2018 Bill Braxton Memorial Regatta

  • Build a custom coaches report by checking one or more races
Filter list:
Customize results:
Print selected races:

Archbishop Carroll

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Bill Gennaro 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 217 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat A. O'Brien
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 284 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat S. Theroulde
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 294 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat G. Remar
11:44 AM 11:04 11:14 11:24 4 10b Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2 R. Cox

Bergen County

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 10:12 AM 09:32 09:42 09:52 2 4b Mens HS 2x Flight 2 A. Rapella

Binghamton

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Andre and Lindsey Skala and Hodges 10:36 AM 09:56 10:06 10:16 4 5a Womens Collegiate 4+ Flight 1 E. Yarter
10:42 AM 10:02 10:12 10:22 3 5b Womens Collegiate 4+ Flight 2 E. Toomey
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 3 7a Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight M. McDonald
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 5 7a Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight W. Ko
01:44 PM 01:04 01:14 01:24 3 16a Womens Collegiate Varsity 8+ Flight M. Whitney
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 4 17a Mens Collegiate Varsity 8+ Flight N. Suarez
02:02 PM 01:22 01:32 01:42 1 21a Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight L. Kitson
02:08 PM 01:28 01:38 01:48 3 22a Mens Collegiate Ltwt Varsity 4+ (Bill Braxton Memorial Cup Flight A. Caligure

Chaminade

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
John Callinan 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 233 14a Mens HS Novice 8+ Heat A. Koch
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 249 14a Mens HS Novice 8+ Heat J. Koubek
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 253 14a Mens HS Novice 8+ Heat Q. Sullivan
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 262 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat J. Plumeri
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 5 13a Mens HS JV 8+ Flight 1 D. Macedo
01:12 PM 12:32 12:42 12:52 1 13b Mens HS JV 8+ Flight 2 K. Figueroa
01:12 PM 12:32 12:42 12:52 6 13b Mens HS JV 8+ Flight 2 I. Quinn
01:18 PM 12:38 12:48 12:58 2 13c Mens HS JV 8+ Flight 3 J. Heller
01:24 PM 12:44 12:54 01:04 5 13d Mens HS JV 8+ Flight 4 N. Henshaw
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 2 14 Mens HS Novice 8+ Final A. Koch

Christian Brothers

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Scott Belford 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 244 14a Mens HS Novice 8+ Heat N. Tapinis
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 275 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat G. Johnson
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 288 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat M. Mojares
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 4 23c Mens HS JV 4+ Flight 3 R. O'Connor
02:32 PM 01:52 02:02 02:12 5 23d Mens HS JV 4+ Flight 4 A. Kwon
02:54 PM 02:14 02:24 02:34 5 25a Mens HS 4x Flight 1 S. Alston
03:12 PM 02:32 02:42 02:52 2 26 Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final M. Mojares
03:12 PM 02:32 02:42 02:52 4 26 Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final G. Johnson

Colgate

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Brittany Adell 10:48 AM 10:08 10:18 10:28 1 6a Mens Collegiate 4+ Flight 1 M. Oakley
10:54 AM 10:14 10:24 10:34 1 6b Mens Collegiate 4+ Flight 2 L. Smith
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 5 17a Mens Collegiate Varsity 8+ Flight L. Smith
02:02 PM 01:22 01:32 01:42 6 21a Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight G. Civitello

Dallas United Crew

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Steve Perry 08:30 AM 07:50 08:00 08:10 260 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat C. Alexander
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 318 29a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat R. Craycroft
01:18 PM 12:38 12:48 12:58 5 13c Mens HS JV 8+ Flight 3 A. Singh
01:24 PM 12:44 12:54 01:04 6 13d Mens HS JV 8+ Flight 4 J. Lawson
01:38 PM 12:58 01:08 01:18 4 15 Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final C. Alexander
03:18 PM 02:38 02:48 02:58 3 27a Womens HS JV 8+ Flight 1 O. AVILA
03:44 PM 03:04 03:14 03:24 5 29 Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final R. Craycroft

DeMatha

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Andrew Bright 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 246 14a Mens HS Novice 8+ Heat O. O'Connor
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 258 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat E. McWithey
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 4 13a Mens HS JV 8+ Flight 1 J. Castro
01:18 PM 12:38 12:48 12:58 6 13c Mens HS JV 8+ Flight 3 C. Robinson
01:38 PM 12:58 01:08 01:18 5 15 Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final E. McWithey
02:38 PM 01:58 02:08 02:18 1 24a Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1 B. Tarnosky
02:46 PM 02:06 02:16 02:26 6 24b Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2 A. Simmorins

