2017 Bill Braxton Memorial Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
4a 11:50 AM Womens HS 2x Flight 1
Haddon Twp A
(E. Peterson)
The Hun School C
(I. DeStefano)
Atlantic County
(J. Sykes)
Whitemarsh A
(A. Hain)
The Hun School D
(A. Leszczuk)
Newport A
(A. Hallinan)
4b 11:55 AM Womens HS 2x Flight 2
The Hun School B
(H. Cavanaugh)
Whitemarsh D
(S. Hulme)
Haddon Twp C
(M. Jacobsen)
South Jersey A
(E. Caton)
Philadelphia Girls
(J. Jaskot)
4c 12:00 PM Womens HS 2x Flight 3
Haddon Twp B
(M. VanDexter)
Elmwood A
(e. iles)
Newport B
(S. Hansen)
South Jersey B
(A. Fisher)
Whitemarsh C
(A. Giongo)
Navesink River A
(A. Kuras)
4d 12:05 PM Womens HS 2x Flight 4
Elmwood B
(H. Gerring)
Newport C
(G. Crosby)
The Hun School A
(M. Clover)
Whitemarsh B
(A. Ruck)
South Jersey C
(M. thedinga)
Navesink River B
(K. Treubert)
5a 12:10 PM Mens HS 2x Flight 1
Undine
(R. Milkman)
Whitemarsh C
(H. Terry)
New Canaan C
(E. Morgan)
Whitemarsh B
(K. Waldhof)
5b 12:15 PM Mens HS 2x Flight 2
Haddon Twp A
(M. Martino)
South Jersey B
(C. O'Neill)
New Canaan A
(A. Simoneau)
Whitemarsh D
(A. Walkush)
Navesink River A
(T. McAuliffe)
Newport
(C. Lesher)
5c 12:20 PM Mens HS 2x Flight 3
Haddon Twp B
(J. Weber)
Navesink River B
(A. Saenz)
Gunnery
(N. Franz)
South Jersey A
(H. LaGatta)
New Canaan B
(E. Miljkovic)
6a 12:25 PM Womens Collegiate 4+ Flight
Loyola
(N. Murray)
Binghamton
(E. Toomey)
Stony Brook
(E. Varghese)
7a 12:30 PM Mens Collegiate 4+ Flight 1
Stony Brook B
(G. Grant)
Marietta B
(E. Odom)
Loyola A
(S. Mollahan)
Scranton B
(M. Hessenthaler)
Ithaca B
(D. Decker)
7b 12:35 PM Mens Collegiate 4+ Flight 2
Loyola B
(R. Brown)
Manhattan
(S. Feeney)
Binghamton B
(A. Skala)
7c 12:40 PM Mens Collegiate 4+ Flight 3
NY Maritime B
(A. Durrua)
Stony Brook A
(V. Paladino)
Marietta A
(C. Metz)
Binghamton A
(I. Ustanik)
Ithaca A
(S. Cadoux)
8a 12:45 PM Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight
Scranton B
(H. Meade)
Loyola
(C. Little)
Scranton A
(C. Sullivan)
Stony Brook
(L. Demirciyan)
Binghamton
(H. Nugent)
NY Maritime
(K. Guerrero)
8b 12:50 PM Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight 2
Manhattan
(L. Doherty)
Stony Brook B
(E. Slota)
9a 12:55 PM Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight 1
Marietta
(K. Short)
Stony Brook A
(M. Sharp)
Scranton
(K. Burdick)
NY Maritime A
(C. Tanas)
10a 01:00 PM Womens HS JV 4+ Flight 1
Moorestown B
(O. Coffey)
Villa Joseph Marie A
(E. Iwasyk)
Great Valley B
(M. Gala)
Montgomery
(C. Roberts)
Institute of Notre Dame B
(M. Weitz)
Haddonfield B
(L. Mersky)
10b 01:05 PM Womens HS JV 4+ Flight 2
Moorestown A
(L. Nemmers)
PNRA/Mercer C
(A. Garry)
Institute of Notre Dame A
(M. Schneid)
10c 01:10 PM Womens HS JV 4+ Flight 3
PNRA/Mercer B
(E. Kosowski)
Villa Joseph Marie C
(K. Musial)
Walter Johnson B
(S. Kimmel)
Lower Merion
(G. McMullen)
Great Valley A
(M. Segarnick)
10d 01:15 PM Womens HS JV 4+ Flight 4
Haddonfield A
(G. Suarez)
Walter Johnson A
(T. Hicks)
Villa Joseph Marie B
(K. Kirshe)
PNRA/Mercer A
(C. Adams)
Mountain Lakes A
(K. Fabiano)
11a 01:20 PM Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1
Wilmington Youth A
(C. Baag)
Lower Merion
(m. kessler)
Whitemarsh
(L. DeFrancesco)
Maritime
(A. Johnson)
Mountain Lakes B
(A. Hermey)
11b 01:25 PM Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2
Wilmington Youth C
(R. Sood)
Newport
(A. Socha)
Mountain Lakes A
(C. James)
PNRA/Mercer
