2015 Independence Day Regatta

  • Build a custom coaches report by checking one or more races
Filter list:
Customize results:
Print selected races:

ACRA

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Oksana Tsimbalova 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 20 12a Womens Junior 4x Heat S. Pritzker
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 40 14a Mens Junior 16 1x Heat R. McNichol
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 80 15a Mens Junior 2x Heat T. Hoehmann
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 108 16a Womens Junior 1x Heat S. Pritzker
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 178 39a Mens Junior 1x Heat K. Christopherson
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 229 41a Womens Junior 2x Heat E. Leonard
12:30 PM 11:50 12:00 12:10 5 17c Womens Junior 16 1x Heat 3 M. Bose
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 4 19b Mens Junior 4x Heat 2 A. Donlan
02:42 PM 02:02 02:12 02:22 1 38b Womens Junior 16 2x Heat 2 J. Nelson
03:48 PM 03:08 03:18 03:28 2 12S1 Womens Junior 4x Semi-Final 1 S. Pritzker
04:00 PM 03:20 03:30 03:40 1 14S1 Mens Junior 16 1x Semi-Final 1 R. McNichol

Amadeusz Rowing Academy

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Amadeusz Pietrzak 09:12 AM 08:32 08:42 08:52 45 14a Mens Junior 16 1x Heat N. Lerner
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 77 15a Mens Junior 2x Heat A. Marsh
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 143 29a Mens Junior 4+ Heat A. Marsh
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 214 39a Mens Junior 1x Heat J. Poll
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 288 42a Mens Junior 16 2x Heat O. Bros
12:30 PM 11:50 12:00 12:10 3 17c Womens Junior 16 1x Heat 3 A. LoCastro
01:12 PM 12:32 12:42 12:52 4 20a Mens Junior 16 4+ Heat 1 O. Bros
03:06 PM 02:26 02:36 02:46 5 59c Mens Inter Light 1x Heat 3 F. Xu
04:18 PM 03:38 03:48 03:58 2 15S2 Mens Junior 2x Semi-Final 2 A. Marsh

Argonaut

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Alexandra Meiklejohn 11:08 AM 10:28 10:38 10:48 360 58a Womens Intermediate 1x Heat G. Favreau
11:08 AM 10:28 10:38 10:48 371 58a Womens Intermediate 1x Heat A. Meiklejohn

Bachelors

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
David Florio 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 401 12a Womens Junior 4x Heat J. Axelrod
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 241 41a Womens Junior 2x Heat J. Axelrod
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 242 41a Womens Junior 2x Heat R. Bonner
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 267 42a Mens Junior 16 2x Heat D. Hill
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 275 42a Mens Junior 16 2x Heat Y. Gilad
11:08 AM 10:28 10:38 10:48 374 58a Womens Intermediate 1x Heat A. Balciunaite
02:18 PM 01:38 01:48 01:58 3 25b Mens Junior 16 4x Heat 2 R. Mitchell
02:48 PM 02:08 02:18 02:28 1 38c Womens Junior 16 2x Heat 3 K. Hallahan
03:48 PM 03:08 03:18 03:28 1 12S1 Womens Junior 4x Semi-Final 1 J. Axelrod

Baltimore

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Judd Anderson 09:12 AM 08:32 08:42 08:52 37 14a Mens Junior 16 1x Heat J. Maher
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 66 15a Mens Junior 2x Heat P. Leung
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 110 16a Womens Junior 1x Heat M. Doak
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 235 41a Womens Junior 2x Heat B. Ripley
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 256 41a Womens Junior 2x Heat S. Petrelli
12:06 PM 11:26 11:36 11:46 5 11b Womens Junior 16 4x Heat 2 M. Welling
12:24 PM 11:44 11:54 12:04 2 17b Womens Junior 16 1x Heat 2 L. McDaniel
02:18 PM 01:38 01:48 01:58 4 25b Mens Junior 16 4x Heat 2 J. Quinn
02:48 PM 02:08 02:18 02:28 5 38c Womens Junior 16 2x Heat 3 L. McDaniel
04:24 PM 03:44 03:54 04:04 1 15S3 Mens Junior 2x Semi-Final 3 P. Leung

Bergen County

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 09:12 AM 08:32 08:42 08:52 26 14a Mens Junior 16 1x Heat C. Labozzetta
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 31 14a Mens Junior 16 1x Heat J. Baksh
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 33 14a Mens Junior 16 1x Heat J. Delara
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 67 15a Mens Junior 2x Heat T. Harte
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 72 15a Mens Junior 2x Heat G. Rodriguez
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 187 39a Mens Junior 1x Heat N. Ismail
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 211 39a Mens Junior 1x Heat T. Barrett
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 222 41a Womens Junior 2x Heat C. Diaz
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 254 41a Womens Junior 2x Heat M. Katsapis
12:18 PM 11:38 11:48 11:58 4 17a Womens Junior 16 1x Heat 1 J. Giannotta
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 3 19b Mens Junior 4x Heat 2 N. Ismail
02:12 PM 01:32 01:42 01:52 4 25a Mens Junior 16 4x Heat 1 J. Delara

Blood Street Sculls

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Steve Baranoski 09:38 AM 08:58 09:08 09:18 113 16a Womens Junior 1x Heat A. DiMatteo
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 134 29a Mens Junior 4+ Heat P. Fuchs
12:48 PM 12:08 12:18 12:28 4 18c Womens Junior 4+ Heat 3 A. Murphy

Cascadilla

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
CBC HEAD COACH 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 9 12a Womens Junior 4x Heat M. Doerr
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 103 15a Mens Junior 2x Heat J. Ohta
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 226 41a Womens Junior 2x Heat R. Torcivia

City Island

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Guy Monseair 02:00 PM 01:20 01:30 01:40 1 24b Womens Inter Light 1x Heat 2 J. Reist

Club Regatas

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Diego Mejia 09:12 AM 08:32 08:42 08:52 403 14a Mens Junior 16 1x Heat T. Mikulak
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 123 16a Womens Junior 1x Heat I. Haleski
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 213 39a Mens Junior 1x Heat G. Del Solar
12:18 PM 11:38 11:48 11:58 2 17a Womens Junior 16 1x Heat 1 A. Sanguineti
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 3 19c Mens Junior 4x Heat 3 D. Olaechea
03:06 PM 02:26 02:36 02:46 2 59c Mens Inter Light 1x Heat 3 G. Hamman
04:06 PM 03:26 03:36 03:46 4 14S2 Mens Junior 16 1x Semi-Final 2 T. Mikulak

