2018 3rd Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
2a 09:05 AM Girls Freshman/Novice 2x Flight 1
Owen J Roberts
(S. Subick)
Strath Haven
(I. Carley)
Penn Charter
(A. Cowhey)
Villa Maria
(C. Rose)
Baldwin
(K. Cappola)
2b 09:10 AM Girls Freshman/Novice 2x Flight 2
Conestoga
(H. Kothari)
Agnes Irwin
(E. Barcus)
Shipley
(K. Lissack)
Hackensack
(S. Montany)
Springside Chestnut Hill
(K. Doerzbacher)
Upper Merion
(G. Myers)
3a 09:15 AM Girls Novice 4+ Flight 1
Moorestown
(J. DeMouraJoel)
Owen J Roberts
(K. Jorgensen)
Our Lady of Mercy
(E. Myers)
3b 09:20 AM Girls Novice 4+ Flight 2
Villa Joseph Marie
(M. Hobson)
North Arlington
(K. Santos)
Great Valley
(G. Toner)
4a 09:25 AM Girls Freshman 4+ Flight
Bonner Prendergast
(C. O'Neill)
Merion Mercy
(I. Millan)
Ocean City
(H. Martin)
5a 09:30 AM Girls Novice 8+ Flight 1
Philadelphia City Rowing
(A. Serrano)
Mainland
(H. Levy)
Episcopal PA
(L. Haupt)
Mount Saint Joseph A
(J. Shouldis)
Montclair
(O. Duffy)
5b 09:35 AM Girls Novice 8+ Flight 2
Egg Harbor A
(C. FARRELL)
Germantown Academy
(J. Robertson)
Holy Spirit
(d. formica)
Academy of Notre Dame B
(M. Fitzhenry)
Belleville
(J. Libby)
5d 09:45 AM Girls Novice 8+ Flight 4
Academy of Notre Dame A
(G. Wolter)
Eustace
(J. Wheeler)
Charter School
(G. Dodd)
Upper Merion
(K. Zoppina)
6a 09:50 AM Girls Novice 4x Flight 1
Germantown Friends
(S. Ortega)
Agnes Irwin
(E. Dunlop)
Baldwin
(E. Salgado)
6b 09:55 AM Girls Novice 4x Flight 2
Upper Merion
(M. Ledebur)
Friends Select
(S. Cucinotta)
Springside Chestnut Hill
(S. Tate)
7a 10:00 AM Girls Freshman 4x Flight
Springside Chestnut Hill A
(E. Webb)
Haddon Twp
(O. Hollingsworth)
Springside Chestnut Hill B
(M. Merin)
Conestoga
(R. Ewasko)
8a 10:05 AM Girls Freshman 8+ Flight 1
Mount Saint Joseph
(I. McCafferty)
Montclair
(A. Snyder)
Merion Mercy
(E. Staples)
Radnor A
(M. Miller)
Absegami
(S. Medolla)
8b 10:10 AM Girls Freshman 8+ Flight 2
Ocean City
(C. Rumaker)
Moorestown
(A. Kyle)
Holy Spirit
(T. Powell)
Philadelphia City Rowing
(S. French)
Atlantic City
(N. LaVigna)
8c 10:15 AM Girls Freshman 8+ Flight 3
Mainland
(J. Evinski)
Radnor B
(M. Subak)
Lower Merion
(T. Kerekes)
Haddonfield
(E. Hess)
9a 10:20 AM Girls JV 1x Flight
Germantown Friends
(A. Regli)
Notre Dame Manhattan
(M. McCarthy)
Bonner Prendergast
(A. Elliott)
Villa Maria
(K. Rawlings)
10a 10:25 AM Girls JV 2x Flight 1
Agnes Irwin
(E. Pendergast)
Germantown Friends A
(M. Bigelow)
Baldwin A
(S. Baron)
Strath Haven A
(B. Mullarkey)
Lower Merion
(D. Levine)
10b 10:30 AM Girls JV 2x Flight 2
Baldwin B
(S. Hulme)
Germantown Friends B
(T. Broadus)
Strath Haven B
(M. Ransom)
