2018 2nd Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
2a 09:30 AM Boys Gig/Novice 1x Flight
Holy Spirit A
(P. Seeger)
Shoreham-Wading
(J. Louser)
Holy Spirit B
(w. pileggi)
Roman Catholic
(C. Breslin)
3a 09:36 AM Girls Freshman/Novice 2x Flight
Penn Charter
(T. Lokoff)
Villa Maria
(M. Girard)
4a 09:42 AM Boys Freshman/Novice 2x Flight
Holy Spirit B
(J. Glenn)
Germantown Academy
(a. moeller)
Penn Charter
(J. Tanner)
Holy Spirit A
(K. Bell)
5a 09:48 AM Girls Novice 4+ Flight
Archbishop Carroll
(C. Cherico)
Moorestown
(A. Kyle)
Unionville
(D. delGrippo)
Owen J Roberts
(K. Jorgensen)
Bonner - Prendergast
(C. O'Neill)
6a 09:54 AM Boys Novice 4+ Flight
Vineland
(G. Tutu)
Nutley
(H. Castaneda)
9a 10:00 AM Girls Novice 8+ Flight
Nutley
(A. Harabedian)
Radnor
(S. Hernandez)
Vineland
(S. Zozulya)
10a 10:06 AM Boys Novice 8+ Flight 1
Unionville
(j. lynn)
Radnor
(E. Egger)
Archbishop Carroll
(N. Volpe)
St. Joseph's Prep A
(P. O'Connell)
10b 10:12 AM Boys Novice 8+ Flight 2
St. Joseph's Prep B
(G. McManus)
St. Augustine
(A. Tsikouras)
Father Judge
(A. Heletkanycz)
Owen J Roberts
(C. Wiedl)
12a 10:24 AM Boys Novice 4x Flight
Malvern Prep
(D. Ward)
Haddon Twp
(J. Buan)
Roman Catholic
(E. Sooy)
Haverford
(J. Case)
13a 10:30 AM Girls Freshman 4x Flight
Haddon Twp
(Q. Johnston)
Springside Chestnut Hill A
(S. Tate)
Springside Chestnut Hill B
(E. Dure)
14a 10:36 AM Boys Freshman 4x Flight
Roman Catholic
(O. Mc Loone)
Haverford B
(S. Zelov)
Haverford A
(M. Shatzman)
15a 10:42 AM Girls Freshman 8+ Flight
Merion Mercy
(E. Staples)
Radnor
(M. Miller)
Eustace
(S. Schmidt)
16a 10:48 AM Boys Freshman 8+ Flight
St. Peters Prep
(A. Villatoro)
St. Joseph's Prep A
(C. Weiss)
St. Augustine
(C. Hughes)
St. Joseph's Prep C
(S. Maguire)
17a 10:54 AM Girls JV 1x Flight
Haddon Twp
(A. Tingley)
Germantown Academy
(L. Paynton)
Notre Dame Manhattan
(M. McCarthy)
18a 11:00 AM Boys JV 1x Flight 1
Roman Catholic B
(H. Kaminski)
Holy Spirit B
(W. Hoffman)
Boys' Latin
(M. Shoatz-Carter)
Germantown Academy
(E. Placeholder1)
18b 11:06 AM Boys JV 1x Flight 2
Holy Spirit A
(J. Curran)
Bergen Catholic
(K. Lee)
Roman Catholic A
(P. Eells)
19a 11:12 AM Girls JV 2x Flight 1
Bergen Tech
(S. Morosova)
Agnes Irwin B
(S. McCarthy)
Germantown Academy A
(C. Boye)
Baldwin
(S. Baron)
19b 11:18 AM Girls JV 2x Flight 2
Agnes Irwin A
(E. Pendergast)
Penn Charter
(G. Mancini)
Germantown Academy B
(A. Gill)
Strath Haven
(E. Folk)
Germantown Friends
(V. Mirage)
20a 11:24 AM Boys JV 2x Flight 1
Friends Select
(A. Altieri)
Bergen Catholic A
(A. Ferrari)
Germantown Friends
(A. Sandroni)
Germantown Academy
(C. Sinker)
20b 11:30 AM Boys JV 2x Flight 2
Roman Catholic
(S. OConnell)
Penn Charter
(W. Tanner)
Bergen Catholic B
(H. McGovern)
Springside Chestnut Hill
(A. Youngren)
21a 11:36 AM Girls JV 4+ Flight 1
Radnor
(K. Bragdon)
Nutley
(V. Dotoli)
Concord
(J. Weeks)
Owen J Roberts
(M. Venezia)
Mount Saint Joseph
(K. Squadrito)
21b 11:42 AM Girls JV 4+ Flight 2
Haddonfield
(G. Suarez)
Bonner - Prendergast
(M. Nestel)
Harriton A
(R. Fuchs)
Episcopal PA
(R. Keffer-Scharpf)
Belleville
(L. Perna)
22a 11:48 AM Boys JV 4+ Flight 1
Radnor
(G. Stearns)
Harriton A
(M. Kane)
Haverford
