2014 Bill Braxton Memorial Regatta

  • Build a custom coaches report by checking one or more races
Filter list:
Customize results:
Print selected races:

Binghamton

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Jason and Emily Moss and Eng 10:09 AM 09:29 09:39 09:49 3 5a Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 1 L. Holt
10:34 AM 09:54 10:04 10:14 4 6b Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 2 B. WARREN
12:46 PM 12:06 12:16 12:26 3 16 Womens Collegiate Varsity 8+ Final R. Schwartz
12:53 PM 12:13 12:23 12:33 2 17a Mens Collegiate Varsity 8+ Final 1 J. Moss
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 2 19 Mens Collegiate JV 8+ Final M. Christian
01:13 PM 12:33 12:43 12:53 3 20a Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 1 N. Fisher
01:20 PM 12:40 12:50 01:00 3 20b Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 2 V. Ciarcia
01:26 PM 12:46 12:56 01:06 4 21a Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 1 T. Arias

Bonner/Prendergast

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
James Krmpotich 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 9 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat H. Espinal
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 97 33a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat E. Sheetz

Canterbury

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Tim O'Keeffe 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 12 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat A. Montague
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 60 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat R. Blakely
11:04 AM 10:24 10:34 10:44 3 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final 1 A. Montague

Catholic University

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Ryan Gillis 09:42 AM 09:02 09:12 09:22 1 3 Womens 4+ Final T. Amundsen
09:42 AM 09:02 09:12 09:22 6 3 Womens 4+ Final E. Placeholder5
09:49 AM 09:09 09:19 09:29 5 4a Mens 4+ Final 1 T. Campbell
10:09 AM 09:29 09:39 09:49 5 5a Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 1 M. Ketchum
10:22 AM 09:42 09:52 10:02 4 6a Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 1 E. Logsdail
01:13 PM 12:33 12:43 12:53 2 20a Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 1 F. Mulroe

Chaminade

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
John Callinan 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 41 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat L. McLoughlin
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 4 13c Mens HS JV 8+ Final 3 B. Annunziato
11:28 AM 10:48 10:58 11:08 4 13d Mens HS JV 8+ Final 4 M. LIGUORI
11:34 AM 10:54 11:04 11:14 1 13e Mens HS JV 8+ Final 5 k. riesterer
11:40 AM 11:00 11:10 11:20 3 13f Mens HS JV 8+ Final 6 h. bergman
11:52 AM 11:12 11:22 11:32 2 14b Mens HS Novice 8+ Final 2 J. Neumann
12:16 PM 11:36 11:46 11:56 5 15 Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final L. McLoughlin
02:10 PM 01:30 01:40 01:50 5 28c Mens HS Novice 4+ Final 3 R. Sullivan

Christian Brothers

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Scott Belford 08:30 AM 07:50 08:00 08:10 56 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat D. Adams
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 76 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat D. Vassallo
11:16 AM 10:36 10:46 10:56 3 13b Mens HS JV 8+ Final 2 M. Cofone
11:28 AM 10:48 10:58 11:08 1 13d Mens HS JV 8+ Final 4 j. wilt
11:52 AM 11:12 11:22 11:32 6 14b Mens HS Novice 8+ Final 2 G. Reddington
11:58 AM 11:18 11:28 11:38 6 14c Mens HS Novice 8+ Final 3 L. Enstrom
02:34 PM 01:54 02:04 02:14 3 30 Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final D. Adams

Colgate

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Khaled Sanad 09:56 AM 09:16 09:26 09:36 4 4b Mens 4+ Final 2 M. Knowles
12:53 PM 12:13 12:23 12:33 5 17a Mens Collegiate Varsity 8+ Final 1 J. Manzi

Cooper TC

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
James Stack 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 8 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat L. Lee
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 57 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat M. Kueny
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 3 1a Womens HS 2x Final 1 J. Soper
09:06 AM 08:26 08:36 08:46 5 1b Womens HS 2x Final 2 M. Koelsch
09:18 AM 08:38 08:48 08:58 4 2b Mens HS 2x Final 2 M. Kueny
09:36 AM 08:56 09:06 09:16 4 2d Mens HS 2x Final 4 J. Blaker
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 6 10a Womens HS Novice 4+ Final 1 E. Araya
10:58 AM 10:18 10:28 10:38 3 11b Womens HS 4x Final 2 J. Soper
11:58 AM 11:18 11:28 11:38 4 14c Mens HS Novice 8+ Final 3 N. Garber
02:10 PM 01:30 01:40 01:50 2 28c Mens HS Novice 4+ Final 3 N. Garber
02:22 PM 01:42 01:52 02:02 1 29b Mens HS 4x Final 2 h. lagatta
02:34 PM 01:54 02:04 02:14 1 30 Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final M. Kueny
03:04 PM 02:24 02:34 02:44 4 32b Womens HS Novice 8+ Final 2 E. Araya

