2015 Garden State Scholastic Championships

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 0 Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
6a 09:00 AM Mens Jr 2x Heat 1
St. Joseph HS NJ
(M. Stanaway)
Bergen Catholic
(E. Pfleging-Howes)
Montclair
(D. Velez)
Teaneck HS
(S. Lee)
6b 09:06 AM Mens Jr 2x Heat 2
Ridgewood Crew
(S. Daspin)
Don Bosco
(T. Kisala)
Holy Spirit
(S. Downey)
St. Peters Prep
(R. Burgers)
11a 09:12 AM Womens Fr 8+ Heat 1
Haddonfield Crew
(A. Rowling)
Montclair
(W. McClenahan)
Atlantic City
(N. Ott)
Eustace
(T. Blinebury)
11b 09:18 AM Womens Fr 8+ Heat 2
Moorestown HS/Rowing
(D. Monahan)
Ocean City HS
(M. Finley)
Holy Spirit
(R. Lamcken)
Mainland
(S. Helduser)
Nutley
(M. Mackle)
12a 09:24 AM Mens Fr 8+ Heat 1
St. Peters Prep
(B. Kane)
Christian Brothers
(P. Hegel)
Haddonfield Crew
(D. Popp)
St. Benedict's Prep
(I. Jordan)
12b 09:30 AM Mens Fr 8+ Heat 2
Nutley
(M. Scorsone)
Ocean City HS
(B. Mack)
St. Augustine
(C. Browne)
Mainland
(E. Engle)
Moorestown HS/Rowing
(W. Wang)
13a 09:36 AM Womens Jr 4+ Heat 1
OLMA Crew
(M. Keidat)
Doane Academy
(G. Gorman)
Moorestown HS/Rowing
(A. Eichhorn)
Ranney
(M. Burlington)
North Arlington Crew
(B. Wilson)
13b 09:42 AM Womens Jr 4+ Heat 2
Haddonfield Crew
(S. Caruso)
Eustace
(M. Crisci)
Atlantic City
(E. Rubino)
Ocean City HS
(A. Myers)
Kearny
(G. Quingalahua)
13c 09:48 AM Womens Jr 4+ Heat 3
Egg Harbor
(H. McGovern)
Mainland
(L. Anthony)
Hun School
(J. Szucs)
14a 09:54 AM Mens Jr 4+ Heat 1
Egg Harbor
(A. Merendino)
St. Augustine
(N. Schalek)
Montclair
(C. Kaloudis)
Cedar Creek High School
(D. White)
Haddonfield Crew
(R. Waltimyer)
St. Benedict's Prep
(P. Jimenez)
14b 10:00 AM Mens Jr 4+ Heat 2
Ocean City HS
(L. Cook)
Ranney
(J. Williams)
Christian Brothers
(D. Vassallo)
Don Bosco
(L. Martin)
Doane Academy
(B. Stiles)
Moorestown HS/Rowing
(R. Mediratta)
14c 10:06 AM Mens Jr 4+ Heat 3
Oakcrest
(S. Acevedo)
Belleville
(E. Greco)
Kearny
(J. Wall)
St. Peters Prep
(A. Maxwell)
Bergen Catholic
(K. Garino)
RFH Rowing
(E. Osmulski)
15a 10:12 AM Womens Jr 8+ Heat 1
Cedar Creek High School
(B. Kaenzig)
Nutley
(G. Lentini)
Ocean City HS
(F. Kane)
Absegami
(N. Gruber)
15b 10:18 AM Womens Jr 8+ Heat 2
Egg Harbor
(K. Maffia)
Mainland
(J. Barnett)
Ridgewood Crew
(E. Dwyer)
Vineland
(A. Messore)
15c 10:24 AM Womens Jr 8+ Heat 3
Oakcrest
(S. Russell)
Montclair
(E. Levendosky)
Haddonfield Crew
(E. Kommedal)
Kearny
