2017 Independence Day Regatta

  • Build a custom coaches report by checking one or more races
Filter list:
Customize results:
Print selected races:

ACRA

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Oksana Tsimbalova 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 26 12a Womens U19 4x Heat T. Khurana
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 49 14a Mens U17 1x Heat T. Sanabria
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 73 15a Mens U19 2x Heat J. Irving
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 123 16a Womens U19 1x Heat J. Grady
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 266 41a Womens U19 2x Heat N. Kreusch
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 333 42a Mens U17 2x Heat J. Grady
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 389 59a Mens Inter Light 1x Heat A. Shatouhy
11:32 AM 10:52 11:02 11:12 4 9a Womens Novice 1x (1000m) Heat 1 A. Quarto
11:38 AM 10:58 11:08 11:18 2 9b Womens Novice 1x (1000m) Heat 2 O. VanderWaal
11:50 AM 11:10 11:20 11:30 3 10b Mens Novice 1x (1000m) Heat 2 G. Thane
12:52 PM 12:12 12:22 12:32 3 11a Womens U17 4x Heat 1 A. Lynch
01:04 PM 12:24 12:34 12:44 5 17a Womens U17 1x Heat 1 G. Kellogg
02:04 PM 01:24 01:34 01:44 3 25a Mens U17 4x Heat 1 J. Grady

ARION

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Christopher Chase 10:14 AM 09:34 09:44 09:54 207 36a Womens Intermediate 2x Heat A. Albright
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 223 36a Womens Intermediate 2x Heat A. Floyd
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 366 58a Womens Intermediate 1x Heat R. Kyne
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 371 58a Womens Intermediate 1x Heat A. Insero
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 376 58a Womens Intermediate 1x Heat A. Albright

Amadeusz

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Amadeusz Pietrzak 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 35 12a Womens U19 4x Heat M. Jagustyn
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 50 14a Mens U17 1x Heat E. Seidner
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 74 15a Mens U19 2x Heat A. Zimny
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 105 15a Mens U19 2x Heat N. Chiu
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 109 15a Mens U19 2x Heat T. Chabowski
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 124 16a Womens U19 1x Heat W. Newman
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 145 16a Womens U19 1x Heat V. Martins
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 231 39a Mens U19 1x Heat N. Ereshkin
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 236 39a Mens U19 1x Heat N. Chiu
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 246 39a Mens U19 1x Heat T. Pimentel
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 250 39a Mens U19 1x Heat A. Zimny
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 255 39a Mens U19 1x Heat K. Dworak
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 260 39a Mens U19 1x Heat B. Annunziato
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 296 41a Womens U19 2x Heat J. Cervoni
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 396 59a Mens Inter Light 1x Heat T. Chabowski
11:32 AM 10:52 11:02 11:12 5 9a Womens Novice 1x (1000m) Heat 1 W. Newman
11:38 AM 10:58 11:08 11:18 3 9b Womens Novice 1x (1000m) Heat 2 A. Weilert
01:04 PM 12:24 12:34 12:44 4 17a Womens U17 1x Heat 1 A. Weilert
01:10 PM 12:30 12:40 12:50 2 17b Womens U17 1x Heat 2 R. Friedlander
01:16 PM 12:36 12:46 12:56 1 19a Mens U19 4x Heat 1 A. Zimny
02:28 PM 01:48 01:58 02:08 3 38a Womens U17 2x Heat 1 A. Weilert
Carmen Friedlander 11:02 AM 10:22 10:32 10:42 343 57a Mens Intermediate 1x Heat A. Friedlander
Cheryl Vecchio 01:04 PM 12:24 12:34 12:44 1 17a Womens U17 1x Heat 1 G. Vecchio
James Poll 11:02 AM 10:22 10:32 10:42 341 57a Mens Intermediate 1x Heat J. Poll

Atlanta Junior

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sarah Low 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 1 28a Mens Intermediate 2x Heat B. Mead
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 6 28a Mens Intermediate 2x Heat W. Doss
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 31 12a Womens U19 4x Heat V. Cason
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 81 15a Mens U19 2x Heat K. Richardson
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 128 16a Womens U19 1x Heat O. Hadley
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 176 29a Mens U19 4+ Heat W. Camillo
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 186 29a Mens U19 4+ Heat C. Hills
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 240 39a Mens U19 1x Heat K. Richardson
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 274 41a Womens U19 2x Heat R. Anderson
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 314 42a Mens U17 2x Heat C. Hills
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 339 57a Mens Intermediate 1x Heat K. Richardson
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 368 58a Womens Intermediate 1x Heat C. O'Brien
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 383 59a Mens Inter Light 1x Heat C. Seay
12:52 PM 12:12 12:22 12:32 5 11a Womens U17 4x Heat 1 R. Davenport
01:22 PM 12:42 12:52 01:02 3 19b Mens U19 4x Heat 2 W. Holt
01:58 PM 01:18 01:28 01:38 3 24b Womens Inter Light 1x Heat 2 S. Stacks
02:04 PM 01:24 01:34 01:44 4 25a Mens U17 4x Heat 1 W. Camillo
02:16 PM 01:36 01:46 01:56 4 26a Womens U17 4+ Heat 1 B. Lee
02:28 PM 01:48 01:58 02:08 4 38a Womens U17 2x Heat 1 Z. Bishop
03:10 PM 02:30 02:40 02:50 4 44b Mens U19 8+ Heat 2 K. Vohra
03:22 PM 02:42 02:52 03:02 4 45a Womens U19 8+ Heat 1 V. Cason

Augusta

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Brad Holdren 11:02 AM 10:22 10:32 10:42 354 57a Mens Intermediate 1x Heat T. Grupp
01:10 PM 12:30 12:40 12:50 3 17b Womens U17 1x Heat 2 L. Wolfe

Bachelors

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
David Florio 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 63 14a Mens U17 1x Heat A. Altieri
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 498 14a Mens U17 1x Heat M. Shoatz-Carter
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 258 39a Mens U19 1x Heat D. Hill
Tal Gilad 10:14 AM 09:34 09:44 09:54 209 36a Womens Intermediate 2x Heat S. Stanley

