2016 1st Manny Flick / Horvat Series

  • Build a custom heat sheet by checking one or more races
Filter list:
Toggle All
Print selected races:
Race Time Race Title Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
2a 09:30 AM Boys Gig/Novice 1x Flight
Springside Chestnut Hill
(N. Crane)
Roman Catholic B
(S. Lay)
Roman Catholic A
(J. Cepis)
8a 09:36 AM Boys Novice 4+ Flight
St. Joseph Prep
(L. Compton)
Hill School
(T. Stone)
Upper Merion HS
(M. Zelli)
11a 09:42 AM Girls Novice 8+ Flight
Merion Mercy
(P. Fox)
Archbishop Carroll
(A. O'Brien)
Radnor
(L. Fogel)
12a 09:48 AM Boys Novice 8+ Flight
Archbishop Carroll
(A. Crosby)
Radnor
(T. Ciatto)
La Salle
(N. Borrelli)
St. Joseph Prep
(P. Janson)
13a 09:54 AM Girls Novice 4x Flight
Agnes Irwin A
(J. Dundovich)
Agnes Irwin A
(S. McCarthy)
Strath Haven
(k. chapman)
16a 10:00 AM Boys Freshman 4x Flight
The Haverford School
(L. Follman)
Roman Catholic
(A. Kostyk)
17a 10:06 AM Girls Freshman 8+ Flight
Merion Mercy
(T. Gregitis)
Mainland
(G. Ridgway)
Radnor
(C. Dressel)
18a 10:12 AM Boys Freshman 8+ Flight
La Salle A
(T. DeLuca)
Ocean City HS A
(W. Tracy)
St. Joseph Prep
(F. Coyne)
Ocean City HS B
(B. Japzon)
La Salle B
(R. Smigiel)
20a 10:18 AM Boys JV 1x Flight
Malvern Preparatory School
(W. McDonald)
Conestoga
(L. Bobber)
Sparta
(F. Holovacs)
Germantown Friends
(L. Cartrite)
Hatboro Horsham High School
(Y. Gilad)
Strath Haven
(E. Subers)
21a 10:24 AM Girls JV 2x Flight
Agnes Irwin A
(R. Lawrence)
Springside Chestnut Hill
(E. Brody)
Sacred Heart Country Day
(A. Ross)
Germantown Friends
(L. Zukin)
Agnes Irwin B
(C. Richardson)
Haddon Twp
(E. Clemens)
22a 10:30 AM Boys JV 2x Flight
Roman Catholic A
(M. Hirst)
Boys' Latin of Philadelphia
(R. Mitchell)
Germantown Friends
(G. Arms)
Conestoga
(W. Zhao)
Roman Catholic A
(T. Goschinski)
23a 10:36 AM Girls JV 4+ Flight 1
Philadelphia City Rowing
(I. D'Angelo)
Mount Saint Joseph
(J. Flynn)
OLMA Crew
(E. Lam)
23b 10:42 AM Girls JV 4+ Flight 2
Cedar Creek High School
(J. Snider)
Episcopal PA
(E. King)
Harriton HS A
(A. Daley-Gibson)
Hill School
(S. Zitkus)
24a 10:48 AM Boys JV 4+ Flight
Owen J Roberts
(C. Hansen)
Kearny
(C. Grimm)
Episcopal PA
(T. Baker)
Harriton HS
(G. Pelletier)
Father Judge
(M. Midzak)
25a 10:54 AM Girls JV 4x Flight
Baldwin
(C. Kiser)
Germantown Academy
(J. McKernan)
Sacred Heart Country Day
(J. Norris)
Strath Haven
(M. Francis)
Springside Chestnut Hill
(S. Djerassi)
Academy of Notre Dame
(A. Devine)
26a 11:00 AM Boys JV 4x Flight
The Haverford School B
(W. Rhodes)
