2016 Schuylkill Navy Regatta

  • Build a custom coaches report by checking one or more races
Filter list:
Customize results:
Print selected races:

Alexandria

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Jaime Rubini 09:55 AM 09:15 09:25 09:35 5 6a Womens Masters Four - 1000 meters Final 1 A. Braun
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 2 6b Womens Masters Four - 1000 meters Final 2 P. Jones
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 4 6b Womens Masters Four - 1000 meters Final 2 J. Bright
12:56 PM 12:16 12:26 12:36 4 27 Womens Intermediate Pair Final B. Simonen
02:48 PM 02:08 02:18 02:28 5 40a Womens Masters Eight - 1000 meters Final 1 G. Tran
02:53 PM 02:13 02:23 02:33 4 40b Womens Masters Eight - 1000 meters Final 2 J. Bright

Bachelors

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
David Florio 08:30 AM 07:50 08:00 08:10 2 23a Mens Junior Single Heat 1 C. Joynes
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 4 23a Mens Junior Single Heat 1 B. Moussa
08:36 AM 07:56 08:06 08:16 4 23b Mens Junior Single Heat 2 Y. Gilad
08:42 AM 08:02 08:12 08:22 5 23c Mens Junior Single Heat 3 S. Glover
08:48 AM 08:08 08:18 08:28 5 36a Mens Junior Double Heat 1 m. jiles
12:44 PM 12:04 12:14 12:24 2 23 Mens Junior Single Final B. Moussa
12:44 PM 12:04 12:14 12:24 4 23 Mens Junior Single Final Y. Gilad
12:44 PM 12:04 12:14 12:24 5 23 Mens Junior Single Final S. Glover
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 1 36 Mens Junior Double Final m. jiles
Michael Levy 11:10 AM 10:30 10:40 10:50 2 9f Mens Masters Single - 1000 meters Final 6 M. Levy
Mickael Tardy 12:32 PM 11:52 12:02 12:12 4 21 Mens Open Single Final M. Tardy
Richard Gorodesky 10:55 AM 10:15 10:25 10:35 4 9c Mens Masters Single - 1000 meters Final 3 R. Gorodesky
Toby Hogan 10:05 AM 09:25 09:35 09:45 3 6c Womens Masters Four - 1000 meters Final 3 A. Joyce

Baltimore

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Paula Krahn Merkle 10:25 AM 09:45 09:55 10:05 2 7c Womens Masters Single - 1000 meters Final 3 E. Erbelding
10:25 AM 09:45 09:55 10:05 4 7c Womens Masters Single - 1000 meters Final 3 P. Merkle
12:50 PM 12:10 12:20 12:30 3 24 Mens Open Four Final J. Ruck
01:23 PM 12:43 12:53 01:03 4 31d Womens Masters Double - 1000 meters Final 4 P. Merkle

Bergen County

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 08:30 AM 07:50 08:00 08:10 3 23a Mens Junior Single Heat 1 T. Ranjan
08:36 AM 07:56 08:06 08:16 3 23b Mens Junior Single Heat 2 C. Labozzetta
08:36 AM 07:56 08:06 08:16 5 23b Mens Junior Single Heat 2 R. Sunden
08:42 AM 08:02 08:12 08:22 2 23c Mens Junior Single Heat 3 H. Hoshida
08:54 AM 08:14 08:24 08:34 2 36b Mens Junior Double Heat 2 D. Mulcahy
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 1 2 Mens Novice Single - 1000 meters Final N. Ruiz
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 3 2 Mens Novice Single - 1000 meters Final A. Rapella
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 5 2 Mens Novice Single - 1000 meters Final R. Kitz
12:14 PM 11:34 11:44 11:54 3 17 Womens Intermediate Single Final L. DeNicola
12:38 PM 11:58 12:08 12:18 4 22 Womens Junior Single Final J. Giannotta
12:44 PM 12:04 12:14 12:24 1 23 Mens Junior Single Final C. Labozzetta
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 6 33 Womens Intermediate Double Final L. DeNicola
04:05 PM 03:25 03:35 03:45 2 48 Mens Intermediate Quad Final B. Galione
04:05 PM 03:25 03:35 03:45 5 48 Mens Intermediate Quad Final C. Labozzetta

Capital

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Carol Dinion 01:18 PM 12:38 12:48 12:58 2 31c Womens Masters Double - 1000 meters Final 3 R. Hollins
Michelle Nielsen 09:40 AM 09:00 09:10 09:20 4 5a Mens Masters Four - 1000 meters Final 1 B. Rini
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 1 5b Mens Masters Four - 1000 meters Final 2 R. Stedman
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 1 5c Mens Masters Four - 1000 meters Final 3 D. Spencer
09:55 AM 09:15 09:25 09:35 2 6a Womens Masters Four - 1000 meters Final 1 M. Nielsen
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 1 6b Womens Masters Four - 1000 meters Final 2 C. Elias
02:48 PM 02:08 02:18 02:28 3 40a Womens Masters Eight - 1000 meters Final 1 M. Nielsen
03:03 PM 02:23 02:33 02:43 3 41a Mens Masters Eight - 1000 meters Final 1 B. Rini
Paula Meyer 01:23 PM 12:43 12:53 01:03 2 31d Womens Masters Double - 1000 meters Final 4 M. Nielsen
Rebecca Hollins 10:20 AM 09:40 09:50 10:00 3 7b Womens Masters Single - 1000 meters Final 2 R. Hollins
Stephanie Acerra 10:30 AM 09:50 10:00 10:10 2 8a Womens Lightweight Masters Single - 1000 meters Final 1 S. Acerra