Doane Academy

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Chancellor Van Sciver 10:06 AM 09:26 09:36 09:46 6 4a Mens HS 2x Flight 1 T. Nerveza
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 2 4d Mens HS 2x Flight 4 Z. Bhuiyan
11:24 AM 10:44 10:54 11:04 2 9c Womens HS JV 4+ Flight 3 L. Hendricks
11:36 AM 10:56 11:06 11:16 3 10a Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1 T. Mbeche
11:44 AM 11:04 11:14 11:24 5 10b Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2 F. Soanes

Elmwood

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Derek O'Farrell 09:48 AM 09:08 09:18 09:28 5 3b Womens HS 2x Flight 2 A. Parkinson
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 5 3c Womens HS 2x Flight 3 M. Wu
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 3 3d Womens HS 2x Flight 4 S. Moloo
12:36 PM 11:56 12:06 12:16 4 11a Womens HS 4x Flight 1 S. Allam

Eustace

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Bishop Eustace Crew 11:12 AM 10:32 10:42 10:52 4 9a Womens HS JV 4+ Flight 1 S. Burghardt
11:36 AM 10:56 11:06 11:16 4 10a Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1 J. Reagan
02:32 PM 01:52 02:02 02:12 1 23d Mens HS JV 4+ Flight 4 J. Marengo
02:38 PM 01:58 02:08 02:18 5 24a Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1 T. Torres

Great Valley Crew

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Denise Kerns 08:45 AM 08:05 08:15 08:25 276 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat N. Paolella
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 2 4e Mens HS 2x Flight 5 C. Greenways
11:36 AM 10:56 11:06 11:16 5 10a Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1 E. Lawless
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 3 23a Mens HS JV 4+ Flight 1 K. Yang

Gunnery

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Lincoln Turner 08:45 AM 08:05 08:15 08:25 272 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat P. Collins
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 3 4c Mens HS 2x Flight 3 E. Berano
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 4 4d Mens HS 2x Flight 4 S. Christiansen
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 2 23c Mens HS JV 4+ Flight 3 S. Christiansen
02:46 PM 02:06 02:16 02:26 1 24b Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2 C. Moore
03:12 PM 02:32 02:42 02:52 3 26 Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final P. Collins

Gwynedd Mercy Academy High School

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Tim Hagan 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 305 28a Womens HS Novice 8+ Heat K. Byrne
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 310 28a Womens HS Novice 8+ Heat D. Damasco
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 312 28a Womens HS Novice 8+ Heat A. Keen
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 324 29a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat M. Cirelli
11:36 AM 10:56 11:06 11:16 6 10a Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1 M. Cirelli
11:44 AM 11:04 11:14 11:24 3 10b Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2 K. Byrne
11:52 AM 11:12 11:22 11:32 5 10c Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 3 D. Damasco
03:36 PM 02:56 03:06 03:16 3 28 Womens HS Novice 8+ Final K. Byrne
03:36 PM 02:56 03:06 03:16 5 28 Womens HS Novice 8+ Final D. Damasco

Haddon Twp

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Gregg Francis 09:54 AM 09:14 09:24 09:34 4 3c Womens HS 2x Flight 3 F. Steele
10:06 AM 09:26 09:36 09:46 3 4a Mens HS 2x Flight 1 M. Weller
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 5 4d Mens HS 2x Flight 4 O. Fitzpatrick
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 3 4e Mens HS 2x Flight 5 J. Weber
12:36 PM 11:56 12:06 12:16 1 11a Womens HS 4x Flight 1 K. Dietrich
12:42 PM 12:02 12:12 12:22 4 11b Womens HS 4x Flight 2 E. Donohue
02:54 PM 02:14 02:24 02:34 4 25a Mens HS 4x Flight 1 M. Weaver
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 4 25b Mens HS 4x Flight 2 T. Sheehan
03:06 PM 02:26 02:36 02:46 2 25c Mens HS 4x Flight 3 V. Fitzpatrick