Baltimore

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Adam DeStefano 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 54 14a Mens U17 1x Heat J. Lamason
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 130 16a Womens U19 1x Heat Z. Brown
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 149 18a Womens U19 4+ Heat C. Waters
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 174 29a Mens U19 4+ Heat T. Rogers
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 238 39a Mens U19 1x Heat J. Lamason
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 272 41a Womens U19 2x Heat Z. Brown
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 287 41a Womens U19 2x Heat L. McDaniel
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 311 42a Mens U17 2x Heat E. Hammett
11:44 AM 11:04 11:14 11:24 4 10a Mens Novice 1x (1000m) Heat 1 T. Bollin
12:58 PM 12:18 12:28 12:38 3 11b Womens U17 4x Heat 2 E. Lamason
02:34 PM 01:54 02:04 02:14 6 38b Womens U17 2x Heat 2 E. Lamason

Bergen County

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 53 14a Mens U17 1x Heat O. Tarlo
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 69 14a Mens U17 1x Heat A. Rapella
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 78 15a Mens U19 2x Heat A. D'Iorio
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 97 15a Mens U19 2x Heat S. Olsen
11:56 AM 11:16 11:26 11:36 3 10c Mens Novice 1x (1000m) Heat 3 C. Tsui
01:16 PM 12:36 12:46 12:56 5 19a Mens U19 4x Heat 1 O. Tarlo
01:40 PM 01:00 01:10 01:20 5 20b Mens U17 4+ Heat 2 G. Hill

Boston College High

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Steve McKiernan 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 111 15a Mens U19 2x Heat J. Luck
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 259 39a Mens U19 1x Heat A. Cosentino
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 331 42a Mens U17 2x Heat J. Luck
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 403 59a Mens Inter Light 1x Heat A. Cosentino

CRI

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Catherine Sheehan 01:52 PM 01:12 01:22 01:32 3 24a Womens Inter Light 1x Heat 1 C. Sheehan

Cambridge

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Greg Myhr 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 25 12a Womens U19 4x Heat K. Lummis
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 62 14a Mens U17 1x Heat S. Warming
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 72 15a Mens U19 2x Heat J. Patterson
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 80 15a Mens U19 2x Heat L. Mackenzie
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 93 15a Mens U19 2x Heat J. Stone
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 139 16a Womens U19 1x Heat M. Rodriguez
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 146 18a Womens U19 4+ Heat J. Trull
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 170 29a Mens U19 4+ Heat N. Hanify
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 227 36a Womens Intermediate 2x Heat C. Trottier
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 230 39a Mens U19 1x Heat L. Abeln
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 245 39a Mens U19 1x Heat J. Welborn
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 247 39a Mens U19 1x Heat A. Lee
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 290 41a Womens U19 2x Heat M. Rodriguez
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 360 58a Womens Intermediate 1x Heat C. Trottier
01:16 PM 12:36 12:46 12:56 2 19a Mens U19 4x Heat 1 J. Welborn
03:04 PM 02:24 02:34 02:44 3 44a Mens U19 8+ Heat 1 L. Mackenzie
03:22 PM 02:42 02:52 03:02 3 45a Womens U19 8+ Heat 1 J. Trull

Conshohocken

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Jonathan Stephanik 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 16 28a Mens Intermediate 2x Heat K. Schipper
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 27 12a Womens U19 4x Heat K. Healy
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 30 12a Womens U19 4x Heat B. Chandler
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 38 12a Womens U19 4x Heat P. McCallum
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 55 14a Mens U17 1x Heat S. Williams
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 70 14a Mens U17 1x Heat J. Brewington
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 113 15a Mens U19 2x Heat M. Palmer
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 126 16a Womens U19 1x Heat K. Healy
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 131 16a Womens U19 1x Heat J. Greytok
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 134 16a Womens U19 1x Heat D. Mervine
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 171 29a Mens U19 4+ Heat M. Palmer
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 237 39a Mens U19 1x Heat N. Armetta
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 239 39a Mens U19 1x Heat T. Russell
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 257 39a Mens U19 1x Heat W. Rhodes
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 270 41a Womens U19 2x Heat K. Healy
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 273 41a Womens U19 2x Heat B. Chandler
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 285 41a Womens U19 2x Heat M. Kieft
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 308 42a Mens U17 2x Heat T. Russell
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 312 42a Mens U17 2x Heat C. Fish
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 317 42a Mens U17 2x Heat C. McCann
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 345 57a Mens Intermediate 1x Heat M. Yaron
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 496 57a Mens Intermediate 1x Heat K. Schipper
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 497 57a Mens Intermediate 1x Heat A. DeNolfo
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 370 58a Womens Intermediate 1x Heat K. Horvat
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 394 59a Mens Inter Light 1x Heat N. Hannon
11:44 AM 11:04 11:14 11:24 5 10a Mens Novice 1x (1000m) Heat 1 Y. Wang
11:50 AM 11:10 11:20 11:30 4 10b Mens Novice 1x (1000m) Heat 2 H. Wache
01:28 PM 12:48 12:58 01:08 3 19c Mens U19 4x Heat 3 C. Fish
02:04 PM 01:24 01:34 01:44 5 25a Mens U17 4x Heat 1 I. McLelland
02:22 PM 01:42 01:52 02:02 4 26b Womens U17 4+ Heat 2 K. Dougherty

Crescent

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Justin Ochal 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 4 28a Mens Intermediate 2x Heat J. Leyland
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 15 28a Mens Intermediate 2x Heat C. Seabrook
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 60 14a Mens U17 1x Heat M. Kane
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 79 15a Mens U19 2x Heat J. Bucko
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 87 15a Mens U19 2x Heat D. Rostucher
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 89 15a Mens U19 2x Heat E. Meadows
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 92 15a Mens U19 2x Heat E. Matos
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 271 41a Womens U19 2x Heat M. Guckin
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 282 41a Womens U19 2x Heat A. Hallinan
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 307 42a Mens U17 2x Heat J. Cepis
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 320 42a Mens U17 2x Heat X. McCall
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 324 42a Mens U17 2x Heat E. Hack
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 351 57a Mens Intermediate 1x Heat K. PERRY
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 384 59a Mens Inter Light 1x Heat J. Konopka
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 398 59a Mens Inter Light 1x Heat T. Madden
11:32 AM 10:52 11:02 11:12 6 9a Womens Novice 1x (1000m) Heat 1 N. Meehan
11:50 AM 11:10 11:20 11:30 5 10b Mens Novice 1x (1000m) Heat 2 F. Bruzek
11:56 AM 11:16 11:26 11:36 4 10c Mens Novice 1x (1000m) Heat 3 D. Brown
01:58 PM 01:18 01:28 01:38 2 24b Womens Inter Light 1x Heat 2 G. Hebden-Pearl
02:10 PM 01:30 01:40 01:50 5 25b Mens U17 4x Heat 2 E. Hack