Carnegie Lake

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Barbara Hogan 09:35 AM 08:55 09:05 09:15 2 4c Masters Mixed Double - 1000 meters Final 3 J. Oliver
Margery Mark 09:40 AM 09:00 09:10 09:20 1 5a Mens Masters Four - 1000 meters Final 1 F. Hoffmann
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 3 6b Womens Masters Four - 1000 meters Final 2 A. Pollini
10:05 AM 09:25 09:35 09:45 2 6c Womens Masters Four - 1000 meters Final 3 L. Suplick
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 3 6d Womens Masters Four - 1000 meters Final 4 R. Ford
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 4 9d Mens Masters Single - 1000 meters Final 4 B. Flynn
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 3 10b Mens Ltwt Masters Single - 1000 meters Final 2 J. Truppelli
01:18 PM 12:38 12:48 12:58 1 31c Womens Masters Double - 1000 meters Final 3 N. Paquette
01:28 PM 12:48 12:58 01:08 5 31e Womens Masters Double - 1000 meters Final 5 R. Ford
01:33 PM 12:53 01:03 01:13 2 31f Womens Masters Double - 1000 meters Final 6 K. Ellis
02:53 PM 02:13 02:23 02:33 1 40b Womens Masters Eight - 1000 meters Final 2 M. Randeria
02:53 PM 02:13 02:23 02:33 3 40b Womens Masters Eight - 1000 meters Final 2 A. Pollini
02:58 PM 02:18 02:28 02:38 1 40c Womens Masters Eight - 1000 meters Final 3 L. Suplick
03:08 PM 02:28 02:38 02:48 2 41b Mens Masters Eight - 1000 meters Final 2 F. Hoffmann

Cooper TC

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
James Stack 08:30 AM 07:50 08:00 08:10 5 23a Mens Junior Single Heat 1 H. LaGatta
08:48 AM 08:08 08:18 08:28 1 36a Mens Junior Double Heat 1 J. Raab
08:54 AM 08:14 08:24 08:34 5 36b Mens Junior Double Heat 2 A. Laberee
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 2 37a Womens Junior Double Heat 1 S. Kolb
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 4 37a Womens Junior Double Heat 1 A. Fisher
09:06 AM 08:26 08:36 08:46 2 37b Womens Junior Double Heat 2 M. Chinnici
09:06 AM 08:26 08:36 08:46 5 37b Womens Junior Double Heat 2 M. Koelsch
09:18 AM 08:38 08:48 08:58 3 3 Womens Novice Singles - 1000 meters Final h. towhey
09:18 AM 08:38 08:48 08:58 5 3 Womens Novice Singles - 1000 meters Final A. Waxman
12:38 PM 11:58 12:08 12:18 5 22 Womens Junior Single Final S. Gutierrez
12:44 PM 12:04 12:14 12:24 3 23 Mens Junior Single Final H. LaGatta
01:02 PM 12:22 12:32 12:42 3 29 Mens Junior Four Final P. Malone
01:02 PM 12:22 12:32 12:42 5 29 Mens Junior Four Final J. Raab
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 6 36 Mens Junior Double Final A. Laberee
02:32 PM 01:52 02:02 02:12 2 37 Womens Junior Double Final M. Koelsch
02:32 PM 01:52 02:02 02:12 5 37 Womens Junior Double Final S. Kolb

Drexel Rowing Alumni Group

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Gwyneth Linus 04:17 PM 03:37 03:47 03:57 3 52a Mens Alumni 8+ Final J. Cavalcanto

East End

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clark McCombe 08:48 AM 08:08 08:18 08:28 3 36a Mens Junior Double Heat 1 m. hubbard
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 3 36 Mens Junior Double Final m. hubbard

Fairmount

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Barbara Hogan 01:33 PM 12:53 01:03 01:13 0 31f Womens Masters Double - 1000 meters Final 6 S. Sargent
Daweon Ryu 01:08 PM 12:28 12:38 12:48 1 31a Womens Masters Double - 1000 meters Final 1 D. Ryu
Djordje Vilimanovic 12:20 PM 11:40 11:50 12:00 5 18 Mens Intermediate Single Final D. Vilimanovic
Greg Stefan 01:43 PM 01:03 01:13 01:23 1 32b Mens Masters Double - 1000 meters Final 2 L. Connor
Jakub Svoboda 10:45 AM 10:05 10:15 10:25 1 9a Mens Masters Single - 1000 meters Final 1 J. Svoboda
Jerry Dudley 03:13 PM 02:33 02:43 02:53 5 41c Mens Masters Eight - 1000 meters Final 3 S. Jonik
Joe Pratt 11:10 AM 10:30 10:40 10:50 1 9f Mens Masters Single - 1000 meters Final 6 J. Pratt
John Pokorny 11:05 AM 10:25 10:35 10:45 4 9e Mens Masters Single - 1000 meters Final 5 J. Pokorny
John Ryan 01:53 PM 01:13 01:23 01:33 5 32d Mens Masters Double - 1000 meters Final 4 P. Owens
Kevin Montenegro 09:40 AM 09:00 09:10 09:20 5 5a Mens Masters Four - 1000 meters Final 1 K. Montenegro
Margo Angelopoulos 01:08 PM 12:28 12:38 12:48 3 31a Womens Masters Double - 1000 meters Final 1 M. Angelopoulos
Maria Murray 09:18 AM 08:38 08:48 08:58 4 3 Womens Novice Singles - 1000 meters Final M. Murray
Molly Konopka 09:06 AM 08:26 08:36 08:46 1 37b Womens Junior Double Heat 2 S. Conlin
02:32 PM 01:52 02:02 02:12 4 37 Womens Junior Double Final S. Conlin
Monica Bersani 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 4 5c Mens Masters Four - 1000 meters Final 3 T. Toland
Patrick Rufo 03:13 PM 02:33 02:43 02:53 1 41c Mens Masters Eight - 1000 meters Final 3 J. Ulrich
REDFORD SARGENT 09:35 AM 08:55 09:05 09:15 4 4c Masters Mixed Double - 1000 meters Final 3 R. Sargent
03:38 PM 02:58 03:08 03:18 4 43c Mens Masters Quad - 1000 meters Final 3 A. Cook
Taya DiAngelo 09:40 AM 09:00 09:10 09:20 2 5a Mens Masters Four - 1000 meters Final 1 J. Ulrich
Ted Villanueva 09:45 AM 09:05 09:15 09:25 6 5b Mens Masters Four - 1000 meters Final 2 S. Kowalik
03:28 PM 02:48 02:58 03:08 3 43a Mens Masters Quad - 1000 meters Final 1 t. villanueva

