2018 Bayada Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1 09:00 AM PR3 Mix 4+ Final
Three Rivers
(D. Rosen)
Three Rivers/Philadelphia Adaptive/Sportable/West Side RC [Composite]
(J. Heberlein)
Capital/OK Natl Training Center [Composite]
(D. Longo)
2 09:15 AM Rec PR1/PR2 2x Mens Final
Philadelphia Adaptive
(D. Thornton)
Philadelphia Adaptive
(R. Howard)
Philadelphia Adaptive
(D. Wheeler)
3 09:15 AM Rec PR1/PR2 2x Womens Final
Philadelphia Adaptive
(S. Ongirski)
Philadelphia Adaptive
(M. Wheeler)
4 09:30 AM PR1 M1x Final
Philadelphia Adaptive
(M. Feldman)
Holyoke Rows
(J. Brooks)
Capital
(S. Franks)
Sportable
(J. Sloan)
5 09:30 AM PR1 1x Womens Final
Row New York
(K. Valdez)
6 09:45 AM Composite PR2 M 2x Final
Capital
(S. Anderson)
Three Rivers
(J. Brown)
Three Rivers
(G. Zeobvitz)
Three Rivers
(J. Leckenby)
Sportable
(C. Largo)
7 10:00 AM Rec PR3 M 2x Age AA-A Final
Philadelphia Adaptive
(W. Leatherwood)
Row New York
(E. Navarro)
Philadelphia Adaptive/Upper Merion [Composite]
(C. Artur)
8 10:00 AM PR3 W 2x Age A-C Final
Lake Sunapee
(A. Coviello)
Philadelphia Adaptive
(B. Davis)
Row New York
(J. Salas)
9 10:15 AM PR3 1x Mens Age A-B Final
Athletes w/o Limits
(M. Worley)
Capital
(D. Longo)
Athletes w/o Limits
(B. Worley)
Philadelphia Adaptive
(B. Keys)
10 10:15 AM Composite PR2 2x Womens Final
Medstar NRH
(L. Bow)
Philadelphia Adaptive
(M. Jones)
11 10:30 AM Composite PR1 M 2x Final
Philadelphia Adaptive
(W. Chemets)
13 10:30 AM Rec+ class 3 ID M 2x Junior Final
Athletes w/o Limits
(V. D'Souza)
Athletes w/o Limits
(D. Gulyn)
Row New York
(W. Cheung)
18 10:45 AM Rec+ (class 3) PR2 M 1x Final
Three Rivers
(J. Brown)
Three Rivers
(G. Zeobvitz)
19 10:45 AM ID M 1x Youth Final
Athletes w/o Limits
(J. Garcia)
Athletes w/o Limits
(L. Arnold)
Athletes w/o Limits
(C. Montrose)
12 11:00 AM PR3 M 2x Age D+ Final
Capital
(C. Linderman)
Philadelphia Adaptive
(S. Anderson)
Upper Merion/Philadelphia Adaptive [Composite]
(M. Ahmie)
16 11:15 AM PR2 M 1x Final
Sportable
(E. Bondeson)
Capital
(K. Marrs)
OK Natl Training Center
(J. Williams)
14 11:30 AM Composite PR3 2x Mens Cat F+ Final
St. Joe's Prep/Philadelphia Adaptive [Composite]
(J. Doughty)
Philadelphia Adaptive
(J. Loudon)
Capital
(H. Quayle)
Philadelphia Adaptive
(H. Gallagher)
Capital
(D. Onafeko)
15 11:45 AM Rec PR3 2x Womens Final
Holyoke Rows
(K. Saunders)
Holyoke Rows
(C. Elderkin)
Philadelphia Adaptive
(L. Gherardi)
17 12:30 PM Racing Invitational PR2/PR3 1x Final
Capital
(K. Marrs)
Sarasota
(B. Mitchell)
Capital
(D. Longo)
Capital
(M. Rajnic)
20 12:45 PM PR3 VI W 1x Final
Holyoke Rows
(B. Black)
Three Rivers
(T. Williams)
Three Rivers
(T. Swiantek)
Three Rivers
(N. Leverett)
27 01:15 PM PR3 W 1x Final
Capital
(M. Rajnic)
Capital
(S. Davies)
21 01:15 PM PR2 M 2x Final
Capital
(S. Franks)
Brooks
(S. Wilson)
22 01:15 PM PR3 M 2x Final
Philadelphia Adaptive
(J. Heberlein)
Athletes w/o Limits
(B. Worley)
23 01:30 PM Composite PR3 2x Womens Final
Medstar NRH
(S. Smith)
Three Rivers
(R. Gniewkowski)
Three Rivers
(J. Murray)
Three Rivers
(K. McCarthy)
24 01:45 PM Composite ID M 2x Final
Athletes w/o Limits
(J. Garcia)
Athletes w/o Limits
(C. Montrose)
Row New York
(W. Choe)
Row New York
(S. Ho)
Athletes w/o Limits
(L. Arnold)
25 02:00 PM PR3 M 1x Final
Brooks
(J. Howe)
Sportable
(G. Melder)
West Side RC
(J. Heberlein)
26 02:15 PM PR2 2x Mixed/Mens Final
Holyoke Rows
(B. Kidston)
Three Rivers
(D. Rosen)
Capital
(M. Rajnic)
Athletes w/o Limits/Sarasota [Composite]
(M. Worley)
Athletes w/o Limits/Medstar NRH [Composite]
(S. Smith)