Detroit Women

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Amadeusz Pietrzak 10:38 AM 09:58 10:08 10:18 289 41a Womens U19 2x Heat G. Goodyear
Renee Adams 09:44 AM 09:04 09:14 09:24 125 16a Womens U19 1x Heat K. Konieczny

Duke

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Eamon Glavin 11:22 AM 10:42 10:52 11:02 402 59a Mens Inter Light 1x Heat E. Glavin

East End

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Hannah O'Neill 01:10 PM 12:30 12:40 12:50 1 17b Womens U17 1x Heat 2 H. O'Neill
Lauren Sanchez 09:44 AM 09:04 09:14 09:24 119 16a Womens U19 1x Heat L. Sanchez
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 214 36a Womens Intermediate 2x Heat C. Forman
Matthew Hubbard 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 47 14a Mens U17 1x Heat m. hubbard

Essex

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Travis Gardner 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 77 15a Mens U19 2x Heat N. Brovender
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 147 18a Womens U19 4+ Heat M. Eberth
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 172 29a Mens U19 4+ Heat R. Faiz
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 337 57a Mens Intermediate 1x Heat A. Thoren
01:34 PM 12:54 01:04 01:14 3 20a Mens U17 4+ Heat 1 C. Cox
02:16 PM 01:36 01:46 01:56 3 26a Womens U17 4+ Heat 1 A. Ionescu
03:28 PM 02:48 02:58 03:08 3 45b Womens U19 8+ Heat 2 M. Eberth
Victoria Moda 01:04 PM 12:24 12:34 12:44 3 17a Womens U17 1x Heat 1 V. Moda

Eustace

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Tori Wishnick 02:46 PM 02:06 02:16 02:26 5 43a Mens Intermediate 2- Heat 1 J. Propp

Fairmount

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Molly Konopka 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 33 12a Womens U19 4x Heat A. Baccile
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 34 12a Womens U19 4x Heat J. Jaskot
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 88 15a Mens U19 2x Heat T. Leichner
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 159 18a Womens U19 4+ Heat M. McGrath
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 183 29a Mens U19 4+ Heat O. Hinkley
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 185 29a Mens U19 4+ Heat W. Ernst
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 188 29a Mens U19 4+ Heat G. Hamilton
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 286 41a Womens U19 2x Heat M. Konopka
12:46 PM 12:06 12:16 12:26 4 91a Womens U17 8+ Heat 1 C. Beaulieu
01:22 PM 12:42 12:52 01:02 2 19b Mens U19 4x Heat 2 T. Gregson
01:46 PM 01:06 01:16 01:26 2 20c Mens U17 4+ Heat 3 L. Horgan
02:28 PM 01:48 01:58 02:08 1 38a Womens U17 2x Heat 1 C. Riley
03:04 PM 02:24 02:34 02:44 5 44a Mens U19 8+ Heat 1 C. McNamara
03:16 PM 02:36 02:46 02:56 1 44c Mens U19 8+ Heat 3 L. Roberts
03:28 PM 02:48 02:58 03:08 5 45b Womens U19 8+ Heat 2 M. Gantt
Sofia Ryan 10:14 AM 09:34 09:44 09:54 211 36a Womens Intermediate 2x Heat S. Ryan

Foundry

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Alan Meininghaus 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 3 28a Mens Intermediate 2x Heat M. Trebilcock
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 103 15a Mens U19 2x Heat N. Grivas
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 167 18a Womens U19 4+ Heat M. Porter
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 181 29a Mens U19 4+ Heat M. O'Neil
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 301 41a Womens U19 2x Heat H. Wasser
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 353 57a Mens Intermediate 1x Heat M. Trebilcock
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 388 59a Mens Inter Light 1x Heat B. Kungl

Gloucester

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Jack Moore 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 67 14a Mens U17 1x Heat T. Fox
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 118 15a Mens U19 2x Heat G. Holland
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 198 29a Mens U19 4+ Heat G. Holland
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 199 29a Mens U19 4+ Heat H. Emanus
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 323 42a Mens U17 2x Heat H. Emanus
01:10 PM 12:30 12:40 12:50 5 17b Womens U17 1x Heat 2 E. Frayser
02:16 PM 01:36 01:46 01:56 2 26a Womens U17 4+ Heat 1 J. Wilgus
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 6 38c Womens U17 2x Heat 3 B. Wilson
03:10 PM 02:30 02:40 02:50 5 44b Mens U19 8+ Heat 2 H. Emanus

Great Blue

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
John Hogan 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 76 15a Mens U19 2x Heat J. Hehmeyer

Greater Dayton

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Scott Braum 09:44 AM 09:04 09:14 09:24 120 16a Womens U19 1x Heat H. Braum

Hudson River

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
HRRA Programs 09:54 AM 09:14 09:24 09:34 154 18a Womens U19 4+ Heat K. Hilal
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 194 29a Mens U19 4+ Heat A. Mauer
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 196 29a Mens U19 4+ Heat J. Tivnan
02:22 PM 01:42 01:52 02:02 2 26b Womens U17 4+ Heat 2 A. Telzerow
03:10 PM 02:30 02:40 02:50 2 44b Mens U19 8+ Heat 2 J. Tivnan
03:28 PM 02:48 02:58 03:08 1 45b Womens U19 8+ Heat 2 K. Hilal