GMS Rowing

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Paula Meyer 10:40 AM 10:00 10:10 10:20 4 8b Womens Lightweight Masters Single - 1000 meters Final 2 P. Meyer

Harvey's Lake

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Deidrah Kennedy 08:48 AM 08:08 08:18 08:28 2 36a Mens Junior Double Heat 1 M. Crispin
08:54 AM 08:14 08:24 08:34 4 36b Mens Junior Double Heat 2 G. Pall
09:18 AM 08:38 08:48 08:58 1 3 Womens Novice Singles - 1000 meters Final B. eicher
09:18 AM 08:38 08:48 08:58 6 3 Womens Novice Singles - 1000 meters Final E. Gabriel
12:02 PM 11:22 11:32 11:42 3 13 Mens Ltwt Single Final J. Guizetti
12:08 PM 11:28 11:38 11:48 1 16 Mens Intermediate Ltwt Single Final A. Mark
12:20 PM 11:40 11:50 12:00 2 18 Mens Intermediate Single Final J. Kane
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 3 34 Mens Intermediate Double Final J. Kane
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 4 36 Mens Junior Double Final G. Pall
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 5 36 Mens Junior Double Final M. Crispin
03:59 PM 03:19 03:29 03:39 2 47 Womens Open Double Final E. Gabriel

Highlands

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Ashley Ricci 10:30 AM 09:50 10:00 10:10 4 8a Womens Lightweight Masters Single - 1000 meters Final 1 A. Ricci

Malta

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandor Ferenczy 12:20 PM 11:40 11:50 12:00 6 18 Mens Intermediate Single Final S. Ferenczy
Ted Trocky 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 4 10b Mens Ltwt Masters Single - 1000 meters Final 2 T. Trocky
Tony Mattson 01:48 PM 01:08 01:18 01:28 4 32c Mens Masters Double - 1000 meters Final 3 T. Trocky

Nereid

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Charles Johnston 10:50 AM 10:10 10:20 10:30 3 9b Mens Masters Single - 1000 meters Final 2 C. Johnston
Dylan Gould 08:48 AM 08:08 08:18 08:28 4 36a Mens Junior Double Heat 1 O. Tarlo
08:54 AM 08:14 08:24 08:34 3 36b Mens Junior Double Heat 2 S. Brown
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 1 37a Womens Junior Double Heat 1 R. Lapkin
09:06 AM 08:26 08:36 08:46 3 37b Womens Junior Double Heat 2 I. Feige
12:14 PM 11:34 11:44 11:54 5 17 Womens Intermediate Single Final A. Zolnowsky
12:20 PM 11:40 11:50 12:00 3 18 Mens Intermediate Single Final D. Gould
12:38 PM 11:58 12:08 12:18 3 22 Womens Junior Single Final J. DiLauro
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 2 33 Womens Intermediate Double Final A. Zolnowsky
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 2 36 Mens Junior Double Final S. Brown
02:32 PM 01:52 02:02 02:12 1 37 Womens Junior Double Final R. Lapkin
02:32 PM 01:52 02:02 02:12 6 37 Womens Junior Double Final I. Feige
Eli Avizov 11:10 AM 10:30 10:40 10:50 4 9f Mens Masters Single - 1000 meters Final 6 E. Avizov
Eric Hagberg 10:45 AM 10:05 10:15 10:25 5 9a Mens Masters Single - 1000 meters Final 1 E. Hagberg

New York AC

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Ryan Ujazdowski 12:02 PM 11:22 11:32 11:42 2 13 Mens Ltwt Single Final R. Ujazdowski
12:02 PM 11:22 11:32 11:42 5 13 Mens Ltwt Single Final B. Ptucha

PNRA/Mercer

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kris Grudt 09:45 AM 09:05 09:15 09:25 3 5b Mens Masters Four - 1000 meters Final 2 M. Truesdell
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 2 6d Womens Masters Four - 1000 meters Final 4 K. Appelget
02:58 PM 02:18 02:28 02:38 2 40c Womens Masters Eight - 1000 meters Final 3 K. Appelget

