2016 Head of The Christina

  • Build a custom coaches report by checking one or more races
Filter list:
Customize results:
Print selected races:

Alexandria

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Jaime Rubini 11:40 AM 11:00 11:10 11:20 172 20 Womens Masters 4+ Final J. Dutzer
11:40 AM 11:00 11:10 11:20 175 20 Womens Masters 4+ Final P. Jones
02:05 PM 01:25 01:35 01:45 245 30 Womens Masters 8+ Final J. Dutzer
Lori Criado 10:20 AM 09:40 09:50 10:00 80 7 Womens Masters 1x Final L. Criado
Seth Levinson 10:12 AM 09:32 09:42 09:52 66 6 Mens Masters Veterans 1x Final s. levinson
11:50 AM 11:10 11:20 11:30 181 21 Mens Masters 2x Final s. levinson

Baltimore

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Judd Anderson 10:40 AM 10:00 10:10 10:20 94 10 Mens Youth 2x Final J. Ouwerkerk
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 106 11 Womens Youth 2x Final C. Waters
10:55 AM 10:15 10:25 10:35 120 13 Mixed Youth 8+ Final E. Lamason
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 149 18 Womens Youth Novice/JV 4+ Final A. N'Diaye
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 159 18 Womens Youth Novice/JV 4+ Final C. Davis
01:25 PM 12:45 12:55 01:05 198 24 Mens Youth JV 4x Final W. Moorer
01:25 PM 12:45 12:55 01:05 200 24 Mens Youth JV 4x Final D. Delly
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 233 28 Womens Youth 1x Final M. Doak
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 236 28 Womens Youth 1x Final A. Hinton
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 293 36 Womens Youth Varsity 4x Final Z. Brown
Paula Krahn Merkle 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 61 5 Mens Masters 1x Final J. Jones
10:22 AM 09:42 09:52 10:02 81 8 Womens Masters Veterans 1x Final E. Erbelding
11:35 AM 10:55 11:05 11:15 164 19 Mens Masters 4+ Final A. DeStefano
11:35 AM 10:55 11:05 11:15 165 19 Mens Masters 4+ Final W. Gore
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 239 29 Mens Masters 8+ Final A. DeStefano

Bishop O'Connell

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Christine McGowan 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 24 3 Mens Youth Varsity 4+ Final M. Roque
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 32 3 Mens Youth Varsity 4+ Final A. Di Napoli
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 42 4 Womens Youth Varsity 4+ Final C. Reing
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 50 4 Womens Youth Varsity 4+ Final M. Jones
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 269 34 Mens Youth Varsity 8+ Final H. McBride

Bonner & Prendergast

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
James Krmpotich 10:00 AM 09:20 09:30 09:40 39 4 Womens Youth Varsity 4+ Final D. Covert
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 157 18 Womens Youth Novice/JV 4+ Final K. Neill

Carnegie Lake

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Bill Flynn 10:12 AM 09:32 09:42 09:52 70 6 Mens Masters Veterans 1x Final B. Flynn
Joe Flynn 02:15 PM 01:35 01:45 01:55 255 32 Mens Open 1x Final J. Flynn

Cedar Creek High School

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kevin Jones 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 26 3 Mens Youth Varsity 4+ Final C. Krawiec
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 43 4 Womens Youth Varsity 4+ Final B. Kaenzig

Chester River

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Dinah Riordan 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 63 5 Mens Masters 1x Final J. Davis
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 146 17 Womens Masters 4x Final D. Davis
11:50 AM 11:10 11:20 11:30 182 21 Mens Masters 2x Final j. gannon
02:05 PM 01:25 01:35 01:45 250 30 Womens Masters 8+ Final D. Davis

Christian Brothers

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Scott Belford 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 19 3 Mens Youth Varsity 4+ Final E. Wicks
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 28 3 Mens Youth Varsity 4+ Final P. Hegel
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 35 3 Mens Youth Varsity 4+ Final L. Wickham
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 131 15 Mens Youth Novice/JV 4+ Final Z. Kramer
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 186 23 Mens Youth JV 8+ Final Z. Kramer
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 264 34 Mens Youth Varsity 8+ Final E. Wicks
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 278 34 Mens Youth Varsity 8+ Final L. Wickham

