2018 Independence Day Regatta

  • Build a custom coaches report by checking one or more races
Filter list:
Customize results:
Print selected races:

Advanced Community

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Oksana Tsimbalova 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 66 14a Mens U17 1x Heat J. Grady
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 106 15a Mens U19 2x Heat A. Shatouhy
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 117 15a Mens U19 2x Heat T. Sanabria
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 170 17a Womens U17 1x Heat T. Gabriele
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 196 36a Womens Intermediate 2x Heat N. Kreusch
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 208 38a Womens U17 2x Heat T. Gallo
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 216 38a Womens U17 2x Heat K. Gray
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 270 39a Mens U19 1x Heat T. Gallo
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 347 42a Mens U17 2x Heat J. Richman
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 352 42a Mens U17 2x Heat P. Johnson
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 405 58a Womens Intermediate 1x Heat N. Kreusch
12:20 PM 11:40 11:50 12:00 5 9a Womens Novice 1x (1000m) Heat 1 A. Svensson
12:26 PM 11:46 11:56 12:06 5 9b Womens Novice 1x (1000m) Heat 2 M. Dobrenko
12:32 PM 11:52 12:02 12:12 5 9c Womens Novice 1x (1000m) Heat 3 O. Kim
12:38 PM 11:58 12:08 12:18 1 10a Mens Novice 1x (1000m) Heat 1 T. Ahmed
01:08 PM 12:28 12:38 12:48 5 11c Womens U17 4x Heat 3 A. Svensson
04:44 PM 04:04 04:14 04:24 5 14S3 Mens U17 1x Semi-Final 3 J. Grady
04:50 PM 04:10 04:20 04:30 4 15S1 Mens U19 2x Semi-Final 1 A. Shatouhy
04:56 PM 04:16 04:26 04:36 1 15S2 Mens U19 2x Semi-Final 2 T. Sanabria

Albany

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Albany Rowing Center 09:35 AM 08:55 09:05 09:15 109 15a Mens U19 2x Heat L. Thompson
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 145 16a Womens U19 1x Heat M. Lahr
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 168 17a Womens U17 1x Heat B. Jones
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 189 36a Womens Intermediate 2x Heat C. Guiquin
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 213 38a Womens U17 2x Heat B. Connolly
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 259 39a Mens U19 1x Heat L. Thompson
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 276 39a Mens U19 1x Heat K. Bagdon
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 295 41a Womens U19 2x Heat B. Jones
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 392 58a Womens Intermediate 1x Heat A. Insero
01:08 PM 12:28 12:38 12:48 2 11c Womens U17 4x Heat 3 B. Jones
02:38 PM 01:58 02:08 02:18 5 26a Womens U17 4+ Heat 1 B. Gannon
04:56 PM 04:16 04:26 04:36 5 15S2 Mens U19 2x Semi-Final 2 L. Thompson

Alexandria

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Mary Cato 03:44 PM 03:04 03:14 03:24 6 62b Womens 2- Heat 2 P. Jones

All-American

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Aiste Balciunaite 11:30 AM 10:50 11:00 11:10 402 58a Womens Intermediate 1x Heat A. Balciunaite

Atlanta Junior

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sarah Low 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 28 12a Womens U19 4x Heat J. Hitzel
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 52 14a Mens U17 1x Heat W. Jackson
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 90 15a Mens U19 2x Heat E. Brinser
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 101 15a Mens U19 2x Heat O. Eribac
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 202 38a Womens U17 2x Heat K. Pitzel
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 221 38a Womens U17 2x Heat I. Cediel
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 237 39a Mens U19 1x Heat S. Vaitkevicius
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 251 39a Mens U19 1x Heat M. McCarthy
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 284 41a Womens U19 2x Heat J. Hitzel
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 322 42a Mens U17 2x Heat D. Florio
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 340 42a Mens U17 2x Heat Y. Volin
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 357 57a Mens Intermediate 1x Heat K. Richardson
01:02 PM 12:22 12:32 12:42 3 11b Womens U17 4x Heat 2 Z. Patel
01:26 PM 12:46 12:56 01:06 3 18c Womens U19 4+ Heat 3 J. Hitzel
01:38 PM 12:58 01:08 01:18 3 19b Mens U19 4x Heat 2 O. Eribac
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 3 25a Mens U17 4x Heat 1 D. Florio
02:44 PM 02:04 02:14 02:24 3 26b Womens U17 4+ Heat 2 Z. Patel
02:56 PM 02:16 02:26 02:36 3 29b Mens U19 4+ Heat 2 O. Eribac
04:02 PM 03:22 03:32 03:42 3 44a Mens U19 8+ Heat 1 O. Eribac
04:44 PM 04:04 04:14 04:24 1 14S3 Mens U17 1x Semi-Final 3 W. Jackson
05:08 PM 04:28 04:38 04:48 6 12S1 Womens U19 4x Semi-Final 1 J. Hitzel

Bachelors

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Claudia Glickman 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 15 28a Mens Intermediate 2x Heat J. Nguyen
Erin Hudson 10:50 AM 10:10 10:20 10:30 307 41a Womens U19 2x Heat M. Duignan
Maranda Duignan 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 148 16a Womens U19 1x Heat M. Duignan
Mark Couwenhoven 03:56 PM 03:16 03:26 03:36 3 68b Mens Light 1x Heat 2 M. Couwenhoven
Mark Zagar 12:44 PM 12:04 12:14 12:24 3 10b Mens Novice 1x (1000m) Heat 2 M. Zagar
Sabina Maurer 11:30 AM 10:50 11:00 11:10 404 58a Womens Intermediate 1x Heat S. Maurer
Wesley White 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 379 57a Mens Intermediate 1x Heat W. White
03:50 PM 03:10 03:20 03:30 1 68a Mens Light 1x Heat 1 W. White
Will Stocovaz 09:35 AM 08:55 09:05 09:15 105 15a Mens U19 2x Heat W. White

Bergen County

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 73 14a Mens U17 1x Heat A. Lynch
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 77 14a Mens U17 1x Heat A. Ferrari
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 140 16a Womens U19 1x Heat M. Gagnon
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 157 17a Womens U17 1x Heat C. High
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 199 38a Womens U17 2x Heat K. Gotrell
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 232 39a Mens U19 1x Heat A. Rapella
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 319 42a Mens U17 2x Heat C. Viggiano
04:32 PM 03:52 04:02 04:12 4 14S1 Mens U17 1x Semi-Final 1 A. Ferrari