Ithaca Dev Camp

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Dan Robinson 10:14 AM 09:34 09:44 09:54 213 36a Womens Intermediate 2x Heat S. Brija
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 377 58a Womens Intermediate 1x Heat K. Feitner
11:38 AM 10:58 11:08 11:18 1 9b Womens Novice 1x (1000m) Heat 2 A. Shelley

Lake Quinsigamond

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Richard Stavros 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 43 12a Womens U19 4x Heat L. Polito
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 71 14a Mens U17 1x Heat T. Kruczynski
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 86 15a Mens U19 2x Heat C. Greiner
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 135 16a Womens U19 1x Heat C. Kean
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 278 41a Womens U19 2x Heat E. Rice
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 316 42a Mens U17 2x Heat C. Gjino
02:34 PM 01:54 02:04 02:14 5 38b Womens U17 2x Heat 2 K. Urbanik
02:46 PM 02:06 02:16 02:26 6 43a Mens Intermediate 2- Heat 1 R. Carmody
02:52 PM 02:12 02:22 02:32 4 43b Mens Intermediate 2- Heat 2 k. shea

Litchfield Hills

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kynan Reelick 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 58 14a Mens U17 1x Heat P. Fancher
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 140 16a Womens U19 1x Heat R. Kelly
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 235 39a Mens U19 1x Heat N. Legendre
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 254 39a Mens U19 1x Heat J. Ewing
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 275 41a Womens U19 2x Heat R. Kelly
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 298 41a Womens U19 2x Heat K. Barger
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 330 42a Mens U17 2x Heat O. Sanchez
11:32 AM 10:52 11:02 11:12 1 9a Womens Novice 1x (1000m) Heat 1 K. Barger
11:44 AM 11:04 11:14 11:24 1 10a Mens Novice 1x (1000m) Heat 1 T. Boger-Hawkins
12:52 PM 12:12 12:22 12:32 2 11a Womens U17 4x Heat 1 L. Langlais
01:04 PM 12:24 12:34 12:44 6 17a Womens U17 1x Heat 1 K. Thibodeau
01:28 PM 12:48 12:58 01:08 5 19c Mens U19 4x Heat 3 J. Ewing
01:58 PM 01:18 01:28 01:38 5 24b Womens Inter Light 1x Heat 2 S. Viele
02:04 PM 01:24 01:34 01:44 1 25a Mens U17 4x Heat 1 A. Warshaw
02:34 PM 01:54 02:04 02:14 1 38b Womens U17 2x Heat 2 L. Langlais

Malta

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Tony Mattson 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 99 15a Mens U19 2x Heat Z. Simpson
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 104 15a Mens U19 2x Heat E. Kane
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 106 15a Mens U19 2x Heat M. Malarkey
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 397 59a Mens Inter Light 1x Heat L. Draper
01:28 PM 12:48 12:58 01:08 1 19c Mens U19 4x Heat 3 S. Connell

Manhasset

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Steve Panzik 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 36 12a Womens U19 4x Heat A. Crewe
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 56 14a Mens U17 1x Heat E. Hanley
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 82 15a Mens U19 2x Heat B. Weisberg
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 90 15a Mens U19 2x Heat R. Foglio
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 95 15a Mens U19 2x Heat e. linder
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 144 16a Womens U19 1x Heat G. Lane
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 163 18a Womens U19 4+ Heat E. Kiley
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 195 29a Mens U19 4+ Heat M. Canino
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 210 36a Womens Intermediate 2x Heat E. Kiley
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 220 36a Womens Intermediate 2x Heat A. Crewe
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 268 41a Womens U19 2x Heat M. Kenlon
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 292 41a Womens U19 2x Heat S. Fleischer
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 313 42a Mens U17 2x Heat G. Menke
12:40 PM 12:00 12:10 12:20 4 91b Womens U17 8+ Heat 2 C. Doran
12:52 PM 12:12 12:22 12:32 4 11a Womens U17 4x Heat 1 M. Moreira
01:16 PM 12:36 12:46 12:56 4 19a Mens U19 4x Heat 1 M. Canino
01:28 PM 12:48 12:58 01:08 4 19c Mens U19 4x Heat 3 D. Malina
01:34 PM 12:54 01:04 01:14 4 20a Mens U17 4+ Heat 1 G. Menke
02:16 PM 01:36 01:46 01:56 1 26a Womens U17 4+ Heat 1 M. Moreira
02:28 PM 01:48 01:58 02:08 5 38a Womens U17 2x Heat 1 K. Miller
03:04 PM 02:24 02:34 02:44 1 44a Mens U19 8+ Heat 1 G. Menke
03:22 PM 02:42 02:52 03:02 2 45a Womens U19 8+ Heat 1 E. Kiley

Maroon Blades

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Boris Roque-Alvarez 10:24 AM 09:44 09:54 10:04 261 39a Mens U19 1x Heat E. Hida
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 302 41a Womens U19 2x Heat A. Walton Roth
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 332 42a Mens U17 2x Heat T. Montgomery

Merrimac

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Michael Carenza Scholz 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 9 28a Mens Intermediate 2x Heat M. Carenza Scholz

Minnesota Dev Camp

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
President UMN Crew 11:02 AM 10:22 10:32 10:42 346 57a Mens Intermediate 1x Heat L. Bellows

Mobjack

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Tim Ulsaker 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 64 14a Mens U17 1x Heat T. Moncrieff
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 156 18a Womens U19 4+ Heat T. Hummel
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 180 29a Mens U19 4+ Heat s. knebl
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 251 39a Mens U19 1x Heat Z. Cummings
11:56 AM 11:16 11:26 11:36 1 10c Mens Novice 1x (1000m) Heat 3 S. Carlson
12:58 PM 12:18 12:28 12:38 2 11b Womens U17 4x Heat 2 O. Wood
02:28 PM 01:48 01:58 02:08 6 38a Womens U17 2x Heat 1 S. Fank
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 1 38c Womens U17 2x Heat 3 O. Wood
02:52 PM 02:12 02:22 02:32 1 43b Mens Intermediate 2- Heat 2 K. Moran
02:58 PM 02:18 02:28 02:38 2 43c Mens Intermediate 2- Heat 3 P. Machen

