2016 City Championships

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1 01:10 PM Girls Gig/Novice 1x Final
Germantown Friends
(C. Weiss)
2 01:16 PM Boys Gig/Novice 1x Final
Friends Select
(V. Pan)
Springside Chestnut Hill A
(N. Crane)
Haverford
(M. Yoh)
Springside Chestnut Hill B
(E. Cunningham)
Penn Charter
(W. Tanner)
Roman Catholic A
(S. Lay)
3 01:22 PM Girls Freshman/Novice 2x Final
Notre Dame
(M. Kieft)
Agnes Irwin
(V. Budike)
Conestoga
(B. Kennedy)
Sacred Heart
(B. Bergan)
Montclair
(A. Jonasz)
Ridgewood
(G. Musarra)
4 01:28 PM Boys Freshman/Novice 2x Final
Springside Chestnut Hill
(T. Gregson)
Haverford B
(A. Lexa)
Haverford A
(A. D'Arcangelo)
Haddon Twp
(D. Wakeley)
Conestoga
(A. Zisling)
Bonner Prendergast
(A. Peter-Koyi)
5 01:34 PM Girls Novice 4+ Final
Hun
(L. Kim)
Charter School
(A. Houser)
Merion Mercy
(P. Fox)
Owen J Roberts
(M. Venezia)
Unionville
(S. Weir)
Belleville
(v. pane)
6 01:40 PM Boys Novice 4+ Final
St. Joseph Prep
(L. Compton)
Oakcrest
(A. Ragan)
Haverford
(G. Haabestad)
Hun A
(R. Berger)
Kearny
(J. Faria)
Owen J Roberts
(A. Brown)
7 01:46 PM Girls Freshman 4+ Final
North Arlington
(M. Carlo)
Vineland
(C. Mayhew)
Bonner Prendergast
(A. Elliott)
Radnor
(S. Cohen)
Doane Academy
(R. Van Sciver)
8 01:52 PM Boys Freshman 4+ Final
Don Bosco Prep
(V. Greco)
Kearny
(A. Tully)
Belleville
(I. Cortes)
Upper Merion
(A. McNally)
St. Joseph Prep
(P. Janson)
Eustace
(J. Mueller)
9 01:58 PM Girls Novice 8+ Final
Egg Harbor
(K. Diggins)
Germantown Academy
(L. Brown)
Mt St Joseph A
(M. Ciolko)
Philadelphia City Rowing A
(O. Musselman)
Mt St Joseph B
(M. McGreevey)
Episcopal
(B. Kraftson)
10 02:04 PM Boys Novice 8+ Final
Unionville
(I. Quain)
Archbishop Carroll
(S. Theroulde)
La Salle
(Z. Reinhardt)
St. Augustine A
(C. Carey)
Episcopal A
(S. McGarrity)
11 02:10 PM Girls Novice 4x Final
Teaneck B
(S. Veras)
Penn Charter
(I. Hondros)
Conestoga
(A. Lewis)
Strath Haven
(M. Fischer)
Germantown Friends
(E. Cheung)
Teaneck A
(r. gobji)
12 02:16 PM Boys Novice 4x Final
Friends Select
(A. Altieri)
Roman Catholic
(T. Filip)
Conestoga
(c. fogarty)
Germantown Friends
(B. Komita Moussa)
Ridgewood
(A. Saladucha)
Germantown Academy
(D. Walkush)
13 02:22 PM Girls Freshman 4x Final
Agnes Irwin B
(C. Zuccarini)
Germantown Friends
(i. ortega)
Ridgewood
(A. Wilkinson)
Sacred Heart
(A. Dati)
Agnes Irwin A
(S. McCarthy)
Baldwin
(J. Bai)
14 02:28 PM Boys Freshman 4x Final
Montclair
(A. Bondorowsky)
Ridgewood
(H. Koontz)
Haverford
(L. Follman)
Conestoga
(S. Nalbone)
Malvern Prep
(A. Wirtel)
Shipley
(G. Rasmussen)
15 02:34 PM Girls Freshman 8+ Final
Montclair
(J. Craig)
Moorestown
(G. Jarmain)
Mt St Joseph
(J. Woodrow)
Merion Mercy
(T. Gregitis)
Radnor
(K. Bragdon)
Mainland
(H. Shim)
16 02:40 PM Boys Freshman 8+ Final
La Salle
(J. Klohoker)
St. Peters Prep