Haddonfield Crew

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
David Reader 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 207 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat H. Maskery
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 243 14a Mens HS Novice 8+ Heat Q. Boyle
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 283 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat A. Small
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 307 28a Womens HS Novice 8+ Heat S. Tucker
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 321 29a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat G. Suarez
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 6 9a Womens HS JV 4+ Flight 1 A. Cottone
11:18 AM 10:38 10:48 10:58 2 9b Womens HS JV 4+ Flight 2 C. Dante
01:24 PM 12:44 12:54 01:04 1 13d Mens HS JV 8+ Flight 4 A. Genel
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 5 14 Mens HS Novice 8+ Final Q. Boyle
03:18 PM 02:38 02:48 02:58 4 27a Womens HS JV 8+ Flight 1 H. Maskery
03:36 PM 02:56 03:06 03:16 1 28 Womens HS Novice 8+ Final S. Tucker

Holy Ghost Prep

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
J. D. Bridges 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 245 14a Mens HS Novice 8+ Heat F. Zink
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 286 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat J. Boyle
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 295 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat W. Adams
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 1 23c Mens HS JV 4+ Flight 3 M. Piscopo
02:32 PM 01:52 02:02 02:12 2 23d Mens HS JV 4+ Flight 4 C. Bautz
03:12 PM 02:32 02:42 02:52 1 26 Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final J. Boyle

Ithaca

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Dan Robinson 10:48 AM 10:08 10:18 10:28 4 6a Mens Collegiate 4+ Flight 1 A. McCabe
11:06 AM 10:26 10:36 10:46 3 8a Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight A. O'Dowd
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 2 17a Mens Collegiate Varsity 8+ Flight A. McCabe
01:56 PM 01:16 01:26 01:36 5 19a Mens Collegiate JV 8+ Flight A. Wilson
02:02 PM 01:22 01:32 01:42 2 21a Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight S. Bickham

Lower Merion

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kirk Beckman 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 214 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat G. McMullen
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 236 14a Mens HS Novice 8+ Heat G. Rieke
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 277 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat A. Kerekes
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 289 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat N. Stach
11:24 AM 10:44 10:54 11:04 4 9c Womens HS JV 4+ Flight 3 S. Lapin
11:36 AM 10:56 11:06 11:16 1 10a Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1 T. Kerekes
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 4 14 Mens HS Novice 8+ Final G. Rieke
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 2 23b Mens HS JV 4+ Flight 2 A. Barr Bono
03:24 PM 02:44 02:54 03:04 5 27b Womens HS JV 8+ Flight 2 S. Lapin

Manhattan

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Alexander Canale 09:36 AM 08:56 09:06 09:16 1 2a Womens Collegiate 2- Flight J. Rider
09:36 AM 08:56 09:06 09:16 2 2a Womens Collegiate 2- Flight A. Arroyo
09:36 AM 08:56 09:06 09:16 4 2a Womens Collegiate 2- Flight K. Sexton
09:36 AM 08:56 09:06 09:16 5 2a Womens Collegiate 2- Flight S. Colford
10:36 AM 09:56 10:06 10:16 3 5a Womens Collegiate 4+ Flight 1 J. Burke
10:42 AM 10:02 10:12 10:22 4 5b Womens Collegiate 4+ Flight 2 K. Sexton
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 4 7a Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight L. Hughes
01:44 PM 01:04 01:14 01:24 2 16a Womens Collegiate Varsity 8+ Flight A. Flanigan
01:44 PM 01:04 01:14 01:24 4 16a Womens Collegiate Varsity 8+ Flight A. Arroyo
Karla Ward 10:54 AM 10:14 10:24 10:34 2 6b Mens Collegiate 4+ Flight 2 V. Wiedemann
11:06 AM 10:26 10:36 10:46 1 8a Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight J. Lancellotti
02:02 PM 01:22 01:32 01:42 3 21a Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight J. Lancellotti
02:08 PM 01:28 01:38 01:48 4 22a Mens Collegiate Ltwt Varsity 4+ (Bill Braxton Memorial Cup Flight A. Gormley

Marietta College

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Philip Schmehl 10:48 AM 10:08 10:18 10:28 5 6a Mens Collegiate 4+ Flight 1 J. Loudon
11:06 AM 10:26 10:36 10:46 5 8a Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight G. Gorman
01:50 PM 01:10 01:20 01:30 3 17a Mens Collegiate Varsity 8+ Flight C. Metz
01:56 PM 01:16 01:26 01:36 2 19a Mens Collegiate JV 8+ Flight J. Montano
01:56 PM 01:16 01:26 01:36 4 19a Mens Collegiate JV 8+ Flight M. Nelsen

Montgomery B.C.