Crescent

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Troy Madden 01:46 PM 01:06 01:16 01:26 3 26a Mens Masters 4x Final J. Hogan
Zack Coons 09:12 AM 08:32 08:42 08:52 1 2a Mens HS 2x Final 1 T. O'Boyle
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 5 2a Mens HS 2x Final 1 E. Orts
09:18 AM 08:38 08:48 08:58 2 2b Mens HS 2x Final 2 D. Rostucher
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 3 2c Mens HS 2x Final 3 J. Frye
09:36 AM 08:56 09:06 09:16 3 2d Mens HS 2x Final 4 J. Meehan
02:28 PM 01:48 01:58 02:08 1 29c Mens HS 4x Final 3 A. Panchella

Doane

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Chancellor Van Sciver 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 15 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat G. Gorman
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 65 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat A. Trosko
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 80 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat B. Stiles
10:46 AM 10:06 10:16 10:26 4 10b Womens HS Novice 4+ Final 2 C. Cocelli

Fordham Prep

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Larry Muri 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 38 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat M. Ptucha
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 50 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat A. Calder
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 68 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat D. Croy
11:10 AM 10:30 10:40 10:50 5 13a Mens HS JV 8+ Final 1 E. Penha
11:16 AM 10:36 10:46 10:56 1 13b Mens HS JV 8+ Final 2 M. Volgende
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 1 13c Mens HS JV 8+ Final 3 P. Fortuniewicz
11:46 AM 11:06 11:16 11:26 3 14a Mens HS Novice 8+ Final 1 P. Fortuniewicz
11:58 AM 11:18 11:28 11:38 3 14c Mens HS Novice 8+ Final 3 N. Russo
12:04 PM 11:24 11:34 11:44 4 14d Mens HS Novice 8+ Final 4 E. Penha
12:16 PM 11:36 11:46 11:56 7 15 Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final M. Ptucha

Greenwich Crew

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Michael Wieneke 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 6 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat A. RYDEVIK
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 33 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat A. Reice
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 45 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat J. McDonough
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 87 33a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat A. Svedin
09:06 AM 08:26 08:36 08:46 1 1b Womens HS 2x Final 2 A. Lehman
09:18 AM 08:38 08:48 08:58 3 2b Mens HS 2x Final 2 M. McRae
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 2 2c Mens HS 2x Final 3 T. Webb
09:42 AM 09:02 09:12 09:22 5 3 Womens 4+ Final B. Bryant
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 5 11a Womens HS 4x Final 1 A. Stroie
11:10 AM 10:30 10:40 10:50 1 13a Mens HS JV 8+ Final 1 B. Hein
11:16 AM 10:36 10:46 10:56 6 13b Mens HS JV 8+ Final 2 A. Hatzis
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 5 13c Mens HS JV 8+ Final 3 C. Edmundson
12:16 PM 11:36 11:46 11:56 4 15 Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final J. McDonough
02:22 PM 01:42 01:52 02:02 5 29b Mens HS 4x Final 2 N. Long
02:28 PM 01:48 01:58 02:08 3 29c Mens HS 4x Final 3 W. Arndt
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 2 31a Womens HS JV 8+ Final 1 R. Parker
02:46 PM 02:06 02:16 02:26 2 31b Womens HS JV 8+ Final 2 A. RYDEVIK
02:52 PM 02:12 02:22 02:32 1 31c Womens HS JV 8+ Final 3 A. Svedin
03:16 PM 02:36 02:46 02:56 5 33 Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final A. Svedin

Gunnery

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Matthew Daylor 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 18 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat T. Mackey
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 24 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat L. van Tartwijk
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 29 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat E. Duhamel
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 31 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat L. Shelton
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 54 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat P. Iannone
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 72 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat S. Macary
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 79 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat F. Short
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 81 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat F. Bolger
10:46 AM 10:06 10:16 10:26 1 10b Womens HS Novice 4+ Final 2 L. Green
11:04 AM 10:24 10:34 10:44 4 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final 1 T. Mackey
01:58 PM 01:18 01:28 01:38 1 28a Mens HS Novice 4+ Final 1 T. Dieselhorst

