2017 Bayada Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1 08:00 AM PR3 1x Mens Cat A Final
Athletes w/o Limits
(M. Worley)
Capital
(D. Longo)
Philadelphia Adaptive
(B. Keys)
Athletes w/o Limits
(B. Worley)
Capital
(D. Onafeko)
2 08:15 AM PR3 1x Mens Cat B+ Final
West Side RC
(J. Heberlein)
Jacksonville
(J. Howe)
Richmond
(G. Melder)
3 08:30 AM Composite PR3 2x Junior Mens Final
Philadelphia Adaptive
(J. Doughty)
Athletes w/o Limits
(J. Garcia)
Row New York
(W. Choe)
Row New York
(G. Perez)
4 08:45 AM Rec PR3 2x Mens Final
Philadelphia Adaptive
(S. Anderson)
Athletes w/o Limits
(D. Gulyn)
Philadelphia Adaptive
(M. Ahmie)
Athletes w/o Limits
(B. McGann)
Philadelphia Adaptive
(C. Artur)
5 09:00 AM PR3 1x Womens Cat AA-E Final
Capital
(M. Rajnic)
Holyoke Rows
(R. Rhiney)
Three Rivers
(T. Swiantek)
Athletes w/o Limits
(K. Crean)
6 09:15 AM PR3 1x Womens Cat F+ Final
Three Rivers
(E. Shepherd)
Capital
(C. Davis)
Longmont
(K. Stokely)
7 09:30 AM Rec PR1 2x Mens Final
Philadelphia Adaptive
(D. Wheeler)
Philadelphia Adaptive
(D. Thornton)
8 09:30 AM Rec PR1 2x Womens Final
Row New York
(K. Valdez)
Philadelphia Adaptive
(B. Clarke)
Philadelphia Adaptive
(M. Wheeler)
Row New York
(K. Nicolakis)
9 09:45 AM PR1 1x Mens Cat F+ Final
Holyoke Rows
(J. Brooks)
Richmond
(R. Gold)
10 09:45 AM PR1 1x Mens Cat C-D Final
Philadelphia Adaptive
(B. Culp)
Capital
(J. Tezak)
Capital
(S. Franks)
Philadelphia Adaptive
(M. Feldman)
11 10:00 AM PR1 1x Womens Final
Richmond
(T. Roberts)
Medstar NRH
(H. Smith)
12 10:15 AM Rec PR2 2x Mens Final
Philadelphia Adaptive
(R. Howard)
Philadelphia Adaptive
(C. Valentino)
13 10:15 AM Rec PR2 2x Womens Final
Philadelphia Adaptive
(C. Rouse)
Greater Miami RC
(B. Crenshaw)
Philadelphia Adaptive
(S. Ongirski)
14 10:30 AM PR2 1x Womens Final
Medstar NRH
(L. Bow)
Rockland
(C. Landis)
Sarasota
(B. Mitchell)
15 10:45 AM PR2 1x Mens Final
Capital
(K. Marrs)
Richmond
(E. Bondeson)
Three Rivers
(G. Zeobvitz)
Three Rivers
(J. Brown)
16 11:00 AM Rec PR3 2x Womens Final
Philadelphia Adaptive
(L. Gherardi)
Athletes w/o Limits
(L. Lecce)
Holyoke Rows
(C. Elderkin)
Lake Sunapee
(A. Coviello)
Philadelphia Adaptive
(B. Davis)
17 11:15 AM PR3 2x Mens Final
Jacksonville/Brooks [Composite]
(J. Howe)
Capital
(D. Onafeko)
Rockland
(J. Daine)
Athletes w/o Limits
(M. Worley)
18 12:30 PM PR3 1x Mens Cat AA Final
Athletes w/o Limits
(J. Garcia)
Athletes w/o Limits
(V. D'Souza)
Athletes w/o Limits
(J. Boatner)
19 12:45 PM Composite PR3 2x Mens Cat F+ Final
Philadelphia Adaptive
(J. Loudon)
Capital
(C. Linderman)
20 01:00 PM PR3 2x Womens Final
Halifax RA/Longmont [Composite]
(A. Medlar)
Three Rivers
(E. Shepherd)
21 01:00 PM PR3 2x Mixed Final
Holyoke Rows/West Side RC [Composite]
(J. Heberlein)
Athletes w/o Limits
(B. Worley)
Three Rivers
(P. Michaud)
Capital
(M. Rajnic)
22 01:15 PM Composite PR2 2x Mens Final
Capital
(S. Anderson)
Three Rivers
(J. Brown)
Three Rivers
(G. Zeobvitz)
23 01:30 PM Composite PR3 2x Mens Cat AA-C Final
Capital
(D. Onafeko)
Row New York
(E. Navarro)
Athletes w/o Limits
(J. Boatner)
Athletes w/o Limits
(V. D'Souza)
Three Rivers
(B. Molcan)
Philadelphia Adaptive
(H. Gallagher)
24 01:45 PM Composite PR3 2x Womens Final
Three Rivers
(R. Gniewkowski)
Rockland
(G. Gonzalez)
Athletes w/o Limits
(K. Crean)
Medstar NRH
(S. Smith)
25a 02:00 PM PR3 4+ Mixed Final 1
Three Rivers/West Side RC/Capital [Composite]
(D. Onafeko)
Capital/Jacksonville/Longmont [Composite]
(D. Longo)
26 02:15 PM Composite PR2 2x Womens Final
Brooks
(S. Wilson)
Philadelphia Adaptive
(M. Jones)
Medstar NRH
(L. Bow)
27 02:30 PM PR2 2x Mixed/Mens Final
Rockland/Medstar NRH [Composite]
(H. Smith)
Rockland
(R. Gold)
Capital
(S. Franks)
25b 02:45 PM PR3 4+ Mixed Final 2
Three Rivers
(D. Rosen)
Three Rivers/Richmond/Rockland [Composite]