(L. DeCarvalho)
RFH Rowing
(C. Tardiff)
16a 10:30 AM Mens Jr 8+ Heat 1
Nutley
(J. Fett)
Christian Brothers
(K. Bhattacharya)
Montclair
(H. Pew)
Oakcrest
(Z. Barnes)
Vineland
(A. Cerrato)
Kearny
(A. Torres)
16b 10:36 AM Mens Jr 8+ Heat 2
Ridgewood Crew
(J. Dauber)
Mainland
(R. Bongiovanni)
Haddonfield Crew
(B. Giangiulio)
St. Peters Prep
(W. Curtis)
Egg Harbor
(R. Rice)
16c 10:42 AM Mens Jr 8+ Heat 3
Absegami
(B. Chorpenning)
Atlantic City
(D. Duffin)
Don Bosco
(J. Giordano)
St. Augustine
(C. Spiers)
Ocean City HS
(T. Henry)
23a 10:48 AM Womens Ltwt 4+ Heat 1
Hun School
(A. Weinand)
Egg Harbor
(K. Cummings)
Absegami
(K. Bakley)
Nutley
(J. Padilla)
Kearny
(I. Martins)
23b 10:54 AM Womens Ltwt 4+ Heat 2
Ranney
(R. Staats)
Vineland
(R. Fay)
Ocean City HS
(D. Cates)
Belleville
(J. Paggao)
24a 11:00 AM Mens Ltwt 4+ Heat 1
Moorestown HS/Rowing
(T. Wagner)
Haddonfield Crew
(C. Fagan)
Christian Brothers
(C. Mayro)
St. Peters Prep
(J. Collette)
Kearny
(Z. Myers)
24b 11:06 AM Mens Ltwt 4+ Heat 2
Hun School
(S. Bristol)
Egg Harbor
(E. Battisti)
Atlantic City
(J. Owen)
Mainland
(S. CARR)
St. Augustine
(G. Mainiero)
RFH Rowing
(A. Elderhorst)
32a 11:12 AM Mens Jr 4x Heat 1
Montclair
(J. MacCallum)
Bergen Catholic
(J. Delara)
Haddon Twp
(p. revier)
St. Joseph HS NJ
(A. Balogun)
32b 11:18 AM Mens Jr 4x Heat 2
RFH Rowing
(B. Edwards)
Ridgewood Crew
(C. Koontz)
Mainland
(J. Babb)
35a 11:24 AM Womens Novice 8+ Heat 1
Hun School
(E. Reynolds)
Mainland
(A. Dearborn)
Montclair
(K. Adleman)
Moorestown HS/Rowing
(K. Sims)
Kearny
(S. Rocha)
35b 11:30 AM Womens Novice 8+ Heat 2
Atlantic City
(L. Babilino)
Ocean City HS
(L. Trofa)
Holy Spirit
(G. Ferrara)
Absegami
(S. Sandoval)
Egg Harbor
(I. Salerno)
Belleville
(K. Avanzado)
36a 11:36 AM Mens Novice 8+ Heat 1
Montclair
(D. Traore)
Christian Brothers
(D. Cooper)
St. Peters Prep
(A. Maxwell)
36b 11:42 AM Mens Novice 8+ Heat 2
Egg Harbor
(M. Islam)
St. Augustine
(J. LaBarth)
Don Bosco
(L. Kellogg)
Mainland
(V. Perry)
Belleville
(K. Shaw)
37a 11:48 AM Womens Novice 4+ Heat 1
Vineland
(A. Hullihen)
Belleville
(S. Asali)
Egg Harbor
(B. Ferra)
Oakcrest
(D. Hood)
Nutley
(e. Carbone)
37b 11:54 AM Womens Novice 4+ Heat 2
North Arlington Crew
(N. Santos)
Doane Academy A
(S. Marchesani)
Cedar Creek High School
(A. Haugan)
Kearny
(S. Lopes)
38a 12:00 PM Mens Novice 4+ Heat 1
Nutley
(R. Villanueva)
St. Benedict's Prep
(D. Decker)
Belleville
(J. Razo)