Haddon Twp

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Gregg Francis 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 4 1a Womens HS 2x Final 1 L. Kairys
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 4 2a Mens HS 2x Final 1 C. Marsh
10:58 AM 10:18 10:28 10:38 4 11b Womens HS 4x Final 2 K. Shuttleworth
02:16 PM 01:36 01:46 01:56 2 29a Mens HS 4x Final 1 M. Camacho
02:16 PM 01:36 01:46 01:56 4 29a Mens HS 4x Final 1 E. tingley
02:22 PM 01:42 01:52 02:02 2 29b Mens HS 4x Final 2 L. Brown

Haddonfield

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Tim Hagan 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 42 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat P. Hurd
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 49 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat B. Giangiulio
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 89 33a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat E. Kommedal
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 95 33a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat A. Palavage
11:16 AM 10:36 10:46 10:56 5 13b Mens HS JV 8+ Final 2 B. Giangiulio
11:58 AM 11:18 11:28 11:38 5 14c Mens HS Novice 8+ Final 3 D. Popp
12:16 PM 11:36 11:46 11:56 1 15 Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final P. Hurd
02:46 PM 02:06 02:16 02:26 1 31b Womens HS JV 8+ Final 2 K. Hohweiler
03:04 PM 02:24 02:34 02:44 3 32b Womens HS Novice 8+ Final 2 N. Kalinowski
03:10 PM 02:30 02:40 02:50 4 32c Womens HS Novice 8+ Final 3 E. Hogan

Institute of Notre Dame

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Daniel Reardon 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 11 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat A. Hegeman
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 26 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat Y. Walker
02:52 PM 02:12 02:22 02:32 4 31c Womens HS JV 8+ Final 3 A. Hegeman

Ithaca

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Dan Robinson 09:49 AM 09:09 09:19 09:29 2 4a Mens 4+ Final 1 M. Alexandra-Young
09:56 AM 09:16 09:26 09:36 1 4b Mens 4+ Final 2 D. Brauchli
10:03 AM 09:23 09:33 09:43 3 4c Mens 4+ Final 3 D. Dyson
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 3 17b Mens Collegiate Varsity 8+ Final 2 A. Martin
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 3 19 Mens Collegiate JV 8+ Final M. Dorio
01:26 PM 12:46 12:56 01:06 1 21a Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 1 N. Cahill
01:33 PM 12:53 01:03 01:13 5 21b Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 2 M. Alexandra-Young
01:40 PM 01:00 01:10 01:20 3 22 "Dad Vail" Mens Ltwt 8+ (Bill Braxton Memorial Cup) Final D. Kershaw

Knox

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Walter Townes 10:46 AM 10:06 10:16 10:26 6 10b Womens HS Novice 4+ Final 2 A. Farquharson
02:04 PM 01:24 01:34 01:44 1 28b Mens HS Novice 4+ Final 2 N. Van Cott
02:10 PM 01:30 01:40 01:50 4 28c Mens HS Novice 4+ Final 3 L. Kuo

Lower Merion

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kirk Beckman 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 13 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat S. Jenssen
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 19 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat G. George
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 47 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat C. Akerblom
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 3 10a Womens HS Novice 4+ Final 1 M. Beckman
11:46 AM 11:06 11:16 11:26 4 14a Mens HS Novice 8+ Final 1 Q. Cachon
02:52 PM 02:12 02:22 02:32 2 31c Womens HS JV 8+ Final 3 M. Beckman

Loyola

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Albert Ramirez 09:42 AM 09:02 09:12 09:22 4 3 Womens 4+ Final E. Papadatos
09:56 AM 09:16 09:26 09:36 5 4b Mens 4+ Final 2 J. Wawrzynski
10:03 AM 09:23 09:33 09:43 5 4c Mens 4+ Final 3 r. moore
10:16 AM 09:36 09:46 09:56 4 5b Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 2 l. howe
10:34 AM 09:54 10:04 10:14 5 6b Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 2 C. taylor
12:46 PM 12:06 12:16 12:26 2 16 Womens Collegiate Varsity 8+ Final E. Papadatos
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 4 17b Mens Collegiate Varsity 8+ Final 2 J. Wawrzynski
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 4 19 Mens Collegiate JV 8+ Final W. Horan
01:20 PM 12:40 12:50 01:00 4 20b Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 2 l. howe
01:33 PM 12:53 01:03 01:13 4 21b Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 2 d. dukenik