Cambridge

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Greg Myhr 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 16 28a Mens Intermediate 2x Heat H. Galusza
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 31 12a Womens U19 4x Heat S. DiPietro
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 40 12a Womens U19 4x Heat J. Trull
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 45 12a Womens U19 4x Heat S. Averill
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 78 14a Mens U17 1x Heat S. Warming
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 97 15a Mens U19 2x Heat D. Niles
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 124 15a Mens U19 2x Heat B. St. Peters
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 130 16a Womens U19 1x Heat M. Rodriguez
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 143 16a Womens U19 1x Heat M. Potter
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 158 17a Womens U17 1x Heat S. DiPietro
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 234 39a Mens U19 1x Heat J. Welborn
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 250 39a Mens U19 1x Heat D. Niles
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 262 39a Mens U19 1x Heat J. Leong
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 298 41a Womens U19 2x Heat J. Trull
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 300 41a Womens U19 2x Heat A. Meszoely
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 310 41a Womens U19 2x Heat E. McDonald
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 314 41a Womens U19 2x Heat C. Kinghorn
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 350 42a Mens U17 2x Heat S. Warming
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 371 57a Mens Intermediate 1x Heat S. Mannion
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 387 58a Womens Intermediate 1x Heat C. Trottier
01:20 PM 12:40 12:50 01:00 6 18b Womens U19 4+ Heat 2 J. Trull
01:26 PM 12:46 12:56 01:06 6 18c Womens U19 4+ Heat 3 S. DiPietro
01:32 PM 12:52 01:02 01:12 5 19a Mens U19 4x Heat 1 C. Guerra
01:44 PM 01:04 01:14 01:24 1 19c Mens U19 4x Heat 3 J. Welborn
02:56 PM 02:16 02:26 02:36 2 29b Mens U19 4+ Heat 2 C. Guerra
03:02 PM 02:22 02:32 02:42 4 29c Mens U19 4+ Heat 3 B. Decelles
04:14 PM 03:34 03:44 03:54 5 44c Mens U19 8+ Heat 3 B. Decelles
04:20 PM 03:40 03:50 04:00 3 45a Womens U19 8+ Heat 1 V. Barletta
04:44 PM 04:04 04:14 04:24 2 14S3 Mens U17 1x Semi-Final 3 S. Warming
05:02 PM 04:22 04:32 04:42 1 15S3 Mens U19 2x Semi-Final 3 D. Niles
05:08 PM 04:28 04:38 04:48 1 12S1 Womens U19 4x Semi-Final 1 S. Averill
05:08 PM 04:28 04:38 04:48 3 12S1 Womens U19 4x Semi-Final 1 J. Trull
05:14 PM 04:34 04:44 04:54 3 12S2 Womens U19 4x Semi-Final 2 S. DiPietro

Cleveland

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kirk Lang 09:35 AM 08:55 09:05 09:15 121 15a Mens U19 2x Heat N. Taylor
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 181 36a Womens Intermediate 2x Heat E. Demers
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 194 36a Womens Intermediate 2x Heat K. Bush
02:02 PM 01:22 01:32 01:42 5 20c Mens U17 4+ Heat 3 C. Wendt
03:08 PM 02:28 02:38 02:48 2 43a Mens Intermediate 2- Heat 1 D. Ranney
04:14 PM 03:34 03:44 03:54 2 44c Mens U19 8+ Heat 3 C. Wendt

Conshohocken

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Jonathan Stephanik 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 11 28a Mens Intermediate 2x Heat C. Lauder
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 19 28a Mens Intermediate 2x Heat N. Hannon
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 27 12a Womens U19 4x Heat P. McCallum
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 35 12a Womens U19 4x Heat C. Friedlander
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 51 14a Mens U17 1x Heat J. Kennedy
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 55 14a Mens U17 1x Heat D. Ward
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 74 14a Mens U17 1x Heat H. Wache
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 89 15a Mens U19 2x Heat T. Scheuritzel
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 94 15a Mens U19 2x Heat S. Connell
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 108 15a Mens U19 2x Heat C. Fogarty
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 187 36a Womens Intermediate 2x Heat B. Bergan
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 201 38a Womens U17 2x Heat E. Pendergast
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 249 39a Mens U19 1x Heat A. Quintiliani
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 283 41a Womens U19 2x Heat M. Kieft
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 309 41a Womens U19 2x Heat P. McCallum
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 320 42a Mens U17 2x Heat C. Munyan
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 336 42a Mens U17 2x Heat D. Morris
12:20 PM 11:40 11:50 12:00 3 9a Womens Novice 1x (1000m) Heat 1 H. McCormack
12:26 PM 11:46 11:56 12:06 4 9b Womens Novice 1x (1000m) Heat 2 C. O'Mara
12:32 PM 11:52 12:02 12:12 4 9c Womens Novice 1x (1000m) Heat 3 M. Mulder
12:38 PM 11:58 12:08 12:18 4 10a Mens Novice 1x (1000m) Heat 1 J. Payne
12:44 PM 12:04 12:14 12:24 2 10b Mens Novice 1x (1000m) Heat 2 M. Rosenberger
12:50 PM 12:10 12:20 12:30 2 10c Mens Novice 1x (1000m) Heat 3 E. Lee
12:56 PM 12:16 12:26 12:36 3 11a Womens U17 4x Heat 1 E. Pendergast
01:20 PM 12:40 12:50 01:00 3 18b Womens U19 4+ Heat 2 S. Sabia
01:32 PM 12:52 01:02 01:12 3 19a Mens U19 4x Heat 1 T. Scheuritzel
01:38 PM 12:58 01:08 01:18 6 19b Mens U19 4x Heat 2 J. Pendergast
01:44 PM 01:04 01:14 01:24 3 19c Mens U19 4x Heat 3 T. Laporta
01:56 PM 01:16 01:26 01:36 3 20b Mens U17 4+ Heat 2 J. Berkman
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 3 25b Mens U17 4x Heat 2 C. Munyan
02:32 PM 01:52 02:02 02:12 3 25c Mens U17 4x Heat 3 D. Ward
04:14 PM 03:34 03:44 03:54 1 44c Mens U19 8+ Heat 3 J. Pendergast
04:32 PM 03:52 04:02 04:12 6 14S1 Mens U17 1x Semi-Final 1 D. Ward
04:50 PM 04:10 04:20 04:30 2 15S1 Mens U19 2x Semi-Final 1 C. Fogarty
04:56 PM 04:16 04:26 04:36 3 15S2 Mens U19 2x Semi-Final 2 T. Scheuritzel
05:02 PM 04:22 04:32 04:42 3 15S3 Mens U19 2x Semi-Final 3 S. Connell
05:08 PM 04:28 04:38 04:48 4 12S1 Womens U19 4x Semi-Final 1 P. McCallum
05:08 PM 04:28 04:38 04:48 5 12S1 Womens U19 4x Semi-Final 1 C. Friedlander

Crescent

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Justin Ochal 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 5 28a Mens Intermediate 2x Heat Y. Gilad
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 9 28a Mens Intermediate 2x Heat T. Kolnik
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 23 28a Mens Intermediate 2x Heat D. Rostucher
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 24 28a Mens Intermediate 2x Heat S. Dunn
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 54 14a Mens U17 1x Heat O. McLoone
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 68 14a Mens U17 1x Heat J. Gorman
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 98 15a Mens U19 2x Heat A. McCall
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 107 15a Mens U19 2x Heat R. Allon
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 112 15a Mens U19 2x Heat A. Cramutola
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 116 15a Mens U19 2x Heat E. Hack
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 122 15a Mens U19 2x Heat A. Wilsey
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 271 39a Mens U19 1x Heat Z. Roche
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 274 39a Mens U19 1x Heat M. Masoudnia
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 312 41a Womens U19 2x Heat I. Mehta
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 321 42a Mens U17 2x Heat P. Eells
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 328 42a Mens U17 2x Heat N. Harris
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 333 42a Mens U17 2x Heat D. Ford
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 341 42a Mens U17 2x Heat S. OConnell
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 348 42a Mens U17 2x Heat F. Bruzek
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 365 57a Mens Intermediate 1x Heat P. Zawycky
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 372 57a Mens Intermediate 1x Heat K. PERRY
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 376 57a Mens Intermediate 1x Heat E. Meadows
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 5 25a Mens U17 4x Heat 1 F. Bruzek
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 5 25b Mens U17 4x Heat 2 P. Gray
02:32 PM 01:52 02:02 02:12 4 25c Mens U17 4x Heat 3 P. Eells

