2019 5th Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 09:00 AM Boys Gig/Novice 1x Flight 1
Episcopal
(B. Konopka)
Malvern Prep
(J. Crowley)
Holy Spirit
(R. Passetti)
Boys' Latin
(E. Nwalipenja)
1b 09:05 AM Boys Gig/Novice 1x Flight 2
Bonner Prendergast
(A. Wiercioch)
Upper Merion
(R. Menke)
Haddon Township
(S. Weller)
Strath Haven
(C. Chapman)
4a 09:10 AM Boys Freshman 4+ Flight
Father Judge
(V. Astuto)
Mainland
(S. Fisher)
Seton Hall Prep
(L. Freijomil)
Haverford
(J. Zhang)
Fordham Prep
(A. Tully)
6a 09:15 AM Boys Novice 4x Flight 1
Atlantic City
(Y. Khan)
Wyoming Seminary
(F. Williamson)
Penn Charter
(H. Price)
Haverford A
(P. Dixit)
6b 09:20 AM Boys Novice 4x Flight 2
Conestoga
(G. Margossian)
Haverford B
(G. Spahr)
Roman Catholic
(D. Tran)
Germantown Friends
(N. Fireman)
7a 09:25 AM Boys Freshman 4x Flight 1
Conestoga
(W. Riggs)
Ridgewood
(B. Lintner)
Springside Chestnut Hill B
(T. Tasman)
Roman Catholic
(E. Walsh)
7b 09:30 AM Boys Freshman 4x Flight 2
Haverford
(J. Brewington)
Springside Chestnut Hill A
(J. Stephenson)
Haddon Township
(T. Sheehan)
Devon Prep
(M. Gaetano)
14a 09:35 AM Boys Ltwt 2x Flight 1
Shipley
(B. MacDonald)
Malvern Prep
(C. Munyan)
Germantown Friends A
(R. Allon)
Roman Catholic
(J. Cepis)
14b 09:40 AM Boys Ltwt 2x Flight 2
Niskayuna
(E. Conrad)
Germantown Academy
(W. James)
Germantown Friends B
(A. Kulkarni)
Haverford
(B. Christopher)
15a 09:45 AM Boys Ltwt 4+ Flight 1
Haverford
(B. Williams)
Kearny
(E. Adames)
Vineland
(C. Garcia)
North Arlington
(M. Skora)
15b 09:50 AM Boys Ltwt 4+ Flight 2
Nutley
(D. Campbell)
Christian Brothers
(Z. Kramer)
Charter School of Wilmington
(J. Dietz)
16a 09:55 AM Boys Ltwt 4x Flight
Shipley
(G. Kelly)
Ridgewood
(K. Shattuck)
Springside Chestnut Hill
(E. Cunningham)
Malvern Prep
(C. Delaney)
Roman Catholic
(O. McLoone)
17a 10:00 AM Boys Ltwt 8+ Flight
Radnor
(J. Frishman)
St. Joseph's Prep
(P. McNamara)
La Salle
(T. DeLuca)
St. Augustine
(J. Garcia)
18a 10:05 AM Boys 2nd 8+ Flight 1
La Salle
(D. Horan)
St. Albans
(G. Grigorian)
Absegami A
(M. Daniels)
Ocean City
(G. Bower)
St. Joseph's Prep
(C. Warwick)
18b 10:10 AM Boys 2nd 8+ Flight 2
Jesuit College Prep
(C. Landry)
St. Augustine
(C. Schiela)
Absegami B
(M. Awad)
Mainland
(A. Richards)
19a 10:15 AM Boys Varsity 1x Flight 1
Bonner Prendergast A
(A. Pietrewicz)
La Salle
(J. Wilbur)
Radnor
(Z. Taylor)
Germantown Friends
(A. Sandroni)
George Washington
(N. Roberts)
Springside Chestnut Hill
(J. Xin)
19b 10:20 AM Boys Varsity 1x Flight 2
