2015 3rd Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
3a 09:30 AM Boys Novice 4+ Flight
Absegami
(A. Juarez)
Moorestown HS/Rowing
(W. Wang)
Nutley
(T. Armstrong)
St. Peters Prep
(D. Dias)
Belleville
(J. Arteaga)
DeMatha
(C. Jackson)
4a 09:36 AM Boys Freshman 4+ Flight
Montclair
(M. Kaplan)
5a 09:42 AM Boys Novice 8+ Flight 1
St. Peters Prep
(B. Kane)
Concord HS
(W. Lawrence)
Philadelphia City Rowing
(J. Cartagena)
5b 09:48 AM Boys Novice 8+ Flight 2
St. Joseph Prep B
(J. Sylvester)
St. Augustine A
(T. Parnell)
St. Joseph Prep A
(L. Leahy)
St. Augustine B
(C. Hess)
5c 09:54 AM Boys Novice 8+ Flight 3
DeMatha
(G. Brown)
Holy Spirit
(W. Bryz-Gornia)
Oakcrest
(T. Anthony)
Montclair
(D. Traore)
Moorestown HS/Rowing
(J. Brooks)
6a 10:00 AM Boys Freshman 4x Flight
The Haverford School
(W. Rhodes)
Roman Catholic B
(E. Meadows)
Conestoga
(E. Cain)
Roman Catholic A
(M. Leyland)
Montclair
(G. Finnell)
7a 10:06 AM Boys Novice 4x Flight
Malvern Preparatory School A
(G. Myers)
Conestoga
(F. Wang)
Westfield C
(A. Kapadia)
Malvern Preparatory School B
(B. Mankowski)
8a 10:12 AM Boys Freshman 8+ Flight 1
Fordham Prep
(R. Young)
St. Joseph Prep
(C. Sergi)
St. Augustine B
(S. Carlin)
8b 10:18 AM Boys Freshman 8+ Flight 2
Radnor
(C. Atillasoy)
St. Augustine A
(J. Kirk)
Christian Brothers
(P. Hegel)
9a 10:24 AM Boys JV 1x Flight
Bergen Tech
(T. Ranjan)
Friends Select
(H. Horst-Martz)
Haddon Twp
(M. Kressel)
Hatboro Horsham High School
(Y. Gilad)
10a 10:29 AM Boys JV 2x Flight
Boys' Latin of Philadelphia
(C. Joynes)
The Haverford School
(S. Zelov)
Roman Catholic B
(J. Fiorilli)
Malvern Preparatory School
(R. Phelan)
Roman Catholic A
(J. Meehan)
11a 10:34 AM Boys JV 4+ Flight 1
Doane Academy B
(B. Stiles)
Belleville
(J. Russo)
St. Joseph Prep A
(M. Venango)
Moorestown HS/Rowing
(R. Mediratta)
DeMatha
(M. Burton)
11b 10:39 AM Boys JV 4+ Flight 2
La Salle
(D. Alexander)
Upper Merion HS
(B. Pearson)
St. Peters Prep B
(R. Longenecker)
The Haverford School
(D. Martinelli)
Don Bosco A
(T. Stika)
11c 10:44 AM Boys JV 4+ Flight 3
Don Bosco B
(M. Purritano)
Montclair
(C. Kaloudis)
St. Peters Prep A
(A. Maxwell)
Radnor
(L. Williams)
11d 10:49 AM Boys JV 4+ Flight 4
St. Joseph Prep B
(C. SAILER)
Episcopal PA
(C. Jordan)
Doane Academy A
(C. Hall)
Eustace
(J. propp)
Concord HS
(A. Augustine)
12a 10:54 AM Boys JV 4x Flight 1
Germantown Academy
(N. Moeller)
Westfield
(J. Hindes)
Conestoga
(R. Hollinger)
Ridgewood Crew
(W. Creedon)
Boys' Latin of Philadelphia
(M. Dogan)
Haddon Twp
(p. revier)
12b 10:59 AM Boys JV 4x Flight 2
The Haverford School