Conshohocken

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Craig Hoffman 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 4 12a Womens Junior 4x Heat C. Kiser
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 27 14a Mens Junior 16 1x Heat B. Parke
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 41 14a Mens Junior 16 1x Heat S. Berlinger
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 48 14a Mens Junior 16 1x Heat P. Keenan
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 51 14a Mens Junior 16 1x Heat L. Kiser
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 53 14a Mens Junior 16 1x Heat P. Barker
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 402 14a Mens Junior 16 1x Heat G. Myers
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 73 15a Mens Junior 2x Heat A. Del Vescovo
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 82 15a Mens Junior 2x Heat G. Wuollet
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 91 15a Mens Junior 2x Heat G. Rubin
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 101 15a Mens Junior 2x Heat D. Heffernan
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 105 16a Womens Junior 1x Heat C. Erixxon
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 114 16a Womens Junior 1x Heat J. Zettlemoyer
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 144 29a Mens Junior 4+ Heat L. Green
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 164 29a Mens Junior 4+ Heat M. Wilton
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 196 39a Mens Junior 1x Heat B. Allan
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 218 39a Mens Junior 1x Heat A. Del Vescovo
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 237 41a Womens Junior 2x Heat C. Kiser
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 262 41a Womens Junior 2x Heat C. McDonald
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 268 42a Mens Junior 16 2x Heat D. Wiener
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 279 42a Mens Junior 16 2x Heat C. Lauder
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 285 42a Mens Junior 16 2x Heat B. Parke
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 294 42a Mens Junior 16 2x Heat W. Rhodes
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 299 43a Mens Intermediate 2- Heat J. McManus
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 344 57a Mens Intermediate 1x Heat E. Glavin
11:08 AM 10:28 10:38 10:48 353 58a Womens Intermediate 1x Heat C. Ukogu
11:08 AM 10:28 10:38 10:48 372 58a Womens Intermediate 1x Heat K. Horvat
12:00 PM 11:20 11:30 11:40 3 11a Womens Junior 16 4x Heat 1 M. Esberg
12:12 PM 11:32 11:42 11:52 4 11c Womens Junior 16 4x Heat 3 F. Maruca
12:54 PM 12:14 12:24 12:34 6 19a Mens Junior 4x Heat 1 A. Del Vescovo
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 6 19b Mens Junior 4x Heat 2 D. Heffernan
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 6 19c Mens Junior 4x Heat 3 D. McKay
01:18 PM 12:38 12:48 12:58 2 20b Mens Junior 16 4+ Heat 2 C. Delaney
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 4 21a Mens 2- Heat 1 J. McManus
02:18 PM 01:38 01:48 01:58 6 25b Mens Junior 16 4x Heat 2 C. Lauder
02:30 PM 01:50 02:00 02:10 5 26b Womens Junior 16 4+ Heat 2 T. Haugh
02:36 PM 01:56 02:06 02:16 5 38a Womens Junior 16 2x Heat 1 M. Esberg
02:42 PM 02:02 02:12 02:22 5 38b Womens Junior 16 2x Heat 2 B. Chandler
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 4 59b Mens Inter Light 1x Heat 2 E. Glavin
03:18 PM 02:38 02:48 02:58 1 44b Mens Junior 8 Heat 2 L. Green
03:54 PM 03:14 03:24 03:34 5 12S2 Womens Junior 4x Semi-Final 2 C. Kiser
04:06 PM 03:26 03:36 03:46 1 14S2 Mens Junior 16 1x Semi-Final 2 P. Keenan
04:24 PM 03:44 03:54 04:04 4 15S3 Mens Junior 2x Semi-Final 3 A. Del Vescovo

Cooper TC

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
James Stack 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 11 12a Womens Junior 4x Heat E. Lipshultz
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 30 14a Mens Junior 16 1x Heat H. LaGatta
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 34 14a Mens Junior 16 1x Heat E. tingley
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 52 14a Mens Junior 16 1x Heat I. Meier
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 129 29a Mens Junior 4+ Heat M. Kueny
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 155 29a Mens Junior 4+ Heat N. Garber
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 221 41a Womens Junior 2x Heat J. Soper
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 239 41a Womens Junior 2x Heat A. Verrecchio
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 255 41a Womens Junior 2x Heat M. Koelsch
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 266 42a Mens Junior 16 2x Heat W. Smith
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 290 42a Mens Junior 16 2x Heat H. LaGatta
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 295 42a Mens Junior 16 2x Heat C. O'Neil
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 308 43a Mens Intermediate 2- Heat s. farrell
12:00 PM 11:20 11:30 11:40 1 11a Womens Junior 16 4x Heat 1 M. Cicha
12:00 PM 11:20 11:30 11:40 4 11a Womens Junior 16 4x Heat 1 G. LoPresti
12:18 PM 11:38 11:48 11:58 6 17a Womens Junior 16 1x Heat 1 S. Gutierrez
12:36 PM 11:56 12:06 12:16 2 18a Womens Junior 4+ Heat 1 H. Cooper
12:48 PM 12:08 12:18 12:28 5 18c Womens Junior 4+ Heat 3 N. Martin
01:24 PM 12:44 12:54 01:04 5 20c Mens Junior 16 4+ Heat 3 I. Meier
02:12 PM 01:32 01:42 01:52 3 25a Mens Junior 16 4x Heat 1 R. Mattox
02:24 PM 01:44 01:54 02:04 5 26a Womens Junior 16 4+ Heat 1 M. Dykas
03:18 PM 02:38 02:48 02:58 4 44b Mens Junior 8 Heat 2 C. Sergi
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 3 45a Womens Junior 8 Heat 1 H. Cooper
03:48 PM 03:08 03:18 03:28 6 12S1 Womens Junior 4x Semi-Final 1 E. Lipshultz
04:00 PM 03:20 03:30 03:40 3 14S1 Mens Junior 16 1x Semi-Final 1 H. LaGatta
04:00 PM 03:20 03:30 03:40 4 14S1 Mens Junior 16 1x Semi-Final 1 E. tingley

Crescent

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Justin Ochal 09:12 AM 08:32 08:42 08:52 25 14a Mens Junior 16 1x Heat E. Meadows
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 28 14a Mens Junior 16 1x Heat L. O'Connell
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 32 14a Mens Junior 16 1x Heat J. Amsterdam
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 50 14a Mens Junior 16 1x Heat L. Draper
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 56 15a Mens Junior 2x Heat A. Williams III
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 62 15a Mens Junior 2x Heat T. Kutchner
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 64 15a Mens Junior 2x Heat K. Tryon
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 78 15a Mens Junior 2x Heat J. Novak
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 81 15a Mens Junior 2x Heat M. Amsterdam
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 96 15a Mens Junior 2x Heat A. Panchella
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 167 39a Mens Junior 1x Heat E. Dunbar
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 176 39a Mens Junior 1x Heat J. Frye
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 189 39a Mens Junior 1x Heat B. Guckin
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 193 39a Mens Junior 1x Heat C. Saunders
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 269 42a Mens Junior 16 2x Heat T. Kolnick
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 277 42a Mens Junior 16 2x Heat L. Draper
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 281 42a Mens Junior 16 2x Heat M. Balch
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 287 42a Mens Junior 16 2x Heat Z. Simpson
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 289 42a Mens Junior 16 2x Heat M. Amsterdam
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 347 57a Mens Intermediate 1x Heat K. Adams
12:06 PM 11:26 11:36 11:46 2 11b Womens Junior 16 4x Heat 2 M. Madden
12:18 PM 11:38 11:48 11:58 1 17a Womens Junior 16 1x Heat 1 T. Crosby
12:54 PM 12:14 12:24 12:34 1 19a Mens Junior 4x Heat 1 A. Panchella
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 1 19b Mens Junior 4x Heat 2 J. Novak
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 1 19c Mens Junior 4x Heat 3 B. Guckin
02:12 PM 01:32 01:42 01:52 2 25a Mens Junior 16 4x Heat 1 D. Rostucher
02:18 PM 01:38 01:48 01:58 5 25b Mens Junior 16 4x Heat 2 Z. Simpson
02:54 PM 02:14 02:24 02:34 3 59a Mens Inter Light 1x Heat 1 T. Judge
04:12 PM 03:32 03:42 03:52 1 15S1 Mens Junior 2x Semi-Final 1 K. Tryon
04:12 PM 03:32 03:42 03:52 2 15S1 Mens Junior 2x Semi-Final 1 J. Novak
04:12 PM 03:32 03:42 03:52 3 15S1 Mens Junior 2x Semi-Final 1 A. Williams III
04:18 PM 03:38 03:48 03:58 4 15S2 Mens Junior 2x Semi-Final 2 T. Kutchner
04:24 PM 03:44 03:54 04:04 3 15S3 Mens Junior 2x Semi-Final 3 A. Panchella