Malvern Preparatory School

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Craig Hoffman 02:16 PM 01:36 01:46 01:56 1 29a Mens HS 4x Final 1 N. Conduit
02:28 PM 01:48 01:58 02:08 2 29c Mens HS 4x Final 3 B. Allan

Manhasset

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Hugo Guardado 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 14 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat E. Gillis
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 67 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat D. DePietro
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 86 33a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat M. Diskin
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 1 2c Mens HS 2x Final 3 D. DePietro
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 5 10a Womens HS Novice 4+ Final 1 r. corcoran
11:04 AM 10:24 10:34 10:44 1 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final 1 E. Gillis
11:16 AM 10:36 10:46 10:56 2 13b Mens HS JV 8+ Final 2 M. Baker
11:28 AM 10:48 10:58 11:08 3 13d Mens HS JV 8+ Final 4 D. DePietro
11:46 AM 11:06 11:16 11:26 2 14a Mens HS Novice 8+ Final 1 S. FOGLIO
01:58 PM 01:18 01:28 01:38 5 28a Mens HS Novice 4+ Final 1 B. WEISBERG
02:04 PM 01:24 01:34 01:44 6 28b Mens HS Novice 4+ Final 2 T. Qiu
02:10 PM 01:30 01:40 01:50 3 28c Mens HS Novice 4+ Final 3 S. FOGLIO
02:46 PM 02:06 02:16 02:26 5 31b Womens HS JV 8+ Final 2 M. Loree
02:58 PM 02:18 02:28 02:38 4 32a Womens HS Novice 8+ Final 1 r. corcoran
03:10 PM 02:30 02:40 02:50 1 32c Womens HS Novice 8+ Final 3 k. base

Marietta College

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Philip Schmehl 09:49 AM 09:09 09:19 09:29 1 4a Mens 4+ Final 1 J. Hinson
10:22 AM 09:42 09:52 10:02 5 6a Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 1 S. Johnson
12:53 PM 12:13 12:23 12:33 4 17a Mens Collegiate Varsity 8+ Final 1 J. Hinson
01:33 PM 12:53 01:03 01:13 3 21b Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 2 S. Johnson

Maritime

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Yan Vengerovskiy 02:58 PM 02:18 02:28 02:38 1 32a Womens HS Novice 8+ Final 1 I. DeSpirito

Moorestown HS/Rowing

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Rich Henderson 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 1 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat M. Regan
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 40 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat J. Gaffney
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 2 10a Womens HS Novice 4+ Final 1 A. Culbertson
10:46 AM 10:06 10:16 10:26 3 10b Womens HS Novice 4+ Final 2 S. Infante
11:10 AM 10:30 10:40 10:50 4 13a Mens HS JV 8+ Final 1 T. Wagner
11:34 AM 10:54 11:04 11:14 2 13e Mens HS JV 8+ Final 5 B. Jones
11:52 AM 11:12 11:22 11:32 1 14b Mens HS Novice 8+ Final 2 W. Wang
12:16 PM 11:36 11:46 11:56 6 15 Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final J. Gaffney
02:10 PM 01:30 01:40 01:50 1 28c Mens HS Novice 4+ Final 3 R. Mediratta
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 4 31a Womens HS JV 8+ Final 1 A. Eichhorn
02:58 PM 02:18 02:28 02:38 5 32a Womens HS Novice 8+ Final 1 J. Pollock

Mount Saint Joseph

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Megan Kennedy 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 5 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat B. McGillin
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 23 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat E. Tenzinger
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 28 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat K. Stromberg
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 30 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat A. cianciulli
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 32 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat B. McMahon
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 92 33a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat S. Eble
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 94 33a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat E. McGreevey
11:04 AM 10:24 10:34 10:44 2 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final 1 A. cianciulli
12:28 PM 11:48 11:58 12:08 6 12b Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final 2 B. McMahon
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 3 31a Womens HS JV 8+ Final 1 S. ALTOMARE
03:16 PM 02:36 02:46 02:56 1 33 Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final E. McGreevey
03:16 PM 02:36 02:46 02:56 4 33 Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final S. Eble