(J. Berkman)
Harriton B
(M. Berardi)
22b 11:54 AM Boys JV 4+ Flight 2
Moorestown
(M. Valentino)
Archbishop Carroll
(K. McCormack)
Eustace
(J. Mueller)
Belleville
(J. Varela)
Kearny
(J. Marshall)
23a 12:40 PM Girls JV 4x Flight
Baldwin
(H. Klaes)
Episcopal PA
(L. Rivera)
Holy Angels
(E. Maron)
Germantown Academy
(E. Berlinger)
24a 12:46 PM Boys JV 4x Flight 1
Owen J Roberts
(K. Waldhof)
Bergen Catholic
(J. Reis)
Haddon Twp
(D. Wakeley)
Boys' Latin
(Q. Brown)
Haverford
(A. D'Arcangelo)
24b 12:52 PM Boys JV 4x Flight 2
Roman Catholic
(T. Filip)
Malvern Prep
(A. Gallagher)
25a 12:58 PM Girls JV 8+ Flight 1
Merion Mercy A
(M. Schrieber)
Charter
(E. Veith)
Radnor
(L. Eggert)
Vineland
(S. King)
25b 01:04 PM Girls JV 8+ Flight 2
Merion Mercy B
(A. Cruz)
Nutley
(A. Scarpelli)
Villa Joseph Marie
(J. Brady)
26a 01:10 PM Boys JV 8+ Flight 1
La Salle
(J. Greenwood)
St. Peters Prep
(D. Del Sordo)
Vineland
(C. Garcia)
Unionville
(G. Reath)
26b 01:16 PM Boys JV 8+ Flight 2
St. Augustine
(A. DiPadova)
Haddonfield
(A. Small)
Moorestown
(D. Ford)
Absegami
(S. Blair)
27a 01:22 PM Girls Ltwt 2x Flight
Strath Haven
(M. Fischer)
Conestoga
(N. Bertolotti)
Sacred Heart
(A. Carroll)
Friends Select
(Y. Anderson)
Baldwin
(J. Shen)
28a 01:28 PM Boys Ltwt 2x Flight
Penn Charter
(T. Harbison)
Roman Catholic
(E. Matos)
Conestoga
(L. Barton)
29a 01:34 PM Girls Ltwt 4+ Flight 1
Villa Joseph Marie
(A. Pennett)
Moorestown
(A. Perham)
Radnor A
(J. Spray)
Germantown Friends
(C. Smith-Frank)
Eustace
(M. Yagodich)
29b 01:40 PM Girls Ltwt 4+ Flight 2
Mount Saint Joseph
(C. Lawson)
Merion Mercy
(S. Sabia)
Nutley
(M. Mackle)
Harriton
(A. Sack)
30a 01:46 PM Boys Ltwt 4+ Flight
Moorestown
(J. Miller)
Harriton
(N. Adragna)
Nutley
(M. Capobianco)
31a 01:52 PM Girls Ltwt 4x Flight
Germantown Friends
(A. MALEFAKIS)
Conestoga
(K. Moir)
Agnes Irwin
(J. Jaskot)
32a 01:58 PM Boys Ltwt 4x Flight
Springside Chestnut Hill
(E. Rusk)
Malvern Prep
(M. Venkatesh)
Roman Catholic
(E. Hack)
34a 02:04 PM Boys Ltwt 8+ Flight 1
St. Augustine B
(S. Cummins)
St. Joseph's Prep
(Q. Sullivan)
St. Peters Prep
(R. Ramos)
34b 02:10 PM Boys Ltwt 8+ Flight 2
Kearny
(A. Navas)
St. Augustine A
(G. Zappariello)
Radnor
(B. Meandro)
36a 02:16 PM Boys 2nd 8+ Flight
St. Joseph's Prep A
(C. Zack)
La Salle
(D. Comerford)
St. Augustine
(D. Patragnoni)
St. Joseph's Prep B
(N. Ziemniak)
37a 02:22 PM Girls Varsity 1x Flight
Friends Select
(A. Rosha)
Abington
(M. Madden)
38a 02:28 PM Boys Varsity 1x Flight 1
Holy Spirit B
(A. Buchan)
George Washington
(N. Roberts)
Sparta
(F. Holovacs)
Bergen Catholic
(R. Sunden)
Germantown Academy
(D. Walkush)
38b 02:34 PM Boys Varsity 1x Flight 2
Riverhead
(M. Hubbard)
Germantown Friends
(J. Wright)
Holy Spirit A
(B. McGettigan)
Roman Catholic
(O. Muwwakkil III)
Hatboro Horsham
(Y. Gilad)
39a 02:40 PM Girls Varsity 2x Flight
Conestoga
(A. Bashe)
Germantown Academy
(E. Wescott)
Villa Maria
(T. Tremmel)
40a 02:46 PM Boys Varsity 2x Flight 1
Springside Chestnut Hill B
(J. Walker)
Bergen Catholic
(N. Ruiz)
Malvern Prep
(P. Keenan)
Germantown Academy
(D. Robertson)
Owen J Roberts
(G. Delahaye)
40b 02:52 PM Boys Varsity 2x Flight 2
Haverford
(J. Pendergast, Jr.)