(J. Mcgann)
St. Joseph Prep
(F. Coyne)
Montclair
(T. Weil)
Ocean City
(M. Yeager)
Mainland
(R. Silbert)
17 03:16 PM Girls JV 1x Final
Strath Haven
(J. Tashman)
Notre Dame
(C. Phelan)
Germantown Friends
(A. marshall)
18 03:22 PM Boys JV 1x Final
Hatboro Horsham
(Y. Gilad)
Bergen Catholic A
(C. Labozzetta)
Strath Haven
(E. Subers)
Penn Charter
(S. Flemming)
Conestoga
(F. Wang)
North Arlington
(A. Di Popolo)
19 03:28 PM Girls JV 2x Final
Baldwin
(S. Chen)
Shipley
(C. Menziuso)
Ridgewood
(C. Callaghan)
Strath Haven
(O. Yerger)
Germantown Friends A
(s. pancoe)
Germantown Friends A
(S. Slavitt)
20 03:34 PM Boys JV 2x Final
Roman Catholic
(T. Goschinski)
Conestoga
(W. Zhao)
Ridgewood
(C. Koontz)
North Arlington A
(M. Szklarzewski)
Germantown Academy
(N. Moeller)
Montclair
(H. Skutch)
21 03:40 PM Girls JV 4+ Final
Eustace
(E. O'Toole)
Mt St Joseph A
(K. Healy)
Merion Mercy
(A. Baccile)
Lower Merion
(E. Spaeth)
Egg Harbor
(M. Lively)
Absegami
(J. Durazzi)
22 03:46 PM Boys JV 4+ Final
St. Joseph Prep A
(N. Ziemniak)
Kearny
(C. Grimm)
Episcopal
(K. Hogan)
Don Bosco Prep
(N. Baginski)
Concord
(J. Pfander)
Lower Merion
(K. Aspesi)
23 03:52 PM Girls JV 4x Final
Springside Chestnut Hill
(G. Tasman)
Ridgewood
(E. Gilman)
Baldwin A
(C. Kiser)
Conestoga
(K. Stanton)
Agnes Irwin
(A. Short)
Penn Charter
(M. Whitehead)
24 03:58 PM Boys JV 4x Final
Bergen Catholic
(A. Nargizian)
Holy Spirit
(W. Bryz-Gornia)
Roman Catholic
(D. Rostucher)
Haverford A
(R. Soslow)
Boys' Latin
(S. Glover)
Germantown Friends
(G. Arms)
25 04:04 PM Girls JV 8+ Final
Atlantic City
(N. Ott)
Episcopal
(A. Peyton)
Mt St Joseph
(B. Gallagher)
Montclair
(W. McClenahan)
Holy Spirit
(S. Di Ianni)
Vineland
(A. Messore)
26 04:10 PM Boys JV 8+ Final
Moorestown
(B. Jones)
La Salle
(N. Cooper)
St. Joseph Prep
(C. Sergi)
St. Peters Prep A
(S. Phelan)
Christian Brothers
(L. lukenda)
St. Augustine A
(B. Hughes)
27 04:16 PM Girls Ltwt 2x Final
Agnes Irwin
(R. Sokoll)
Montclair
(R. Brown)
Friends Select
(H. Cramer)
Egg Harbor
(H. McGovern)
Germantown Academy
(L. Naber)
Sacred Heart A
(S. Mulgrew)
28 04:22 PM Boys Ltwt 2x Final
Springside Chestnut Hill
(H. Smith)
Montclair
(G. Finnell)
Roman Catholic
(E. Meadows)
Ridgewood
(S. Daspin)
Malvern Prep
(W. McDonald)
Germantown Friends
(E. Shen)
29 04:28 PM Girls Ltwt 4+ Final
Lower Merion
(S. Wellner)
Egg Harbor
(M. Cortez)
Mt St Joseph
(P. COMTOIS)
Absegami
(C. Reed)
Ocean City
(D. Menchen)
Haddonfield
(A. Palavage)
30 04:34 PM Boys Ltwt 4+ Final
St. Peters Prep
(J. Niland)
St. Joseph Prep
(J. O'Connell)
Haverford
(C. Delaney)
Father Judge
(A. Feeney)
Don Bosco Prep A
(P. Walker)
Don Bosco Prep B
(M. Vazquez)
31 04:40 PM Girls Ltwt 4x Final
Montclair
(E. Kaloudis)
Springside Chestnut Hill
(O. Clark)
Germantown Friends
(M. Esberg)
Baldwin
(Z. Wenzinger)
Notre Dame
