2018 Bill Braxton Memorial Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
2a 09:36 AM Womens Collegiate 2- Flight
Manhattan D
(J. Rider)
Manhattan A
(A. Arroyo)
Manhattan C
(K. Sexton)
Manhattan B
(S. Colford)
3a 09:42 AM Womens HS 2x Flight 1
South Jersey Rowing Club D
(M. Cicha)
Passaic River
(A. Rueda)
Newport RC
(E. Karnes)
3b 09:48 AM Womens HS 2x Flight 2
Philadelphia Girls A
(N. Weems)
OJR Wildcat Crew
(S. Subick)
Whitemarsh Boat Club C
(L. DeFrancesco)
South Jersey Rowing Club A
(E. Caton)
Elmwood C
(A. Parkinson)
New Canaan Crew A
(A. Zitzmann)
3c 09:54 AM Womens HS 2x Flight 3
South Jersey Rowing Club B
(S. Gross)
Whitemarsh Boat Club A
(H. Savastano)
New Canaan Crew B
(L. Plum)
Haddon Twp
(F. Steele)
Elmwood A
(M. Wu)
Navesink River Rowing C
(S. Sainato)
3d 10:00 AM Womens HS 2x Flight 4
New Canaan Crew C
(S. Oak)
Elmwood B
(S. Moloo)
Navesink River Rowing B
(R. Ghandehari)
South Jersey Rowing Club C
(G. Miller)
Philadelphia Girls C
(C. Saulnier)
4a 10:06 AM Mens HS 2x Flight 1
Navesink River Rowing B
(O. THURMAN)
New Canaan Crew A
(F. Tucci)
Haddon Twp A
(M. Weller)
University
(M. Groshens)
Whitemarsh Boat Club B
(N. Kolb)
Doane Academy A
(T. Nerveza)
4b 10:12 AM Mens HS 2x Flight 2
Navesink River Rowing A
(S. Hannout)
Bergen County
(A. Rapella)
New Canaan Crew C
(A. Gifford)
Newport RC
(K. Rohrbacher)
OJR Wildcat Crew B
(S. Mathews)
4c 10:18 AM Mens HS 2x Flight 3
Whitemarsh Boat Club A
(C. Schildt)
New Canaan Crew D
(E. Guo)
Gunnery B
(E. Berano)
St. Benedict's Prep
(S. Sanchez)
New Canaan Crew D
(Q. Daly)
4d 10:24 AM Mens HS 2x Flight 4
Doane Academy B
(Z. Bhuiyan)
Passaic River
(A. Atariguana)
Gunnery A
(S. Christiansen)
Haddon Twp B
(O. Fitzpatrick)
4e 10:30 AM Mens HS 2x Flight 5
Pegasus
(N. Palmer)
Haddon Twp C
(J. Weber)
New Canaan Crew B
(L. McLaren)
OJR Wildcat Crew A
(J. Vallino)
5a 10:36 AM Womens Collegiate 4+ Flight 1
Stony Brook
(E. Varghese)
Manhattan A
(J. Burke)
Binghamton B
(E. Yarter)
Scranton A
(E. Williams)
5b 10:42 AM Womens Collegiate 4+ Flight 2
Stockton University
(A. Kancy)
Binghamton A
(E. Toomey)
Manhattan B
(K. Sexton)
Scranton B
(C. Hacker)
6a 10:48 AM Mens Collegiate 4+ Flight 1
Colgate A
(M. Oakley)
NY Maritime
(R. Higgins)
Stony Brook A
(G. Grant)
Ithaca
(A. McCabe)
Marietta College
(J. Loudon)
6b 10:54 AM Mens Collegiate 4+ Flight 2
Colgate B
(L. Smith)
Manhattan
(V. Wiedemann)
Stockton University
(G. Gitto)
Scranton
(R. Borowski)
Stony Brook B
(S. Berlinski)
7a 11:00 AM Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight
Stony Brook
(E. Costa)
Binghamton A
(M. McDonald)
Manhattan
(L. Hughes)
Binghamton B
