2016 2nd Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
1a 09:00 AM Girls Gig/Novice 1x Flight
Belleville
(A. Nguyen)
2a 09:06 AM Boys Gig/Novice 1x Flight
Haverford
(A. Lexa)
Roman Catholic
(S. Lay)
Springside Chestnut Hill
(N. Crane)
Bergen Tech
(A. Kulesza)
3a 09:12 AM Girls Freshman/Novice 2x Flight
Baldwin
(J. Shen)
Agnes Irwin
(J. Dundovich)
Sacred Heart
(D. Marlin Andrews)
4a 09:18 AM Boys Freshman/Novice 2x Flight
Conestoga
(S. Bodek)
Roman Catholic A
(M. Hirst)
5a 09:24 AM Girls Novice 4+ Flight
Radnor
(L. Fogel)
Owen J Roberts
(A. Heighton)
6a 09:30 AM Boys Novice 4+ Flight
Owen J Roberts
(A. Brown)
Vineland
(M. Bokma)
Haverford
(J. Costello)
St. Joseph Prep
(C. Mignano)
Concord
(J. Reid)
St. Peters Prep
(J. Mcgann)
7a 09:36 AM Girls Freshman 4+ Flight
Eustace
(S. Burghardt)
Our Lady of Mercy
(M. Eaise)
Bonner - Prendergast
(M. Nestel)
8a 09:42 AM Boys Freshman 4+ Flight
Upper Merion
(M. Zelli)
Don Bosco Prep
(V. Greco)
9a 09:48 AM Girls Novice 8+ Flight 1
Merion Mercy
(E. Welch)
Archbishop Carroll B
(E. Elliott)
Mt St Joseph B
(M. Ciolko)
Vineland
(C. Mayhew)
9b 09:54 AM Girls Novice 8+ Flight 2
Archbishop Carroll A
(A. O'Brien)
Philadelphia City Rowing
(O. Musselman)
Mt St Joseph A
(M. McGreevey)
10a 10:00 AM Boys Novice 8+ Flight 1
St. Augustine
(D. Barrett)
Archbishop Carroll
(S. Theroulde)
Philadelphia City Rowing
(C. Petty-Joyner)
10b 10:06 AM Boys Novice 8+ Flight 2
Radnor
(T. Ciatto)
St. Joseph Prep
(P. Janson)
11a 10:12 AM Girls Novice 4x Flight
Sacred Heart
(A. Dati)
Conestoga
(B. Kennedy)
Agnes Irwin
(E. Bonner)
12a 10:18 AM Boys Novice 4x Flight
Haverford
(F. Radano)
Conestoga
(M. Medica)
13a 10:24 AM Girls Freshman 4x Flight
Agnes Irwin
(S. McCarthy)
Germantown Friends
(S. Henisz)
14a 10:30 AM Boys Freshman 4x Flight
Conestoga
(S. Nalbone)
Roman Catholic
(A. Kostyk)
Haverford
(L. Follman)
Malvern Prep
(J. Maguire)
15a 10:36 AM Girls Freshman 8+ Flight
Holy Spirit
(K. Curran)
Radnor
(K. Bragdon)
Absegami
(G. DiGirolamo)
Mt St Joseph
(J. Woodrow)
Merion Mercy
(T. Gregitis)
16a 10:42 AM Boys Freshman 8+ Flight 1
St. Peters Prep
(J. Mcgann)
St. Joseph Prep
(F. Coyne)
La Salle A
(S. Daly)
St. Augustine
(J. Garcia)
DeMatha
(K. stewart)
16b 10:48 AM Boys Freshman 8+ Flight 2
La Salle B
(T. DeLuca)
Don Bosco Prep
(E. Mortati)
17a 10:54 AM Girls JV 1x Flight
Agnes Irwin
(R. Sokoll)
Penn Charter
(M. Perry)
Southampton
(G. Goodyear)
18a 11:00 AM Boys JV 1x Flight 1
Hatboro Horsham
(Y. Gilad)
Bergen Catholic A
(C. Labozzetta)
North Arlington
(H. Ribeiro)
Friends Select
(H. Horst-Martz)
18b 11:06 AM Boys JV 1x Flight 2
