2015 Bill Braxton Memorial Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 09:15 AM Womens HS 2x Flight 1
Cooper TC B
(L. Lee)
Newport RC B
(E. Schuessler)
Rye HS A
(E. Kinstel)
Coventry Rowing
(L. Edleman)
Philadelphia Girls C
(R. Anthony)
1b 09:21 AM Womens HS 2x Flight 2
Philadelphia Girls A
(G. D'Arcangelo)
Haddon Twp
(E. Clemens)
Manhasset High School
(E. Desousa)
Atlantic County
(C. Doyle)
1c 09:27 AM Womens HS 2x Flight 3
Newport RC A
(L. Holden)
Cooper TC A
(M. Koelsch)
Rye HS B
(S. Doyle)
Philadelphia Girls B
(A. Rosha)
Westfield
(A. Koglin)
2a 09:33 AM Mens HS 2x Flight 1
Coventry Rowing A
(J. Wierzbicki)
Haddon Twp
(L. Brown)
Newport RC A
(R. Blecher)
New Canaan Crew
(J. Tucker)
2b 09:39 AM Mens HS 2x Flight 2
Westfield C
(L. Koglin)
Greenwich Crew C
(D. Papes)
Newport RC B
(C. Horvath)
2c 09:45 AM Mens HS 2x Flight 3
Rye HS A
(A. Rudolph-Math)
Westfield B
(K. Currie)
Greenwich Crew A
(T. Webb)
Greenwich Crew B
(R. Lombardi)
2d 09:51 AM Mens HS 2x Flight 4
Lower Merion
(H. McHenry)
Cooper TC
(C. O'Neil)
Rye HS B
(T. Clickner)
3 09:57 AM Womens 4+ Flight
Richard Stockton
(K. Kershbaumer)
Loyola A
(E. Papadatos)
Binghamton B
(N. Quiroz)
Loyola B
(G. Capone)
Binghamton A
(C. O'Malley)
Philadelphia
(M. Gonzalez Romero)
4a 10:03 AM Mens 4+ Flight 1
Ithaca B
(M. Halliday)
Loyola B
(r. brown)
Temple C
(J. Case)
Binghamton B
(M. Christian)
NY Maritime A
(w. delone)
4b 10:09 AM Mens 4+ Flight 2
Loyola A
(R. Moore)
Binghamton A
(F. Ostrander)
Temple A
(V. DiPentino)
Ithaca C
(S. Bocciolatt)
Stony Brook
(B. Dufresne)
4c 10:15 AM Mens 4+ Flight 3
NY Maritime B
(D. Albert)
Scranton
(K. Steinke)
Temple B
(T. Robbins)
Ithaca A
(A. Erskine)
Manhattan
(J. Lee)
5 10:21 AM Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight
Richard Stockton
(K. Tarantino)
Loyola
(l. lane)
Stony Brook
(A. Rubino)
Philadelphia
(K. Miller)
Binghamton
(B. Fitzpatrick)
Scranton
(L. Tedeschi)
6a 10:27 AM Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight 1
Temple B
(R. Hartman)
Stony Brook B
(J. Sternbach)
Scranton
(M. Amodio)
NY Maritime
(e. gekakis)
6b 10:33 AM Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight 2
Stony Brook A
(S. Gupta)
Temple A
(S. Gennaro)
Ithaca
(D. Kershaw)
Manhattan
(j. ginnane)
10a 10:39 AM Womens HS Novice 4+ Flight 1
Institute of Notre Dame A
(C. Smith)
Philadelphia City Rowing B
(L. Iodice)
New Canaan Crew
(J. Cassara)
Gunnery
(M. Senich)
Radnor B
(C. Dressel)
10b 10:45 AM Womens HS Novice 4+ Flight 2
Cooper TC
(M. Cicha)
Radnor A
(A. Marshall)
Rye HS
(N. Storey)
Lower Merion
(E. Nates)
Doane Academy
(M. Bush)
10c 10:51 AM Womens HS Novice 4+ Flight 3
Philadelphia City Rowing A
(O. Musselman)
Wilmington Youth
(E. Katz)
Institute of Notre Dame B
(A. Savoy)
Newport RC
(E. Toy)
Mountain Lakes
(E. Thomson)
11a 10:57 AM Womens HS 4x Flight 1
Maritime A
(A. MacNeal)
Newport RC
(R. Carr)
New Canaan Crew A
(G. Walker)
Westfield B
(I. D'Olier-Lees)
Haddon Twp
(K. Shuttleworth)
11b 11:03 AM Womens HS 4x Flight 2
Westfield A
(A. Koglin)
Cooper TC
(E. Patragnoni)
Rye HS
(S. Doyle)
Maritime B
(A. Straight)
New Canaan Crew B
(C. Martin)
12 11:09 AM Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final
Gunnery A
(A. Madow)
PNRA/Mercer B
(M. Barkenbush)
PNRA/Mercer A
(K. Hickey)