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Julian Canha 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 216 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat A. Avrine
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 226 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat K. De Leon
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 242 14a Mens HS Novice 8+ Heat J. Berinstein
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 281 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat &. Pate
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 292 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat B. Gilmore
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 4 9d Womens HS JV 4+ Flight 4 C. Campbell
11:52 AM 11:12 11:22 11:32 4 10c Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 3 F. Baloghlanova
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 1 23b Mens HS JV 4+ Flight 2 S. Huck
02:38 PM 01:58 02:08 02:18 6 24a Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1 w. poulin
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 3 27c Womens HS JV 8+ Flight 3 K. Tsakos

Moorestown HS/Rowing

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Eric Williams 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 210 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat A. Kyle
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 240 14a Mens HS Novice 8+ Heat B. Brown
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 264 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat C. Masterson
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 299 28a Womens HS Novice 8+ Heat C. Sims
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 316 29a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat L. Nemmers
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 3 9a Womens HS JV 4+ Flight 1 C. Sims
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 4 23b Mens HS JV 4+ Flight 2 E. Kortman
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 6 23b Mens HS JV 4+ Flight 2 C. Masterson
03:36 PM 02:56 03:06 03:16 4 28 Womens HS Novice 8+ Final C. Sims
03:44 PM 03:04 03:14 03:24 6 29 Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final L. Nemmers

Mount Saint Joseph

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Megan Kennedy 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 209 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat J. Ianieri
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 224 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat K. Dougherty
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 227 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat K. Squadrito
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 315 29a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat K. Edling
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 326 29a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat M. Newell
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 327 29a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat J. Woodrow
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 1 12 Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final K. Dougherty
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 5 12 Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final J. Ianieri
03:24 PM 02:44 02:54 03:04 4 27b Womens HS JV 8+ Flight 2 M. Donato
03:44 PM 03:04 03:14 03:24 1 29 Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final J. Woodrow
03:44 PM 03:04 03:14 03:24 2 29 Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final M. Newell
03:44 PM 03:04 03:14 03:24 4 29 Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final K. Edling

Mountain Lakes Rowing Club

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Robert Welsh 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 213 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat S. Flower
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 237 14a Mens HS Novice 8+ Heat I. Oram
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 259 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat H. Koontz
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 280 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat C. Beckerman
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 306 28a Womens HS Novice 8+ Heat A. Takayama
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 5 9a Womens HS JV 4+ Flight 1 C. James
11:18 AM 10:38 10:48 10:58 1 9b Womens HS JV 4+ Flight 2 A. Takayama
11:44 AM 11:04 11:14 11:24 2 10b Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2 A. Hermey
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 4 12 Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final S. Flower
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 1 13a Mens HS JV 8+ Flight 1 E. Lowndes
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 6 13a Mens HS JV 8+ Flight 1 M. Gay
01:38 PM 12:58 01:08 01:18 1 15 Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final H. Koontz
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 1 23a Mens HS JV 4+ Flight 1 A. Gu
02:38 PM 01:58 02:08 02:18 3 24a Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1 T. McKay
03:18 PM 02:38 02:48 02:58 2 27a Womens HS JV 8+ Flight 1 A. Takayama

NY Maritime

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Clemens Reinke 10:48 AM 10:08 10:18 10:28 2 6a Mens Collegiate 4+ Flight 1 R. Higgins
11:06 AM 10:26 10:36 10:46 4 8a Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight C. Willauer
01:56 PM 01:16 01:26 01:36 3 19a Mens Collegiate JV 8+ Flight R. Higgins
02:02 PM 01:22 01:32 01:42 5 21a Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight S. Hargrave

Navesink River Rowing

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sean Murphy 09:42 AM 09:02 09:12 09:22 1 3a Womens HS 2x Flight 1 A. Kaeli
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 6 3c Womens HS 2x Flight 3 S. Sainato
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 4 3d Womens HS 2x Flight 4 R. Ghandehari
10:06 AM 09:26 09:36 09:46 1 4a Mens HS 2x Flight 1 O. THURMAN
10:12 AM 09:32 09:42 09:52 1 4b Mens HS 2x Flight 2 S. Hannout
12:36 PM 11:56 12:06 12:16 6 11a Womens HS 4x Flight 1 J. Razzino
12:42 PM 12:02 12:12 12:22 5 11b Womens HS 4x Flight 2 A. Kaeli
12:54 PM 12:14 12:24 12:34 5 11d Womens HS 4x Flight 4 S. Yevchak
03:06 PM 02:26 02:36 02:46 4 25c Mens HS 4x Flight 3 M. Stachura

