2015 Bayada Regatta

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1 08:00 AM LTA 2x Mens Final
Delta/Cleveland [Composite]
(R. Stidham)
West Side RC
(A. McLellan)
Capital
(C. Linderman)
3 08:15 AM LTA 2x Mixed Final
Medstar NRH/Athletes w/o Limits [Composite]
(B. Worley)
Row New York
(D. Zwick)
Three Rivers
(E. Shepherd)
4 08:30 AM Recreational LTA 2x Mens Final
Philadelphia Adaptive
(W. Leatherwood)
Philadelphia Adaptive
(C. Artur)
Philadelphia Adaptive
(J. Loudon)
Philadelphia Adaptive
(A. Pesci)
Philadelphia Adaptive
(E. Goodrich)
5a 08:45 AM TA 1x Womens Heat 1
Capital
(S. Davies)
Holyoke Rows
(J. Whitney)
Holyoke Rows
(B. Tanner)
Delta
(R. Tappero)
Long Beach
(L. Goodkind)
5b 09:00 AM TA 1x Womens Heat 2
Row New York
(M. Bornias)
Row New York
(J. DeLaRosa)
South Orlando
(M. Bronstein)
Chicago
(D. Helt)
6 09:15 AM Adaptive Novice LTA 2x Womens Final
Row American Hamilton
(E. Barkley)
Three Rivers
(C. Buchanan-Smith)
Philadelphia Adaptive
(J. DiSanti)
7 09:30 AM Recreational LTA 2x Womens Final
Philadelphia Adaptive
(M. Seelaus)
Philadelphia Adaptive
(B. Davis)
Philadelphia Adaptive
(L. Gherardi)
Lake Sunapee
(A. Coviello)
8 09:45 AM LTA 1x Mens Final
Three Rivers
(E. Mariani)
West Side RC
(A. McLellan)
Philadelphia Adaptive
(B. Keys)
Cleveland
(R. Stidham)
Delta
(V. Washington)
Capital
(D. Longo)
9 10:00 AM AS 1x Mens Final
Three Rivers
(B. McCormick)
Philadelphia Adaptive
(B. Culp)
Medstar NRH
(D. Ahr)
Miami Beach RC
(L. Amaro)
Capital
(S. Franks)
Philadelphia Adaptive
(J. Kerr)
10 10:15 AM Adaptive Novice TA 2x Mens Final
Three Rivers
(J. Leckenby)
Three Rivers
(G. Zeobvitz)
South Orlando
(J. Roudash)
Greater Columbus
(J. Fish)
11 10:30 AM Recreational TA 2x Mens Final
Philadelphia Adaptive
(R. Howard)
Philadelphia Adaptive
(D. Thornton)
12 10:30 AM Recreational TA 2x Womens Final
Philadelphia Adaptive
(S. Ongirski)
13 10:45 AM LTA 1x Womens Final
Philadelphia Adaptive
(T. Kubiak)
Philadelphia Adaptive
(M. Wheeler)
Holyoke Rows
(R. Rhiney)
Medstar NRH
(M. Martinez)
Row American Hamilton
(E. Barkley)
14 11:00 AM Adaptive Novice TA 2x Mixed Final
Philadelphia Adaptive
(M. Jones)
15 11:00 AM Adaptive Novice TA 2x Womens Final
Philadelphia Adaptive
(D. Atkins)
South Orlando
(M. Bronstein)
Row American Hamilton
(K. Moeller)
Three Rivers
(J. Constantin)
16 11:15 AM Recreational AS 2x Mens Final
Philadelphia Adaptive
(B. Beck)
Philadelphia Adaptive
(D. Wheeler)
17 11:15 AM Recreational AS 2x Womens Final
Philadelphia Adaptive
(C. McLaughlin)
Philadelphia Adaptive
(B. Clarke)
Philadelphia Adaptive
(M. Wheeler)
18 11:30 AM Adaptive Novice AS 2x Mens Final
Medstar NRH
(M. Meuser)
Three Rivers
(B. McCormick)
19 11:45 AM AS 1x Womens Final
Capital
(S. Korac)
South Orlando
(L. Schwanger)
20 01:00 PM TA 1x Womens Final
Holyoke Rows
(B. Tanner)
Long Beach
(L. Goodkind)
Chicago
(D. Helt)
South Orlando
(M. Bronstein)
Delta
(R. Tappero)
21 01:15 PM AS 1x Mens Masters (>40) Final
Holyoke Rows
(J. Brooks)
Capital
(J. Tezak)
Philadelphia Adaptive
(M. Feldman)
22 01:15 PM AS 1x Mens Juniors (<24) Final
Cleveland
(J. Egnor)
23 01:30 PM Composite ID 2x Mens Final
Athletes w/o Limits
(J. Boatner)
Athletes w/o Limits
(B. McGann)
Athletes w/o Limits
(V. D'Souza)
Athletes w/o Limits
(J. Garcia)
Athletes w/o Limits
(B. Worley)
24 01:30 PM Composite ID 2x Womens Final
Row American Hamilton
(J. Baker)
25 01:45 PM TA 1x Mens Final
Greater Columbus
(J. Fish)
Mohawk
(I. French)
Capital
(K. Marrs)
South Orlando
(J. Roudash)
Three Rivers
(J. Leckenby)
26 02:00 PM Adaptive Novice LTA 2x Mens Final
Philadelphia Adaptive
(H. Gallagher)
Delta
(M. Gonzales)
Row American Hamilton
(W. Fry)
Philadelphia Adaptive
(D. Lopes)
27 02:15 PM LTA1VI 1x Womens GUIDED Final
Holyoke Rows
(B. Black)
Three Rivers
(T. Swiantek)
Three Rivers
(N. Leverett)
29 02:45 PM AS 2x Mens Final
Miami Beach RC
(L. Amaro)
30 02:45 PM AS 2x Mixed Final
Medstar NRH
(D. Ahr)
31 02:45 PM TA 2x Womens Final
Row New York
(M. Bornias)
Row American Hamilton/Long Beach [Composite]
(K. Moeller)
32 03:00 PM ID 1x Mens Final
Athletes w/o Limits
(J. Boatner)
Athletes w/o Limits
(V. D'Souza)
Athletes w/o Limits
(J. Garcia)
Athletes w/o Limits
(B. Worley)
33 03:15 PM Composite LTA-VI 2x Mens Final
Capital
(D. Onafeko)
Three Rivers
(E. Mariani)
34 03:15 PM Composite LTA-VI 2x Womens Final
Three Rivers
(R. Gniewkowski)
Holyoke Rows
(V. Koutropas)
35 03:30 PM TA 2x Mixed Final
Capital
(K. Marrs)
Holyoke Rows
(B. Tanner)
South Orlando
(L. Schwanger)
Delta/Mohawk [Composite]
(I. French)
South Orlando/Brooks [Composite]
(M. Miller)
Miami Beach RC
(D. Helt)
36 03:45 PM Composite LTA 4+Mixed Final
Three Rivers
(N. Leverett)
Halifax RA/Cleveland/Row New York [Composite]
(M. Rajnic)