Haddon Twp
(A. Tingley)
Sacred Heart
(E. Gorski)
11a 10:35 AM Girls JV 4+ Flight 1
Owen J Roberts
(M. Venezia)
Mount Saint Joseph
(C. Lawson)
Radnor
(O. Zenouzi)
Bonner Prendergast
(M. Nestel)
Episcopal PA
(N. Johnston)
Harriton A
(R. Fuchs)
5c 09:40 AM Girls Novice 8+ Flight 3
North Allegheny
(A. Morrison)
Archbishop Carroll
(C. Cherico)
Egg Harbor B
(J. Hammer)
Mount Saint Joseph B
(M. Donato)
Ocean City
(L. CONNELL)
11b 10:40 AM Girls JV 4+ Flight 2
Shipley A
(A. Lawler)
Belleville
(L. Perna)
North Arlington A
(M. Dybus)
Concord
(A. Umbrecht)
Upper Merion
(K. Myers)
11c 10:45 AM Girls JV 4+ Flight 3
Wilson
(L. Martin)
Lower Merion
(J. Lustig)
Shipley B
(L. Ulrich)
Egg Harbor A
(C. Frye)
11d 10:50 AM Girls JV 4+ Flight 4
Egg Harbor A
(H. Wilkerson)
The Hill School
(E. Heft)
Merion Mercy
(M. DeShan)
North Arlington B
(l. gonzales)
12a 10:55 AM Girls JV 4x Flight 1
Academy of Notre Dame A
(E. Lavin)
Germantown Academy A
(E. Berlinger)
Baldwin
(J. Bai)
Episcopal PA
(L. Rivera)
Germantown Academy C
(L. Paynton)
Conestoga
(B. Kennedy)
12b 11:00 AM Girls JV 4x Flight 2
Shipley
(C. Winter)
Ridgewood
(A. Soderlund)
Penn Charter
(L. Alter)
Academy of Notre Dame B
(A. Reich)
Germantown Friends
(V. Mirage)
12c 11:05 AM Girls JV 4x Flight 3
Agnes Irwin
(E. Bonner)
Germantown Academy B
(C. Boye)
Strath Haven
(L. Kernen)
Springside Chestnut Hill
(A. Stallworth)
North Allegheny
(J. Brandt)
13a 11:10 AM Girls JV 8+ Flight 1
Egg Harbor
(E. Ferreras)
Ocean City
(M. Fuller)
Merion Mercy
(M. Schrieber)
Radnor
(L. Eggert)
Wilson
(E. Saenz)
13b 11:15 AM Girls JV 8+ Flight 2
Absegami
(M. Sacchetti)
Unionville
(G. Lord)
Lower Merion
(A. Haas)
Moorestown
(M. LaLumia)
Mainland
(H. Shim)
13c 11:20 AM Girls JV 8+ Flight 3
Holy Spirit
(K. Curran)
Montclair
(E. Mihalis)
Haddonfield
(G. Suarez)
Atlantic City
(M. Faherty)
14a 11:25 AM Girls Ltwt 2x Flight
Shipley
(S. Brown)
Springside Chestnut Hill
(P. Aloise)
Conestoga
(N. Bertolotti)
Sacred Heart
(C. Friedlander)
Germantown Friends
(Z. Sanogo)
Penn Charter
(A. Hannikainen)
15a 11:30 AM Girls Ltwt 4+ Flight 1
Villa Joseph Marie
(A. Pennett)
Germantown Friends
(S. Pancoe)
Radnor
(C. Mulder)
Harriton
(A. Sack)
Eustace
(M. Yagodich)
Lower Merion
(P. Beck)
15b 11:35 AM Girls Ltwt 4+ Flight 2
Academy of Notre Dame
(T. Shearn)
Absegami
(C. Reed)
Montclair
(E. Kaloudis)
Charter School
(S. Klabunde)
Great Valley
(R. Costello)
16a 11:40 AM Girls Ltwt 4x Flight
Academy of Notre Dame
(B. Chandler)
Shipley
(P. McCallum)
Agnes Irwin
(C. Maner)
Conestoga
(K. Moir)
Egg Harbor
(D. Marroquin)
17a 11:45 AM Girls Ltwt 8+ Flight
Ocean City
(E. Guido)
