heat 1
Moorestown
(M. Hamblin)
Haddonfield
(A. Elzey)
Don Bosco Prep
(E. Mortati)
Atlantic City
(M. Bhuiyan)
St. Augustine
(S. Oliver)
14b 10:30 AM Mens Jr 4+ Heat 2
Doane Academy
(M. Kuhlman)
Cedar Creek
(R. Prince)
Christian Brothers
(M. Mojares)
RFH Rowing
(B. Incremona)
Seton Hall Prep
(T. Cvik)
14c 10:36 AM Mens Jr 4+ Heat 3
St. Peters Prep
(A. Williams)
Egg Harbor
(C. Burkett)
Vineland
(J. Mattiucci)
Eustace
(J. Mueller)
15a 10:42 AM Womens Jr 8+ Heat 1
Belleville
(S. Asali)
Absegami
(G. Malgieri)
Moorestown
(K. Sims)
Atlantic City
(E. To)
Kearny
(V. Gonzalez)
15b 10:48 AM Womens Jr 8+ Heat 2
Mainland
(P. Pilli)
Vineland
(C. Mayhew)
Egg Harbor
(H. Wilkerson)
North Arlington Crew
(M. Rodriguez)
16a 10:54 AM Mens Jr 8+ Heat 1
Cedar Creek
(C. Krawiec)
Ocean City
(J. Papperman)
Mainland
(R. Silbert)
Kearny
(A. Tully)
St. Benedict's Prep
(J. Lopina-Carpenter)
16b 11:00 AM Mens Jr 8+ Heat 2
Haddonfield
(C. Malcarney)
Belleville
(J. Varela)
Montclair
(L. Cooperman)
St. Peters Prep
(W. Mchugh)
Oakcrest
(A. Thompson)
16c 11:06 AM Mens Jr 8+ Heat 3
Christian Brothers
(J. Memon)
St. Augustine
(D. Patragnoni)
Vineland
(G. Menz)
17a 11:12 AM Womens Sr 4+ Heat 1
Nutley
(V. Dotoli)
Doane Academy
(R. Conrey)
RFH Rowing
(E. Worobel)
Cedar Creek
(B. Kaenzig)
Kearny
(H. Lajili)
17b 11:18 AM Womens Sr 4+ Heat 2
Moorestown
(D. Monahan)
Eustace
(G. Salvati)
Ridgewood
(G. Hefferon)
Our Lady of Mercy
(M. Eaise)
17c 11:24 AM Womens Sr 4+ Heat 3
Oakcrest
(H. Crispell)
Egg Harbor
(S. SINGH)
Absegami
(E. Karovic)
Vineland
(A. Hullihen)
18a 11:30 AM Mens Sr 4+ Heat 1
Doane Academy
(E. Koch)
Christian Brothers
(E. Wicks)
Egg Harbor
(A. Merendino)
Mainland
(R. Bongiovanni)
18b 11:36 AM Mens Sr 4+ Heat 2
Moorestown
(M. Hamblin)
Atlantic City
(V. Brock)
Absegami
(T. Calimer)
Kearny
(C. Grimm)
Nutley
(J. Maslag)
18c 11:42 AM Mens Sr 4+ Heat 3
Oakcrest
(A. Groff)
Seton Hall Prep
(A. Mihalik)
Eustace
(J. Propp)
St. Peters Prep
(W. Curtis)
Haddonfield
(J. Buttaro)
19a 11:48 AM Womens Sr 8+ Heat 1
Ocean City
(A. Panico)
Montclair
(M. Pitera)
Mainland
(J. Barnett)
Eustace
(S. Pobre)
19b 11:54 AM Womens Sr 8+ Heat 2
Oakcrest
(L. Muhammad)
Holy Spirit
(H. McKeever)
Haddonfield
(E. Kommedal)
Atlantic City
(B. Levin)
20a 12:45 PM Mens Sr 8+ Heat 1
Moorestown
(B. Jones)
Montclair
(H. Vecchione)
Ocean City
(K. Rumaker)
St. Benedict's Prep
(I. Jordan)
20b 12:51 PM Mens Sr 8+ Heat 2
Egg Harbor
(D. Simeo)
St. Augustine
(J. Kirk)
Mainland
(J. Babb)
Kearny
(A. Torres)
38a 01:09 PM Mens Novice 4+ Heat 1
RFH Rowing
(J. Bratone)
Atlantic City
(J. Bhuiyan)
Ocean City
(A. Nelson)
Seton Hall Prep
(J. D'Angelo)
Cedar Creek
(N. Cruz)
38b 01:15 PM Mens Novice 4+ Heat 2
Belleville
(E. Lema)
Kearny
(C. Passos)
North Arlington Crew
(J. Mejia)
St. Peters Prep
(B. Liriano)
38c 01:21 PM Mens Novice 4+ Heat 3
Moorestown
(P. Clifford)
Nutley
(J. Larrinaga)
Eustace
(J. Marengo)