Penn Charter
(S. Flemming)
Bergen Tech
(T. Ranjan)
Germantown Friends A
(J. Wright)
Sparta
(F. Holovacs)
18c 11:12 AM Boys JV 1x Flight 3
Strath Haven
(E. Subers)
Conestoga
(L. Bobber)
Bergen Catholic B
(R. Sunden)
19a 11:18 AM Girls JV 2x Flight
Haddon Twp
(E. Clemens)
Strath Haven
(D. Mervine)
Sacred Heart
(A. Carroll)
Springside Chestnut Hill
(J. Penn)
Germantown Friends
(L. Zukin)
20a 11:24 AM Boys JV 2x Flight 1
Haverford B
(E. Hasan)
Conestoga
(W. Zhao)
Roman Catholic
(T. Goschinski)
20b 11:30 AM Boys JV 2x Flight 2
Germantown Friends
(G. Arms)
Boys' Latin
(S. Glover)
Haverford A
(R. Soslow)
21a 11:36 AM Girls JV 4+ Flight 1
Belleville
(S. Asali)
Doane Academy
(S. Marchesani)
Our Lady of Mercy
(E. Lam)
Holy Spirit
(G. Messina)
Baldwin
(C. Buchner)
Upper Merion
(L. Flood)
21b 11:42 AM Girls JV 4+ Flight 2
Philadelphia City Rowing
(I. D'Angelo)
Harriton
(M. Schneider)
Merion Mercy
(A. Dugan)
North Arlington
(M. Polanco)
Egg Harbor
(M. Lively)
Mt St Joseph
(J. DeGroat)
22a 12:18 PM Boys JV 4+ Flight 1
Don Bosco Prep
(N. Baginski)
Concord
(J. Pfander)
Philadelphia City Rowing
(M. Dawan)
St. Peters Prep
(A. Applegarth)
Upper Merion
(C. Willauer)
22b 12:24 PM Boys JV 4+ Flight 2
Lower Merion
(K. Aspesi)
St. Joseph Prep
(W. Ouligian)
DeMatha
(S. Cooke)
22c 12:30 PM Boys JV 4+ Flight 3
Bonner - Prendergast
(C. O'Neill)
Haverford
(C. Delaney)
Owen J Roberts
(C. Hansen)
Harriton
(E. Ahn)
23a 12:36 PM Girls JV 4x Flight 1
Baldwin
(C. Kiser)
Shipley A
(C. Menziuso)
Notre Dame
(P. Newbold)
Springside Chestnut Hill
(S. Djerassi)
23b 12:42 PM Girls JV 4x Flight 2
Agnes Irwin
(A. Short)
Penn Charter
(M. Whitehead)
Shipley B
(L. Wilson)
Sacred Heart
(A. Ross)
24a 12:48 PM Boys JV 4x Flight 1
North Arlington
(A. Di Popolo)
Haddon Twp
(W. Smith)
24b 12:54 PM Boys JV 4x Flight 2
Bonner - Prendergast
(A. Peter-Koyi)
Shipley
(R. Xu)
Haverford
(S. Zelov)
25a 01:00 PM Girls JV 8+ Flight 1
Radnor
(E. Conklyn)
Lower Merion A
(E. Nates)
Moorestown
(K. Sims)
Archbishop Carroll
(A. Romano)
Holy Spirit
(S. Di Ianni)
25b 01:06 PM Girls JV 8+ Flight 2
Vineland
(A. Messore)
Mt St Joseph
(B. Gallagher)
Owen J Roberts
(K. Sherwood)
Eustace
(J. Kabakole)
25c 01:12 PM Girls JV 8+ Flight 3
Episcopal
(A. Peyton)
Lower Merion B
(K. Stanton)
Haddonfield
(G. Figlioli)
Charter School
(C. Leslie)
26a 01:18 PM Boys JV 8+ Flight 1
St. Joseph Prep B
(M. West)
Vineland
(K. Slusarczyk)
Father Judge
(N. Tennesen)
Concord
(J. Weeks)
St. Peters Prep A
(D. McCarthy)
26b 01:24 PM Boys JV 8+ Flight 2
Eustace
(J. Propp)
St. Augustine B
(P. Orecchia)
St. Joseph Prep A
