2017 2nd Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
2a 09:30 AM Boys Gig/Novice 1x Flight
Roman Catholic
(E. LaFond)
Holy Spirit A
(J. Curran)
Upper Merion
(I. Garrison)
Germantown Friends
(J. Appleberry)
Holy Spirit A
(w. hoffman)
4a 09:36 AM Boys Freshman/Novice 2x Flight
Roman Catholic
(J. Monahan)
Malvern Prep
(C. Mao)
Haddon Twp
(J. Haigh)
5a 09:42 AM Girls Novice 4+ Flight
Academy of Notre Dame
(C. Quirk)
Radnor
(L. Eggert)
Our Lady of Mercy
(M. Fawcet)
Concord
(A. Umbrecht)
Archbishop Carroll
(S. Dupnock)
8a 09:48 AM Boys Freshman 4+ Flight
Eustace
(J. Marengo)
Great Valley
(D. Stagnaro)
Moorestown
(J. Miller)
9a 09:54 AM Girls Novice 8+ Flight
Moorestown
(C. Sims)
Philadelphia City Rowing
(J. Rogers)
10a 10:00 AM Boys Novice 8+ Flight
Philadelphia City Rowing
(A. Moreland)
La Salle A
(A. Klein)
Archbishop Carroll
(D. Mendoza)
La Salle B
(E. Kassa-Darge)
12a 10:06 AM Boys Novice 4x Flight
Haverford
(C. Wood)
Roman Catholic
(T. Shanahan)
13a 10:12 AM Girls Freshman 4x Flight
Penn Charter
(D. McIlvaine)
Haddon Twp
(G. Dengler)
Springside Chestnut Hill
(K. Walker)
14a 10:18 AM Boys Freshman 4x Flight
Malvern Prep
(M. Venkatesh)
Haddon Twp A
(M. Weller)
Haverford
(M. Kaplan)
Springside Chestnut Hill
(G. Jaeger)
Roman Catholic
(J. Spearman)
Haddon Twp B
(M. Martino)
15a 10:24 AM Girls Freshman 8+ Flight 1
Holy Spirit A
(S. Facenda)
Great Valley
(M. Segarnick)
Eustace
(M. Yagodich)
Radnor
(C. BAY)
15b 10:30 AM Girls Freshman 8+ Flight 2
Haddonfield
(L. Mersky)
Holy Spirit B
(K. Driscoll)
Merion Mercy
(p. DeVlieger)
16a 10:36 AM Boys Freshman 8+ Flight 1
La Salle A
(C. Redd)
Chaminade B
(K. Malloy)
St. Joseph Prep B
(r. maher)
Chaminade A
(B. Newton)
St. Augustine
(C. Sheila)
16b 10:42 AM Boys Freshman 8+ Flight 2
Radnor
(J. Janson)
St. Peters Prep
(J. Smith)
St. Joseph Prep A
(C. Zack)
Haddonfield
(J. Tucker)
La Salle A
(J. Little)
17a 10:48 AM Girls JV 1x Flight
Friends Select
(A. Rosha)
Upper Dublin
(J. Pittakas)
Springside Chestnut Hill
(N. Turner)
Haddon Twp A
(M. Janda)
Abington
(M. Madden)
18a 10:54 AM Boys JV 1x Flight 1
Riverhead
(M. Hubbard)
Germantown Academy
(D. Walkush)
Haverford
(M. Yoh)
Malvern Prep
(T. Park)
Roman Catholic A
(S. Lay)
Upper Merion
(B. Hindle)
18b 11:00 AM Boys JV 1x Flight 2
Hatboro Horsham
(Y. Gilad)
Northern Highlands
(A. D'Iorio)
Sparta
(F. Holovacs)
North Arlington
(G. mendoza)
19a 11:06 AM Girls JV 2x Flight
Springside Chestnut Hill
(H. Lee)
Episcopal
(C. Spellman)
Egg Harbor
(L. Daneguy)
Penn Charter
(S. Nixon)
20a 11:12 AM Boys JV 2x Flight
Haddon Twp
