2017 3rd Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
5a 09:30 AM Boys Novice 8+ Flight 1
Absegami B
(D. Patel)
Archbishop Carroll
(D. Mendoza)
Unionville
(C. Tierney)
Wilson
(N. Antrim)
5b 09:35 AM Boys Novice 8+ Flight 2
Moorestown
(J. Miller)
Absegami A
(J. Simon)
La Salle B
(A. Mullen)
5c 09:40 AM Boys Novice 8+ Flight 3
La Salle A
(A. Klein)
Nutley
(D. Kuczek)
Philadelphia City Rowing
(A. Moreland)
8a 10:05 AM Boys Freshman 8+ Flight 1
Montclair
(E. Unruh)
St. Joseph Prep A
(r. maher)
Lower Merion
(A. Barr Bono)
Radnor
(J. Janson)
Haddonfield
(J. Tucker)
8b 10:10 AM Boys Freshman 8+ Flight 2
St. Augustine
(C. Sheila)
Chaminade B
(K. Malloy)
St. Peters Prep
(G. Santiago)
Ocean City
(D. Jefferson)
La Salle A
(T. Newman)
8c 10:15 AM Boys Freshman 8+ Flight 3
Christian Brothers
(P. Gannon, Jr.)
La Salle B
(S. Corr)
DeMatha
(M. Sloan)
Chaminade A
(B. Newton)
St. Joseph Prep A
(C. Zack)
9a 10:20 AM Boys JV 1x Flight 1
Upper Merion
(B. Hindle)
Roman Catholic B
(T. Filip)
North Arlington
(G. mendoza)
Sparta
(F. Holovacs)
9b 10:25 AM Boys JV 1x Flight 2
Malvern Prep
(T. Park)
Bergen Catholic
(R. Sunden)
Roman Catholic A
(J. Cepis)
Haverford
(M. Yoh)
10a 10:30 AM Boys JV 2x Flight 1
Westfield
(S. Mezzomo)
Springside Chestnut Hill
(A. Gedrich)
Haddon Twp
(V. Fitzpatrick)
Bonner Prendergast
(A. Pietrewicz)
Bergen Catholic
(N. Ruiz)
Germantown Academy
(I. Wilkins)
10b 10:35 AM Boys JV 2x Flight 2
Holy Spirit
(A. buchan)
Conestoga
(W. Zhao)
Penn Charter
(W. Tanner)
Boys' Latin
(P. Murphy)
Ridgewood
(D. Johnson)
Roman Catholic
(O. Muwwakkil)
11a 10:40 AM Boys JV 4+ Flight 1
Holy Ghost Prep
(T. Geib)
Radnor
(C. Atillasoy)
Eustace
(E. Waldstein)
Moorestown
(G. Augustino)
Harriton B
(N. Adragna)
Don Bosco
(E. Mortati)
11b 10:45 AM Boys JV 4+ Flight 2
Father Judge
(T. Gola)
Upper Merion A
(C. Willauer)
Oakcrest
(R. DeLorenzo)
Archbishop Carroll
(S. Theroulde)
Christian Brothers
(M. Mojares)
11c 10:50 AM Boys JV 4+ Flight 3
Bishop O'Connell
(A. Berry)
Harriton A
(B. Martin)
Lower Merion
(E. Goldstein)
Seton Hall Prep
(A. Angelo)
12a 10:55 AM Boys JV 4x Flight 1
Westfield A
(L. Dougherty)
Holy Ghost Prep
(A. Danna)
Ridgewood
(E. Hida)
St. Joseph Prep
(B. Kayes)
Conestoga
(R. Molsbergen)
12b 11:00 AM Boys JV 4x Flight 2
Bergen Catholic
(J. Reis)
Westfield B
(D. Peterson)
Friends Select
(J. Dinnall)
Haverford
(T. Russell)
Bonner Prendergast
(A. McElwee)
13a 11:05 AM Boys JV 8+ Flight 1
