2018 Bayada Regatta

  • Build a custom coaches report by checking one or more races
Filter list:
Customize results:
Print selected races:

Athletes w/o Limits

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 10:15 AM 09:35 09:45 09:55 3 9 PR3 1x Mens Age A-B Final M. Worley
10:15 AM 09:35 09:45 09:55 5 9 PR3 1x Mens Age A-B Final B. Worley
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 3 13 Rec+ class 3 ID M 2x Junior Final V. D'Souza
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 4 13 Rec+ class 3 ID M 2x Junior Final D. Gulyn
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 4 19 ID M 1x Youth Final J. Garcia
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 5 19 ID M 1x Youth Final L. Arnold
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 6 19 ID M 1x Youth Final C. Montrose
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 6 22 PR3 M 2x Final B. Worley
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 1 24 Composite ID M 2x Final J. Garcia
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 3 24 Composite ID M 2x Final C. Montrose
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 6 24 Composite ID M 2x Final L. Arnold
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 5 26 PR2 2x Mixed/Mens Final M. Worley
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 6 26 PR2 2x Mixed/Mens Final S. Smith

Brooks

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 01:15 PM 12:35 12:45 12:55 4 21 PR2 M 2x Final S. Wilson
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 2 25 PR3 M 1x Final J. Howe

Capital

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 5 1 PR3 Mix 4+ Final D. Longo
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 4 4 PR1 M1x Final S. Franks
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 2 6 Composite PR2 M 2x Final S. Anderson
10:15 AM 09:35 09:45 09:55 4 9 PR3 1x Mens Age A-B Final D. Longo
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 3 12 PR3 M 2x Age D+ Final C. Linderman
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 4 16 PR2 M 1x Final K. Marrs
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 4 14 Composite PR3 2x Mens Cat F+ Final H. Quayle
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 6 14 Composite PR3 2x Mens Cat F+ Final D. Onafeko
12:30 PM 11:50 12:00 12:10 2 17 Racing Invitational PR2/PR3 1x Final K. Marrs
12:30 PM 11:50 12:00 12:10 4 17 Racing Invitational PR2/PR3 1x Final D. Longo
12:30 PM 11:50 12:00 12:10 5 17 Racing Invitational PR2/PR3 1x Final M. Rajnic
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 1 27 PR3 W 1x Final M. Rajnic
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 2 27 PR3 W 1x Final S. Davies
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 3 21 PR2 M 2x Final S. Franks
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 4 26 PR2 2x Mixed/Mens Final M. Rajnic

Holyoke Rows

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 3 4 PR1 M1x Final J. Brooks
11:45 AM 11:05 11:15 11:25 3 15 Rec PR3 2x Womens Final K. Saunders
11:45 AM 11:05 11:15 11:25 4 15 Rec PR3 2x Womens Final C. Elderkin
12:45 PM 12:05 12:15 12:25 2 20 PR3 VI W 1x Final B. Black
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 2 26 PR2 2x Mixed/Mens Final B. Kidston

Lake Sunapee

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 10:00 AM 09:20 09:30 09:40 4 8 PR3 W 2x Age A-C Final A. Coviello

Medstar NRH

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 10:15 AM 09:35 09:45 09:55 1 10 Composite PR2 2x Womens Final L. Bow
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 2 23 Composite PR3 2x Womens Final S. Smith

OK Natl Training Center

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 11:15 AM 10:35 10:45 10:55 5 16 PR2 M 1x Final J. Williams

Philadelphia Adaptive

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 09:15 AM 08:35 08:45 08:55 2 2 Rec PR1/PR2 2x Mens Final D. Thornton
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 3 2 Rec PR1/PR2 2x Mens Final R. Howard
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 4 2 Rec PR1/PR2 2x Mens Final D. Wheeler
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 5 3 Rec PR1/PR2 2x Womens Final S. Ongirski
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 6 3 Rec PR1/PR2 2x Womens Final M. Wheeler
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 2 4 PR1 M1x Final M. Feldman
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 1 7 Rec PR3 M 2x Age AA-A Final W. Leatherwood
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 3 7 Rec PR3 M 2x Age AA-A Final C. Artur
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 5 8 PR3 W 2x Age A-C Final B. Davis
10:15 AM 09:35 09:45 09:55 6 9 PR3 1x Mens Age A-B Final B. Keys
10:15 AM 09:35 09:45 09:55 2 10 Composite PR2 2x Womens Final M. Jones
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 6 11 Composite PR1 M 2x Final W. Chemets
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 4 12 PR3 M 2x Age D+ Final S. Anderson
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 3 14 Composite PR3 2x Mens Cat F+ Final J. Loudon
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 5 14 Composite PR3 2x Mens Cat F+ Final H. Gallagher
11:45 AM 11:05 11:15 11:25 5 15 Rec PR3 2x Womens Final L. Gherardi
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 5 22 PR3 M 2x Final J. Heberlein

Row New York

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 6 5 PR1 1x Womens Final K. Valdez
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 2 7 Rec PR3 M 2x Age AA-A Final E. Navarro
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 6 8 PR3 W 2x Age A-C Final J. Salas
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 5 13 Rec+ class 3 ID M 2x Junior Final W. Cheung
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 2 24 Composite ID M 2x Final G. Perez
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 4 24 Composite ID M 2x Final W. Choe
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 5 24 Composite ID M 2x Final S. Ho

Sarasota

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 12:30 PM 11:50 12:00 12:10 3 17 Racing Invitational PR2/PR3 1x Final B. Mitchell

Sportable

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 5 4 PR1 M1x Final J. Sloan
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 6 6 Composite PR2 M 2x Final C. Largo
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 5 11 Composite PR1 M 2x Final C. Largo
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 3 16 PR2 M 1x Final E. Bondeson
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 3 25 PR3 M 1x Final G. Melder

St. Joe's Prep

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 11:30 AM 10:50 11:00 11:10 2 14 Composite PR3 2x Mens Cat F+ Final J. Doughty

Three Rivers

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 3 1 PR3 Mix 4+ Final D. Rosen
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 4 1 PR3 Mix 4+ Final J. Heberlein
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 3 6 Composite PR2 M 2x Final J. Brown
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 4 6 Composite PR2 M 2x Final G. Zeobvitz
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 5 6 Composite PR2 M 2x Final J. Leckenby
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 2 18 Rec+ (class 3) PR2 M 1x Final J. Brown
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 3 18 Rec+ (class 3) PR2 M 1x Final G. Zeobvitz
12:45 PM 12:05 12:15 12:25 3 20 PR3 VI W 1x Final T. Williams
12:45 PM 12:05 12:15 12:25 4 20 PR3 VI W 1x Final T. Swiantek
12:45 PM 12:05 12:15 12:25 5 20 PR3 VI W 1x Final N. Leverett
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 3 23 Composite PR3 2x Womens Final N. Leverett
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 4 23 Composite PR3 2x Womens Final R. Gniewkowski
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 5 23 Composite PR3 2x Womens Final J. Murray
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 6 23 Composite PR3 2x Womens Final K. McCarthy
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 3 26 PR2 2x Mixed/Mens Final D. Rosen

Upper Merion

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 11:00 AM 10:20 10:30 10:40 5 12 PR3 M 2x Age D+ Final M. Ahmie

West Side RC

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 02:00 PM 01:20 01:30 01:40 4 25 PR3 M 1x Final J. Heberlein