Churchill Crew

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Davis Bales 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 25 3 Mens Youth Varsity 4+ Final B. Clarke
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 46 4 Womens Youth Varsity 4+ Final R. Newman
10:55 AM 10:15 10:25 10:35 121 13 Mixed Youth 8+ Final E. Berger
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 135 15 Mens Youth Novice/JV 4+ Final C. Rush
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 138 15 Mens Youth Novice/JV 4+ Final J. Grundy
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 158 18 Womens Youth Novice/JV 4+ Final E. Whalen
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 189 23 Mens Youth JV 8+ Final B. Lloyd
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 208 25 Womens Youth JV 4x Final L. Hutton
01:40 PM 01:00 01:10 01:20 214 26 Womens Youth JV 8+ Final L. Cantilli

Concord HS

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Holly Dodge 10:00 AM 09:20 09:30 09:40 45 4 Womens Youth Varsity 4+ Final G. Vaughn
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 151 18 Womens Youth Novice/JV 4+ Final E. Rawheiser
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 153 18 Womens Youth Novice/JV 4+ Final H. Kennedy
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 187 23 Mens Youth JV 8+ Final A. Carvalho
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 276 34 Mens Youth Varsity 8+ Final J. Weeks

Cooper Rowing

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
James Gaffney 02:15 PM 01:35 01:45 01:55 256 32 Mens Open 1x Final J. Gaffney
Joyce Mitchell 11:15 AM 10:35 10:45 10:55 144 17 Womens Masters 4x Final M. Higgins
Susan McGann 11:00 AM 10:20 10:30 10:40 125 14 Mixed Masters 8+ Final P. Hurd
Susan Blough 12:00 AM 11:20 11:30 11:40 263 33 Womens Open 1x Final S. Blough

DeMatha

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Andrew Bright 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 27 3 Mens Youth Varsity 4+ Final L. Lama
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 29 3 Mens Youth Varsity 4+ Final E. McWithey
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 33 3 Mens Youth Varsity 4+ Final E. Newton
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 132 15 Mens Youth Novice/JV 4+ Final A. Lesiw
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 271 34 Mens Youth Varsity 8+ Final L. Lama
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 282 34 Mens Youth Varsity 8+ Final M. Hunt

Delaware - Men

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Chuck Crawford 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 1 1 Mens Collegiate 8+ Final C. Dabagian
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 3 1 Mens Collegiate 8+ Final J. Trunley
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 5 1 Mens Collegiate 8+ Final M. Bird
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 7 1 Mens Collegiate 8+ Final S. Menken
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 8 1 Mens Collegiate 8+ Final N. Tumpowsky
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 9 1 Mens Collegiate 8+ Final B. Gilbert

Delaware - Women

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kevin Gruber 09:40 AM 09:00 09:10 09:20 12 2 Womens Collegiate 8+ Final N. Teichman
09:40 AM 09:00 09:10 09:20 13 2 Womens Collegiate 8+ Final A. Cooper
09:40 AM 09:00 09:10 09:20 14 2 Womens Collegiate 8+ Final A. Rider
09:40 AM 09:00 09:10 09:20 15 2 Womens Collegiate 8+ Final L. Williamson
09:40 AM 09:00 09:10 09:20 16 2 Womens Collegiate 8+ Final M. Crowley

Delaware Ltwt Men

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Chuck Crawford 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 2 1 Mens Collegiate 8+ Final D. Caspers
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 4 1 Mens Collegiate 8+ Final A. Shoemaker
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 6 1 Mens Collegiate 8+ Final J. Connors
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 258 32 Mens Open 1x Final R. Cucci
Cooper Hurley 02:15 PM 01:35 01:45 01:55 252 32 Mens Open 1x Final C. Hurley
Will Beardell 02:15 PM 01:35 01:45 01:55 260 32 Mens Open 1x Final W. Beardell
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 261 32 Mens Open 1x Final T. Dough