Bishop O'Connell
(H. McBride)
Episcopal A
(L. Giordano)
Chaminade A
(C. Walsh)
Philadelphia City Rowing
(W. Stocovaz)
Haddonfield
(A. Elzey)
La Salle A
(L. Roberts)
13b 11:10 AM Boys JV 8+ Flight 2
St. Peters Prep A
(W. Mchugh)
Moorestown
(W. Wang)
Great Valley
(T. Mann)
Chaminade A
(R. Herbrich)
Nutley
(V. Elopre)
Wilson
(A. Harris)
13c 11:15 AM Boys JV 8+ Flight 3
Christian Brothers
(G. Reddington)
Episcopal B
(S. Pace)
Lower Merion
(N. Stach)
St. Peters Prep B
(J. Smith)
La Salle A
(H. Sharp)
Concord
(A. Carvalho)
13d 11:20 AM Boys JV 8+ Flight 4
Ocean City
(N. Centrone)
Kearny
(A. Tully)
Chaminade B
(J. Cannone)
Montclair
(L. Cooperman)
St. Joseph Prep
(N. Ziemniak)
St. Augustine
(D. Patragnoni)
14a 11:25 AM Boys Ltwt 2x Flight 1
Upper Merion A
(C. Liney)
Roman Catholic
(E. Hack)
Malvern Prep
(P. Keenan)
Conestoga
(L. Bobber)
Holy Spirit
(S. Downey)
14b 11:30 AM Boys Ltwt 2x Flight 2
Ridgewood
(S. Daspin)
Germantown Academy
(D. Wentz)
Friends Select
(B. Han)
Germantown Friends
(G. Sher)
15a 11:35 AM Boys Ltwt 4x Flight
Springside Chestnut Hill
(E. Cunningham)
Conestoga
(L. Draper)
Roman Catholic
(J. Cepis)
Germantown Friends
(R. Allon)
16a 11:40 AM Boys Ltwt 4+ Flight 1
St. Joseph Prep A
(T. Kelly)
Christian Brothers
(K. Wicklund)
Radnor A
(B. Meandro)
16b 11:45 AM Boys Ltwt 4+ Flight 2
Nutley
(M. Scorsone)
Don Bosco
(T. Scharfenberger)
St. Joseph Prep B
(J. Sylvester)
Radnor B
(N. Palmer)
17a 11:50 AM Boys Ltwt 8+ Flight 1
St. Peters Prep
(R. Ramos)
La Salle
(W. Ernst)
St. Augustine A
(G. Gitto)
Christian Brothers
(T. O'Boyle)
17b 11:55 AM Boys Ltwt 8+ Flight 2
Kearny
(J. Ramon)
Lower Merion
(H. Segal)
Haddonfield
(A. Small)
St. Augustine B
(A. DiPadova)
18a 12:00 PM Boys 2nd 8+ Flight 1
Wilson
(A. Kiridena)
St. Augustine A
(C. Peterson)
La Salle A
(C. Brown)
St. Joseph Prep
(J. Barbera)
La Salle A
(A. Virkler)
DeMatha A
(N. Mora)
18b 12:05 PM Boys 2nd 8+ Flight 2
DeMatha B
(J. Richmond)
Ocean City
(J. Papperman)
Montclair
(W. Collins)
St. Augustine A
(C. Carey)
Unionville
(R. Ward)
19a 12:10 PM Boys Varsity 1x Flight 1
Bonner Prendergast
(C. O'Neill)
Claritas
(J. Bucko)
Germantown Friends
(J. Wright)
Strath Haven
(E. Subers)
Haddon Twp
(P. Revier)
Bergen Catholic B
(E. Pfleging-Howes)
19b 12:15 PM Boys Varsity 1x Flight 2
St. Peters Prep
(A. Applegarth)
Roman Catholic A
(P. Leiva)
Bergen Catholic A
(C. Donnelly)
North Arlington B
(A. Contreras)
Roman Catholic C
(A. Romano)