Passaic River

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Denise Cenit 02:08 PM 01:28 01:38 01:48 2 32g Mens Masters Double - 1000 meters Final 7 A. FIORY
JOEL LEVINSON 11:00 AM 10:20 10:30 10:40 2 9d Mens Masters Single - 1000 meters Final 4 J. Levinson

Pelham CRA

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Jackson McCarron 09:25 AM 08:45 08:55 09:05 6 4a Masters Mixed Double - 1000 meters Final 1 B. Clark
10:05 AM 09:25 09:35 09:45 6 6c Womens Masters Four - 1000 meters Final 3 c. derrico
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 2 8b Womens Lightweight Masters Single - 1000 meters Final 2 L. Stirton Aust
10:55 AM 10:15 10:25 10:35 1 9c Mens Masters Single - 1000 meters Final 3 D. Sesler
10:55 AM 10:15 10:25 10:35 3 9c Mens Masters Single - 1000 meters Final 3 G. Houlihan
01:18 PM 12:38 12:48 12:58 4 31c Womens Masters Double - 1000 meters Final 3 L. Choate
01:28 PM 12:48 12:58 01:08 4 31e Womens Masters Double - 1000 meters Final 5 D. Orlando
01:33 PM 12:53 01:03 01:13 1 31f Womens Masters Double - 1000 meters Final 6 C. Schmicker
01:33 PM 12:53 01:03 01:13 5 31f Womens Masters Double - 1000 meters Final 6 E. O'Rourke
01:48 PM 01:08 01:18 01:28 5 32c Mens Masters Double - 1000 meters Final 3 R. Constable
01:53 PM 01:13 01:23 01:33 2 32d Mens Masters Double - 1000 meters Final 4 M. Facciuto
02:03 PM 01:23 01:33 01:43 3 32f Mens Masters Double - 1000 meters Final 6 G. Lewis
03:28 PM 02:48 02:58 03:08 4 43a Mens Masters Quad - 1000 meters Final 1 D. Sesler
03:48 PM 03:08 03:18 03:28 1 44b Womens Masters Quad - 1000 meters Final 2 E. O'Rourke
03:48 PM 03:08 03:18 03:28 2 44b Womens Masters Quad - 1000 meters Final 2 C. Schmicker

Penn AC

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Christopher Reich 12:32 PM 11:52 12:02 12:12 2 21 Mens Open Single Final C. Reich
Erick Winstead 12:32 PM 11:52 12:02 12:12 1 21 Mens Open Single Final E. Winstead
03:53 PM 03:13 03:23 03:33 2 46 Mens Open Double Final M. Davidson
Ian Luetzow 12:23 PM 11:43 11:53 12:03 2 19 Mens Senior Single Final I. Luetzow
Kim Cook 03:18 PM 02:38 02:48 02:58 3 42a Masters Mixed Quad - 1000 meters Final 1 D. Eringis
Michael Davidson 12:32 PM 11:52 12:02 12:12 6 21 Mens Open Single Final M. Davidson
Penn AC Director 12:23 PM 11:43 11:53 12:03 3 19 Mens Senior Single Final M. McCarthy
12:23 PM 11:43 11:53 12:03 4 19 Mens Senior Single Final C. Anderson
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 6 34 Mens Intermediate Double Final C. Mattox
04:05 PM 03:25 03:35 03:45 1 48 Mens Intermediate Quad Final C. Anderson
Rebecca Foley 10:30 AM 09:50 10:00 10:10 5 8a Womens Lightweight Masters Single - 1000 meters Final 1 R. Foley

Pennsylvania Barge

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Marc Daemen 01:53 PM 01:13 01:23 01:33 3 32d Mens Masters Double - 1000 meters Final 4 C. Windeknecht
03:33 PM 02:53 03:03 03:13 3 43b Mens Masters Quad - 1000 meters Final 2 C. Windeknecht
Paul Laskow 03:38 PM 02:58 03:08 03:18 2 43c Mens Masters Quad - 1000 meters Final 3 P. Laskow

Philadelphia Girls

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clara Lefton 01:13 PM 12:33 12:43 12:53 5 31b Womens Masters Double - 1000 meters Final 2 C. Lefton
Heather Hollis 03:43 PM 03:03 03:13 03:23 3 44a Womens Masters Quad - 1000 meters Final 1 H. Hollis
Lauren Malinowski 10:15 AM 09:35 09:45 09:55 3 7a Womens Masters Single - 1000 meters Final 1 L. Malinowski

Potomac

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Bill Kostoff 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 5 4b Masters Mixed Double - 1000 meters Final 2 W. Kostoff
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 5 10b Mens Ltwt Masters Single - 1000 meters Final 2 W. Kostoff
Carol Dinion 10:20 AM 09:40 09:50 10:00 6 7b Womens Masters Single - 1000 meters Final 2 C. Dinion
Christopher Conroy 11:15 AM 10:35 10:45 10:55 2 10a Mens Ltwt Masters Single - 1000 meters Final 1 C. Conroy
01:48 PM 01:08 01:18 01:28 2 32c Mens Masters Double - 1000 meters Final 3 W. Kostoff
Jackson McCarron 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 2 4b Masters Mixed Double - 1000 meters Final 2 C. Windeknecht