(C. Sergi)
La Salle A
(S. Harkins)
St. Augustine A
(T. Parnell)
Haddonfield B
(R. Meyer)
26c 01:30 PM Boys JV 8+ Flight 3
Archbishop Carroll
(J. Gould)
St. Peters Prep B
(C. Casiano)
Moorestown
(T. Begley)
Haddonfield A
(A. Elzey)
Radnor
(S. Bupp)
La Salle B
(C. Bibeau)
27a 01:36 PM Girls Ltwt 2x Flight
Friends Select
(H. Cramer)
Sacred Heart
(C. Friedlander)
Penn Charter
(S. Zea Rincon)
Baldwin
(M. Bindra)
Strath Haven
(G. Tarrant)
28a 01:48 PM Boys Ltwt 2x Flight
Malvern Prep
(W. McDonald)
Bergen Catholic
(S. Dellapi)
Roman Catholic
(E. Meadows)
Springside Chestnut Hill
(H. Smith)
29a 01:54 PM Girls Ltwt 4+ Flight
Merion Mercy
(M. Sherman)
Absegami
(e. whitehurst)
Lower Merion
(B. Zweben)
Harriton
(T. Haugh)
Belleville
(J. Paggao)
Mt St Joseph A
(P. COMTOIS)
30a 02:00 PM Boys Ltwt 4+ Flight
Radnor
(Z. Shalev)
St. Peters Prep
(J. Niland)
31a 02:06 PM Girls Ltwt 4x Flight
Germantown Friends
(T. Curry)
Egg Harbor
(H. McGovern)
Springside Chestnut Hill
(M. Karoly)
Notre Dame
(S. Ruggieri)
Baldwin
(Z. Wenzinger)
32a 02:12 PM Boys Ltwt 4x Flight
Roman Catholic
(B. Neal)
St. Joseph Prep
(J. O'Connell)
Conestoga
(W. Roth)
Malvern Prep
(D. Wiener)
33a 02:18 PM Girls Ltwt 8+ Flight
Mt St Joseph
(J. Comerford)
Moorestown
(B. Parker)
34a 02:24 PM Boys Ltwt 8+ Flight 1
Vineland
(A. Cerrato)
St. Joseph Prep
(C. WREN)
St. Augustine B
(D. Patragnoni)
Haddonfield
(C. Fagan)
Lower Merion
(E. Goldstein)
34b 02:30 PM Boys Ltwt 8+ Flight 2
Don Bosco Prep
(T. Pierce)
Moorestown
(D. Schultz)
Radnor
(N. Morris)
St. Augustine A
(G. Gitto)
35a 02:36 PM Girls 2nd 8+ Flight
Mt St Joseph A
(B. McMahon)
Haddonfield
(S. Murphy)
Radnor
(K. Dolan)
Holy Spirit
(T. Slattery)
Absegami
(S. Sandoval)
Mt St Joseph B
(B. McBride)
36a 02:42 PM Boys 2nd 8+ Flight
La Salle A
(A. Virkler)
St. Augustine
(P. Powers)
DeMatha
(E. Newton)
La Salle B
(B. Ernst)
St. Joseph Prep
(C. Rooney)
37a 02:48 PM Girls Varsity 1x Flight
Lampeter-Strasburg
(A. Baughman)
Agnes Irwin
(A. Peters)
Penn Charter
(J. Gleason)
Hatboro Horsham
(J. Yorko)
Germantown Friends
(A. McKenzie)
38a 02:54 PM Boys Varsity 1x Flight
Roman Catholic C
(A. Mulson)
Upper Dublin
(J. Fernsler)
Roman Catholic A
(B. Guckin)
Haddon Twp
(D. McGarry)
Friends Select
(A. Williams III)
Roman Catholic B
(A. Harville)
39a 03:00 PM Girls Varsity 2x Flight 1
Philadelphia City Rowing
(S. Harris)
Lower Merion
(E. Steinman)
Haddon Twp A
(O. Herbstrit)
Episcopal
(m. lindblad)
39b 03:06 PM Girls Varsity 2x Flight 2
Shipley
(A. Leavy)
Agnes Irwin
(M. Pinsk)
Conestoga
(A. Green)
Penn Charter B
(M. Davis)
39c 03:12 PM Girls Varsity 2x Flight 3