Hatboro Horsham
(Y. Gilad)
19c 12:20 PM Boys Varsity 1x Flight 3
Ridgewood
(C. Koontz)
North Arlington A
(H. Ribeiro)
Germantown Academy
(N. Moeller)
Belleville
(K. Shaw)
Roman Catholic B
(D. Rostucher)
Penn Charter
(S. Flemming)
20a 12:25 PM Boys Varsity 2x Flight 1
Roman Catholic
(E. Dunbar)
Malvern Prep B
(B. Mankowski)
Malvern Prep A
(C. Franck)
Conestoga
(M. Balch)
Bergen Catholic A
(C. Labozzetta)
20b 12:30 PM Boys Varsity 2x Flight 2
Lower Merion
(M. Koerner)
Bergen Catholic B
(G. Rodriguez)
Holy Ghost Prep
(Z. Geiser)
Ridgewood
(P. Dubois)
Don Bosco
(O. Cordaro)
20c 12:35 PM Boys Varsity 2x Flight 3
Boys' Latin
(D. Hill)
Christian Brothers
(M. Toppi)
Germantown Academy
(M. Donches)
Haverford
(W. Griffiths)
Teaneck
(E. Placeholder2)
22a 12:40 PM Boys Varsity 4+ Flight 1
Eustace
(J. Propp)
Archbishop Carroll
(D. Peterson)
Christian Brothers
(E. Wicks)
St. Peters Prep
(W. Curtis)
Haverford
(D. McKay)
22b 12:45 PM Boys Varsity 4+ Flight 2
The Hill School
(M. Crispin)
Bishop O'Connell
(A. Oudkirk)
Nutley
(J. Maslag)
Kearny A
(C. Grimm)
Seton Hall Prep
(A. Mihalik)
22c 12:50 PM Boys Varsity 4+ Flight 3
Concord
(J. Pfander)
Kearny B
(A. Torres)
Lower Merion
(K. Aspesi)
Absegami
(J. Miller)
23a 12:55 PM Boys Varsity 4x Flight 1
Haverford
(W. Rhodes)
Haddon Twp
(L. Brown)
Malvern Prep
(J. McGlinn)
Conestoga
(M. Amsterdam)
Roman Catholic A
(J. Meehan)
23b 01:00 PM Boys Varsity 4x Flight 2
Westfield
(N. Calcagno)
Roman Catholic A
(D. Nielson)
Springside Chestnut Hill
(M. Wrede)
Ridgewood
(S. Rivero)
24a 01:05 PM Boys Varsity 8+ Flight 1
St. Augustine
(J. Kirk)
La Salle
(E. Wilt)
St. Joseph Prep A
(N. Giangiordano)
Haverford
(J. Costello)
Episcopal
(W. Purtill)
24b 01:10 PM Boys Varsity 8+ Flight 2
Father Judge
(J. Comas)
Wilson
(E. Klein)
Radnor
(R. Subak)
Ocean City
(K. Rumaker)
24c 01:15 PM Boys Varsity 8+ Flight 3
Charter School
(M. Huhn)
Absegami
(T. Calimer)
The Hill School
(B. Crispin)
Montclair
(H. Vecchione)
The Hun School
(J. Nehlig)
24d 01:20 PM Boys Varsity 8+ Flight 4
St. Joseph Prep
(E. Placeholder9)
DeMatha
(L. Lama)
Oakcrest
(T. Wylie)
Chaminade
(J. McDonald)
29a 02:25 PM Girls Novice 8+ Flight 1
Wilson A
(M. Durfee)
Absegami
(M. Sacchetti)
Mt St Joseph
(G. Morrow)
Notre Dame Prep
(J. Diehl)
Philadelphia City Rowing
(J. Rogers)
29b 02:30 PM Girls Novice 8+ Flight 2
Nutley
(A. Scarpelli)
Notre Dame
(N. Livingood)
Wilson A
(S. Rooney)
Moorestown
(C. Sims)
Charter School
