2015 City Championships

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1 01:30 PM Girls Gig/Novice 1x Final
Lampeter-Strasburg
(A. Baughman)
Conestoga
(M. Smith)
Upper Dublin
(J. Pittakas)
Shoreham-Wading
(O. Acuna)
Penn Charter
(M. Davis)
Sacred Heart Country Day
(M. Marino)
2 01:36 PM Boys Gig/Novice 1x Final
Bonner/Prendergast
(C. Garvey)
North Arlington Crew
(H. Ribeiro)
Strath Haven
(E. Subers)
Hatboro Horsham High School
(Y. Gilad)
Friends Select
(T. Fallon)
Holy Spirit
(D. Mitchell)
3 01:42 PM Girls Freshman/Novice 2x Final
Haddon Twp
(J. Erhardt)
Collingswood
(M. POPE)
Conestoga
(A. Gradisek)
Sacred Heart Country Day
(A. Carroll)
Springside Chestnut Hill
(E. Biscardi)
4 01:48 PM Boys Freshman/Novice 2x Final
Holy Spirit
(S. Downey)
Roman Catholic A
(E. Meadows)
Germantown Friends
(J. Wright)
Ridgewood Crew
(S. Daspin)
Germantown Academy
(I. Wilkins)
Bergen Catholic
(G. Rodriguez)
5 01:54 PM Girls Novice 4+ Final
Belleville
(S. Asali)
Radnor
(E. Majercak)
Egg Harbor
(A. Hendriks)
Germantown Academy A
(E. Wescott)
Owen J Roberts
(A. Eaches)
Germantown Academy B
(r. porter)
6 02:00 PM Boys Novice 4+ Final
Belleville A
(K. Calderon)
Episcopal PA
(K. Hogan)
Don Bosco
(J. Peticca)
Vineland
(K. Slusarczyk)
Oakcrest A
(A. Groff)
Mainland
(S. Tedeschi)
7 02:06 PM Girls Freshman 4+ Final
Cedar Creek High School
(R. Robbins)
Doane Academy
(S. Marchesani)
Harriton
(C. Norris)
Mount Saint Joseph
(A. Mansfield)
Upper Merion HS
(A. Hain)
North Arlington Crew
(N. Santos)
8 02:12 PM Boys Freshman 4+ Final
Montclair
(M. Kaplan)
St. Joseph Prep
(M. West)
Don Bosco
(J. Bucher)
La Salle
(J. Schwarz)
Holy Spirit
(M. Raguso-Failla)
Bonner/Prendergast
(L. Salter)
9 02:18 PM Girls Novice 8+ Final
Merion Mercy
(K. Kubasko)
Philadelphia City Rowing A
(E. Hudson)
Mount Saint Joseph
(M. DiGregorio)
Episcopal PA
(J. Konopka)
Concord HS
(K. McRae)
Holy Spirit
(G. Ferrara)
10 02:24 PM Boys Novice 8+ Final
Ocean City HS
(B. Mack)
Philadelphia City Rowing
(J. Cartagena)
Montclair
(D. Traore)
St. Augustine
(R. LaBrosse)
La Salle
(R. Feeney)
St. Joseph Prep A
(J. Ellis)
11 02:30 PM Girls Novice 4x Final
Academy of Notre Dame
(I. Hanna)
Sacred Heart Country Day
(A. Ross)
Agnes Irwin
(S. Nicolson)
Conestoga
(E. Wilton)
Penn Charter
(V. Watson)
Friends Select
(A. Rosha)
12 02:36 PM Boys Novice 4x Final
Malvern Preparatory School B
(B. Parke)
Conestoga
(L. Bobber)
Malvern Preparatory School A
(B. Mankowski)
The Haverford School
(D. McKay)
Don Bosco
(M. Mostafa)
Germantown Friends
(G. Arms)
13 02:42 PM Girls Freshman 4x Final
Germantown Friends
(L. Zukin)
Agnes Irwin
(A. Short)
Conestoga
(N. Holt)
Ridgewood Crew
(I. Wellinghorst)
Baldwin
(H. Barnett)
Springside Chestnut Hill
(M. Humphreys)
14 02:48 PM Boys Freshman 4x Final
Roman Catholic
(M. Leyland)
Ridgewood Crew
(E. Hida)
Malvern Preparatory School
(D. Wiener)
Conestoga
(Z. Simpson)
The Haverford School A
(R. Soslow)
Montclair
(G. Finnell)
15 02:54 PM Girls Freshman 8+ Final
Haddonfield Crew
(A. Rowling)
Mount Saint Joseph
(C. Antonacio)
Merion Mercy
(C. Hecht)
Holy Spirit
(R. Lamcken)
Montclair
(W. McClenahan)
Mainland