New Canaan Crew

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Yan Vengerovskiy 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 239 14a Mens HS Novice 8+ Heat E. Xia
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 251 14a Mens HS Novice 8+ Heat H. Gregory
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 254 14a Mens HS Novice 8+ Heat M. Stamatis
09:48 AM 09:08 09:18 09:28 6 3b Womens HS 2x Flight 2 A. Zitzmann
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 3 3c Womens HS 2x Flight 3 L. Plum
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 2 3d Womens HS 2x Flight 4 S. Oak
10:06 AM 09:26 09:36 09:46 2 4a Mens HS 2x Flight 1 F. Tucci
10:12 AM 09:32 09:42 09:52 3 4b Mens HS 2x Flight 2 A. Gifford
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 2 4c Mens HS 2x Flight 3 E. Guo
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 5 4c Mens HS 2x Flight 3 Q. Daly
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 4 4e Mens HS 2x Flight 5 L. McLaren
12:36 PM 11:56 12:06 12:16 5 11a Womens HS 4x Flight 1 A. Zitzmann
12:42 PM 12:02 12:12 12:22 3 11b Womens HS 4x Flight 2 J. Williams
12:48 PM 12:08 12:18 12:28 2 11c Womens HS 4x Flight 3 C. Adams
12:54 PM 12:14 12:24 12:34 2 11d Womens HS 4x Flight 4 T. Goodman
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 1 14 Mens HS Novice 8+ Final H. Gregory
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 3 14 Mens HS Novice 8+ Final E. Xia
02:54 PM 02:14 02:24 02:34 3 25a Mens HS 4x Flight 1 F. Tucci
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 2 25b Mens HS 4x Flight 2 G. Truslow
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 5 25b Mens HS 4x Flight 2 W. Prescott
03:06 PM 02:26 02:36 02:46 1 25c Mens HS 4x Flight 3 B. Whittaker
03:06 PM 02:26 02:36 02:46 5 25c Mens HS 4x Flight 3 O. Richardson

Newport RC

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
John Cohn 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 220 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat K. Knob
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 308 28a Womens HS Novice 8+ Heat A. Dole
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 311 28a Womens HS Novice 8+ Heat L. Kidder
09:42 AM 09:02 09:12 09:22 6 3a Womens HS 2x Flight 1 E. Karnes
10:12 AM 09:32 09:42 09:52 4 4b Mens HS 2x Flight 2 K. Rohrbacher
11:52 AM 11:12 11:22 11:32 1 10c Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 3 M. Blowman
12:36 PM 11:56 12:06 12:16 3 11a Womens HS 4x Flight 1 T. Mathis
12:48 PM 12:08 12:18 12:28 1 11c Womens HS 4x Flight 3 K. Ehrlich
02:46 PM 02:06 02:16 02:26 4 24b Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2 K. McCaskill

OJR Wildcat Crew

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Melissa Vallino 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 219 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat M. Venezia
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 241 14a Mens HS Novice 8+ Heat J. Speakman-Viggiano
09:48 AM 09:08 09:18 09:28 2 3b Womens HS 2x Flight 2 S. Subick
10:12 AM 09:32 09:42 09:52 5 4b Mens HS 2x Flight 2 S. Mathews
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 5 4e Mens HS 2x Flight 5 J. Vallino
11:52 AM 11:12 11:22 11:32 2 10c Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 3 C. Camp
02:38 PM 01:58 02:08 02:18 4 24a Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1 J. Speakman-Viggiano
02:46 PM 02:06 02:16 02:26 3 24b Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2 T. Van Ruler

Passaic River

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Fabian Cortes 09:42 AM 09:02 09:12 09:22 5 3a Womens HS 2x Flight 1 A. Rueda
10:24 AM 09:44 09:54 10:04 3 4d Mens HS 2x Flight 4 A. Atariguana
12:42 PM 12:02 12:12 12:22 1 11b Womens HS 4x Flight 2 T. Alvarez
12:48 PM 12:08 12:18 12:28 3 11c Womens HS 4x Flight 3 L. Perna
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 3 25b Mens HS 4x Flight 2 M. Paolazzi

Pegasus

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Franck Kiser 10:30 AM 09:50 10:00 10:10 1 4e Mens HS 2x Flight 5 N. Palmer
12:54 PM 12:14 12:24 12:34 3 11d Womens HS 4x Flight 4 O. Rotondo