(D. Heffernan)
Roman Catholic
(A. Johnston)
Montclair
(K. Jensen)
Penn Charter
(S. Flemming)
Springside Chestnut Hill
(H. Smith)
Bergen Catholic
(J. Delara)
13a 11:04 AM Boys JV 8+ Flight 1
St. Augustine A
(J. Kirk)
Montclair
(H. Pew)
Christian Brothers
(j. wilt)
La Salle
(C. Hoekstra)
Harriton
(C. Hoehn)
Father Judge
(J. Cummings)
13b 11:09 AM Boys JV 8+ Flight 2
Don Bosco
(J. Giordano)
St. Peters Prep
(B. Bartiszek)
St. Joseph Prep B
(a. richey)
Lower Merion
(G. Mills)
Fordham Prep
(M. Caruso)
Oakcrest
(Z. Barnes)
13c 11:14 AM Boys JV 8+ Flight 3
St. Joseph Prep A
(D. Mirabella)
Gonzaga
(P. Brockwell)
Unionville
(T. Worth)
Radnor
(W. McGee)
Nutley
(J. Fett)
Haddonfield Crew
(B. Giangiulio)
13d 11:19 AM Boys JV 8+ Flight 4
Absegami
(B. Chorpenning)
Concord HS
(J. Pfander)
St. Augustine B
(C. Lawn)
Archbishop Carroll
(J. Conners)
Bonner/Prendergast
(C. Lichterman)
14a 11:24 AM Boys Ltwt 2x Flight
Upper Dublin
(L. Massey)
Roman Catholic
(L. O'Connell)
North Arlington Crew
(E. Lozada)
15a 11:29 AM Boys Ltwt 4x Flight
Roman Catholic A
(T. Judge)
Conestoga
(M. Kling)
Malvern Preparatory School
(W. McDonald)
Roman Catholic B
(d. knorr)
16a 11:34 AM Boys Ltwt 4+ Flight 1
Roman Catholic
(J. Banford)
St. Peters Prep
(F. Schuemann)
St. Joseph Prep
(A. Talbot)
La Salle
(J. McCormick)
Moorestown HS/Rowing
(W. Schwartz)
16b 11:39 AM Boys Ltwt 4+ Flight 2
Christian Brothers A
(D. Vassallo)
Owen J Roberts
(C. Kovach)
Episcopal PA
(G. Kearney)
The Haverford School
(C. Callegari)
Christian Brothers B
(M. Cofone)
17a 11:44 AM Boys Ltwt 8+ Flight 1
Radnor
(S. Ching)
St. Joseph Prep
(M. Ix)
La Salle
(B. Foley)
St. Augustine
(H. WILBRAHAM)
17b 11:49 AM Boys Ltwt 8+ Flight 2
Don Bosco
(C. Mudrick)
Moorestown HS/Rowing
(Q. Smith)
Haddonfield Crew
(C. Fagan)
18a 11:54 AM Boys 2nd 8+ Flight 1
Gonzaga A
(J. Cruser)
St. Augustine A
(C. Seabrook)
Archbishop Carroll
(Z. Ziernicki)
Moorestown HS/Rowing
(G. Cline)
Holy Spirit
(G. Magro)
La Salle
(C. Tomlinson)
18b 11:59 AM Boys 2nd 8+ Flight 2
DeMatha
(J. Seidleck)
Fordham Prep
(C. Laskay)
Whitman Crew
(N. Mole)
St. Augustine B
(M. Palladino)
Gonzaga B
(D. McNulty)
19a 12:04 PM Boys Varsity 1x Flight
Germantown Academy
(Z. Burkhart)
Upper Dublin
(B. Scherpbier)
Roman Catholic
(B. Farrell)
Friends Select
(A. Williams)
Unionville
(C. Wardius)
Penn Charter
(E. Grugan)
20a 12:09 PM Boys Varsity 2x Flight 1
Springside Chestnut Hill
(M. Miller)
Roman Catholic A
(T. Kutchner)
Ridgewood Crew
(B. Caltavuturo)
20b 12:14 PM Boys Varsity 2x Flight 2
Harriton
(C. Akerblom)
Conestoga A
(M. Malarkey)
Montclair A