Rock Creek

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Catherine McMahon 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 3 5c Mens Masters Four - 1000 meters Final 3 R. McClennan
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 5 5c Mens Masters Four - 1000 meters Final 3 P. Morrison
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 5 6b Womens Masters Four - 1000 meters Final 2 S. Moazed
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 1 6d Womens Masters Four - 1000 meters Final 4 J. Wolf-Rodda
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 5 8b Womens Lightweight Masters Single - 1000 meters Final 2 L. Porter
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 6 9e Mens Masters Single - 1000 meters Final 5 J. Bracewell
02:03 PM 01:23 01:33 01:43 2 32f Mens Masters Double - 1000 meters Final 6 J. Mulligan
02:58 PM 02:18 02:28 02:38 3 40c Womens Masters Eight - 1000 meters Final 3 S. Moazed
03:13 PM 02:33 02:43 02:53 3 41c Mens Masters Eight - 1000 meters Final 3 R. McClennan
03:13 PM 02:33 02:43 02:53 6 41c Mens Masters Eight - 1000 meters Final 3 H. Baker

Rockland RA

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Melissa Boyd 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 3 37a Womens Junior Double Heat 1 A. Guy
09:06 AM 08:26 08:36 08:46 4 37b Womens Junior Double Heat 2 K. Cunningham
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 6 2 Mens Novice Single - 1000 meters Final A. Arcasoy
09:18 AM 08:38 08:48 08:58 2 3 Womens Novice Singles - 1000 meters Final L. Jackson
12:08 PM 11:28 11:38 11:48 2 16 Mens Intermediate Ltwt Single Final T. Jenss
12:08 PM 11:28 11:38 11:48 5 16 Mens Intermediate Ltwt Single Final R. Harding
12:14 PM 11:34 11:44 11:54 2 17 Womens Intermediate Single Final E. Baert
12:14 PM 11:34 11:44 11:54 4 17 Womens Intermediate Single Final L. Kleinberg
01:02 PM 12:22 12:32 12:42 4 29 Mens Junior Four Final D. Ehrlich
01:33 PM 12:53 01:03 01:13 4 31f Womens Masters Double - 1000 meters Final 6 L. Horn
01:43 PM 01:03 01:13 01:23 4 32b Mens Masters Double - 1000 meters Final 2 S. Baird
01:48 PM 01:08 01:18 01:28 3 32c Mens Masters Double - 1000 meters Final 3 I. Rudolph-Shabinsky
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 4 33 Womens Intermediate Double Final L. Kleinberg
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 4 34 Mens Intermediate Double Final E. Gonzalez
03:28 PM 02:48 02:58 03:08 2 43a Mens Masters Quad - 1000 meters Final 1 J. Bohan
04:05 PM 03:25 03:35 03:45 4 48 Mens Intermediate Quad Final R. Harding

Row New York

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Row NY 09:40 AM 09:00 09:10 09:20 3 5a Mens Masters Four - 1000 meters Final 1 B. Clark
01:38 PM 12:58 01:08 01:18 4 32a Mens Masters Double - 1000 meters Final 1 J. Alonso
01:48 PM 01:08 01:18 01:28 0 32c Mens Masters Double - 1000 meters Final 3 R. Allin
02:48 PM 02:08 02:18 02:28 2 40a Womens Masters Eight - 1000 meters Final 1 A. Hiatt
03:13 PM 02:33 02:43 02:53 2 41c Mens Masters Eight - 1000 meters Final 3 S. Billinge
03:43 PM 03:03 03:13 03:23 4 44a Womens Masters Quad - 1000 meters Final 1 M. Bers

Saugatuck

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Bart Pasternak 11:10 AM 10:30 10:40 10:50 5 9f Mens Masters Single - 1000 meters Final 6 B. Pasternak
Costel Mutescu 09:25 AM 08:45 08:55 09:05 1 4a Masters Mixed Double - 1000 meters Final 1 T. Coffin
09:25 AM 08:45 08:55 09:05 4 4a Masters Mixed Double - 1000 meters Final 1 B. Gardiner
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 3 4c Masters Mixed Double - 1000 meters Final 3 J. Moody
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 2 9a Mens Masters Single - 1000 meters Final 1 R. Visinski
12:32 PM 11:52 12:02 12:12 3 21 Mens Open Single Final R. Visinski
01:23 PM 12:43 12:53 01:03 3 31d Womens Masters Double - 1000 meters Final 4 A. Mikkola
01:28 PM 12:48 12:58 01:08 3 31e Womens Masters Double - 1000 meters Final 5 K. Huber
01:28 PM 12:48 12:58 01:08 6 31e Womens Masters Double - 1000 meters Final 5 S. Dodge
01:33 PM 12:53 01:03 01:13 3 31f Womens Masters Double - 1000 meters Final 6 K. Weber
01:33 PM 12:53 01:03 01:13 6 31f Womens Masters Double - 1000 meters Final 6 L. Turner
01:38 PM 12:58 01:08 01:18 3 32a Mens Masters Double - 1000 meters Final 1 R. Visinski
01:43 PM 01:03 01:13 01:23 2 32b Mens Masters Double - 1000 meters Final 2 T. Meehan
01:53 PM 01:13 01:23 01:33 4 32d Mens Masters Double - 1000 meters Final 4 D. Utter
01:58 PM 01:18 01:28 01:38 2 32e Mens Masters Double - 1000 meters Final 5 S. Majd
02:08 PM 01:28 01:38 01:48 3 32g Mens Masters Double - 1000 meters Final 7 J. Everett
03:18 PM 02:38 02:48 02:58 2 42a Masters Mixed Quad - 1000 meters Final 1 S. Dodge
03:18 PM 02:38 02:48 02:58 4 42a Masters Mixed Quad - 1000 meters Final 1 T. Coffin
03:28 PM 02:48 02:58 03:08 5 43a Mens Masters Quad - 1000 meters Final 1 R. Visinski
03:38 PM 02:58 03:08 03:18 3 43c Mens Masters Quad - 1000 meters Final 3 B. Pasternak
03:48 PM 03:08 03:18 03:28 4 44b Womens Masters Quad - 1000 meters Final 2 S. Durno
03:48 PM 03:08 03:18 03:28 6 44b Womens Masters Quad - 1000 meters Final 2 C. McGeehan
Liz Turner 10:25 AM 09:45 09:55 10:05 3 7c Womens Masters Single - 1000 meters Final 3 L. Turner
Wallace Shaw 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 0 10b Mens Ltwt Masters Single - 1000 meters Final 2 W. Shaw

