2019 2nd Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 09:30 AM Girls Gig/Novice 1x Flight
Villa Maria
(A. Zarkoski)
Agnes Irwin
(A. Phelan)
2a 09:36 AM Boys Gig/Novice 1x Flight
Haddon Twp
(K. Schaffer Jr.)
Devon Prep
(M. Gaetano)
Upper Merion
(R. Menke)
Strath Haven
(C. Chapman)
3a 09:42 AM Girls Freshman/Novice 2x Flight
Agnes Irwin
(C. O'Mara)
Owen J Roberts
(C. Camp)
4a 09:48 AM Boys Freshman/Novice 2x Flight
Roman Catholic B
(J. McPherson)
Haddon Twp
(M. Eife)
Roman Catholic A
(D. Vandenburg)
Malvern Prep
(M. Miller)
Haverford A
(W. Herz)
5a 09:54 AM Girls Novice 4+ Flight
Archbishop Carroll
(A. Becker)
Bonner - Prendergast
(K. Standen)
Eustace
(E. Sobieski)
6a 10:00 AM Boys Novice 4+ Flight
Concord
(A. hoy)
Moorestown
(M. MAGISTRELLI)
Radnor
(T. Antram)
Haverford
(G. Spahr)
St. Joseph's Prep
(W. Sims)
Philadelphia City Rowing
(D. Warnick)
8a 10:06 AM Boys Freshman 4+ Flight
Eustace
(T. Torres)
Haverford
(M. Rosenberger)
9a 10:12 AM Girls Novice 8+ Flight
Mount Saint Joseph
(E. McGreevey)
Academy of Notre Dame
(A. Quintiliani)
Gwynedd Mercy A
(D. Reing)
Gwynedd Mercy B
(J. Masterson)
Unionville
(J. Hall)
Philadelphia City Rowing
(M. Shelton)
10a 10:18 AM Boys Novice 8+ Flight
Unionville
(D. Huffman)
St. Joseph's Prep
(E. Coffey)
St. Augustine
(M. Domingo)
11a 10:24 AM Girls Novice 4x Flight
Villa Maria
(L. Downs)
Sacred Heart
(C. Knowlton)
12a 10:30 AM Boys Novice 4x Flight
Roman Catholic
(D. Young)
Haverford
(P. Corcoran)
Devon Prep
(C. Hurchalla)
Holy Spirit
(R. Hunter IV)
13a 10:36 AM Girls Freshman 4x Flight
Conestoga
(R. Furtaw)
Villa Maria
(M. Durante)
14a 10:42 AM Boys Freshman 4x Flight
Springside Chestnut Hill
(J. Stephenson)
Haddon Twp
(S. Weller)
Haverford
(W. Johnson)
Roman Catholic
(Z. Peters)
Conestoga
(W. Riggs)
15a 10:48 AM Girls Freshman 8+ Flight
Mount Saint Joseph
(C. OReilly)
Gwynedd Mercy
(B. Romberger)
Villa Joseph Marie
(K. Abdalla)
Moorestown
(G. Mumma)
16a 10:54 AM Boys Freshman 8+ Flight
St. Augustine
(A. Vasti)
St. Joseph's Prep A
(N. Stezzi)
St. Joseph's Prep B
(C. Kent)
17a 11:00 AM Girls JV 1x Flight
Penn Charter
(J. Veith)
Spring-Ford
(A. Chakraborty)
Springside Chestnut Hill A
(J. Thistle)
Upper Merion
(I. Montalvo)
Springside Chestnut Hill B
(A. Harrison)
18a 11:06 AM Boys JV 1x Flight 1
Paramus
(P. Nasto)
Conestoga
(G. Caria)
Germantown Friends
(A. Sandroni)
Roman Catholic A
(A. Cramutola)
Strath Haven
(H. Driscoll)
18b 11:12 AM Boys JV 1x Flight 2
Roman Catholic B
(H. Kaminski)
Bergen Catholic
(A. Ferrari)
Malvern Prep
(M. Venkatesh)
Upper Merion
(I. Garrison)
Haverford
(E. Brabson)
19a 11:18 AM Girls JV 2x Flight 1
Baldwin
(J. Williams)
Upper Merion
(A. Frebowitz)
Penn Charter A
(G. Mancini)
Agnes Irwin A
(E. Pendergast)
Springside Chestnut Hill
(I. Alex)
Hackensack
(K. Gotrell)
19b 11:24 AM Girls JV 2x Flight 2
Friends Select
(O. Coleman)
Agnes Irwin B
(E. Dunlop)
Haddon Twp
(M. Fitzpatrick)
Penn Charter B
(A. Neducsin)
Episcopal
(N. Johnston)
Villa Maria
(M. Girard)
20a 11:30 AM Boys JV 2x Flight
Owen J Roberts
(M. Vallino)
Penn Charter
(T. Whitehead)
Malvern Prep
(P. Gray)
Boys' Latin
(E. Nwalipenja)
Bonner - Prendergast
(K. McElwee)
Haddon Twp
(J. Buan)
21a 11:36 AM Girls JV 4+ Flight 1
Radnor B
(M. Frei)
Mount Saint Joseph B
(E. Dougherty)
Harriton
(E. Glazer)
Radnor A
(C. BAY)
Mount Saint Joseph A
(O. Guza)
Belleville A
(J. Libby)
21b 11:42 AM Girls JV 4+ Flight 2
Owen J Roberts
(M. Braun)
The Hill School
(A. Lehneis)
Belleville B
(G. Ayzanoa)
Unionville
(D. delGrippo)
Merion Mercy
(C. Riley)
Eustace
(S. Mullen)
