2017 5th Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 08:30 AM Boys Gig/Novice 1x Flight 1
Boys' Latin
(M. Shoatz-Carter)
Germantown Academy
(M. Fralic)
St. Joseph Prep
(A. O'Connor)
North Arlington
(P. Bandeira)
2a 08:40 AM Boys Freshman/Novice 2x Flight 1
Burnt Hills
(C. Rheaume)
Germantown Friends
(Q. McKnight)
Westfield
(D. Carminio)
Bergen Catholic
(A. Ferrari)
Haverford
(C. Wood)
2b 08:45 AM Boys Freshman/Novice 2x Flight 2
Conestoga
(J. Murray)
Upper Merion
(T. Hogan)
Haddon Township
(M. Martino)
Malvern Prep
(M. Venkatesh)
Bergen Tech
(D. Barenboim)
Roman Catholic
(E. LaFond)
4a 08:50 AM Boys Freshman 4+ Flight 1
Philadelphia City Rowing
(M. Mester)
Shipley
(Z. Abood-Bieber)
Radnor
(T. Seits)
Upper Merion
(M. Wright)
4b 08:55 AM Boys Freshman 4+ Flight 2
Eustace
(J. Marengo)
St. Joseph Prep
(M. McCarthy)
Great Valley
(D. Stagnaro)
Belleville
(E. Lambon)
Saratoga
(Q. grieco)
6a 09:00 AM Boys Novice 4x Flight 1
Germantown Friends
(J. Appleberry)
Boys' Latin
(S. Brown)
Germantown Academy
(D. Robertson)
Bergen Catholic
(L. Filletti)
Haddon Township
(N. McHugh)
Westfield A
(S. Mezzomo)
6b 09:05 AM Boys Novice 4x Flight 2
Roman Catholic
(V. Butler)
Springside Chestnut Hill
(G. Jaeger)
Penn Charter
(K. Kline)
Don Bosco Prep
(M. Lee)
Conestoga
(E. Gieske)
Westfield B
(G. Kelly)
1b 08:35 AM Boys Gig/Novice 1x Flight 2
Bonner Prendergast
(A. Pietrewicz)
Lower Merion
(J. Nibauer)
Holy Spirit
(W. Hoffman)
Conestoga
(E. Culbert)
14a 09:10 AM Boys Ltwt 2x Flight 1
Roman Catholic
(E. Hack)
Ridgewood
(S. Daspin)
Malvern Prep
(P. Keenan)
Shipley
(N. Hannon)
Conestoga
(L. Bobber)
19c 10:05 AM Boys Varsity 1x Flight 3
Springside Chestnut Hill
(N. Crane)
Bergen Catholic
(C. Donnelly)
Bonner Prendergast
(C. O'Neill)
Belleville
(K. Shaw)
Haverford
(S. Dennis)
14b 09:15 AM Boys Ltwt 2x Flight 2
Springside Chestnut Hill
(D. Betancourt)
Friends Select
(B. Han)
Germantown Academy
(P. Sobral)
Penn Charter
(T. Laurencio)
Holy Spirit
(S. Downey)
Upper Merion
(D. Kuhn)
15a 09:20 AM Boys Ltwt 4+ Flight 1
Egg Harbor
(R. Rice)
Atlantic City
(Y. Parekh)
Harriton
(N. Terwiesch)
Christian Brothers
(K. Wicklund)
St. Joseph Prep B
(T. Kelly)
Radnor A
(W. McGee)
15b 09:25 AM Boys Ltwt 4+ Flight 2
St. Augustine
(A. DiPadova)
Radnor B
(N. Palmer)
St. Joseph Prep A
(A. Kambour)
Absegami
(G. Spagnoli)
Holy Ghost Prep
(W. Adams)
Nutley
(M. Scorsone)
16a 09:30 AM Boys Ltwt 4x Flight
Saratoga
(B. Weatherwax)
Roman Catholic
(L. O'Connell)
Conestoga
(L. Draper)
Germantown Friends
(R. Allon)
Niskayuna
(B. O'Connell)
17a 09:35 AM Boys Ltwt 8+ Flight 1
Saratoga
(E. Parker)
La Salle
(W. Ernst)
St. Joseph Prep
(D. Molz)
St. Augustine
(G. Gitto)
Christian Brothers
(M. Prince)
17b 09:40 AM Boys Ltwt 8+ Flight 2
Moorestown
(J. Brooks)
Haddonfield
(C. Fagan)
Kearny
(J. Ramon)
Iona Prep