Wilmington Youth A
(T. Beardell)
Cooper TC
(E. Aronson)
Greenwich Crew B
(C. Boylan)
13a 11:15 AM Mens HS JV 8+ Flight 1
Greenwich Crew A
(M. Matejak)
Moorestown HS/Rowing A
(A. Gaffney)
Rye HS A
(A. Farres Centeno)
Walter Johnson
(A. Boudabbous)
Haddonfield Crew A
(M. Van Buskirk)
Mountain Lakes A
(B. Ruehle)
13b 11:21 AM Mens HS JV 8+ Flight 2
Greenwich Crew B
(C. Li)
Haddonfield Crew B
(A. Small)
Moorestown HS/Rowing B
(T. Begley)
St. Peters Prep C
(C. Casiano)
Christian Brothers
(P. Hegel)
Fordham Prep B
(J. Ringelstein)
13c 11:27 AM Mens HS JV 8+ Flight 3
Philadelphia City Rowing
(J. Cartagena)
Chaminade A
(B. Addeo)
Radnor A
(j. cameron)
Greenwich Crew C
(B. Anderson)
St. Peters Prep A
(C. Lerner)
13d 11:33 AM Mens HS JV 8+ Flight 4
PNRA/Mercer C
(D. Furtak)
Fordham Prep A
(C. PADILLA)
Chaminade B
(J. weggeland)
Greenwich Crew D
(T. Massam)
Rye HS B
(D. Senkiw)
St. Benedict's Prep A
(A. Lemus)
13e 11:39 AM Mens HS JV 8+ Flight 5
Mountain Lakes B
(C. Mantione)
Mainland
(E. Hegenbart)
St. Benedict's Prep A
(P. Jimenez)
Radnor B
(W. McGee)
St. Peters Prep B
(R. Ramos)
Mountain Lakes C
(A. Charney)
13f 11:45 AM Mens HS JV 8+ Flight 6
Manhasset High School
(A. Raimondi)
PNRA/Mercer B
(B. Karp)
Wilmington Youth
(M. Williamson)
Chaminade C
(R. Herbrich)
Whitman Crew
(N. Mole)
14a 12:21 PM Mens HS Novice 8+ Flight 1
Radnor B
(Z. Taylor)
Mainland
(R. Silbert)
St. Peters Prep
(R. Ramos)
St. Benedict's Prep
(O. de Leon)
Christian Brothers B
(S. Ridoux)
Holy Ghost Prep A
(Z. Geiser)
14b 12:27 PM Mens HS Novice 8+ Flight 2
Eustace
(J. Mueller)
Maritime
(D. Loginsky)
PNRA/Mercer C
(A. Vaughey)
New Canaan Crew B
(N. Adams)
Fordham Prep C
(J. Carcano IV)
14c 12:33 PM Mens HS Novice 8+ Flight 3
Holy Ghost Prep B
(M. Vigliotti)
Fordham Prep D
(M. Trombetta)
Archbishop Carroll
(F. Jacobs IV)
PNRA/Mercer B
(M. Ayodele)
Chaminade B
(J. Plumeri)
Rye HS
(C. Mullane)
14d 12:39 PM Mens HS Novice 8+ Flight 4
Manhasset High School
(G. Menke)
Chaminade A
(C. Gorton)
PNRA/Mercer A
(J. saladino)
Fordham Prep A
(J. Cunningham)
Philadelphia City Rowing
(C. Petty-Joyner)
14e 12:45 PM Mens HS Novice 8+ Flight 5
New Canaan Crew A
(M. D'Agositno)
Christian Brothers A
(A. Baker)
Lower Merion
(E. Goldstein)
Wilmington Youth
(S. Donaldson)
Fordham Prep B
(J. Menta)
15 12:51 PM Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final
PNRA/Mercer A
(J. Fleurial)
Montclair
(K. Coplan)
Fordham Prep A
(M. Ptucha)
Chaminade A
(R. Shelley)
Greenwich Crew
(C. Korzendorfer)
Whitman Crew
(J. Young)
16 12:57 PM Womens Collegiate Varsity 8+ Flight
Philadelphia
(R. Tobinus)
Binghamton
(L. Holt)
19 12:57 PM Mens Collegiate JV 8+ Flight
Scranton
(N. Hughes)
Ithaca
(D. Kershaw)
17a 01:03 PM Mens Collegiate Varsity 8+ Flight 1
Temple B
(H. Devine)
Loyola
(J. Bohen)
NY Maritime
(w. delone)
Ithaca
(A. Martin)
17b 01:09 PM Mens Collegiate Varsity 8+ Flight 2
Temple A
(S. Gennaro)
Binghamton
(M. Christian)
Marietta College
(J. Gleim)
Colgate
(J. Manzi)
20a 01:45 PM Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight 1
Scranton
(S. Lynch)
Philadelphia
(L. Healy)
Binghamton A
(R. Annese)
Manhattan A
(L. Piccorelli)
20b 01:51 PM Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight 2
Manhattan B
(H. Nightingale)
Loyola
(N. Lobo)
Binghamton B