Philadelphia City Rowing

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Caitlin Mance 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 211 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat F. Jacobs
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 234 14a Mens HS Novice 8+ Heat D. Warnick
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 263 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat B. Sanderson
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 270 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat N. White
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 301 28a Womens HS Novice 8+ Heat M. Shelton
11:18 AM 10:38 10:48 10:58 4 9b Womens HS JV 4+ Flight 2 J. Dunn
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 2 27c Womens HS JV 8+ Flight 3 A. Weinbaum

Philadelphia Girls

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Robin Wijngaarden 09:42 AM 09:02 09:12 09:22 2 3a Womens HS 2x Flight 1 S. McCarthy
09:48 AM 09:08 09:18 09:28 1 3b Womens HS 2x Flight 2 N. Weems
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 6 3d Womens HS 2x Flight 4 C. Saulnier
12:48 PM 12:08 12:18 12:28 5 11c Womens HS 4x Flight 3 P. Bond
12:54 PM 12:14 12:24 12:34 4 11d Womens HS 4x Flight 4 C. O'Mara

Porter's

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Zachary Ross 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 218 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat O. Voss
09:42 AM 09:02 09:12 09:22 3 3a Womens HS 2x Flight 1 D. Heinke
11:44 AM 11:04 11:14 11:24 1 10b Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2 T. Pepper

Radnor

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Ken Piree 08:30 AM 07:50 08:00 08:10 268 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat G. Stearns
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 285 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat G. Stearns
01:12 PM 12:32 12:42 12:52 3 13b Mens HS JV 8+ Flight 2 B. Meandro
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 2 23a Mens HS JV 4+ Flight 1 B. Meandro
02:46 PM 02:06 02:16 02:26 2 24b Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2 S. Stefanatos

Radnor Girls High School Crew

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Margaret Gordon 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 222 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat M. Rubinstein
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 228 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat O. Zenouzi
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 2 9a Womens HS JV 4+ Flight 1 L. Eggert
11:24 AM 10:44 10:54 11:04 3 9c Womens HS JV 4+ Flight 3 A. Margolies
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 5 9d Womens HS JV 4+ Flight 4 S. Hernandez
11:44 AM 11:04 11:14 11:24 6 10b Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2 K. Schrader
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 6 12 Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final M. Rubinstein
03:24 PM 02:44 02:54 03:04 1 27b Womens HS JV 8+ Flight 2 B. Dewitt

Scranton

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Jenna Neyen 10:36 AM 09:56 10:06 10:16 5 5a Womens Collegiate 4+ Flight 1 E. Williams
10:42 AM 10:02 10:12 10:22 5 5b Womens Collegiate 4+ Flight 2 C. Hacker
01:44 PM 01:04 01:14 01:24 5 16a Womens Collegiate Varsity 8+ Flight C. Sullivan
Matthew Hessenthaler 10:54 AM 10:14 10:24 10:34 4 6b Mens Collegiate 4+ Flight 2 R. Borowski
02:02 PM 01:22 01:32 01:42 4 21a Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Flight T. Cody

South Jersey Rowing Club

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
James Stack 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 208 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat R. McDonnell
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 223 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat S. Kolb
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 247 14a Mens HS Novice 8+ Heat E. Guermont
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 267 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat C. Malcarney
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 274 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat E. Bisco-Werner
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 287 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat D. Maffei
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 322 29a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat M. Cicha
09:42 AM 09:02 09:12 09:22 4 3a Womens HS 2x Flight 1 M. Cicha
09:48 AM 09:08 09:18 09:28 4 3b Womens HS 2x Flight 2 E. Caton
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 1 3c Womens HS 2x Flight 3 S. Gross
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 5 3d Womens HS 2x Flight 4 G. Miller
11:24 AM 10:44 10:54 11:04 5 9c Womens HS JV 4+ Flight 3 K. Zamost
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 2 9d Womens HS JV 4+ Flight 4 G. Miller
12:42 PM 12:02 12:12 12:22 2 11b Womens HS 4x Flight 2 S. Gross
12:54 PM 12:14 12:24 12:34 1 11d Womens HS 4x Flight 4 R. McDonnell
12:54 PM 12:14 12:24 12:34 6 11d Womens HS 4x Flight 4 J. Eattock
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 3 12 Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final R. McDonnell
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 6 23a Mens HS JV 4+ Flight 1 E. Guermont
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 5 23c Mens HS JV 4+ Flight 3 D. Maffei
02:38 PM 01:58 02:08 02:18 2 24a Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1 G. Caton
03:12 PM 02:32 02:42 02:52 5 26 Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final E. Bisco-Werner
03:12 PM 02:32 02:42 02:52 6 26 Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final D. Maffei

