2016 5th Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 08:30 AM Girls Gig/Novice 1x Flight
Baldwin
(J. Paiva)
Germantown Friends
(C. Weiss)
Bishop Ireton
(E. Holmes)
2a 08:35 AM Girls Freshman/Novice 2x Flight 1
Ridgewood
(J. Cohn)
Conestoga
(B. Kennedy)
Montclair
(A. Jonasz)
Strath Haven
(E. Hartman)
2b 08:40 AM Girls Freshman/Novice 2x Flight 2
Great Valley
(M. Gala)
Agnes Irwin
(V. Budike)
Friends Select
(L. Muntean)
3a 08:45 AM Girls Novice 4+ Flight 1
Owen J Roberts
(A. Heighton)
Vineland
(G. Smart)
Unionville
(K. Heldt)
Belleville
(T. Nguyen)
3b 08:50 AM Girls Novice 4+ Flight 2
Walter Johnson
(K. Sriram)
Merion Mercy
(P. Fox)
Concord
(C. Broadway)
Charter School
(A. Bonsib)
Episcopal
(B. Quan)
4a 08:55 AM Girls Freshman 4+ Flight 1
Vineland
(C. Mayhew)
Bonner Prendergast
(A. Elliott)
Radnor
(O. Zenouzi)
Upper Merion
(A. Palumbo)
4b 09:00 AM Girls Freshman 4+ Flight 2
Eustace
(E. Barbieri)
Doane Academy
(R. Van Sciver)
Our Lady of Mercy
(M. Eaise)
North Arlington
(M. Carlo)
Churchill
(L. Cantilli)
6a 09:05 AM Girls Novice 4x Flight
Germantown Friends
(E. Cheung)
Penn Charter
(I. Hondros)
Strath Haven
(M. Fischer)
Conestoga
(A. Lewis)
Westfield
(R. He)
7a 09:10 AM Girls Freshman 4x Flight 1
Germantown Friends
(i. ortega)
Ridgewood
(A. Wilkinson)
Agnes Irwin A
(C. Zuccarini)
7b 09:15 AM Girls Freshman 4x Flight 2
Westfield
(T. Venturino)
Baldwin
(J. Bai)
Agnes Irwin B
(S. McCarthy)
Sacred Heart
(A. Dati)
9a 09:20 AM Girls JV 1x Flight
Notre Dame
(O. Whytosek)
Upper Dublin
(J. Pittakas)
Briar Woods
(H. Herbstritt)
12a 09:25 AM Girls JV 4x Flight 1
Springside Chestnut Hill
(S. Djerassi)
Agnes Irwin
(A. Short)
Conestoga
(K. Stanton)
Ridgewood
(C. Callaghan)
Baldwin
(O. Lanchoney)
12b 09:30 AM Girls JV 4x Flight 2
Friends Select
(Y. Anderson)
Germantown Academy
(E. Rapp)
Penn Charter
(M. Whitehead)
Sacred Heart
(A. Tolvaisa)
Strath Haven
(G. Tarrant)
Egg Harbor
(K. Maffia)
14a 09:35 AM Girls Ltwt 2x Flight 1
Egg Harbor
(H. McGovern)
Agnes Irwin
(R. Sokoll)
Friends Select
(H. Cramer)
Sacred Heart A
(S. Mulgrew)
Penn Charter
(S. Zea Rincon)
Baldwin
(M. Bindra)
14b 09:40 AM Girls Ltwt 2x Flight 2
Ridgewood
(M. Mayfield)
Westfield
(P. Burke)
Notre Dame
(C. McGinn)
Montclair
(E. Kaloudis)
Germantown Academy
(N. Tang)
Sacred Heart B
(A. Carroll)
15a 09:45 AM Girls Ltwt 4+ Flight 1
Ocean City
(D. Menchen)
Montclair
(N. Burton)
Mt St Joseph
(P. COMTOIS)
Absegami
(C. Reed)
Merion Mercy
(M. Sherman)
Egg Harbor
(M. Cortez)
15b 09:50 AM Girls Ltwt 4+ Flight 2
Our Lady of Lourdes
(M. Kelly)
Haddonfield
(A. Palavage)
Radnor
(E. Conklyn)
Nutley
(J. Delamerced)
Harriton
(T. Haugh)
Lower Merion
(S. Wellner)
16a 09:55 AM Girls Ltwt 4x Flight
Springside Chestnut Hill
(M. Karoly)
Baldwin
(Z. Wenzinger)
Notre Dame
(B. Chandler)
Germantown Friends
(M. Esberg)
17a 10:00 AM Girls Ltwt 8+ Flight
Ocean City
(N. Greene)
Moorestown
(B. Parker)
18a 10:05 AM Girls 2nd 8+ Flight 1
Philadelphia City Rowing
(H. Boroff)
Holy Spirit