Dexter Southfield

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Christopher Dow 09:24 AM 08:44 08:54 09:04 70 15a Mens Junior 2x Heat R. Petracca
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 209 39a Mens Junior 1x Heat B. Aiello
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 293 42a Mens Junior 16 2x Heat R. Petracca
03:06 PM 02:26 02:36 02:46 6 59c Mens Inter Light 1x Heat 3 B. Aiello

East End

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Charlotte Forman 11:08 AM 10:28 10:38 10:48 350 58a Womens Intermediate 1x Heat C. Forman
Gwendolyn Goodyear 12:30 PM 11:50 12:00 12:10 1 17c Womens Junior 16 1x Heat 3 G. Goodyear

Essex

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Travis Gardner 09:38 AM 08:58 09:08 09:18 109 16a Womens Junior 1x Heat C. Trottier
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 139 29a Mens Junior 4+ Heat L. Rex
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 247 41a Womens Junior 2x Heat G. Donabedian
11:08 AM 10:28 10:38 10:48 356 58a Womens Intermediate 1x Heat D. Glinos
11:08 AM 10:28 10:38 10:48 361 58a Womens Intermediate 1x Heat C. Trottier
12:12 PM 11:32 11:42 11:52 3 11c Womens Junior 16 4x Heat 3 M. Eberth
01:24 PM 12:44 12:54 01:04 4 20c Mens Junior 16 4+ Heat 3 T. Kapp
02:36 PM 01:56 02:06 02:16 3 38a Womens Junior 16 2x Heat 1 H. Faretra
02:48 PM 02:08 02:18 02:28 4 38c Womens Junior 16 2x Heat 3 M. Eberth
03:12 PM 02:32 02:42 02:52 1 44a Mens Junior 8 Heat 1 T. Netherton

Fairmount

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Elizabeth Bates 01:42 PM 01:02 01:12 01:22 3 23a Womens Light 2x Heat 1 E. McCormick
Molly Konopka 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 7 12a Womens Junior 4x Heat K. Aemisegger
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 84 15a Mens Junior 2x Heat E. Ashley
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 86 15a Mens Junior 2x Heat M. Sibson
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 89 15a Mens Junior 2x Heat C. Waite
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 130 29a Mens Junior 4+ Heat W. Purtill
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 150 29a Mens Junior 4+ Heat S. Kuhl
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 161 29a Mens Junior 4+ Heat G. Kearney
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 162 29a Mens Junior 4+ Heat C. Hoekstra
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 249 41a Womens Junior 2x Heat L. Zecca
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 251 41a Womens Junior 2x Heat K. White
12:00 PM 11:20 11:30 11:40 6 11a Womens Junior 16 4x Heat 1 J. Konopka
12:36 PM 11:56 12:06 12:16 3 18a Womens Junior 4+ Heat 1 S. Horn
12:42 PM 12:02 12:12 12:22 6 18b Womens Junior 4+ Heat 2 E. King
01:18 PM 12:38 12:48 12:58 4 20b Mens Junior 16 4+ Heat 2 M. Sibson
02:30 PM 01:50 02:00 02:10 3 26b Womens Junior 16 4+ Heat 2 M. Kent
02:36 PM 01:56 02:06 02:16 4 38a Womens Junior 16 2x Heat 1 A. Devine
03:12 PM 02:32 02:42 02:52 6 44a Mens Junior 8 Heat 1 C. Hoekstra
03:24 PM 02:44 02:54 03:04 2 44c Mens Junior 8 Heat 3 W. Purtill
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 2 45a Womens Junior 8 Heat 1 S. Horn
03:54 PM 03:14 03:24 03:34 4 12S2 Womens Junior 4x Semi-Final 2 K. Aemisegger
04:18 PM 03:38 03:48 03:58 5 15S2 Mens Junior 2x Semi-Final 2 E. Ashley

Great Bay

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Duncan Taylor 03:00 PM 02:20 02:30 02:40 1 59b Mens Inter Light 1x Heat 2 D. Taylor

HCR

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Hugo Guardado 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 140 29a Mens Junior 4+ Heat R. Shelley
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 149 29a Mens Junior 4+ Heat L. McLoughlin
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 160 29a Mens Junior 4+ Heat A. Squeri
12:36 PM 11:56 12:06 12:16 4 18a Womens Junior 4+ Heat 1 C. Aral
01:18 PM 12:38 12:48 12:58 5 20b Mens Junior 16 4+ Heat 2 O. Connolly
01:24 PM 12:44 12:54 01:04 3 20c Mens Junior 16 4+ Heat 3 J. McDonald
02:24 PM 01:44 01:54 02:04 4 26a Womens Junior 16 4+ Heat 1 L. Scattareggia
03:24 PM 02:44 02:54 03:04 5 44c Mens Junior 8 Heat 3 L. McLoughlin
03:36 PM 02:56 03:06 03:16 5 45b Womens Junior 8 Heat 2 C. Aral

Hudson River

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
HRRA Programs 09:24 AM 08:44 08:54 09:04 59 15a Mens Junior 2x Heat J. Habert
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 137 29a Mens Junior 4+ Heat F. Paternoster
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 154 29a Mens Junior 4+ Heat C. izold
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 158 29a Mens Junior 4+ Heat N. Cerbini
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 202 39a Mens Junior 1x Heat R. Hyland
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 207 39a Mens Junior 1x Heat J. Habert
12:36 PM 11:56 12:06 12:16 1 18a Womens Junior 4+ Heat 1 B. Winby
12:36 PM 11:56 12:06 12:16 5 18a Womens Junior 4+ Heat 1 A. O'Shea
12:48 PM 12:08 12:18 12:28 3 18c Womens Junior 4+ Heat 3 S. Gaston
01:12 PM 12:32 12:42 12:52 3 20a Mens Junior 16 4+ Heat 1 B. Castillo Varda
03:12 PM 02:32 02:42 02:52 2 44a Mens Junior 8 Heat 1 N. Cerbini
03:18 PM 02:38 02:48 02:58 5 44b Mens Junior 8 Heat 2 C. izold
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 1 45a Womens Junior 8 Heat 1 M. Lewis
03:42 PM 03:02 03:12 03:22 2 45c Womens Junior 8 Heat 3 B. Winby