(V. Fitzpatrick)
Conestoga
(A. Zisling)
Haverford
(A. D'Arcangelo)
Holy Spirit
(A. buchan)
Bergen Catholic
(N. Ruiz)
21a 11:18 AM Girls JV 4+ Flight 1
Great Valley
(M. Gala)
North Arlington A
(N. Santos)
Holy Spirit
(L. Kayes)
Harriton
(G. McDonogh-Wong)
Lower Merion A
(E. Spaeth)
21b 11:24 AM Girls JV 4+ Flight 2
Bonner - Prendergast
(T. Colivas)
Mount Saint Joseph A
(H. Blatney)
Belleville
(S. Asali)
Episcopal
(A. Sheffy)
21c 11:30 AM Girls JV 4+ Flight 3
North Arlington B
(M. Carlo)
Upper Merion
(R. Segireddy)
Mount Saint Joseph B
(H. Goodyear)
Lower Merion B
(K. Stanton)
22a 11:36 AM Boys JV 4+ Flight 1
Christian Brothers
(M. Mojares)
Upper Merion A
(T. Hogan)
Concord
(A. Carvalho)
Vineland
(F. Moscat)
Seton Hall Prep
(A. Angelo)
22b 11:42 AM Boys JV 4+ Flight 2
Episcopal
(A. Landaiche)
Eustace
(J. Mueller)
Upper Merion A
(C. Willauer)
Lower Merion
(B. Zarom)
Father Judge
(T. Gola)
23a 12:30 PM Girls JV 4x Flight 1
Agnes Irwin A
(E. Pendergast)
Egg Harbor
(G. Algeri)
Conestoga
(A. Lewis)
Penn Charter
(L. Alter)
Germantown Academy
(A. Hook)
23b 12:36 PM Girls JV 4x Flight 2
Friends Select
(Y. Anderson)
Episcopal
(A. Peyton)
Baldwin
(H. Barnett)
Agnes Irwin A
(A. Short)
Strath Haven
(k. chapman)
24a 12:42 PM Boys JV 4x Flight
Conestoga
(R. Molsbergen)
Friends Select
(J. Dinnall)
Bergen Catholic
(J. Reis)
25a 12:48 PM Girls JV 8+ Flight 1
Moorestown
(A. Buss)
Vineland B
(G. Smart)
Radnor
(E. Ching)
Philadelphia City Rowing
(N. Jackson)
Absegami
(c. flath)
25b 12:54 PM Girls JV 8+ Flight 2
Vineland A
(C. Mayhew)
Bonner - Prendergast
(J. Zecca)
Merion Mercy
(D. Figueroa)
Mount Saint Joseph
(J. Woodrow)
26a 01:00 PM Boys JV 8+ Flight 1
Vineland B
(K. Slusarczyk)
St. Joseph Prep A
(N. Ziemniak)
Chaminade C
(R. Herbrich)
St. Augustine
(C. Carey)
St. Peters Prep A
(W. Mchugh)
26b 01:06 PM Boys JV 8+ Flight 2
Christian Brothers
(J. Memon)
La Salle
(L. Roberts)
Episcopal
(L. Giordano)
Vineland A
(A. Caccese)
Chaminade A
(K. Kearney)
26c 01:12 PM Boys JV 8+ Flight 3
Chaminade B
(J. Cannone)
Philadelphia City Rowing
(W. Stocovaz)
Great Valley
(T. Mann)
Harriton
(M. Kane)
26d 01:18 PM Boys JV 8+ Flight 4
Belleville
(J. Varela)
St. Peters Prep B
(J. Smith)
Chaminade D
(L. Knowles)
Lower Merion
(N. Stach)
27a 01:24 PM Girls Ltwt 2x Flight
Conestoga
(N. Bertolotti)
Agnes Irwin
(J. Jaskot)
Baldwin
(J. Shen)
Strath Haven
(M. Fischer)
Springside Chestnut Hill
(G. Tasman)
28a 01:30 PM Boys Ltwt 2x Flight
Conestoga
(L. Bobber)
Malvern Prep
(P. Keenan)
Germantown Friends
(R. Allon)
Holy Spirit
(S. Downey)
