2019 4th Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 08:30 AM Girls Gig/Novice 1x Flight
Villa Maria
(E. Tissue)
Agnes Irwin
(C. O'Mara)
Conestoga
(B. Vallin)
Immaculate Conception
(A. Kisala)
Strath Haven
(N. Mrak)
Penn Charter
(B. Salvi)
2a 08:35 AM Girls Freshman/Novice 2x Flight
Shipley
(K. McCabe)
Strath Haven
(E. Pollins)
Penn Charter
(T. Yancey)
Springside Chestnut Hill
(A. Allen)
Owen J Roberts
(C. Camp)
Sacred Heart
(A. Tolomeo)
3a 08:40 AM Girls Novice 4+ Flight 1
Archbishop Carroll
(O. Walker)
Eustace
(N. Ronan)
Bonner Prendergast
(K. Standen)
Philadelphia City Rowing
(M. Shelton)
Our Lady of Mercy
(H. Anderson)
3b 08:45 AM Girls Novice 4+ Flight 2
Belleville
(A. Baldeo)
Oakcrest
(N. Napoli)
St. Johns College
(T. Wilson)
Bishop O'Connell
(C. Raymond)
Episcopal
(A. Tang)
4a 08:50 AM Girls Freshman 4+ Flight
Upper Merion A
(K. Rang)
Mount Saint Joseph
(D. Lasky)
Radnor
(A. Marinakos)
Upper Merion B
(C. Scioli)
5a 08:55 AM Girls Novice 8+ Flight 1
Gwynedd Mercy B
(G. Gola)
Oakcrest
(J. Palmeri)
Germantown Academy
(B. Berlinger)
Ocean City
(m. Dahms)
Vineland
(B. Adams)
5b 09:00 AM Girls Novice 8+ Flight 2
Wilson
(E. Bijeau)
Lower Merion
(A. Valenta)
Egg Harbor A
(A. McDonough)
Walter Johnson
(T. Toure)
5c 09:05 AM Girls Novice 8+ Flight 3
Charter School of Wilmington
(K. McMann)
Gwynedd Mercy A
(P. Campbell)
Haddonfield
(S. VanFaasen)
Mount Saint Joseph
(E. McGreevey)
5d 09:10 AM Girls Novice 8+ Flight 4
Hill School
(E. Fairfield)
Academy of Notre Dame
(R. Smith)
Egg Harbor B
(A. Armstrong)
Mainland
(S. Tascon)
6a 09:15 AM Girls Novice 4x Flight
Germantown Friends
(L. Lee)
Villa Maria
(K. Krumenacker)
Baldwin
(A. Pande)
Sacred Heart
(A. Thomas)
7a 09:20 AM Girls Freshman 4x Flight 1
Baldwin
(M. Magee)
Agnes Irwin
(C. Saulnier)
Conestoga
(A. Erixxon)
Holy Spirit
(A. Nicholas)
Ridgewood
(L. Riedel)
7b 09:25 AM Girls Freshman 4x Flight 2
Springside Chestnut Hill
(G. Leon-Palfrey)
Montclair
(k. bismal)
Vineland
(E. DiGiorgio)
Villa Maria
(M. Durante)
8a 09:30 AM Girls Freshman 8+ Flight 1
Moorestown
(G. Mumma)
Montclair
(Z. Larkey)
Absegami
(J. Lugo)
Atlantic City
(C. Arndt)
Merion Mercy Academy
(J. Medveckus)
Ridgewood
(L. Glenning)
8b 09:35 AM Girls Freshman 8+ Flight 2
Lower Merion
(A. Webb)
Mainland
(L. Malone)
Unionville
(J. Hall)
Harriton
(M. Heifetz)
Mount Saint Joseph
(J. Geib)
8c 09:40 AM Girls Freshman 8+ Flight 3
Gwynedd Mercy
(B. Romberger)
Charter School of Wilmington
(K. Hermansader)
Villa Joseph Marie
(A. Phillips)
Walter Johnson
(C. Abdelmalek)
Ocean City
(M. Keefer)
9a 09:45 AM Girls JV 1x Flight
Springside Chestnut Hill A
(J. Thistle)
Penn Charter
(J. Veith)
Upper Merion
