2019 3rd Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 09:00 AM Boys Gig/Novice 1x Flight
Haddon Twp
(B. Moser)
Upper Merion
(R. Menke)
Strath Haven
(C. Chapman)
Holy Spirit
(W. Pileggi)
Devon Prep
(M. Gaetano)
2a 09:05 AM Boys Freshman/Novice 2x Flight
Haddon Twp
(M. Kocher)
Episcopal
(W. Antczak)
Malvern Prep
(M. Miller)
Ridgewood
(B. Lintner)
Roman Catholic
(J. McPherson)
Haverford
(W. Herz)
3a 09:10 AM Boys Novice 4+ Flight
Charter School
(M. Sullivan)
Haverford
(W. Levensten)
St. Augustine
(O. Catanese)
Philadelphia City Rowing
(D. Warnick)
Concord
(A. hoy)
Moorestown
(M. MAGISTRELLI)
4a 09:15 AM Boys Freshman 4+ Flight
Upper Merion
(D. Estock)
Montclair
(A. Van hamburg)
Haverford
(J. Zhang)
Radnor
(R. Fox)
5a 09:20 AM Boys Novice 8+ Flight 1
St. Augustine
(M. Domingo)
Egg Harbor
(R. Sansom)
Chaminade
(W. Koran)
Nutley
(M. McCullough)
Vineland
(N. Blauth)
Lower Merion
(N. Cengel)
5b 09:25 AM Boys Novice 8+ Flight 2
St. Joseph's Prep
(E. Coffey)
Haddonfield
(C. Ricci)
Unionville
(D. Huffman)
Holy Ghost Prep
(C. Adams)
Eustace
(T. Torres)
6a 09:30 AM Boys Freshman 4x Flight 1
Montclair
(L. Young)
Springside Chestnut Hill A
(J. Stephenson)
Ridgewood
(T. Gammer)
Conestoga
(A. Stern)
6b 09:35 AM Boys Freshman 4x Flight 2
Haddon Twp
(T. Sheehan)
Haverford
(J. Brewington)
Roman Catholic
(Z. Peters)
Springside Chestnut Hill B
(T. Tasman)
7a 09:40 AM Boys Novice 4x Flight 1
Germantown Friends
(N. Fireman)
Conestoga
(G. Margossian)
Germantown Academy
(C. Putnam)
Holy Spirit
(R. Hunter IV)
Penn Charter
(H. Price)
7b 09:45 AM Boys Novice 4x Flight 2
Westfield B
(J. Yang)
Haverford
(R. Park)
Roman Catholic
(D. Vandenburg)
Westfield A
(M. Feldman)
8a 09:50 AM Boys Freshman 8+ Flight 1
Mainland
(C. Milhous)
St. Augustine
(C. Kazunas)
St. Joseph's Prep B
(C. Kent)
Kearny
(A. Lucio)
Chaminade A
(J. Koubek)
8b 09:55 AM Boys Freshman 8+ Flight 2
Manhasset
(M. Phelps)
Chaminade B
(P. Renz)
Montclair
(A. Moore-Manakas)
St. Joseph's Prep A
(N. Stezzi)
St. Benedict's Prep
(B. Pineda)
9a 10:00 AM Boys JV 1x Flight 1
Penn Charter
(C. Lynch)
Strath Haven
(H. Driscoll)
Malvern Prep
(M. Venkatesh)
Germantown Friends B
(A. Kulkarni)
Conestoga
(G. Caria)
9b 10:05 AM Boys JV 1x Flight 2
Upper Merion
(I. Garrison)
Cresskill
(J. Rashba)
Germantown Friends A
(A. Sandroni)
Bergen Catholic
(A. Ferrari)
Roman Catholic
(J. Lang)
10a 10:10 AM Boys JV 2x Flight 1
Ridgewood
(K. Okamura)
Roman Catholic B
(C. Breslin)
Germantown Friends
(R. May)
Germantown Academy A
(a. moeller)
10b 10:15 AM Boys JV 2x Flight 2
St. Benedict's Prep
(N. King)
Germantown Academy B
(A. Kostacos)
Roman Catholic A
(A. Cramutola)
Owen J Roberts
(M. Vallino)
Malvern Prep
(P. Gray)
11a 10:20 AM Boys JV 4+ Flight 1
Belleville A
(T. Hung)
Ridgewood
(J. LaFrance)
Manhasset
(C. Muni)
Holy Ghost Prep
(C. Bautz)
Hill School
(C. Kennedy)
Nutley
(M. Capobianco)
11b 10:25 AM Boys JV 4+ Flight 2
Seton Hall Prep
(C. Ziegler)