Schuylkill Navy

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
M. Sean Hall 03:53 PM 03:13 03:23 03:33 5 46 Mens Open Double Final D. Judah

Susquehanna

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Daniel Day 10:50 AM 10:10 10:20 10:30 2 9b Mens Masters Single - 1000 meters Final 2 D. Day

Swan Creek

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Steve Platt 09:45 AM 09:05 09:15 09:25 2 5b Mens Masters Four - 1000 meters Final 2 t. pytlar
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 5 5b Mens Masters Four - 1000 meters Final 2 A. Albanir
03:08 PM 02:28 02:38 02:48 4 41b Mens Masters Eight - 1000 meters Final 2 B. Seaver

Three Rivers

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Robert Johnson 09:45 AM 09:05 09:15 09:25 4 5b Mens Masters Four - 1000 meters Final 2 M. McGuire
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 6 10b Mens Ltwt Masters Single - 1000 meters Final 2 J. Watt
01:48 PM 01:08 01:18 01:28 6 32c Mens Masters Double - 1000 meters Final 3 D. Pitard
01:58 PM 01:18 01:28 01:38 3 32e Mens Masters Double - 1000 meters Final 5 R. Ulsh
03:08 PM 02:28 02:38 02:48 5 41b Mens Masters Eight - 1000 meters Final 2 M. McGuire
03:33 PM 02:53 03:03 03:13 4 43b Mens Masters Quad - 1000 meters Final 2 R. Ulsh
TrraMW MastersWomen 09:55 AM 09:15 09:25 09:35 4 6a Womens Masters Four - 1000 meters Final 1 S. Ranii
10:05 AM 09:25 09:35 09:45 1 6c Womens Masters Four - 1000 meters Final 3 E. Szigethy
10:05 AM 09:25 09:35 09:45 4 6c Womens Masters Four - 1000 meters Final 3 A. Ciccola
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 4 6d Womens Masters Four - 1000 meters Final 4 M. Busis
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 6 6d Womens Masters Four - 1000 meters Final 4 V. Keenan
12:56 PM 12:16 12:26 12:36 3 27 Womens Intermediate Pair Final E. Szigethy
01:08 PM 12:28 12:38 12:48 4 31a Womens Masters Double - 1000 meters Final 1 O. Roberts
01:18 PM 12:38 12:48 12:58 5 31c Womens Masters Double - 1000 meters Final 3 J. Meder
01:28 PM 12:48 12:58 01:08 1 31e Womens Masters Double - 1000 meters Final 5 S. Carlson
02:48 PM 02:08 02:18 02:28 4 40a Womens Masters Eight - 1000 meters Final 1 S. Ranii
02:58 PM 02:18 02:28 02:38 5 40c Womens Masters Eight - 1000 meters Final 3 V. Keenan
03:48 PM 03:08 03:18 03:28 5 44b Womens Masters Quad - 1000 meters Final 2 S. Folan

Unaff. (USA)

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Charlie Blessing 11:05 AM 10:25 10:35 10:45 5 9e Mens Masters Single - 1000 meters Final 5 c. blessing
David Wong 11:56 AM 11:16 11:26 11:36 2 11 Mens Open Pair Final A. DiMaggio
11:56 AM 11:16 11:26 11:36 3 11 Mens Open Pair Final R. McGwin
11:56 AM 11:16 11:26 11:36 4 11 Mens Open Pair Final K. Leslie
11:56 AM 11:16 11:26 11:36 5 11 Mens Open Pair Final D. Wong
12:50 PM 12:10 12:20 12:30 4 24 Mens Open Four Final D. Wong
12:50 PM 12:10 12:20 12:30 5 24 Mens Open Four Final R. McGwin
Edward Cerullo 11:05 AM 10:25 10:35 10:45 3 9e Mens Masters Single - 1000 meters Final 5 E. Cerullo
Lauren Lehane 08:36 AM 07:56 08:06 08:16 2 23b Mens Junior Single Heat 2 D. Walkush
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 4 2 Mens Novice Single - 1000 meters Final D. Walkush
Lea Millio 12:56 PM 12:16 12:26 12:36 5 27 Womens Intermediate Pair Final L. Millio
Stephen Sepe 11:05 AM 10:25 10:35 10:45 2 9e Mens Masters Single - 1000 meters Final 5 S. Sepe

