2015 2nd Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
9a 09:30 AM Girls Novice 8+ Flight
Merion Mercy
(M. Sherman)
Philadelphia City Rowing
(T. Smith)
Holy Spirit
(S. Grahsler)
Concord HS
(K. McRae)
10a 09:37 AM Boys Novice 8+ Flight
Concord HS
(W. Lawrence)
La Salle
(R. Feeney)
Philadelphia City Rowing
(J. Cartagena)
St. Joseph Prep B
(M. West)
St. Joseph Prep C
(L. Leahy)
14a 09:44 AM Boys Freshman 4x Flight
Malvern Preparatory School A
(D. Brady)
Roman Catholic
(L. Spicer)
Malvern Preparatory School B
(A. Quintiliani)
Malvern Preparatory School A
(D. Wiener)
15a 09:51 AM Girls Freshman 8+ Flight
Merion Mercy
(C. Hecht)
Holy Spirit
(R. Lamcken)
Haddonfield Crew
(A. Rowling)
Ocean City HS
(A. Sannino)
16a 09:58 AM Boys Freshman 8+ Flight
Radnor
(C. Atillasoy)
La Salle B
(A. Rosato)
La Salle A
(P. Caulfield)
St. Joseph Prep
(C. Sergi)
Haddonfield Crew
(D. Popp)
Chaminade
(J. McDonald)
17a 10:05 AM Girls JV 1x Flight
Springside Chestnut Hill
(M. Bender)
Lampeter-Strasburg
(A. Baughman)
18a 10:12 AM Boys JV 1x Flight
Roman Catholic A
(J. Fiorilli)
Germantown Friends
(A. Berghella)
Friends Select
(A. Williams)
Roman Catholic A
(B. Farrell)
19a 10:19 AM Girls JV 2x Flight
Springside Chestnut Hill A
(K. Kochenour)
Springside Chestnut Hill B
(M. Bell)
20a 10:26 AM Boys JV 2x Flight
Upper Dublin
(L. Massey)
Roman Catholic A
(J. Meehan)
Malvern Preparatory School
(R. Phelan)
21a 10:33 AM Girls JV 4+ Flight 1
Mount Saint Joseph A
(A. Dipietro)
Unionville
(J. Beauchamp)
Eustace A
(D. Eliason)
Egg Harbor
(H. McGovern)
21b 10:40 AM Girls JV 4+ Flight 2
Eustace B
(T. Bjelde)
Ocean City HS A
(A. Myers)
Holy Spirit
(C. Mensah)
Mount Saint Joseph B
(B. Gallagher)
Ocean City HS B
(S. Shannon)
Moorestown HS/Rowing
(B. Parker)
22a 10:47 AM Boys JV 4+ Flight 1
La Salle
(D. Alexander)
The Haverford School
(C. Delaney)
St. Peters Prep
(J. Longenecker)
Upper Merion HS
(B. Pearson)
22b 10:54 AM Boys JV 4+ Flight 2
St. Joseph Prep A
(a. kuzy)
Eustace A
(J. propp)
Vineland
(K. Slusarczyk)
Kearny A
(D. Franco)
22c 11:01 AM Boys JV 4+ Flight 3
Kearny B
(T. Hemphill)
Eustace B
(K. Ronkin)
St. Joseph Prep B
(i. burke)
23a 11:08 AM Girls JV 4x Flight 1
Baldwin
(Z. Wenzinger)
Academy of Notre Dame A
(C. Burke)
Agnes Irwin
(S. Smith)
Strath Haven
(J. Forbes)
23b 11:15 AM Girls JV 4x Flight 2
Springside Chestnut Hill
(E. Lutz)
Haddon Twp
(O. Egbert)
Academy of Notre Dame B
(S. Ruggieri)
24a 11:22 AM Boys JV 4x Flight
Haddon Twp
(p. revier)
Boys' Latin of Philadelphia
(D. Hill)
Roman Catholic
(A. Johnston)
The Haverford School
(W. Pechet)
25a 11:29 AM Girls JV 8+ Flight 1
Philadelphia City Rowing
(C. Nemati)
Moorestown HS/Rowing
(A. Eichhorn)
Upper Merion HS
(S. Rose)
Radnor B
(K. Dolan)
Vineland
(A. Messore)
25b 11:36 AM Girls JV 8+ Flight 2
Radnor A
(C. Ressler)
Mount Saint Joseph
(B. McMahon)
Haddonfield Crew
(E. Kommedal)