Kennebecasis

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Cathleen Trafton 02:00 PM 01:20 01:30 01:40 4 24b Womens Inter Light 1x Heat 2 C. Trafton

Lake Quinsigamond

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Richard Stavros 09:24 AM 08:44 08:54 09:04 95 15a Mens Junior 2x Heat J. Lefebvre
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 119 16a Womens Junior 1x Heat C. Root
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 169 39a Mens Junior 1x Heat M. Hanna
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 253 41a Womens Junior 2x Heat E. Mirsky
02:18 PM 01:38 01:48 01:58 2 25b Mens Junior 16 4x Heat 2 C. Hay

Leander

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Steffan Wagner 10:44 AM 10:04 10:14 10:24 322 43a Mens Intermediate 2- Heat J. Stevenson
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 326 57a Mens Intermediate 1x Heat T. Salciccioli
11:08 AM 10:28 10:38 10:48 362 58a Womens Intermediate 1x Heat D. Arends
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 3 24b Womens Inter Light 1x Heat 2 S. Thomasen

Lincoln Park Boat Club

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sydney Taylor 02:06 PM 01:26 01:36 01:46 4 24c Womens Inter Light 1x Heat 3 S. Taylor

Litchfield Hills

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kynan Reelick 09:12 AM 08:32 08:42 08:52 23 14a Mens Junior 16 1x Heat N. Legendre
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 79 15a Mens Junior 2x Heat P. Sullivan
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 106 16a Womens Junior 1x Heat H. Curtis
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 200 39a Mens Junior 1x Heat P. Sullivan
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 272 42a Mens Junior 16 2x Heat N. Legendre
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 317 43a Mens Intermediate 2- Heat P. Sullivan

Malta

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandor Ferenczy 10:56 AM 10:16 10:26 10:36 342 57a Mens Intermediate 1x Heat S. Ferenczy

Maroon Blades

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Boris Roque-Alvarez 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 1 12a Womens Junior 4x Heat E. Gilman
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 43 14a Mens Junior 16 1x Heat C. Koontz
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 75 15a Mens Junior 2x Heat J. O'Keefe
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 231 41a Womens Junior 2x Heat G. Seehaus
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 248 41a Womens Junior 2x Heat E. Dwyer
12:06 PM 11:26 11:36 11:46 3 11b Womens Junior 16 4x Heat 2 A. Perez
12:12 PM 11:32 11:42 11:52 5 11c Womens Junior 16 4x Heat 3 C. Callaghan
03:54 PM 03:14 03:24 03:34 2 12S2 Womens Junior 4x Semi-Final 2 E. Gilman
04:12 PM 03:32 03:42 03:52 5 15S1 Mens Junior 2x Semi-Final 1 J. O'Keefe

Merrimac

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Richard Connell 01:36 PM 12:56 01:06 01:16 3 21b Mens 2- Heat 2 j. mclaughlin

Mobjack

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Tim Ulsaker 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 18 12a Womens Junior 4x Heat L. Thompson
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 94 15a Mens Junior 2x Heat L. South
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 141 29a Mens Junior 4+ Heat T. Dough
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 227 41a Womens Junior 2x Heat k. james
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 238 41a Womens Junior 2x Heat L. Thompson
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 258 41a Womens Junior 2x Heat M. Marbain
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 265 42a Mens Junior 16 2x Heat P. Hudgins
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 291 42a Mens Junior 16 2x Heat A. Thompson
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 307 43a Mens Intermediate 2- Heat P. Machen
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 310 43a Mens Intermediate 2- Heat K. Moran
12:42 PM 12:02 12:12 12:22 4 18b Womens Junior 4+ Heat 2 M. Marbain
12:54 PM 12:14 12:24 12:34 4 19a Mens Junior 4x Heat 1 A. Thompson
02:42 PM 02:02 02:12 02:22 3 38b Womens Junior 16 2x Heat 2 T. Hummel
03:54 PM 03:14 03:24 03:34 1 12S2 Womens Junior 4x Semi-Final 2 L. Thompson
04:18 PM 03:38 03:48 03:58 1 15S2 Mens Junior 2x Semi-Final 2 L. South

Montclair

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Lorna Rundle 10:04 AM 09:24 09:34 09:44 183 39a Mens Junior 1x Heat E. St. John
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 212 39a Mens Junior 1x Heat K. Jensen
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 282 42a Mens Junior 16 2x Heat G. Finnell
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 292 42a Mens Junior 16 2x Heat G. Rogers
12:00 PM 11:20 11:30 11:40 2 11a Womens Junior 16 4x Heat 1 K. Adleman

Montreal

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Camil Teodorescu 10:56 AM 10:16 10:26 10:36 330 57a Mens Intermediate 1x Heat I. Chaikovskiy
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 335 57a Mens Intermediate 1x Heat J. Kacerovsky
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 349 57a Mens Intermediate 1x Heat Z. Ding
11:08 AM 10:28 10:38 10:48 351 58a Womens Intermediate 1x Heat Z. Rhéaume
01:54 PM 01:14 01:24 01:34 3 24a Womens Inter Light 1x Heat 1 V. Thompson
02:54 PM 02:14 02:24 02:34 5 59a Mens Inter Light 1x Heat 1 E. Saragosa
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 5 59b Mens Inter Light 1x Heat 2 T. Charbonneau
03:06 PM 02:26 02:36 02:46 3 59c Mens Inter Light 1x Heat 3 O. Dunkley

Narragansett

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Corlis Gross 11:08 AM 10:28 10:38 10:48 358 58a Womens Intermediate 1x Heat C. Gross
David Mercante 10:56 AM 10:16 10:26 10:36 337 57a Mens Intermediate 1x Heat D. Mercante

Navesink

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Mark Malone 09:24 AM 08:44 08:54 09:04 54 15a Mens Junior 2x Heat J. Gallagher
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 117 16a Womens Junior 1x Heat D. Terek
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 120 16a Womens Junior 1x Heat A. Wallhauser
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 122 16a Womens Junior 1x Heat K. Carroll
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 170 39a Mens Junior 1x Heat z. forrest
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 171 39a Mens Junior 1x Heat J. Gallagher
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 179 39a Mens Junior 1x Heat M. Kelly
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 220 39a Mens Junior 1x Heat N. Vasiliu
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 252 41a Womens Junior 2x Heat K. Carroll
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 260 41a Womens Junior 2x Heat E. Miller
04:18 PM 03:38 03:48 03:58 6 15S2 Mens Junior 2x Semi-Final 2 J. Gallagher