(N. Thompson)
32a 02:45 PM Girls Freshman 8+ Flight 1
Great Valley
(M. Segarnick)
Lower Merion
(T. Trentacoste)
Holy Spirit B
(T. Stanley)
Ocean City B
(A. Japzon)
Montclair
(E. Mihalis)
Merion Mercy
(p. DeVlieger)
32b 02:50 PM Girls Freshman 8+ Flight 2
Haddonfield
(L. Mersky)
Eustace
(I. BLANCHARD)
Radnor
(C. BAY)
Mt St Joseph
(J. Ianieri)
Ocean City A
(S. Perro)
Holy Spirit A
(K. Driscoll)
33a 02:55 PM Girls JV 1x Flight
Upper Dublin
(J. Pittakas)
Friends Select
(A. Rosha)
Haddon Twp
(E. Clemens)
34a 03:00 PM Girls JV 2x Flight 1
Springside Chestnut Hill
(H. Lee)
Baldwin B
(J. Shen)
Ridgewood
(A. Walton Roth)
Sacred Heart
(J. Costello)
34b 03:05 PM Girls JV 2x Flight 2
Dwight-Englewood
(R. Colquitt)
Baldwin A
(G. Alston)
Strath Haven
(M. Fischer)
Agnes Irwin
(A. Thomas)
35a 03:10 PM Girls JV 4+ Flight 1
Bonner Prendergast A
(M. Nestel)
Eustace
(K. DeWitt)
Lower Merion A
(K. Matthews)
Moorestown
(L. Nemmers)
35b 03:15 PM Girls JV 4+ Flight 2
Mt St Joseph B
(H. Goodyear)
Holy Spirit
(A. Beck)
North Arlington B
(M. Carlo)
Oakcrest
(K. Stollenwerk)
Lower Merion B
(P. Beck)
Bishop O'Connell
(M. Jones)
35c 03:20 PM Girls JV 4+ Flight 3
Belleville
(S. Asali)
Mt St Joseph A
(H. Blatney)
North Arlington A
(T. Austin)
Bonner Prendergast A
(J. Zecca)
Concord
(G. Vaughn)
Charter School
(S. Klabunde)
35d 03:25 PM Girls JV 4+ Flight 4
Upper Merion
(E. Briggs)
Haddonfield
(R. McDonnell)
The Hun School
(J. Szucs)
Nutley
(A. Feaster)
36a 03:30 PM Girls JV 4x Flight 1
Germantown Academy A
(E. Berlinger)
Baldwin
(H. Barnett)
Ridgewood
(A. Wilkinson)
Episcopal
(A. Peyton)
36b 03:35 PM Girls JV 4x Flight 2
Germantown Friends
(L. Zukin)
Strath Haven
(L. Kernen)
Conestoga
(A. Lewis)
Germantown Academy B
(C. Boye)
Agnes Irwin
(A. Short)
37a 03:40 PM Girls JV 8+ Flight 1
Merion Mercy
(D. Figueroa)
Episcopal
(N. Horbowy)
Montclair
(M. Pitera)
Harriton
(A. Sack)
Moorestown
(K. Sims)
Radnor
(S. Cohen)
37b 03:45 PM Girls JV 8+ Flight 2
Notre Dame Prep
(C. Merrill)
Mt St Joseph
(J. Woodrow)
Nutley
(V. Dotoli)
Philadelphia City Rowing
(J. Comerford)
Absegami
(c. flath)
38a 03:50 PM Girls Ltwt 2x Flight 1
Springside Chestnut Hill
(L. Noble)
Conestoga
(N. Bertolotti)
Baldwin
(O. Lanchoney)
38b 03:55 PM Girls Ltwt 2x Flight 2
Teaneck
(A. Vidal)
Ridgewood
(M. Phillips)
Friends Select
(Y. Anderson)
39a 04:00 PM Girls Ltwt 4+ Flight 1
Belleville
(C. Vallejo)
Mt St Joseph
(M. Ciolko)
Absegami
(C. Reed)
Harriton
(A. ASTILLERO)