(W. Ko)
8a 11:06 AM Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight
Manhattan
(J. Lancellotti)
Stony Brook
(E. Carey)
Ithaca
(A. O'Dowd)
NY Maritime
(C. Willauer)
Marietta College
(G. Gorman)
9a 11:12 AM Womens HS JV 4+ Flight 1
St. John the Baptist
(A. Manzo)
Radnor Girls High School Crew A
(L. Eggert)
Moorestown HS/Rowing
(C. Sims)
Eustace
(S. Burghardt)
Mountain Lakes Rowing Club B
(C. James)
Haddonfield Crew A
(A. Cottone)
9b 11:18 AM Womens HS JV 4+ Flight 2
Mountain Lakes Rowing Club A
(A. Takayama)
Haddonfield Crew B
(C. Dante)
Wilmington Youth B
(C. Baag)
Philadelphia City Rowing
(J. Dunn)
WJ Crew A
(K. Yu)
Villa Joseph Marie B
(E. Iwasyk)
9c 11:24 AM Womens HS JV 4+ Flight 3
Villa Joseph Marie A
(J. Brady)
Doane Academy
(L. Hendricks)
Radnor Girls High School Crew B
(A. Margolies)
Lower Merion
(S. Lapin)
9d 11:30 AM Womens HS JV 4+ Flight 4
Wilmington Youth A
(C. Boettger)
South Jersey Rowing Club B
(G. Miller)
WJ Crew B
(E. Renbaum)
Montgomery B.C.
(C. Campbell)
Radnor Girls High School Crew C
(S. Hernandez)
10a 11:36 AM Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1
Lower Merion
(T. Kerekes)
Wilmington Youth
(A. Foresta)
Eustace
(J. Reagan)
Great Valley Crew
(E. Lawless)
Gwynedd Mercy Academy High School A
(M. Cirelli)
10b 11:44 AM Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2
Porter's
(T. Pepper)
Mountain Lakes Rowing Club
(A. Hermey)
Gwynedd Mercy Academy High School B
(K. Byrne)
Archbishop Carroll
(R. Cox)
Doane Academy A
(F. Soanes)
10c 11:52 AM Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 3
Newport RC
(M. Blowman)
OJR Wildcat Crew
(C. Camp)
Villa Joseph Marie
(S. Villari)
Montgomery B.C.
(F. Baloghlanova)
Gwynedd Mercy Academy High School C
(D. Damasco)
11a 12:36 PM Womens HS 4x Flight 1
Haddon Twp B
(K. Dietrich)
University B
(K. Cappola)
Newport RC B
(T. Mathis)
Elmwood
(S. Allam)
New Canaan Crew A
(A. Zitzmann)
Navesink River Rowing B
(J. Razzino)
11b 12:42 PM Womens HS 4x Flight 2
Passaic River B
(T. Alvarez)
South Jersey Rowing Club B
(S. Gross)
New Canaan Crew C
(J. Williams)
Haddon Twp A
(E. Donohue)
Navesink River Rowing A
(A. Kaeli)
Whitemarsh Boat Club A
(V. Zdrazil)
11c 12:48 PM Womens HS 4x Flight 3
Newport RC A
(K. Ehrlich)
New Canaan Crew B
(C. Adams)
Passaic River A
(L. Perna)
University A
(M. Fischer)
Philadelphia Girls A
(P. Bond)
Whitemarsh Boat Club B
(C. Busk)
11d 12:54 PM Womens HS 4x Flight 4
South Jersey Rowing Club A
(R. McDonnell)
New Canaan Crew D
(T. Goodman)
Pegasus
(O. Rotondo)
Philadelphia Girls B
(C. O'Mara)
Navesink River Rowing C
(S. Yevchak)
South Jersey Rowing Club C