Freedom Rowers

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sarah MacKenzie 10:55 AM 10:15 10:25 10:35 119 13 Mixed Youth 8+ Final e. lambert
10:55 AM 10:15 10:25 10:35 122 13 Mixed Youth 8+ Final B. Missimer
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 229 27 Mens Youth 1x Final W. Mann

Germantown Friends

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Aaron Preetam 01:45 PM 01:05 01:15 01:25 227 27 Mens Youth 1x Final J. Wright
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 235 28 Womens Youth 1x Final K. Maguire

Gray Knights

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Eric Underhill 11:00 AM 10:20 10:30 10:40 128 14 Mixed Masters 8+ Final J. Robinson
11:40 AM 11:00 11:10 11:20 173 20 Womens Masters 4+ Final I. Clarke-Marshall
02:05 PM 01:25 01:35 01:45 246 30 Womens Masters 8+ Final R. Matwijkow

Haddonfield Crew

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Tim Hagan 11:05 AM 10:25 10:35 10:45 134 15 Mens Youth Novice/JV 4+ Final A. Small
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 265 34 Mens Youth Varsity 8+ Final A. Fisher
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 279 34 Mens Youth Varsity 8+ Final D. Popp
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 305 38 Womens Youth Varsity 8+ Final E. Kommedal
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 308 38 Womens Youth Varsity 8+ Final M. Clapp

Hampton Roads

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Suzanne Lyons 02:50 PM 02:10 02:20 02:30 300 37 Mixed Masters 4x Final N. Conner

Harvey's Lake

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Deidrah Kennedy 01:45 PM 01:05 01:15 01:25 224 27 Mens Youth 1x Final S. Lynett

Kempsville

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kathryn P Callahan 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 62 5 Mens Masters 1x Final T. Callahan

Malta

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Rush Fisher 11:50 AM 11:10 11:20 11:30 179 21 Mens Masters 2x Final M. Brown

Merion Mercy Academy

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Mike Brown 10:00 AM 09:20 09:30 09:40 41 4 Womens Youth Varsity 4+ Final M. Lamb
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 48 4 Womens Youth Varsity 4+ Final O. Anderson
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 150 18 Womens Youth Novice/JV 4+ Final M. McGrath
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 160 18 Womens Youth Novice/JV 4+ Final D. Figueroa
01:40 PM 01:00 01:10 01:20 213 26 Womens Youth JV 8+ Final I. Begley
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 303 38 Womens Youth Varsity 8+ Final M. Lamb

Miles Make Champions

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kayla McCormick 10:35 AM 09:55 10:05 10:15 89 9 Mens Youth Novice 8+ Final D. Robinson
10:35 AM 09:55 10:05 10:15 91 9 Mens Youth Novice 8+ Final C. Malone
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 114 12 Womens Youth Novice 8+ Final A. Cooper
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 188 23 Mens Youth JV 8+ Final N. Fishler
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 268 34 Mens Youth Varsity 8+ Final T. Lowery

Moorestown HS

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Rich Henderson 01:40 PM 01:00 01:10 01:20 215 26 Womens Youth JV 8+ Final B. Parker
01:40 PM 01:00 01:10 01:20 219 26 Womens Youth JV 8+ Final G. Jarmain
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 266 34 Mens Youth Varsity 8+ Final B. Jones
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 280 34 Mens Youth Varsity 8+ Final T. Roman

Navesink River Rowing

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Ian Bamberger 01:25 PM 12:45 12:55 01:05 196 24 Mens Youth JV 4x Final M. Ramirez
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 203 25 Womens Youth JV 4x Final E. Murray
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 228 27 Mens Youth 1x Final K. McFadden
02:35 PM 01:55 02:05 02:15 285 35 Mens Youth Varsity 4x Final N. Malizia
02:35 PM 01:55 02:05 02:15 287 35 Mens Youth Varsity 4x Final M. Burke
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 290 36 Womens Youth Varsity 4x Final C. Boughrum
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 294 36 Womens Youth Varsity 4x Final M. Manville
Linda Ensor 10:22 AM 09:42 09:52 10:02 84 8 Womens Masters Veterans 1x Final L. Ensor

