2015 Bayada Regatta

  • Build a custom coaches report by checking one or more races
Filter list:
Customize results:
Print selected races:

Athletes w/o Limits

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 01:30 PM 12:50 01:00 01:10 1 23 Composite ID 2x Mens Final J. Boatner
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 2 23 Composite ID 2x Mens Final B. McGann
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 3 23 Composite ID 2x Mens Final V. D'Souza
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 4 23 Composite ID 2x Mens Final J. Garcia
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 5 23 Composite ID 2x Mens Final B. Worley
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 2 32 ID 1x Mens Final J. Boatner
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 3 32 ID 1x Mens Final V. D'Souza
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 4 32 ID 1x Mens Final J. Garcia
03:00 PM 02:20 02:30 02:40 5 32 ID 1x Mens Final B. Worley

Capital

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 4 1 LTA 2x Mens Final C. Linderman
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 2 5a TA 1x Womens Heat 1 S. Davies
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 6 8 LTA 1x Mens Final D. Longo
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 5 9 AS 1x Mens Final S. Franks
11:45 AM 11:05 11:15 11:25 2 19 AS 1x Womens Final S. Korac
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 3 21 AS 1x Mens Masters (>40) Final J. Tezak
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 4 25 TA 1x Mens Final K. Marrs
02:45 PM 02:05 02:15 02:25 4 30 AS 2x Mixed Final S. Korac
03:15 PM 02:35 02:45 02:55 2 33 Composite LTA-VI 2x Mens Final D. Onafeko
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 1 35 TA 2x Mixed Final K. Marrs

Chicago

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 5 5b TA 1x Womens Heat 2 D. Helt
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 4 20 TA 1x Womens Final D. Helt

Cleveland

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 09:45 AM 09:05 09:15 09:25 4 8 LTA 1x Mens Final R. Stidham
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 5 22 AS 1x Mens Juniors (<24) Final J. Egnor

Delta

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 2 1 LTA 2x Mens Final R. Stidham
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 5 5a TA 1x Womens Heat 1 R. Tappero
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 5 8 LTA 1x Mens Final V. Washington
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 6 20 TA 1x Womens Final R. Tappero
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 3 26 Adaptive Novice LTA 2x Mens Final M. Gonzales
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 4 35 TA 2x Mixed Final I. French

Greater Columbus

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 10:15 AM 09:35 09:45 09:55 5 10 Adaptive Novice TA 2x Mens Final J. Fish
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 4 18 Adaptive Novice AS 2x Mens Final J. Fish
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 1 25 TA 1x Mens Final J. Fish

Halifax RA

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 03:45 PM 03:05 03:15 03:25 3 36 Composite LTA 4+Mixed Final M. Rajnic

Holyoke Rows

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 08:45 AM 08:05 08:15 08:25 3 5a TA 1x Womens Heat 1 J. Whitney
08:45 AM 08:05 08:15 08:25 4 5a TA 1x Womens Heat 1 B. Tanner
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 3 13 LTA 1x Womens Final R. Rhiney
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 2 20 TA 1x Womens Final B. Tanner
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 2 21 AS 1x Mens Masters (>40) Final J. Brooks
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 2 27 LTA1VI 1x Womens GUIDED Final B. Black
03:15 PM 02:35 02:45 02:55 5 34 Composite LTA-VI 2x Womens Final V. Koutropas
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 2 35 TA 2x Mixed Final B. Tanner

Lake Sunapee

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 09:30 AM 08:50 09:00 09:10 5 7 Recreational LTA 2x Womens Final A. Coviello

Long Beach

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 08:45 AM 08:05 08:15 08:25 6 5a TA 1x Womens Heat 1 L. Goodkind
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 6 13 LTA 1x Womens Final L. Goodkind
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 3 20 TA 1x Womens Final L. Goodkind

Medstar NRH

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 2 3 LTA 2x Mixed Final B. Worley
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 3 9 AS 1x Mens Final D. Ahr
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 4 13 LTA 1x Womens Final M. Martinez
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 2 18 Adaptive Novice AS 2x Mens Final M. Meuser
02:45 PM 02:05 02:15 02:25 3 30 AS 2x Mixed Final D. Ahr

Miami Beach RC

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 10:00 AM 09:20 09:30 09:40 4 9 AS 1x Mens Final L. Amaro
02:45 PM 02:05 02:15 02:25 2 29 AS 2x Mens Final L. Amaro
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 6 35 TA 2x Mixed Final D. Helt

Mohawk

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 01:45 PM 01:05 01:15 01:25 3 25 TA 1x Mens Final I. French