Archbishop Carroll
(Z. Minasian)
26a 11:43 AM Boys JV 8+ Flight 1
Absegami
(G. Spagnoli)
Haddonfield Crew
(M. Levin)
Chaminade C
(L. McLoughlin)
St. Augustine B
(G. Mainiero)
Moorestown HS/Rowing
(D. O'Sullivan)
26b 11:50 AM Boys JV 8+ Flight 2
St. Joseph Prep A
(D. Mirabella)
Concord HS
(J. Pfander)
Father Judge
(J. Cummings)
Chaminade A
(M. Carolan)
26c 11:57 AM Boys JV 8+ Flight 3
BC High A
(C. Pender)
Radnor
(W. McGee)
Chaminade B
(R. Schetty)
St. Augustine A
(C. Seabrook)
Ocean City HS
(T. Henry)
26d 12:04 PM Boys JV 8+ Flight 4
Archbishop Carroll
(D. Peterson)
St. Peters Prep A
(M. Chester)
Episcopal PA
(M. Melnik)
La Salle A
(C. Hoekstra)
Egg Harbor A
(K. Tran)
26e 12:11 PM Boys JV 8+ Flight 5
St. Peters Prep B
(B. Bartiszek)
La Salle B
(C. Tomlinson)
Egg Harbor B
(P. Gilbride)
St. Joseph Prep B
(J. Jaeger)
BC High B
(L. Lipsett)
Unionville
(J. Lehmann)
28a 01:00 PM Boys Ltwt 2x Flight
Roman Catholic
(A. Mulson)
The Haverford School
(G. Kirwan)
29a 01:07 PM Girls Ltwt 4+ Flight
Vineland
(M. Fanelli)
Ocean City HS
(D. Menchen)
Mount Saint Joseph
(J. Bushold)
Agnes Irwin
(A. Berlinger)
Egg Harbor
(K. Cummings)
Belleville
(J. Paggao)
30a 01:14 PM Boys Ltwt 4+ Flight 1
Kearny
(Z. Myers)
La Salle
(J. McCormick)
St. Peters Prep
(J. Niland)
Egg Harbor
(E. Battisti)
30b 01:21 PM Boys Ltwt 4+ Flight 2
Roman Catholic
(J. Banford)
Moorestown HS/Rowing
(W. Schwartz)
St. Joseph Prep
(C. Waite)
31a 01:28 PM Girls Ltwt 4x Flight
Springside Chestnut Hill
(S. Djerassi)
Egg Harbor
(E. Autuore)
Germantown Friends
(A. Daeschler)
Sacred Heart Country Day
(L. Johnson)
32a 01:35 PM Boys Ltwt 4x Flight
Roman Catholic B
(d. knorr)
Conestoga
(M. Kling)
Malvern Preparatory School
(W. McDonald)
Roman Catholic A
(J. Brauckmann)
33a 01:42 PM Girls Ltwt 8+ Flight
Mount Saint Joseph
(E. McGreevey)
Haddonfield Crew
(S. Murphy)
Merion Mercy
(D. Harvey)
Holy Spirit
(M. Oleksiak)
34a 01:49 PM Boys Ltwt 8+ Flight
St. Joseph Prep
(A. Halas)
La Salle
(B. Foley)
Chaminade
(M. LIGUORI)
Radnor
(S. Ching)
St. Augustine
(B. Hughes)
Moorestown HS/Rowing
(A. Gutierrez)
35a 01:56 PM Girls 2nd 8+ Flight
Absegami
(B. Peabody)
Holy Spirit
(E. Shober)
Merion Mercy
(M. Leone)
Mount Saint Joseph
(S. ALTOMARE)
36a 02:03 PM Boys 2nd 8+ Flight 1
Chaminade
(H. bergman)
Haddonfield Crew
(A. Graves)
Archbishop Carroll
(Z. Ziernicki)
BC High
(J. May)
36b 02:10 PM Boys 2nd 8+ Flight 2
Ocean City HS
(B. Foster)
Moorestown HS/Rowing
(G. Cline)
St. Augustine
(L. Dilg)
37a 02:17 PM Girls Varsity 1x Flight
Concord HS
(N. Teichman)
Holy Spirit
(S. Kelly)
Sacred Heart Country Day
(C. Garvey)
Germantown Academy
(J. Zettlemoyer)
39a 02:24 PM Girls Varsity 2x Flight 1
Haddon Twp
(S. Filosa)
Hatboro Horsham High School
(J. Yorko)
Friends Select
(M. Zarate Ramirez)
39b 02:31 PM Girls Varsity 2x Flight 2
Sacred Heart Country Day
(M. Di Stefano)
Agnes Irwin
(S. Weintraub)