Absegami
(N. Gosalia)
1 01:27 PM Womens Jr 1x Final
Bergen Tech
(A. Castillo)
3 01:27 PM Womens Sr 1x Final
Immaculate Heart Academy
(J. Giannotta)
2 01:33 PM Mens Jr 1x Final
Bergen Tech
(H. Hoshida)
Sparta
(F. Holovacs)
Bergen Catholic
(R. Sunden)
North Arlington Crew
(P. Bandeira)
Holy Spirit
(W. Hoffman)
5 01:39 PM Womens Jr 2x Final
Teaneck
(K. McCain)
Ridgewood
(A. Walton Roth)
Dwight-Englewood
(R. Colquitt)
Cedar Creek
(I. Del Ross)
6 01:45 PM Mens Jr 2x Final
Dwight-Englewood
(A. Metzger)
Don Bosco Prep
(W. LaMotta)
Ridgewood
(D. Johnson)
Holy Spirit
(B. McGettigan)
Haddon Twp
(T. Burnham)
Bergen Catholic
(N. Ruiz)
11 01:51 PM Womens Fr 8+ Final
Mainland
(K. Welsh)
Ocean City
(E. Chiarello)
Holy Spirit
(K. Driscoll)
Montclair
(E. Mihalis)
RFH Rowing
(M. White)
Atlantic City
(J. Arndt)
12 01:57 PM Mens Fr 8+ Final
St. Augustine
(C. Sheila)
Mainland
(C. Dominic)
Montclair
(E. Unruh)
Haddonfield
(G. Chelotti)
Christian Brothers
(Z. demello)
Ocean City
(D. Jefferson)
13 02:03 PM Womens Jr 4+ Final
Doane Academy
(S. Marchesani)
Eustace
(S. Burghardt)
Nutley
(A. Feaster)
Egg Harbor
(K. Diggins)
North Arlington Crew
(T. Austin)
Ocean City
(M. Finley)
14 02:09 PM Mens Jr 4+ Final
RFH Rowing
(B. Incremona)
Eustace
(J. Mueller)
Don Bosco Prep
(E. Mortati)
Christian Brothers
(M. Mojares)
Vineland
(J. Mattiucci)
Haddonfield
(A. Elzey)
15 02:15 PM Womens Jr 8+ Final
Absegami
(G. Malgieri)
Egg Harbor
(H. Wilkerson)
Moorestown
(K. Sims)
Vineland
(C. Mayhew)
Kearny
(V. Gonzalez)
North Arlington Crew
(M. Rodriguez)
16 02:21 PM Mens Jr 8+ Final
St. Peters Prep
(W. Mchugh)
St. Augustine
(D. Patragnoni)
Mainland
(R. Silbert)
Montclair
(L. Cooperman)
Christian Brothers
(J. Memon)
Kearny
(A. Tully)
27 02:27 PM Womens Freshman 4x Final
Egg Harbor
(L. Daneguy)
Ridgewood
(H. Sisco)
Haddon Twp
(G. Dengler)
29 02:27 PM Womens Novice 4x Final
Westfield
(O. Cappo)
28 02:33 PM Mens Freshman 4x Final
Bergen Catholic
(A. Ferrari)
Don Bosco Prep
(M. Marian)
Haddon Twp
(M. Weller)
Ridgewood
(T. Montgomery)
Holy Spirit
(R. Hall)
Westfield
(M. Lampert)
30 02:39 PM Mens Novice 4x Final
Westfield
(R. Murphy)
Bergen Catholic
(A. Fajardo)
Don Bosco Prep
(M. Lee)
Ridgewood
(M. Carmona)
St. Joseph
(K. Lissinna)
31 02:45 PM Womens Jr 4x Final
RFH Rowing
(R. Etzler)
Westfield
(T. Dobson)
Ridgewood
(A. Wilkinson)
Haddon Twp
(E. Clemens)
Teaneck
(r. gobji)
32 02:51 PM Mens Jr 4x Final
St. Joseph
(J. Zebrowski)
Westfield
(E. Brunt)
Ridgewood
(E. Hida)
Bergen Catholic
(J. Reis)
Haddon Twp
(A. Cronin)
Atlantic City
(D. Nguyen)
35 02:57 PM Womens Novice 8+ Final
Egg Harbor
(M. Mansour)
Holy Spirit
(D. Dumadag)
Mainland
(E. Stormes)
Moorestown
(C. Sims)
Cedar Creek
(E. Benkovic)
Vineland
(S. King)
36 03:03 PM Mens Novice 8+ Final
Atlantic City
(O. Haider)
Egg Harbor
(F. Rivera)
Absegami
(M. Daniels)
Mainland
(M. Khant)
Kearny
(J. Marshall)
Vineland
(C. Stahl)