Philadelphia Adaptive

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 08:30 AM 07:50 08:00 08:10 2 4 Recreational LTA 2x Mens Final W. Leatherwood
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 3 4 Recreational LTA 2x Mens Final C. Artur
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 4 4 Recreational LTA 2x Mens Final J. Loudon
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 5 4 Recreational LTA 2x Mens Final A. Pesci
08:30 AM 07:50 08:00 08:10 6 4 Recreational LTA 2x Mens Final E. Goodrich
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 4 6 Adaptive Novice LTA 2x Womens Final J. DiSanti
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 5 6 Adaptive Novice LTA 2x Womens Final D. Atkins
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 2 7 Recreational LTA 2x Womens Final M. Seelaus
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 3 7 Recreational LTA 2x Womens Final B. Davis
09:30 AM 08:50 09:00 09:10 4 7 Recreational LTA 2x Womens Final L. Gherardi
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 3 8 LTA 1x Mens Final B. Keys
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 2 9 AS 1x Mens Final B. Culp
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 6 9 AS 1x Mens Final J. Kerr
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 3 11 Recreational TA 2x Mens Final R. Howard
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 4 11 Recreational TA 2x Mens Final D. Thornton
10:30 AM 09:50 10:00 10:10 5 12 Recreational TA 2x Womens Final S. Ongirski
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 2 13 LTA 1x Womens Final M. Wheeler
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 1 13 LTA 1x Womens Final T. Kubiak
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 2 14 Adaptive Novice TA 2x Mixed Final M. Jones
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 3 15 Adaptive Novice TA 2x Womens Final D. Atkins
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 2 16 Recreational AS 2x Mens Final B. Beck
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 3 16 Recreational AS 2x Mens Final D. Wheeler
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 4 17 Recreational AS 2x Womens Final C. McLaughlin
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 5 17 Recreational AS 2x Womens Final B. Clarke
11:15 AM 10:35 10:45 10:55 6 17 Recreational AS 2x Womens Final M. Wheeler
01:15 PM 12:35 12:45 12:55 4 21 AS 1x Mens Masters (>40) Final M. Feldman
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 2 26 Adaptive Novice LTA 2x Mens Final H. Gallagher
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 6 26 Adaptive Novice LTA 2x Mens Final D. Lopes

Row American Hamilton

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 09:15 AM 08:35 08:45 08:55 2 6 Adaptive Novice LTA 2x Womens Final E. Barkley
10:45 AM 10:05 10:15 10:25 5 13 LTA 1x Womens Final E. Barkley
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 5 15 Adaptive Novice TA 2x Womens Final K. Moeller
01:30 PM 12:50 01:00 01:10 6 24 Composite ID 2x Womens Final J. Baker
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 4 26 Adaptive Novice LTA 2x Mens Final W. Fry
02:45 PM 02:05 02:15 02:25 6 31 TA 2x Womens Final K. Moeller

Row New York

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 4 3 LTA 2x Mixed Final D. Zwick
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 2 5b TA 1x Womens Heat 2 M. Bornias
09:00 AM 08:20 08:30 08:40 3 5b TA 1x Womens Heat 2 J. DeLaRosa
02:45 PM 02:05 02:15 02:25 5 31 TA 2x Womens Final M. Bornias

South Orlando

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 09:00 AM 08:20 08:30 08:40 4 5b TA 1x Womens Heat 2 M. Bronstein
10:15 AM 09:35 09:45 09:55 4 10 Adaptive Novice TA 2x Mens Final J. Roudash
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 4 15 Adaptive Novice TA 2x Womens Final M. Bronstein
11:45 AM 11:05 11:15 11:25 3 19 AS 1x Womens Final L. Schwanger
01:00 PM 12:20 12:30 12:40 5 20 TA 1x Womens Final M. Bronstein
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 5 25 TA 1x Mens Final J. Roudash
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 3 35 TA 2x Mixed Final L. Schwanger
03:30 PM 02:50 03:00 03:10 5 35 TA 2x Mixed Final M. Miller

Three Rivers

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 08:15 AM 07:35 07:45 07:55 5 3 LTA 2x Mixed Final E. Shepherd
09:15 AM 08:35 08:45 08:55 3 6 Adaptive Novice LTA 2x Womens Final C. Buchanan-Smith
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 1 8 LTA 1x Mens Final E. Mariani
10:00 AM 09:20 09:30 09:40 1 9 AS 1x Mens Final B. McCormick
10:15 AM 09:35 09:45 09:55 2 10 Adaptive Novice TA 2x Mens Final J. Leckenby
10:15 AM 09:35 09:45 09:55 3 10 Adaptive Novice TA 2x Mens Final G. Zeobvitz
11:00 AM 10:20 10:30 10:40 6 15 Adaptive Novice TA 2x Womens Final J. Constantin
11:30 AM 10:50 11:00 11:10 3 18 Adaptive Novice AS 2x Mens Final B. McCormick
01:45 PM 01:05 01:15 01:25 6 25 TA 1x Mens Final J. Leckenby
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 3 27 LTA1VI 1x Womens GUIDED Final T. Swiantek
02:15 PM 01:35 01:45 01:55 4 27 LTA1VI 1x Womens GUIDED Final N. Leverett
03:15 PM 02:35 02:45 02:55 3 33 Composite LTA-VI 2x Mens Final E. Mariani
03:15 PM 02:35 02:45 02:55 4 34 Composite LTA-VI 2x Womens Final R. Gniewkowski
03:45 PM 03:05 03:15 03:25 2 36 Composite LTA 4+Mixed Final N. Leverett

West Side RC

Contact Race Time Dock Check-In Lane Race Crew Lineup
1st 2nd Last
Sandy Brown 08:00 AM 07:20 07:30 07:40 3 1 LTA 2x Mens Final A. McLellan
09:45 AM 09:05 09:15 09:25 2 8 LTA 1x Mens Final A. McLellan
02:00 PM 01:20 01:30 01:40 5 26 Adaptive Novice LTA 2x Mens Final A. McLellan