Germantown Friends
(A. McKenzie)
Baldwin
(E. Grubman)
Conestoga A
(G. Dowson)
40a 02:38 PM Boys Varsity 2x Flight 1
Roman Catholic
(T. Kutchner)
Bonner/Prendergast A
(P. Martin)
Strath Haven
(E. Subers)
40b 02:45 PM Boys Varsity 2x Flight 2
Bonner/Prendergast B
(N. Durso)
Springside Chestnut Hill
(M. Miller)
Friends Select
(E. Orts)
Upper Dublin
(J. Fernsler)
41a 02:52 PM Girls Varsity 4+ Flight 1
Belleville
(V. Felipe)
Unionville
(C. Savant)
Egg Harbor B
(N. DiPietro)
Moorestown HS/Rowing
(E. Brown)
Vineland
(I. Mayen)
41b 02:59 PM Girls Varsity 4+ Flight 2
Egg Harbor A
(R. Suthard)
Radnor
(A. Chardonnet)
Agnes Irwin
(M. Gleeson)
Bonner/Prendergast
(C. Stiteler)
Ocean City HS
(G. Witasick)
42a 03:06 PM Boys Varsity 4+ Flight 1
Springside Chestnut Hill
(R. Bakes)
La Salle
(K. Durning)
St. Joseph Prep B
(P. Johnson)
Vineland
(K. Leimeister)
42b 03:13 PM Boys Varsity 4+ Flight 2
St. Joseph Prep A
(A. Halas)
The Haverford School
(K. Bowman)
Upper Merion HS
(D. Jacobs)
Bonner/Prendergast
(c. smith)
43a 03:20 PM Girls Varsity 4x Flight 1
Conestoga B
(E. Hompe)
Haddon Twp
(O. Herbstrit)
Strath Haven
(E. Damico)
Academy of Notre Dame B
(M. McDonald)
43b 03:27 PM Girls Varsity 4x Flight 2
Springside Chestnut Hill
(G. Youngren)
Academy of Notre Dame A
(G. Agnes)
Conestoga A
(C. Gosnear)
Penn Charter
(R. Gordon)
44a 03:34 PM Boys Varsity 4x Flight 1
Roman Catholic
(W. Schmidt)
Conestoga A
(N. Carlson)
Haddon Twp A
(L. Brown)
The Haverford School
(S. Zelov)
Conestoga B
(M. Monster)
44b 03:41 PM Boys Varsity 4x Flight 2
Haddon Twp B
(E. tingley)
Penn Charter
(E. Ashley)
Conestoga C
(H. Zisling)
Malvern Preparatory School
(M. Adamcik)
45a 03:48 PM Girls Varsity 8+ Flight 1
Charter School of Wilmington B
(E. Sweeney)
Philadelphia City Rowing
(D. Nemati)
Merion Mercy A
(S. Maurer)
Upper Merion HS
(S. CASTANEDA)
45b 03:55 PM Girls Varsity 8+ Flight 2
Mount Saint Joseph
(S. Eble)
Merion Mercy B
(E. Parker)
Bonner/Prendergast
(E. Sheetz)
Holy Spirit
(A. Reale)
Ocean City HS A
(F. Kane)
45c 04:02 PM Girls Varsity 8+ Flight 3
Absegami
(K. Bakley)
Archbishop Carroll
(C. O'Sullivan)
Ocean City HS B
(L. Wan)
Charter School of Wilmington A
(E. Schulze)
Episcopal PA
(H. potter)
46a 04:09 PM Boys Varsity 8+ Flight 1
La Salle
(N. Cooper)
St. Joseph Prep
(S. Gennaro)
BC High
(T. McGowan)
St. Augustine A
(M. Oakley)
Chaminade
(S. Kaplan)
46b 04:16 PM Boys Varsity 8+ Flight 2
St. Augustine B
(D. Drew)
Absegami
(D. MARSHALL)
The Haverford School
(J. Pechet)
Charter School of Wilmington
(A. King)
Moorestown HS/Rowing
(Q. Smith)
46c 04:23 PM Boys Varsity 8+ Flight 3
Radnor
(E. Horvath)
Haddonfield Crew
(P. Hurd)
Philadelphia City Rowing
(J. Garcia)
Episcopal PA
(W. Purtill)
Archbishop Carroll
(J. O'Toole)
46d 04:30 PM Boys Varsity 8+ Flight 4
Father Judge
(P. Blumenstein)
Ocean City HS
(N. DiMarco)
Unionville
(C. Wardius)
Belleville
(J. Victorio)