(A. Greenyer)
21a 01:57 PM Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight 1
Temple A
(A. James)
Ithaca
(N. Cahill)
Loyola B
(j. Ellis)
Binghamton B
(L. Costa)
21b 02:03 PM Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight 2
Loyola A
(r. elliott)
Temple B
(M. Meyers)
Binghamton A
(K. Batzinger)
Colgate
(C. Tansey)
22 02:09 PM "Dad Vail" Mens Ltwt 8+ (Bill Braxton Memorial Cup) Flight
Temple
(V. DiPentino)
NY Maritime
(D. Albert)
28a 02:15 PM Mens HS Novice 4+ Flight 1
Mountain Lakes A
(j. manahan)
St. Benedict's Prep
(J. Pereira)
Wilmington Youth A
(S. Donaldson)
Manhasset High School
(M. Canino)
Radnor
(K. Ryan)
28b 02:21 PM Mens HS Novice 4+ Flight 2
Cooper TC
(P. Nary)
Gunnery
(W. O'Connor)
St. Peters Prep
(J. Ponterdolph)
Wilmington Youth B
(W. Donovan)
Coventry Rowing
(T. Hansen)
29a 02:27 PM Mens HS 4x Flight 1
New Canaan Crew D
(N. Yika)
Greenwich Crew B
(V. Kymal)
New Canaan Crew A
(K. Fanning)
Haddon Twp A
(L. Brown)
Rye HS C
(J. Dailey)
Coventry Rowing
(A. Edleman)
29b 02:33 PM Mens HS 4x Flight 2
Westfield C
(J. Newhard)
New Canaan Crew B
(R. Carpenter)
Haddon Twp B
(A. Fleming)
Rye HS A
(A. Rudolph-Math)
Westfield A
(J. Hindes)
29c 02:39 PM Mens HS 4x Flight 3
Westfield B
(T. McAuliffe)
New Canaan Crew C
(N. Phelps)
Rye HS B
(A. Farres Centeno)
Greenwich Crew A
(R. Lombardi)
Cooper TC
(L. Young)
30 02:45 PM Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final
Cooper TC A
(J. Raab)
Gunnery A
(W. O'Connor)
Christian Brothers A
(D. Hutzley)
Mountain Lakes
(A. Byrdak)
PNRA/Mercer A
(K. Borup)
Christian Brothers B
(M. Cofone)
31a 02:51 PM Womens HS JV 8+ Flight 1
Mount Saint Joseph B
(M. Mulligan)
Philadelphia City Rowing
(H. Sdao)
Radnor B
(C. Mulder)
Walter Johnson
(A. Birgin)
Greenwich Crew A
(I. Rose)
Wilmington Youth A
(M. Hoeschel)
31b 02:57 PM Womens HS JV 8+ Flight 2
Manhasset High School
(a. crewe)
Coventry Rowing A
(J. Smith)
Greenwich Crew B
(C. Boylan)
Archbishop Carroll
(K. Carlin)
Wilmington Youth B
(M. Zutshi)
31c 03:03 PM Womens HS JV 8+ Flight 3
Radnor A
(R. Modell)
Haddonfield Crew A
(S. Murphy)
Greenwich Crew C
(N. Ducret)
Mount Saint Joseph A
(S. ALTOMARE)
31d 03:09 PM Womens HS JV 8+ Flight 4
Coventry Rowing B
(K. Schell)
Haddonfield Crew B
(J. Sky)
Mountain Lakes
(K. Abbott)
PNRA/Mercer
(I. Roemer)
Rye HS
(L. Pell)
32a 03:15 PM Womens HS Novice 8+ Flight 1
Radnor
(C. Dressel)
PNRA/Mercer B
(K. Frawley)
Philadelphia City Rowing
(O. Musselman)
Bonner/Prendergast
(M. Nestel)
Archbishop Carroll
(M. Dougherty)
32b 03:21 PM Womens HS Novice 8+ Flight 2
Lower Merion
(E. Nates)
Cooper TC
(M. Cicha)
PNRA/Mercer A
(N. Singh)
Mountain Lakes
(j. torch)
Institute of Notre Dame
(C. Smith)
32c 03:27 PM Womens HS Novice 8+ Flight 3
New Canaan Crew
(A. Meli)
Manhasset High School A
(M. Moreira)
PNRA/Mercer D
(A. McAleer)
Eustace
(K. Warner)
Wilmington Youth
(F. Gorman)
32d 03:33 PM Womens HS Novice 8+ Flight 4
Rye HS
(N. Storey)
PNRA/Mercer C
(O. Intartaglia)
Maritime
(A. Hall)
Manhasset High School B
(S. Hill)
33 03:39 PM Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final
PNRA/Mercer A
(K. Hickey)
Greenwich Crew
(D. DeVore)
Manhasset High School A
(E. Gillis)
Mount Saint Joseph A
(E. McGreevey)
Merion Mercy
(K. Farrell)
Mount Saint Joseph B
(J. Comerford)