Nereid

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sarah Kornblum 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 5 12a Womens Junior 4x Heat L. Klarin
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 224 41a Womens Junior 2x Heat R. Lapkin
11:08 AM 10:28 10:38 10:48 364 58a Womens Intermediate 1x Heat F. Moran
11:08 AM 10:28 10:38 10:48 367 58a Womens Intermediate 1x Heat A. Zolnowsky
11:08 AM 10:28 10:38 10:48 369 58a Womens Intermediate 1x Heat K. Francis
12:24 PM 11:44 11:54 12:04 4 17b Womens Junior 16 1x Heat 2 J. DiLauro

New Haven

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Georgia Wetmore 11:08 AM 10:28 10:38 10:48 355 58a Womens Intermediate 1x Heat G. Wetmore

New York

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Felix DeCarvalho 09:24 AM 08:44 08:54 09:04 88 15a Mens Junior 2x Heat J. Silberstein
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 135 29a Mens Junior 4+ Heat G. Rubio
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 190 39a Mens Junior 1x Heat D. Sonzogni
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 274 42a Mens Junior 16 2x Heat e. mortati
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 286 42a Mens Junior 16 2x Heat J. Bucher

New York AC

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Greg McClure 10:44 AM 10:04 10:14 10:24 300 43a Mens Intermediate 2- Heat R. Moffitt
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 343 57a Mens Intermediate 1x Heat W. Corban
01:36 PM 12:56 01:06 01:16 2 21b Mens 2- Heat 2 C. Kelling
02:54 PM 02:14 02:24 02:34 6 59a Mens Inter Light 1x Heat 1 P. McSharar

Newburgh

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Juliana LoBiondo 10:32 AM 09:52 10:02 10:12 270 42a Mens Junior 16 2x Heat J. Specthrie

North Jersey

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Laurie Howard 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 2 12a Womens Junior 4x Heat B. Slavin
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 100 15a Mens Junior 2x Heat M. Prapopulos
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 116 16a Womens Junior 1x Heat S. Akellian
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 192 39a Mens Junior 1x Heat M. Prapopulos
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 215 39a Mens Junior 1x Heat J. Illuzzi
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 246 41a Womens Junior 2x Heat B. Slavin

Norwalk River

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Yuri Kolomiets 09:12 AM 08:32 08:42 08:52 22 14a Mens Junior 16 1x Heat K. Lenihan
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 36 14a Mens Junior 16 1x Heat Z. Johnston
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 44 14a Mens Junior 16 1x Heat M. Rauccio
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 47 14a Mens Junior 16 1x Heat O. Peacock
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 107 16a Womens Junior 1x Heat O. Clark
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 115 16a Womens Junior 1x Heat A. Lawrence
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 121 16a Womens Junior 1x Heat G. Castro
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 148 29a Mens Junior 4+ Heat B. Helms
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 195 39a Mens Junior 1x Heat L. McDonough
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 199 39a Mens Junior 1x Heat D. Crameri
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 233 41a Womens Junior 2x Heat J. Magnoli
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 240 41a Womens Junior 2x Heat N. Partlow
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 245 41a Womens Junior 2x Heat O. Clark
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 280 42a Mens Junior 16 2x Heat B. Spiewak
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 284 42a Mens Junior 16 2x Heat G. Arnold
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 305 43a Mens Intermediate 2- Heat B. Helms
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 313 43a Mens Intermediate 2- Heat D. Crameri
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 314 43a Mens Intermediate 2- Heat C. Martensson
12:18 PM 11:38 11:48 11:58 5 17a Womens Junior 16 1x Heat 1 N. Partlow
12:48 PM 12:08 12:18 12:28 1 18c Womens Junior 4+ Heat 3 E. Sadrakula
02:12 PM 01:32 01:42 01:52 6 25a Mens Junior 16 4x Heat 1 O. Peacock
02:18 PM 01:38 01:48 01:58 1 25b Mens Junior 16 4x Heat 2 R. Purdy
04:00 PM 03:20 03:30 03:40 6 14S1 Mens Junior 16 1x Semi-Final 1 Z. Johnston
04:06 PM 03:26 03:36 03:46 6 14S2 Mens Junior 16 1x Semi-Final 2 O. Peacock

Orange County

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Aric Meyer 10:04 AM 09:24 09:34 09:44 165 39a Mens Junior 1x Heat J. Endler
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 175 39a Mens Junior 1x Heat L. Sendelbach
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 194 39a Mens Junior 1x Heat B. Goodman

Ottawa

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Ottawa Rowing Club 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 12 12a Womens Junior 4x Heat G. Cross
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 14 12a Womens Junior 4x Heat S. Van Dusen
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 57 15a Mens Junior 2x Heat G. Connell
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 60 15a Mens Junior 2x Heat S. Plenderleith
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 92 15a Mens Junior 2x Heat j. Hamilton
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 145 29a Mens Junior 4+ Heat G. Connell
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 271 42a Mens Junior 16 2x Heat O. Mihorean
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 276 42a Mens Junior 16 2x Heat N. Lee
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 332 57a Mens Intermediate 1x Heat J. Muir
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 334 57a Mens Intermediate 1x Heat L. Teeft
11:08 AM 10:28 10:38 10:48 363 58a Womens Intermediate 1x Heat A. Pastic
12:06 PM 11:26 11:36 11:46 4 11b Womens Junior 16 4x Heat 2 M. Hemphill
12:12 PM 11:32 11:42 11:52 6 11c Womens Junior 16 4x Heat 3 K. Clarke
12:42 PM 12:02 12:12 12:22 1 18b Womens Junior 4+ Heat 2 C. Hinds
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 2 19b Mens Junior 4x Heat 2 Z. McLellan
01:12 PM 12:32 12:42 12:52 2 20a Mens Junior 16 4+ Heat 1 O. Mihorean
01:42 PM 01:02 01:12 01:22 4 23a Womens Light 2x Heat 1 K. King
01:42 PM 01:02 01:12 01:22 5 23a Womens Light 2x Heat 1 J. Carter
01:48 PM 01:08 01:18 01:28 3 23b Womens Light 2x Heat 2 D. Howell
01:48 PM 01:08 01:18 01:28 5 23b Womens Light 2x Heat 2 M. Haley
01:54 PM 01:14 01:24 01:34 1 24a Womens Inter Light 1x Heat 1 L. Pagé
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 2 24b Womens Inter Light 1x Heat 2 A. Fogarty
02:06 PM 01:26 01:36 01:46 3 24c Womens Inter Light 1x Heat 3 A. Currie
02:12 PM 01:32 01:42 01:52 1 25a Mens Junior 16 4x Heat 1 O. Mihorean
02:24 PM 01:44 01:54 02:04 2 26a Womens Junior 16 4+ Heat 1 R. Murray
02:42 PM 02:02 02:12 02:22 2 38b Womens Junior 16 2x Heat 2 M. Hemphill
02:48 PM 02:08 02:18 02:28 6 38c Womens Junior 16 2x Heat 3 S. Chavez Tendilla
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 2 59b Mens Inter Light 1x Heat 2 C. Bénard
03:06 PM 02:26 02:36 02:46 1 59c Mens Inter Light 1x Heat 3 J. Sukstorf
03:18 PM 02:38 02:48 02:58 2 44b Mens Junior 8 Heat 2 Z. McLellan
03:42 PM 03:02 03:12 03:22 4 45c Womens Junior 8 Heat 3 M. Marland
03:48 PM 03:08 03:18 03:28 4 12S1 Womens Junior 4x Semi-Final 1 G. Cross
04:12 PM 03:32 03:42 03:52 4 15S1 Mens Junior 2x Semi-Final 1 j. Hamilton
04:18 PM 03:38 03:48 03:58 3 15S2 Mens Junior 2x Semi-Final 2 G. Connell