Delaware River Rowing

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Chancellor Van Sciver 02:08 PM 01:28 01:38 01:48 3 21a Mens 2- Heat 1 B. Mathews

East End

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Karen Louser 10:30 AM 09:50 10:00 10:10 231 39a Mens U19 1x Heat J. Louser
Matthew Hubbard 09:35 AM 08:55 09:05 09:15 87 15a Mens U19 2x Heat M. Hubbard
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 246 39a Mens U19 1x Heat M. Hubbard
05:02 PM 04:22 04:32 04:42 4 15S3 Mens U19 2x Semi-Final 3 M. Hubbard

Essex Rowing

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Travis Gardner 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 83 14a Mens U17 1x Heat L. Deleon
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 92 15a Mens U19 2x Heat A. Monayer
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 147 16a Womens U19 1x Heat V. Moda
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 164 17a Womens U17 1x Heat K. Lough
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 242 39a Mens U19 1x Heat S. Grimes
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 248 39a Mens U19 1x Heat C. Cox
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 255 39a Mens U19 1x Heat J. DiFraia
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 267 39a Mens U19 1x Heat C. Latch
05:02 PM 04:22 04:32 04:42 6 15S3 Mens U19 2x Semi-Final 3 A. Monayer

Fairmount

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Molly Konopka 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 29 12a Womens U19 4x Heat K. Ernst
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 288 41a Womens U19 2x Heat K. Ernst
12:26 PM 11:46 11:56 12:06 3 9b Womens Novice 1x (1000m) Heat 2 M. Cirelli
12:38 PM 11:58 12:08 12:18 5 10a Mens Novice 1x (1000m) Heat 1 A. Cooper
01:08 PM 12:28 12:38 12:48 3 11c Womens U17 4x Heat 3 I. Thornberg
01:26 PM 12:46 12:56 01:06 5 18c Womens U19 4+ Heat 3 M. Nestel
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 2 20a Mens U17 4+ Heat 1 J. Rebillard
01:56 PM 01:16 01:26 01:36 5 20b Mens U17 4+ Heat 2 W. Stavropoulos
02:38 PM 01:58 02:08 02:18 4 26a Womens U17 4+ Heat 1 L. Haupt
02:56 PM 02:16 02:26 02:36 6 29b Mens U19 4+ Heat 2 J. Little
04:02 PM 03:22 03:32 03:42 5 44a Mens U19 8+ Heat 1 J. Little
04:26 PM 03:46 03:56 04:06 2 45b Womens U19 8+ Heat 2 M. Nestel
05:14 PM 04:34 04:44 04:54 1 12S2 Womens U19 4x Semi-Final 2 K. Ernst

Foundry

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Alan Meininghaus 09:35 AM 08:55 09:05 09:15 119 15a Mens U19 2x Heat Z. Kujda
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 176 36a Womens Intermediate 2x Heat H. Bonsky
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 178 36a Womens Intermediate 2x Heat H. Wasser
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 236 39a Mens U19 1x Heat Z. Kujda
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 269 39a Mens U19 1x Heat F. Gallagher
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 302 41a Womens U19 2x Heat I. Adams
Alyssa Trebilcock 11:30 AM 10:50 11:00 11:10 403 58a Womens Intermediate 1x Heat A. Trebilcock
Gina Trebilcock 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 362 57a Mens Intermediate 1x Heat M. Trebilcock

GMS

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Lynn Markow 09:35 AM 08:55 09:05 09:15 123 15a Mens U19 2x Heat J. Markow
04:56 PM 04:16 04:26 04:36 4 15S2 Mens U19 2x Semi-Final 2 J. Markow

Georgia Tech

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Maxwell Koerner 03:26 PM 02:46 02:56 03:06 5 59b Mens Inter Light 1x Heat 2 M. Koerner

Gloucester

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Jack Moore 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 34 12a Womens U19 4x Heat K. Price-Kaleikini
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 120 15a Mens U19 2x Heat T. Fox
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 256 39a Mens U19 1x Heat M. Moore
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 261 39a Mens U19 1x Heat T. Fox
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 273 39a Mens U19 1x Heat J. Hutson
02:38 PM 01:58 02:08 02:18 6 26a Womens U17 4+ Heat 1 K. Northup

Haddon Twp

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Gregg Francis 10:30 AM 09:50 10:00 10:10 272 39a Mens U19 1x Heat J. Reinert
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 303 41a Womens U19 2x Heat F. Steele
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 346 42a Mens U17 2x Heat O. Fitzpatrick
01:38 PM 12:58 01:08 01:18 5 19b Mens U19 4x Heat 2 V. Fitzpatrick

Hawk

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
John Fife 01:56 PM 01:16 01:26 01:36 1 20b Mens U17 4+ Heat 2 P. Bradley
02:02 PM 01:22 01:32 01:42 2 20c Mens U17 4+ Heat 3 c. weiss
02:50 PM 02:10 02:20 02:30 5 29a Mens U19 4+ Heat 1 c. weiss
02:56 PM 02:16 02:26 02:36 4 29b Mens U19 4+ Heat 2 C. Rosser
03:08 PM 02:28 02:38 02:48 4 43a Mens Intermediate 2- Heat 1 C. Rosser
04:08 PM 03:28 03:38 03:48 5 44b Mens U19 8+ Heat 2 C. Rosser

Highlands

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Mark Wallhauser 12:44 PM 12:04 12:14 12:24 6 10b Mens Novice 1x (1000m) Heat 2 M. Wallhauser

Lake Quinsigamond

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Richard Stavros 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 64 14a Mens U17 1x Heat J. Silva
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 139 16a Womens U19 1x Heat k. viswanthan
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 247 39a Mens U19 1x Heat P. Viswanathan
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 294 41a Womens U19 2x Heat A. Bukoski
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 313 41a Womens U19 2x Heat K. Tollko
12:38 PM 11:58 12:08 12:18 3 10a Mens Novice 1x (1000m) Heat 1 J. Silva
03:20 PM 02:40 02:50 03:00 4 59a Mens Inter Light 1x Heat 1 W. Mwanga
03:32 PM 02:52 03:02 03:12 6 59c Mens Inter Light 1x Heat 3 A. OMONY
03:44 PM 03:04 03:14 03:24 5 62b Womens 2- Heat 2 K. Tollko