Roman Catholic
(J. Cepis)
29a 01:36 PM Girls Ltwt 4+ Flight 1
Harriton
(A. ASTILLERO)
Moorestown
(G. Rivenburgh)
Belleville
(C. Vallejo)
Mount Saint Joseph
(M. Ciolko)
29b 01:42 PM Girls Ltwt 4+ Flight 2
Merion Mercy
(C. Kwapinski)
Academy of Notre Dame
(T. Shearn)
Eustace
(S. Burghardt)
Absegami
(C. Reed)
30a 01:48 PM Boys Ltwt 4+ Flight
Christian Brothers
(K. Wicklund)
Harriton
(N. Terwiesch)
Upper Merion
(C. Liney)
St. Joseph Prep
(J. Ellis)
Archbishop Carroll
(D. Peterson)
Radnor
(G. Stearns)
31a 01:54 PM Girls Ltwt 4x Flight
Academy of Notre Dame
(E. Evans)
Agnes Irwin
(S. McCarthy)
Germantown Friends
(M. Esberg)
Sacred Heart
(A. Winter)
32a 02:00 PM Boys Ltwt 4x Flight
Springside Chestnut Hill
(E. Cunningham)
St. Joseph Prep
(L. Gibbons)
Conestoga
(L. Draper)
Roman Catholic
(J. Cepis)
33a 02:06 PM Girls Ltwt 8+ Flight
Mount Saint Joseph
(K. Healy)
Merion Mercy
(A. Dugan)
Radnor
(O. Zenouzi)
34a 02:12 PM Boys Ltwt 8+ Flight 1
La Salle
(L. Kelley)
St. Peters Prep
(R. Ramos)
St. Joseph Prep
(D. Molz)
St. Augustine B
(G. Morales)
34b 02:18 PM Boys Ltwt 8+ Flight 2
Moorestown
(J. Brooks)
Christian Brothers
(P. Piperno)
St. Augustine A
(G. Gitto)
Lower Merion
(H. Segal)
35a 02:24 PM Girls 2nd 8+ Flight
Holy Spirit
(K. Curran)
Mount Saint Joseph
(S. ALTOMARE)
Archbishop Carroll
(G. Grube)
Egg Harbor
(H. Wilkerson)
36a 02:30 PM Boys 2nd 8+ Flight 1
Haddonfield
(W. Glennon)
St. Augustine B
(C. Peterson)
La Salle A
(J. Schwarz)
St. Joseph Prep A
(J. Barbera)
36b 02:36 PM Boys 2nd 8+ Flight 2
St. Joseph Prep B
(M. Haley)
La Salle A
(S. Altier)
Chaminade
(S. McIntyre)
St. Augustine A
(N. Cullmann)
Moorestown
(M. Hamblin)
37a 02:42 PM Girls Varsity 1x Flight
Germantown Friends
(S. Pancoe)
Immaculate Heart
(J. Giannotta)
Germantown Academy
(G. Loughlin)
Springside Chestnut Hill A
(E. Brody)
38a 02:48 PM Boys Varsity 1x Flight 1
St. Peters Prep A
(A. Applegarth)
Penn Charter
(S. Flemming)
Westhampton Beach
(B. McCombe)
Bergen Catholic
(C. Donnelly)
Springside Chestnut Hill
(K. Scholl)
Roman Catholic C
(T. Filip)
38b 02:54 PM Boys Varsity 1x Flight 2
Roman Catholic B
(P. Leiva)
Claritas Rowing Club
(J. Bucko)
North Arlington
(A. Contreras)
Germantown Friends
(J. Wright)
Haddon Twp
(P. Revier)
38c 03:00 PM Boys Varsity 1x Flight 3
Roman Catholic C
(E. Hack)
Strath Haven
(E. Subers)
Bonner - Prendergast
(C. O'Neill)
Roman Catholic A
(A. Romano)
39a 03:06 PM Girls Varsity 2x Flight 1
Germantown Academy
(L. Naber)
North Arlington
(k. cappuccino)
Lower Merion
(S. Wilson-Leslie)
39b 03:12 PM Girls Varsity 2x Flight 2