Atlantic City
(D. Khan)
Absegami
(A. Juarez)
Hun School
(M. Andersen)
38b 12:06 PM Mens Novice 4+ Heat 2
Vineland
(K. Slusarczyk)
Cedar Creek High School
(L. Rodriguez)
Don Bosco
(J. Peticca)
North Arlington Crew
(M. Szklarzewski)
Moorestown HS/Rowing
(W. Rafferty)
38c 12:12 PM Mens Novice 4+ Heat 3
St. Augustine
(J. Schossig)
Holy Spirit
(M. Raguso-Failla)
Montclair
(M. Kaplan)
Oakcrest
(A. Groff)
Kearny
(K. Pimentel)
10a 12:18 PM Mens Sr 2x Heat 1
St. Joseph HS NJ
(D. Krute)
Haddonfield Crew
(P. Hurd)
Montclair
(J. Pew)
Haddon Twp
(J. Egbert)
Egg Harbor
(K. Tran)
Teaneck HS
(J. Hamilton)
10b 12:24 PM Mens Sr 2x Heat 2
Doane Academy
(C. Newman)
North Arlington Crew
(V. Ribeiro)
Ridgewood Crew
(B. Caltavuturo)
Don Bosco
(T. Dwyer)
Christian Brothers
(D. Guilfoyle)
17a 12:30 PM Womens Sr 4+ Heat 1
Cedar Creek High School
(L. Stollenwerk)
Atlantic City
(H. Huff)
Egg Harbor
(R. Suthard)
Ocean City HS
(G. Witasick)
OLMA Crew
(E. Lam)
17b 12:36 PM Womens Sr 4+ Heat 2
North Arlington Crew
(B. Carlo)
Moorestown HS/Rowing
(R. Lucas)
Mainland
(K. Mullin)
Eustace
(D. Eliason)
Kearny
(C. Luz)
17c 12:42 PM Womens Sr 4+ Heat 3
Belleville
(V. Felipe)
Absegami
(C. West)
Nutley
(A. Allison)
Hun School
(S. Taylor)
18a 12:48 PM Mens Sr 4+ Heat 1
Haddonfield Crew
(L. Epstein)
Atlantic City
(H. Pizagno)
Christian Brothers
(D. Adams)
Collingswood
(C. Kaiser)
Ranney
(C. Rivera)
18b 12:54 PM Mens Sr 4+ Heat 2
RFH Rowing
(M. Longo)
Vineland
(K. Leimeister)
St. Peters Prep
(C. Kuczynski)
Don Bosco
(M. Begonja)
Nutley
(B. O'Brien)
18c 01:00 PM Mens Sr 4+ Heat 3
Belleville
(J. Russo)
Eustace
(A. Zimmermann)
Absegami
(J. Wagner)
Hun School
(T. Bergeron)
2 01:36 PM Mens Jr 1x Final
Holy Spirit
(D. Mitchell)
Haddon Twp
(M. kressel)
North Arlington Crew
(H. Ribeiro)
5 01:42 PM Womens Jr 2x Final
Haddon Twp
(S. Filosa)
Ridgewood Crew
(S. Bicks)
Collingswood
(M. POPE)
7 01:42 PM Womens Ltwt 2x Final
Vineland
(H. Bokma)
Teaneck HS
(A. Vidal)
6 01:48 PM Mens Jr 2x Final
Teaneck HS
(S. Lee)
Ridgewood Crew
(S. Daspin)
Montclair
(D. Velez)
Don Bosco
(T. Kisala)
St. Joseph HS NJ
(M. Stanaway)
Holy Spirit
(S. Downey)
8 01:54 PM Mens Ltwt 2x Final
Bergen Catholic
(A. Nargizian)
St. Peters Prep
(A. Applegarth)
Montclair
(K. Jensen)
North Arlington Crew
(J. Antunes)
11 02:00 PM Womens Fr 8+ Final
Eustace
(T. Blinebury)
Ocean City HS
(M. Finley)
Montclair
(W. McClenahan)
Holy Spirit
(R. Lamcken)
Haddonfield Crew