(P. Gaughan)
18a 09:45 AM Boys 2nd 8+ Flight 1
St. Joseph Prep
(J. Barbera)
La Salle A
(A. Virkler)
Montclair
(W. Collins)
St. Augustine
(C. Carey)
18b 09:50 AM Boys 2nd 8+ Flight 2
Ocean City
(B. Japzon)
Jesuit College Prep
(J. McClure)
La Salle A
(H. Sloan)
19a 09:55 AM Boys Varsity 1x Flight 1
Ridgewood
(C. Koontz)
Claritas
(J. Bucko)
Roman Catholic B
(D. Rostucher)
19b 10:00 AM Boys Varsity 1x Flight 2
Don Bosco Prep
(O. Cordaro)
Penn Charter
(S. Flemming)
Hatboro Horsham
(Y. Gilad)
Roman Catholic A
(P. Leiva)
20a 10:10 AM Boys Varsity 2x Flight 1
Germantown Academy
(N. Moeller)
Malvern Prep
(A. Quintiliani)
Conestoga
(M. Balch)
Boys' Latin
(D. Hill)
20b 10:15 AM Boys Varsity 2x Flight 2
Ridgewood A
(P. Dubois)
Bergen Catholic A
(C. Labozzetta)
Don Bosco Prep
(N. Baginski)
Roman Catholic
(E. Dunbar)
20c 10:20 AM Boys Varsity 2x Flight 3
Burnt Hills
(J. Bennett)
Ridgewood B
(A. Felix)
Christian Brothers
(M. Toppi)
Holy Ghost Prep
(Z. Geiser)
Haddon Township
(P. Revier)
20d 10:25 AM Boys Varsity 2x Flight 4
Lower Merion
(M. Koerner)
Springside Chestnut Hill
(M. Wrede)
Haverford
(C. Callegari)
North Arlington
(H. Ribeiro)
St. Joseph Prep
(J. Jaeger)
21a 10:30 AM Boys Varsity 2- Flight
Lower Merion
(K. Aspesi)
Radnor A
(B. Webster)
Radnor B
(M. Fitzpatrick)
22a 10:35 AM Boys Varsity 4+ Flight 1
Kearny A
(C. Grimm)
Radnor
(R. Subak)
Christian Brothers
(E. Wicks)
Absegami A
(T. Calimer)
Egg Harbor
(A. Merendino)
Eustace
(J. Propp)
22b 10:40 AM Boys Varsity 4+ Flight 2
Haddonfield
(P. Amons)
Walter Johnson A
(H. Karlin)
Concord
(J. Pfander)
Haverford
(G. Haabestad)
Atlantic City
(V. Brock)
Doane Academy
(E. Koch)
22c 10:45 AM Boys Varsity 4+ Flight 3
Philadelphia City Rowing
(M. Harte)
Nutley
(J. Maslag)
Kearny B
(A. Torres)
Walter Johnson B
(R. Martinez)
Iona Prep
(M. Worth)
22d 10:50 AM Boys Varsity 4+ Flight 4
Charter School
(M. Huhn)
Moorestown
(M. Hamblin)
Seton Hall Prep
(A. Mihalik)
Father Judge
(A. Coelho)
Mainland
(R. Bongiovanni)
Archbishop Carroll A
(J. Gould)
23a 10:55 AM Boys Varsity 4x Flight 1
Saratoga A
(M. Fairley)
Conestoga
(M. Amsterdam)
Malvern Prep
(J. McGlinn)
Haddon Township
(L. Brown)
Roman Catholic
(J. Meehan)
23b 11:00 AM Boys Varsity 4x Flight 2
Westfield
(G. Cogan)
Springside Chestnut Hill
(P. Wrede)
Burnt Hills
(S. Jackson)
Saratoga B
(D. Shaw)
24a 11:05 AM Boys Varsity 8+ Flight 1
Jesuit College Prep
(S. Tehan)
La Salle
(E. Wilt)
Montclair
(H. Vecchione)
St. Joseph Prep
(N. Giangiordano)
St. Augustine
(J. Kirk)
Ocean City
(K. Rumaker)
24b 11:10 AM Boys Varsity 8+ Flight 2
Egg Harbor
(J. Pickard)
Mainland
(J. Babb)
Episcopal
(W. Purtill)
Haverford
(J. O'Brien)
Unionville
(J. Steuteville)
Moorestown
(B. Jones)
25a 02:05 PM Girls Gig/Novice 1x Flight
Notre Dame Manhattan
(M. McCarthy)
Bergen Tech
(A. Castillo)