Egg Harbor B
(S. Schweppenheiser)
Lower Merion
(J. Murphy)
Episcopal
(M. Levinson)
Father Judge
(S. Reilly)
Don Bosco Prep
(D. Kaczmarczyk)
11c 10:30 AM Boys JV 4+ Flight 3
Haddonfield
(N. Zafiriadis)
Harriton
(B. Kozloff)
Belleville B
(M. Silva)
Great Valley A
(N. McDonald)
Egg Harbor A
(j. lopez)
11d 10:35 AM Boys JV 4+ Flight 4
Owen J Roberts
(C. Wiedl)
Kearny
(F. Chiofalo)
Christian Brothers
(Z. demello)
Great Valley B
(C. Babcock)
Haverford
(S. Zelov)
Doane Academy
(N. Kern)
12a 10:40 AM Boys JV 4x Flight 1
Ridgewood
(T. Montgomery)
Bergen Catholic B
(E. McGrath)
Haddon Twp
(O. Fitzpatrick)
Holy Spirit
(C. Murray)
Friends Select
(M. D'Annunzio)
Haverford
(J. CASE)
12b 10:45 AM Boys JV 4x Flight 2
Springside Chestnut Hill
(W. Percy)
Penn Charter
(T. Whitehead)
Westfield
(D. Carminio)
Conestoga
(Z. Miles)
Bergen Catholic A
(A. Lynch)
13a 10:50 AM Boys JV 8+ Flight 1
Chaminade A
(C. delaBastide)
Mainland B
(A. Wynne)
Manhasset A
(W. Apostolou)
Harriton
(B. Raphael)
Manhasset B
(M. Nickita)
Charter School
(M. Medroso)
13b 10:55 AM Boys JV 8+ Flight 2
Mainland A
(B. Mack)
Lower Merion
(C. Berman)
St. Benedict's Prep A
(C. Arias-Cespedes)
Chaminade B
(L. Doran)
Archbishop Carroll
(S. Bestany)
Eustace
(J. Marengo)
13c 11:00 AM Boys JV 8+ Flight 3
St. Augustine
(M. Lewis)
Don Bosco Prep A
(A. Accardo)
St. Benedict's Prep B
(I. Stradford)
Chaminade D
(C. Scott)
Seton Hall Prep
(J. Gehringer)
13d 11:05 AM Boys JV 8+ Flight 4
Don Bosco Prep B
(L. Zapana)
Montclair
(B. Rose)
St. Joseph's Prep
(R. Maher)
Ridgewood
(D. Yang)
Chaminade C
(D. Fitzpatrick)
14a 11:10 AM Boys Ltwt 2x Flight 1
Upper Merion
(J. Levy)
Roman Catholic
(J. Cepis)
Conestoga
(E. Toll)
Manhasset
(L. O'Day)
14b 11:15 AM Boys Ltwt 2x Flight 2
Malvern Prep
(C. Munyan)
Lower Merion
(M. Gordon)
Bergen Catholic
(S. Olsen)
Germantown Academy
(W. James)
16a 11:20 AM Boys Ltwt 4+ Flight
Holy Ghost Prep
(W. Adams)
Kearny
(A. Navas)
17a 11:25 AM Boys Ltwt 8+ Flight
Radnor
(J. Frishman)
St. Joseph's Prep
(P. McNamara)
St. Augustine
(A. Dailey)
18a 11:30 AM Boys 2nd 8+ Flight 1
Philadelphia City Rowing
(J. Harvey)
St. Joseph's Prep
(J. Bilotta)
Unionville
(l. walker)
18b 11:35 AM Boys 2nd 8+ Flight 2
Montclair
(E. Unruh)
Moorestown
(J. Miller)
St. Augustine
(C. Schiela)
Absegami
(A. Moore)
19a 11:40 AM Boys Varsity 1x Flight 1
Roman Catholic
(J. Gorman)
George Washington
(N. Roberts)
Sparta
(F. Holovacs)
Haddon Twp
(M. Weller)
19b 11:45 AM Boys Varsity 1x Flight 2
Radnor
(Z. Taylor)
Springside Chestnut Hill
(J. Xin)
Friends Select
(X. McCall)
Don Bosco Prep
(W. LaMotta)
Germantown Academy
(D. Walkush)
20a 12:30 PM Boys Varsity 2x Flight 1
Episcopal
(D. Raman)
Conestoga
(S. Connell)
Germantown Friends A
(R. Allon)
Roman Catholic
(M. Wnek)
Owen J Roberts
(A. Brown)
20b 12:35 PM Boys Varsity 2x Flight 2
Vineland
(B. Boesenhofer)
Germantown Academy
(C. Shafer)
Penn Charter
(C. Frieman)
Northern Highlands Reg.