(T. Slattery)
Merion Mercy
(A. Duckworth)
Mainland
(M. Carney)
18b 10:10 AM Girls 2nd 8+ Flight 2
Radnor
(K. Dolan)
Haddonfield
(M. Clapp)
Oakcrest
(D. Robinson)
Archbishop Carroll
(A. Romano)
19a 10:15 AM Girls Varsity 1x Flight 1
Hatboro Horsham
(J. Yorko)
Germantown Friends
(A. McKenzie)
Germantown Academy A
(K. Aemisegger)
Montclair Kimberley
(J. Randall)
Agnes Irwin
(A. Peters)
19b 10:20 AM Girls Varsity 1x Flight 2
Bonner Prendergast B
(E. Forsyth)
Germantown Academy B
(B. Owen)
Lampeter-Strasburg
(A. Baughman)
Bonner Prendergast A
(S. Scepansky)
Cedar Creek
(P. McColgan)
20a 10:25 AM Girls Varsity 2x Flight 1
Springside Chestnut Hill
(A. Miller)
Conestoga
(C. Robins)
Penn Charter
(K. White)
Episcopal
(E. King)
20b 10:30 AM Girls Varsity 2x Flight 2
Haddon Twp
(S. Filosa)
Agnes Irwin
(M. Pinsk)
Ridgewood
(E. Dwyer)
Vineland
(G. Gonzalez)
20c 10:35 AM Girls Varsity 2x Flight 3
Montclair
(T. Nedzi)
Bishop Ireton B
(E. Collins)
Germantown Academy
(G. Feirson)
Notre Dame
(A. Devine)
Bishop Ireton A
(R. Lorge)
21a 10:40 AM Girls Varsity 2- Flight
22a 10:45 AM Girls Varsity 4+ Flight 1
Mt St Joseph
(B. McBride)
Egg Harbor
(A. Hendriks)
Absegami
(E. Karovic)
Ocean City A
(F. Kane)
Bonner Prendergast
(C. Savage)
Harriton
(A. Daley-Gibson)
22b 10:50 AM Girls Varsity 4+ Flight 2
Lower Merion
(E. Steinman)
Charter School
(E. Schulze)
Owen J Roberts
(S. Aguirre)
North Arlington
(B. Wilson)
Eustace
(D. Eliason)
Concord
(M. Steele)
22c 10:55 AM Girls Varsity 4+ Flight 3
Doane Academy
(G. Gorman)
Upper Merion
(L. Flood)
Ocean City B
(s. cordery)
Philadelphia City Rowing
(C. kapps-gibson)
Unionville
(K. Callahan)
Walter Johnson
(A. Phelps)
22d 11:00 AM Girls Varsity 4+ Flight 4
Our Lady of Lourdes
(E. Mac Kay)
Churchill
(A. Pancholi)
Nutley
(G. Lentini)
Vineland
(A. Lusinski)
23a 11:05 AM Girls Varsity 4x Flight 1
Ridgewood
(E. Gilman)
Haddon Twp
(A. Sperlunto)
Conestoga
(L. Alcorn)
Episcopal
(S. Conlin)
Springside Chestnut Hill
(E. Lutz)
23b 11:10 AM Girls Varsity 4x Flight 2
Absegami
(K. Meyer)
Shipley
(A. Leavy)
Notre Dame
(J. Tomkiewicz)
Strath Haven
(M. MUNSELL)
24a 11:15 AM Girls Varsity 8+ Flight 1
Holy Spirit
(K. Magee)
Merion Mercy
(K. Farrell)
Montclair
(E. Levendosky)
Mt St Joseph A
(E. McGreevey)
Mt St Joseph B
(J. Comerford)
24b 11:20 AM Girls Varsity 8+ Flight 2
Archbishop Carroll
(F. Rymal)
Oakcrest
(M. Ross)
Mt St Joseph C
(G. Little)
Philadelphia City Rowing
(M. Duignan)
Haddonfield
(E. Kommedal)
24c 11:25 AM Girls Varsity 8+ Flight 3
Charter School
(J. Dean)
Radnor
(o. chase)
Mainland
(J. Barnett)
Ocean City
(S. Storcella)
Moorestown
(A. Eichhorn)
Atlantic City
(E. Rubino)
25a 02:40 PM Boys Gig/Novice 1x Flight
Penn Charter
(M. Groshens)
Haverford
(M. Yoh)
Conestoga
(c. fogarty)
Springside Chestnut Hill
(N. Crane)
Boys' Latin
(P. Murphy)
26a 02:45 PM Boys Freshman/Novice 2x Flight 1
Ridgewood
(W. Umer)
Haddon Twp
(V. Fitzpatrick)
Haverford A
(A. D'Arcangelo)
Roman Catholic
(S. Lay)
Haverford B
(A. Lexa)
