2018 1st Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
5a 09:36 AM Girls Frosh/Novice 2x Flight
Academy of Notre Dame A
(C. Wynne)
Upper Merion
(G. Myers)
7a 09:42 AM Girls Novice 4+ Flight
Bonner - Prendergast
(C. O'Neill)
Archbishop Carroll
(C. Cherico)
11a 09:48 AM Girls Novice 8+ Flight
Academy of Notre Dame
(m. Livingood)
Radnor
(S. Hernandez)
12a 09:54 AM Boys Novice 8+ Flight
St. Joseph's Prep B
(G. McManus)
Archbishop Carroll
(D. Remar)
Unionville
(s. carson)
St. Joseph's Prep A
(M. Ellis)
Radnor
(M. Koerwer)
13a 10:00 AM Girls Novice 4x Flight
Haddon Twp
(F. Steele)
Upper Merion
(O. Rotondo)
Academy of Notre Dame
(M. O'Meara)
14a 10:06 AM Boys Novice 4x Flight
The Haverford School A
(M. Shatzman)
Roman Catholic
(E. Sooy)
The Haverford School B
(J. Case)
16a 10:12 AM Boys Freshman 4x Flight
The Haverford School
(B. Williams)
Roman Catholic
(O. Mc Loone)
Haddon Twp
(O. Fitzpatrick)
17a 10:18 AM Girls Freshman 8+ Flight
Merion Mercy Academy
(C. Garvey)
Radnor
(M. Miller)
18a 10:24 AM Boys Freshman 8+ Flight
St. Joseph's Prep B
(W. Needham)
St. Joseph's Prep A
(C. Weiss)
Chaminade
(C. delaBastide)
St. Joseph's Prep C
(J. Wagner)
20a 10:30 AM Boys JV 1x Flight
Roman Catholic B
(T. Filip)
Haddon Twp
(N. Perks)
Roman Catholic A
(F. Bruzek, III)
21a 10:36 AM Girls JV 2x Flight
Baldwin C
(H. Klaes)
Owen J Roberts
(M. Braun)
Baldwin A
(S. Baron)
Agnes Irwin
(J. Pendergast)
Baldwin B
(J. Bai)
Academy of Notre Dame
(E. Lavin)
22a 10:42 AM Boys JV 2x Flight
Germantown Academy A
(a. moeller)
Friends Select
(A. Altieri)
Haddon Twp
(D. Wakeley)
Boys' Latin
(M. Shoatz-Carter)
Germantown Academy A
(C. Shafer)
23a 10:48 AM Girls JV 4+ Flight 1
Merion Mercy Academy
(D. Figueroa)
Mount Saint Joseph
(K. Squadrito)
Harriton A
(M. Fitzpatrick)
Concord
(J. Weeks)
23b 10:54 AM Girls JV 4+ Flight 2
Great Valley
(G. Toner)
Bonner - Prendergast
(M. Nestel)
Owen J Roberts
(M. Venezia)
24a 11:00 AM Boys JV 4+ Flight
Archbishop Carroll
(S. Theroulde)
The Haverford School
(T. Laporta)
Radnor
(G. Stearns)
Episcopal
(J. Familetti)
Great Valley
(N. Paolella)
Owen J Roberts
(J. Speakman-Viggiano)
25a 11:06 AM Girls JV 4x Flight 1
Shipley
(A. Lawler)
Germantown Academy A
(E. Berlinger)
Germantown Friends
(A. Regli)
25b 11:12 AM Girls JV 4x Flight 2
Germantown Academy B
(C. Boye)
Springside Chestnut Hill
(A. Stallworth)
Academy of Notre Dame
(N. Livingood)
26a 11:18 AM Boys JV 4x Flight 1
Germantown Friends A
(A. Kulkarni)
Malvern Prep
(A. Gallagher)
Upper Merion
(A. Hpgan)
Conestoga
(Z. Miles)
Shipley B
(J. Chang)
Roman Catholic
(H. Kaminski)
26b 11:24 AM Boys JV 4x Flight 2
Shipley A
(M. Hamilton)
Germantown Friends B
(A. Sandroni)
Owen J Roberts
(A. Brown)
Haddon Twp
(M. Weaver)
The Haverford School
(A. D'Arcangelo)
27a 11:30 AM Girls JV 8+ Flight 1
Merion Mercy Academy A
(M. Schrieber)
Mount Saint Joseph
(J. Woodrow)
Radnor
(K. Bragdon)
Episcopal
(N. Horbowy)
27b 11:36 AM Girls JV 8+ Flight 2
Merion Mercy Academy B
(M. DeShan)
Unionville
(A. Hricko)
Eustace
(E. Barbieri)
28a 12:30 PM Boys JV 8+ Flight 1
Chaminade A
(E. DeNatale)
Harriton
(L. Pettit)
La Salle A
(J. Little)
28b 12:36 PM Boys JV 8+ Flight 2
Unionville
(D. Schlemback)
Chaminade B
(D. Macedo)
Chaminade C
(B. Newton)
29a 12:42 PM Girls Ltwt 2x Flight
Strath Haven
(M. Fischer)
Academy of Notre Dame