22a 11:48 AM Boys JV 4+ Flight 1
Great Valley
(N. McDonald)
Eustace
(R. Console)
Owen J Roberts
(C. Wiedl)
Haverford
(J. Berkman)
Harriton
(L. Pettit)
22b 11:54 AM Boys JV 4+ Flight 2
Radnor
(J. Hofmeyr)
Belleville A
(T. Hung)
Lower Merion
(H. Shin)
Father Judge
(S. Reilly)
Belleville B
(A. Atariguana)
The Hill School
(D. Chow)
23a 12:40 PM Girls JV 4x Flight
Friends Select
(S. Cucinotta)
Episcopal
(L. Haupt)
Upper Merion
(G. Myers)
Springside Chestnut Hill
(E. Webb)
Strath Haven
(I. Carley)
Penn Charter
(T. Lokoff)
24a 12:46 PM Boys JV 4x Flight 1
Bergen Catholic A
(A. Lynch)
Roman Catholic
(C. Breslin)
Conestoga
(Z. Miles)
Haverford
(O. Vanderzwan)
Malvern Prep
(A. Morris)
24b 12:52 PM Boys JV 4x Flight 2
Springside Chestnut Hill
(E. Gu)
Bergen Catholic B
(E. McGrath)
Penn Charter
(T. Harbison)
Friends Select
(M. D'Annunzio)
Holy Spirit
(C. Murray)
25a 12:58 PM Girls JV 8+ Flight 1
Lower Merion
(T. Kerekes)
Merion Mercy A
(J. Medveckus)
Radnor
(A. Van Dusen)
Merion Mercy B
(C. Schrieber)
Charter School
(S. Sullivan)
25b 01:04 PM Girls JV 8+ Flight 2
Philadelphia City Rowing
(S. French)
Gwynedd Mercy
(M. Cirelli)
The Hill School
(E. Scott)
Absegami
(F. Deibert)
26a 01:10 PM Boys JV 8+ Flight 1
Lower Merion
(G. Rieke)
St. Joseph's Prep
(C. Weiss)
Archbishop Carroll
(S. Bestany)
St. Augustine
(A. Dailey)
26b 01:16 PM Boys JV 8+ Flight 2
Father Judge
(A. Heletkanycz)
Episcopal
(j. Bruder, Jr.)
Charter School
(M. Medroso)
27a 01:22 PM Girls Ltwt 2x Flight
Agnes Irwin D
(C. Saulnier)
Upper Merion
(O. Eyer)
Conestoga
(M. Gosnear)
Agnes Irwin A
(K. McGovern)
Belleville
(T. Nguyen)
Springside Chestnut Hill
(S. Tate)
28a 01:28 PM Boys Ltwt 2x Flight
Upper Merion
(B. Groff)
Roman Catholic
(J. Cepis)
Conestoga
(E. Toll)
Bergen Catholic
(S. Olsen)
29a 01:34 PM Girls Ltwt 4+ Flight
Philadelphia City Rowing
(K. Ratner)
Mount Saint Joseph
(A. Morasco)
Radnor
(L. Shieh)
Charter School
(S. Klabunde)
Lower Merion
(D. Kim)
31a 01:46 PM Girls Ltwt 4x Flight
Baldwin
(E. Salgado)
Upper Merion
(R. Rossini)
32a 01:52 PM Boys Ltwt 4x Flight
Springside Chestnut Hill
(E. Cunningham)
Malvern Prep
(C. Delaney)
Roman Catholic
(S. O'Connell)
34a 02:04 PM Boys Ltwt 8+ Flight
St. Augustine
(J. Garcia)
St. Joseph's Prep
(P. McNamara)
Radnor
(J. Frishman)
35a 02:10 PM Girls 2nd 8+ Flight
Merion Mercy
(E. McIntyre)
Holy Spirit
(A. Fuscado)
Academy of Notre Dame
(C. Wynne)
Villa Joseph Marie
(J. Coelho)
Moorestown
(G. Armenti)
Mount Saint Joseph
(J. Woodrow)
36a 02:16 PM Boys 2nd 8+ Flight
St. Augustine
(C. Schiela)
St. Joseph's Prep
(J. Bilotta)
Unionville
(l. walker)
37a 02:22 PM Girls Varsity 1x Flight
Notre Dame Manhattan
(M. McCarthy)
Bonner - Prendergast
(K. Neill)
Agnes Irwin A
(P. Bond)
Baldwin
(J. Bai)
Agnes Irwin B
(S. Yoh)
Strath Haven
(M. Fischer)
38a 02:28 PM Boys Varsity 1x Flight
Germantown Friends
(R. Allon)
Bonner - Prendergast
(A. Pietrewicz)
Radnor
(Z. Taylor)
George Washington
(N. Roberts)
Haddon Twp
(M. Weller)
Friends Select
(X. McCall)
39a 02:34 PM Girls Varsity 2x Flight 1
Bonner - Prendergast A
(M. Nestel)
Conestoga
(A. Bashe)
Germantown Friends
(S. Ortega)
Agnes Irwin A
(E. Bonner)
Bonner - Prendergast A
(A. Elliott)
Sacred Heart B
(V. Washco)
39b 02:40 PM Girls Varsity 2x Flight 2
Sacred Heart A
(E. Gorski)
Agnes Irwin B
(E. Dunlop)
Penn Charter
(S. Nixon)
Holy Angels
(E. Maron)
Haddon Twp
(E. Donohue)
40a 02:46 PM Boys Varsity 2x Flight 1
Owen J Roberts
(A. Brown)
Conestoga
(S. Connell)
Roman Catholic
(M. Wnek)
Penn Charter
(R. Milkman)
40b 02:52 PM Boys Varsity 2x Flight 2
Northern Highlands Reg.