Conestoga
(H. Culbert)
Strath Haven
(M. Francis)
Penn Charter
(K. White)
40a 03:18 PM Boys Varsity 2x Flight 1
Germantown Academy A
(N. Moeller)
Conestoga
(M. Balch)
Bergen Catholic
(C. Labozzetta)
Malvern Prep A
(C. Franck)
Haverford
(W. Griffiths)
40b 03:24 PM Boys Varsity 2x Flight 2
Germantown Academy B
(A. Huang)
Roman Catholic
(E. Dunbar)
Lower Merion
(M. Koerner)
Malvern Prep B
(B. Mankowski)
41a 03:30 PM Girls Varsity 4+ Flight 1
Episcopal
(E. King)
Philadelphia City Rowing
(C. Nemati)
Absegami
(G. Gonzalez)
Bonner - Prendergast
(D. Covert)
Eustace
(G. Salvati)
41b 03:36 PM Girls Varsity 4+ Flight 2
Our Lady of Mercy
(M. Eaise)
Vineland
(A. Hullihen)
Archbishop Carroll
(Z. Minasian)
The Hill School
(L. Garvey)
41c 03:42 PM Girls Varsity 4+ Flight 3
Merion Mercy
(K. Droogan)
Moorestown
(D. Monahan)
Harriton B
(A. Daley-Gibson)
Harriton A
(E. Greenhalgh)
42a 03:48 PM Boys Varsity 4+ Flight 1
The Hill School
(M. Crispin)
Eustace
(J. Propp)
Christian Brothers
(E. Wicks)
Archbishop Carroll
(S. Theroulde)
St. Peters Prep
(S. Phelan)
42b 03:54 PM Boys Varsity 4+ Flight 2
Lower Merion
(K. Aspesi)
Haverford
(D. McKay)
Concord
(J. Pfander)
Seton Hall Prep
(A. Mihalik)
43a 04:00 PM Girls Varsity 4x Flight 1
Academy of Notre Dame C
(C. Phelan)
Conestoga
(V. Budike)
Episcopal
(J. Konopka)
Germantown Academy
(E. Rapp)
43b 04:06 PM Girls Varsity 4x Flight 2
Springside Chestnut Hill
(E. Lutz)
Baldwin
(Z. Wenzinger)
Academy of Notre Dame B
(E. Lavin)
Sacred Heart
(A. Tolvaisa)
44a 04:12 PM Boys Varsity 4x Flight 1
Roman Catholic B
(L. Iacovelli)
Springside Chestnut Hill
(T. Gregson)
Boys' Latin
(D. Hill)
Conestoga
(M. Amsterdam)
44b 04:18 PM Boys Varsity 4x Flight 2
Haddon Twp
(E. Tingley)
Haverford
(T. Russell)
Malvern Prep
(J. McGlinn)
Roman Catholic A
(J. Meehan)
45a 04:24 PM Girls Varsity 8+ Flight 1
Holy Spirit
(H. McKeever)
Philadelphia City Rowing
(A. Colella)
Haddonfield
(E. Kommedal)
Eustace
(T. Blinebury)
Concord
(G. Vaughn)
45b 04:30 PM Girls Varsity 8+ Flight 2
Charter
(M. Gamble)
Radnor
(O. Robinson)
Egg Harbor
(M. Young)
Archbishop Carroll
(A. O'Brien)
Mount Saint Joseph
(K. Edling)
46a 04:36 PM Boys Varsity 8+ Flight 1
Episcopal
(W. Purtill)
Haddonfield
(P. Amons)
Father Judge
(A. Coelho)
St. Augustine
(J. Kirk)
Radnor B
(M. Kellett)
46b 04:42 PM Boys Varsity 8+ Flight 2
Moorestown
(B. Jones)
The Hill School
(O. Capps)
St. Joseph Prep
(N. Giangiordano)
Haverford
(J. Costello)
46c 04:48 PM Boys Varsity 8+ Flight 3
Charter
(J. Burcat)
Chaminade
(J. McDonald)
La Salle
(E. Wilt)
Radnor A
(R. Subak)