(A. Rowling)
Mainland
(S. Helduser)
12 02:06 PM Mens Fr 8+ Final
St. Peters Prep
(B. Kane)
St. Benedict's Prep
(I. Jordan)
Mainland
(E. Engle)
Christian Brothers
(P. Hegel)
St. Augustine
(C. Browne)
Haddonfield Crew
(D. Popp)
Moorestown HS/Rowing
(W. Wang)
13 02:12 PM Womens Jr 4+ Final
Kearny
(G. Quingalahua)
Egg Harbor
(H. McGovern)
Moorestown HS/Rowing
(A. Eichhorn)
Atlantic City
(E. Rubino)
North Arlington Crew
(B. Wilson)
Mainland
(L. Anthony)
14 02:18 PM Mens Jr 4+ Final
Don Bosco
(L. Martin)
St. Peters Prep
(A. Maxwell)
Montclair
(C. Kaloudis)
Christian Brothers
(D. Vassallo)
Egg Harbor
(A. Merendino)
Kearny
(J. Wall)
15 02:24 PM Womens Jr 8+ Final
Ridgewood Crew
(E. Dwyer)
Haddonfield Crew
(E. Kommedal)
Ocean City HS
(F. Kane)
Mainland
(J. Barnett)
Absegami
(N. Gruber)
Montclair
(E. Levendosky)
16 02:30 PM Mens Jr 8+ Final
St. Peters Prep
(W. Curtis)
St. Augustine
(C. Spiers)
Montclair
(H. Pew)
Haddonfield Crew
(B. Giangiulio)
Oakcrest
(Z. Barnes)
Don Bosco
(J. Giordano)
23 02:36 PM Womens Ltwt 4+ Final
Nutley
(J. Padilla)
Vineland
(R. Fay)
Absegami
(K. Bakley)
Ocean City HS
(D. Cates)
Kearny
(I. Martins)
Ranney
(R. Staats)
24 02:42 PM Mens Ltwt 4+ Final
Kearny
(Z. Myers)
Mainland
(S. CARR)
Christian Brothers
(C. Mayro)
Atlantic City
(J. Owen)
St. Peters Prep
(J. Collette)
Egg Harbor
(E. Battisti)
27 02:48 PM Womens Freshman 4x Final
Ridgewood Crew
(I. Wellinghorst)
31 02:48 PM Womens Jr 4x Final
Ridgewood Crew
(C. Callaghan)
RFH Rowing
(E. Oberlander)
Haddon Twp
(K. Shuttleworth)
28 02:54 PM Mens Freshman 4x Final
St. Joseph HS NJ
(N. Iarrapino)
Montclair
(G. Finnell)
Ridgewood Crew
(E. Hida)
Don Bosco
(J. Bucher)
St. Augustine
(A. Fama)
30 03:00 PM Mens Novice 4x Final
St. Joseph HS NJ
(J. Zebrowski)
Don Bosco
(M. Mostafa)
Bergen Catholic
(G. Rodriguez)
32 03:06 PM Mens Jr 4x Final
Mainland
(J. Babb)
RFH Rowing
(B. Edwards)
Haddon Twp
(p. revier)
Ridgewood Crew
(C. Koontz)
Montclair
(J. MacCallum)
35 03:12 PM Womens Novice 8+ Final
Mainland
(A. Dearborn)
Absegami
(S. Sandoval)
Montclair
(K. Adleman)
Holy Spirit
(G. Ferrara)
Moorestown HS/Rowing
(K. Sims)
Ocean City HS
(L. Trofa)
36 03:18 PM Mens Novice 8+ Final
St. Peters Prep
(A. Maxwell)
Don Bosco
(L. Kellogg)
Montclair
(D. Traore)
St. Augustine
(J. LaBarth)
Christian Brothers
(D. Cooper)
Mainland
(V. Perry)
37 03:24 PM Womens Novice 4+ Final
Nutley
(e. Carbone)
North Arlington Crew
(N. Santos)
Vineland