Mountain Lakes

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Robert Welsh 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 4 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat L. Costello
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 20 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat S. Marki
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 37 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat D. Conlin
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 61 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat M. Gorloff
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 77 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat P. Ippolito
10:40 AM 10:00 10:10 10:20 4 10a Womens HS Novice 4+ Final 1 k. zangari
10:46 AM 10:06 10:16 10:26 2 10b Womens HS Novice 4+ Final 2 S. Senatore
11:04 AM 10:24 10:34 10:44 5 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final 1 S. Marki
11:10 AM 10:30 10:40 10:50 3 13a Mens HS JV 8+ Final 1 g. kacergis
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 2 13c Mens HS JV 8+ Final 3 C. Brady
12:04 PM 11:24 11:34 11:44 5 14d Mens HS Novice 8+ Final 4 g. kacergis
12:16 PM 11:36 11:46 11:56 2 15 Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final D. Conlin
12:28 PM 11:48 11:58 12:08 3 12b Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final 2 L. Costello
02:04 PM 01:24 01:34 01:44 2 28b Mens HS Novice 4+ Final 2 A. Fortunato
02:04 PM 01:24 01:34 01:44 5 28b Mens HS Novice 4+ Final 2 C. Morrison
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 1 31a Womens HS JV 8+ Final 1 K. Abbott
03:04 PM 02:24 02:34 02:44 1 32b Womens HS Novice 8+ Final 2 k. zangari

NY Maritime

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Rick Smith 09:42 AM 09:02 09:12 09:22 2 3 Womens 4+ Final A. Boston
09:49 AM 09:09 09:19 09:29 6 4a Mens 4+ Final 1 D. Albert
10:03 AM 09:23 09:33 09:43 1 4c Mens 4+ Final 3 w. delone
10:03 AM 09:23 09:33 09:43 6 4c Mens 4+ Final 3 E. Placeholder6
10:16 AM 09:36 09:46 09:56 5 5b Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 2 H. Pell
10:22 AM 09:42 09:52 10:02 1 6a Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 1 n. fletcher
10:34 AM 09:54 10:04 10:14 3 6b Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 2 t. knizewski
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 5 17b Mens Collegiate Varsity 8+ Final 2 D. Albert
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 1 19 Mens Collegiate JV 8+ Final c. lyon
01:33 PM 12:53 01:03 01:13 2 21b Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 2 n. fletcher
01:40 PM 01:00 01:10 01:20 4 22 "Dad Vail" Mens Ltwt 8+ (Bill Braxton Memorial Cup) Final D. Albert

New Canaan

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Yan Vengerovskiy 10:40 AM 10:00 10:10 10:20 1 10a Womens HS Novice 4+ Final 1 M. Colpeper
11:40 AM 11:00 11:10 11:20 2 13f Mens HS JV 8+ Final 6 J. Byrne
11:52 AM 11:12 11:22 11:32 3 14b Mens HS Novice 8+ Final 2 I. Davies
11:52 AM 11:12 11:22 11:32 5 14b Mens HS Novice 8+ Final 2 R. Carpenter
12:10 PM 11:30 11:40 11:50 1 14e Mens HS Novice 8+ Final 5 T. Cone
01:58 PM 01:18 01:28 01:38 6 28a Mens HS Novice 4+ Final 1 D. Nuzhny
02:10 PM 01:30 01:40 01:50 6 28c Mens HS Novice 4+ Final 3 T. Mudd
02:22 PM 01:42 01:52 02:02 3 29b Mens HS 4x Final 2 D. Dayya
03:04 PM 02:24 02:34 02:44 2 32b Womens HS Novice 8+ Final 2 E. Corbett

Owen J Roberts

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kimberly Edleman 08:30 AM 07:50 08:00 08:10 62 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat A. Winstead
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 90 33a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat C. Hills
11:34 AM 10:54 11:04 11:14 5 13e Mens HS JV 8+ Final 5 C. Kovach
02:16 PM 01:36 01:46 01:56 6 29a Mens HS 4x Final 1 A. Winstead
02:40 PM 02:00 02:10 02:20 5 31a Womens HS JV 8+ Final 1 A. Giongo
02:52 PM 02:12 02:22 02:32 5 31c Womens HS JV 8+ Final 3 H. Tobinus