(A. D'Iorio)
Germantown Friends B
(J. Appleberry)
Malvern Prep
(H. Hall)
15a 12:40 PM Boys Ltwt 4x Flight
Roman Catholic
(S. O'Connell)
Springside Chestnut Hill
(E. Cunningham)
Malvern Prep
(C. Delaney)
21a 12:45 PM Boys Varsity 2- Flight
Manhasset
(G. Menke)
22a 12:50 PM Boys Varsity 4+ Flight 1
Harriton B
(L. Pettit)
Archbishop Carroll
(K. McCormack)
Haverford
(J. Sonnenfeld)
Great Valley
(R. Layden)
Harriton A
(M. Kane)
Radnor B
(J. Hofmeyr)
22b 12:55 PM Boys Varsity 4+ Flight 2
Hill School C
(G. George)
Christian Brothers B
(T. Zita)
Nutley
(L. Hordista)
Father Judge
(T. Gola)
Concord
(J. Reid)
Eustace
(R. Console)
22c 01:00 PM Boys Varsity 4+ Flight 3
Christian Brothers A
(G. Johnson)
Kearny
(A. Tully)
Egg Harbor
(J. Pickard)
Hill School A
(M. Schiavone)
Radnor A
(G. Stearns)
22d 01:05 PM Boys Varsity 4+ Flight 4
Mainland
(D. Grasso)
Hill School B
(E. Hempel)
Holy Ghost Prep
(J. Boyle)
Charter School
(J. Stephan)
Lower Merion
(A. Kerekes)
Vineland
(C. Garcia)
23a 01:10 PM Boys Varsity 4x Flight 1
Conestoga
(R. Molsbergen)
Roman Catholic
(P. Eells)
Haverford
(J. Pendergast)
Haddon Twp B
(V. Fitzpatrick)
23b 01:15 PM Boys Varsity 4x Flight 2
Springside Chestnut Hill
(D. Hoffmann)
Malvern Prep
(M. Davis)
Haddon Twp A
(A. Johnson)
Penn Charter
(N. Djerassi)
23c 01:20 PM Boys Varsity 4x Flight 3
Ridgewood
(A. Melarti)
Christian Brothers
(M. Mojares)
Holy Spirit
(A. Buchan)
Bergen Catholic
(A. Rapella)
Manhasset
(J. Kim)
24a 01:25 PM Boys Varsity 8+ Flight 1
Absegami A
(S. Blair)
Episcopal
(W. Stavropoulos)
St. Joseph's Prep
(M. Linquata)
Unionville
(s. carson)
Philadelphia City Rowing
(D. Brown)
24b 01:30 PM Boys Varsity 8+ Flight 2
Christian Brothers
(Z. Kramer)
Montclair
(E. Coplan)
Moorestown
(M. Valentino)
St. Augustine
(D. Crilly)
Absegami B
(M. Daniels)
25a 01:35 PM Girls Gig/Novice 1x Flight
Strath Haven
(J. Rao)
Immaculate Conception
(A. Kisala)
26a 01:40 PM Girls Freshman/Novice 2x Flight
Owen J Roberts
(C. Camp)
Springside Chestnut Hill
(A. Keough)
Agnes Irwin
(C. O'Mara)
27a 01:45 PM Girls Novice 4+ Flight 1
Eustace
(E. Sobieski)
Bonner Prendergast
(K. Standen)
Germantown Academy
(B. Berlinger)
Mount Saint Joseph
(D. Lasky)
Merion Mercy
(C. Schrieber)
27b 01:50 PM Girls Novice 4+ Flight 2
Notre Dame Prep
(E. Reynolds)
Archbishop Carroll
(A. Becker)
Moorestown
(K. Shenot)
Academy of Notre Dame
(R. Smith)
28a 01:55 PM Girls Freshman 4+ Flight
Villa Joseph Marie
(A. Phillips)
Radnor
(T. Schoenborn)
29a 02:00 PM Girls Novice 8+ Flight 1
Philadelphia City Rowing
(M. Shelton)
Lower Merion
(A. Valenta)
Hill School
(E. Fairfield)
29b 02:05 PM Girls Novice 8+ Flight 2
Gwynedd Mercy A
(J. Masterson)
Haddonfield
(S. Tucker)
Nutley B