(A. Hullihen)
Kearny
(S. Lopes)
Egg Harbor
(B. Ferra)
Cedar Creek High School
(A. Haugan)
38 03:30 PM Mens Novice 4+ Final
Vineland
(K. Slusarczyk)
Montclair
(M. Kaplan)
Belleville
(J. Razo)
Don Bosco
(J. Peticca)
St. Benedict's Prep
(D. Decker)
Oakcrest
(A. Groff)
3 03:36 PM Womens Sr 1x Final
Rutherford
(G. Seehaus)
Cedar Creek High School
(J. Oudemans)
4 03:42 PM Mens Sr 1x Final
Haddon Twp
(J. Weber)
Bergen Tech
(T. Ranjan)
Montclair
(A. Pollack)
Don Bosco
(J. Mosca)
Haddonfield Crew
(A. Mandviwalla)
Bergen Catholic
(J. Moynihan)
9 03:48 PM Womens Sr 2x Final
Vineland
(I. Mayen)
Egg Harbor
(E. Griffith)
Ridgewood Crew
(J. Hefferon)
Haddon Twp
(J. Erhardt)
Holy Spirit
(S. Kelly)
10 03:54 PM Mens Sr 2x Final
Haddon Twp
(J. Egbert)
Don Bosco
(T. Dwyer)
Montclair
(J. Pew)
Ridgewood Crew
(B. Caltavuturo)
Haddonfield Crew
(P. Hurd)
North Arlington Crew
(V. Ribeiro)
17 04:00 PM Womens Sr 4+ Final
Moorestown HS/Rowing
(R. Lucas)
Absegami
(C. West)
Egg Harbor
(R. Suthard)
Mainland
(K. Mullin)
Ocean City HS
(G. Witasick)
Nutley
(A. Allison)
18 04:06 PM Mens Sr 4+ Final
Vineland
(K. Leimeister)
Eustace
(A. Zimmermann)
Christian Brothers
(D. Adams)
St. Peters Prep
(C. Kuczynski)
Collingswood
(C. Kaiser)
Absegami
(J. Wagner)
33 04:12 PM Womens Sr 4x Final
OLMA Crew
(F. Campo)
Haddon Twp
(A. Sperlunto)
Ridgewood Crew
(B. Burke)
Egg Harbor
(K. Barron)
34 04:18 PM Mens Sr 4x Final
Teaneck HS
(Z. Mead)
Ridgewood Crew
(D. Literati)
Haddon Twp
(E. tingley)
Bergen Catholic
(M. Weisbecker)
Absegami
(T. Butts)
Atlantic City
(A. Dewair)
21 04:24 PM Womens 2nd 8+ Final
Atlantic City
(K. Ali)
Holy Spirit
(T. Slattery)
Oakcrest
(J. Quish)
22 04:30 PM Mens 2nd 8+ Final
Moorestown HS/Rowing
(A. Gilson)
Holy Spirit
(T. Tran)
Mainland
(D. Hall)
St. Augustine
(S. Champoux)
Ocean City HS
(M. Baldini)
25 04:36 PM Womens Ltwt 8+ Final
Ocean City HS
(D. Menchen)
Moorestown HS/Rowing
(M. Montilla)
Holy Spirit
(M. Oleksiak)
Montclair
(G. Aase-Remedios)
Haddonfield Crew
(S. Murphy)
26 04:42 PM Mens Ltwt 8+ Final
St. Augustine
(H. WILBRAHAM)
Don Bosco
(C. Mudrick)
Moorestown HS/Rowing
(J. Gaffney)
19 04:48 PM Womens Sr 8+ Final
Atlantic City
(J. Walters)
Holy Spirit
(A. Reale)
Montclair
(D. Van Winden)
Oakcrest
(M. Ross)
20 04:54 PM Mens Sr 8+ Final
Moorestown HS/Rowing
(D. O'Sullivan)
St. Augustine
(M. Oakley)
Holy Spirit
(J. Koch)
Ocean City HS
(N. DiMarco)
Mainland
(D. Davis)
Eustace
(J. propp)