Mountain Lakes

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Robert Welsh 09:54 AM 09:14 09:24 09:34 166 18a Womens U19 4+ Heat S. Senatore
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 191 29a Mens U19 4+ Heat B. Jones
12:40 PM 12:00 12:10 12:20 2 91b Womens U17 8+ Heat 2 C. Gangemi
01:40 PM 01:00 01:10 01:20 3 20b Mens U17 4+ Heat 2 E. Lowndes
03:10 PM 02:30 02:40 02:50 1 44b Mens U19 8+ Heat 2 C. Brady

Mounties

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Lorna Rundle 10:24 AM 09:44 09:54 10:04 265 39a Mens U19 1x Heat L. Daly-Smith

Navesink River Rowing

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sean Murphy 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 116 15a Mens U19 2x Heat C. Nolan
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 303 41a Womens U19 2x Heat J. Cade
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 304 41a Womens U19 2x Heat E. Zikoff
01:22 PM 12:42 12:52 01:02 6 19b Mens U19 4x Heat 2 M. Burke

Nereid

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Dylan Gould 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 12 28a Mens Intermediate 2x Heat B. Connor
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 17 28a Mens Intermediate 2x Heat B. Behrens
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 65 14a Mens U17 1x Heat M. Kulik
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 137 16a Womens U19 1x Heat J. DiLauro
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 204 36a Womens Intermediate 2x Heat M. Connelly
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 217 36a Womens Intermediate 2x Heat A. Zolnowsky
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 226 36a Womens Intermediate 2x Heat C. Hong
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 281 41a Womens U19 2x Heat N. Parisi
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 315 42a Mens U17 2x Heat S. Brown
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 325 42a Mens U17 2x Heat J. Kropp
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 338 57a Mens Intermediate 1x Heat C. Bezault
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 344 57a Mens Intermediate 1x Heat J. Arnott
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 347 57a Mens Intermediate 1x Heat B. Connor
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 350 57a Mens Intermediate 1x Heat J. Cioffari
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 385 59a Mens Inter Light 1x Heat N. Mendez
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 395 59a Mens Inter Light 1x Heat K. Jensen
12:58 PM 12:18 12:28 12:38 5 11b Womens U17 4x Heat 2 N. Parisi
01:52 PM 01:12 01:22 01:32 2 24a Womens Inter Light 1x Heat 1 A. Zolnowsky
02:04 PM 01:24 01:34 01:44 2 25a Mens U17 4x Heat 1 S. Brown

New York AC

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Robert Milam 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 8 28a Mens Intermediate 2x Heat K. Cardno
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 221 36a Womens Intermediate 2x Heat E. Houston
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 293 41a Womens U19 2x Heat J. Bausano
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 356 57a Mens Intermediate 1x Heat W. Gordon
02:46 PM 02:06 02:16 02:26 4 43a Mens Intermediate 2- Heat 1 C. Wiles-Lafayette

North Jersey

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Laurie Howard 10:24 AM 09:44 09:54 10:04 233 39a Mens U19 1x Heat E. Walker
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 400 59a Mens Inter Light 1x Heat E. Walker
11:56 AM 11:16 11:26 11:36 2 10c Mens Novice 1x (1000m) Heat 3 E. Shatouhy

Norwalk River

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Christie Tully 11:50 AM 11:10 11:20 11:30 2 10b Mens Novice 1x (1000m) Heat 2 A. Tully
NRRA Primary 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 52 14a Mens U17 1x Heat K. Lints
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 59 14a Mens U17 1x Heat J. Markow
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 68 14a Mens U17 1x Heat M. Schwartz
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 85 15a Mens U19 2x Heat O. Peacock
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 98 15a Mens U19 2x Heat B. Spiewak
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 158 18a Womens U19 4+ Heat M. Cote
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 164 18a Womens U19 4+ Heat T. Nobles
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 234 39a Mens U19 1x Heat O. Peacock
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 244 39a Mens U19 1x Heat E. Reichgut
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 248 39a Mens U19 1x Heat K. Lenihan
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 253 39a Mens U19 1x Heat M. Rauccio
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 284 41a Womens U19 2x Heat J. Brameier
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 288 41a Womens U19 2x Heat Q. Fleming
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 291 41a Womens U19 2x Heat T. Nobles
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 318 42a Mens U17 2x Heat M. Schwartz
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 322 42a Mens U17 2x Heat K. Lints
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 329 42a Mens U17 2x Heat X. Den Nieuwenhuizen
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 390 59a Mens Inter Light 1x Heat I. Trostle
11:32 AM 10:52 11:02 11:12 2 9a Womens Novice 1x (1000m) Heat 1 E. Eller
11:38 AM 10:58 11:08 11:18 4 9b Womens Novice 1x (1000m) Heat 2 K. Prinner
01:22 PM 12:42 12:52 01:02 4 19b Mens U19 4x Heat 2 I. Trostle
02:10 PM 01:30 01:40 01:50 2 25b Mens U17 4x Heat 2 A. Andre
02:28 PM 01:48 01:58 02:08 2 38a Womens U17 2x Heat 1 C. Patafio

Old Dominion

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Patrick Marquardt 09:44 AM 09:04 09:14 09:24 122 16a Womens U19 1x Heat B. Markel
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 132 16a Womens U19 1x Heat G. Vannatta
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 277 41a Womens U19 2x Heat B. Markel

Ottawa

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Ottawa Rowing Club 11:22 AM 10:42 10:52 11:02 382 59a Mens Inter Light 1x Heat J. Sukstorf