Litchfield Hills

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kristine Johnson 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 4 28a Mens Intermediate 2x Heat N. Legendre
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 33 12a Womens U19 4x Heat R. Hatfield
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 59 14a Mens U17 1x Heat A. Butler
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 80 14a Mens U17 1x Heat O. Sanchez
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 84 14a Mens U17 1x Heat Z. Kelly
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 134 16a Womens U19 1x Heat R. Kelly
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 150 16a Womens U19 1x Heat L. Langlais
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 152 16a Womens U19 1x Heat R. Hatfield
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 207 38a Womens U17 2x Heat G. Brown
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 220 38a Womens U17 2x Heat S. Rodriguez
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 329 42a Mens U17 2x Heat F. Anctil
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 331 42a Mens U17 2x Heat T. Burgess
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 343 42a Mens U17 2x Heat H. Harris
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 351 42a Mens U17 2x Heat O. Sanchez
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 361 57a Mens Intermediate 1x Heat N. Legendre
12:20 PM 11:40 11:50 12:00 4 9a Womens Novice 1x (1000m) Heat 1 K. Langlais
12:26 PM 11:46 11:56 12:06 2 9b Womens Novice 1x (1000m) Heat 2 S. Rodriguez
12:32 PM 11:52 12:02 12:12 3 9c Womens Novice 1x (1000m) Heat 3 A. Terhune
12:44 PM 12:04 12:14 12:24 4 10b Mens Novice 1x (1000m) Heat 2 S. Walsh
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 4 25b Mens U17 4x Heat 2 F. Anctil
03:56 PM 03:16 03:26 03:36 5 68b Mens Light 1x Heat 2 O. Sanchez
04:38 PM 03:58 04:08 04:18 5 14S2 Mens U17 1x Semi-Final 2 O. Sanchez
05:08 PM 04:28 04:38 04:48 2 12S1 Womens U19 4x Semi-Final 1 R. Hatfield

Manhasset HS

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Steve Panzik 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 39 12a Womens U19 4x Heat M. Moreira
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 57 14a Mens U17 1x Heat N. Aranow
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 72 14a Mens U17 1x Heat W. Apostolou
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 76 14a Mens U17 1x Heat T. Tsimis
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 104 15a Mens U19 2x Heat J. Hannan
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 165 17a Womens U17 1x Heat K. Wu
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 204 38a Womens U17 2x Heat E. Vasilatos
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 225 38a Womens U17 2x Heat D. Kubik
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 275 39a Mens U19 1x Heat M. cuneo
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 285 41a Womens U19 2x Heat H. Morris
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 332 42a Mens U17 2x Heat W. Apostolou
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 338 42a Mens U17 2x Heat g. georgiou
12:44 PM 12:04 12:14 12:24 5 10b Mens Novice 1x (1000m) Heat 2 A. Zhang
01:02 PM 12:22 12:32 12:42 6 11b Womens U17 4x Heat 2 K. Wu
01:14 PM 12:34 12:44 12:54 1 18a Womens U19 4+ Heat 1 M. Moreira
01:32 PM 12:52 01:02 01:12 1 19a Mens U19 4x Heat 1 A. Zhang
02:44 PM 02:04 02:14 02:24 5 26b Womens U17 4+ Heat 2 D. Apostolou
02:56 PM 02:16 02:26 02:36 1 29b Mens U19 4+ Heat 2 w. Apostolou
04:38 PM 03:58 04:08 04:18 3 14S2 Mens U17 1x Semi-Final 2 N. Aranow

Medford

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
James Miller 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 6 28a Mens Intermediate 2x Heat I. Mudge

Mercer

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kris Grudt 01:14 PM 12:34 12:44 12:54 4 18a Womens U19 4+ Heat 1 C. Vinch-Buck
01:20 PM 12:40 12:50 01:00 2 18b Womens U19 4+ Heat 2 S. Craver
01:26 PM 12:46 12:56 01:06 4 18c Womens U19 4+ Heat 3 A. Wisnoski
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 5 20a Mens U17 4+ Heat 1 L. Elias
01:56 PM 01:16 01:26 01:36 4 20b Mens U17 4+ Heat 2 J. Thomas
02:08 PM 01:28 01:38 01:48 5 21a Mens 2- Heat 1 T. Stevens
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 3 21b Mens 2- Heat 2 w. li
02:38 PM 01:58 02:08 02:18 2 26a Womens U17 4+ Heat 1 N. VERLINDE
02:44 PM 02:04 02:14 02:24 1 26b Womens U17 4+ Heat 2 r. cooper
02:50 PM 02:10 02:20 02:30 6 29a Mens U19 4+ Heat 1 h. millington
03:02 PM 02:22 02:32 02:42 1 29c Mens U19 4+ Heat 3 M. Cavallero
03:02 PM 02:22 02:32 02:42 6 29c Mens U19 4+ Heat 3 S. Stengle
03:38 PM 02:58 03:08 03:18 1 62a Womens 2- Heat 1 S. Craver
03:38 PM 02:58 03:08 03:18 3 62a Womens 2- Heat 1 M. Barkenbush
03:44 PM 03:04 03:14 03:24 2 62b Womens 2- Heat 2 K. Hickey
03:50 PM 03:10 03:20 03:30 6 68a Mens Light 1x Heat 1 A. Treubert
03:56 PM 03:16 03:26 03:36 2 68b Mens Light 1x Heat 2 M. Landuyt
04:08 PM 03:28 03:38 03:48 4 44b Mens U19 8+ Heat 2 D. Howarth
04:14 PM 03:34 03:44 03:54 3 44c Mens U19 8+ Heat 3 A. Brodowski
04:20 PM 03:40 03:50 04:00 4 45a Womens U19 8+ Heat 1 C. Vinch-Buck
04:26 PM 03:46 03:56 04:06 1 45b Womens U19 8+ Heat 2 C. Scordis
04:26 PM 03:46 03:56 04:06 6 45b Womens U19 8+ Heat 2 S. Craver

Merrimac

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Michael Carenza Scholz 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 369 57a Mens Intermediate 1x Heat M. Carenza Scholz

Mobjack

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Tim Ulsaker 09:35 AM 08:55 09:05 09:15 125 15a Mens U19 2x Heat F. Rich
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 195 36a Womens Intermediate 2x Heat K. James
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 243 39a Mens U19 1x Heat F. Rich
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 391 58a Womens Intermediate 1x Heat K. James
03:56 PM 03:16 03:26 03:36 4 68b Mens Light 1x Heat 2 S. Knebl
04:56 PM 04:16 04:26 04:36 2 15S2 Mens U19 2x Semi-Final 2 F. Rich

Mountain Lakes

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Robert Welsh 01:20 PM 12:40 12:50 01:00 4 18b Womens U19 4+ Heat 2 A. Guido
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 3 20a Mens U17 4+ Heat 1 T. McKay
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 4 21b Mens 2- Heat 2 Z. Kreider
02:44 PM 02:04 02:14 02:24 2 26b Womens U17 4+ Heat 2 N. Collins
02:50 PM 02:10 02:20 02:30 1 29a Mens U19 4+ Heat 1 C. Beckerman
04:02 PM 03:22 03:32 03:42 1 44a Mens U19 8+ Heat 1 M. Donnelly
04:26 PM 03:46 03:56 04:06 3 45b Womens U19 8+ Heat 2 N. Collins