(J. Pew)
Bonner/Prendergast A
(P. Martin)
Germantown Academy
(A. Straus)
20c 12:19 PM Boys Varsity 2x Flight 3
Westfield
(K. Law)
Conestoga B
(T. Kao)
Penn Charter
(J. McDavid)
Haddon Twp A
(K. Schneider)
Don Bosco
(T. Dwyer)
20d 12:24 PM Boys Varsity 2x Flight 4
Haddon Twp B
(J. Egbert)
Roman Catholic B
(W. Robb)
Montclair B
(A. Pollack)
Bonner/Prendergast B
(c. smith)
21a 12:29 PM Boys Varsity 2- Flight
Radnor A
(J. Breen)
St. Peters Prep
(S. Phelan)
Radnor B
(J. Bragdon)
22a 12:34 PM Boys Varsity 4+ Flight 1
Upper Merion HS
(D. Jacobs)
La Salle
(K. Durning)
St. Joseph Prep A
(A. Halas)
St. Joseph Prep B
(b. Carney)
Springside Chestnut Hill
(R. Bakes)
22b 12:39 PM Boys Varsity 4+ Flight 2
Hun School A
(T. Bergeron)
Nutley
(B. O'Brien)
St. Peters Prep
(C. Kuczynski)
Christian Brothers A
(D. Adams)
Haddonfield Crew A
(P. Hurd)
22c 12:44 PM Boys Varsity 4+ Flight 3
Don Bosco
(M. Muniz)
Haddonfield Crew B
(A. Mandviwalla)
Lower Merion
(A. Trainer)
Unionville
(W. Sellers)
22d 12:49 PM Boys Varsity 4+ Flight 4
Christian Brothers B
(D. Guilfoyle)
Belleville
(J. Victorio)
Hun School B
(S. Bristol)
Gonzaga
(J. Cameron)
23a 12:54 PM Boys Varsity 4x Flight 1
Haddon Twp
(L. Brown)
Malvern Preparatory School
(M. Adamcik)
Roman Catholic
(W. Schmidt)
Conestoga
(J. Novak)
23b 12:59 PM Boys Varsity 4x Flight 2
Bergen Catholic
(M. Weisbecker)
The Haverford School
(G. Kirwan)
Ridgewood Crew
(D. Literati)
24a 01:04 PM Boys Varsity 8+ Flight 1
Moorestown HS/Rowing
(D. O'Sullivan)
St. Joseph Prep
(S. Gennaro)
Gonzaga
(K. Garvis)
The Haverford School
(L. Green)
Episcopal PA
(W. Purtill)
St. Augustine
(M. Oakley)
24b 01:09 PM Boys Varsity 8+ Flight 2
Whitman Crew
(J. Young)
La Salle
(V. Armetta)
Father Judge
(P. Blumenstein)
Absegami
(D. MARSHALL)
Archbishop Carroll
(P. McGinnis)
DeMatha
(C. Ball)
24c 01:14 PM Boys Varsity 8+ Flight 3
Holy Spirit
(B. Hanson)
Fordham Prep
(M. Ptucha)
Charter School of Wilmington
(A. King)
Philadelphia City Rowing
(J. Garcia)
Eustace
(I. Wentz)
Owen J Roberts
(C. Hansen)
27a 02:06 PM Girls Novice 4+ Flight
Owen J Roberts
(A. Giongo)
Nutley
(B. Benda)
28a 02:12 PM Girls Freshman 4+ Flight
Doane Academy
(S. Marchesani)
Upper Merion HS
(A. Hain)
29a 02:18 PM Girls Novice 8+ Flight 1
Belleville
(S. Asali)
Concord HS
(M. Kegelman)
Moorestown HS/Rowing
(K. Sims)
Merion Mercy
(M. Sherman)
Bonner/Prendergast
(S. McKenna)
29b 02:24 PM Girls Novice 8+ Flight 2
Nutley
(M. Mackle)
Archbishop Carroll
(M. Dougherty)
Mount Saint Joseph
(K. Eney)
Philadelphia City Rowing B
(M. Duignan)
29c 02:30 PM Girls Novice 8+ Flight 3