Bonner Prendergast B
(D. Dougherty)
Sparta
(F. Holovacs)
Roman Catholic
(J. Gorman)
Don Bosco Prep
(W. LaMotta)
19c 10:25 AM Boys Varsity 1x Flight 3
Owen J Roberts
(J. Vallino)
Germantown Academy
(D. Walkush)
Bonner Prendergast C
(M. McMenamin)
North Arlington
(G. Mendoza)
20a 10:30 AM Boys Varsity 2x Flight 1
Roman Catholic
(M. Wnek)
Germantown Friends
(J. Appleberry)
Conestoga
(S. Connell)
Malvern Prep
(J. Kennedy)
Holy Spirit
(W. Hoffman)
Owen J Roberts
(T. Hansen)
20b 10:35 AM Boys Varsity 2x Flight 2
Germantown Academy B
(D. Carrasco)
Episcopal
(N. Peyton)
Haddon Township
(M. Weller)
Vineland
(B. Boesenhofer)
Germantown Academy A
(C. Shafer)
21a 10:35 AM Boys Varsity 2- Flight
Lower Merion
(N. Stevens)
22a 10:45 AM Boys Varsity 4+ Flight 1
Egg Harbor
(J. Kent)
Hill School B
(E. Hempel)
Christian Brothers A
(A. Baker)
Father Judge
(T. Gola)
Hill School A
(M. Schiavone)
22b 10:50 AM Boys Varsity 4+ Flight 2
Archbishop Carroll
(B. Gould)
Radnor
(G. Stearns)
Oakcrest
(A. Ragan)
Atlantic City
(S. Alzate)
22c 10:55 AM Boys Varsity 4+ Flight 3
Cedar Creek
(R. Jones)
Hill School C
(B. Crispin)
Philadelphia City Rowing
(J. Harvey)
Kearny
(A. Tully)
22d 11:00 AM Boys Varsity 4+ Flight 4
Unionville
(w. murphy)
St. Peters Prep
(S. Emmert)
Doane Academy
(T. Nerveza)
Episcopal
(I. Reape)
Christian Brothers B
(Q. Prado Roberts)
Haddonfield
(S. Hoag)
23a 11:05 AM Boys Varsity 4x Flight 1
Roman Catholic
(F. Bruzek)
Malvern Prep
(H. Hall)
Conestoga
(R. Molsbergen)
Haverford
(J. Pendergast)
Haddon Township
(V. Fitzpatrick)
Ridgewood
(A. Melarti)
23b 11:10 AM Boys Varsity 4x Flight 2
Penn Charter
(N. Djerassi)
Holy Spirit
(A. Buchan)
Christian Brothers
(M. Mojares)
Bergen Catholic
(A. Rapella)
Lower Merion
(A. Kerekes)
24a 11:15 AM Boys Varsity 8+ Flight 1
Jesuit College Prep
(J. McClure)
La Salle
(L. Horgan)
St. Joseph's Prep
(Q. Sullivan)
Absegami
(S. Blair)
St. Albans
(R. Gerber)
24b 11:20 AM Boys Varsity 8+ Flight 2
Eustace
(J. Marengo)
Niskayuna
(P. Bojarczuk)
Mainland
(B. Mack)
St. Augustine
(D. Crilly)
Ocean City
(A. Oves)
24c 11:25 AM Boys Varsity 8+ Flight 3
Moorestown
(E. Kortman)
Unionville
(s. carson)
Fordham Prep
(J. Chung)
St. Peters Prep
(G. Santiago)
Philadelphia City Rowing
(D. Brown)
25a 03:00 PM Girls Gig/Novice 1x Flight
Agnes Irwin
(C. O'Mara)
Villa Maria
(M. Gibbons)
Germantown Friends
(H. Rogers)
Immaculate Conception
(A. Kisala)
26a 03:05 PM Girls Freshman/Novice 2x Flight 1
Penn Charter
(S. Muhammad)
Strath Haven
(E. Pollins)
Villa Maria A