(S. Helduser)
16 03:00 PM Boys Freshman 8+ Final
Christian Brothers B
(D. Cooper)
St. Joseph Prep
(N. Giangiordano)
Christian Brothers A
(P. Hegel)
St. Augustine
(C. Browne)
La Salle
(A. Rosato)
Mainland
(E. Engle)
17 03:30 PM Girls JV 1x Final
Springside Chestnut Hill A
(E. Brody)
Conestoga
(G. Dowson)
Penn Charter
(J. Gleason)
Friends Select
(M. zarate-ramirez)
Germantown Academy
(S. Evans)
Springside Chestnut Hill B
(J. Penn)
18 03:36 PM Boys JV 1x Final
Malvern Preparatory School B
(R. Phelan)
Bergen Tech
(T. Ranjan)
Friends Select A
(A. Williams)
Upper Dublin
(J. Fernsler)
Malvern Preparatory School A
(N. Rubino)
Leonia Crew
(N. Ismail)
19 03:42 PM Girls JV 2x Final
Agnes Irwin A
(G. Diebold)
Agnes Irwin B
(A. Peters)
Penn Charter
(K. White)
Ridgewood Crew
(S. Bicks)
Episcopal PA
(E. Neilson)
Springside Chestnut Hill
(G. Sciarrotta)
20 03:48 PM Boys JV 2x Final
Roman Catholic A
(A. Harville)
Ridgewood Crew
(E. Olsen)
Shipley
(D. Ramsey)
Boys' Latin of Philadelphia
(M. Dogan)
Don Bosco
(T. Kisala)
Montclair
(D. Velez)
21 03:54 PM Girls JV 4+ Final
Moorestown HS/Rowing
(A. Eichhorn)
Harriton
(A. Daley-Gibson)
Mount Saint Joseph
(A. Dipietro)
Atlantic City
(E. Rubino)
Egg Harbor A
(H. McGovern)
Merion Mercy A
(C. Perlick)
22 04:00 PM Boys JV 4+ Final
Radnor
(M. Palmer)
Kearny
(J. Wall)
The Haverford School A
(A. Leith)
Montclair
(C. Kaloudis)
St. Joseph Prep A
(J. Jaeger)
Bonner/Prendergast
(C. Lichterman)
23 04:06 PM Girls JV 4x Final
Montclair
(E. Bergmann)
Baldwin
(Z. Wenzinger)
Germantown Academy
(E. Rapp)
Ridgewood Crew
(C. Callaghan)
Haddon Twp
(K. Shuttleworth)
Strath Haven
(J. Forbes)
24 04:12 PM Boys JV 4x Final
Shipley
(V. Salamon)
Ridgewood Crew
(C. Koontz)
The Haverford School
(S. Zelov)
Roman Catholic
(D. Rostucher)
Conestoga
(R. Hollinger)
Haddon Twp
(p. revier)
25 04:18 PM Girls JV 8+ Final
Ocean City HS
(F. Kane)
Haddonfield Crew A
(E. Kommedal)
Montclair
(E. Levendosky)
Mount Saint Joseph
(B. McMahon)
Mainland
(J. Barnett)
Absegami
(N. Gruber)
26 04:24 PM Boys JV 8+ Final
St. Augustine
(C. Spiers)
St. Joseph Prep
(P. McKernan)
Montclair
(H. Pew)
Haddonfield Crew
(B. Giangiulio)
Don Bosco
(J. Giordano)
La Salle A
(D. Tento)
27 04:30 PM Girls Ltwt 2x Final
Teaneck HS
(A. Vidal)
Academy of Notre Dame B
(E. Evans)
Sacred Heart Country Day
(M. Di Stefano)
Academy of Notre Dame A
(J. Zack)
Vineland
(H. Bokma)
Friends Select
(H. Cramer)
28 04:36 PM Boys Ltwt 2x Final
Philadelphia City Rowing A
(A. Smith)
Bonner/Prendergast
(R. Charno)
Montclair
(K. Jensen)
The Haverford School
(G. Kirwan)
Roman Catholic A
(J. Banford)
Roman Catholic B
(C. Saunders)
29 04:42 PM Girls Ltwt 4+ Final
Montclair
(G. Aase-Remedios)
Ocean City HS
(D. Cates)
Absegami
(K. Bakley)
Vineland
(R. Fay)
Mount Saint Joseph
(E. DeGroat)
Agnes Irwin
(T. Siegal)
30 04:48 PM Boys Ltwt 4+ Final
St. Joseph Prep
(A. VIDAL)
Atlantic City
(J. Owen)
Father Judge
(P. Blumenstein)
Christian Brothers
(C. Mayro)
The Haverford School
(C. Delaney)
Egg Harbor
(E. Battisti)
31 04:54 PM Girls Ltwt 4x Final
Sacred Heart Country Day
(L. Johnson)
Egg Harbor
(K. Barron)
Conestoga
(A. Connell)