Haddon Twp
(W. Smith)
The Haverford School A
(R. Soslow)
Bonner - Prendergast
(S. Philson)
27a 11:06 AM Girls JV 8+ Flight
Radnor
(C. Mulder)
Archbishop Carroll
(Z. Minasian)
Mount Saint Joseph
(B. Gallagher)
Owen J Roberts
(K. Sherwood)
Merion Mercy
(C. Cocelli)
Bonner - Prendergast
(M. Nestel)
28a 11:12 AM Boys JV 8+ Flight 1
Radnor
(B. Lyons)
Ocean City HS
(B. Mack)
La Salle B
(S. Harkins)
Chaminade
(M. Carolan)
St. Peters Prep A
(R. Burgers III)
28b 11:18 AM Boys JV 8+ Flight 2
La Salle C
(E. Pinder)
Philadelphia City Rowing
(J. Cartagena)
St. Augustine
(B. Hughes)
La Salle A
(A. Virkler)
Upper Merion HS
(C. Willauer)
Kearny
(J. Ramon)
29a 11:24 AM Girls Ltwt 2x Flight
Agnes Irwin
(A. Short)
Sacred Heart Country Day
(s. young)
30a 11:30 AM Boys Ltwt 2x Flight
Germantown Friends
(E. Shen)
Roman Catholic
(E. Meadows)
Springside Chestnut Hill
(H. Smith)
31a 11:36 AM Girls Ltwt 4+ Flight
Ocean City HS A
(A. DiAngelis)
Harriton HS
(T. Haugh)
Mount Saint Joseph A
(P. COMTOIS)
Haddonfield Crew
(A. Palavage)
Ocean City HS B
(N. Greene)
Mount Saint Joseph B
(E. DeGroat)
32a 11:42 AM Boys Ltwt 4+ Flight
St. Peters Prep
(A. Applegarth)
Radnor
(W. McGee)
33a 11:48 AM Girls Ltwt 4x Flight
Germantown Friends B
(s. pancoe)
Springside Chestnut Hill
(M. Karoly)
Academy of Notre Dame
(S. Ruggieri)
Baldwin
(Z. Wenzinger)
Germantown Friends A
(M. Esberg)
Sacred Heart Country Day
(r. aa)
34a 11:54 AM Boys Ltwt 4x Flight
Roman Catholic
(B. Neal)
Malvern Preparatory School
(P. Keenan)
36a 12:30 PM Boys Ltwt 8+ Flight
St. Augustine A
(G. Gitto)
Radnor
(N. Morris)
Chaminade
(J. weggeland)
Haddonfield Crew
(C. Fagan)
Harriton HS
(C. Hoehn)
St. Augustine B
(C. Browne)
37a 12:36 PM Girls 2nd 8+ Flight
Haddonfield Crew
(S. Murphy)
Ocean City HS
(A. Myers)
Philadelphia City Rowing
(C. Bush)
Mainland
(M. Carney)
Radnor
(K. Dolan)
Mount Saint Joseph
(B. McMahon)
38a 12:42 PM Boys 2nd 8+ Flight
Haddonfield Crew
(R. Waltimyer)
Chaminade
(J. Roscoe)
St. Augustine
(C. Spalding)
La Salle
(S. Kuhl)
Ocean City HS
(M. Baldini)
39a 12:48 PM Girls Varsity 1x Flight
Germantown Academy
(B. Owen)
Haddon Twp
(O. Herbstrit)
Germantown Friends
(A. McKenzie)
Lampeter-Strasburg
(A. Baughman)
40a 12:54 PM Boys Varsity 1x Flight 1
Roman Catholic A
(B. Guckin)
Upper Dublin
(J. Fernsler)
Haddon Twp
(L. Brown)
Roman Catholic B
(A. Harville)
40b 01:00 PM Boys Varsity 1x Flight 2
Boys' Latin of Philadelphia
(M. Dogan)
Germantown Friends
(A. Berghella)
Roman Catholic C
(A. Mulson)
41a 01:06 PM Girls Varsity 2x Flight 1