(D. Loverro)
South Jersey
(D. Rotchford)
Walter Johnson
(K. Yu)
11c 01:30 PM Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 3
Villa Joseph Marie
(M. Hobson)
Institute of Notre Dame
(C. Nilson)
Montgomery A
(M. Gilbert)
Wilmington Youth B
(M. Marchlik)
Doane Academy
(E. Mathews)
12a 01:35 PM Womens HS 4x Flight 1
Undine A
(M. Fischer)
Whitemarsh B
(A. Giongo)
South Jersey B
(H. Viviani)
Haddon Twp B
(Q. Johnston)
Whitemarsh D
(S. Hulme)
12b 01:40 PM Womens HS 4x Flight 2
South Jersey A
(H. Abdallah)
Whitemarsh C
(S. Scheuritzel)
Philadelphia Girls B
(J. Knight)
Navesink River
(E. Williams)
Elmwood
(e. iles)
Newport A
(L. Brancazio)
12c 01:45 PM Womens HS 4x Flight 3
Pegasus
(S. McLaughlin)
Newport B
(E. Moscoe)
Undine B
(A. Rosha)
Haddon Twp A
(G. Dengler)
South Jersey C
(E. Caton)
Whitemarsh A
(A. Ruck)
13 01:50 PM Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final
South Jersey
(M. Koelsch)
Haddonfield
(R. McDonnell)
PNRA/Mercer B
(K. Niva)
PNRA/Mercer A
(E. Aronson)
Harriton
(A. Sack)
Mount Saint Joseph
(K. Clement)
1 01:55 PM Mens HS Novice 8+ Final
Mountain Lakes
(a. germaine)
New Canaan B
(L. McLaren)
New Canaan A
(C. Whittaker)
South Jersey
(C. Tanas)
PNRA/Mercer A
(J. Rebak)
Holy Ghost Prep
(L. Huy)
14a 02:00 PM Mens HS JV 8+ Flight 1
Mountain Lakes B
(J. Adler)
St. Benedict's Prep
(I. Stradford)
St. Peters Prep B
(G. Santiago)
Wilmington Youth
(A. Malinowski)
Chaminade D
(B. Newton)
PNRA/Mercer B
(W. Shannon)
14b 02:05 PM Mens HS JV 8+ Flight 2
Christian Brothers
(J. Enright)
Mountain Lakes A
(P. Oram)
Chaminade C
(D. Macedo)
Moorestown
(J. Miller)
DeMatha B
(I. Young)
Great Valley
(N. Paolella)
14c 02:10 PM Mens HS JV 8+ Flight 3
Radnor
(D. Holtz)
Absegami A
(A. Reeder)
Walter Johnson
(G. Harper)
St. Peters Prep C
(W. Mchugh)
Chaminade A
(A. Morledge)
St. Joseph Prep B
(F. Coyne)
14d 02:15 PM Mens HS JV 8+ Flight 4
Chaminade E
(J. Heller)
Montgomery
(R. Conrad)
Absegami B
(J. Simon)
St. Peters Prep A
(S. Jennings)
New Canaan
(I. HOLMBERG)
14e 02:20 PM Mens HS JV 8+ Flight 5
Holy Ghost Prep
(W. Chapin)
DeMatha A
(M. Sloan)
PNRA/Mercer A
(C. Panfili)
Chaminade B
(D. Annunziato)
St. Joseph Prep A
(E. Geiger)
15 02:25 PM Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final
DeMatha
(P. Rogers)
Chaminade
(J. McDonald)
PNRA/Mercer
(D. Gajewski)
Christian Brothers
(E. Wicks)
St. Joseph Prep A
(M. Pagliaro)
Mountain Lakes
(M. Donnelly)
16a 02:30 PM Womens Collegiate Varsity 8+ Flight
Loyola A
(N. Lobo)
Binghamton A
(E. Toomey)
Loyola A
(M. Frauenheim)
Binghamton B
(M. Kern)
17a 02:35 PM Mens Collegiate Varsity 8+ Flight
Binghamton
(J. Espinosa)
Marietta A
(C. Metz)
Ithaca
(S. Cadoux)
Loyola
(S. Mollahan)
NY Maritime
(R. Higgins)
20a 02:40 PM Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight
Binghamton
(M. Seefeldt)
Loyola
(C. Little)
Scranton
(J. Christensen)
Stockton University
(A. Kilic)
21a 02:45 PM Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight
Ithaca B
(R. MacNaughton)
Binghamton
(J. Frank)
Loyola
(N. Peel)
Ithaca A
(T. Massam)
Manhattan
(L. Doherty)
NY Maritime
(C. Tanas)
23a 02:50 PM Mens HS JV 4+ Flight 1
Moorestown A
(J. Miller)
Radnor
(B. Meandro)
Mountain Lakes B
(P. Oram)
Haddonfield
(R. Falcione)
St. Peters Prep A
(M. Coacher)
Wilmington Youth
(L. du Pont)
23b 02:55 PM Mens HS JV 4+ Flight 2
Moorestown B
(G. Keifer)
Lower Merion B
(T. Velotta)
The Hun School B
(s. Zhang)