Narragansett

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Jacob Jamison 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 377 57a Mens Intermediate 1x Heat J. Jamison

Navesink River

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sean Murphy 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 50 14a Mens U17 1x Heat C. Nolan
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 129 16a Womens U19 1x Heat A. Tuorto
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 200 38a Womens U17 2x Heat R. Ghandehari
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 327 42a Mens U17 2x Heat J. Tennant
04:32 PM 03:52 04:02 04:12 1 14S1 Mens U17 1x Semi-Final 1 C. Nolan

Nereid

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Dylan Gould 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 7 28a Mens Intermediate 2x Heat O. Tarlo
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 32 12a Womens U19 4x Heat V. Even-Chen
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 60 14a Mens U17 1x Heat S. Brown
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 93 15a Mens U19 2x Heat S. Herman
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 161 17a Womens U17 1x Heat K. Evans Farkas
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 206 38a Womens U17 2x Heat N. Rangel
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 209 38a Womens U17 2x Heat L. Jushchenko
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 235 39a Mens U19 1x Heat B. Pani
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 244 39a Mens U19 1x Heat D. Sprawka
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 291 41a Womens U19 2x Heat V. Even-Chen
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 330 42a Mens U17 2x Heat J. Kropp
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 395 58a Womens Intermediate 1x Heat K. Francis
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 398 58a Womens Intermediate 1x Heat M. Hartlipp
01:32 PM 12:52 01:02 01:12 4 19a Mens U19 4x Heat 1 O. Tarlo
03:20 PM 02:40 02:50 03:00 6 59a Mens Inter Light 1x Heat 1 N. Mendez
03:26 PM 02:46 02:56 03:06 6 59b Mens Inter Light 1x Heat 2 B. Behrens
04:32 PM 03:52 04:02 04:12 3 14S1 Mens U17 1x Semi-Final 1 S. Brown
05:14 PM 04:34 04:44 04:54 2 12S2 Womens U19 4x Semi-Final 2 V. Even-Chen

New York AC

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Robert Milam 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 177 36a Womens Intermediate 2x Heat E. Houston
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 179 36a Womens Intermediate 2x Heat B. Terkuile
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 366 57a Mens Intermediate 1x Heat C. Oldiges
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 393 58a Womens Intermediate 1x Heat E. Houston
02:08 PM 01:28 01:38 01:48 4 21a Mens 2- Heat 1 W. Hooper
03:08 PM 02:28 02:38 02:48 1 43a Mens Intermediate 2- Heat 1 W. Hooper
03:50 PM 03:10 03:20 03:30 5 68a Mens Light 1x Heat 1 R. Harding

New York RA

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Felix DeCarvalho 11:30 AM 10:50 11:00 11:10 396 58a Womens Intermediate 1x Heat S. McMahan

North Jersey

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Laurie Howard 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 70 14a Mens U17 1x Heat E. Shatouhy
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 138 16a Womens U19 1x Heat S. Jones
03:32 PM 02:52 03:02 03:12 2 59c Mens Inter Light 1x Heat 3 E. Walker
04:32 PM 03:52 04:02 04:12 2 14S1 Mens U17 1x Semi-Final 1 E. Shatouhy
Oksana Tsimbalova 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 17 28a Mens Intermediate 2x Heat E. Walker
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 1 25a Mens U17 4x Heat 1 J. Richman

Norwalk River

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Norwalk Coach 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 82 14a Mens U17 1x Heat T. Cooper
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 151 16a Womens U19 1x Heat A. Delfino
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 153 16a Womens U19 1x Heat G. Rizzo
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 335 42a Mens U17 2x Heat A. Stepnowsky
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 337 42a Mens U17 2x Heat A. Hu
12:20 PM 11:40 11:50 12:00 1 9a Womens Novice 1x (1000m) Heat 1 M. Hewitt
12:26 PM 11:46 11:56 12:06 1 9b Womens Novice 1x (1000m) Heat 2 A. Yoon
12:32 PM 11:52 12:02 12:12 2 9c Womens Novice 1x (1000m) Heat 3 S. MacDonald
12:50 PM 12:10 12:20 12:30 4 10c Mens Novice 1x (1000m) Heat 3 N. Saldanha
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 4 20a Mens U17 4+ Heat 1 A. Stepnowsky
02:32 PM 01:52 02:02 02:12 2 25c Mens U17 4x Heat 3 A. Crowell

Oak Neck

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Amadeusz Pietrzak 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 48 14a Mens U17 1x Heat A. Crocco
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 58 14a Mens U17 1x Heat F. Matthews
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 62 14a Mens U17 1x Heat L. Lambropoulos
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 69 14a Mens U17 1x Heat E. Seidner
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 75 14a Mens U17 1x Heat A. Wysolovski
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 110 15a Mens U19 2x Heat N. Chiu
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 132 16a Womens U19 1x Heat J. Cervoni
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 141 16a Womens U19 1x Heat J. Coleman
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 146 16a Womens U19 1x Heat R. Friedlander
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 156 17a Womens U17 1x Heat G. Vecchio
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 169 17a Womens U17 1x Heat C. Azevedo
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 223 38a Womens U17 2x Heat A. Weilert
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 260 39a Mens U19 1x Heat N. Chiu
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 277 39a Mens U19 1x Heat G. Zeccolella
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 299 41a Womens U19 2x Heat J. Cervoni
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 323 42a Mens U17 2x Heat J. Bressel
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 334 42a Mens U17 2x Heat E. Seidner
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 349 42a Mens U17 2x Heat L. Lambropoulos
12:56 PM 12:16 12:26 12:36 2 11a Womens U17 4x Heat 1 A. Weilert
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 2 25b Mens U17 4x Heat 2 J. Bressel
04:38 PM 03:58 04:08 04:18 4 14S2 Mens U17 1x Semi-Final 2 L. Lambropoulos
04:44 PM 04:04 04:14 04:24 6 14S3 Mens U17 1x Semi-Final 3 F. Matthews

Pegasus

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Franck Kiser 10:20 AM 09:40 09:50 10:00 211 38a Womens U17 2x Heat O. Rotondo
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 214 38a Womens U17 2x Heat F. Campolongo
12:56 PM 12:16 12:26 12:36 1 11a Womens U17 4x Heat 1 O. Rotondo
01:02 PM 12:22 12:32 12:42 4 11b Womens U17 4x Heat 2 F. Campolongo

Pelham Community

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
MaryAnn Provenzano 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 37 12a Womens U19 4x Heat D. Walters
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 218 38a Womens U17 2x Heat c. woods
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 305 41a Womens U19 2x Heat A. Campanile
01:44 PM 01:04 01:14 01:24 2 19c Mens U19 4x Heat 3 J. Obeirne
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 2 25a Mens U17 4x Heat 1 E. Whalen
04:08 PM 03:28 03:38 03:48 2 44b Mens U19 8+ Heat 2 A. Sirkin