(I. Montalvo)
Dwight-Englewood
(T. Gabriele)
10a 09:50 AM Girls JV 2x Flight 1
Upper Merion
(A. Frebowitz)
Springside Chestnut Hill
(I. Alex)
Penn Charter
(G. Mancini)
Teaneck
(N. Eldhadad)
Vineland
(J. Asselta)
Sacred Heart
(V. Washco)
10b 09:55 AM Girls JV 2x Flight 2
Bergen Tech
(A. Morosova)
Hackensack
(K. Gotrell)
Ridgewood A
(H. Sisco)
Baldwin A
(J. Williams)
Agnes Irwin
(E. Pendergast)
Friends Select A
(O. Coleman)
10c 10:00 AM Girls JV 2x Flight 3
Shipley
(K. Lissack)
Baldwin B
(J. Bell)
Ridgewood B
(P. Kliesch)
Haddon Twp
(M. Fitzpatrick)
Holy Spirit
(J. Stailey)
Friends Select B
(S. Cucinotta)
11a 10:05 AM Girls JV 4+ Flight 1
Unionville
(D. delGrippo)
Gwynedd Mercy
(K. Byrne)
Peddie A
(E. Yang)
Belleville B
(G. Ayzanoa)
Owen J Roberts A
(M. Braun)
Villa Joseph Marie
(M. Dina)
11b 10:10 AM Girls JV 4+ Flight 2
Absegami
(H. Silipena)
Cedar Creek
(H. Goolden)
Peddie B
(A. Galvan)
Owen J Roberts B
(D. Frederick)
Radnor A
(C. BAY)
Hill School A
(A. Lehneis)
11c 10:15 AM Girls JV 4+ Flight 3
Our Lady of Mercy
(K. Decker)
Philadelphia City Rowing
(P. Cue)
Moorestown
(G. Armenti)
Bishop Ireton
(E. Hruska)
Mount Saint Joseph B
(H. Rossmeisl)
11d 10:20 AM Girls JV 4+ Flight 4
Mainland
(J. Lonkart)
Bishop O'Connell
(D. Manzano)
Walter Johnson
(P. Matzkin)
Mount Saint Joseph A
(O. Guza)
St. Johns College
(J. Baechli)
Academy of Notre Dame
(C. Wynne)
11e 10:25 AM Girls JV 4+ Flight 5
Atlantic City
(N. LaVigna)
Belleville A
(J. Libby)
Hill School B
(R. Shah)
Doane Academy
(D. Canturk)
12a 10:30 AM Girls JV 4x Flight 1
Conestoga
(S. Jacovini)
Ridgewood
(a. Soderlund)
Strath Haven
(I. Carley)
Springside Chestnut Hill B
(A. Jansen)
Germantown Academy A
(M. Lindsey)
Shipley
(A. Stambaugh)
12b 10:35 AM Girls JV 4x Flight 2
Penn Charter
(A. Cowhey)
Egg Harbor
(A. Jarvie)
Springside Chestnut Hill A
(E. Webb)
Upper Merion
(G. Myers)
Montclair
(m. kurtulus)
Germantown Academy B
(P. Anand)
13a 10:40 AM Girls JV 8+ Flight 1
Atlantic City
(W. Wong)
Charter School of Wilmington
(C. Wujcik)
Walter Johnson
(L. Mackie)
Montclair
(A. Snyder)
Absegami
(F. Deibert)
Radnor A
(A. Van Dusen)
13b 10:45 AM Girls JV 8+ Flight 2
Wilson
(S. Madera)
Mount Saint Joseph
(K. Squadrito)
Harriton
(A. Steinberg)
Moorestown
(C. Sims)
Ocean City
(R. Mack)
Radnor B
(L. Eggert)
13c 10:50 AM Girls JV 8+ Flight 3
Episcopal
(L. Haupt)
North Arlington
(A. Santiago)
Lower Merion
(T. Kerekes)
Vineland
(J. Minguela)
Merion Mercy Academy
(C. Giangiordano)
Academy of Notre Dame
(N. Livingood)
14a 10:55 AM Girls Ltwt 2x Flight 1
Belleville
(T. Nguyen)
Upper Merion
(O. Eyer)
Conestoga
(M. Gosnear)
Ridgewood A
(S. Wong)
Ridgewood B
(D. Vij)