Nereid

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Eric Hagberg 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 57 5 Mens Masters 1x Final E. Hagberg

Newport RC

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Alexander Jones 02:15 PM 01:35 01:45 01:55 257 32 Mens Open 1x Final A. Jones
John Cohn 10:00 AM 09:20 09:30 09:40 40 4 Womens Youth Varsity 4+ Final A. Schmidt
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 103 11 Womens Youth 2x Final A. Hain
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 107 11 Womens Youth 2x Final W. Moloy
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 109 11 Womens Youth 2x Final M. Singh
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 110 11 Womens Youth 2x Final J. Grabowski
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 155 18 Womens Youth Novice/JV 4+ Final R. Miller
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 205 25 Womens Youth JV 4x Final M. Singh
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 210 25 Womens Youth JV 4x Final G. Olive
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 225 27 Mens Youth 1x Final S. Dhir
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 292 36 Womens Youth Varsity 4x Final W. Moloy
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 295 36 Womens Youth Varsity 4x Final B. Halligan

Ocean City Women's Masters

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Maura McMahon-Primus 11:40 AM 11:00 11:10 11:20 174 20 Womens Masters 4+ Final M. McMahon-Primus

Passaic River

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
JOEL LEVINSON 10:12 AM 09:32 09:42 09:52 68 6 Mens Masters Veterans 1x Final J. Levinson

Pelham CRA

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Laura StirtonAust 10:22 AM 09:42 09:52 10:02 83 8 Womens Masters Veterans 1x Final L. Stirton Aust

Pennsylvania Barge Club

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Marc Daemen 11:50 AM 11:10 11:20 11:30 178 21 Mens Masters 2x Final C. Windeknecht

Radnor

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Ken Piree 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 20 3 Mens Youth Varsity 4+ Final N. Morris
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 141 15 Mens Youth Novice/JV 4+ Final J. Boudreau
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 185 23 Mens Youth JV 8+ Final J. O'Riordan
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 272 34 Mens Youth Varsity 8+ Final W. McGee

Rumson-Fair Haven

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Dan Edwards 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 34 3 Mens Youth Varsity 4+ Final R. Kearney
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 51 4 Womens Youth Varsity 4+ Final E. Worobel
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 100 10 Mens Youth 2x Final N. Tucker
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 140 15 Mens Youth Novice/JV 4+ Final G. Littman
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 161 18 Womens Youth Novice/JV 4+ Final R. Etzler
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 193 23 Mens Youth JV 8+ Final A. Elderhorst

Shipley

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Tom McAlaine 11:20 AM 10:40 10:50 11:00 152 18 Womens Youth Novice/JV 4+ Final L. Wilson
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 206 25 Womens Youth JV 4x Final C. Winter
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 209 25 Womens Youth JV 4x Final C. Menziuso
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 226 27 Mens Youth 1x Final N. Hannon
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 277 34 Mens Youth Varsity 8+ Final N. Hannon

St. Andrews Alumni

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Thomas Schreppler 02:00 PM 01:20 01:30 01:40 242 29 Mens Masters 8+ Final G. Brownlee

St. Augustine

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Raymond D'Amico 01:15 PM 12:35 12:45 12:55 184 23 Mens Youth JV 8+ Final D. Patragnoni
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 267 34 Mens Youth Varsity 8+ Final T. Kolnik
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 281 34 Mens Youth Varsity 8+ Final G. Gitto

Still Water

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Trevor Barry 01:15 PM 12:35 12:45 12:55 192 23 Mens Youth JV 8+ Final O. Bishop
01:40 PM 01:00 01:10 01:20 216 26 Womens Youth JV 8+ Final E. HERBIG
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 270 34 Mens Youth Varsity 8+ Final C. Cochran
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 306 38 Womens Youth Varsity 8+ Final A. Padgiotis

Susquehanna RA

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Daniel Day 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 60 5 Mens Masters 1x Final D. Day