Penn AC

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Paul Coomes 10:50 AM 10:10 10:20 10:30 297 41a Womens U19 2x Heat M. Gallagher
01:14 PM 12:34 12:44 12:54 5 18a Womens U19 4+ Heat 1 V. Frusone
01:20 PM 12:40 12:50 01:00 1 18b Womens U19 4+ Heat 2 H. Jubitz
01:26 PM 12:46 12:56 01:06 1 18c Womens U19 4+ Heat 3 R. Cook
01:32 PM 12:52 01:02 01:12 2 19a Mens U19 4x Heat 1 W. Holt
02:02 PM 01:22 01:32 01:42 4 20c Mens U17 4+ Heat 3 O. Andreas
02:44 PM 02:04 02:14 02:24 4 26b Womens U17 4+ Heat 2 M. Depommier
02:50 PM 02:10 02:20 02:30 2 29a Mens U19 4+ Heat 1 A. Lieberman
02:56 PM 02:16 02:26 02:36 5 29b Mens U19 4+ Heat 2 A. Guckes
03:02 PM 02:22 02:32 02:42 5 29c Mens U19 4+ Heat 3 A. de la Puente
04:02 PM 03:22 03:32 03:42 4 44a Mens U19 8+ Heat 1 S. Berning
04:08 PM 03:28 03:38 03:48 3 44b Mens U19 8+ Heat 2 J. Yontek
04:14 PM 03:34 03:44 03:54 4 44c Mens U19 8+ Heat 3 A. Haire
04:20 PM 03:40 03:50 04:00 2 45a Womens U19 8+ Heat 1 G. Rivenburgh
04:20 PM 03:40 03:50 04:00 6 45a Womens U19 8+ Heat 1 K. Holterman
04:26 PM 03:46 03:56 04:06 5 45b Womens U19 8+ Heat 2 H. Jubitz

Pioneer Valley

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Jonathan Moss 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 49 14a Mens U17 1x Heat B. Moss
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 71 14a Mens U17 1x Heat C. Dougal
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 318 42a Mens U17 2x Heat C. Dougal
04:38 PM 03:58 04:08 04:18 2 14S2 Mens U17 1x Semi-Final 2 C. Dougal
04:44 PM 04:04 04:14 04:24 3 14S3 Mens U17 1x Semi-Final 3 B. Moss

Pittsburgh

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Florin Curuea 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 12 28a Mens Intermediate 2x Heat K. Mitchell
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 63 14a Mens U17 1x Heat K. Mitchell
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 103 15a Mens U19 2x Heat A. Casciato
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 163 17a Womens U17 1x Heat C. O'Donnell
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 257 39a Mens U19 1x Heat Z. Szewczyk
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 339 42a Mens U17 2x Heat K. Mitchell
12:20 PM 11:40 11:50 12:00 2 9a Womens Novice 1x (1000m) Heat 1 C. O'Donnell
12:38 PM 11:58 12:08 12:18 6 10a Mens Novice 1x (1000m) Heat 1 A. Casciato

Potomac

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Andrew Weinstein 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 3 28a Mens Intermediate 2x Heat C. Mencke
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 380 57a Mens Intermediate 1x Heat A. Weinstein
Connor Graham 03:32 PM 02:52 03:02 03:12 3 59c Mens Inter Light 1x Heat 3 C. Graham
Dusan Nikolic 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 14 28a Mens Intermediate 2x Heat R. Noch
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 20 28a Mens Intermediate 2x Heat L. Lafferty
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 22 28a Mens Intermediate 2x Heat C. Kiyonaga
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 38 12a Womens U19 4x Heat C. Kiyonaga
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 95 15a Mens U19 2x Heat A. Burbelo
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 99 15a Mens U19 2x Heat J. Howland
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 102 15a Mens U19 2x Heat M. Hunt
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 126 15a Mens U19 2x Heat M. Duncan
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 172 17a Womens U17 1x Heat T. Benedict
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 186 36a Womens Intermediate 2x Heat E. Spencer
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 188 36a Womens Intermediate 2x Heat T. Villante
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 219 38a Womens U17 2x Heat L. Benedict
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 254 39a Mens U19 1x Heat J. Howland
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 258 39a Mens U19 1x Heat M. Proestel
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 308 41a Womens U19 2x Heat C. Kiyonaga
01:38 PM 12:58 01:08 01:18 2 19b Mens U19 4x Heat 2 A. Lohr
01:44 PM 01:04 01:14 01:24 5 19c Mens U19 4x Heat 3 M. Duncan
04:50 PM 04:10 04:20 04:30 1 15S1 Mens U19 2x Semi-Final 1 J. Howland
05:02 PM 04:22 04:32 04:42 2 15S3 Mens U19 2x Semi-Final 3 M. Hunt
05:14 PM 04:34 04:44 04:54 6 12S2 Womens U19 4x Semi-Final 2 C. Kiyonaga
Parker Sheppard 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 356 57a Mens Intermediate 1x Heat P. Sheppard
Samuel Stitt 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 18 28a Mens Intermediate 2x Heat I. Estevao
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 183 36a Womens Intermediate 2x Heat B. Goldstein
William Massimini 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 1 28a Mens Intermediate 2x Heat W. Massimini
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 367 57a Mens Intermediate 1x Heat W. Massimini

Ridgewood

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Boris Roque-Alvarez 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 56 14a Mens U17 1x Heat G. Martinez
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 193 36a Womens Intermediate 2x Heat C. Callaghan
04:44 PM 04:04 04:14 04:24 4 14S3 Mens U17 1x Semi-Final 3 G. Martinez

Riverside

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Aidan Lee 03:20 PM 02:40 02:50 03:00 3 59a Mens Inter Light 1x Heat 1 A. Lee
Amel Younis 03:26 PM 02:46 02:56 03:06 3 59b Mens Inter Light 1x Heat 2 A. Younis
Ashley Amos 03:44 PM 03:04 03:14 03:24 3 62b Womens 2- Heat 2 K. Cebry
Cal Brooks 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 355 57a Mens Intermediate 1x Heat C. Brooks
Graeme Calloway 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 363 57a Mens Intermediate 1x Heat G. Calloway
Paul Fisher 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 375 57a Mens Intermediate 1x Heat A. Knight
03:08 PM 02:28 02:38 02:48 3 43a Mens Intermediate 2- Heat 1 L. Rex
03:14 PM 02:34 02:44 02:54 3 43b Mens Intermediate 2- Heat 2 N. Mihalich
03:14 PM 02:34 02:44 02:54 5 43b Mens Intermediate 2- Heat 2 C. Brooks

Rockland

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Melissa Boyd 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 2 28a Mens Intermediate 2x Heat R. Faccio
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 160 17a Womens U17 1x Heat C. Voutsinas-Klose
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 240 39a Mens U19 1x Heat R. Almond
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 263 39a Mens U19 1x Heat A. Rostek
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 279 39a Mens U19 1x Heat J. Irving
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 326 42a Mens U17 2x Heat Z. Geraci

Seattle

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
James Nelson 03:50 PM 03:10 03:20 03:30 3 68a Mens Light 1x Heat 1 J. Nelson