(S. Hahn)
Germantown Friends
(M. Bigelow)
Conestoga
(C. Dudrear)
Friends Select
(Y. Anderson)
30a 12:48 PM Boys Ltwt 2x Flight
Roman Catholic B
(S. OConnell)
Upper Merion
(D. Kuhn)
Roman Catholic A
(E. Matos)
Conestoga
(L. Barton)
Shipley
(C. Lawler)
31a 12:54 PM Girls Ltwt 4+ Flight
Mount Saint Joseph
(C. Lawson)
Harriton
(A. Sack)
Germantown Friends
(C. Smith-Frank)
Academy of Notre Dame
(M. Fitzhenry)
32a 01:00 PM Boys Ltwt 4+ Flight
La Salle B
(J. Singletary)
Great Valley
(J. Vidinghoff)
La Salle A
(W. Ernst)
33a 01:06 PM Girls Ltwt 4x Flight
Conestoga
(K. Moir)
Agnes Irwin
(J. Jaskot)
Academy of Notre Dame
(T. Shearn)
Shipley
(M. Kelly)
34a 01:12 PM Boys Ltwt 4x Flight
Roman Catholic
(E. Hack)
Malvern Prep
(M. Venkatesh)
Springside Chestnut Hill
(E. Rusk)
35a 01:18 PM Girls Ltwt 8+ Flight
Mount Saint Joseph
(K. Healy)
Radnor
(C. Mulder)
38a 01:24 PM Boys 2nd 8+ Flight
St. Joseph's Prep B
(C. Zack)
La Salle
(G. Hamilton)
Philadelphia City Rowing
(M. Mester)
St. Joseph's Prep A
(N. Ziemniak)
Chaminade
(A. Morledge)
39a 01:30 PM Girls Varsity 1x Flight
Baldwin
(J. Love)
Friends Select
(A. Rosha)
Abington
(M. Madden)
Germantown Friends
(L. Zukin)
40a 01:36 PM Boys Varsity 1x Flight
Germantown Friends
(J. Wright)
Roman Catholic
(O. Muwwakkil III)
Germantown Academy
(D. Walkush)
Hatboro Horsham
(Y. Gilad)
George Washington
(N. Roberts)
Sparta
(F. Holovacs)
41a 01:42 PM Girls Varsity 2x Flight
Germantown Academy
(E. Wescott)
Conestoga
(A. Bashe)
Academy of Notre Dame
(A. Devine)
Strath Haven
(M. Francis)
Upper Merion
(E. Briggs)
42a 01:48 PM Boys Varsity 2x Flight
Owen J Roberts
(G. Delahaye)
Springside Chestnut Hill
(A. Gedrich)
Conestoga
(M. Malarkey)
Malvern Prep
(P. Keenan)
Boys' Latin
(M. Jiles)
Bonner - Prendergast
(C. Boyle)
43a 01:54 PM Girls Varsity 4+ Flight
Philadelphia City Rowing
(J. Rogers)
Unionville
(M. Welsch)
Archbishop Carroll
(B. Llull)
Merion Mercy Academy
(A. Levine)
Bonner - Prendergast
(S. McKenna)
Eustace
(G. Salvati)
44a 02:00 PM Boys Varsity 4+ Flight 1
Chaminade
(K. Malloy)
Harriton
(M. Kane)
Radnor
(Z. Taylor)
44b 02:06 PM Boys Varsity 4+ Flight 2
The Haverford School
(D. McKay)
Concord
(A. Carvalho)
Archbishop Carroll
(E. Morton)
45a 02:12 PM Girls Varsity 4x Flight 1
Conestoga B
(A. Lewis)
Springside Chestnut Hill
(B. Hennessy)
Agnes Irwin
(A. Short)
Episcopal
(J. Konopka)
Haddon Twp
(M. Van Dexter)
45b 02:18 PM Girls Varsity 4x Flight 2
Academy of Notre Dame
(T. Stokes)
Sacred Heart Academy
(J. Costello)
Conestoga A
(K. Concannon)
Shipley
(C. Winter)
46a 02:24 PM Boys Varsity 4x Flight
Conestoga
(S. Connell)
Upper Merion
(T. Hogan)
Haddon Twp
(V. Fitzpatrick)
Roman Catholic
(L. Iacovelli)
The Haverford School
(T. Scheuritzel)
Malvern Prep
(J. McGlinn)
47a 02:30 PM Girls Varsity 8+ Flight
Mount Saint Joseph A
(G. Hunt)
Radnor
(K. Gerber)
Merion Mercy Academy
(I. Begley)
Archbishop Carroll
(E. Molloy)
Philadelphia City Rowing
(A. Colella)
Mount Saint Joseph A
(A. Mansfield)
48a 02:36 PM Boys Varsity 8+ Flight 1
Radnor
(B. Meandro)
Chaminade
(J. McDonald)
Philadelphia City Rowing
(J. Cartagena)
St. Joseph's Prep A
(Q. Sullivan)
Eustace
(B. Jablonski)
48b 02:42 PM Boys Varsity 8+ Flight 2
St. Joseph's Prep
(E. Placeholder9)
Moorestown
(M. Valentino)
Episcopal
(I. Reape)
Unionville
(C. Tierney)
La Salle
(R. Benson)