St. Benedict's Prep

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Craig White II 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 231 14a Mens HS Novice 8+ Heat B. Pineda
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 4 4c Mens HS 2x Flight 3 S. Sanchez
01:12 PM 12:32 12:42 12:52 4 13b Mens HS JV 8+ Flight 2 A. Anthony
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 3 23b Mens HS JV 4+ Flight 2 E. Lema

St. John the Baptist

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Bryan Kwasnik 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 215 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat R. Grover
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 238 14a Mens HS Novice 8+ Heat p. fox
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 278 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat N. Regan
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 291 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat C. Sorrell
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 296 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat K. Giordano
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 304 28a Womens HS Novice 8+ Heat S. Ronessi
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 320 29a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat C. Potabi
11:12 AM 10:32 10:42 10:52 1 9a Womens HS JV 4+ Flight 1 A. Manzo
02:32 PM 01:52 02:02 02:12 4 23d Mens HS JV 4+ Flight 4 P. Micara

St. Joseph's Prep

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
John Fife 08:30 AM 07:50 08:00 08:10 257 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat P. O'Connell
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 269 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat P. Bradley
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 282 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat P. O'Connell
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 293 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat Q. Sullivan
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 3 13a Mens HS JV 8+ Flight 1 L. Brickner
01:12 PM 12:32 12:42 12:52 5 13b Mens HS JV 8+ Flight 2 J. Brady
01:18 PM 12:38 12:48 12:58 4 13c Mens HS JV 8+ Flight 3 R. Maher
01:38 PM 12:58 01:08 01:18 3 15 Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final P. O'Connell
01:38 PM 12:58 01:08 01:18 6 15 Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final P. Bradley
02:26 PM 01:46 01:56 02:06 3 23c Mens HS JV 4+ Flight 3 A. Wegner
02:32 PM 01:52 02:02 02:12 3 23d Mens HS JV 4+ Flight 4 L. Brickner

St. Peters Prep

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Larry Muri 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 232 14a Mens HS Novice 8+ Heat T. Anderson
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 248 14a Mens HS Novice 8+ Heat L. Rodriguez
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 252 14a Mens HS Novice 8+ Heat Z. Bennett
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 261 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat M. Coacher
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 297 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat D. Del Sordo
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 2 13a Mens HS JV 8+ Flight 1 J. Smith
01:18 PM 12:38 12:48 12:58 1 13c Mens HS JV 8+ Flight 3 T. O'Brien
01:24 PM 12:44 12:54 01:04 3 13d Mens HS JV 8+ Flight 4 T. Anderson
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 6 14 Mens HS Novice 8+ Final T. Anderson

Stockton University

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Tom Hewitt 10:42 AM 10:02 10:12 10:22 2 5b Womens Collegiate 4+ Flight 2 A. Kancy
10:54 AM 10:14 10:24 10:34 3 6b Mens Collegiate 4+ Flight 2 G. Gitto
01:44 PM 01:04 01:14 01:24 1 16a Womens Collegiate Varsity 8+ Flight A. Beck

Stony Brook

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
USG Crew 10:36 AM 09:56 10:06 10:16 2 5a Womens Collegiate 4+ Flight 1 E. Varghese
10:48 AM 10:08 10:18 10:28 3 6a Mens Collegiate 4+ Flight 1 G. Grant
10:54 AM 10:14 10:24 10:34 5 6b Mens Collegiate 4+ Flight 2 S. Berlinski
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 2 7a Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight E. Costa
11:06 AM 10:26 10:36 10:46 2 8a Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Flight E. Carey

University

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Gabrielle Cutler 10:06 AM 09:26 09:36 09:46 4 4a Mens HS 2x Flight 1 M. Groshens
12:36 PM 11:56 12:06 12:16 2 11a Womens HS 4x Flight 1 K. Cappola
12:48 PM 12:08 12:18 12:28 4 11c Womens HS 4x Flight 3 M. Fischer