PNRA/Mercer

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kris Grudt 09:54 AM 09:14 09:24 09:34 148 18a Womens U19 4+ Heat J. Berdzik
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 153 18a Womens U19 4+ Heat J. Armetta
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 175 29a Mens U19 4+ Heat E. Kinter
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 182 29a Mens U19 4+ Heat C. Knott
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 184 29a Mens U19 4+ Heat G. George
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 192 29a Mens U19 4+ Heat A. Sarafin
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 241 39a Mens U19 1x Heat R. Berger
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 340 57a Mens Intermediate 1x Heat R. Berger
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 364 58a Womens Intermediate 1x Heat S. Lund Hansen
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 386 59a Mens Inter Light 1x Heat C. Kwitchoff
12:40 PM 12:00 12:10 12:20 5 91b Womens U17 8+ Heat 2 E. Forrey
12:46 PM 12:06 12:16 12:26 3 91a Womens U17 8+ Heat 1 J. Armetta
12:46 PM 12:06 12:16 12:26 5 91a Womens U17 8+ Heat 1 A. Garry
01:40 PM 01:00 01:10 01:20 2 20b Mens U17 4+ Heat 2 B. Stergion
01:46 PM 01:06 01:16 01:26 3 20c Mens U17 4+ Heat 3 L. Deng
02:22 PM 01:42 01:52 02:02 3 26b Womens U17 4+ Heat 2 S. Craver
02:46 PM 02:06 02:16 02:26 2 43a Mens Intermediate 2- Heat 1 D. Stoddard
02:52 PM 02:12 02:22 02:32 3 43b Mens Intermediate 2- Heat 2 L. Sendelbach
02:58 PM 02:18 02:28 02:38 3 43c Mens Intermediate 2- Heat 3 P. Overton
03:04 PM 02:24 02:34 02:44 4 44a Mens U19 8+ Heat 1 E. Kinter
03:16 PM 02:36 02:46 02:56 5 44c Mens U19 8+ Heat 3 A. Sarafin

Pegasus

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Franck Kiser 10:24 AM 09:44 09:54 10:04 262 39a Mens U19 1x Heat B. Hindle
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 499 41a Womens U19 2x Heat E. Briggs
11:32 AM 10:52 11:02 11:12 3 9a Womens Novice 1x (1000m) Heat 1 J. Winter
11:38 AM 10:58 11:08 11:18 5 9b Womens Novice 1x (1000m) Heat 2 L. Schlosser
11:44 AM 11:04 11:14 11:24 2 10a Mens Novice 1x (1000m) Heat 1 T. Hogan
11:56 AM 11:16 11:26 11:36 5 10c Mens Novice 1x (1000m) Heat 3 I. Garrison
12:52 PM 12:12 12:22 12:32 6 11a Womens U17 4x Heat 1 O. Rotondo
01:10 PM 12:30 12:40 12:50 6 17b Womens U17 1x Heat 2 J. Winter

Pelham

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
MaryAnn Provenzano 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 28 12a Womens U19 4x Heat P. Cronin
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 108 15a Mens U19 2x Heat N. Brown
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 155 18a Womens U19 4+ Heat L. Vorbach
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 193 29a Mens U19 4+ Heat A. Selius
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 305 41a Womens U19 2x Heat A. Upton
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 321 42a Mens U17 2x Heat J. O'Beirne
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 3 38c Womens U17 2x Heat 3 J. Prisco

Penn AC

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Charles Anderson 11:02 AM 10:22 10:32 10:42 342 57a Mens Intermediate 1x Heat C. Anderson
Paul Coomes 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 14 28a Mens Intermediate 2x Heat K. Mabry
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 19 28a Mens Intermediate 2x Heat E. Orts
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 41 12a Womens U19 4x Heat N. Ortiz-Langleben
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 151 18a Womens U19 4+ Heat C. Frantz
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 161 18a Womens U19 4+ Heat O. DeNiro
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 165 18a Womens U19 4+ Heat K. Sims
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 179 29a Mens U19 4+ Heat L. Polk
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 189 29a Mens U19 4+ Heat K. Kearney
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 355 57a Mens Intermediate 1x Heat K. Mabry
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 399 59a Mens Inter Light 1x Heat M. Couwenhoven
12:46 PM 12:06 12:16 12:26 2 91a Womens U17 8+ Heat 1 E. Hosler
01:28 PM 12:48 12:58 01:08 6 19c Mens U19 4x Heat 3 M. Facciuto
01:34 PM 12:54 01:04 01:14 5 20a Mens U17 4+ Heat 1 M. Rotering
02:16 PM 01:36 01:46 01:56 6 26a Womens U17 4+ Heat 1 M. Guido
03:04 PM 02:24 02:34 02:44 2 44a Mens U19 8+ Heat 1 E. Mortati
03:16 PM 02:36 02:46 02:56 2 44c Mens U19 8+ Heat 3 N. Evers
03:22 PM 02:42 02:52 03:02 1 45a Womens U19 8+ Heat 1 C. Frantz
03:22 PM 02:42 02:52 03:02 5 45a Womens U19 8+ Heat 1 O. DeNiro
03:28 PM 02:48 02:58 03:08 2 45b Womens U19 8+ Heat 2 K. Sims

Pioneer Valley

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Ari Vazquez 10:24 AM 09:44 09:54 10:04 232 39a Mens U19 1x Heat A. Vazquez
Hunter Mnich 10:24 AM 09:44 09:54 10:04 229 39a Mens U19 1x Heat H. Mnich
Jonathan Moss 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 48 14a Mens U17 1x Heat B. Moss

Potomac

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Dusan Nikolic 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 5 28a Mens Intermediate 2x Heat C. Graff
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 22 28a Mens Intermediate 2x Heat J. Young
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 102 15a Mens U19 2x Heat R. Sobolewski
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 115 15a Mens U19 2x Heat J. Young
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 243 39a Mens U19 1x Heat A. Thomas
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 348 57a Mens Intermediate 1x Heat H. Hervey
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 380 58a Womens Intermediate 1x Heat J. Li
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 393 59a Mens Inter Light 1x Heat C. Graff
01:22 PM 12:42 12:52 01:02 1 19b Mens U19 4x Heat 2 R. Sobolewski
John Olbrys 11:02 AM 10:22 10:32 10:42 334 57a Mens Intermediate 1x Heat J. Olbrys

Rhody Strokes

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Jenna Hetzell 10:14 AM 09:34 09:44 09:54 203 36a Womens Intermediate 2x Heat K. Anderson
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 218 36a Womens Intermediate 2x Heat C. Harrington
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 362 58a Womens Intermediate 1x Heat E. Pena
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 372 58a Womens Intermediate 1x Heat K. Anderson