Riverhead
(H. O'Neill)
26a 02:10 PM Girls Freshman/Novice 2x Flight 1
Agnes Irwin
(S. Mathawan)
Penn Charter
(G. Mancini)
Westfield
(O. Cappo)
Holy Angels
(S. Shin)
26b 02:15 PM Girls Freshman/Novice 2x Flight 2
Baldwin
(S. Baron)
Burnt Hills
(A. Gotobed)
Shipley
(T. Chairman)
Strath Haven
(S. Furman)
27a 02:20 PM Girls Novice 4+ Flight 1
Bonner Prendergast
(A. Brooks)
Nutley
(A. Intindola)
Archbishop Carroll
(S. Dupnock)
Academy of Notre Dame
(K. Meguerian)
Harriton
(E. Glazer)
27b 02:30 PM Girls Novice 4+ Flight 2
Eustace
(z. manalo-lamanna)
Germantown Academy
(L. Paynton)
Lower Merion
(M. Klein)
Ocean City
(J. Giardina)
28a 02:35 PM Girls Freshman 4+ Flight 1
Nutley
(S. Abernovich)
Belleville
(F. Elbelkasi)
Merion Mercy Academy
(B. Zsembik)
Shipley
(V. Zarett)
Mount Saint Joseph
(K. Squadrito)
Philadelphia City Rowing
(A. Warrick)
28b 02:40 PM Girls Freshman 4+ Flight 2
Harriton
(A. Sack)
Vineland
(S. King)
Haddonfield
(J. Kawczynski)
Radnor
(D. Clarke)
30a 02:45 PM Girls Novice 4x Flight
Haddon Township
(M. Janda)
Conestoga
(K. Moir)
Westfield
(G. Jolene)
Germantown Friends
(K. Hua)
Sacred Heart Country Day
(E. Gorski)
Egg Harbor
(L. Daneguy)
31a 02:50 PM Girls Freshman 4x Flight 1
Shipley
(Y. Chen)
Strath Haven
(B. Mullarkey)
Niskayuna
(J. Lasek)
Agnes Irwin
(P. Bond)
31b 02:55 PM Girls Freshman 4x Flight 2
Penn Charter
(D. McIlvaine)
Conestoga
(E. Bielinski)
Germantown Friends
(A. Park)
Ridgewood
(H. Sisco)
32a 03:00 PM Girls Freshman 8+ Flight 1
Radnor
(T. Osborne)
Mainland
(K. Welsh)
Atlantic City
(J. Arndt)
Mount Saint Joseph
(G. Morrow)
Villa Joseph Marie
(E. Iwasyk)
32b 03:05 PM Girls Freshman 8+ Flight 2
Eustace
(M. Stella2)
Holy Spirit
(K. Driscoll)
Merion Mercy Academy
(P. DeVlieger)
Great Valley
(M. Segarnick)
Ocean City
(E. Chiarello)
Montclair
(E. Mihalis)
33a 03:10 PM Girls JV 1x Flight 1
Springside Chestnut Hill
(N. Turner)
Germantown Academy
(A. Campbell)
Scotia-Glenville
(E. Elliott)
33b 03:15 PM Girls JV 1x Flight 2
Baldwin
(D. Dent)
Friends Select
(A. Rosha)
Strath Haven
(E. Hartman)
Upper Dublin
(J. Pittakas)
34a 03:20 PM Girls JV 2x Flight 1
Baldwin
(G. Alston)
Springside Chestnut Hill
(H. Lee)
Agnes Irwin
(S. Yoh)
Dwight-Englewood
(R. Colquitt)
Strath Haven
(J. Tashman)
34b 03:25 PM Girls JV 2x Flight 2
Friends Select
(L. Muntean)
Ridgewood
(A. Walton Roth)
Germantown Academy
(C. Boye)
Sacred Heart Country Day
(B. Bergan)
Cedar Creek
(I. Del Ross)
38a 03:30 PM Girls Ltwt 2x Flight 1
Sacred Heart Country Day A
(M. Marino)
Ridgewood
(M. Phillips)
Baldwin A
(O. Lanchoney)
Montclair
(E. Kaloudis)
Academy of Notre Dame
(T. Shearn)
38b 03:35 PM Girls Ltwt 2x Flight 2
Penn Charter
(V. Watson)
Baldwin B
(J. Shen)
Sacred Heart Country Day A
(C. Friedlander)
Shipley
(C. Menziuso)
Upper Merion
(Z. Pillart)
39a 03:40 PM Girls Ltwt 4+ Flight 1