PNRA/Mercer

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Daniel Kennedy-Moore 10:44 AM 10:04 10:14 10:24 320 43a Mens Intermediate 2- Heat D. Kennedy-Moore
Kris Grudt 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 136 29a Mens Junior 4+ Heat K. Borup
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 302 43a Mens Intermediate 2- Heat K. Hobbs
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 304 43a Mens Intermediate 2- Heat J. Gleim
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 306 43a Mens Intermediate 2- Heat S. Kelly
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 331 57a Mens Intermediate 1x Heat S. Kelly
12:36 PM 11:56 12:06 12:16 6 18a Womens Junior 4+ Heat 1 K. Lustig (15)
12:48 PM 12:08 12:18 12:28 6 18c Womens Junior 4+ Heat 3 E. Gorberg
01:18 PM 12:38 12:48 12:58 3 20b Mens Junior 16 4+ Heat 2 D. Stoddard
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 3 21a Mens 2- Heat 1 K. Hobbs
01:36 PM 12:56 01:06 01:16 5 21b Mens 2- Heat 2 E. Placeholder2
02:24 PM 01:44 01:54 02:04 1 26a Womens Junior 16 4+ Heat 1 l. shehab
02:30 PM 01:50 02:00 02:10 2 26b Womens Junior 16 4+ Heat 2 K. Sullivan
03:18 PM 02:38 02:48 02:58 3 44b Mens Junior 8 Heat 2 W. Grimes
03:24 PM 02:44 02:54 03:04 4 44c Mens Junior 8 Heat 3 K. Borup
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 5 45a Womens Junior 8 Heat 1 K. Miller
03:36 PM 02:56 03:06 03:16 2 45b Womens Junior 8 Heat 2 S. Hansen

Peconic

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Michelle Zaloom 10:18 AM 09:38 09:48 09:58 236 41a Womens Junior 2x Heat S. Sandler
12:30 PM 11:50 12:00 12:10 4 17c Womens Junior 16 1x Heat 3 L. Sanchez
Nathan Sandler 10:04 AM 09:24 09:34 09:44 198 39a Mens Junior 1x Heat N. Sandler

Pelham CRA

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Jackson McCarron 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 16 12a Womens Junior 4x Heat J. Rivera
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 83 15a Mens Junior 2x Heat C. Martin
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 128 29a Mens Junior 4+ Heat M. Cornman
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 151 29a Mens Junior 4+ Heat J. Garvey
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 261 41a Womens Junior 2x Heat C. Lillis
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 296 42a Mens Junior 16 2x Heat H. Tsavaris
12:00 PM 11:20 11:30 11:40 5 11a Womens Junior 16 4x Heat 1 J. Bausano
02:12 PM 01:32 01:42 01:52 5 25a Mens Junior 16 4x Heat 1 D. Owen
03:24 PM 02:44 02:54 03:04 3 44c Mens Junior 8 Heat 3 C. Martin
03:36 PM 02:56 03:06 03:16 1 45b Womens Junior 8 Heat 2 C. Lillis

Penn AC

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Erika Jorgensen 11:08 AM 10:28 10:38 10:48 354 58a Womens Intermediate 1x Heat E. Jorgensen
John O'Brien 10:44 AM 10:04 10:14 10:24 303 43a Mens Intermediate 2- Heat T. Brown
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 5 21a Mens 2- Heat 1 T. Brown
Penn AC Director 09:38 AM 08:58 09:08 09:18 124 16a Womens Junior 1x Heat N. Perry
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 133 29a Mens Junior 4+ Heat J. Warren
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 153 29a Mens Junior 4+ Heat L. Lafferty
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 159 29a Mens Junior 4+ Heat W. Robinson
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 311 43a Mens Intermediate 2- Heat T. Bouck
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 348 57a Mens Intermediate 1x Heat C. Reich
12:42 PM 12:02 12:12 12:22 5 18b Womens Junior 4+ Heat 2 A. Oser
12:48 PM 12:08 12:18 12:28 2 18c Womens Junior 4+ Heat 3 J. Thompson
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 2 19c Mens Junior 4x Heat 3 M. Grant
01:24 PM 12:44 12:54 01:04 2 20c Mens Junior 16 4+ Heat 3 M. Piegza
01:36 PM 12:56 01:06 01:16 4 21b Mens 2- Heat 2 C. Anderson
01:54 PM 01:14 01:24 01:34 4 24a Womens Inter Light 1x Heat 1 K. Murphy
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 5 24b Womens Inter Light 1x Heat 2 K. Propst
02:06 PM 01:26 01:36 01:46 5 24c Womens Inter Light 1x Heat 3 M. Mosier
02:30 PM 01:50 02:00 02:10 1 26b Womens Junior 16 4+ Heat 2 S. Lynn
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 3 59b Mens Inter Light 1x Heat 2 B. Urbanowski
03:12 PM 02:32 02:42 02:52 3 44a Mens Junior 8 Heat 1 G. Andreas
03:18 PM 02:38 02:48 02:58 6 44b Mens Junior 8 Heat 2 M. Piegza
03:24 PM 02:44 02:54 03:04 1 44c Mens Junior 8 Heat 3 L. Lafferty
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 4 45a Womens Junior 8 Heat 1 J. Thompson
03:36 PM 02:56 03:06 03:16 4 45b Womens Junior 8 Heat 2 A. Peters
03:42 PM 03:02 03:12 03:22 3 45c Womens Junior 8 Heat 3 J. Hughes

Philadelphia City Rowing

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
W. Tom Thomas 10:18 AM 09:38 09:48 09:58 234 41a Womens Junior 2x Heat S. Harris
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 4 19c Mens Junior 4x Heat 3 M. harte

Port Rowing

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Steve Panzik 10:04 AM 09:24 09:34 09:44 203 39a Mens Junior 1x Heat A. Small

Potomac

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Reilly Dampeer 09:12 AM 08:32 08:42 08:52 39 14a Mens Junior 16 1x Heat J. Johnson
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 87 15a Mens Junior 2x Heat T. Vasquez
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 340 57a Mens Intermediate 1x Heat Z. Obstfeld
03:06 PM 02:26 02:36 02:46 4 59c Mens Inter Light 1x Heat 3 A. Rouse