Swan Creek RC

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Amelia Aspell 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 21 3 Mens Youth Varsity 4+ Final I. Fitzsimons
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 47 4 Womens Youth Varsity 4+ Final C. Trelstad
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 49 4 Womens Youth Varsity 4+ Final E. Akbari
10:35 AM 09:55 10:05 10:15 90 9 Mens Youth Novice 8+ Final W. Chapin
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 136 15 Mens Youth Novice/JV 4+ Final M. Rahtz
01:40 PM 01:00 01:10 01:20 218 26 Womens Youth JV 8+ Final K. Spolar
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 274 34 Mens Youth Varsity 8+ Final I. Ashton
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 307 38 Womens Youth Varsity 8+ Final o. ondis
Karen Palestini Falk 11:15 AM 10:35 10:45 10:55 145 17 Womens Masters 4x Final L. Kruus
Mark Craig 11:35 AM 10:55 11:05 11:15 166 19 Mens Masters 4+ Final J. Rahtz
11:35 AM 10:55 11:05 11:15 167 19 Mens Masters 4+ Final D. Gallagher
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 241 29 Mens Masters 8+ Final G. Dee

Unaff. (USA)

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Charlie Blessing 10:12 AM 09:32 09:42 09:52 72 6 Mens Masters Veterans 1x Final c. blessing
Kate McElroy 11:40 AM 11:00 11:10 11:20 171 20 Womens Masters 4+ Final D. Cirelli

Undine

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sean Sullivan 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 56 5 Mens Masters 1x Final S. Sullivan

Unionville

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Chris Tolsdorf 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 23 3 Mens Youth Varsity 4+ Final C. Shearer
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 31 3 Mens Youth Varsity 4+ Final N. Hunter
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 44 4 Womens Youth Varsity 4+ Final M. Welsch
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 154 18 Womens Youth Novice/JV 4+ Final A. Hricko
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 191 23 Mens Youth JV 8+ Final B. Nilsen
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 275 34 Mens Youth Varsity 8+ Final C. Shearer

University

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
James Purtill 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 58 5 Mens Masters 1x Final J. Purtill

Upper Merion

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Carleton Goodnow 10:12 AM 09:32 09:42 09:52 73 6 Mens Masters Veterans 1x Final C. Goodnow
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 79 7 Womens Masters 1x Final A. Lawrence
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 237 28 Womens Youth 1x Final R. Lawrence
02:50 PM 02:10 02:20 02:30 299 37 Mixed Masters 4x Final J. Monaghan

Vesper

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Darrell Vreugdenhil 10:12 AM 09:32 09:42 09:52 71 6 Mens Masters Veterans 1x Final D. Vreugdenhil
Marc Daemen 02:50 PM 02:10 02:20 02:30 298 37 Mixed Masters 4x Final C. Windeknecht

Virginia Beach

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Mark Winters 10:12 AM 09:32 09:42 09:52 69 6 Mens Masters Veterans 1x Final M. Winters

Virginia RA

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Andrew Neils 02:15 PM 01:35 01:45 01:55 253 32 Mens Open 1x Final A. Neils

Washington Rowing School

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Cynthia Cole 10:22 AM 09:42 09:52 10:02 85 8 Womens Masters Veterans 1x Final C. Cole
Julie McEnery 10:20 AM 09:40 09:50 10:00 78 7 Womens Masters 1x Final J. McEnery
Mike Arnold 10:12 AM 09:32 09:42 09:52 67 6 Mens Masters Veterans 1x Final C. Arnold
Simon Plog 10:12 AM 09:32 09:42 09:52 65 6 Mens Masters Veterans 1x Final S. Plog