14b 11:00 AM Girls Ltwt 2x Flight 2
Agnes Irwin
(A. Thomas)
Penn Charter
(D. McIlvaine)
Germantown Friends
(A. Sanchirico)
Villa Maria
(M. Girard)
Strath Haven
(M. Bratsis)
15a 11:05 AM Girls Ltwt 4+ Flight 1
Mount Saint Joseph
(A. Morasco)
Montclair B
(O. Duffy)
Haddonfield
(E. Hess)
15b 11:10 AM Girls Ltwt 4+ Flight 2
Gwynedd Mercy
(C. Kilcoyne)
Bishop O'Connell
(C. Thompson)
Charter School of Wilmington
(S. Klabunde)
Oakcrest
(A. David)
Eustace
(J. Reagan)
Egg Harbor
(C. Frye)
16a 11:15 AM Girls Ltwt 4x Flight
Shipley
(M. Kelly)
Agnes Irwin
(s. Kalra)
Upper Merion
(R. Rossini)
Baldwin
(E. Salgado)
17a 11:20 AM Girls Ltwt 8+ Flight
Radnor
(J. Spray)
Lower Merion
(S. Lapin)
18a 11:25 AM Girls 2nd 8+ Flight
Ocean City A
(E. Guido)
Mainland
(R. Stillman)
Holy Spirit
(A. Fuscaldo)
Ocean City B
(L. CONNELL)
Wilson
(C. Brandes)
19a 11:30 AM Girls Varsity 1x Flight
Germantown Friends B
(E. Anderson)
Germantown Friends A
(A. Ehrlacher)
Agnes Irwin
(P. Bond)
Notre Dame Manhattan
(M. McCarthy)
Strath Haven
(M. Fischer)
20a 11:35 AM Girls Varsity 2x Flight 1
Germantown Friends
(S. Ortega)
Montclair
(K. King)
Haddon Twp
(E. Donohue)
Holy Angels
(E. Maron)
Agnes Irwin
(E. Bonner)
Bonner Prendergast B
(K. Neill)
20b 11:40 AM Girls Varsity 2x Flight 2
Penn Charter
(S. Nixon)
Springside Chestnut Hill
(A. Stallworth)
Conestoga
(A. Bashe)
Lower Merion B
(B. Ash)
Bonner Prendergast A
(M. Nestel)
Lower Merion A
(J. Lustig)
21a 11:45 AM Girls Varsity 2- Flight
Germantown Friends
(M. Bigelow)
Upper Merion
(A. Palumbo)
Owen J Roberts
(M. Venezia)
22a 11:50 AM Girls Varsity 4+ Flight 1
Bonner Prendergast
(a. 5)
Haddonfield
(H. Maskery)
Montclair
(R. Cahill)
Episcopal
(B. Kraftson)
Archbishop Carroll A
(A. O'Brien)
Peddie A
(M. Lu)
22b 11:55 AM Girls Varsity 4+ Flight 2
Archbishop Carroll B
(A. Swinson)
Lower Merion
(A. Edwards)
Absegami
(E. Daniels)
Germantown Academy
(A. Hook)
Hill School
(P. Dondeti)
Bishop Ireton
(N. Graham)
22c 12:00 PM Girls Varsity 4+ Flight 3
Oakcrest
(M. Lisitsin)
Bishop O'Connell
(L. de los Heros de Uriarte)
Unionville
(B. Horine)
Charter School of Wilmington
(N. Thompson)
Concord
(K. Wagner)
Egg Harbor B
(M. Schwartz)
22d 12:05 PM Girls Varsity 4+ Flight 4
Peddie B
(A. Creed)
Cedar Creek
(A. Mathis)
Doane Academy
(L. Hendricks)
Harriton
(A. Astillero)
Egg Harbor A
(K. Diggins)
St. Johns College
(E. Carmody)
23a 12:10 PM Girls Varsity 4x Flight
Baldwin
(K. Cappola)
Shipley A
(L. Helmers)
Conestoga
(A. Lewis)
Haddon Twp
(F. Steele)
Sacred Heart A
(D. Marlin Andrews)
24a 12:15 PM Girls Varsity 8+ Flight 1
Villa Joseph Marie
(J. Brady)
Wilson
(M. Durfee)
Mount Saint Joseph A
(M. Newell)
Holy Spirit
(H. Bramante)