Haddon Twp B
(K. Shuttleworth )
Vineland
(H. Bokma)
Springside Chestnut Hill
(s. alexa)
Our Lady of Mercy
(C. Porcaro)
Penn Charter A
(K. White)
40a 03:18 PM Boys Varsity 2x Flight 1
Haddon Twp A
(L. Brown)
Conestoga
(Z. Simpson)
Bonner - Prendergast
(B. McElwee)
Don Bosco Prep
(T. Kisala)
Owen J Roberts A
(D. Swech)
40b 03:24 PM Boys Varsity 2x Flight 2
Malvern Prep
(C. Franck)
Roman Catholic A
(A. Johnston)
Belleville
(J. Russo)
Haddon Twp B
(E. Tingley)
Penn Charter
(C. Centeno)
40c 03:30 PM Boys Varsity 2x Flight 3
St. Joseph Prep
(C. SAILER)
Owen J Roberts B
(J. Wierzbicki)
Roman Catholic B
(W. Robb)
41a 03:36 PM Girls Varsity 4+ Flight 1
Vineland
(M. Fanelli)
Owen J Roberts
(G. Megni)
Bonner - Prendergast
(C. Savage)
Egg Harbor A
(A. Hendriks)
Eustace A
(D. Eliason)
Episcopal
(J. Konopka)
41b 03:42 PM Girls Varsity 4+ Flight 2
Concord
(G. Vaughn)
Harriton
(F. Maruca)
Eustace B
(T. Blinebury)
Notre Dame
(O. Whytosek)
Egg Harbor B
(K. Maffia)
North Arlington
(B. Wilson)
42a 03:48 PM Boys Varsity 4+ Flight 1
Don Bosco Prep B
(N. Afram)
Philadelphia City Rowing
(G. McGuoirk)
Doane Academy
(B. Jablonski)
Concord
(B. Cannarella)
Radnor
(L. Williams)
Episcopal
(C. Jordan)
42b 03:54 PM Boys Varsity 4+ Flight 2
Moorestown
(J. Lebak)
Lower Merion
(Q. Cachon)
La Salle
(A. Olbrich)
Eustace
(V. Pallotti1)
Don Bosco Prep A
(J. Giordano)
Haddonfield
(B. Giangiulio)
43a 04:00 PM Girls Varsity 4x Flight
Conestoga A
(L. Alcorn)
Springside Chestnut Hill
(E. Lutz)
Notre Dame
(R. Bonner)
44a 04:06 PM Boys Varsity 4x Flight 1
Roman Catholic A
(A. Panchella)
Bergen Catholic
(H. Savastano)
Shipley
(V. Salamon)
Malvern Prep A
(D. Brady)
Conestoga
(M. Amsterdam)
44b 04:12 PM Boys Varsity 4x Flight 2
Springside Chestnut Hill
(M. Wrede)
Boys' Latin
(M. Dogan)
Roman Catholic B
(D. Rostucher)
Haverford
(D. McKay)
45a 04:18 PM Girls Varsity 8+ Flight 1
Moorestown
(A. Eichhorn)
Merion Mercy
(A. LoSasso)
Charter School
(L. Sweeney)
Holy Spirit
(K. Magee)
Bonner - Prendergast
(S. Scepansky)
Radnor
(o. chase)
45b 04:24 PM Girls Varsity 8+ Flight 2
Haddonfield
(E. Kommedal)
Philadelphia City Rowing
(C. Bush)
Absegami
(N. Gruber)
Archbishop Carroll
(F. Rymal)
Mt St Joseph
(E. McGreevey)
46a 04:30 PM Boys Varsity 8+ Flight 1
La Salle
(V. Armetta)
Harriton
(C. Hoehn)
St. Joseph Prep
(M. Ix)
Haverford
(L. Green)
Moorestown
(B. Jones)
St. Peters Prep
(C. Maloney)
46b 04:36 PM Boys Varsity 8+ Flight 2
St. Augustine
(R. Fucetola)
Father Judge
(A. Coelho)
Episcopal
(W. Purtill)
DeMatha
(R. Moran)
Charter School
(A. King)
Archbishop Carroll
(J. O'Toole)