(A. D'Iorio)
Haddon Twp
(O. Fitzpatrick)
Germantown Friends
(J. Appleberry)
41a 02:58 PM Girls Varsity 4+ Flight 1
The Hill School
(P. Dondeti)
Bonner - Prendergast
(A. Oronzi)
Radnor
(O. Zenouzi)
Harriton
(A. Astillero)
Unionville
(G. Lord)
Great Valley
(E. Lawless)
41b 03:04 PM Girls Varsity 4+ Flight 2
Concord
(A. Umbrecht)
Absegami
(E. Daniels)
Charter School
(A. Bufano)
Lower Merion
(S. Lapin)
Episcopal
(B. Kraftson)
Philadelphia City Rowing A
(J. Rogers)
42a 03:10 PM Boys Varsity 4+ Flight 1
Radnor
(E. Egger)
Great Valley
(R. Layden)
Haverford
(J. Sonnenfeld)
Archbishop Carroll
(K. McCormack)
Harriton A
(M. Kane)
42b 03:16 PM Boys Varsity 4+ Flight 2
Philadelphia City Rowing
(A. Lutz)
Harriton B
(S. Turner)
The Hill School B
(G. George)
The Hill School A
(M. Schiavone)
42c 03:22 PM Boys Varsity 4+ Flight 3
The Hill School C
(C. Kennedy)
Concord
(J. Reid)
Charter School
(J. Stephan)
Father Judge
(T. Gola)
43a 03:28 PM Girls Varsity 4x Flight
Haddon Twp
(F. Steele)
Conestoga A
(A. Lewis)
Conestoga B
(S. Jacovini)
Academy of Notre Dame
(E. lavin)
44a 03:34 PM Boys Varsity 4x Flight 1
Malvern Prep
(A. Gallagher)
Conestoga
(R. Molsbergen)
Haverford
(J. Pendergast)
Roman Catholic
(P. Eells)
Haddon Twp A
(N. Perks)
44b 03:40 PM Boys Varsity 4x Flight 2
Bonner - Prendergast
(M. McMenamin)
Holy Spirit
(A. Buchan)
Haddon Twp A
(V. Fitzpatrick)
Penn Charter
(C. Frieman)
Bergen Catholic
(A. Rapella)
Springside Chestnut Hill
(D. Hoffmann)
45a 03:46 PM Girls Varsity 8+ Flight 1
Academy of Notre Dame
(G. Wolter)
Mount Saint Joseph B
(K. Dougherty)
Mount Saint Joseph A
(M. Newell)
Merion Mercy
(P. DeVlieger)
Mount Saint Joseph C
(K. Squadrito)
Holy Spirit
(H. Bramante)
45b 03:52 PM Girls Varsity 8+ Flight 2
Villa Joseph Marie
(J. Brady)
Archbishop Carroll
(A. O'Brien)
Moorestown
(G. Jarmain)
Eustace
(S. Burghardt)
Haddonfield
(H. Maskery)
Radnor
(C. McDonald)
46a 03:58 PM Boys Varsity 8+ Flight 1
Absegami A
(S. Blair)
Episcopal
(W. Stavropoulos)
St. Joseph's Prep A
(A. Kilgannon)
Unionville
(s. carson)
Moorestown A
(M. Valentino)
46b 04:04 PM Boys Varsity 8+ Flight 2
Philadelphia City Rowing
(D. Brown)
Absegami C
(K. Ritz)
Eustace
(R. Console)
Lower Merion
(C. Berman)
46c 04:10 PM Boys Varsity 8+ Flight 3
Haddonfield
(W. Bentley)
St. Augustine
(S. Chidley)
Absegami B
(E. Taylor)
Moorestown B
(J. Miller)