Riverside

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Mats Terwiesch 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 20 28a Mens Intermediate 2x Heat M. Yaron
Paul Fisher 02:46 PM 02:06 02:16 02:26 3 43a Mens Intermediate 2- Heat 1 E. Dimmock
02:52 PM 02:12 02:22 02:32 5 43b Mens Intermediate 2- Heat 2 E. Littlefield
02:58 PM 02:18 02:28 02:38 4 43c Mens Intermediate 2- Heat 3 R. Hooper

Rockland

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Melissa Boyd 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 40 12a Womens U19 4x Heat F. Fradianni
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 267 41a Womens U19 2x Heat A. Deljanin
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 309 42a Mens U17 2x Heat A. Rostek
11:44 AM 11:04 11:14 11:24 3 10a Mens Novice 1x (1000m) Heat 1 A. Rostek
01:10 PM 12:30 12:40 12:50 4 17b Womens U17 1x Heat 2 G. Welp
02:34 PM 01:54 02:04 02:14 3 38b Womens U17 2x Heat 2 K. Nueva

South Jersey

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
James Stack 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 32 12a Womens U19 4x Heat A. Waxman
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 37 12a Womens U19 4x Heat H. Abdallah
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 96 15a Mens U19 2x Heat Z. GIll
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 101 15a Mens U19 2x Heat H. LaGatta
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 112 15a Mens U19 2x Heat D. Mitnick
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 160 18a Womens U19 4+ Heat M. Koelsch
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 187 29a Mens U19 4+ Heat H. LaGatta
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 190 29a Mens U19 4+ Heat P. Malone
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 216 36a Womens Intermediate 2x Heat O. Herbstritt
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 297 41a Womens U19 2x Heat M. Koelsch
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 300 41a Womens U19 2x Heat A. Tingley
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 319 42a Mens U17 2x Heat C. O'Neill
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 328 42a Mens U17 2x Heat N. McHugh
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 359 57a Mens Intermediate 1x Heat A. Kuzy
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 374 58a Womens Intermediate 1x Heat R. Pierce
11:50 AM 11:10 11:20 11:30 1 10b Mens Novice 1x (1000m) Heat 2 V. Cart-Sanders
01:04 PM 12:24 12:34 12:44 2 17a Womens U17 1x Heat 1 M. Janda
01:22 PM 12:42 12:52 01:02 5 19b Mens U19 4x Heat 2 D. Mitnick
01:34 PM 12:54 01:04 01:14 2 20a Mens U17 4+ Heat 1 J. Raab
01:40 PM 01:00 01:10 01:20 4 20b Mens U17 4+ Heat 2 V. Colestock
01:46 PM 01:06 01:16 01:26 5 20c Mens U17 4+ Heat 3 C. Tanas
02:22 PM 01:42 01:52 02:02 5 26b Womens U17 4+ Heat 2 D. Rotchford
02:34 PM 01:54 02:04 02:14 2 38b Womens U17 2x Heat 2 S. Kolb
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 2 38c Womens U17 2x Heat 3 D. Rotchford

St. Joseph Prep

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Daniel Kilpatrick 02:58 PM 02:18 02:28 02:38 1 43c Mens Intermediate 2- Heat 3 M. Pagliaro

Swan Creek RC

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Amelia Aspell 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 84 28a Mens Intermediate 2x Heat W. Altier
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 152 18a Womens U19 4+ Heat E. Akbari
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 173 29a Mens U19 4+ Heat M. Rahtz
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 269 41a Womens U19 2x Heat O. Ondis
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 310 42a Mens U17 2x Heat I. Vogelsang
12:40 PM 12:00 12:10 12:20 3 91b Womens U17 8+ Heat 2 r. cooper
01:46 PM 01:06 01:16 01:26 4 20c Mens U17 4+ Heat 3 H. Baker
02:16 PM 01:36 01:46 01:56 5 26a Womens U17 4+ Heat 1 r. cooper
03:16 PM 02:36 02:46 02:56 3 44c Mens U19 8+ Heat 3 I. Ashton
William Risko 11:22 AM 10:42 10:52 11:02 387 59a Mens Inter Light 1x Heat W. Risko

Texas Rowing Center

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Ellin Fetting 09:44 AM 09:04 09:14 09:24 136 16a Womens U19 1x Heat E. Fetting
Kim Wilson 10:14 AM 09:34 09:44 09:54 201 36a Womens Intermediate 2x Heat K. Wilson

Three Rivers

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Katherine Trovato 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 100 15a Mens U19 2x Heat B. Farnan
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 157 18a Womens U19 4+ Heat J. Casey
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 280 41a Womens U19 2x Heat J. Casey

Unaff. (USA)

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Alessandro Tagliavia 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 10 28a Mens Intermediate 2x Heat A. Tagliavia
Alexander Margotta 11:22 AM 10:42 10:52 11:02 381 59a Mens Inter Light 1x Heat A. Margotta
Isaac Mudge 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 2 28a Mens Intermediate 2x Heat I. Mudge
M Sherman 09:20 AM 08:40 08:50 09:00 66 14a Mens U17 1x Heat M. Sherman
Peter Belmonte 11:02 AM 10:22 10:32 10:42 335 57a Mens Intermediate 1x Heat P. Belmonte
Sharon Carmody 11:02 AM 10:22 10:32 10:42 357 57a Mens Intermediate 1x Heat R. Carmody
Stewart Egan 09:44 AM 09:04 09:14 09:24 142 16a Womens U19 1x Heat S. Egan