RA Rye

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Marko Serafimovski 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 3 12a Womens Junior 4x Heat L. Schnepp
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 38 14a Mens Junior 16 1x Heat C. Pyne
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 42 14a Mens Junior 16 1x Heat B. Klezl
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 69 15a Mens Junior 2x Heat T. Clickner
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 97 15a Mens Junior 2x Heat R. Hoffberg
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 132 29a Mens Junior 4+ Heat T. Clickner
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 188 39a Mens Junior 1x Heat W. Turner
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 210 39a Mens Junior 1x Heat S. Hayes
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 297 43a Mens Intermediate 2- Heat W. Turner
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 318 43a Mens Intermediate 2- Heat T. Powell
12:24 PM 11:44 11:54 12:04 3 17b Womens Junior 16 1x Heat 2 L. Schnepp
12:30 PM 11:50 12:00 12:10 6 17c Womens Junior 16 1x Heat 3 A. Mustafaraj
12:42 PM 12:02 12:12 12:22 2 18b Womens Junior 4+ Heat 2 L. Schnepp
01:48 PM 01:08 01:18 01:28 2 23b Womens Light 2x Heat 2 S. Gruterich
02:36 PM 01:56 02:06 02:16 1 38a Womens Junior 16 2x Heat 1 A. Mustafaraj
04:00 PM 03:20 03:30 03:40 5 14S1 Mens Junior 16 1x Semi-Final 1 B. Klezl
04:06 PM 03:26 03:36 03:46 3 14S2 Mens Junior 16 1x Semi-Final 2 C. Pyne
04:24 PM 03:44 03:54 04:04 2 15S3 Mens Junior 2x Semi-Final 3 T. Clickner

River Rowing

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Melissa Boyd 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 6 12a Womens Junior 4x Heat K. Cunningham
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 13 12a Womens Junior 4x Heat c. mcgovern
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 29 14a Mens Junior 16 1x Heat A. Feteira
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 283 42a Mens Junior 16 2x Heat R. Mcgovern
02:42 PM 02:02 02:12 02:22 4 38b Womens Junior 16 2x Heat 2 F. Fradianni
03:54 PM 03:14 03:24 03:34 3 12S2 Womens Junior 4x Semi-Final 2 c. mcgovern

Riverside

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Eric Grasso 10:56 AM 10:16 10:26 10:36 345 57a Mens Intermediate 1x Heat E. Grasso
Eva Frieden 11:08 AM 10:28 10:38 10:48 366 58a Womens Intermediate 1x Heat E. Frieden
Paul Fisher 10:44 AM 10:04 10:14 10:24 315 43a Mens Intermediate 2- Heat C. Hurley
Phoebe Knox 11:08 AM 10:28 10:38 10:48 357 58a Womens Intermediate 1x Heat P. Knox

Saugatuck

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Rickey Visinski 10:56 AM 10:16 10:26 10:36 327 57a Mens Intermediate 1x Heat R. Visinski
Sharon Kriz 09:12 AM 08:32 08:42 08:52 24 14a Mens Junior 16 1x Heat S. Banbury
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 35 14a Mens Junior 16 1x Heat R. Caulfield
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 46 14a Mens Junior 16 1x Heat S. Holzhauer
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 85 15a Mens Junior 2x Heat D. Korsun
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 127 29a Mens Junior 4+ Heat D. Socia
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 156 29a Mens Junior 4+ Heat A. Bell
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 168 39a Mens Junior 1x Heat H. Malec
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 180 39a Mens Junior 1x Heat P. overton
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 182 39a Mens Junior 1x Heat B. Waller
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 201 39a Mens Junior 1x Heat B. Wisdom
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 205 39a Mens Junior 1x Heat O. Bub
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 206 39a Mens Junior 1x Heat K. Ratner
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 216 39a Mens Junior 1x Heat D. Hochman
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 217 39a Mens Junior 1x Heat L. Manning
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 273 42a Mens Junior 16 2x Heat R. Caulfield
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 301 43a Mens Intermediate 2- Heat L. Manning
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 312 43a Mens Intermediate 2- Heat D. Hochman
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 316 43a Mens Intermediate 2- Heat P. overton
03:12 PM 02:32 02:42 02:52 4 44a Mens Junior 8 Heat 1 G. Steffen
04:00 PM 03:20 03:30 03:40 2 14S1 Mens Junior 16 1x Semi-Final 1 R. Caulfield
04:06 PM 03:26 03:36 03:46 2 14S2 Mens Junior 16 1x Semi-Final 2 S. Banbury
04:06 PM 03:26 03:36 03:46 5 14S2 Mens Junior 16 1x Semi-Final 2 S. Holzhauer

Springfield Crew

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sharon Carmody 10:04 AM 09:24 09:34 09:44 191 39a Mens Junior 1x Heat R. Carmody

Steel City

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Ladislau Tompa 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 15 12a Womens Junior 4x Heat S. Bowman
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 98 15a Mens Junior 2x Heat S. Taylor-Brill
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 111 16a Womens Junior 1x Heat A. Delambo
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 112 16a Womens Junior 1x Heat S. Bowman
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 166 39a Mens Junior 1x Heat I. Deynega
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 172 39a Mens Junior 1x Heat S. Taylor-Brill
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 174 39a Mens Junior 1x Heat D. Lukas
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 184 39a Mens Junior 1x Heat B. Akers
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 185 39a Mens Junior 1x Heat M. DeGregorio
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 208 39a Mens Junior 1x Heat B. Stevenson
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 244 41a Womens Junior 2x Heat C. Mellor
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 338 57a Mens Intermediate 1x Heat C. Mazur
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 346 57a Mens Intermediate 1x Heat T. Charley
11:08 AM 10:28 10:38 10:48 352 58a Womens Intermediate 1x Heat N. Sebastian
12:24 PM 11:44 11:54 12:04 1 17b Womens Junior 16 1x Heat 2 C. Hall
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 5 19c Mens Junior 4x Heat 3 I. Deynega
01:54 PM 01:14 01:24 01:34 2 24a Womens Inter Light 1x Heat 1 J. Johnson
02:06 PM 01:26 01:36 01:46 2 24c Womens Inter Light 1x Heat 3 S. Gulati
02:36 PM 01:56 02:06 02:16 2 38a Womens Junior 16 2x Heat 1 C. Hall
03:54 PM 03:14 03:24 03:34 6 12S2 Womens Junior 4x Semi-Final 2 S. Bowman
04:12 PM 03:32 03:42 03:52 6 15S1 Mens Junior 2x Semi-Final 1 S. Taylor-Brill

Still Water

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Trevor Barry 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 142 29a Mens Junior 4+ Heat G. Colmenarez
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 152 29a Mens Junior 4+ Heat F. Casabianca
02:24 PM 01:44 01:54 02:04 3 26a Womens Junior 16 4+ Heat 1 M. Barrera
03:36 PM 02:56 03:06 03:16 3 45b Womens Junior 8 Heat 2 M. Barrera

Swan Creek RC

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Amelia Aspell 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 147 29a Mens Junior 4+ Heat J. Darling
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 157 29a Mens Junior 4+ Heat R. Falk
12:12 PM 11:32 11:42 11:52 1 11c Womens Junior 16 4x Heat 3 E. Akbari
12:42 PM 12:02 12:12 12:22 3 18b Womens Junior 4+ Heat 2 L. Hunt
01:12 PM 12:32 12:42 12:52 5 20a Mens Junior 16 4+ Heat 1 N. WOLOSHYN