PNRA/Mercer

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kris Grudt 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 7 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat R. White
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 22 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat A. Natale
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 27 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat L. Colanduoni
08:15 AM 07:35 07:45 07:55 39 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat M. Hayton
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 58 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat R. Haines
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 91 33a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat A. Natale
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 93 33a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat K. Hickey
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 96 33a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat K. Sullivan
11:04 AM 10:24 10:34 10:44 6 12a Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final 1 A. Natale
11:16 AM 10:36 10:46 10:56 4 13b Mens HS JV 8+ Final 2 B. De Paulis
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 3 13c Mens HS JV 8+ Final 3 D. Stoddard
11:52 AM 11:12 11:22 11:32 4 14b Mens HS Novice 8+ Final 2 E. Kinter
11:58 AM 11:18 11:28 11:38 2 14c Mens HS Novice 8+ Final 3 M. Riley
12:04 PM 11:24 11:34 11:44 2 14d Mens HS Novice 8+ Final 4 B. Karp
12:10 PM 11:30 11:40 11:50 3 14e Mens HS Novice 8+ Final 5 D. Dortch
12:16 PM 11:36 11:46 11:56 3 15 Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Final M. Hayton
12:28 PM 11:48 11:58 12:08 5 12b Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final 2 L. Colanduoni
02:34 PM 01:54 02:04 02:14 5 30 Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final R. Haines
02:52 PM 02:12 02:22 02:32 3 31c Womens HS JV 8+ Final 3 C. Daifotis
02:58 PM 02:18 02:28 02:38 3 32a Womens HS Novice 8+ Final 1 R. Holloway
03:04 PM 02:24 02:34 02:44 5 32b Womens HS Novice 8+ Final 2 P. Mishkin
03:10 PM 02:30 02:40 02:50 3 32c Womens HS Novice 8+ Final 3 E. Micallef
03:16 PM 02:36 02:46 02:56 2 33 Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final A. Natale
03:16 PM 02:36 02:46 02:56 3 33 Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final K. Hickey
03:16 PM 02:36 02:46 02:56 6 33 Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Final K. Sullivan

Penn State

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Ryan Laudermilch 09:42 AM 09:02 09:12 09:22 3 3 Womens 4+ Final F. Moran
10:03 AM 09:23 09:33 09:43 2 4c Mens 4+ Final 3 R. Alcantara
10:09 AM 09:29 09:39 09:49 1 5a Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 1 C. Scarlato
10:34 AM 09:54 10:04 10:14 6 6b Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 2 N. Leibowitz
12:46 PM 12:06 12:16 12:26 4 16 Womens Collegiate Varsity 8+ Final K. Rimol
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 2 17b Mens Collegiate Varsity 8+ Final 2 T. Duncan
01:13 PM 12:33 12:43 12:53 4 20a Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 1 H. Leonard
01:26 PM 12:46 12:56 01:06 2 21a Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 1 M. Litchfield

Philadelphia

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Chris O'Brien 10:09 AM 09:29 09:39 09:49 4 5a Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 1 R. Tobinus
10:22 AM 09:42 09:52 10:02 3 6a Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 1 W. Dowdell
12:46 PM 12:06 12:16 12:26 1 16 Womens Collegiate Varsity 8+ Final S. Romero
01:13 PM 12:33 12:43 12:53 5 20a Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 1 K. Fairley

Philadelphia Girls

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Thomas Corcoran 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 16 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat C. Erixxon
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 5 1a Womens HS 2x Final 1 J. Minker
09:06 AM 08:26 08:36 08:46 3 1b Womens HS 2x Final 2 S. Ballarini
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 1 11a Womens HS 4x Final 1 G. D'Arcangelo
10:58 AM 10:18 10:28 10:38 2 11b Womens HS 4x Final 2 M. Kiley
10:58 AM 10:18 10:28 10:38 5 11b Womens HS 4x Final 2 R. Lawrence

RA Rye

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Marko Serafimovski 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 2 1a Womens HS 2x Final 1 M. Slabbert
09:06 AM 08:26 08:36 08:46 4 1b Womens HS 2x Final 2 F. Aronson
09:18 AM 08:38 08:48 08:58 5 2b Mens HS 2x Final 2 S. Sands
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 4 2c Mens HS 2x Final 3 T. Sadik
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 4 11a Womens HS 4x Final 1 M. Slabbert
02:28 PM 01:48 01:58 02:08 4 29c Mens HS 4x Final 3 S. Sands

Radnor

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Ken Piree 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 46 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat R. Borowski
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 55 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat J. Bragdon
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 82 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat A. Donnelly
11:34 AM 10:54 11:04 11:14 3 13e Mens HS JV 8+ Final 5 J. Craig
11:46 AM 11:06 11:16 11:26 5 14a Mens HS Novice 8+ Final 1 M. Mancuso
01:58 PM 01:18 01:28 01:38 3 28a Mens HS Novice 4+ Final 1 C. Atillasoy
02:34 PM 01:54 02:04 02:14 2 30 Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final J. Bragdon