Mount Saint Joseph B
(J. Woodrow)
24b 12:20 PM Girls Varsity 8+ Flight 2
Philadelphia City Rowing
(J. Rogers)
Mainland
(M. Sher)
Academy of Notre Dame
(C. Hayes)
Eustace
(S. Burghardt)
24c 12:25 PM Girls Varsity 8+ Flight 3
Ocean City
(C. Scherbin)
Walter Johnson
(J. Rose)
Haddonfield
(A. Cottone)
Mount Saint Joseph C
(C. Lawson)
25a 01:10 PM Boys Gig/Novice 1x Flight 1
Malvern Prep
(V. Ramakrishnan)
Strath Haven
(C. Chapman)
Devon Prep
(M. Gaetano)
Haddon Twp
(M. Eife)
25b 01:15 PM Boys Gig/Novice 1x Flight 2
Upper Merion
(R. Menke)
Penn Charter
(R. Edmonds)
Boys' Latin
(E. Nwalipenja)
26a 01:20 PM Boys Freshman/Novice 2x Flight 1
Roman Catholic A
(D. Vandenburg)
Episcopal
(W. Antczak)
Haverford
(R. Park)
Montclair
(A. Rougebec)
Shipley
(N. Shah)
Seton Hall Prep
(J. Andrews)
26b 01:25 PM Boys Freshman/Novice 2x Flight 2
Roman Catholic B
(J. Rivera)
Haddon Twp
(M. Kocher)
Hackensack
(L. Fallucca)
Malvern Prep
(M. Miller)
Ridgewood
(B. Lintner)
27a 01:30 PM Boys Novice 4+ Flight 1
Unionville
(K. Zhu)
Haverford
(W. Levensten)
Don Bosco Prep
(A. Molina)
Harriton
(E. Yoon)
Kearny
(J. Yanzon)
27b 01:35 PM Boys Novice 4+ Flight 2
Belleville
(D. Ferreyra)
Vineland A
(N. Blauth)
Concord
(Z. Smith)
McLean
(B. Lindsay)
27c 01:40 PM Boys Novice 4+ Flight 3
Radnor
(R. Fox)
Oakcrest
(J. Casanova)
Vineland B
(J. Soto)
Owen J Roberts
(D. Burke)
Fordham Prep
(A. Tully)
28a 01:45 PM Boys Freshman 4+ Flight
Montclair
(A. Van hamburg)
Haverford
(B. Sullivan)
Upper Merion
(A. Bransfield)
29a 01:50 PM Boys Novice 8+ Flight 1
Absegami
(L. Kroon)
Egg Harbor B
(S. Albertson)
Holy Ghost Prep
(C. Adams)
Don Bosco Prep
(T. Laquidara)
St. Joseph's Prep
(C. Kent)
Egg Harbor A
(R. Sansom)
29b 01:55 PM Boys Novice 8+ Flight 2
Gonzaga
(N. Ventura)
Cedar Creek
(L. Strazziri)
Lower Merion
(N. Cengel)
Philadelphia City Rowing
(D. Warnick)
Winter Park
(T. Nguyen)
29c 02:00 PM Boys Novice 8+ Flight 3
Moorestown
(M. MAGISTRELLI)
Haddonfield
(C. Ricci)
La Salle A
(H. Hope)
St. Augustine B
(p. smith)
Atlantic City
(J. O'niell)
29d 02:05 PM Boys Novice 8+ Flight 4
Eustace
(S. Anderson)
St. Johns College
(J. Kennelly)
St. Augustine A
(M. Domingo)
St. Peters Prep
(m. mclaughlin)
La Salle B
(C. Pettinato)
30a 02:10 PM Boys Novice 4x Flight 1
Germantown Friends
(N. Fireman)
Devon Prep
(C. Toglia)
Penn Charter
(I. Woods-Kolsky)
Holy Spirit
(D. Knoff)
30b 02:15 PM Boys Novice 4x Flight 2
Conestoga
(G. Margossian)
Germantown Academy
(C. Putnam)
Haverford
(W. Schaefer)
Roman Catholic
(D. Tran)
31a 02:20 PM Boys Freshman 4x Flight 1
Springside Chestnut Hill A
(J. Stephenson)
Ridgewood
(T. Gammer)
Haverford A
(J. Brewington)
Conestoga
(W. Riggs)