(A. Scorsone)
Harriton
(M. Heifetz)
Mainland
(I. Perez)
29c 02:10 PM Girls Novice 8+ Flight 3
Vineland
(B. Adams)
Charter School
(K. McMann)
Mount Saint Joseph
(E. McGreevey)
Unionville
(J. Hall)
30a 02:15 PM Girls Novice 4x Flight
Villa Maria
(L. Downs)
Germantown Friends
(L. Lee)
Sacred Heart
(A. Thomas)
Westfield
(z. ahmed)
31a 02:20 PM Girls Freshman 4x Flight
Holy Spirit
(A. Nicholas)
Villa Maria
(M. Durante)
Conestoga
(R. Furtaw)
Montclair
(k. bismal)
Ridgewood
(L. Riedel)
32a 02:25 PM Girls Freshman 8+ Flight 1
Moorestown
(G. Mumma)
Mount Saint Joseph
(J. Geib)
Lower Merion
(A. Webb)
Upper Merion
(K. Rang)
Gwynedd Mercy
(B. Romberger)
32b 02:30 PM Girls Freshman 8+ Flight 2
Manhasset
(M. Hon)
Mainland
(L. Malone)
Villa Joseph Marie
(K. Abdalla)
Charter School
(K. Hermansader)
Montclair
(Z. Larkey)
33a 02:35 PM Girls JV 1x Flight
Upper Merion
(I. Montalvo)
Germantown Friends
(A. Ehrlacher)
Cresskill
(A. Tokatlioglu)
Strath Haven
(B. Mullarkey)
Spring-Ford
(A. Chakraborty)
34a 02:40 PM Girls JV 2x Flight 1
Hackensack
(K. Gotrell)
Ridgewood B
(P. Kliesch)
Springside Chestnut Hill
(I. Alex)
Sacred Heart
(A. McDonnell)
Haddon Twp
(M. Fitzpatrick)
Villa Maria
(M. Girard)
34b 02:45 PM Girls JV 2x Flight 2
Upper Merion
(A. Frebowitz)
Friends Select B
(S. Cucinotta)
Penn Charter
(G. Mancini)
Vineland
(J. Asselta)
Ridgewood A
(H. Sisco)
Friends Select A
(O. Coleman)
35a 02:50 PM Girls JV 4+ Flight 1
Owen J Roberts B
(D. Frederick)
Belleville A
(J. Libby)
Mount Saint Joseph B
(E. Dougherty)
Belleville B
(G. Ayzanoa)
35b 02:55 PM Girls JV 4+ Flight 2
Our Lady of Mercy
(K. Decker)
Vineland
(J. Minguela)
Mount Saint Joseph A
(O. Guza)
Owen J Roberts A
(M. Braun)
Villa Joseph Marie
(M. Dina)
Doane Academy
(D. Canturk)
35c 03:00 PM Girls JV 4+ Flight 3
Unionville
(E. Megill)
Hill School A
(A. Lehneis)
Haddonfield
(E. Broder)
36a 03:05 PM Girls JV 4x Flight 1
Upper Merion
(G. Myers)
Westfield B
(P. Palles)
Springside Chestnut Hill
(A. Jansen)
Germantown Academy
(L. Paynton)
Episcopal
(L. Haupt)
Strath Haven
(I. Carley)
36b 03:10 PM Girls JV 4x Flight 2
Penn Charter
(A. Neducsin)
Montclair
(m. kurtulus)
Westfield A
(A. Buontempo)
Ridgewood
(a. Soderlund)
Conestoga
(S. Jacovini)
37a 03:15 PM Girls JV 8+ Flight 1
Radnor A
(A. Van Dusen)
Montclair
(A. Snyder)
Charter School
(S. Sullivan)
Manhasset A
(A. Fournaris)
Academy of Notre Dame
(C. Wynne)
Mount Saint Joseph
(K. Squadrito)
37b 03:20 PM Girls JV 8+ Flight 2
Philadelphia City Rowing
(A. Weinbaum)
Nutley
(D. Reed)
Absegami
(F. Deibert)
Manhasset B
(A. Giangrande)
Harriton
(E. Glazer)
Eustace
(J. Wheeler)
37c 03:25 PM Girls JV 8+ Flight 3
Radnor B
(L. Eggert)
Lower Merion
(T. Kerekes)
Gwynedd Mercy