Villa Joseph Marie

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
John Musial 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 300 28a Womens HS Novice 8+ Heat A. Gallagher
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 317 29a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat J. Brady
11:18 AM 10:38 10:48 10:58 6 9b Womens HS JV 4+ Flight 2 E. Iwasyk
11:24 AM 10:44 10:54 11:04 1 9c Womens HS JV 4+ Flight 3 J. Brady
11:52 AM 11:12 11:22 11:32 3 10c Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 3 S. Villari
03:24 PM 02:44 02:54 03:04 3 27b Womens HS JV 8+ Flight 2 E. Iwasyk
03:36 PM 02:56 03:06 03:16 2 28 Womens HS Novice 8+ Final A. Gallagher

WJ Crew

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Andrew Lalley 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 235 14a Mens HS Novice 8+ Heat N. Usanov
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 250 14a Mens HS Novice 8+ Heat E. Woo
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 279 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat B. Dietsche
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 290 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat P. Neuvelt
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 303 28a Womens HS Novice 8+ Heat C. Abdelmalek
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 309 28a Womens HS Novice 8+ Heat C. Fang
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 319 29a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat A. Edison
11:18 AM 10:38 10:48 10:58 5 9b Womens HS JV 4+ Flight 2 K. Yu
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 3 9d Womens HS JV 4+ Flight 4 E. Renbaum
01:12 PM 12:32 12:42 12:52 2 13b Mens HS JV 8+ Flight 2 L. Hartmann
01:24 PM 12:44 12:54 01:04 2 13d Mens HS JV 8+ Flight 4 B. Dietsche
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 5 23a Mens HS JV 4+ Flight 1 K. Wagner
02:20 PM 01:40 01:50 02:00 5 23b Mens HS JV 4+ Flight 2 Z. Bowers
03:24 PM 02:44 02:54 03:04 2 27b Womens HS JV 8+ Flight 2 G. Schulp
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 4 27c Womens HS JV 8+ Flight 3 A. Voit
03:36 PM 02:56 03:06 03:16 6 28 Womens HS Novice 8+ Final C. Abdelmalek

Whitemarsh Boat Club

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Joseph Sullivan 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 221 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat H. Savastano
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 266 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat H. Terry
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 323 29a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat H. Savastano
09:48 AM 09:08 09:18 09:28 3 3b Womens HS 2x Flight 2 L. DeFrancesco
09:54 AM 09:14 09:24 09:34 2 3c Womens HS 2x Flight 3 H. Savastano
10:06 AM 09:26 09:36 09:46 5 4a Mens HS 2x Flight 1 N. Kolb
10:18 AM 09:38 09:48 09:58 1 4c Mens HS 2x Flight 3 C. Schildt
12:42 PM 12:02 12:12 12:22 6 11b Womens HS 4x Flight 2 V. Zdrazil
12:48 PM 12:08 12:18 12:28 6 11c Womens HS 4x Flight 3 C. Busk
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 2 12 Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final H. Savastano
02:54 PM 02:14 02:24 02:34 2 25a Mens HS 4x Flight 1 A. Rocca
03:06 PM 02:26 02:36 02:46 3 25c Mens HS 4x Flight 3 H. Terry

Whitman Crew

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kirk Shipley 08:30 AM 07:50 08:00 08:10 265 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat E. Feldman
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 325 29a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat A. Fisher
01:18 PM 12:38 12:48 12:58 3 13c Mens HS JV 8+ Flight 3 A. Audas
01:24 PM 12:44 12:54 01:04 4 13d Mens HS JV 8+ Flight 4 J. Martzof-Miller
01:38 PM 12:58 01:08 01:18 2 15 Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final E. Feldman
03:18 PM 02:38 02:48 02:58 5 27a Womens HS JV 8+ Flight 1 S. Bisio
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 5 27c Womens HS JV 8+ Flight 3 A. Kahlenberg
03:44 PM 03:04 03:14 03:24 3 29 Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final A. Fisher

Wilmington Youth

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Corey Holloway 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 212 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat M. Gamble
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 273 26a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat A. Dunkley
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 302 28a Womens HS Novice 8+ Heat A. Foresta
11:18 AM 10:38 10:48 10:58 3 9b Womens HS JV 4+ Flight 2 C. Baag
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 1 9d Womens HS JV 4+ Flight 4 C. Boettger
11:36 AM 10:56 11:06 11:16 2 10a Womens HS Frosh/Novice 4+ Flight 1 A. Foresta
02:14 PM 01:34 01:44 01:54 4 23a Mens HS JV 4+ Flight 1 N. Kulda
02:46 PM 02:06 02:16 02:26 5 24b Mens HS Frosh/Novice 4+ Flight 2 A. Arce