Whitemarsh Boat Club

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Joseph Sullivan 10:40 AM 10:00 10:10 10:20 97 10 Mens Youth 2x Final d. walkush
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 98 10 Mens Youth 2x Final W. KANE
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 104 11 Womens Youth 2x Final E. Myers
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 113 12 Womens Youth Novice 8+ Final T. Taylor
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 116 12 Womens Youth Novice 8+ Final S. Hulme
01:25 PM 12:45 12:55 01:05 197 24 Mens Youth JV 4x Final H. Terry
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 204 25 Womens Youth JV 4x Final S. Neary
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 222 27 Mens Youth 1x Final N. Moeller
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 230 27 Mens Youth 1x Final W. KANE
02:35 PM 01:55 02:05 02:15 286 35 Mens Youth Varsity 4x Final d. walkush
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 291 36 Womens Youth Varsity 4x Final E. Myers
Lauren Lehane 10:20 AM 09:40 09:50 10:00 76 7 Womens Masters 1x Final L. Lehane
Susan Seybolt 10:20 AM 09:40 09:50 10:00 75 7 Womens Masters 1x Final J. McAlear
10:20 AM 09:40 09:50 10:00 77 7 Womens Masters 1x Final J. Waterbury
10:22 AM 09:42 09:52 10:02 82 8 Womens Masters Veterans 1x Final D. Parenti
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 127 14 Mixed Masters 8+ Final R. Katz
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 143 17 Womens Masters 4x Final S. Hermann

Wilmington

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Michael Smith 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 59 5 Mens Masters 1x Final M. Smith
Rush Fisher 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 55 5 Mens Masters 1x Final R. Fisher
Shawn Neal 02:15 PM 01:35 01:45 01:55 254 32 Mens Open 1x Final S. Neal
Victoria Cochran 11:00 AM 10:20 10:30 10:40 126 14 Mixed Masters 8+ Final P. Schlosser
11:35 AM 10:55 11:05 11:15 168 19 Mens Masters 4+ Final R. Hill
11:50 AM 11:10 11:20 11:30 180 21 Mens Masters 2x Final R. Goldman
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 240 29 Mens Masters 8+ Final C. Claudy
02:05 PM 01:25 01:35 01:45 247 30 Womens Masters 8+ Final N. Falasco
02:05 PM 01:25 01:35 01:45 248 30 Womens Masters 8+ Final S. Greenwood
02:05 PM 01:25 01:35 01:45 249 30 Womens Masters 8+ Final A. Gutowski
William Newell 10:10 AM 09:30 09:40 09:50 54 5 Mens Masters 1x Final W. Newell
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 259 32 Mens Open 1x Final W. Newell

Wilmington Youth

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Andrew Madden 09:50 AM 09:10 09:20 09:30 22 3 Mens Youth Varsity 4+ Final S. Donaldson
09:50 AM 09:10 09:20 09:30 30 3 Mens Youth Varsity 4+ Final C. Kopecki
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 38 4 Womens Youth Varsity 4+ Final T. Beardell
10:35 AM 09:55 10:05 10:15 88 9 Mens Youth Novice 8+ Final A. Dunkley
10:50 AM 10:10 10:20 10:30 115 12 Womens Youth Novice 8+ Final N. Baag
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 133 15 Mens Youth Novice/JV 4+ Final N. Habash
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 137 15 Mens Youth Novice/JV 4+ Final C. Saridakis
11:05 AM 10:25 10:35 10:45 124 15 Mens Youth Novice/JV 4+ Final W. Donovan
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 148 18 Womens Youth Novice/JV 4+ Final L. Brancazio
11:20 AM 10:40 10:50 11:00 156 18 Womens Youth Novice/JV 4+ Final C. Boettger
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 190 23 Mens Youth JV 8+ Final N. Habash
01:40 PM 01:00 01:10 01:20 217 26 Womens Youth JV 8+ Final S. Hansen
02:25 PM 01:45 01:55 02:05 273 34 Mens Youth Varsity 8+ Final S. Donaldson
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 304 38 Womens Youth Varsity 8+ Final T. Beardell

Wyoming Seminary

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Deidrah Kennedy 10:40 AM 10:00 10:10 10:20 95 10 Mens Youth 2x Final T. Audre
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 99 10 Mens Youth 2x Final D. Paglia
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 105 11 Womens Youth 2x Final J. Kishbaugh
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 108 11 Womens Youth 2x Final C. Quinn
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 207 25 Womens Youth JV 4x Final J. Kishbaugh
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 223 27 Mens Youth 1x Final R. Salas-Warner
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 231 27 Mens Youth 1x Final T. Audre