(M. Durante)
Owen J Roberts
(C. Camp)
Shipley
(K. McCabe)
Sacred Heart
(A. Tolomeo)
26b 03:10 PM Girls Freshman/Novice 2x Flight 2
Springside Chestnut Hill
(A. Allen)
Conestoga
(B. Vallin)
Baldwin
(A. Pande)
Villa Maria B
(E. Tissue)
28a 03:15 PM Girls Freshman 4+ Flight
Villa Joseph Marie
(M. Kraunelis)
Upper Merion B
(C. Scioli)
Radnor
(L. Wagner)
Absegami
(H. Silipena)
Upper Merion A
(K. Rang)
30a 03:20 PM Girls Novice 4x Flight
Wyoming Seminary A
(M. Barilla)
Sacred Heart
(A. Thomas)
Friends Select
(S. Saint)
Germantown Friends
(L. Lee)
Wyoming Seminary B
(A. McDonald)
31a 03:25 PM Girls Freshman 4x Flight 1
Ridgewood
(L. Riedel)
Holy Spirit
(A. Nicholas)
Villa Maria
(K. Krumenacker)
Conestoga
(A. Erixxon)
31b 03:30 PM Girls Freshman 4x Flight 2
Springside Chestnut Hill
(G. Leon-Palfrey)
Agnes Irwin
(C. Saulnier)
Baldwin
(S. Ying)
Niskayuna
(H. Schmidt)
33a 03:35 PM Girls JV 1x Flight
Springside Chestnut Hill A
(J. Thistle)
Dwight-Englewood
(T. Gabriele)
Cresskill
(A. Tokatlioglu)
Upper Merion
(I. Montalvo)
Springside Chestnut Hill B
(J. Freed)
36a 03:40 PM Girls JV 4x Flight 1
Springside Chestnut Hill A
(E. Webb)
Upper Merion
(G. Myers)
Penn Charter
(A. Cowhey)
Friends Select
(S. Gilbert)
Shipley
(A. Stambaugh)
Germantown Academy
(P. Anand)
36b 03:45 PM Girls JV 4x Flight 2
Ridgewood
(a. Soderlund)
Episcopal
(L. Haupt)
Conestoga
(S. Jacovini)
North Arlington
(H. Rolon)
Springside Chestnut Hill B
(A. Jansen)
38a 03:50 PM Girls Ltwt 2x Flight 1
Ridgewood B
(D. Vij)
Agnes Irwin A
(A. Thomas)
Conestoga
(M. Gosnear)
Germantown Friends
(A. Sanchirico)
Ridgewood A
(S. Wong)
Upper Merion B
(L. Schlosser)
38b 03:55 PM Girls Ltwt 2x Flight 2
Belleville
(T. Nguyen)
Academy of Notre Dame
(C. Wynne)
Penn Charter
(D. McIlvaine)
Villa Maria
(M. Girard)
Agnes Irwin B
(s. Kalra)
Upper Merion A
(O. Eyer)
39a 04:00 PM Girls Ltwt 4+ Flight 1
Egg Harbor
(C. Frye)
Mount Saint Joseph
(A. Morasco)
Oakcrest
(A. David)
Gwynedd Mercy
(C. Kilcoyne)
39b 04:05 PM Girls Ltwt 4+ Flight 2
Absegami
(E. Daniels)
Radnor
(M. Miller)
Philadelphia City Rowing
(M. Fontaine)
40a 04:10 PM Girls Ltwt 4x Flight
Shipley
(M. Kelly)
Baldwin
(J. Bell)
Egg Harbor
(M. Pitale)
41a 04:15 PM Girls Ltwt 8+ Flight
Merion Mercy
(P. DeVlieger)
Mount Saint Joseph
(K. Dougherty)
Radnor
(J. Spray)
Lower Merion
(P. Beck)
Nutley
(E. Veltre)
42a 04:20 PM Girls 2nd 8+ Flight 1
Mainland
(R. Stillman)
Ocean City A
(L. CONNELL)
Ocean City B
(E. Guido)
McLean
(M. Cheng)
42b 04:25 PM Girls 2nd 8+ Flight 2