Conestoga
(S. Bodek)
26b 02:50 PM Boys Freshman/Novice 2x Flight 2
Great Valley
(C. Biddle)
Bonner Prendergast
(A. Peter-Koyi)
Dwight-Englewood
(A. Philliou)
Saratoga
(B. Oskin)
Wyoming Seminary
(M. Bean)
28a 02:55 PM Boys Freshman 4+ Flight 1
Kearny
(A. Tully)
Upper Merion
(A. McNally)
Belleville
(I. Cortes)
Don Bosco Prep
(V. Greco)
28b 03:00 PM Boys Freshman 4+ Flight 2
Cedar Creek
(J. Ponzetti)
Atlantic City
(D. Nguyen)
Saratoga
(B. Diettrich)
Christian Brothers
(Z. Kramer)
30a 03:05 PM Boys Novice 4x Flight 1
Germantown Academy
(D. Walkush)
Montclair
(L. Artale)
Conestoga
(A. Dyer)
Ridgewood
(A. Felix)
Westfield A
(G. Cogan)
Friends Select
(A. Altieri)
30b 03:10 PM Boys Novice 4x Flight 2
Westfield B
(E. Brunt)
Germantown Friends
(W. Corlett)
Penn Charter
(N. Djerassi)
Bergen Catholic
(B. Galione)
Roman Catholic
(M. Hirst)
Springside Chestnut Hill
(P. Wrede)
31a 03:15 PM Boys Freshman 4x Flight 1
Saratoga
(A. Kiernan)
Roman Catholic
(A. Kostyk)
Haverford
(L. Follman)
Conestoga
(S. Nalbone)
Montclair
(A. Bondorowsky)
31b 03:20 PM Boys Freshman 4x Flight 2
Shipley
(B. MacDonald)
Ridgewood
(H. Koontz)
Bergen Catholic
(G. Paladino)
Springside Chestnut Hill
(D. Hoffmann)
34a 03:25 PM Boys JV 2x Flight 1
Doane Academy
(B. Stiles)
Germantown Academy
(N. Moeller)
Ridgewood
(E. Hida)
Conestoga
(W. Zhao)
Haddon Twp
(D. Wakeley)
Montclair
(H. Skutch)
34b 03:30 PM Boys JV 2x Flight 2
Westfield
(H. Barnes)
North Arlington A
(H. Ribeiro)
Bergen Catholic
(A. Yahya)
Saratoga
(P. Young)
North Arlington B
(R. Camacho)
36a 03:35 PM Boys JV 4x Flight 1
Saratoga A
(J. Gaba)
Shipley
(N. Hannon)
Roman Catholic
(D. Rostucher)
Haverford A
(R. Soslow)
Holy Spirit
(B. McGettigan)
Germantown Friends
(G. Arms)
36b 03:40 PM Boys JV 4x Flight 2
Boys' Latin
(D. Hill)
Saratoga B
(D. Dalton)
Penn Charter
(M. Kestenbaum)
Springside Chestnut Hill
(T. Leichner)
Haverford B
(J. Rosato)
Bergen Catholic
(A. Nargizian)
38a 03:45 PM Boys Ltwt 2x Flight 1
Saratoga A
(N. Marron)
Montclair
(G. Finnell)
Springside Chestnut Hill
(H. Smith)
Ridgewood
(S. Daspin)
Germantown Academy
(C. Seggev)
38b 03:50 PM Boys Ltwt 2x Flight 2
Saratoga C
(H. Fulton)
Roman Catholic
(E. Meadows)
Westfield
(J. Baur)
Saratoga B
(E. Parker)
39a 03:55 PM Boys Ltwt 4+ Flight 1
St. Peters Prep
(J. Niland)
St. Joseph Prep
(J. O'Connell)
La Salle
(G. Hamilton)
Harriton
(H. Hughes)
39b 04:00 PM Boys Ltwt 4+ Flight 2
Nutley
(J. Fett)
Father Judge
(A. Feeney)
Haverford
(C. Delaney)
Radnor
(Z. Shalev)
St. Benedict's Prep
(J. Lopina-Carpenter)
40a 04:05 PM Boys Ltwt 4x Flight
Saratoga
(A. Rench)
Roman Catholic
(L. O'Connell)
Conestoga
(W. Roth)
41a 04:10 PM Boys Ltwt 8+ Flight 1
Don Bosco Prep
(C. Mudrick)
La Salle
(C. Bibeau)
St. Joseph Prep
(C. WREN)
Radnor
(N. Morris)
St. Augustine A
(G. Gitto)
41b 04:15 PM Boys Ltwt 8+ Flight 2
Christian Brothers
(P. Hegel)
Haddonfield
(C. Fagan)
Atlantic City
(D. Duffin)
St. Augustine B
(C. Browne)
Moorestown
(B. Kearns)
42a 04:20 PM Boys 2nd 8+ Flight 1