Richard Stockton

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Tom Hewitt 12:46 PM 12:06 12:16 12:26 5 16 Womens Collegiate Varsity 8+ Final E. Baldwin
01:20 PM 12:40 12:50 01:00 5 20b Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 2 M. Flores

Rye HS

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Stanley Nelson 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 43 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat K. Mueller
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 71 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat J. Smith
09:12 AM 08:32 08:42 08:52 3 2a Mens HS 2x Final 1 A. Sutherland
09:36 AM 08:56 09:06 09:16 2 2d Mens HS 2x Final 4 T. Clickner
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 2 11a Womens HS 4x Final 1 C. Biow
11:28 AM 10:48 10:58 11:08 2 13d Mens HS JV 8+ Final 4 A. Foresman
11:40 AM 11:00 11:10 11:20 1 13f Mens HS JV 8+ Final 6 T. Clark
12:04 PM 11:24 11:34 11:44 1 14d Mens HS Novice 8+ Final 4 A. Farres Centeno
12:10 PM 11:30 11:40 11:50 4 14e Mens HS Novice 8+ Final 5 J. Cronin
02:04 PM 01:24 01:34 01:44 3 28b Mens HS Novice 4+ Final 2 A. Farres Centeno
02:16 PM 01:36 01:46 01:56 5 29a Mens HS 4x Final 1 T. Sutherland
02:22 PM 01:42 01:52 02:02 4 29b Mens HS 4x Final 2 A. Malespin
02:34 PM 01:54 02:04 02:14 4 30 Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final J. Smith
02:46 PM 02:06 02:16 02:26 3 31b Womens HS JV 8+ Final 2 A. Pankoff
02:58 PM 02:18 02:28 02:38 2 32a Womens HS Novice 8+ Final 1 S. Pankoff

Scranton

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Ryan Tolbert 09:49 AM 09:09 09:19 09:29 4 4a Mens 4+ Final 1 R. Petagna
09:56 AM 09:16 09:26 09:36 3 4b Mens 4+ Final 2 B. Aker
10:34 AM 09:54 10:04 10:14 2 6b Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 2 N. Hughes
Victoria Wrightson 10:16 AM 09:36 09:46 09:56 3 5b Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 2 L. Tedeschi
01:20 PM 12:40 12:50 01:00 2 20b Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 2 K. McDonald

Springside Chestnut Hill

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Meredith Mariani 08:30 AM 07:50 08:00 08:10 64 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat R. Bakes
09:06 AM 08:26 08:36 08:46 2 1b Womens HS 2x Final 2 S. Djerassi
09:18 AM 08:38 08:48 08:58 1 2b Mens HS 2x Final 2 M. Miller
10:52 AM 10:12 10:22 10:32 3 11a Womens HS 4x Final 1 E. Lutz
10:58 AM 10:18 10:28 10:38 1 11b Womens HS 4x Final 2 G. Sciarrotta
02:16 PM 01:36 01:46 01:56 3 29a Mens HS 4x Final 1 Z. Cohen

St. Benedict's Prep

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Craig White II 08:30 AM 07:50 08:00 08:10 66 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat L. Perez
11:40 AM 11:00 11:10 11:20 4 13f Mens HS JV 8+ Final 6 P. Jimenez
11:58 AM 11:18 11:28 11:38 1 14c Mens HS Novice 8+ Final 3 I. Jordan
01:58 PM 01:18 01:28 01:38 4 28a Mens HS Novice 4+ Final 1 A. Lemus

St. Peters Prep

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Alex Canale 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 48 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat J. Niland
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 70 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat C. Kuczynski
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 73 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat M. Chester
11:10 AM 10:30 10:40 10:50 2 13a Mens HS JV 8+ Final 1 M. Chester
11:28 AM 10:48 10:58 11:08 5 13d Mens HS JV 8+ Final 4 J. McGuire
11:46 AM 11:06 11:16 11:26 1 14a Mens HS Novice 8+ Final 1 B. Kane
12:10 PM 11:30 11:40 11:50 2 14e Mens HS Novice 8+ Final 5 P. Donald
02:04 PM 01:24 01:34 01:44 4 28b Mens HS Novice 4+ Final 2 D. Dias
02:34 PM 01:54 02:04 02:14 6 30 Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Final C. Kuczynski