Philadelphia City Rowing A
(T. Smith)
Charter School of Wilmington
(C. Leslie)
Absegami
(S. Sandoval)
30a 02:36 PM Girls Novice 4x Flight
Agnes Irwin
(S. Nicolson)
Conestoga
(F. Curnyn)
31a 02:42 PM Girls Freshman 4x Flight
Baldwin
(G. Alston)
Conestoga
(N. Holt)
32a 02:48 PM Girls Freshman 8+ Flight 1
Radnor
(E. Ching)
Holy Spirit
(R. Lamcken)
Eustace
(M. Stella8)
Moorestown HS/Rowing
(A. Buss)
32b 02:54 PM Girls Freshman 8+ Flight 2
Montclair A
(B. Kaz)
Mount Saint Joseph
(k. faust)
Haddonfield Crew
(A. Rowling)
Merion Mercy
(C. Hecht)
Montclair B
(K. Adleman)
34a 03:00 PM Girls JV 2x Flight 1
Haddon Twp
(S. Filosa)
Friends Select
(H. Achiepo)
Agnes Irwin A
(A. Peters)
Strath Haven B
(M. MUNSELL)
Academy of Notre Dame A
(C. Burke)
34b 03:05 PM Girls JV 2x Flight 2
Agnes Irwin B
(M. Pinsk)
Springside Chestnut Hill
(J. Penn)
Academy of Notre Dame B
(J. McAleer)
Strath Haven A
(A. Townend)
Upper Dublin
(S. Wolff)
Ridgewood Crew
(C. Lampone)
35a 03:10 PM Girls JV 4+ Flight 1
Episcopal PA
(E. King)
OLMA Crew
(M. Keidat)
Hun School B
(J. Szucs)
Eustace
(T. Bjelde)
Oakcrest
(J. Quish)
35b 03:15 PM Girls JV 4+ Flight 2
Doane Academy
(G. Gorman)
Holy Spirit
(C. Mensah)
Owen J Roberts
(H. Tobinus)
Hun School A
(I. Poznanski)
Haddonfield Crew
(S. Caruso)
35c 03:20 PM Girls JV 4+ Flight 3
Mount Saint Joseph A
(A. Dipietro)
Upper Merion HS
(S. Rose)
Merion Mercy A
(C. Perlick)
Unionville
(J. Beauchamp)
North Arlington Crew
(B. Wilson)
35d 03:25 PM Girls JV 4+ Flight 4
Mount Saint Joseph B
(B. Gallagher)
Merion Mercy A
(A. Dugan)
Agnes Irwin
(I. Porter)
Harriton
(A. Daley-Gibson)
36a 03:30 PM Girls JV 4x Flight 1
Ridgewood Crew
(C. Callaghan)
Westfield
(J. Simpson)
Germantown Academy
(E. Rapp)
Penn Charter A
(K. White)
36b 03:35 PM Girls JV 4x Flight 2
Conestoga
(C. Robins)
Penn Charter B
(E. Grugan)
Haddon Twp
(O. Egbert)
Academy of Notre Dame
(A. Breen)
Baldwin
(Z. Wenzinger)
37a 03:40 PM Girls JV 8+ Flight 1
Nutley
(G. Lentini)
Oakcrest
(C. Bustos)
Philadelphia City Rowing
(C. Nemati)
Montclair
(G. Aase-Remedios)
Ridgewood Crew
(G. Hefferon)
37b 03:45 PM Girls JV 8+ Flight 2
Episcopal PA
(A. Peyton)
Lower Merion
(E. Murphy)
Radnor
(M. Zandhuis)
Absegami
(B. Peabody)
37c 03:50 PM Girls JV 8+ Flight 3
Vineland
(A. Messore)
Mount Saint Joseph
(B. McMahon)
Archbishop Carroll
(Z. Minasian)
Haddonfield Crew
(E. Kommedal)
38a 03:55 PM Girls Ltwt 2x Flight
Sacred Heart Country Day
(H. Bushner)
Conestoga
(A. Zibinski)
Strath Haven
(G. Alberts)
Westfield
(A. Colucci)
39a 04:00 PM Girls Ltwt 4+ Flight 1
Agnes Irwin
(T. Siegal)