Bergen Catholic
(I. Keeley)
31b 02:25 PM Boys Freshman 4x Flight 2
Roman Catholic
(Z. Peters)
Springside Chestnut Hill B
(T. Tasman)
Montclair
(g. harb)
Haverford B
(W. Johnson)
Haddon Twp
(T. Sheehan)
32a 02:30 PM Boys Freshman 8+ Flight 1
Walter Johnson
(E. Woo)
Kearny
(A. Lucio)
Mainland
(C. Milhous)
Bishop O'Connell
(W. Brophy)
St. Augustine
(C. Kazunas)
Cedar Creek B
(N. Lower)
32b 02:35 PM Boys Freshman 8+ Flight 2
La Salle A
(J. Eney)
Seton Hall Prep A
(P. Treacy)
Christian Brothers
(S. Gazdus)
Montclair
(A. Moore-Manakas)
Gonzaga A
(M. Lesstrang)
St. Joseph's Prep B
(E. Coffey)
32c 02:40 PM Boys Freshman 8+ Flight 3
Seton Hall Prep B
(J. YARUSSI)
St. Benedict's Prep
(B. Pineda)
McLean
(R. Campbell)
Gonzaga B
(J. Cooney)
DeMatha
(C. Mester)
32d 02:45 PM Boys Freshman 8+ Flight 4
Winter Park
(W. Bowman)
St. Peters Prep
(m. mclaughlin)
St. Joseph's Prep A
(N. Stezzi)
Wilson
(A. Strauss)
Cedar Creek A
(D. Gutierrez)
33a 02:50 PM Boys JV 1x Flight 1
Roman Catholic
(J. Lang)
Upper Merion
(I. Garrison)
Boys' Latin
(M. Shoatz-Carter)
Strath Haven
(H. Driscoll)
Bonner Prendergast A
(J. Laughlin)
33b 02:55 PM Boys JV 1x Flight 2
Bergen Catholic
(A. Ferrari)
Bonner Prendergast B
(K. McElwee)
Cresskill
(J. Rashba)
Paramus
(P. Nasto)
Malvern Prep
(M. Venkatesh)
34a 03:00 PM Boys JV 2x Flight 1
Springside Chestnut Hill
(I. Bai)
Malvern Prep
(P. Gray)
Bonner Prendergast
(A. Wiercioch)
34b 03:05 PM Boys JV 2x Flight 2
Roman Catholic A
(C. Breslin)
Ridgewood
(K. Okamura)
St. Benedict's Prep
(N. King)
Germantown Academy A
(a. moeller)
34c 03:10 PM Boys JV 2x Flight 3
Seton Hall Prep
(H. Timberlake)
Roman Catholic B
(A. Cramutola)
Haddon Twp
(J. Buan)
Germantown Academy B
(A. Kostacos)
34d 03:15 PM Boys JV 2x Flight 4
Conestoga
(G. Caria)
North Arlington
(J. Mejia)
Germantown Friends A
(R. May)
35a 03:20 PM Boys JV 4+ Flight 1
Owen J Roberts
(M. Vallino)
Holy Ghost Prep
(C. Bautz)
Doane Academy
(N. Kern)
Radnor
(J. Hofmeyr)
Father Judge A
(S. Reilly)
35b 03:25 PM Boys JV 4+ Flight 2
Kearny
(F. Chiofalo)
Father Judge B
(N. Leone)
Seton Hall Prep B
(C. Ziegler)
Belleville A
(T. Hung)
Peddie B
(A. Bhungalia)
Great Valley
(N. McDonald)
35c 03:30 PM Boys JV 4+ Flight 3
Christian Brothers
(A. Foley)
Gonzaga B
(S. Weaver)
Belleville B
(M. Silva)
Egg Harbor
(S. Patel)
Haverford
(S. Zelov)
Seton Hall Prep A
(J. Gehringer)
35d 03:35 PM Boys JV 4+ Flight 4
Harriton
(B. Kozloff)
Gonzaga A
(D. D'Angelo-Cosme)
Don Bosco Prep
(D. Kaczmarczyk)
Ridgewood
(J. LaFrance)
Archbishop Carroll
(B. Gould)
Peddie A
(F. Stanley)
35e 03:40 PM Boys JV 4+ Flight 5
Walter Johnson
(C. Mahne)
Eustace
(N. Romano)
Episcopal
(j. Bruder, Jr.)