South Jersey

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
James Stack 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 30 12a Womens U19 4x Heat M. Cicha
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 36 12a Womens U19 4x Heat S. Kolb
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 96 15a Mens U19 2x Heat J. Raab
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 137 16a Womens U19 1x Heat S. Kolb
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 144 16a Womens U19 1x Heat M. Cicha
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 149 16a Womens U19 1x Heat E. Caton
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 166 17a Womens U17 1x Heat C. Van Es
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 191 36a Womens Intermediate 2x Heat K. Jeansson
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 210 38a Womens U17 2x Heat H. Abdallah
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 222 38a Womens U17 2x Heat M. Colamesta
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 224 38a Womens U17 2x Heat A. Lee
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 227 38a Womens U17 2x Heat F. Cohen
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 252 39a Mens U19 1x Heat J. Raab
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 296 41a Womens U19 2x Heat S. Gross
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 383 57a Mens Intermediate 1x Heat J. Kolb
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 389 58a Womens Intermediate 1x Heat T. Carr
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 399 58a Womens Intermediate 1x Heat K. Jeansson
12:44 PM 12:04 12:14 12:24 1 10b Mens Novice 1x (1000m) Heat 2 H. Gueiss
12:50 PM 12:10 12:20 12:30 1 10c Mens Novice 1x (1000m) Heat 3 C. Yoder
01:02 PM 12:22 12:32 12:42 2 11b Womens U17 4x Heat 2 H. Abdallah
01:08 PM 12:28 12:38 12:48 4 11c Womens U17 4x Heat 3 A. Lee
01:26 PM 12:46 12:56 01:06 2 18c Womens U19 4+ Heat 3 I. BLANCHARD
02:02 PM 01:22 01:32 01:42 3 20c Mens U17 4+ Heat 3 E. Guermont
02:38 PM 01:58 02:08 02:18 1 26a Womens U17 4+ Heat 1 G. Gagliardi
03:02 PM 02:22 02:32 02:42 2 29c Mens U19 4+ Heat 3 Z. GIll
04:02 PM 03:22 03:32 03:42 2 44a Mens U19 8+ Heat 1 D. Maffei
04:50 PM 04:10 04:20 04:30 5 15S1 Mens U19 2x Semi-Final 1 J. Raab

Swan Creek

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Amelia Aspell 01:14 PM 12:34 12:44 12:54 2 18a Womens U19 4+ Heat 1 O. Ondis
01:56 PM 01:16 01:26 01:36 2 20b Mens U17 4+ Heat 2 H. Ashford
02:38 PM 01:58 02:08 02:18 3 26a Womens U17 4+ Heat 1 M. Stewart
02:50 PM 02:10 02:20 02:30 3 29a Mens U19 4+ Heat 1 b. doman
04:08 PM 03:28 03:38 03:48 1 44b Mens U19 8+ Heat 2 b. doman
04:20 PM 03:40 03:50 04:00 5 45a Womens U19 8+ Heat 1 O. Ondis
Ena Altier 10:00 AM 09:20 09:30 09:40 162 17a Womens U17 1x Heat E. Altier
Samuel Altier 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 358 57a Mens Intermediate 1x Heat S. Altier

Texas

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
NapoleĆ³n Griffin 12:38 PM 11:58 12:08 12:18 2 10a Mens Novice 1x (1000m) Heat 1 N. Griffin II

Three Rivers

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Matthew Grau 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 53 14a Mens U17 1x Heat A. Roces
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 61 14a Mens U17 1x Heat C. Roman
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 81 14a Mens U17 1x Heat O. Petronick
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 91 15a Mens U19 2x Heat M. Bakkenist
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 100 15a Mens U19 2x Heat C. McAtee
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 118 15a Mens U19 2x Heat D. Scheatzle
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 136 16a Womens U19 1x Heat S. Gorecki
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 142 16a Womens U19 1x Heat K. Petronick
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 159 17a Womens U17 1x Heat L. Brennan
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 167 17a Womens U17 1x Heat S. Wilson
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 171 17a Womens U17 1x Heat C. Arnold-Mages
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 203 38a Womens U17 2x Heat S. Wilson
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 215 38a Womens U17 2x Heat A. McCrady
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 226 38a Womens U17 2x Heat E. Sokulski
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 239 39a Mens U19 1x Heat D. Andrud
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 253 39a Mens U19 1x Heat S. Lieberman
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 264 39a Mens U19 1x Heat Z. Strennen
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 266 39a Mens U19 1x Heat D. Scheatzle
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 292 41a Womens U19 2x Heat V. Gevaudan
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 311 41a Womens U19 2x Heat E. Gramley
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 315 41a Womens U19 2x Heat M. Frizzell
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 325 42a Mens U17 2x Heat M. Mattson
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 344 42a Mens U17 2x Heat C. Roman
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 390 58a Womens Intermediate 1x Heat M. Frizzell
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 400 58a Womens Intermediate 1x Heat E. Hochheiser
12:50 PM 12:10 12:20 12:30 3 10c Mens Novice 1x (1000m) Heat 3 M. Mattson
12:56 PM 12:16 12:26 12:36 4 11a Womens U17 4x Heat 1 D. Jordan
01:14 PM 12:34 12:44 12:54 3 18a Womens U19 4+ Heat 1 V. Gevaudan
01:38 PM 12:58 01:08 01:18 4 19b Mens U19 4x Heat 2 D. Scheatzle
01:44 PM 01:04 01:14 01:24 4 19c Mens U19 4x Heat 3 C. McAtee
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 4 25a Mens U17 4x Heat 1 C. Roman
03:02 PM 02:22 02:32 02:42 3 29c Mens U19 4+ Heat 3 S. Lieberman
03:14 PM 02:34 02:44 02:54 4 43b Mens Intermediate 2- Heat 2 G. O'Connor
03:26 PM 02:46 02:56 03:06 1 59b Mens Inter Light 1x Heat 2 A. McIvor
03:26 PM 02:46 02:56 03:06 4 59b Mens Inter Light 1x Heat 2 M. DeGregorio
03:32 PM 02:52 03:02 03:12 4 59c Mens Inter Light 1x Heat 3 D. Lukas
04:38 PM 03:58 04:08 04:18 1 14S2 Mens U17 1x Semi-Final 2 C. Roman
04:38 PM 03:58 04:08 04:18 6 14S2 Mens U17 1x Semi-Final 2 A. Roces
04:50 PM 04:10 04:20 04:30 6 15S1 Mens U19 2x Semi-Final 1 D. Scheatzle
Nikki Navta 03:44 PM 03:04 03:14 03:24 1 62b Womens 2- Heat 2 N. Navta

Unaffiliated

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Brett Gorman 02:14 PM 01:34 01:44 01:54 5 21b Mens 2- Heat 2 A. Hagstrom
Ciara O'Sullivan 11:30 AM 10:50 11:00 11:10 397 58a Womens Intermediate 1x Heat C. O'Sullivan
Cooper Hurley 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 360 57a Mens Intermediate 1x Heat C. Hurley
Fielding Williams 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 382 57a Mens Intermediate 1x Heat F. Williams
Lindsay Meyer 11:30 AM 10:50 11:00 11:10 388 58a Womens Intermediate 1x Heat K. Wild
Noah Kagel 10:30 AM 09:50 10:00 10:10 233 39a Mens U19 1x Heat N. Kagel