Mainland
(M. Copsey)
Absegami
(C. Reed)
Mount Saint Joseph
(S. McKernan)
Harriton
(A. ASTILLERO)
Belleville
(S. Delgado)
39b 03:45 PM Girls Ltwt 4+ Flight 2
Nutley
(M. Mackle)
Agnes Irwin
(J. Jaskot)
Moorestown
(L. Nemmers)
Charter School
(E. Brown)
40a 03:50 PM Girls Ltwt 4x Flight
Academy of Notre Dame
(E. Evans)
Germantown Friends
(M. Esberg)
Agnes Irwin
(C. Maner)
Springside Chestnut Hill
(B. Hennessy)
Shipley
(M. Kelly)
Friends Select
(Y. Anderson)
41a 03:55 PM Girls Ltwt 8+ Flight
Radnor
(O. Zenouzi)
Merion Mercy Academy
(A. Baccile)
Ocean City
(N. Greene)
42a 04:00 PM Girls 2nd 8+ Flight 1
Archbishop Carroll
(G. Grube)
Holy Spirit
(K. Curran)
Mount Saint Joseph
(S. ALTOMARE)
42b 04:05 PM Girls 2nd 8+ Flight 2
Haddonfield
(K. Hohweiler)
Philadelphia City Rowing
(O. Musselman)
Mainland
(R. Vanace)
Montclair
(G. Aase-Remedios)
43a 04:10 PM Girls Varsity 1x Flight
Springside Chestnut Hill A
(E. Brody)
Germantown Friends
(L. Okeson)
Strath Haven
(D. Mervine)
Abington
(M. Madden)
Conestoga
(N. Bertolotti)
44a 04:15 PM Girls Varsity 2x Flight 1
Lower Merion
(S. Wilson-Leslie)
Germantown Academy
(L. Naber)
Episcopal
(H. Zirnkilton)
Ridgewood
(C. Callaghan)
44b 04:20 PM Girls Varsity 2x Flight 2
Sacred Heart Country Day
(J. Costello)
Germantown Friends
(K. Maguire)
Conestoga
(H. Culbert)
Baldwin A
(C. Kiser)
44c 04:25 PM Girls Varsity 2x Flight 3
Westfield
(P. Burke)
Egg Harbor
(K. Maffia)
Baldwin B
(E. Wasson)
Academy of Notre Dame
(T. Stokes)
Penn Charter
(I. Hondros)
46a 04:30 PM Girls Varsity 4+ Flight 1
Ridgewood
(G. Hefferon)
Egg Harbor
(K. Diggins)
Eustace
(G. Salvati)
Absegami
(E. Karovic)
Episcopal
(H. Kaufhold)
46b 04:35 PM Girls Varsity 4+ Flight 2
Charter School
(A. Bonsib)
Doane Academy
(R. Conrey)
Concord
(G. Vaughn)
Vineland
(A. Hullihen)
Harriton
(A. Daley-Gibson)
Radnor
(K. Dolan)
46c 04:40 PM Girls Varsity 4+ Flight 3
Bonner Prendergast
(D. Covert)
Merion Mercy Academy
(M. Lamb)
Cedar Creek
(B. Kaenzig)
Academy of Notre Dame
(C. Beck)
Moorestown
(D. Monahan)
Archbishop Carroll
(Z. Minasian)
47a 04:45 PM Girls Varsity 4x Flight 1
Episcopal
(J. Konopka)
Conestoga
(K. Concannon)
Ridgewood
(I. DeGregorio)
Springside Chestnut Hill
(A. Miller)
47b 04:50 PM Girls Varsity 4x Flight 2
Academy of Notre Dame
(E. Lavin)
Egg Harbor
(G. Algeri)
48a 04:55 PM Girls Varsity 8+ Flight 1
Archbishop Carroll
(A. O'Brien)
Mount Saint Joseph A
(C. Timoney)
Holy Spirit
(H. McKeever)
Mount Saint Joseph A
(K. Healy)
Merion Mercy Academy
(S. Lamb)
48b 05:00 PM Girls Varsity 8+ Flight 2
Niskayuna
(M. Rogers)
Haddonfield
(E. Kommedal)
Ocean City
(A. Panico)
Mainland
(J. Barnett)
Philadelphia City Rowing
(A. Colella)
48c 05:05 PM Girls Varsity 8+ Flight 3
Montclair
(M. Pitera)
Oakcrest
(M. DeStefani)
Atlantic City
(B. Levin)
Eustace
(T. Blinebury)