Mount Saint Joseph
(J. Bushold)
Vineland
(M. Fanelli)
Merion Mercy
(D. Harvey)
39b 04:05 PM Girls Ltwt 4+ Flight 2
Absegami
(K. Bakley)
Hun School
(M. Clover)
Harriton
(A. Glazer)
Ridgewood Crew
(M. Phillips)
40a 04:10 PM Girls Ltwt 4x Flight
Academy of Notre Dame
(L. Costa)
Egg Harbor
(E. Autuore)
Sacred Heart Country Day
(L. Johnson)
Germantown Friends
(S. Pancoe)
Springside Chestnut Hill
(M. Karoly)
41a 04:15 PM Girls Ltwt 8+ Flight 1
Merion Mercy
(E. Parker)
Holy Spirit
(M. Oleksiak)
Mount Saint Joseph
(E. McGreevey)
41b 04:20 PM Girls Ltwt 8+ Flight 2
Moorestown HS/Rowing
(E. Brown)
Nutley
(J. Padilla)
Montclair
(E. Levendosky)
Haddonfield Crew
(S. Murphy)
42a 04:25 PM Girls 2nd 8+ Flight
Whitman Crew
(K. Conlan)
Holy Spirit
(T. Slattery)
Mount Saint Joseph
(S. ALTOMARE)
43a 04:30 PM Girls Varsity 1x Flight
Rutherford
(G. Seehaus)
Concord HS
(N. Teichman)
Germantown Academy
(J. Zettlemoyer)
Sacred Heart Country Day
(C. Garvey)
Holy Spirit
(S. Kelly)
44a 04:35 PM Girls Varsity 2x Flight 1
Germantown Friends
(S. Bartholomew)
Baldwin
(E. Grubman)
Hatboro Horsham High School
(J. Yorko)
Haddon Twp
(R. Brown)
44b 04:40 PM Girls Varsity 2x Flight 2
Strath Haven
(K. Ferrie)
Ridgewood Crew
(J. Hefferon)
Academy of Notre Dame
(G. Agnes)
Upper Merion HS
(S. CASTANEDA)
46a 04:45 PM Girls Varsity 4+ Flight 1
Vineland
(I. Mayen)
Bonner/Prendergast
(C. Stiteler)
Radnor
(J. Larkin)
Belleville
(V. Felipe)
Unionville
(C. Savant)
Germantown Academy
(K. Nunes)
46b 04:50 PM Girls Varsity 4+ Flight 2
Episcopal PA
(H. potter)
Eustace A
(D. Eliason)
Merion Mercy
(K. Maurer)
Harriton
(S. Amadio)
Hun School
(S. Taylor)
North Arlington Crew
(B. Carlo)
46c 04:55 PM Girls Varsity 4+ Flight 3
Nutley
(A. Allison)
Upper Merion HS
(M. Rodriguez)
Eustace B
(M. Crisci)
Absegami
(C. West)
47a 05:00 PM Girls Varsity 4x Flight
Westfield
(M. Snyder)
Springside Chestnut Hill
(A. Miller)
Conestoga
(C. Gosnear)
Haddon Twp
(O. Herbstrit)
Academy of Notre Dame
(K. Sarmiento)
Ridgewood Crew
(B. Burke)
48a 05:05 PM Girls Varsity 8+ Flight 1
Whitman Crew
(M. McEwan)
Merion Mercy
(S. Maurer)
Mount Saint Joseph
(S. Eble)
Holy Spirit
(A. Reale)
Bonner/Prendergast
(V. Brooks)
48b 05:10 PM Girls Varsity 8+ Flight 2
Charter School of Wilmington B
(E. Sweeney)
Charter School of Wilmington A
(K. Edmiston)
Archbishop Carroll
(C. O'Sullivan)
Philadelphia City Rowing
(D. Nemati)
Radnor
(A. Chardonnet)
48c 05:15 PM Girls Varsity 8+ Flight 3
Montclair
(D. Van Winden)
Owen J Roberts
(S. Aguirre)
Moorestown HS/Rowing
(A. Eichhorn)
Lower Merion
(E. Steinman)
Oakcrest
(M. Ross)