37 03:09 PM Womens Novice 4+ Final
Kearny
(K. Grajales)
Doane Academy
(A. Griffin)
Nutley
(A. Scarpelli)
Belleville
(F. Elbelkasi)
Haddonfield
(G. Miller)
North Arlington Crew
(M. Dybus)
38 03:15 PM Mens Novice 4+ Final
North Arlington Crew
(J. Mejia)
Nutley
(J. Larrinaga)
RFH Rowing
(J. Bratone)
Kearny
(C. Passos)
Eustace
(J. Marengo)
Cedar Creek
(N. Cruz)
4 03:21 PM Mens Sr 1x Final
Haddonfield
(C. Vielehr)
St. Peters Prep
(A. Applegarth)
Ridgewood
(C. Koontz)
Don Bosco Prep
(M. O'Keefe)
Belleville
(K. Shaw)
7 03:27 PM Womens Ltwt 2x Final
Teaneck
(A. Vidal)
Ridgewood
(M. Phillips)
Montclair
(G. Aase-Remedios)
8 03:33 PM Mens Ltwt 2x Final
Haddon Twp
(M. Martino)
Holy Spirit
(S. Downey)
Ridgewood
(S. Daspin)
Don Bosco Prep
(A. Chang)
St. Joseph
(G. Angiola)
Teaneck
(D. Parmelee)
9 03:39 PM Womens Sr 2x Final
Egg Harbor
(K. Maffia)
Ridgewood
(C. Callaghan)
North Arlington Crew
(A. McCann)
Westfield
(P. Burke)
10 03:45 PM Mens Sr 2x Final
Bergen Catholic
(C. Labozzetta)
Christian Brothers
(M. Toppi)
North Arlington Crew
(M. Szklarzewski)
Haddon Twp
(P. Revier)
Don Bosco Prep
(O. Cordaro)
23 03:51 PM Womens Ltwt 4+ Final
Belleville
(K. Renta)
Mainland
(M. Copsey)
Absegami
(C. Reed)
Nutley
(M. Mackle)
Moorestown
(L. Nemmers)
Kearny
(I. Martins)
24 03:57 PM Mens Ltwt 4+ Final
St. Augustine
(A. DiPadova)
Absegami
(G. Spagnoli)
Atlantic City
(Y. Parekh)
Christian Brothers
(K. Wicklund)
Nutley
(M. Scorsone)
Egg Harbor
(R. Rice)
17 04:03 PM Womens Sr 4+ Final
Ridgewood
(G. Hefferon)
Oakcrest
(H. Crispell)
RFH Rowing
(E. Worobel)
Eustace
(G. Salvati)
Absegami
(E. Karovic)
Kearny
(H. Lajili)
18 04:09 PM Mens Sr 4+ Final
Kearny
(C. Grimm)
Eustace
(J. Propp)
Christian Brothers
(E. Wicks)
Absegami
(T. Calimer)
St. Peters Prep
(W. Curtis)
Egg Harbor
(A. Merendino)
25 04:15 PM Womens Ltwt 8+ Final
Ocean City
(N. Greene)
Nutley
(S. Timchak)
26 04:21 PM Mens Ltwt 8+ Final
St. Peters Prep
(R. Ramos)
Moorestown
(J. Brooks)
St. Augustine
(G. Gitto)
Haddonfield
(C. Fagan)
Kearny
(J. Ramon)
Christian Brothers
(M. Prince)
33 04:27 PM Womens Sr 4x Final
Ridgewood
(I. DeGregorio)
Egg Harbor
(G. Algeri)
34 04:33 PM Mens Sr 4x Final
RFH Rowing
(N. Tucker)
Westfield
(M. Eagan)
Haddon Twp
(L. Brown)
Ridgewood
(S. Rivero)
Absegami
(J. Miller)
St. Joseph
(J. Zebrowski)
21 04:39 PM Womens 2nd 8+ Final
Ocean City
(C. Sigmund)
Haddonfield
(K. Hohweiler)
Holy Spirit
(C. TUOHY)
Montclair
(W. McClenahan)
Mainland
(R. Vanace)
22 04:45 PM Mens 2nd 8+ Final
St. Augustine
(C. Carey)
Montclair
(W. Collins)
Ocean City
(N. Centrone)
19 04:51 PM Womens Sr 8+ Final
Ocean City
(A. Panico)
Haddonfield
(E. Kommedal)
Montclair
(M. Pitera)
Holy Spirit
(H. McKeever)
Mainland
(J. Barnett)
Atlantic City
(B. Levin)
20 04:57 PM Mens Sr 8+ Final
Moorestown
(B. Jones)
Mainland
(J. Babb)
Montclair
(H. Vecchione)
St. Augustine
(J. Kirk)
Ocean City
(K. Rumaker)
Egg Harbor
(D. Simeo)