Undine

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Chloe Lewis 11:30 AM 10:50 11:00 11:10 401 58a Womens Intermediate 1x Heat C. Lewis
Joe Quaid 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 8 28a Mens Intermediate 2x Heat C. Stewart
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 10 28a Mens Intermediate 2x Heat G. Hendrix
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 13 28a Mens Intermediate 2x Heat C. Gouge
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 21 28a Mens Intermediate 2x Heat J. Higgins
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 182 36a Womens Intermediate 2x Heat A. Molitor
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 185 36a Womens Intermediate 2x Heat H. Zirnkilton
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 192 36a Womens Intermediate 2x Heat N. Hart
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 359 57a Mens Intermediate 1x Heat A. Tengdin
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 368 57a Mens Intermediate 1x Heat S. Neal
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 370 57a Mens Intermediate 1x Heat J. Higgins
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 374 57a Mens Intermediate 1x Heat R. Mallgrave
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 378 57a Mens Intermediate 1x Heat B. Rosicky
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 385 58a Womens Intermediate 1x Heat M. Donahue
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 394 58a Womens Intermediate 1x Heat M. Kuntz
03:26 PM 02:46 02:56 03:06 2 59b Mens Inter Light 1x Heat 2 J. Konopka
03:32 PM 02:52 03:02 03:12 5 59c Mens Inter Light 1x Heat 3 M. Grieshaber
03:50 PM 03:10 03:20 03:30 4 68a Mens Light 1x Heat 1 J. Cipolla
03:56 PM 03:16 03:26 03:36 6 68b Mens Light 1x Heat 2 D. Hartwick

University

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Gabrielle Cutler 10:30 AM 09:50 10:00 10:10 245 39a Mens U19 1x Heat M. Sherman
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 286 41a Womens U19 2x Heat C. Hecht
Steve McGuinn 09:35 AM 08:55 09:05 09:15 111 15a Mens U19 2x Heat W. Jaeger
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 301 41a Womens U19 2x Heat E. Gorski
01:38 PM 12:58 01:08 01:18 1 19b Mens U19 4x Heat 2 M. Groshens

Upper Valley

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Elizabeth Winslow 11:30 AM 10:50 11:00 11:10 386 58a Womens Intermediate 1x Heat E. Winslow

Vesper

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Brendan Cunningham 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 67 14a Mens U17 1x Heat D. Brown
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 79 14a Mens U17 1x Heat M. Harmon
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 278 39a Mens U19 1x Heat F. Perkinson
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 345 42a Mens U17 2x Heat D. Brown
02:50 PM 02:10 02:20 02:30 4 29a Mens U19 4+ Heat 1 F. Perkinson
03:08 PM 02:28 02:38 02:48 5 43a Mens Intermediate 2- Heat 1 A. Moss
03:32 PM 02:52 03:02 03:12 1 59c Mens Inter Light 1x Heat 3 B. MacDonald
04:32 PM 03:52 04:02 04:12 5 14S1 Mens U17 1x Semi-Final 1 D. Brown
Elizabeth Hughes 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 180 36a Womens Intermediate 2x Heat M. Garberg
10:10 AM 09:30 09:40 09:50 184 36a Womens Intermediate 2x Heat G. Hebden-Pearl
Ethan Currie 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 42 12a Womens U19 4x Heat H. Savastano
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 212 38a Womens U17 2x Heat L. Mersky
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 293 41a Womens U19 2x Heat L. Walt
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 304 41a Womens U19 2x Heat H. Savastano
01:20 PM 12:40 12:50 01:00 5 18b Womens U19 4+ Heat 2 L. Mersky
04:26 PM 03:46 03:56 04:06 4 45b Womens U19 8+ Heat 2 H. Savastano
05:14 PM 04:34 04:44 04:54 4 12S2 Womens U19 4x Semi-Final 2 H. Savastano
Garrett O'Brien 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 384 57a Mens Intermediate 1x Heat G. O'Brien
Helen Eisenach 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 175 36a Womens Intermediate 2x Heat K. Wild
Kathryn (Katie) Lane 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 190 36a Womens Intermediate 2x Heat G. DiMarco
Marjorie Setchko 03:08 PM 02:28 02:38 02:48 6 43a Mens Intermediate 2- Heat 1 C. Rooney
Peter Mansfeld 02:08 PM 01:28 01:38 01:48 2 21a Mens 2- Heat 1 S. Maeder
03:14 PM 02:34 02:44 02:54 2 43b Mens Intermediate 2- Heat 2 S. Maeder
03:38 PM 02:58 03:08 03:18 4 62a Womens 2- Heat 1 L. Euiler
Trevor Michelson 09:35 AM 08:55 09:05 09:15 114 15a Mens U19 2x Heat C. Tuckerman
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 2 21b Mens 2- Heat 2 J. Meeker
03:56 PM 03:16 03:26 03:36 1 68b Mens Light 1x Heat 2 J. McCullough
04:50 PM 04:10 04:20 04:30 3 15S1 Mens U19 2x Semi-Final 1 C. Tuckerman

Whitemarsh

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Joseph Sullivan 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 41 12a Womens U19 4x Heat E. Myers
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 44 12a Womens U19 4x Heat C. Busk
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 65 14a Mens U17 1x Heat M. Lexa
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 113 15a Mens U19 2x Heat D. Wierzbicki
09:35 AM 08:55 09:05 09:15 115 15a Mens U19 2x Heat I. Wilkens
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 228 38a Womens U17 2x Heat A. Sack
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 241 39a Mens U19 1x Heat B. Hindle
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 265 39a Mens U19 1x Heat W. KANE
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 268 39a Mens U19 1x Heat I. Wilkens
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 290 41a Womens U19 2x Heat V. Zdrazil
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 306 41a Womens U19 2x Heat E. Myers
12:32 PM 11:52 12:02 12:12 1 9c Womens Novice 1x (1000m) Heat 3 R. Kreiser
12:50 PM 12:10 12:20 12:30 5 10c Mens Novice 1x (1000m) Heat 3 M. Lexa
01:02 PM 12:22 12:32 12:42 5 11b Womens U17 4x Heat 2 A. Sack
01:32 PM 12:52 01:02 01:12 6 19a Mens U19 4x Heat 1 K. Waldof
04:20 PM 03:40 03:50 04:00 1 45a Womens U19 8+ Heat 1 A. Sack
04:56 PM 04:16 04:26 04:36 6 15S2 Mens U19 2x Semi-Final 2 D. Wierzbicki
05:02 PM 04:22 04:32 04:42 5 15S3 Mens U19 2x Semi-Final 3 I. Wilkens
05:14 PM 04:34 04:44 04:54 5 12S2 Womens U19 4x Semi-Final 2 E. Myers

Wilmington

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Karen Walsh 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 373 57a Mens Intermediate 1x Heat R. Abramo
03:20 PM 02:40 02:50 03:00 1 59a Mens Inter Light 1x Heat 1 T. Patterson
Rush Fisher 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 364 57a Mens Intermediate 1x Heat B. Fisher