Undine

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
James Clark 01:58 PM 01:18 01:28 01:38 5 32e Mens Masters Double - 1000 meters Final 5 J. Clark
Joe Quaid 08:42 AM 08:02 08:12 08:22 3 23c Mens Junior Single Heat 3 G. Wuollet
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 4 10a Mens Ltwt Masters Single - 1000 meters Final 1 J. Reed
12:02 PM 11:22 11:32 11:42 1 13 Mens Ltwt Single Final J. Haines
12:02 PM 11:22 11:32 11:42 4 13 Mens Ltwt Single Final M. Ryan
12:02 PM 11:22 11:32 11:42 6 13 Mens Ltwt Single Final J. Cipolla
12:08 PM 11:28 11:38 11:48 3 16 Mens Intermediate Ltwt Single Final J. Berger
12:08 PM 11:28 11:38 11:48 4 16 Mens Intermediate Ltwt Single Final M. Grieshaber
12:32 PM 11:52 12:02 12:12 5 21 Mens Open Single Final R. Cucci
12:44 PM 12:04 12:14 12:24 6 23 Mens Junior Single Final G. Wuollet
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 1 33 Womens Intermediate Double Final C. Powell
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 3 33 Womens Intermediate Double Final A. Egge
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 5 33 Womens Intermediate Double Final M. Kuntz
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 1 34 Mens Intermediate Double Final J. Fairweather
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 2 34 Mens Intermediate Double Final E. Grugan
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 5 34 Mens Intermediate Double Final A. Grochowski
02:38 PM 01:58 02:08 02:18 3 38 Mens Intermediate Light Double Final M. Grieshaber
03:53 PM 03:13 03:23 03:33 3 46 Mens Open Double Final J. Haines
03:53 PM 03:13 03:23 03:33 4 46 Mens Open Double Final M. Grieshaber
04:05 PM 03:25 03:35 03:45 3 48 Mens Intermediate Quad Final J. Quaid
04:11 PM 03:31 03:41 03:51 3 49 Womens Intermediate Quad Final T. Cramers
04:11 PM 03:31 03:41 03:51 4 49 Womens Intermediate Quad Final A. Cruse
John Cantrill 02:08 PM 01:28 01:38 01:48 4 32g Mens Masters Double - 1000 meters Final 7 J. Cantrill
Sean Sullivan 10:45 AM 10:05 10:15 10:25 4 9a Mens Masters Single - 1000 meters Final 1 S. Sullivan

Union

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
James F. Keating 11:05 AM 10:25 10:35 10:45 1 9e Mens Masters Single - 1000 meters Final 5 J. Keating

University

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Alex Cook 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 4 4b Masters Mixed Double - 1000 meters Final 2 K. Cook
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 3 9d Mens Masters Single - 1000 meters Final 4 A. COOK
Andrea Lawrence 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 5 37a Womens Junior Double Heat 1 G. Lawrence
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 2 7b Womens Masters Single - 1000 meters Final 2 A. Lawrence
02:32 PM 01:52 02:02 02:12 3 37 Womens Junior Double Final G. Lawrence
Anne Cutler 12:26 PM 11:46 11:56 12:06 4 20 Womens Open Single Final G. Cutler
03:59 PM 03:19 03:29 03:39 3 47 Womens Open Double Final G. Cutler
Carlton Seybolt 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 1 10b Mens Ltwt Masters Single - 1000 meters Final 2 C. Seybolt
Dawn Eringis 10:20 AM 09:40 09:50 10:00 4 7b Womens Masters Single - 1000 meters Final 2 D. Eringis
Deirdre Mullen 03:48 PM 03:08 03:18 03:28 3 44b Womens Masters Quad - 1000 meters Final 2 J. Paulosky
Hanley Bodek 11:00 AM 10:20 10:30 10:40 5 9d Mens Masters Single - 1000 meters Final 4 H. Bodek
Howard Ross 10:50 AM 10:10 10:20 10:30 4 9b Mens Masters Single - 1000 meters Final 2 H. Ross
John Reiss 02:03 PM 01:23 01:33 01:43 4 32f Mens Masters Double - 1000 meters Final 6 T. Barron
Karl Spaeth 03:03 PM 02:23 02:33 02:43 2 41a Mens Masters Eight - 1000 meters Final 1 N. Mead
03:03 PM 02:23 02:33 02:43 4 41a Mens Masters Eight - 1000 meters Final 1 K. Kennedy
Kim Cook 10:30 AM 09:50 10:00 10:10 1 8a Womens Lightweight Masters Single - 1000 meters Final 1 K. Cook
01:18 PM 12:38 12:48 12:58 3 31c Womens Masters Double - 1000 meters Final 3 D. Eringis
Paul Laskow 09:25 AM 08:45 08:55 09:05 3 4a Masters Mixed Double - 1000 meters Final 1 P. Laskow
Robert Miller 01:58 PM 01:18 01:28 01:38 4 32e Mens Masters Double - 1000 meters Final 5 R. Miller
William Barron 04:17 PM 03:37 03:47 03:57 2 52a Mens Alumni 8+ Final T. Barron

Upper Merion

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Carleton Goodnow 11:00 AM 10:20 10:30 10:40 1 9d Mens Masters Single - 1000 meters Final 4 C. Goodnow
03:18 PM 02:38 02:48 02:58 1 42a Masters Mixed Quad - 1000 meters Final 1 A. Lawrence