Jesuit Prep
(L. Edelmann)
Montclair
(D. Traore)
La Salle A
(A. Virkler)
St. Joseph Prep
(C. Rooney)
St. Augustine
(J. McCall)
42b 04:25 PM Boys 2nd 8+ Flight 2
La Salle B
(C. Tomlinson)
Ocean City
(M. Baldini)
Oakcrest
(J. Kurtanidze)
Archbishop Carroll
(W. Horsell)
43a 04:30 PM Boys Varsity 1x Flight 1
Mainland
(T. Lind)
Roman Catholic A
(B. Guckin)
Friends Select
(A. Williams III)
Ridgewood
(B. Caltavuturo)
Boys' Latin
(M. Dogan)
43b 04:35 PM Boys Varsity 1x Flight 2
St. Joseph Prep
(i. burke)
Roman Catholic B
(A. Harville)
Haddon Twp
(p. revier)
Bishop Ireton
(M. Gottlieb)
Roman Catholic C
(J. Fiorilli)
44a 04:40 PM Boys Varsity 2x Flight 1
Belleville
(J. Russo)
Germantown Friends
(J. Wright)
Conestoga
(E. Cain)
Don Bosco Prep
(T. Kisala)
Roman Catholic A
(A. Johnston)
Penn Charter
(G. Robertson)
44b 04:45 PM Boys Varsity 2x Flight 2
Roman Catholic B
(W. Robb)
Haverford
(D. McKay)
Shipley
(D. Ramsey)
Owen J Roberts
(J. Wierzbicki)
44c 04:50 PM Boys Varsity 2x Flight 3
Lower Merion
(Q. Cachon)
St. Joseph Prep
(C. SAILER)
Germantown Academy
(S. Trombetta)
Springside Chestnut Hill
(B. Porter)
Holy Spirit
(N. Hankinson)
44d 04:55 PM Boys Varsity 2x Flight 4
Westfield
(T. Orr)
Wyoming Seminary
(J. Guizetti)
Churchill
(D. Kessler)
Doane Academy
(C. Ozdemir)
Bergen Catholic
(H. Savastano)
45a 05:00 PM Boys Varsity 2- Flight
Radnor A
(S. Bupp)
Owen J Roberts
(D. Swech)
Radnor B
(B. Lyons)
Lower Merion
(G. Mills)
46a 05:05 PM Boys Varsity 4+ Flight 1
Eustace
(J. Propp)
Christian Brothers A
(D. Hutzley)
Episcopal
(W. Purtill)
Haddonfield
(Z. Ruggiero)
Radnor
(L. Williams)
Atlantic City
(V. Brock)
46b 05:10 PM Boys Varsity 4+ Flight 2
Charter School
(A. King)
Unionville A
(T. Worth)
La Salle
(A. Olbrich)
Concord
(B. Cannarella)
Kearny
(Z. Myers)
46c 05:15 PM Boys Varsity 4+ Flight 3
Bonner Prendergast
(C. Lichterman)
Vineland
(A. Cerrato)
Unionville B
(W. Sellers)
Father Judge
(A. Coelho)
46d 05:20 PM Boys Varsity 4+ Flight 4
Cedar Creek
(D. White)
Iona Prep
(A. Calvi)
Philadelphia City Rowing
(G. McGuoirk)
Walter Johnson
(Z. Hicks)
46e 05:25 PM Boys Varsity 4+ Flight 5
Churchill
(K. jurrens)
Absegami
(E. Shugarts)
Egg Harbor
(A. Merendino)
Hill School
(C. Gorycki)
47a 05:30 PM Boys Varsity 4x Flight 1
Haddon Twp
(L. Brown)
Conestoga
(M. Amsterdam)
Roman Catholic
(A. Panchella)
Saratoga
(A. deVries)
47b 05:35 PM Boys Varsity 4x Flight 2
Westfield
(A. Grom)
Springside Chestnut Hill
(R. Bakes)
Ridgewood
(C. Wilkinson)
Episcopal
(G. Kearney)
48a 05:40 PM Boys Varsity 8+ Flight 1
St. Augustine
(R. Fucetola)
Haverford
(A. Leith)
La Salle
(C. Hoekstra)
St. Joseph Prep
(P. McKernan)
Jesuit Prep
(J. Merkel)
48b 05:45 PM Boys Varsity 8+ Flight 2
St. Peters Prep
(B. Maloney)
Don Bosco Prep
(T. Pierce)
Ocean City
(N. DiMarco)
Montclair
(N. Michalitsianos)
Mainland
(J. Leavy)
48c 05:50 PM Boys Varsity 8+ Flight 3
St. Benedict's Prep
(P. Jimenez)
Harriton
(C. Hoehn)
Oakcrest
(D. Christian)
Archbishop Carroll
(J. O'Toole)