(K. Byrne)
Notre Dame Prep
(F. Konschak)
38a 03:30 PM Girls Ltwt 2x Flight
Belleville
(T. Nguyen)
Upper Merion
(O. Eyer)
Conestoga
(M. Gosnear)
Ridgewood B
(D. Vij)
Ridgewood A
(S. Wong)
39a 03:35 PM Girls Ltwt 4+ Flight 1
Lower Merion
(S. Lapin)
Mount Saint Joseph
(A. Morasco)
Mainland
(G. Robinson)
Haddonfield
(E. Hess)
Montclair B
(O. Duffy)
39b 03:40 PM Girls Ltwt 4+ Flight 2
Manhasset
(D. Apostolou)
Merion Mercy
(C. Riley)
Montclair A
(E. Mihalis)
Charter School
(S. Klabunde)
40a 03:45 PM Girls Ltwt 4x Flight
Agnes Irwin
(A. Thomas)
Upper Merion
(R. Rossini)
Germantown Friends
(M. Bigelow)
41a 03:50 PM Girls Ltwt 8+ Flight
Nutley
(E. Veltre)
Radnor
(C. McDonald)
42a 03:55 PM Girls 2nd 8+ Flight
Holy Spirit
(A. Fuscado)
Mainland
(R. Stillman)
Academy of Notre Dame
(N. Livingood)
Merion Mercy
(D. Figueroa)
Mount Saint Joseph
(J. Woodrow)
Moorestown
(G. Armenti)
43a 04:00 PM Girls Varsity 1x Flight
Penn Charter
(L. Alter)
Notre Dame Manhattan
(M. McCarthy)
Sacred Heart
(n. karnato)
Agnes Irwin
(P. Bond)
44a 04:05 PM Girls Varsity 2x Flight 1
Agnes Irwin A
(E. Bonner)
Conestoga
(A. Bashe)
Germantown Friends
(S. Ortega)
Bonner Prendergast B
(K. Neill)
44b 04:10 PM Girls Varsity 2x Flight 2
Agnes Irwin B
(E. Pendergast)
Bonner Prendergast A
(M. Nestel)
Sacred Heart
(C. Friedlander)
Montclair
(K. King)
44c 04:15 PM Girls Varsity 2x Flight 3
Strath Haven
(k. chapman)
Episcopal
(N. Johnston)
Holy Angels
(E. Maron)
Haddon Twp
(E. Donohue)
45a 04:20 PM Girls Varsity 2- Flight
Owen J Roberts
(M. Venezia)
Upper Merion
(A. Palumbo)
46a 04:25 PM Girls Varsity 4+ Flight 1
Radnor
(O. Zenouzi)
Archbishop Carroll A
(A. O'Brien)
Merion Mercy
(E. McIntyre)
Archbishop Carroll B
(A. Swinson)
46b 04:30 PM Girls Varsity 4+ Flight 2
Episcopal
(M. LeRoux)
Bonner Prendergast
(A. Oronzi)
Germantown Academy
(E. Berlinger)
Vineland
(G. Panzini)
Eustace
(K. Dedes)
46c 04:35 PM Girls Varsity 4+ Flight 3
Absegami
(E. Daniels)
Lower Merion
(J. Lustig)
Doane Academy
(L. Hendricks)
Unionville
(G. Lord)
Nutley
(A. Feaster)
Montclair
(R. Cahill)
46d 04:40 PM Girls Varsity 4+ Flight 4
Manhasset
(K. Wu)
Great Valley
(E. Lawless)
Charter School
(A. Bufano)
Concord
(K. Wagner)
Haddonfield
(H. Maskery)
Hill School A
(P. Dondeti)
47a 04:45 PM Girls Varsity 4x Flight
Haddon Twp
(F. Steele)
Springside Chestnut Hill
(E. Webb)
Conestoga
(A. Lewis)
48a 04:50 PM Girls Varsity 8+ Flight 1
Mount Saint Joseph B
(K. Dougherty)
Mount Saint Joseph A
(M. Newell)
Merion Mercy
(P. DeVlieger)
Academy of Notre Dame
(C. Hayes)
48b 04:55 PM Girls Varsity 8+ Flight 2
Philadelphia City Rowing
(J. Rogers)
Villa Joseph Marie
(J. Brady)
Mainland
(M. Sher)
Moorestown
(C. Sims)
Holy Spirit
(H. Bramante)