Bishop Ireton B
(G. Turner)
Hill School
(C. Kennedy)
Bishop Ireton A
(K. Ferguson)
36a 03:45 PM Boys JV 4x Flight 1
Haverford
(B. Christopher)
Springside Chestnut Hill
(W. Percy)
Shipley A
(J. Chang)
Holy Spirit
(C. Murray)
Ridgewood
(T. Montgomery)
Bergen Catholic B
(E. McGrath)
36b 03:50 PM Boys JV 4x Flight 2
Shipley B
(R. Hollin)
Haddon Twp
(A. Johnson)
Conestoga
(Z. Miles)
Penn Charter
(J. Glomb)
Bergen Catholic A
(A. Lynch)
Friends Select
(M. D'Annunzio)
37a 03:55 PM Boys JV 8+ Flight 1
St. Benedict's Prep B
(I. Stradford)
Wilson
(A. Hickey)
DeMatha
(D. Coleman)
Don Bosco Prep B
(L. Zapana)
Fordham Prep A
(P. Monaco)
La Salle
(J. Loftus)
37b 04:00 PM Boys JV 8+ Flight 2
Winter Park
(R. Huang)
Ocean City
(W. Moffitt)
Charter School of Wilmington
(M. Medroso)
McLean
(M. Hilliard)
St. Benedict's Prep A
(C. Arias-Cespedes)
Don Bosco Prep A
(A. Accardo)
37c 04:05 PM Boys JV 8+ Flight 3
Fordham Prep B
(J. Korb)
St. Augustine
(A. Lape)
Montclair
(B. Rose)
Ridgewood
(D. Yang)
Cedar Creek
(N. Cruz)
37d 04:10 PM Boys JV 8+ Flight 4
Lower Merion B
(G. Rieke)
Haddonfield
(N. Zafiriadis)
Gonzaga A
(R. Hood)
Mainland
(J. Byrnes)
St. Joseph's Prep
(R. Maher)
37e 04:15 PM Boys JV 8+ Flight 5
Moorestown
(M. Valentino)
Lower Merion A
(A. Barr Bono)
Harriton
(B. Raphael)
Gonzaga B
(J. Williams)
Walter Johnson
(G. Harper)
38a 04:20 PM Boys Ltwt 2x Flight 1
Lower Merion
(M. Gordon)
Upper Merion
(J. Levy)
Malvern Prep
(C. Munyan)
Roman Catholic
(J. Cepis)
Germantown Academy
(W. James)
38b 04:25 PM Boys Ltwt 2x Flight 2
Penn Charter
(T. Harbison)
Germantown Friends A
(R. Allon)
Shipley
(B. MacDonald)
39a 04:30 PM Boys Ltwt 4+ Flight
Vineland
(C. Garcia)
Holy Ghost Prep
(W. Adams)
Kearny
(E. Adames)
St. Johns College
(S. Cook)
40a 04:35 PM Boys Ltwt 4x Flight
Shipley
(G. Kelly)
Malvern Prep
(C. Delaney)
Springside Chestnut Hill
(E. Cunningham)
Roman Catholic
(O. McLoone)
Ridgewood
(K. Shattuck)
41a 04:40 PM Boys 2nd 8+ Flight 1
St. Augustine
(C. Schiela)
Unionville
(F. King)
Montclair
(E. Unruh)
St. Joseph's Prep
(J. Bilotta)
McLean
(S. Chowdhury)
Gonzaga
(O. Everett)
41b 04:45 PM Boys 2nd 8+ Flight 2
Mainland
(A. Richards)
Winter Park A
(J. Sontag)
Absegami A
(M. Daniels)
Wilson
(E. Prince)
DeMatha
(C. Robinson)
Ocean City
(G. Bower)
41c 04:50 PM Boys 2nd 8+ Flight 3
St. Peters Prep
(D. Ragno)
Absegami B
(H. Patel)
La Salle
(D. Horan)
Walter Johnson
(P. Neuvelt)
Winter Park B
(B. Le)
42a 04:55 PM Boys Ltwt 8+ Flight
Christian Brothers
(S. Alston)
St. Augustine
(J. Garcia)
St. Joseph's Prep
(P. McNamara)
Radnor
(T. Ciatto)
La Salle
(T. DeLuca)
43a 05:00 PM Boys Varsity 1x Flight 1
Roman Catholic
(J. Gorman)
Radnor
(Z. Taylor)
George Washington
(N. Roberts)
Springside Chestnut Hill
(J. Xin)
Sparta
(F. Holovacs)
43b 05:05 PM Boys Varsity 1x Flight 2
Germantown Friends
(A. Sandroni)
Bonner Prendergast A
(A. Pietrewicz)
Don Bosco Prep
(W. LaMotta)
La Salle
(J. Wilbur)
Friends Select A
(X. McCall)
44a 05:10 PM Boys Varsity 2x Flight 1
Malvern Prep
(J. Kennedy)
Roman Catholic
(M. Wnek)
Conestoga
(S. Connell)
Germantown Friends
(J. Appleberry)
Owen J Roberts
(A. Brown)
44b 05:15 PM Boys Varsity 2x Flight 2
Holy Spirit
(W. Hoffman)
Germantown Academy
(M. Donches)
Episcopal
(N. Peyton)
Vineland
(B. Boesenhofer)
44c 05:20 PM Boys Varsity 2x Flight 3
Northern Highlands Reg.