Undine

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Joe Quaid 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 7 28a Mens Intermediate 2x Heat L. Rein
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 11 28a Mens Intermediate 2x Heat R. Mallgrave
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 13 28a Mens Intermediate 2x Heat B. Rosicky
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 18 28a Mens Intermediate 2x Heat A. Grochowski
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 21 28a Mens Intermediate 2x Heat T. Johnson
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 23 28a Mens Intermediate 2x Heat r. hartman
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 202 36a Womens Intermediate 2x Heat K. Williams
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 206 36a Womens Intermediate 2x Heat M. Kuntz
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 212 36a Womens Intermediate 2x Heat M. Tucker
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 219 36a Womens Intermediate 2x Heat H. Zirnkilton
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 222 36a Womens Intermediate 2x Heat A. Molitor
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 224 36a Womens Intermediate 2x Heat B. McMahon
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 295 41a Womens U19 2x Heat R. Anthony
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 336 57a Mens Intermediate 1x Heat L. Rein
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 349 57a Mens Intermediate 1x Heat D. Vracevic
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 352 57a Mens Intermediate 1x Heat S. Neal
11:02 AM 10:22 10:32 10:42 358 57a Mens Intermediate 1x Heat R. Mallgrave
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 369 58a Womens Intermediate 1x Heat M. Kuntz
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 373 58a Womens Intermediate 1x Heat C. Lewis
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 375 58a Womens Intermediate 1x Heat M. Tucker
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 401 59a Mens Inter Light 1x Heat A. Donlan
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 404 59a Mens Inter Light 1x Heat M. Grieshaber
01:52 PM 01:12 01:22 01:32 5 24a Womens Inter Light 1x Heat 1 A. Connell
Shannon Macika 11:12 AM 10:32 10:42 10:52 363 58a Womens Intermediate 1x Heat S. Macika

Union BC Dev Camp

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Eileen McCormack 10:14 AM 09:34 09:44 09:54 225 36a Womens Intermediate 2x Heat a. denis
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 361 58a Womens Intermediate 1x Heat a. denis
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 378 58a Womens Intermediate 1x Heat S. Maietta
01:52 PM 01:12 01:22 01:32 1 24a Womens Inter Light 1x Heat 1 M. Pierce
01:52 PM 01:12 01:22 01:32 6 24a Womens Inter Light 1x Heat 1 R. McCormick
01:58 PM 01:18 01:28 01:38 1 24b Womens Inter Light 1x Heat 2 M. Karr-Warner
01:58 PM 01:18 01:28 01:38 4 24b Womens Inter Light 1x Heat 2 K. Ruffalo

University

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Anne Mulholland 11:12 AM 10:32 10:42 10:52 365 58a Womens Intermediate 1x Heat A. Mulholland

Upper Valley

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Emily Winslow 11:12 AM 10:32 10:42 10:52 379 58a Womens Intermediate 1x Heat E. Winslow

V-Sculls

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Dmitri Vlasov 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 94 15a Mens U19 2x Heat C. Ruf
09:44 AM 09:04 09:14 09:24 143 16a Womens U19 1x Heat F. Casson
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 249 39a Mens U19 1x Heat C. Ruf
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 252 39a Mens U19 1x Heat W. Gregory
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 263 39a Mens U19 1x Heat D. Sorbaro
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 264 39a Mens U19 1x Heat B. Shore
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 405 59a Mens Inter Light 1x Heat D. Sorbaro
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 406 59a Mens Inter Light 1x Heat A. Sammons
01:28 PM 12:48 12:58 01:08 2 19c Mens U19 4x Heat 3 D. Sorbaro

Vesper

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Colin Regan 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 29 12a Womens U19 4x Heat M. Barkenbush
09:10 AM 08:30 08:40 08:50 39 12a Womens U19 4x Heat C. Castorino
09:20 AM 08:40 08:50 09:00 57 14a Mens U17 1x Heat N. Terwiesch
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 83 15a Mens U19 2x Heat D. Walkush
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 150 18a Womens U19 4+ Heat R. McDonnell
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 162 18a Womens U19 4+ Heat K. Droogan
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 178 29a Mens U19 4+ Heat N. Terwiesch
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 197 29a Mens U19 4+ Heat C. Warwick
10:14 AM 09:34 09:44 09:54 205 36a Womens Intermediate 2x Heat I. Duan
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 276 41a Womens U19 2x Heat N. Viviani
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 283 41a Womens U19 2x Heat A. Hain
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 367 58a Womens Intermediate 1x Heat C. Salinas
01:16 PM 12:36 12:46 12:56 3 19a Mens U19 4x Heat 1 C. Koontz
01:52 PM 01:12 01:22 01:32 4 24a Womens Inter Light 1x Heat 1 M. Goss
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 4 38c Womens U17 2x Heat 3 D. Marlin Andrews
02:52 PM 02:12 02:22 02:32 2 43b Mens Intermediate 2- Heat 2 W. Berkowitz
02:58 PM 02:18 02:28 02:38 5 43c Mens Intermediate 2- Heat 3 L. Carty
03:10 PM 02:30 02:40 02:50 3 44b Mens U19 8+ Heat 2 C. Koontz
03:28 PM 02:48 02:58 03:08 4 45b Womens U19 8+ Heat 2 M. Barkenbush
Garren Best 02:46 PM 02:06 02:16 02:26 1 43a Mens Intermediate 2- Heat 1 F. Francis

Viking

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
John Kelley 12:58 PM 12:18 12:28 12:38 4 11b Womens U17 4x Heat 2 a. Timm
02:10 PM 01:30 01:40 01:50 3 25b Mens U17 4x Heat 2 A. Pena
03:16 PM 02:36 02:46 02:56 4 44c Mens U19 8+ Heat 3 M. Milhous

Whitemarsh

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Andy Stewart 11:22 AM 10:42 10:52 11:02 392 59a Mens Inter Light 1x Heat T. Stewart
Joseph Sullivan 09:10 AM 08:30 08:40 08:50 42 12a Womens U19 4x Heat S. Neary
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 107 15a Mens U19 2x Heat I. Wilkens
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 117 15a Mens U19 2x Heat D. Wierzbicki
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 256 39a Mens U19 1x Heat N. Moeller
10:38 AM 09:58 10:08 10:18 294 41a Womens U19 2x Heat S. Neary
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 327 42a Mens U17 2x Heat A. Moeller
12:52 PM 12:12 12:22 12:32 1 11a Womens U17 4x Heat 1 E. Myers
12:58 PM 12:18 12:28 12:38 1 11b Womens U17 4x Heat 2 A. Sack
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 5 38c Womens U17 2x Heat 3 A. Ruck

Wilmington

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Will Beardell 11:22 AM 10:42 10:52 11:02 391 59a Mens Inter Light 1x Heat W. Beardell