Mainland
(C. Gitsas)
18a 11:50 AM Girls 2nd 8+ Flight
Whitman
(M. Stallard-Wilder)
Holy Spirit
(J. Arndt)
Ocean City
(A. Japzon)
Philadelphia City Rowing
(A. Colella)
Mount Saint Joseph
(G. Morrow)
Wilson
(M. Moody)
19a 11:55 AM Girls Varsity 1x Flight
Upper Merion
(E. Briggs)
Ridgewood
(M. Gibson)
Abington
(M. Madden)
Penn Charter
(M. Perry)
20a 12:00 PM Girls Varsity 2x Flight 1
Egg Harbor
(m. mahana)
Haddon Twp
(M. Van Dexter)
Germantown Academy
(E. Wescott)
Conestoga
(H. Culbert)
Strath Haven
(M. Francis)
Sacred Heart
(B. Bergan)
20b 12:05 PM Girls Varsity 2x Flight 2
Springside Chestnut Hill
(H. Lee)
Agnes Irwin
(A. Short)
Penn Charter
(I. Hondros)
Ridgewood
(A. Perez)
Academy of Notre Dame
(A. Devine)
22a 12:10 PM Girls Varsity 4+ Flight 1
Lower Merion A
(A. Edwards)
Charter School
(M. Oberschmidt)
Baldwin
(J. Love)
Concord
(G. Vaughn)
Villa Joseph Marie
(M. Guckin)
22b 12:15 PM Girls Varsity 4+ Flight 2
Wilson
(C. Stanton)
North Arlington
(N. Santos)
Archbishop Carroll
(B. Llull)
Belleville
(S. Navarrete)
Mount Saint Joseph
(K. Squadrito)
22c 12:20 PM Girls Varsity 4+ Flight 3
Egg Harbor
(K. Diggins)
Lower Merion B
(K. Stanton)
Absegami
(G. Gonzalez)
Harriton
(M. Ling)
Atlantic City
(H. McCarthy)
22d 12:25 PM Girls Varsity 4+ Flight 4
The Hill School
(E. Buck)
Our Lady of Mercy
(M. Eaise)
Montclair
(M. Pitera)
Holy Spirit
(C. TUOHY)
23a 12:30 PM Girls Varsity 4x Flight
Academy of Notre Dame
(T. Stokes)
Conestoga
(K. Concannon)
Episcopal PA
(J. Konopka)
North Allegheny
(B. Gauntner)
24a 12:35 PM Girls Varsity 8+ Flight 1
Moorestown
(K. Sims)
Whitman
(L. Dragsted)
Mount Saint Joseph A
(G. Hunt)
Mount Saint Joseph C
(J. Woodrow)
Mount Saint Joseph B
(K. Healy)
Haddonfield
(A. Rowling)
24b 12:40 PM Girls Varsity 8+ Flight 2
Unionville
(M. Welsch)
Eustace
(G. Salvati)
Archbishop Carroll
(A. O'Brien)
Radnor
(K. Gerber)
Wilson
(M. Durfee)
24c 12:45 PM Girls Varsity 8+ Flight 3
Holy Spirit
(H. Mckeever)
Ocean City
(A. Panico)
Villa Joseph Marie
(J. Brady)
Mainland
(M. Carney)
Philadelphia City Rowing
(J. Rogers)
25a 01:30 PM Boys Gig/Novice 1x Flight
Conestoga
(I. Aggarwal)
Penn Charter
(T. Whitehead)
Cresskill
(J. Rashba)
26a 01:35 PM Boys Freshman/Novice 2x Flight 1
The Haverford School
(T. Christopher)
Germantown Academy
(a. moeller)
Penn Charter
(J. Tanner)
26b 01:40 PM Boys Freshman/Novice 2x Flight 2
Roman Catholic
(S. OConnell)
Germantown Friends
(J. Kulak)
Malvern Prep
(C. Delaney)
27a 01:45 PM Boys Novice 4+ Flight 1
North Arlington
(A. Hughes)
Holy Ghost Prep
(J. Bevenour)
Atlantic City
(F. Faroque)
Absegami
(B. Wright)
27b 01:50 PM Boys Novice 4+ Flight 2