(J. Eattock)
12 01:00 PM Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final
Mount Saint Joseph B
(K. Dougherty)
Whitemarsh Boat Club
(H. Savastano)
South Jersey Rowing Club A
(R. McDonnell)
Mountain Lakes Rowing Club
(S. Flower)
Mount Saint Joseph A
(J. Ianieri)
Radnor Girls High School Crew A
(M. Rubinstein)
13a 01:06 PM Mens HS JV 8+ Flight 1
Mountain Lakes Rowing Club A
(E. Lowndes)
St. Peters Prep A
(J. Smith)
St. Joseph's Prep A
(L. Brickner)
DeMatha B
(J. Castro)
Chaminade B
(D. Macedo)
Mountain Lakes Rowing Club B
(M. Gay)
13b 01:12 PM Mens HS JV 8+ Flight 2
Chaminade A
(K. Figueroa)
WJ Crew B
(L. Hartmann)
Radnor
(B. Meandro)
St. Benedict's Prep
(A. Anthony)
St. Joseph's Prep C
(J. Brady)
Chaminade D
(I. Quinn)
13c 01:18 PM Mens HS JV 8+ Flight 3
Chaminade E
(J. Heller)
Whitman Crew A
(A. Audas)
Dallas United Crew B
(A. Singh)
DeMatha A
(C. Robinson)
13d 01:24 PM Mens HS JV 8+ Flight 4
Haddonfield Crew
(A. Genel)
WJ Crew A
(B. Dietsche)
St. Peters Prep C
(T. Anderson)
Whitman Crew B
(J. Martzof-Miller)
Chaminade C
(N. Henshaw)
Dallas United Crew A
(J. Lawson)
14 01:30 PM Mens HS Novice 8+ Final
New Canaan Crew B
(H. Gregory)
Chaminade A
(A. Koch)
New Canaan Crew A
(E. Xia)
Lower Merion
(G. Rieke)
Haddonfield Crew
(Q. Boyle)
St. Peters Prep A
(T. Anderson)
15 01:38 PM Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final
Mountain Lakes Rowing Club
(H. Koontz)
Whitman Crew
(E. Feldman)
St. Joseph's Prep A
(P. O'Connell)
Dallas United Crew
(C. Alexander)
DeMatha
(E. McWithey)
St. Joseph's Prep B
(P. Bradley)
16a 01:44 PM Womens Collegiate Varsity 8+ Flight
Stockton University
(A. Beck)
Manhattan A
(A. Flanigan)
Binghamton
(M. Whitney)
Manhattan A
(A. Arroyo)
Scranton
(C. Sullivan)
17a 01:50 PM Mens Collegiate Varsity 8+ Flight
Ithaca
(A. McCabe)
Marietta College
(C. Metz)
Binghamton
(N. Suarez)
Colgate
(L. Smith)
19a 01:56 PM Mens Collegiate JV 8+ Flight
Marietta College A
(J. Montano)
NY Maritime
(R. Higgins)
Marietta College B
(M. Nelsen)
Ithaca
(A. Wilson)
21a 02:02 PM Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight
Binghamton
(L. Kitson)
Ithaca
(S. Bickham)
Manhattan
(J. Lancellotti)
Scranton
(T. Cody)
NY Maritime
(S. Hargrave)
Colgate
(G. Civitello)
22a 02:08 PM Mens Collegiate Ltwt Varsity 4+ (Bill Braxton Memorial Cup Flight
Binghamton
(A. Caligure)
Manhattan
(A. Gormley)
23a 02:14 PM Mens HS JV 4+ Flight 1
Mountain Lakes Rowing Club
(A. Gu)
Radnor
(B. Meandro)
Great Valley Crew
(K. Yang)
Wilmington Youth
(N. Kulda)
WJ Crew B
(K. Wagner)
South Jersey Rowing Club B
(E. Guermont)
23b 02:20 PM Mens HS JV 4+ Flight 2
Montgomery B.C.