(A. D'Iorio)
Haddon Twp
(N. McHugh)
Bergen Catholic
(S. Olsen)
Penn Charter
(C. Frieman)
46a 05:25 PM Boys Varsity 4+ Flight 1
Hill School B
(E. Hempel)
Father Judge
(T. Gola)
Christian Brothers
(G. Johnson)
Hill School A
(M. Schiavone)
Holy Ghost Prep
(J. Boyle)
46b 05:30 PM Boys Varsity 4+ Flight 2
Radnor
(E. Egger)
Haverford
(J. Sonnenfeld)
Harriton A
(M. Kane)
Egg Harbor
(J. Kent)
Great Valley
(R. Layden)
Cedar Creek
(R. Jones)
46c 05:35 PM Boys Varsity 4+ Flight 3
Philadelphia City Rowing
(J. Harvey)
St. Johns College A
(R. Sarkarzadeh)
Hill School C
(B. Crispin)
Archbishop Carroll A
(K. McCormack)
Charter School of Wilmington
(J. Stephan)
Doane Academy
(T. Nerveza)
46d 05:40 PM Boys Varsity 4+ Flight 4
Concord
(J. Reid)
Archbishop Carroll B
(P. Bryson)
St. Johns College B
(G. Salazar)
Atlantic City A
(S. Alzate)
Peddie B
(W. Yang)
46e 05:45 PM Boys Varsity 4+ Flight 5
Oakcrest
(A. Ragan)
Bishop O'Connell
(R. Reddix)
Atlantic City B
(E. Nguyen)
Kearny
(A. Tully)
Peddie A
(T. Probst)
47a 05:50 PM Boys Varsity 4x Flight 1
Bergen Catholic
(A. Rapella)
Ridgewood
(A. Melarti)
Haddon Twp
(V. Fitzpatrick)
Holy Spirit
(A. Buchan)
Springside Chestnut Hill
(D. Hoffmann)
Penn Charter
(N. Djerassi)
47b 05:55 PM Boys Varsity 4x Flight 2
Christian Brothers
(M. Mojares)
Malvern Prep
(H. Hall)
Haverford
(J. Pendergast)
Conestoga
(M. Harmon)
Roman Catholic
(F. Bruzek)
Germantown Academy
(D. Walkush)
48a 06:00 PM Boys Varsity 8+ Flight 1
Episcopal
(W. Stavropoulos)
Montclair
(E. Coplan)
Absegami
(S. Blair)
St. Joseph's Prep
(Q. Sullivan)
Gonzaga
(C. Dent)
48b 06:05 PM Boys Varsity 8+ Flight 2
Ocean City
(A. Oves)
Philadelphia City Rowing
(B. Pancoe)
St. Augustine
(D. Crilly)
Unionville
(s. carson)
Bishop O'Connell
(N. Lindley)
48c 06:10 PM Boys Varsity 8+ Flight 3
Walter Johnson
(Z. Bowers)
Winter Park
(B. Brown)
La Salle
(L. Horgan)
Wilson
(D. Gwadz)
DeMatha
(K. stewart)
48d 06:15 PM Boys Varsity 8+ Flight 4
Eustace
(J. Marengo)
St. Peters Prep
(F. Heinrich)
Mainland
(B. Mack)
Fordham Prep
(C. Kwas)
McLean
(B. Barnett)
North Arlington
(E. Henderson)