Philadelphia City Rowing
(B. Sanderson)
Great Valley
(S. Parakala)
Harriton
(L. Lacey)
28a 01:55 PM Boys Freshman 4+ Flight 1
Haddonfield
(G. Williams)
Montclair
(C. Abrahams)
Eustace
(H. Ludwick)
St. Peters Prep
(T. O'Brien)
30b 02:25 PM Boys Freshman 4x Flight 2
Bergen Catholic
(E. McGrath)
Malvern Prep
(D. Ward)
Conestoga
(M. Derkacz)
Bonner Prendergast
(D. Dougherty)
North Allegheny
(M. Mattson)
28b 02:00 PM Boys Freshman 4+ Flight 2
The Haverford School
(B. Williams)
The Hill School
(P. Stone)
St. Joseph's Prep
(G. McManus)
29a 02:05 PM Boys Novice 8+ Flight 1
Archbishop Carroll
(N. Volpe)
Unionville
(s. carson)
St. Joseph's Prep A
(P. O'Connell)
St. Joseph's Prep B
(S. Maguire)
29b 02:10 PM Boys Novice 8+ Flight 2
DeMatha
(L. Needham)
Episcopal PA
(M. Yu)
Owen J Roberts
(J. Speakman-Viggiano)
Gonzaga
(G. Cardarelli)
La Salle B
(R. Goodwin)
Ocean City
(M. Dickinson)
29c 02:15 PM Boys Novice 8+ Flight 3
Lower Merion
(G. Rieke)
Don Bosco Prep
(J. Barbara)
Charter School
(J. Desch)
Mainland
(A. Wynne)
Absegami
(K. Ritz)
La Salle A
(D. Pham)
30a 02:20 PM Boys Freshman 4x Flight 1
Shipley
(G. Kelly)
Roman Catholic
(O. Mc Loone)
The Haverford School
(S. Zelov)
31a 02:30 PM Boys Novice 4x Flight 1
The Haverford School
(J. Case)
Roman Catholic
(M. Modres)
Haddon Twp
(J. Buan)
Bergen Catholic
(M. Chapman)
31b 02:35 PM Boys Novice 4x Flight 2
North Allegheny
(M. Urich)
Conestoga
(A. McLellan)
Germantown Friends
(R. May)
Germantown Academy
(D. Carrasco)
Holy Spirit
(R. Hall)
32a 02:40 PM Boys Freshman 8+ Flight 1
DeMatha
(W. Peters)
Christian Brothers B
(S. Alston)
St. Joseph's Prep A
(C. Weiss)
Gonzaga A
(P. Fox)
La Salle
(M. Gallagher)
32b 02:45 PM Boys Freshman 8+ Flight 2
Christian Brothers A
(M. Jordan)
Gonzaga B
(D. D'Angelo-Cosme)
Montclair
(E. Coplan)
Atlantic City
(L. Iannelli)
Don Bosco Prep
(L. Zapana)
32c 02:50 PM Boys Freshman 8+ Flight 3
Mainland
(S. DeGaetano)
Egg Harbor
(J. Kent)
St. Joseph's Prep B
(J. Wagner)
Harriton
(K. Wood-Barreno)
33a 02:55 PM Boys JV 1x Flight
North Allegheny
(H. Campsie)
Shoreham-Wading
(J. Louser)
Bergen Catholic
(K. Lee)
Northern Highlands
(A. D'Iorio)
34a 03:00 PM Boys JV 2x Flight 1
Germantown Academy A
(C. Shafer)
Bergen Catholic
(A. Ferrari)
Germantown Friends A
(A. Sandroni)
Springside Chestnut Hill A
(D. Hoffmann)
Penn Charter A
(W. Tanner)
Roman Catholic
(J. Spearman)
34b 03:05 PM Boys JV 2x Flight 2
Germantown Academy B
(C. Sinker)
North Arlington A
(J. Mejia)
North Arlington B
(F. Choinski)
Bonner Prendergast
(A. Pietrewicz)
Springside Chestnut Hill B
(T. Gregson)
34c 03:10 PM Boys JV 2x Flight 3
Penn Charter B