UPenn Development Camp

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Conor Davenport 10:44 AM 10:04 10:14 10:24 309 43a Mens Intermediate 2- Heat P. St. Michael

Unaff. (USA)

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Dylan Hartwick 02:54 PM 02:14 02:24 02:34 4 59a Mens Inter Light 1x Heat 1 D. Hartwick

Undine

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Joe Quaid 10:44 AM 10:04 10:14 10:24 319 43a Mens Intermediate 2- Heat J. Cipolla
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 336 57a Mens Intermediate 1x Heat Z. Endter
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 339 57a Mens Intermediate 1x Heat J. Quaid
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 341 57a Mens Intermediate 1x Heat I. Krakic
02:54 PM 02:14 02:24 02:34 2 59a Mens Inter Light 1x Heat 1 J. Konopka
Liesel Hud 09:24 AM 08:44 08:54 09:04 93 15a Mens Junior 2x Heat S. Flemming
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 232 41a Womens Junior 2x Heat C. Savage
02:48 PM 02:08 02:18 02:28 2 38c Womens Junior 16 2x Heat 3 E. Grugan
04:24 PM 03:44 03:54 04:04 6 15S3 Mens Junior 2x Semi-Final 3 S. Flemming

University

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Maria McDevitt 09:24 AM 08:44 08:54 09:04 102 15a Mens Junior 2x Heat C. Hansen
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 263 41a Womens Junior 2x Heat K. Maurer
12:54 PM 12:14 12:24 12:34 2 19a Mens Junior 4x Heat 1 C. Hansen
03:42 PM 03:02 03:12 03:22 5 45c Womens Junior 8 Heat 3 A. Giongo

Upper River

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
John Bridges 09:24 AM 08:44 08:54 09:04 63 15a Mens Junior 2x Heat J. Nair
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 71 15a Mens Junior 2x Heat A. Horn
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 74 15a Mens Junior 2x Heat M. Sporer
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 76 15a Mens Junior 2x Heat A. Jacobson
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 163 29a Mens Junior 4+ Heat D. Ramsey
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 181 39a Mens Junior 1x Heat N. Hannon
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 204 39a Mens Junior 1x Heat A. Winstead
10:44 AM 10:04 10:14 10:24 298 43a Mens Intermediate 2- Heat M. Abram
10:56 AM 10:16 10:26 10:36 329 57a Mens Intermediate 1x Heat M. Glaude
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 5 19b Mens Junior 4x Heat 2 D. Ramsey
03:12 PM 02:32 02:42 02:52 5 44a Mens Junior 8 Heat 1 A. Winstead

Vesper

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Cara Stawicki 01:48 PM 01:08 01:18 01:28 4 23b Womens Light 2x Heat 2 C. Stawicki
Casi Boyle 11:08 AM 10:28 10:38 10:48 368 58a Womens Intermediate 1x Heat C. Boyle
Julia Lonchar 11:08 AM 10:28 10:38 10:48 365 58a Womens Intermediate 1x Heat J. Lonchar
Kirk Beckman 10:18 AM 09:38 09:48 09:58 225 41a Womens Junior 2x Heat M. Beckman
Lauren Klick 01:54 PM 01:14 01:24 01:34 5 24a Womens Inter Light 1x Heat 1 L. Klick
Mikhail Melnik 10:04 AM 09:24 09:34 09:44 219 39a Mens Junior 1x Heat M. Melnik
Sean Clarke 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 8 12a Womens Junior 4x Heat S. Stanley
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 17 12a Womens Junior 4x Heat N. Langleben
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 58 15a Mens Junior 2x Heat T. Bloesch
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 68 15a Mens Junior 2x Heat J. KONIECZNY
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 146 29a Mens Junior 4+ Heat H. Poivey-Olson
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 223 41a Womens Junior 2x Heat K. Donohue
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 250 41a Womens Junior 2x Heat S. Stanley
12:54 PM 12:14 12:24 12:34 5 19a Mens Junior 4x Heat 1 M. Kerwin
01:42 PM 01:02 01:12 01:22 2 23a Womens Light 2x Heat 1 J. Sager
02:06 PM 01:26 01:36 01:46 1 24c Womens Inter Light 1x Heat 3 E. Hughes
02:48 PM 02:08 02:18 02:28 3 38c Womens Junior 16 2x Heat 3 C. Castorino
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 6 59b Mens Inter Light 1x Heat 2 S. Hausmann
03:48 PM 03:08 03:18 03:28 3 12S1 Womens Junior 4x Semi-Final 1 S. Stanley
03:48 PM 03:08 03:18 03:28 5 12S1 Womens Junior 4x Semi-Final 1 N. Langleben
Trevor Weaser 01:30 PM 12:50 01:00 01:10 2 21a Mens 2- Heat 1 T. Weaser

Virginia Beach

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Lisa Peck 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 19 12a Womens Junior 4x Heat C. Brennan
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 49 14a Mens Junior 16 1x Heat R. Harvey
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 104 16a Womens Junior 1x Heat A. Herrman
09:38 AM 08:58 09:08 09:18 118 16a Womens Junior 1x Heat J. Peck
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 177 39a Mens Junior 1x Heat W. Greene
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 197 39a Mens Junior 1x Heat D. Callahan
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 243 41a Womens Junior 2x Heat A. Herrman
12:06 PM 11:26 11:36 11:46 6 11b Womens Junior 16 4x Heat 2 C. Brennan
12:54 PM 12:14 12:24 12:34 3 19a Mens Junior 4x Heat 1 R. Gurak

Whitemarsh Boat Club

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Joseph Sullivan 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 10 12a Womens Junior 4x Heat E. Steinman
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 65 15a Mens Junior 2x Heat B. Subak
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 173 39a Mens Junior 1x Heat E. Horvath
10:32 AM 09:52 10:02 10:12 278 42a Mens Junior 16 2x Heat C. McNamara
11:08 AM 10:28 10:38 10:48 359 58a Womens Intermediate 1x Heat D. Wolf
12:12 PM 11:32 11:42 11:52 2 11c Womens Junior 16 4x Heat 3 N. Keegan
02:30 PM 01:50 02:00 02:10 4 26b Womens Junior 16 4+ Heat 2 D. Marlin-Andrews
04:24 PM 03:44 03:54 04:04 5 15S3 Mens Junior 2x Semi-Final 3 B. Subak

Wilmington

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Holly Dodge 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 131 29a Mens Junior 4+ Heat T. Thorley
10:04 AM 09:24 09:34 09:44 186 39a Mens Junior 1x Heat J. Lose
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 257 41a Womens Junior 2x Heat K. Callahan
Shawn Neal 10:56 AM 10:16 10:26 10:36 333 57a Mens Intermediate 1x Heat S. Neal
Will Beardell 02:54 PM 02:14 02:24 02:34 1 59a Mens Inter Light 1x Heat 1 W. Beardell