Germantown Academy
(K. Aemisegger)
Haddon Twp A
(A. Sperlunto)
Strath Haven
(J. Forbes)
Upper Dublin
(J. Pittakas)
Agnes Irwin
(M. Thomas)
41b 01:12 PM Girls Varsity 2x Flight 2
Springside Chestnut Hill
(s. alexa)
Haddon Twp B
(K. Shuttleworth )
Conestoga
(A. Green)
OLMA Crew
(C. Porcaro)
42a 01:18 PM Boys Varsity 2x Flight 1
Haddon Twp A
(E. Tingley)
Haddon Twp B
(p. revier)
Owen J Roberts A
(J. Wierzbicki)
Roman Catholic B
(W. Robb)
42b 01:24 PM Boys Varsity 2x Flight 2
Roman Catholic A
(A. Johnston)
Owen J Roberts A
(D. Swech)
Conestoga
(L. Draper)
43a 01:30 PM Girls Varsity 4+ Flight 1
Cedar Creek High School
(C. Doyle)
Ocean City HS A
(F. Kane)
Bonner - Prendergast A
(C. Savage)
Ocean City HS B
(S. Cooper)
Harriton HS
(B. Pelletier)
43b 01:36 PM Girls Varsity 4+ Flight 2
Upper Merion HS
(L. Flood)
Mount Saint Joseph
(B. McBride)
Owen J Roberts
(G. Megni)
Bonner - Prendergast B
(S. Scepansky)
44a 01:42 PM Boys Varsity 4+ Flight 1
Chaminade
(W. Mirabella)
Archbishop Carroll
(J. Harrison)
Radnor
(L. Williams)
Kearny
(Z. Myers)
44b 01:48 PM Boys Varsity 4+ Flight 2
La Salle
(M. Cross)
Cedar Creek High School
(D. White)
Bonner - Prendergast
(B. McElwee)
45a 01:54 PM Girls Varsity 4x Flight
Conestoga A
(C. Gosnear)
Strath Haven
(M. MUNSELL)
Springside Chestnut Hill
(E. Lutz)
Conestoga B
(L. Alcorn)
Academy of Notre Dame
(A. Breen)
46a 02:00 PM Boys Varsity 4x Flight 1
Conestoga A
(M. Amsterdam)
The Haverford School
(H. Scarlato)
Roman Catholic A
(A. Panchella)
Malvern Preparatory School A
(C. Lauder)
Boys' Latin of Philadelphia
(M. Crawford)
46b 02:06 PM Boys Varsity 4x Flight 2
Conestoga B
(J. Novak)
Springside Chestnut Hill
(R. Bakes)
Roman Catholic B
(D. Rostucher)
Malvern Preparatory School B
(A. Del Vescovo)
47a 02:12 PM Girls Varsity 8+ Flight 1
Mainland
(J. Barnett)
Philadelphia City Rowing
(A. Colella)
Mount Saint Joseph A
(J. Comerford)
Haddonfield Crew
(E. Kommedal)
Merion Mercy A
(K. Farrell)
Absegami
(N. Gruber)
47b 02:18 PM Girls Varsity 8+ Flight 2
Ocean City HS
(D. Neri)
Radnor
(o. chase)
Merion Mercy B
(M. Leone)
Mount Saint Joseph A
(E. McGreevey)
Archbishop Carroll
(M. Greeley)
Episcopal PA
(m. lindblad)
48a 02:24 PM Boys Varsity 8+ Flight 1
Hill School
(C. Gorycki)
St. Augustine B
(J. Bowker)
Chaminade
(S. McIntyre)
Haddonfield Crew
(B. Giangiulio)
The Haverford School
(L. Green)
48b 02:30 PM Boys Varsity 8+ Flight 2
La Salle
(C. Hoekstra)
Ocean City HS
(N. DiMarco)
Father Judge
(A. Coelho)
Episcopal PA
(C. Andrews)
St. Augustine A
(R. Fucetola)