Germantown Friends
(S. Pancoe)
Springside Chestnut Hill
(M. Karoly)
Strath Haven
(M. MUNSELL)
32 05:00 PM Boys Ltwt 4x Final
Malvern Preparatory School
(W. McDonald)
The Haverford School
(D. Heffernan)
Roman Catholic
(T. Judge)
Conestoga
(M. Kling)
St. Joseph Prep
(M. Perlick)
33 05:06 PM Girls Ltwt 8+ Final
Haddonfield Crew
(S. Murphy)
Holy Spirit
(M. Oleksiak)
Mount Saint Joseph
(E. McGreevey)
Merion Mercy
(K. Barton)
Ocean City HS
(D. Menchen)
34 05:12 PM Boys Ltwt 8+ Final
Moorestown HS/Rowing
(J. Gaffney)
Don Bosco
(C. Mudrick)
St. Joseph Prep
(M. Ix)
La Salle
(B. Foley)
Radnor
(S. Ching)
St. Augustine
(H. WILBRAHAM)
35 05:18 PM Girls 2nd 8+ Final
Oakcrest
(J. Quish)
Mount Saint Joseph
(S. ALTOMARE)
Holy Spirit
(T. Slattery)
Atlantic City
(K. Ali )
36 05:24 PM Boys 2nd 8+ Final
Ocean City HS
(M. Baldini)
Holy Spirit
(T. Tran)
Mainland
(D. Hall)
La Salle
(L. Kelley)
St. Augustine
(S. Champoux)
Archbishop Carroll
(Z. Ziernicki)
37 05:30 PM Girls Varsity 1x Final
Friends Select
(S. Kozin)
Sacred Heart Country Day
(C. Garvey)
Germantown Academy
(J. Zettlemoyer)
Rutherford
(G. Seehaus)
Concord HS
(N. Teichman)
Holy Spirit
(S. Kelly)
38 05:36 PM Boys Varsity 1x Final
Roman Catholic A
(B. Farrell)
Shipley
(C. Taylor)
Germantown Academy
(Z. Burkhart)
Germantown Friends
(A. Berghella)
Upper Dublin
(B. Scherpbier)
Montclair
(A. Pollack)
39 05:42 PM Girls Varsity 2x Final
Baldwin
(S. Douglas)
Germantown Friends
(A. McKenzie)
Ridgewood Crew
(B. Callaghan)
Conestoga
(C. Robins)
Strath Haven
(K. Ferrie)
Academy of Notre Dame A
(G. Agnes)
40 05:48 PM Boys Varsity 2x Final
Roman Catholic A
(T. Kutchner)
Penn Charter
(J. McDavid)
Montclair
(J. Pew)
Friends Select
(E. Orts)
Conestoga
(M. Malarkey)
The Haverford School
(C. Johnson-Burrus)
41 05:54 PM Girls Varsity 2- Final
Upper Merion HS A
(K. Yatsko)
Upper Merion HS B
(S. CASTANEDA)
42 06:00 PM Boys Varsity 2- Final
Lower Merion
(J. Scott)
Radnor
(J. Breen)
Harriton
(C. Akerblom)
43 06:06 PM Girls Varsity 4+ Final
Absegami
(C. West)
Mainland
(K. Mullin)
Episcopal PA
(H. potter)
Radnor A
(C. Ressler)
Egg Harbor
(R. Suthard)
Philadelphia City Rowing A
(H. Sdao)
44 06:12 PM Boys Varsity 4+ Final
Radnor
(J. Bragdon)
Christian Brothers
(D. Adams)
Episcopal PA
(W. Purtill)
St. Joseph Prep
(b. Carney)
Eustace
(A. Zimmermann)
The Haverford School
(L. Green)
45 06:18 PM Girls Varsity 4x Final
Conestoga
(C. Gosnear)
Ridgewood Crew
(B. Burke)
Haddon Twp
(A. Sperlunto)
Springside Chestnut Hill
(A. Miller)
Owen J Roberts
(A. Williams)
Germantown Academy
(B. Owen)
46 06:24 PM Boys Varsity 4x Final
Teaneck HS
(Z. Mead)
Haddon Twp
(E. tingley)
Roman Catholic
(W. Schmidt)
Conestoga
(N. Carlson)
Malvern Preparatory School
(B. Allan)
Bergen Catholic
(M. Weisbecker)
47 06:30 PM Girls Varsity 8+ Final
Montclair
(D. Van Winden)
Holy Spirit
(A. Reale)
Mount Saint Joseph
(S. Eble)
Merion Mercy
(s. horn)
Archbishop Carroll
(C. O'Sullivan)
Atlantic City
(J. Walters)
48 06:36 PM Boys Varsity 8+ Final
Ocean City HS
(N. DiMarco)
Fordham Prep
(M. Ptucha)
St. Joseph Prep
(S. Gennaro)
St. Augustine
(M. Oakley)
Holy Spirit
(B. Hanson)
La Salle
(V. Armetta)