Stony Brook

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
USG Crew 09:49 AM 09:09 09:19 09:29 3 4a Mens 4+ Final 1 B. Dufresne
09:56 AM 09:16 09:26 09:36 2 4b Mens 4+ Final 2 C. Goham
10:09 AM 09:29 09:39 09:49 2 5a Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 1 A. Lang
10:16 AM 09:36 09:46 09:56 2 5b Womens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 2 A. Rubino
10:22 AM 09:42 09:52 10:02 2 6a Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 1 R. Gao
10:34 AM 09:54 10:04 10:14 1 6b Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 2 D. Harary

Temple

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Brian Perkins 10:03 AM 09:23 09:33 09:43 4 4c Mens 4+ Final 3 D. McCreavy
12:53 PM 12:13 12:23 12:33 3 17a Mens Collegiate Varsity 8+ Final 1 C. Murphy
01:06 PM 12:26 12:36 12:46 5 19 Mens Collegiate JV 8+ Final H. Devine
01:26 PM 12:46 12:56 01:06 3 21a Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 1 A. Grochowski

Unionville

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Samantha McDonald 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 10 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat K. Drohan
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 25 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat J. Murphy
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 59 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat T. Thorley
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 78 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat C. Wardius
09:36 AM 08:56 09:06 09:16 5 2d Mens HS 2x Final 4 J. Best
11:46 AM 11:06 11:16 11:26 6 14a Mens HS Novice 8+ Final 1 M. Caputo
12:10 PM 11:30 11:40 11:50 5 14e Mens HS Novice 8+ Final 5 J. Lehmann
03:10 PM 02:30 02:40 02:50 2 32c Womens HS Novice 8+ Final 3 E. Tierney

Upper Merion HS

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Minshall Painter 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 1 1a Womens HS 2x Final 1 I. Moser
11:40 AM 11:00 11:10 11:20 5 13f Mens HS JV 8+ Final 6 C. Buce

V-Sculls

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Dmitri Vlasov 09:12 AM 08:32 08:42 08:52 2 2a Mens HS 2x Final 1 H. Conlon
09:24 AM 08:44 08:54 09:04 5 2c Mens HS 2x Final 3 A. Jacobson
09:36 AM 08:56 09:06 09:16 1 2d Mens HS 2x Final 4 T. Byrne
02:28 PM 01:48 01:58 02:08 5 29c Mens HS 4x Final 3 H. Conlon

Villanova

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sean McKenna 09:56 AM 09:16 09:26 09:36 6 4b Mens 4+ Final 2 S. Chipman
10:22 AM 09:42 09:52 10:02 6 6a Mens Collegiate Freshman Novice 4+ Final 1 P. Mahotiere
12:53 PM 12:13 12:23 12:33 1 17a Mens Collegiate Varsity 8+ Final 1 S. Chipman
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 1 17b Mens Collegiate Varsity 8+ Final 2 M. Polkow
01:33 PM 12:53 01:03 01:13 1 21b Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ Final 2 M. Barra

WJ Crew

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Emma Green 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 2 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat K. Porter
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 17 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat A. Byrnes
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 63 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat S. Lupo
11:22 AM 10:42 10:52 11:02 6 13c Mens HS JV 8+ Final 3 T. zhao

Walt Whitman

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Kirk Shipley 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 44 15a Mens HS Varsity 8+ (Coletta Family Trophy) Heat J. Young
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 88 33a Womens HS Varsity 8+ (Theresa Braxton Trophy) Heat M. McEwan

Wilmington Youth

Contact Race Time Dock Check-In Bow Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Andrew Madden 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 3 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat M. Cann
08:00 AM 07:20 07:30 07:40 21 12 (1) Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Heat M. Hoeschel
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 69 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat D. Nichols
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 75 30a Mens HS Varsity 4+ (Rafferty Cup) Heat W. Days
10:46 AM 10:06 10:16 10:26 5 10b Womens HS Novice 4+ Final 2 C. Hudson
11:34 AM 10:54 11:04 11:14 4 13e Mens HS JV 8+ Final 5 W. Days
12:04 PM 11:24 11:34 11:44 3 14d Mens HS Novice 8+ Final 4 M. Williamson
12:28 PM 11:48 11:58 12:08 2 12b Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final 2 M. Hoeschel
12:28 PM 11:48 11:58 12:08 4 12b Womens HS Varsity 4+ (Braxton Family Trophy) Final 2 M. Cann
01:58 PM 01:18 01:28 01:38 2 28a Mens HS Novice 4+ Final 1 M. Williamson
02:46 PM 02:06 02:16 02:26 4 31b Womens HS JV 8+ Final 2 T. Beardell
03:10 PM 02:30 02:40 02:50 5 32c Womens HS Novice 8+ Final 3 A. Parenti