Vesper

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Bridget Meehan 10:20 AM 09:40 09:50 10:00 5 7b Womens Masters Single - 1000 meters Final 2 B. Meehan
Darrell Vreugdenhil 11:10 AM 10:30 10:40 10:50 3 9f Mens Masters Single - 1000 meters Final 6 D. Vreugdenhil
Eileen Walsh 03:23 PM 02:43 02:53 03:03 4 42b Masters Mixed Quad - 1000 meters Final 2 J. Cutler
Ellen SaintClair 10:15 AM 09:35 09:45 09:55 2 7a Womens Masters Single - 1000 meters Final 1 E. Saint Clair
01:23 PM 12:43 12:53 01:03 1 31d Womens Masters Double - 1000 meters Final 4 E. Saint Clair
Eric Eckstein 01:48 PM 01:08 01:18 01:28 1 32c Mens Masters Double - 1000 meters Final 3 E. Eckstein
Jackie Castorino 03:59 PM 03:19 03:29 03:39 5 47 Womens Open Double Final C. Castorino
Jeff Cutler 09:25 AM 08:45 08:55 09:05 5 4a Masters Mixed Double - 1000 meters Final 1 J. Cutler
Julia Lonchar 12:26 PM 11:46 11:56 12:06 3 20 Womens Open Single Final J. Lonchar
Kate Oconnor 01:13 PM 12:33 12:43 12:53 4 31b Womens Masters Double - 1000 meters Final 2 k. oconnor
Katherine Horvat 12:14 PM 11:34 11:44 11:54 1 17 Womens Intermediate Single Final K. Horvat
Kay Papandrew 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 5 6d Womens Masters Four - 1000 meters Final 4 S. Hingley
02:58 PM 02:18 02:28 02:38 4 40c Womens Masters Eight - 1000 meters Final 3 S. Hingley
Mariana Folco 10:30 AM 09:50 10:00 10:10 3 8a Womens Lightweight Masters Single - 1000 meters Final 1 M. Folco
01:08 PM 12:28 12:38 12:48 2 31a Womens Masters Double - 1000 meters Final 1 A. Squire
Michael Lacombe 12:23 PM 11:43 11:53 12:03 5 19 Mens Senior Single Final M. Lacombe
Nanette Dormans 01:28 PM 12:48 12:58 01:08 2 31e Womens Masters Double - 1000 meters Final 5 S. Scott
Rica Jerril 01:13 PM 12:33 12:43 12:53 2 31b Womens Masters Double - 1000 meters Final 2 A. Philips
Sebastian Kuhn 12:20 PM 11:40 11:50 12:00 4 18 Mens Intermediate Single Final S. Kuhn
Shari Shaltout 10:20 AM 09:40 09:50 10:00 1 7b Womens Masters Single - 1000 meters Final 2 S. Shaltout
Victoria Mather 01:08 PM 12:28 12:38 12:48 5 31a Womens Masters Double - 1000 meters Final 1 S. Kaplan
03:43 PM 03:03 03:13 03:23 2 44a Womens Masters Quad - 1000 meters Final 1 V. Mather
William Barron 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 3 4b Masters Mixed Double - 1000 meters Final 2 n. eileen

Whitemarsh

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Andy Stewart 02:38 PM 01:58 02:08 02:18 4 38 Mens Intermediate Light Double Final T. Stewart
Joseph Sullivan 12:14 PM 11:34 11:44 11:54 6 17 Womens Intermediate Single Final D. Wolf
Lauren Lehane 10:15 AM 09:35 09:45 09:55 4 7a Womens Masters Single - 1000 meters Final 1 L. Lehane
Susan Seybolt 08:42 AM 08:02 08:12 08:22 4 23c Mens Junior Single Heat 3 C. McNamara
09:25 AM 08:45 08:55 09:05 2 4a Masters Mixed Double - 1000 meters Final 1 L. Roberts
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 2 5c Mens Masters Four - 1000 meters Final 3 T. Pietrzak
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 3 8b Womens Lightweight Masters Single - 1000 meters Final 2 D. Parenti
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 3 9a Mens Masters Single - 1000 meters Final 1 S. West
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 3 10a Mens Ltwt Masters Single - 1000 meters Final 1 K. Wobeser
01:43 PM 01:03 01:13 01:23 3 32b Mens Masters Double - 1000 meters Final 2 S. West
02:53 PM 02:13 02:23 02:33 2 40b Womens Masters Eight - 1000 meters Final 2 K. Sheep
03:18 PM 02:38 02:48 02:58 5 42a Masters Mixed Quad - 1000 meters Final 1 S. West
03:23 PM 02:43 02:53 03:03 3 42b Masters Mixed Quad - 1000 meters Final 2 G. Kerr
03:33 PM 02:53 03:03 03:13 2 43b Mens Masters Quad - 1000 meters Final 2 T. Pietrzak

Wide Load

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sydney Williams 04:17 PM 03:37 03:47 03:57 4 52a Mens Alumni 8+ Final S. Williams

Wilmington

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Amy Evans 01:13 PM 12:33 12:43 12:53 3 31b Womens Masters Double - 1000 meters Final 2 F. Lee
Rush Fisher 10:55 AM 10:15 10:25 10:35 2 9c Mens Masters Single - 1000 meters Final 3 R. Fisher
Victoria Cochran 09:55 AM 09:15 09:25 09:35 3 6a Womens Masters Four - 1000 meters Final 1 H. Dodge
10:05 AM 09:25 09:35 09:45 5 6c Womens Masters Four - 1000 meters Final 3 N. Falasco
12:20 PM 11:40 11:50 12:00 1 18 Mens Intermediate Single Final G. Best
02:53 PM 02:13 02:23 02:33 5 40b Womens Masters Eight - 1000 meters Final 2 H. Dodge
03:08 PM 02:28 02:38 02:48 3 41b Mens Masters Eight - 1000 meters Final 2 G. Green
03:13 PM 02:33 02:43 02:53 4 41c Mens Masters Eight - 1000 meters Final 3 P. Schlosser