(J. Cannon)
Lower Merion
(J. Murphy)
Boys' Latin
(M. Shoatz-Carter)
The Haverford School
(Y. Graf)
Ridgewood
(D. Yang)
Germantown Friends B
(J. Miller)
35a 03:15 PM Boys JV 4+ Flight 1
Belleville
(J. Varela)
The Haverford School
(J. Berkman)
Harriton A
(M. Kane)
Radnor
(T. Tropeano)
Gonzaga B
(B. Stone)
35b 03:20 PM Boys JV 4+ Flight 2
Harriton B
(J. Winkler)
DeMatha
(C. Cerezo-Allen)
Archbishop Carroll
(K. McCormack)
Great Valley
(N. McDonald)
The Hill School A
(T. Stone)
St. Peters Prep
(J. Rubino)
35c 03:25 PM Boys JV 4+ Flight 3
Gonzaga A
(E. Tobey)
Philadelphia City Rowing
(M. Gombiner)
The Hill School B
(C. Kennedy)
Atlantic City
(O. Haider)
35d 03:30 PM Boys JV 4+ Flight 4
Kearny
(C. Passos)
Concord
(A. Carvalho)
Absegami
(N. Gosalia)
36a 03:35 PM Boys JV 4x Flight 1
Shipley A
(M. Hamilton)
Bergen Catholic
(J. Reis)
The Haverford School
(A. D'Arcangelo)
Malvern Prep
(A. Gallagher)
Roman Catholic
(F. Bruzek)
36b 03:40 PM Boys JV 4x Flight 2
Shipley B
(Z. Abood-Bieber)
Haddon Twp
(M. Weller)
Conestoga
(Z. Miles)
Owen J Roberts
(A. Brown)
Upper Merion
(A. Hpgan)
36c 03:45 PM Boys JV 4x Flight 3
Germantown Friends
(A. Kulkarni)
Holy Spirit
(P. Seeger)
Ridgewood
(A. Melarti)
37a 03:50 PM Boys JV 8+ Flight 1
St. Augustine
(A. DiPadova)
Absegami
(S. Blair)
Haddonfield
(A. Small)
La Salle
(J. Greenwood)
St. Peters Prep
(D. Del Sordo)
Moorestown
(C. Masterson)
37b 03:55 PM Boys JV 8+ Flight 2
Seton Hall Prep
(j. bambrick)
Montclair
(E. Unruh)
Holy Ghost Prep
(W. Adams)
Gonzaga B
(C. Meyer)
Mainland
(D. Canesi)
37c 04:00 PM Boys JV 8+ Flight 3
Christian Brothers
(A. Ramos)
Ocean City
(D. Jefferson)
Don Bosco Prep
(A. Accardo)
Gonzaga A
(M. Richardson)
Lower Merion
(N. Stach)
38a 04:05 PM Boys Ltwt 2x Flight 1
Conestoga
(S. Williams)
Germantown Friends
(R. Allon)
38b 04:10 PM Boys Ltwt 2x Flight 2
Penn Charter
(T. Harbison)
Germantown Academy
(D. Krausz)
Ridgewood
(J. O'Keefe)
39a 04:15 PM Boys Ltwt 4x Flight
Ridgewood
(K. Okamura)
Roman Catholic
(E. Hack)
Springside Chestnut Hill
(E. Cunningham)
Malvern Prep
(C. Munyan)
Upper Merion
(E. Kuhn)
40a 04:20 PM Boys Ltwt 4+ Flight 1
Harriton
(B. Scheiner)
La Salle A
(W. Ernst)
40b 04:25 PM Boys Ltwt 4+ Flight 2
La Salle B
(J. Singletary)
Kearny
(A. Navas)
Lower Merion
(M. Gordon)
La Salle C
(T. Margiotti)
Holy Ghost Prep
(A. Danna)
41a 04:30 PM Boys Ltwt 8+ Flight 1
St. Peters Prep
(R. Ramos)
St. Joseph's Prep
(Q. Sullivan)
St. Augustine
(G. Zappariello)
Radnor
(B. Meandro)
41b 04:35 PM Boys Ltwt 8+ Flight 2
Christian Brothers
(K. Wicklund)
Moorestown
(J. Brooks)
Atlantic City
(Y. Parekh)
42a 04:40 PM Boys 2nd 8+ Flight 1