Mount Saint Joseph
(J. Woodrow)
Moorestown
(L. Nemmers)
National Cathedral
(L. Freemyer)
43a 04:30 PM Girls Varsity 1x Flight 1
Germantown Academy
(E. Berlinger)
Notre Dame Manhattan
(M. McCarthy)
Agnes Irwin A
(P. Bond)
Germantown Friends
(A. Ehrlacher)
Strath Haven
(M. Fischer)
Sacred Heart A
(D. Marlin Andrews)
43b 04:35 PM Girls Varsity 1x Flight 2
Dwight-Englewood
(M. Gagnon)
Penn Charter
(J. Veith)
Bonner Prendergast
(K. Neill)
Sacred Heart B
(n. karnoto)
Agnes Irwin B
(S. Yoh)
44a 04:40 PM Girls Varsity 2x Flight 1
Agnes Irwin
(E. Bonner)
Springside Chestnut Hill
(A. Stallworth)
Haddon Township
(E. Donohue)
Germantown Friends A
(S. Ortega)
Penn Charter
(S. Nixon)
44b 04:45 PM Girls Varsity 2x Flight 2
Conestoga
(A. Bashe)
Lower Merion A
(G. McMullen)
Bonner Prendergast
(M. Nestel)
Lower Merion B
(B. Ash)
44c 04:50 PM Girls Varsity 2x Flight 3
Baldwin
(J. Shen)
Germantown Friends B
(I. Ortega)
Owen J Roberts
(M. Venezia)
Sacred Heart
(E. Gorski)
45a 04:55 PM Girls Varsity 2- Flight
Germantown Friends
(M. Bigelow)
46a 05:00 PM Girls Varsity 4+ Flight 1
Hill School A
(P. Dondeti)
Archbishop Carroll A
(A. O'Brien)
Lower Merion
(A. Edwards)
Episcopal
(B. Kraftson)
Haddonfield A
(L. Mersky)
Absegami
(F. Deibert)
46b 05:05 PM Girls Varsity 4+ Flight 2
Cedar Creek
(A. Mathis)
Germantown Academy
(B. DiDonato)
Egg Harbor
(K. Diggins)
Unionville
(B. Horine)
Archbishop Carroll B
(A. Swinson)
Doane Academy
(R. Van Sciver)
46c 05:10 PM Girls Varsity 4+ Flight 3
Vineland
(G. Panzini)
Charter School of Wilmington
(A. Bufano)
Concord
(K. Wagner)
Bonner Prendergast
(A. Oronzi)
Haddonfield B
(G. Suarez)
Holy Spirit A
(H. Bramante)
46d 05:15 PM Girls Varsity 4+ Flight 4
Merion Mercy A
(S. Lamb)
Gunston
(E. Sherman)
Nutley
(A. Feaster)
Hill School B
(A. Lehneis)
Holy Spirit B
(T. Powell)
46e 05:20 PM Girls Varsity 4+ Flight 5
Oakcrest
(M. Lisitsin)
Merion Mercy B
(I. Millan)
Radnor
(O. Zenouzi)
Eustace
(M. Yagodich)
47a 05:25 PM Girls Varsity 4x Flight
Germantown Academy
(M. Lindsey)
Shipley
(L. Helmers)
Conestoga
(A. Lewis)
Haddon Township
(F. Steele)
Baldwin
(S. Hulme)
48a 05:30 PM Girls Varsity 8+ Flight 1
Academy of Notre Dame
(C. Hayes)
National Cathedral
(K. Blake)
Mount Saint Joseph
(M. Newell)
Ocean City A
(C. Scherbin)
McLean
(C. Duncan)
Villa Joseph Marie
(J. Brady)
48b 05:35 PM Girls Varsity 8+ Flight 2
Moorestown
(C. Brinkman)
Niskayuna
(R. Chavali)
Mainland
(M. Sher)
Philadelphia City Rowing
(C. Siftar)
Roland Park
(L. Norris)
Ocean City B
(R. Mack)