39b 04:05 PM Girls Ltwt 4+ Flight 2
Montclair
(W. McClenahan)
Notre Dame
(T. Shearn)
Nutley
(M. Mackle)
40a 04:10 PM Girls Ltwt 4x Flight
Germantown Friends
(S. Pancoe)
Sacred Heart
(C. Friedlander)
Agnes Irwin
(S. McCarthy)
Notre Dame
(E. Evans)
42a 04:15 PM Girls 2nd 8+ Flight
Wilson A
(E. Saenz)
Archbishop Carroll
(G. Grube)
Holy Spirit
(K. Curran)
Mt St Joseph
(S. ALTOMARE)
Merion Mercy
(C. Kwapinski)
Wilson A
(M. Moody)
43a 04:20 PM Girls Varsity 1x Flight
Immaculate Heart
(J. Giannotta)
Springside Chestnut Hill A
(E. Brody)
Abington
(M. Madden)
44a 04:25 PM Girls Varsity 2x Flight 1
Holy Spirit
(E. Estlow)
Strath Haven
(k. chapman)
Germantown Academy
(L. Naber)
Conestoga
(H. Culbert)
Lower Merion
(S. Wilson-Leslie)
44b 04:30 PM Girls Varsity 2x Flight 2
Sacred Heart
(A. Tolvaisa)
Germantown Friends A
(K. Maguire)
Westfield
(P. Burke)
Baldwin A
(C. Kiser)
Germantown Friends A
(T. Broadus)
44c 04:35 PM Girls Varsity 2x Flight 3
Ridgewood
(C. Callaghan)
Agnes Irwin
(S. Yoh)
Baldwin B
(S. Dixit)
North Arlington
(A. McCann)
46a 04:40 PM Girls Varsity 4+ Flight 1
Bonner Prendergast
(D. Covert)
Eustace
(A. Mckennon)
Absegami
(G. Gonzalez)
Harriton A
(E. Greenhalgh)
Merion Mercy
(C. Hecht)
46b 04:45 PM Girls Varsity 4+ Flight 2
The Hill School
(L. Garvey)
Bishop O'Connell
(C. Reing)
Harriton B
(A. Daley-Gibson)
Concord
(K. McRae)
Archbishop Carroll
(Z. Minasian)
Episcopal
(E. King)
46c 04:50 PM Girls Varsity 4+ Flight 3
Lower Merion
(E. Spaeth)
The Hun School
(A. Morrison)
Philadelphia City Rowing
(N. Jackson)
Ridgewood
(G. Hefferon)
Montclair
(J. Traylor)
47a 04:55 PM Girls Varsity 4x Flight 1
Springside Chestnut Hill
(A. Miller)
Conestoga
(V. Budike)
Episcopal
(J. Konopka)
Notre Dame A
(E. Lavin)
47b 05:00 PM Girls Varsity 4x Flight 2
Penn Charter
(K. White)
Notre Dame B
(C. Phelan)
Ridgewood
(C. Young)
Montclair
(G. Aase-Remedios)
Germantown Academy
(E. Rapp)
48a 05:05 PM Girls Varsity 8+ Flight 1
Philadelphia City Rowing
(E. Graff)
Archbishop Carroll
(A. O'Brien)
Mt St Joseph A
(C. Timoney)
Holy Spirit
(H. McKeever)
Radnor A
(R. Modell)
Wilson
(A. Koerner)
48b 05:10 PM Girls Varsity 8+ Flight 2
Charter School
(M. Gamble)
Radnor A
(O. Zenouzi)
Merion Mercy
(A. Baccile)
Oakcrest
(H. Crispell)
Ocean City A
(A. Panico)
48c 05:15 PM Girls Varsity 8+ Flight 3
Eustace
(G. Salvati)
Notre Dame Prep
(O. Mihok)
Ocean City B
(S. Cooper)
Unionville
(B. Horine)
Mt St Joseph B
(K. Healy)