Penn Charter
(M. Kestenbaum)
Boys' Latin
(M. Jiles)
Conestoga
(M. Malarkey)
Springside Chestnut Hill A
(S. Edling)
41a 02:58 PM Girls Varsity 4+ Flight 1
Concord
(G. Vaughn)
Villa Joseph Marie
(N. Tumasz)
Belleville
(S. Asali)
Bonner - Prendergast
(T. Colivas)
Nutley
(B. Benda)
41b 03:04 PM Girls Varsity 4+ Flight 2
Philadelphia City Rowing
(J. Rogers)
Moorestown
(M. LaLumia)
Unionville
(B. Horine)
Merion Mercy
(T. Gregitis)
41c 03:10 PM Girls Varsity 4+ Flight 3
Charter
(S. Klabunde)
Archbishop Carroll
(B. Llull)
Vineland
(A. Messore)
Baldwin
(J. Love)
42a 03:16 PM Boys Varsity 4+ Flight 1
St. Joseph's Prep
(E. Placeholder5)
Moorestown
(L. Spier)
Vineland A
(K. Slusarczyk)
Archbishop Carroll
(J. Gould)
Haddonfield
(W. Glennon)
42b 03:22 PM Boys Varsity 4+ Flight 2
Concord
(A. Carvalho)
Father Judge
(N. Tennesen)
Nutley
(M. Scorsone)
Vineland B
(G. Menz)
42c 03:28 PM Boys Varsity 4+ Flight 3
Radnor
(Z. Taylor)
Episcopal PA
(J. Li)
Eustace
(J. Marengo)
43a 03:34 PM Girls Varsity 4x Flight
Sacred Heart
(J. Costello)
Haddon Twp
(M. Van Dexter)
Conestoga B
(A. Lewis)
Episcopal PA
(J. Konopka)
Conestoga A
(K. Concannon)
Agnes Irwin
(E. Bonner)
44a 03:40 PM Boys Varsity 4x Flight 1
Roman Catholic
(J. Kimrey)
Haddon Twp B
(M. Weaver)
Conestoga
(S. Connell)
44b 03:46 PM Boys Varsity 4x Flight 2
Haverford
(T. Scheuritzel)
Haddon Twp A
(V. Fitzpatrick)
Bonner - Prendergast
(M. McMenamin)
45a 03:52 PM Girls Varsity 8+ Flight 1
Mount Saint Joseph A
(G. Hunt)
Moorestown
(K. Sims)
Absegami A
(C. Reed)
Archbishop Carroll
(E. Molloy)
Radnor
(K. Gerber)
Mount Saint Joseph D
(A. Mansfield)
45b 03:58 PM Girls Varsity 8+ Flight 2
Mount Saint Joseph B
(K. Healy)
Merion Mercy
(I. Begley)
Eustace
(G. Salvati)
Haddonfield
(A. Rowling)
Absegami A
(G. Malgieri)
Mount Saint Joseph C
(J. Woodrow)
46a 04:04 PM Boys Varsity 8+ Flight 1
Unionville
(C. Tierney)
Charter
(J. Stephan)
La Salle B
(A. Klein)
St. Peters Prep
(W. Slaski)
Kearny
(A. Tully)
St. Augustine
(J. Kirk)
46b 04:10 PM Boys Varsity 8+ Flight 2
La Salle B
(A. Virkler)
Episcopal PA
(I. Reape)
Absegami
(J. Simon)
GPS/McCallie
(P. Pedigo)
La Salle A
(C. Newman)
St. Joseph's Prep
(M. West)