(S. Ruggieri)
32 04:46 PM Boys Ltwt 4x Final
Malvern Prep
(P. Keenan)
Conestoga
(W. Roth)
Roman Catholic
(L. O'Connell)
33 04:52 PM Girls Ltwt 8+ Final
Mt St Joseph
(J. Comerford)
Ocean City
(N. Greene)
Moorestown
(B. Parker)
34 04:58 PM Boys Ltwt 8+ Final
Christian Brothers
(P. Hegel)
St. Augustine A
(G. Gitto)
St. Joseph Prep
(C. WREN)
Radnor
(N. Morris)
La Salle
(S. Harkins)
St. Augustine B
(C. Browne)
35 05:04 PM Girls 2nd 8+ Final
Haddonfield
(K. Hohweiler)
Radnor
(K. Dolan)
Mt St Joseph
(G. Little)
Holy Spirit
(A. Beck)
Merion Mercy
(A. Duckworth)
Oakcrest
(L. Potts)
36 05:10 PM Boys 2nd 8+ Final
Fordham Prep
(C. PADILLA)
St. Augustine
(J. McCall)
La Salle A
(A. Virkler)
St. Joseph Prep
(C. Rooney)
Montclair
(D. Traore)
Ocean City
(M. Baldini)
37 05:16 PM Girls Varsity 1x Final
Hatboro Horsham
(J. Yorko)
Montclair Kimberly
(J. Randall)
Germantown Academy
(K. Aemisegger)
Germantown Friends
(A. McKenzie)
Agnes Irwin
(A. Peters)
Haddon Twp
(K. Shuttleworth )
38 05:22 PM Boys Varsity 1x Final
Mainland
(T. Lind)
Haddon Twp
(P. Duffy)
Friends Select
(A. Williams III)
Ridgewood
(B. Caltavuturo)
Roman Catholic A
(T. Moyer)
Upper Dublin
(J. Fernsler)
39 05:28 PM Girls Varsity 2x Final
Agnes Irwin
(M. Pinsk)
Springside Chestnut Hill
(H. Lee)
Conestoga
(C. Robins)
Penn Charter A
(K. White)
Ridgewood
(E. Dwyer)
Our Lady of Mercy
(C. Porcaro)
40 05:34 PM Boys Varsity 2x Final
Roman Catholic A
(A. Johnston)
Boys' Latin
(M. Dogan)
Germantown Friends
(J. Wright)
Conestoga
(E. Cain)
Malvern Prep
(C. Franck)
Don Bosco Prep
(T. Kisala)
42 05:40 PM Boys Varsity 2- Final
Radnor A
(S. Bupp)
Owen J Roberts
(D. Swech)
Lower Merion
(G. Mills)
Radnor B
(B. Lyons)
43 05:46 PM Girls Varsity 4+ Final
Egg Harbor
(A. Hendriks)
Ocean City
(F. Kane)
Absegami
(E. Karovic)
Eustace
(D. Eliason)
Bonner Prendergast
(C. Savage)
North Arlington
(B. Wilson)
44 05:52 PM Boys Varsity 4+ Final
Christian Brothers
(D. Hutzley)
Haverford
(L. Green)
Episcopal
(W. Purtill)
Haddonfield
(B. Giangiulio)
Father Judge
(A. Coelho)
Radnor
(L. Williams)
45 05:58 PM Girls Varsity 4x Final
Haddon Twp
(A. Sperlunto)
Ridgewood
(J. Wittmaack)
Conestoga
(L. Alcorn)
Springside Chestnut Hill
(E. Lutz)
Episcopal
(L. Zecca)
Notre Dame
(J. Tomkiewicz)
46 06:04 PM Boys Varsity 4x Final
Haddon Twp
(E. Tingley)
Haverford
(D. McKay)
Roman Catholic
(A. Panchella)
Malvern Prep
(D. Brady)
Conestoga
(M. Amsterdam)
Springside Chestnut Hill
(R. Bakes)
47 06:10 PM Girls Varsity 8+ Final
Haddonfield
(E. Kommedal)
Holy Spirit
(K. Magee)
Merion Mercy
(K. Farrell)
Mt St Joseph
(E. McGreevey)
Montclair
(E. Levendosky)
Radnor
(o. chase)
48 06:16 PM Boys Varsity 8+ Final
Fordham Prep
(M. Ptucha)
Montclair
(N. Michalitsianos)
La Salle
(E. Wilt)
St. Joseph Prep
(P. McKernan)
St. Augustine
(R. Fucetola)
Ocean City
(N. DiMarco)