(S. Huck)
Lower Merion
(A. Barr Bono)
St. Benedict's Prep
(E. Lema)
Moorestown HS/Rowing A
(E. Kortman)
WJ Crew A
(Z. Bowers)
Moorestown HS/Rowing B
(C. Masterson)
23c 02:26 PM Mens HS JV 4+ Flight 3
Holy Ghost Prep B
(M. Piscopo)
Gunnery
(S. Christiansen)
St. Joseph's Prep B
(A. Wegner)
Christian Brothers B
(R. O'Connor)
South Jersey Rowing Club A
(D. Maffei)
23d 02:32 PM Mens HS JV 4+ Flight 4
Eustace
(J. Marengo)
Holy Ghost Prep A
(C. Bautz)
St. Joseph's Prep A
(L. Brickner)
St. John the Baptist
(P. Micara)
Christian Brothers A
(A. Kwon)
24a 02:38 PM Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1
DeMatha A
(B. Tarnosky)
South Jersey Rowing Club
(G. Caton)
Mountain Lakes Rowing Club
(T. McKay)
OJR Wildcat Crew A
(J. Speakman-Viggiano)
Eustace
(T. Torres)
Montgomery B.C.
(w. poulin)
24b 02:46 PM Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2
Gunnery
(C. Moore)
OJR Wildcat Crew B
(T. Van Ruler)
Newport RC
(K. McCaskill)
Wilmington Youth
(A. Arce)
DeMatha B
(A. Simmorins)
25a 02:54 PM Mens HS 4x Flight 1
Whitemarsh Boat Club B
(A. Rocca)
New Canaan Crew B
(F. Tucci)
Haddon Twp B
(M. Weaver)
Christian Brothers
(S. Alston)
25b 03:00 PM Mens HS 4x Flight 2
New Canaan Crew F
(G. Truslow)
Passaic River
(M. Paolazzi)
Haddon Twp C
(T. Sheehan)
New Canaan Crew E
(W. Prescott)
25c 03:06 PM Mens HS 4x Flight 3
New Canaan Crew D
(B. Whittaker)
Haddon Twp A
(V. Fitzpatrick)
Whitemarsh Boat Club A
(H. Terry)
Navesink River Rowing
(M. Stachura)
New Canaan Crew C
(O. Richardson)
26 03:12 PM Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final
Holy Ghost Prep A
(J. Boyle)
Christian Brothers B
(M. Mojares)
Gunnery
(P. Collins)
Christian Brothers A
(G. Johnson)
South Jersey Rowing Club A
(E. Bisco-Werner)
South Jersey Rowing Club B
(D. Maffei)
27a 03:18 PM Womens HS JV 8+ Flight 1
Mountain Lakes Rowing Club
(A. Takayama)
Dallas United Crew
(O. AVILA)
Haddonfield Crew
(H. Maskery)
Whitman Crew B
(S. Bisio)
27b 03:24 PM Womens HS JV 8+ Flight 2
Radnor Girls High School Crew
(B. Dewitt)
WJ Crew B
(G. Schulp)
Villa Joseph Marie
(E. Iwasyk)
Mount Saint Joseph
(M. Donato)
Lower Merion
(S. Lapin)
27c 03:30 PM Womens HS JV 8+ Flight 3
Philadelphia City Rowing
(A. Weinbaum)
Montgomery B.C.
(K. Tsakos)
WJ Crew A
(A. Voit)
Whitman Crew A
(A. Kahlenberg)
28 03:36 PM Womens HS Novice 8+ Final
Haddonfield Crew
(S. Tucker)
Villa Joseph Marie
(A. Gallagher)
Gwynedd Mercy Academy High School A
(K. Byrne)
Moorestown HS/Rowing
(C. Sims)
Gwynedd Mercy Academy High School B
(D. Damasco)
WJ Crew A
(C. Abdelmalek)
29 03:44 PM Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final
Mount Saint Joseph C
(J. Woodrow)
Mount Saint Joseph B
(M. Newell)
Whitman Crew
(A. Fisher)
Mount Saint Joseph A
(K. Edling)
Dallas United Crew
(R. Craycroft)
Moorestown HS/Rowing
(L. Nemmers)