Great Valley A
(N. Paolella)
PNRA/Mercer C
(A. Sarafin)
The Hun School A
(H. Millington)
23c 03:00 PM Mens HS JV 4+ Flight 3
South Jersey B
(V. Colestock)
Lower Merion A
(N. Stach)
Great Valley B
(C. Biddle)
PNRA/Mercer B
(W. Shannon)
23d 03:05 PM Mens HS JV 4+ Flight 4
Christian Brothers
(C. deGersdorff)
Walter Johnson
(Z. Bowers)
Montgomery
(J. Foster)
Mountain Lakes A
(C. Gay)
St. Joseph Prep A
(C. McNamara)
23e 03:10 PM Mens HS JV 4+ Flight 5
PNRA/Mercer A
(A. Brodowski)
South Jersey A
(H. Powell)
St. Peters Prep B
(S. Gilhawley)
24a 03:15 PM Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1
Wilmington Youth
(m. sidlowski)
Walter Johnson A
(J. Puglisi)
Gunnery B
(K. Levesque-Olajide)
South Jersey B
(D. Mitnick)
24b 03:20 PM Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2
Great Valley
(N. Kolb)
DeMatha A
(B. Degnon)
Gunnery A
(M. Vogtland)
Mountain Lakes A
(C. Gay)
Eustace
(R. Console)
Montgomery B
(N. Murjikneli)
24c 03:25 PM Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 3
Montgomery A
(C. Rice)
DeMatha B
(G. Lins)
Whitemarsh
(Y. Wang)
Mountain Lakes B
(M. Tarka)
Radnor
(M. Koerwer)
24d 03:30 PM Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 4
Lower Merion
(Z. Kelz)
South Jersey A
(E. Bisco-Werner)
Holy Ghost Prep
(L. Huy)
Walter Johnson B
(B. Dietsche)
Doane Academy
(E. Williamson)
Moorestown
(G. Keifer)
25a 03:35 PM Mens HS 4x Flight 1
Pegasus
(A. Hogan)
Whitemarsh A
(D. Walkush)
New Canaan B
(A. Weissman)
Navesink River B
(N. Malizia)
South Jersey
(C. O'Neill)
25b 03:40 PM Mens HS 4x Flight 2
Whitemarsh B
(D. Wierzbicki)
Haddon Twp B
(E. Shuttleworth)
Navesink River A
(M. Ramirez)
New Canaan C
(Q. Daly)
Haddon Twp C
(J. Stech)
25c 03:45 PM Mens HS 4x Flight 3
New Canaan A
(A. Simoneau)
Haddon Twp A
(M. Weaver)
New Canaan D
(K. Daly)
Haddon Twp A
(M. Weller)
26 03:50 PM Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final
Christian Brothers A
(K. Wicklund)
Wilmington Youth A
(S. Donaldson)
South Jersey
(J. DiMarino)
Gunnery
(K. Kersanskas)
PNRA/Mercer A
(E. Kalfaian)
PNRA/Mercer B
(B. Stergion)
27a 03:55 PM Womens HS JV 8+ Flight 1
Haddonfield
(E. Placeholder9)
Villa Joseph Marie B
(J. Brady)
Mount Saint Joseph B
(C. Lawson)
Wilmington Youth
(C. Boettger)
Radnor B
(L. Fogel)
27b 04:00 PM Womens HS JV 8+ Flight 2
PNRA/Mercer C
(C. Adams)
Mount Saint Joseph A
(G. Morrow)
Radnor A
(O. Zenouzi)
Villa Joseph Marie A
(E. Iwasyk)
PNRA/Mercer A
(S. Tuder)
28a 04:05 PM Womens HS Novice 8+ Flight 1
Walter Johnson A
(K. Yu)
Villa Joseph Marie
(A. Pennett)
Eustace
(J. Wheeler)
PNRA/Mercer A
(L. Sudholz)
Lower Merion
(m. kessler)
28b 04:10 PM Womens HS Novice 8+ Flight 2
Moorestown
(S. Rho)
Haddonfield
(E. Hess)
Radnor A
(B. Dewitt)
PNRA/Mercer B
(D. Loverro)
New Canaan B
(E. Davies)
28c 04:15 PM Womens HS Novice 8+ Flight 3
Institute of Notre Dame
(M. Weitz)
PNRA/Mercer C
(E. Rodriguez)
Philadelphia City Rowing B
(K. Ratner)
Mountain Lakes
(K. Fabiano)
Walter Johnson B
(E. Renbaum)
New Canaan A
(A. Johnson)
28d 04:20 PM Womens HS Novice 8+ Flight 4
Pegasus
(A. Chakraborty)
Radnor B
(L. Shieh)
Philadelphia City Rowing A
(S. French)
Whitemarsh
(E. Thompson)
Maritime
(A. Tucci)
29 04:25 PM Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final
Mount Saint Joseph C
(N. Hogan)
Mount Saint Joseph A
(K. Healy)
PNRA/Mercer B
(S. Craver)
PNRA/Mercer A
(E. Aronson)
Mount Saint Joseph B
(L. Vesey)
Moorestown
(K. Sims)