Wilson
(O. McKearn)
La Salle
(T. Nagle)
St. Joseph's Prep A
(R. Maher)
St. Augustine
(D. Patragnoni)
Whitman
(W. Smith)
42b 04:45 PM Boys 2nd 8+ Flight 2
Unionville
(G. Reath)
Ocean City
(J. Papperman)
DeMatha
(N. Mora)
Montclair
(T. Weil)
Gonzaga
(O. Everett)
St. Joseph's Prep B
(r. eight)
43a 04:50 PM Boys Varsity 1x Flight 1
Riverhead
(M. Hubbard)
Holy Spirit
(A. Buchan)
Germantown Friends
(J. Wright)
Hatboro Horsham
(Y. Gilad)
43b 04:55 PM Boys Varsity 1x Flight 2
Germantown Academy
(D. Walkush)
Bergen Catholic
(R. Sunden)
Sparta
(F. Holovacs)
George Washington
(N. Roberts)
44a 05:00 PM Boys Varsity 2x Flight 1
Penn Charter
(M. Kestenbaum)
Malvern Prep A
(P. Keenan)
Boys' Latin
(M. Jiles)
Germantown Academy
(M. Fralic)
Bonner Prendergast A
(L. Salter)
44b 05:05 PM Boys Varsity 2x Flight 2
Haddon Twp A
(N. Perks)
Ridgewood A
(E. Hida)
Holy Spirit
(B. McGettigan)
Owen J Roberts
(G. Delahaye)
44c 05:10 PM Boys Varsity 2x Flight 3
Ridgewood B
(G. Martinez)
Haddon Twp A
(T. Burnham)
Roman Catholic
(E. Matos)
Bonner Prendergast B
(C. Gordon)
North Allegheny
(E. Mattson)
Upper Merion
(S. Castillo)
45a 05:15 PM Boys Varsity 2- Flight
Upper Merion
(A. Ewing)
Bergen Catholic
(H. McGovern)
46a 05:20 PM Boys Varsity 4+ Flight 1
Concord
(W. Lawrence)
Haddonfield
(W. Glennon)
Archbishop Carroll
(J. Gould)
Father Judge
(N. Tennesen)
Radnor
(G. McNicholas)
46b 05:25 PM Boys Varsity 4+ Flight 2
Charter School
(J. Stephan)
Seton Hall Prep
(P. Mastellone)
The Hill School B
(A. Gomez)
Lower Merion
(J. Wootton)
Mainland
(A. Wang)
Episcopal PA
(J. Li)
46c 05:30 PM Boys Varsity 4+ Flight 3
Holy Ghost Prep
(S. Donohue)
Christian Brothers
(S. Kenney)
Don Bosco Prep
(E. Mortati)
Gonzaga A
(J. Floriza)
Wilson
(A. Harris)
46d 05:35 PM Boys Varsity 4+ Flight 4
Gonzaga B
(S. Ponticiello)
The Haverford School
(D. McKay)
Philadelphia City Rowing
(J. Yuhas)
The Hill School A
(J. Kim)
Absegami
(J. Simon)
47a 05:40 PM Boys Varsity 4x Flight
Malvern Prep
(J. McGlinn)
Roman Catholic
(J. Kimrey)
Conestoga
(S. Connell)
The Haverford School
(T. Scheuritzel)
Haddon Twp
(M. Weaver)
48a 05:45 PM Boys Varsity 8+ Flight 1
La Salle A
(T. Longo)
St. Augustine
(J. Kirk)
St. Joseph's Prep
(M. West)
Gonzaga
(J. Roberts)
Unionville
(C. Tierney)
Kearny
(A. Tully)
48b 05:50 PM Boys Varsity 8+ Flight 2
Whitman
(C. Olin)
St. Peters Prep
(J. Smith)
DeMatha
(M. Hunt)
Episcopal PA
(J. Rebillard)
Montclair
(H. Vecchione)
48c 05:55 PM Boys Varsity 8+ Flight 3
Philadelphia City Rowing
(W. Stocovaz)
Christian Brothers
(W. Acken)
Wilson
(E. Klein)
Eustace
(J. Mueller)
Ocean City
(A. Oves)
Mainland
(R. Silbert)